*

Αποστολέας Θέμα: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)  (Αναγνώστηκε 2673689 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος marieclaire

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #5838 στις: Σεπτέμβριος 16, 2015, 02:24:17 πμ »
Ξέρω συνάδελφο Αισθητικό απόφοιτο ΙΕΚ χωρίς πιστοποίηση και με μηδαμινή επαγγελματική εμπειρία που δίδασκε σε εργαστηριακά μαθήματα τμημάτων αισθητικής.

Πάνω σ' αυτό θα ήθελα να μου απαντήσει κάποιος που ξέρει αν όντως απόφοιτος Αισθητικής από ΙΕΚ μπορεί να διδάξει χωρίς την πιστοποίηση. Ή αν έχει κάποιος κάποιο προσοντολόγιο για ΔΕ Αισθητικής.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:53:41 »

MUSTANG

  • Επισκέπτης
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #5839 στις: Σεπτέμβριος 16, 2015, 08:27:06 πμ »
Κ εμένα με πήρε τηλέφωνο απο τους ελεγκτές επιθεωρητές δημόσιας διοίκησης κ μου είπε γιατί δεν με πήραν πέρσι. Του είπα δεν με ειδοποίησε κανένας κ μου είπε ότι ο διευθυντής είπε ότι αρνήθηκα, διάστημα που ήμουν άνεργος μάλιστα και πως το άτομο που πήραν είχε 7 μόρια λιγότερα απο εμένα. Οι προσλήψεις μάλιστα γίνανε πέρσι πριν απο την ανακοίνωση των τελικών αποτελεσμάτων μετά τις ενστάσεις. Μάλιστα με ξαναπήρε και μου ζήτησε εγγράφως αυτά που είπα και μου είπε ότι γίνετε χαμός σε όλα τα δημόσια ΙΕΚ με τις προσλήψεις και πως έχουν βρει πολλά παρόμοια περιστατικά. Αυτό για κάποιους που μιλάνε για διαφάνεια. Οι διευθυντές παίρνουν όποιον θέλουν και κανεις δεν το μαθαίνει ποτέ. Γιατί δεν δημοσιοποιούνται οι προσλήψεις έστω και στο διαύγεια. Απλά βγάζουν μια λίστα και απο εκεί και πέρα κανεις δεν ξέρεις ποιος δουλεύει και ποιος όχι? Μακάρι να το συνεχίσουν μέχρι τέλους και να μην σταματήσουν λόγο εκλογών
Καλημέρα, χαχαχα ποσο μαρεσει να με επιβεβαιώνουν καθημερινά, αλλα πάντα το πρόβλημα να μην λύνεται. Μια ειναι η λύση, κατάργηση του θεσμου των ΙΕΚ , ιδρυση τοπικών σχολών ενταγμενες στο εκπαιδευτικό συστημα, τριχρονες , με προσωπικό μεσω και μονο μεσω ασεπ, τα αλεξιπτωτα πρεπει να πάνε στην ταναγρα και οχι να διδάσκουν.

Αποσυνδεδεμένος thrasius

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 100
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #5840 στις: Σεπτέμβριος 16, 2015, 09:20:31 πμ »
Κ εμένα με πήρε τηλέφωνο απο τους ελεγκτές επιθεωρητές δημόσιας διοίκησης κ μου είπε γιατί δεν με πήραν πέρσι. Του είπα δεν με ειδοποίησε κανένας κ μου είπε ότι ο διευθυντής είπε ότι αρνήθηκα, διάστημα που ήμουν άνεργος μάλιστα και πως το άτομο που πήραν είχε 7 μόρια λιγότερα απο εμένα. Οι προσλήψεις μάλιστα γίνανε πέρσι πριν απο την ανακοίνωση των τελικών αποτελεσμάτων μετά τις ενστάσεις. Μάλιστα με ξαναπήρε και μου ζήτησε εγγράφως αυτά που είπα και μου είπε ότι γίνετε χαμός σε όλα τα δημόσια ΙΕΚ με τις προσλήψεις και πως έχουν βρει πολλά παρόμοια περιστατικά. Αυτό για κάποιους που μιλάνε για διαφάνεια. Οι διευθυντές παίρνουν όποιον θέλουν και κανεις δεν το μαθαίνει ποτέ. Γιατί δεν δημοσιοποιούνται οι προσλήψεις έστω και στο διαύγεια. Απλά βγάζουν μια λίστα και απο εκεί και πέρα κανεις δεν ξέρεις ποιος δουλεύει και ποιος όχι? Μακάρι να το συνεχίσουν μέχρι τέλους και να μην σταματήσουν λόγο εκλογών

Ακριβώς το ίδιο έγινε και με μένα. Του έστειλα εγγράφως την απάντησή μου εξηγώντας ότι ουδέποτε ειδοποιήθηκα από το ΔΙΕΚ. Είναι απαράδεκτα αυτά να συμβαίνουν ακόμα και τώρα που βγαίνουν πίνακες. Μέχρι πριν 2-3 χρόνια ήταν κοινό μυστικό ότι οι διευθυντές έκαναν τις αναθέσεις σύμφωνα με τα γούστα και τις γνωριμίες τους. Αλλά ακόμα και τώρα; Από την άλλη είναι λυπηρό που ο έλεγχος δεν έχει ολοκληρωθεί ένα ολόκληρο χρόνο μετά και αυτοί οι διευθυντές είναι ακόμα στις θέσεις τους για να συνεχίσουν το "έργο" τους

Αποσυνδεδεμένος pcs

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 161
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 20
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #5841 στις: Σεπτέμβριος 16, 2015, 01:47:52 μμ »
Ακριβώς το ίδιο έγινε και με μένα. Του έστειλα εγγράφως την απάντησή μου εξηγώντας ότι ουδέποτε ειδοποιήθηκα από το ΔΙΕΚ. Είναι απαράδεκτα αυτά να συμβαίνουν ακόμα και τώρα που βγαίνουν πίνακες. Μέχρι πριν 2-3 χρόνια ήταν κοινό μυστικό ότι οι διευθυντές έκαναν τις αναθέσεις σύμφωνα με τα γούστα και τις γνωριμίες τους. Αλλά ακόμα και τώρα; Από την άλλη είναι λυπηρό που ο έλεγχος δεν έχει ολοκληρωθεί ένα ολόκληρο χρόνο μετά και αυτοί οι διευθυντές είναι ακόμα στις θέσεις τους για να συνεχίσουν το "έργο" τους
Κοίταξε το πράγμα είναι αλυσίδα. Όταν πριν από μερικά χρόνια έδιναν τις ώρες στους δικούς τους τώρα αυτοί έχουν αποκτήσει προϋπηρεσία και πλέον παταει σε αυτή. Δηλαδή εσείς δεν έχετε δει κανένα που με τη σιγουριά ότι είμαι ψηλά στον πίνακα δεν κάνω μάθημα? Άφηστε το παιδιά από τη στιγμή που μετράνε μόνο χαρτιά και τίποτα άλλο δεν πρόκειται να αλλάξει κάτι. Φυσικα να μετρανε τα χαρτια αλλα οταν και ο αλλος δεν κανει σωστα τη δουλεια του πρεπει να εχει κυρωσεις. Υπάρχουν εκπαιδευτές που δεν κάνουν μάθημα και δεν τους ενοχλεί κανένας. Είναι φαύλος κύκλος όλο αυτό.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:53:41 »

Αποσυνδεδεμένος Κοροιδο

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 411
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #5842 στις: Σεπτέμβριος 16, 2015, 02:18:23 μμ »
Συνάδελφε σκίστον.  >:( Σε μικρά μικρά κομμάτια. Ξέρεις πόσοι με δύο παιδιά και κανονικά προσόντα είναι άνεργοι; Κάποτε πρέπει να εκλείψουν οι γυμνοσάλιαγκες. Μπας και γίνουμε σοβαρή χώρα! Αλλά τι περιμένεις στη χώρα που και υπουργοί (θυμάστε, τον αναπληρωτή ΥΠΕΞ του Γ.Π) έχουν πλαστά πτυχία;

Οι γυμνοσαλιαγκες που λες ειναι η πλειοψηφια. Και σε μια χωρα με Δημοκρατια, οπου αποφασιζει η πλειοψηφια, τοτε οι γυμνοσαλιαγκες θα την βγαζουν καθαρη. Απλη λογικη, η οποια αποδεικνυεται χρονια τωρα και καθημερινα.


Κ εμένα με πήρε τηλέφωνο απο τους ελεγκτές επιθεωρητές δημόσιας διοίκησης κ μου είπε γιατί δεν με πήραν πέρσι. Του είπα δεν με ειδοποίησε κανένας κ μου είπε ότι ο διευθυντής είπε ότι αρνήθηκα, διάστημα που ήμουν άνεργος μάλιστα και πως το άτομο που πήραν είχε 7 μόρια λιγότερα απο εμένα. Οι προσλήψεις μάλιστα γίνανε πέρσι πριν απο την ανακοίνωση των τελικών αποτελεσμάτων μετά τις ενστάσεις. Μάλιστα με ξαναπήρε και μου ζήτησε εγγράφως αυτά που είπα και μου είπε ότι γίνετε χαμός σε όλα τα δημόσια ΙΕΚ με τις προσλήψεις και πως έχουν βρει πολλά παρόμοια περιστατικά. Αυτό για κάποιους που μιλάνε για διαφάνεια. Οι διευθυντές παίρνουν όποιον θέλουν και κανεις δεν το μαθαίνει ποτέ. Γιατί δεν δημοσιοποιούνται οι προσλήψεις έστω και στο διαύγεια. Απλά βγάζουν μια λίστα και απο εκεί και πέρα κανεις δεν ξέρεις ποιος δουλεύει και ποιος όχι? Μακάρι να το συνεχίσουν μέχρι τέλους και να μην σταματήσουν λόγο εκλογών

Και τι νομιζεις οτι θα παθουν αυτοι οι διευθυντες? Εδω αλλοι διωκονται ποινικα (π.χ. πριν 1-2 χρονια ακουσαμε στις ειδησεις οτι εκπαιδευτικος εβγαζε φωτο κοριτσια στις τουαλετες και ακομα διδασκει...) και δεν τρεχει τιποτα.

Αυτα τα λιγα..ετσι ευκαιρια με τις εκλογες κιολας..

Αποσυνδεδεμένος rethimno

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 85
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #5843 στις: Σεπτέμβριος 17, 2015, 11:57:49 πμ »
Από 1.9.2015 η πιστοποιημένη εκπαιδευτική επάρκεια αποτελεί προϋπόθεση προκειμένου
εκπαιδευτής να μετάσχει σε χρηματοδοτούμενο από δημόσιους πόρους πρόγραμμα της μη τυπικής
εκπαίδευσης" παράγραφος 7 του άρθρου 12 του ν.4283/2014 (Α’ 189)

εδώ και 15 μέρες ισχύει αυτή η νομοθεσία...τα ερωτήματα μου είναι ως εξής...
Σε ποιους φορείς θα πρέπει να εφαρμοστεί ο νόμος....;ΙΕΚ ΟΑΕΔ, ΔΗΜΟΣΙΑ ΙΕΚ,ΣΔΕ,ΚΔΒΜ
Γνωρίζει κάποιος αν στην αναμενόμενη προκήρυξη των Δημοσίων ΙΕΚ θα υπάρχει αυτή η αναφορά...για εκπαιδευτές με πιστοποιημένη εκπαιδευτική επάρκεια.
Στην προκήρυξη των ΙΕΚ ΟΑΕΔ δεν υπήρξε τέτοια αναφορά και η απορία  μου είναι αν κάποιος μπορεί να προσβάλει τους πινάκες όταν εκδώσουν τα αποτελέσματα στηριζόμενος σε αυτό των διαχωρισμό "πιστοποιημένη εκπαιδευτική επάρκεια η όχι"
Όλα αυτά με την προϋπόθεση ότι δεν θα δημιουργηθεί νέος νόμος η έκτακτη διάταξη την οποία αν την ανακαλύψει κάποιος να μας την αναφέρει.
Καλή συνεχεία σε όλους μας.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 17, 2015, 12:00:39 μμ από rethimno »

Αποσυνδεδεμένος senior_

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 358
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 17.03-ΠΕ12.05 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΟΣ ΜΗΧ. ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΣ
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #5844 στις: Σεπτέμβριος 17, 2015, 12:13:06 μμ »
από 01/09/2016 ισχύει η πιστοποίηση των εκπαιδευτών και μόνο για επιδοτούμενα από ευρωπαϊκή ένωση όχι από δημόσια κονδύλια , αν και απο προσωπική πληροφόρηση η πιστοποίηση θα μπει σαν μοριοδότηση από του χρόνου για τα δημόσια ιεκ μόνο αν και βλέπω ούτε και αυτό να γίνεται, τώρα η πιστοποίηση για μένα ήταν ένα εισπρακτικό μέτρο που λειτούργησε μια χαρά παίζοντας με τον πόνο των ωρομισθίων που παρακαλάνε για καμιά ωρίτσα ....

Αποσυνδεδεμένος dpa2006

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1377
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση, ΠΕ04.01
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #5845 στις: Σεπτέμβριος 17, 2015, 12:38:09 μμ »
Απομένει να τελειώσει η υποβολή αιτήσεων καταρτιζομένων και να βγει η προκήρυξη αιτήσεων εκπαιδευτών ώστε να φανεί το πλαίσιο προσόντων και για φέτος.
Αν η πιστοποίηση των εκπαιδευτών ισχύει για κάποια χρόνια μόνο και θα πρέπει να την επαναλαμβάνεις μου θυμίζει το πλαίσιο προσόντων των ξένων γλωσσών για το εξωτερικό IELTS τόσος χρόνος.... :(

Αποσυνδεδεμένος #mpourmpoulithra#

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 216
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #5846 στις: Σεπτέμβριος 17, 2015, 02:22:30 μμ »
Απομένει να τελειώσει η υποβολή αιτήσεων καταρτιζομένων και να βγει η προκήρυξη αιτήσεων εκπαιδευτών ώστε να φανεί το πλαίσιο προσόντων και για φέτος.
Αν η πιστοποίηση των εκπαιδευτών ισχύει για κάποια χρόνια μόνο και θα πρέπει να την επαναλαμβάνεις μου θυμίζει το πλαίσιο προσόντων των ξένων γλωσσών για το εξωτερικό IELTS τόσος χρόνος.... :(

Για 10 χρόνια ισχύει......   :-(

Αποσυνδεδεμένος Evip

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 46
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #5847 στις: Σεπτέμβριος 18, 2015, 01:09:15 μμ »
Ειδικότητες ΔΕ δεν επιτρέπεται να διδάσκουν αν υπάρχει η ίδια ειδικότητα ΤΕ η ΠΕ. Αν και ΠΕ με 10 χρόνια εργαστηριακή εμπειρίας αντιμετώπισα το ίδιο πρόβλημα. Μόνιμοι δ. υπάλληλοι προτιμούνται και  χωρίς εργαστηριακή εμπειρία  και εγώ ως άνεργη τους παρακαλούσα. Μέχρι που έκανα ένσταση και μου δώσανε 8 ώρες. Φέτος εάν επαναληφθεί δεν θα κάνω μόνο ένσταση θα γράψω ολόκληρο άρθρο γιατί οι άνεργοι πτυχιούχοι είναι πολλοί.


Αποσυνδεδεμένος puffpuff27

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 20
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #5848 στις: Σεπτέμβριος 18, 2015, 02:48:26 μμ »
Πάνω σ' αυτό θα ήθελα να μου απαντήσει κάποιος που ξέρει αν όντως απόφοιτος Αισθητικής από ΙΕΚ μπορεί να διδάξει χωρίς την πιστοποίηση. Ή αν έχει κάποιος κάποιο προσοντολόγιο για ΔΕ Αισθητικής.

Βρήκα ένα προσοντολόγιο από το 2012. Δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι από τότε. http://iek-lagkad.thess.sch.gr/Entipa/2013A/prosontologio.pdf

Αποσυνδεδεμένος aly84

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 54
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #5849 στις: Σεπτέμβριος 19, 2015, 10:12:04 πμ »
Καλημέρα σας.
Τί σημαίνει αυτό;
http://www.diorismos.gr/ekpaideush/22583/diathesh-ekpaideutikwn-ths-deuterovathmias-ekpaideushs-sta-dhmosia-iek
Πόσοι θα δουλέψουν φέτος;

Αποσυνδεδεμένος pcs

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 161
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 20
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #5850 στις: Σεπτέμβριος 19, 2015, 11:49:41 πμ »
Καλημέρα σας.
Τί σημαίνει αυτό;
http://www.diorismos.gr/ekpaideush/22583/diathesh-ekpaideutikwn-ths-deuterovathmias-ekpaideushs-sta-dhmosia-iek
Πόσοι θα δουλέψουν φέτος;
Δυστυχώς σημαίνει ότι σε ειδικότητες που υπάρχει πλεονασμός οι ώρες για ωρομισθιους θα είναι ελάχιστες. Ο μόνιμος πρέπει να πάρει 20ωρες ή 22ωρες. Οπότε πχ αν αποσπαστουν 2πε19-20 αυτόματα θα πάρουν λογικα 30ωρες μαζί αλλά μπορεί και παραπάνω αν δεν έχουν καθόλου ώρες σε σχολειο. Σιγά σιγά κλείνουν οι πόρτες για εμάς. Σδε μόνιμοι ΙΕΚ μόνιμοι καληνύχτα και καλή τύχη. Κατά τα αλλά πιστοποιήσεις επιμορφωσεις για ποιο λόγο?
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 19, 2015, 11:53:37 πμ από pvs »

Αποσυνδεδεμένος billy23

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 164
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #5851 στις: Σεπτέμβριος 19, 2015, 12:09:37 μμ »
Καλημέρα σας.
Τί σημαίνει αυτό;
http://www.diorismos.gr/ekpaideush/22583/diathesh-ekpaideutikwn-ths-deuterovathmias-ekpaideushs-sta-dhmosia-iek
Πόσοι θα δουλέψουν φέτος;

Να σου πω εγώ τι σημαίνει ....

Η αλητοσυμμορία της κυβέρνησης βόλεψε ξανά τα κομματόσκυλα της (όπως τους το είχε υποσχεθεί) , ανοίγοντας ξανά ειδικότητες με καμμία επαγγελματική προοπτική.

Οι αλήτες όμως δεν σκέφτηκαν (ή μάλλον το σκέφτηκαν αλλά δεν τους ένοιξε και πολυ) δύο πράγματα. Πρώτον , φέτος στις κατηργημένες ειδικότητες θα υπάρχει μόνο α΄τάξη και επομένως η πρόσληψη αναπληρωτών θα είναι όνειρο θερινής νυχτός. Δεύτερον , αφού ακόμη και οι μόνιμοι πλεονάζουν (σε σχολεία της Αθήνας μοιράζονται από 2ώρες την ημέρα !! ) κάπου πρέπει να απασχοληθούν. Και την βρήκαν τη λύση. Ας τους βάλουμε στα ΙΕΚ , να διδάξουν σε ενήλικες με τις απαρχαιωμένες μεθόδους τους. Και ας κόψουμε ένα μικρό αλλά αναγκαίο εισόδημα από τους ωρομίσθιους. έτσι εξηγείται γιατί άργησε φέτος η προκύρηξη για εκπαιδευτες στα ΔΙΕΚ.

Συγνώμη για το ύφος μου , αλλά είμαι πραγματικά εξοργισμένος. Η κυβέρνηση ΣΥΡΙΖΑ κατέστρεψε την πλειοψηφία της Ελληνικής κοινωνίας , έπαιξε με τους θεσμούς και την Δημοκρατία (βλ. δημοψήφισμα) και μέσα σε 7 μήνες το μόνο που έκανε ήταν να επαναφέρει για δούλειά τα δικά της παιδιά (αφαιρώντας ισόποσες προσλήψεις σε θέσεις αιχμής πχ. νοσοκομεία).

Όχι φυσικά ότι οι προηγούμενοι ήταν καλύτεροι ,αλλά τέτοια αλητεία δεν έχω ξαναδεί στη ζωή μου. Ακόμη και στα 5μηνα , τα κομματόσκυλα τους ήξεραν από πριν ότι θα προσληφθούν δηλώνοντας πλαστά στοιχεία.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159818
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 385
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 338
Σύνολο: 350

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.102 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.