*

Αποστολέας Θέμα: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)  (Αναγνώστηκε 2655446 φορές)

0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Keravnos83

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 550
  • Φύλο: Άντρας
  • Σαν κεραυνός εν αιθρία...
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #3920 στις: Νοέμβριος 04, 2013, 10:42:58 πμ »
Τζωρτζιάννα συνοπτικά θα σου πω ότι η στατιστική όπως γνωρίζεις είναι κλάδος των μαθηματικών και η κατάρτιση που παίρνουμε ως μαθηματικοί επαρκεί για τη διδασκαλία αυτής όπου και να γίνεται. Μαθαίνουμε εις βάθος ώστε να μπορούμε να την εφαρμόσουμε σε οποιδήποτε τομέα. Με την ίδια λογική όταν σε ένα τμήμα ιατρικής διδαχθεί στατιστική θα πάρουν γιατρό; μην φτανουμε σε παραλογισμούς. Επίσης από το ΦΕΚ της ανάθεσης μαθημάτων στο οποίο μπορείς να στηριχθείς είναι ότι το μάθημα επιλογής Στατιστική ανατίθεται σε πρώτη ανάθεση σε μαθηματικούς. (δες και προηγούμενα ποστ μου). Τέλος για ποιο ΙΕΚ αναφερόμαστε;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:13:20 »

Αποσυνδεδεμένος ecal

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 177
  • Φύλο: Άντρας
  • Μαθαίνω τον κόσμο...πώς να μαθαίνει!
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #3921 στις: Νοέμβριος 04, 2013, 11:05:59 πμ »
Προφανως νιωθεις την αναγκη να επιδεκνυεις την οποιαδηποτε μορφωση εχεις προκειμενου να πιστεψεις οτι αυτα που λες στεκουν κι εχεις το απολυτο δικιο. Μαλιστε κυριε εκπαιδευτη...Και μπορει κιολας να εισαι ή Πληροφορικος ή Ξενογλωσσος και υποστηριζεις τοσο ενθερμα και μαλιστα με μεγαλη δοση χαιρεκακιας τις ωρες που ειχε τοσος κοσμος κι εβγαζε το ψωμι του...Και μιλας κιολας γι'αυτες τις ειδικοτητες σαν να μην προσεφεραν απολυτως τιποτα...Υποτιμας και νοημοσυνες λοιπον κυριε εκπαιδευτη....Επειδη εχω διαβαζω απο την αρχη αυτο το φορουμ δε θα συνεχισω αλλο αυτο το τριπακι μαζι σου...Και ναι επιμενω,οπως συμφωνησαν και πολλοι αλλοι συναδελφοι πιο πανω,λυμαμαι για την οιαδηποτε μορφωση σου...κυριε εκπαιδευτα!!!!!

Συγκίνηση...και δάκρυα...

Αποσυνδεδεμένος kairi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 274
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #3922 στις: Νοέμβριος 04, 2013, 11:08:09 πμ »
Τζωρτζιάννα συνοπτικά θα σου πω ότι η στατιστική όπως γνωρίζεις είναι κλάδος των μαθηματικών και η κατάρτιση που παίρνουμε ως μαθηματικοί επαρκεί για τη διδασκαλία αυτής όπου και να γίνεται. Μαθαίνουμε εις βάθος ώστε να μπορούμε να την εφαρμόσουμε σε οποιδήποτε τομέα. Με την ίδια λογική όταν σε ένα τμήμα ιατρικής διδαχθεί στατιστική θα πάρουν γιατρό; μην φτανουμε σε παραλογισμούς. Επίσης από το ΦΕΚ της ανάθεσης μαθημάτων στο οποίο μπορείς να στηριχθείς είναι ότι το μάθημα επιλογής Στατιστική ανατίθεται σε πρώτη ανάθεση σε μαθηματικούς. (δες και προηγούμενα ποστ μου). Τέλος για ποιο ΙΕΚ αναφερόμαστε;
keravnos καλημερα. μιλησα με τη διευθυνση στο ιεκ κερατσινιου που ειχα δει απο τον οδηγο οτι θα λειτουργησουν 4 τμηματα στατιστικης και μου ειπαν οτι θα λειτουργησει 1 μονο και οτι τις ωρες θα τις δωσουν σε αυτον με μεταπτυχιακο στη στατιστικη και ας εχει λιγοτερα μορια απο μενα. εγω δεν τους πιστευω γιατι η διευθυντρια την ξερω και τα μαγειρευει. ειπα οτι θα κανω ενσταση στο ινεδιβιμ και θα παω στον εισαγγελεα γι αυτο να μου δωσουν αναλυτικα τα μορια . δεν μου απαντησαν για το ποτε θα ειναι ετοιμα. φοβαμαι μη χασω τις ημερομηνιες ενστασης. δεν ειναι για το 2ωρο. ξερω απο περυσι οτι ο καθενας δηλωνει πλασματικα μορια και αυτοι στους δικους τους τα περνουν χωρις να τα ψαξουν. στο ινεδιβιμ που μπορω να κανω ενσταση; υπαρχει καποιο τηλ; και θα την ελεγξει καποιος η απλα θα χασω το χρονο μου;

Αποσυνδεδεμένος Keravnos83

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 550
  • Φύλο: Άντρας
  • Σαν κεραυνός εν αιθρία...
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #3923 στις: Νοέμβριος 04, 2013, 11:12:54 πμ »
Kairi, σου εύχομαι καλή επιτυχία σε ότι κάνεις και να μας ενημερώσεις για τα αποτελέσματα. Ότι άλλο θέλεις διαδικαστικό μην διστάσεις να με ρωτήσεις.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:13:20 »

Αποσυνδεδεμένος Τζωρτζιάννα

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 43
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #3924 στις: Νοέμβριος 04, 2013, 11:24:38 πμ »
Ευχαριστώ γιατί μέσα από τα λεγόμενά σου επιβεβαιώθηκα σε ένα βαθμό αλλά να ρωτησω το εξής:η ανάθεση που ισχύει στο σχολείο είναι η ίδια και για τα ΙΕΚ;Μήπως εκεί υπάρχει άλλο καθεστώς;

Αποσυνδεδεμένος Keravnos83

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 550
  • Φύλο: Άντρας
  • Σαν κεραυνός εν αιθρία...
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #3925 στις: Νοέμβριος 04, 2013, 11:49:40 πμ »
Δεν υπάρχει καθεστώς στο ΙΕΚ συγκεκριμένο, ο διευθυντής νομίζει ότι μπορεί να κάνει ότι θέλει. Γι αυτό δειξε του το ΦΕΚ και αν σου λέει άλλα πες του να σου δείξει εκείνος αν έχει κάτι ανάλογο. ΠΡΟΣΟΧΗ νομοθετημένο ή έγγραφο επικυρωμένο απο κάποια ανώτερη αρχή. Όχι δικές τους λίστες με αναθεση μαθηματών που βγαζουν.

Αποσυνδεδεμένος Giannis1

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2220
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #3926 στις: Νοέμβριος 04, 2013, 12:20:24 μμ »
Κεραυνέ, εμένα δεν με κάλεσαν από κανέναν ΙΕΚ, παρόλο που είμαι αρκετά ψηλά στη λίστα της περιοχής μου.
Υποψιάζομαι οτι είμαι ακόμα πιο ψηλά, αλλά δεν μπορώ να γνωρίζω τη μοριοδότηση των από πάνω.
Υπάρχει πουθενά η περσινη μοριοδότηση ανά ΙΕΚ (όπως είχε γίνει ανά μάθημα) για να συγκρίνω με την φετινή?
Επίσης, έχουν βγεί πουθενά τα ονόματα των προσληφθέντων για να γνωρίζουμε?
Κάποιος που δεν εκλήθη σε κανένα ΙΕΚ, πού θα πάει για να κάνει ένσταση?
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 04, 2013, 12:25:23 μμ από Giannis1 »
Οι υπουργοί, τσεκάρουν κι αυτοί κουτάκι "δέχομαι τοποθέτηση και στα υπόλοιπα υπουργεία"?

Αποσυνδεδεμένος catwoman23

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 217
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #3927 στις: Νοέμβριος 04, 2013, 12:25:33 μμ »
Κεραυνέ, εμένα δεν με κάλεσαν από κανέναν ΙΕΚ, παρόλο που είμαι 11ος στη λίστα της περιοχής μου.
Υποψιάζομαι οτι είμαι ακόμα πιο ψηλά, αλλά δεν μπορώ να γνωρίζω τη μοριοδότηση των από πάνω.
Υπάρχει πουθενά η περσινη μοριοδότηση ανά ΙΕΚ (όπως είχε γίνει ανά μάθημα) για να συγκρίνω με την φετινή?
Επίσης, έχουν βγεί πουθενά τα ονόματα των προσληφθέντων για να γνωρίζουμε?
Κάποιος που δεν εκλήθη σε κανένα ΙΕΚ, πού θα πάει για να κάνει ένσταση?

Πραγματικα θα ηταν πολυ ενδιαφερον αν εβγαιναν τα ονοματα των προσληφθεντων....

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2599
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #3928 στις: Νοέμβριος 04, 2013, 12:26:07 μμ »
δεν συμφερει κανενας τους μαλλον.... :-X

Αποσυνδεδεμένος Giannis1

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2220
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #3929 στις: Νοέμβριος 04, 2013, 12:29:26 μμ »
δεν συμφερει κανενας τους μαλλον.... :-X

Ακριβώς αυτό.
Δεν τολμάνε να βγάλουν τα ονόματα των προσληφθέντων, ούτε φυσικά έστω αυτό που έκαναν το προηγούμενο εξάμηνο, δηλαδή ΑΝΑ ΤΜΗΜΑ ΚΑΙ ΜΑΘΗΜΑ την μοριοδότηση των εκπαιδευτών.
Το δοκίμασαν το προηγούμενο εξάμηνο με τον ουσιαστικό μηδενισμό της προϋπηρεσίας των "παλιών", και πάλι δεν τους βγήκε να βολέψουν τους δικούς τους, και τώρα απλά "τελειοποίησαν" το σύστημα.
Το ερώτημα είναι τί μποορύμε τώρα να κάνουμε.
Απ' ό,τι ακούγεται, ο καθένας έβαζε όσα μόρια ήθελε για τον εαυτό του. Οι έλεγχοι, προφανώς δεν θα έγινανα σε "φίλια" άτομα, αλλά θα ήταν αυστηρότατοι σε "μη φίλια".
Ακόμα και αν κάποιος τώρα διαπιστώσει με τα πολλά, "ατασθαλείες" στα μόρια, οι διευθυντές θα τα δεχτούν?
Και ποιος θα πληρώσει τα δεδουλευμένα στους "παρανόμως" εργαζομένους? Ποιός θα πληρώσει τα χαμένα (ίσα με τα δεδουλευμένα που είπα πριν) στους νόμιμους?
Ο διευθυντής? το κράτος?
Άρα δεν θα δεχτούν τίποτα.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 04, 2013, 12:32:10 μμ από Giannis1 »
Οι υπουργοί, τσεκάρουν κι αυτοί κουτάκι "δέχομαι τοποθέτηση και στα υπόλοιπα υπουργεία"?

Αποσυνδεδεμένος Keravnos83

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 550
  • Φύλο: Άντρας
  • Σαν κεραυνός εν αιθρία...
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #3930 στις: Νοέμβριος 04, 2013, 12:31:58 μμ »
Κεραυνέ, εμένα δεν με κάλεσαν από κανέναν ΙΕΚ, παρόλο που είμαι αρκετά ψηλά στη λίστα της περιοχής μου.
Υποψιάζομαι οτι είμαι ακόμα πιο ψηλά, αλλά δεν μπορώ να γνωρίζω τη μοριοδότηση των από πάνω.
Υπάρχει πουθενά η περσινη μοριοδότηση ανά ΙΕΚ (όπως είχε γίνει ανά μάθημα) για να συγκρίνω με την φετινή?
Επίσης, έχουν βγεί πουθενά τα ονόματα των προσληφθέντων για να γνωρίζουμε?
Κάποιος που δεν εκλήθη σε κανένα ΙΕΚ, πού θα πάει για να κάνει ένσταση?
Γιάννη η περσινή μοριοδότηση ήταν απο όσο θυμάμαι ίδια με την φετινή. Θα δω άμα την έχω κάπου. Αυτο που λες ανα μάθημα είναι ότι το σύστημα απλά και μόνο περσυ σου έλεγε ποια ειδικότητα πρέπει να να το κάνει αλλά και πάλι μέσα σε ένα αυθαίρετο κλίμα. Επίσης αν παρατηρούσες πέρσυ σε αρκετές ειδικότητες δεν ανέφερε τπτ. Ενημερωτικά το ΙΕΚ καβάλας, το ΙΕΚ Θερμης και κάποια άλλα που είχα δει παίρναν μαθηματικούς για το μάθημα της Στατιστικής. Ενστάσεις στο ΙΝΕΔΙΒΙΜ.

Αποσυνδεδεμένος Keravnos83

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 550
  • Φύλο: Άντρας
  • Σαν κεραυνός εν αιθρία...
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #3931 στις: Νοέμβριος 04, 2013, 12:33:44 μμ »

Αποσυνδεδεμένος Giannis1

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2220
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #3932 στις: Νοέμβριος 04, 2013, 12:35:37 μμ »
Γιάννη η περσινή μοριοδότηση ήταν απο όσο θυμάμαι ίδια με την φετινή. Θα δω άμα την έχω κάπου. Αυτο που λες ανα μάθημα είναι ότι το σύστημα απλά και μόνο περσυ σου έλεγε ποια ειδικότητα πρέπει να να το κάνει αλλά και πάλι μέσα σε ένα αυθαίρετο κλίμα. Επίσης αν παρατηρούσες πέρσυ σε αρκετές ειδικότητες δεν ανέφερε τπτ. Ενημερωτικά το ΙΕΚ καβάλας, το ΙΕΚ Θερμης και κάποια άλλα που είχα δει παίρναν μαθηματικούς για το μάθημα της Στατιστικής. Ενστάσεις στο ΙΝΕΔΙΒΙΜ.

Με βάση τί πράγμα όμως θα γίνει ένσταση? Υποψία οτι δεν έγινε σωστός έλεγχος δικαιολογητικών?
Υποψία οτι δεν έγινε ορθη μοριοδότηση?
Με βάση την περσινή μοριοδότηση, ήμουν πρώτος σε 2 από τα 3 τμήματα για τα οποία έκανα αίτηση, σ' ένα και μόνο ΙΕΚ. Δεν μπορώ να δεχτώ έτσι απλά οτι με βάση το φετινό σύστημα (με ουσιαστικά ίδια μοριοδότηση, και τα ίδια μόρια, και μάλιστα με επιπλέον μόρια από κάρτα ανεργίας) δεν είμαι πρώτος ούτε σ' ένα τμήμα, ούτε σ'ένα ΙΕΚ απ' ΟΛΑ τα ΙΕΚ της περιοχής μου (αφού ουσιαστικά έτσι κάναμε την αίτηση, απ' ό,τι καταλαβαίνω).
Αλλά αυτή τη στιγμή δεν μπορώ ν' αποδείξω κάτι.
Οι υπουργοί, τσεκάρουν κι αυτοί κουτάκι "δέχομαι τοποθέτηση και στα υπόλοιπα υπουργεία"?

Αποσυνδεδεμένος Keravnos83

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 550
  • Φύλο: Άντρας
  • Σαν κεραυνός εν αιθρία...
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #3933 στις: Νοέμβριος 04, 2013, 12:38:02 μμ »
Ζήτα πίνακα Η2 (αξιολογικός) και Η3(προσλήψεως) και κάνεις σε αυτούς ένσταση. Δες και προηγούμενα μηνύματα μου.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32277
  • Τελευταία: ΤΣΕΦΙ
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158524
  • Σύνολο θεμάτων: 19198
  • Σε σύνδεση σήμερα: 575
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 25
Επισκέπτες: 511
Σύνολο: 536

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.104 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.