*

Αποστολέας Θέμα: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)  (Αναγνώστηκε 2672978 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος niteulf

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 715
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #5852 στις: Σεπτέμβριος 19, 2015, 12:16:06 μμ »
Το ίδιο έγινε και πριν 3 χρόνια. Δεν υπάρχει φράγκο και εκεί οφείλεται και μόνο.
Και κάτι άκουσα ότι υπάρχει περίπτωση να κάνουν το ίδιο και για τα ΣΔΕ γιατί δεν υπάρχει σάλιο (αν και εκεί είναι πιο δύσκολο να γίνει).

Οι περισσότεροι μόνιμοι πάντως δεν θέλουν να πάνε σε ΙΕΚ. Για προφανείς λόγους.
Και θα πάνε μόνο όσοι δηλώσουν ότι θέλουν.

Όσον αφορά τους ΠΕ19, συνήθως γίνεται το εξής: Τους μοιράζουν σε πρωτοβάθμια και όπου μπορούν και μετά υπάρχουν ελλείψεις και στη Δευτεροβάθμια. Δεν είμαι καθόλου σίγουρος ότι περισσεύουν για να πάνε σε ΙΕΚ (τουλάχιστον στις μεγάλες πόλεις).

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:40:52 »

Αποσυνδεδεμένος pcs

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 161
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 20
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #5853 στις: Σεπτέμβριος 19, 2015, 12:24:21 μμ »
Να σου πω εγώ τι σημαίνει ....

Η αλητοσυμμορία της κυβέρνησης βόλεψε ξανά τα κομματόσκυλα της (όπως τους το είχε υποσχεθεί) , ανοίγοντας ξανά ειδικότητες με καμμία επαγγελματική προοπτική.

Οι αλήτες όμως δεν σκέφτηκαν (ή μάλλον το σκέφτηκαν αλλά δεν τους ένοιξε και πολυ) δύο πράγματα. Πρώτον , φέτος στις κατηργημένες ειδικότητες θα υπάρχει μόνο α΄τάξη και επομένως η πρόσληψη αναπληρωτών θα είναι όνειρο θερινής νυχτός. Δεύτερον , αφού ακόμη και οι μόνιμοι πλεονάζουν (σε σχολεία της Αθήνας μοιράζονται από 2ώρες την ημέρα !! ) κάπου πρέπει να απασχοληθούν. Και την βρήκαν τη λύση. Ας τους βάλουμε στα ΙΕΚ , να διδάξουν σε ενήλικες με τις απαρχαιωμένες μεθόδους τους. Και ας κόψουμε ένα μικρό αλλά αναγκαίο εισόδημα από τους ωρομίσθιους. έτσι εξηγείται γιατί άργησε φέτος η προκύρηξη για εκπαιδευτες στα ΔΙΕΚ.

Συγνώμη για το ύφος μου , αλλά είμαι πραγματικά εξοργισμένος. Η κυβέρνηση ΣΥΡΙΖΑ κατέστρεψε την πλειοψηφία της Ελληνικής κοινωνίας , έπαιξε με τους θεσμούς και την Δημοκρατία (βλ. δημοψήφισμα) και μέσα σε 7 μήνες το μόνο που έκανε ήταν να επαναφέρει για δούλειά τα δικά της παιδιά (αφαιρώντας ισόποσες προσλήψεις σε θέσεις αιχμής πχ. νοσοκομεία).

Όχι φυσικά ότι οι προηγούμενοι ήταν καλύτεροι ,αλλά τέτοια αλητεία δεν έχω ξαναδεί στη ζωή μου. Ακόμη και στα 5μηνα , τα κομματόσκυλα τους ήξεραν από πριν ότι θα προσληφθούν δηλώνοντας πλαστά στοιχεία.
Μη ζητάς καθόλη συγγνώμη για το ύφος. Μια χαρά τα λες. Κατάφεραν στους 5μηνες να μας γυρίσουν δεκαετίες πίσω ισοπεδώνοντας όλα τα είδη της εκπαίδευσης. Είσαι μόνιμος μπορείς να διδαξεις παντού και οι ωρομισθιοι να πάνε να... Αύριο υπάρχει η ευκαιρία. Προσωπικα δεν θα πηγαινα καθόλου αλλά πλέον θα πάω γιατί με το σημερινό το παραμύθι πρέπει να τελειώσει.

Αποσυνδεδεμένος aly84

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 54
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #5854 στις: Σεπτέμβριος 19, 2015, 12:45:24 μμ »
Παιδιά εκφραστείτε ελεύθερα. Είμαι κι εγώ ένας από τους πολλούς εδώ μέσα "δεν έχω στον ήλιο μοίρα ωρομίσθιους", που προσπαθεί να εξασφαλίσει την επιβίωσή του. Όποτε θέλω να ξέρω τι έχω να περιμένω...

Αποσυνδεδεμένος niteulf

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 715
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #5855 στις: Σεπτέμβριος 19, 2015, 02:00:16 μμ »
Να σου πω εγώ τι σημαίνει ....

Η αλητοσυμμορία της κυβέρνησης βόλεψε ξανά τα κομματόσκυλα της (όπως τους το είχε υποσχεθεί) , ανοίγοντας ξανά ειδικότητες με καμμία επαγγελματική προοπτική.


Ποιες πιστεύεις ότι είναι οι ειδικότητες χωρίς επαγγελματική προοπτική που ξαναάνοιξαν?
Και πιστεύεις ότι οι άλλες ειδικότητες που λειτουργούν ανελειπώς έχουν επαγγελματική προοπτική?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:40:52 »

Αποσυνδεδεμένος billy23

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 164
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #5856 στις: Σεπτέμβριος 19, 2015, 03:36:34 μμ »
 Όλες οι ειδικότητες του τομεά Υγείας. Βρες ένα μαθητή που έχει δουλέψει πάνω στο αντικείμενο του.

Για τις υπόλοιπες δεν διαφωνώ μαζί σου , αλλά αυτό είναι άλλο θέμα.

Αποσυνδεδεμένος niteulf

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 715
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #5857 στις: Σεπτέμβριος 19, 2015, 03:43:53 μμ »
Όλες οι ειδικότητες του τομεά Υγείας. Βρες ένα μαθητή που έχει δουλέψει πάνω στο αντικείμενο του.

Για τις υπόλοιπες δεν διαφωνώ μαζί σου , αλλά αυτό είναι άλλο θέμα.

Δηλαδή, λες ότι τα επαγγέλματα υγείας δεν έχουν επαγγελματικές προοπτικές?
Αλλά ούτε και οι υπόλοιπες ειδικότητες έχουν επαγγελματικές προοπτικές, αλλά είναι άλλο θέμα???!!!
Εμένα γιατί μου φαίνεται ίδιο το θέμα?
Μήπως να κλείσουν τελείως τα ΕΠΑΛ τότε? Και τα ΙΕΚ μαζί ίσως?

Και γιατί ένας μαθητής που θέλει να ασχοληθεί με επαγγέλματα υγείας να "σπουδάζει" για παράδειγμα πληροφορική?
Και να μην έχει και το δικαίωμα να περάσει σε ΤΕΙ ειδικότητας υγείας? Δεν είναι δικαίωμά του να επιλέξει αυτός?
Εγώ είχα στο ΕΠΑΛ τα τελευταία χρόνια μαθητές που ήταν στην πληροφορική αλλά έλεγαν ότι ήθελαν να παν για νοσηλευτική. Εννοείται ότι δεν είχαν καμία σχέση με την πληροφορική και ούτε τους ενδιέφερε να αποκτήσουν.
Είναι σωστό αυτό?

Μπορείς εσύ να βρεις έναν που έχει τελειώσει μόνο ΕΠΑΛ πληροφορικής να δουλεύει στο αντικείμενο αυτό?
Εγώ 15 χρόνια σε ΕΠΑΛ δουλεύω ως πληροφορικός και, δυστυχώς, δεν ξέρω κανέναν.

Επίσης λες ότι οι καθηγητές των ειδικοτήτων που έκλεισαν είναι κομματόσκυλα του σύριζα? Πού το στηρίζεις αυτό?

Αναβάθμηση ειδικοτήτων πρέπει να γίνει, όχι κλείσιμο. Και στα ΕΠΑΛ και στα ΙΕΚ. Και τα δύο παραπέουν.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 19, 2015, 04:38:24 μμ από niteulf »

Αποσυνδεδεμένος billy23

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 164
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #5858 στις: Σεπτέμβριος 19, 2015, 04:47:39 μμ »
 Οι απόφοιτοι ΕΠΑΛ των επαγγελμάτων υγείας δεν έχουν επαγγελματικά δικαιώματα. Το πολύ πολύ να βρεθούν να δουλεύουν ως υπάλληλοι γραφείου σε ιατρέια. Δεν είναι ότι δεν θέλουν , δεν μπορούν. Κανένα νοσοκομείο και καμμία ιδιωτική κλινική δεν προσλαμβάνουν αποφοίτους λυκείου για νοσηλευτική δουλειά.

 Οι απόφοιτοι ΙΕΚ από την άλλη μετά την πιστοποίηση μπορούν να δουλέψουν ακόμη και σε εντατική μονάδα , ως βοηθοί νοσηλευτές.

Όσο αφορά τις άλλες ειδικότητες πλην των κατηργημένων , είπα ότι δεν διαφωνώ μαζί σου αλλά εγώ αναφέρθηκα στις κατηργημένες. Εκεί υπάρχει το πρόβλημα με τα λίγα παιδιά και τους υπεράριθμους μόνιμους.

 Τέλος , περί των κομματόσκυλων , πριν 2χρόνια που δούλευα σε ΕΠΑΛ , όσοι είχαν μπει σε διαθεσιμότητα έκαναν προπαγάνδα υπέρ της αντιπολίτευσης τότε , τόσο σε μας όσο και στους μαθητές. Γιατί λες ότι τους έφεραν πίσω ; Γιατί έκαναν καλή δουλειά ; Ψήφους ήθελαν.

Αποσυνδεδεμένος niteulf

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 715
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #5859 στις: Σεπτέμβριος 19, 2015, 05:12:01 μμ »
Όσο αφορά τις άλλες ειδικότητες πλην των κατηργημένων , είπα ότι δεν διαφωνώ μαζί σου αλλά εγώ αναφέρθηκα στις κατηργημένες. Εκεί υπάρχει το πρόβλημα με τα λίγα παιδιά και τους υπεράριθμους μόνιμους.

 Τέλος , περί των κομματόσκυλων , πριν 2χρόνια που δούλευα σε ΕΠΑΛ , όσοι είχαν μπει σε διαθεσιμότητα έκαναν προπαγάνδα υπέρ της αντιπολίτευσης τότε , τόσο σε μας όσο και στους μαθητές. Γιατί λες ότι τους έφεραν πίσω ; Γιατί έκαναν καλή δουλειά ; Ψήφους ήθελαν.

Λίγα παιδιά και υπεράρθμους καθηγητές στον τομέα υγείας??? Είσαι σίγουρος???
2 τμήματα των 30 ατόμων είχαμε στο δικό μας τομέα υγείας όταν στην πληροφορική ήταν 7-8 μαθητές και στους ηλεκτρονικούς 4-5. Και φυσικά έρχονταν αναπληρωτές γιατί κάθε άλλο υπεράριθμοι ήταν.
Οι ΠΕ19 είμασταν υπεράριθμοι.

Όσο γι αυτό που λές ότι έκαναν προπαγάνδα υπέρ της αντιπολίτευσης, νομίζω ότι έκαναν ότι ακριβώς θα έκαναν όλες οι άλλες ειδικότητες. Δηλαδή αν σε έβγαζαν εσένα σε διαθεσιμότητα τι θα έκανες? Θα υποστήριζες την κυβέρνηση?

Εντάξει, σαν ειδικότητα δεν μας συμφαίρει που ξαναέγιναν τα τμήματα υγείας. Προσωπικά, εξαιτίας αυτού είμαι και υπεράριθμος. Αλλά μην λέμε ότι θέλουμε...

Αποσυνδεδεμένος billy23

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 164
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #5860 στις: Σεπτέμβριος 19, 2015, 05:25:17 μμ »
Διάβαζε λίγο πιο προσεκτικά τι γράφω.

Το πρόβλημα με τους υπεράριθμους στον τομέα υγείας υπάρχει φέτος και κατά πάσα πιθανότητα και του χρόνου. Για 2 χρόνια λοιπόν , οι μόνιμοι θα έχουν βολευτεί (λες και ξεβολεύητκαν ποτέ , αλλά τέλοςπαντων) ενώ οι υπόλοιποι ούτε ως αναπληρωτές θα δουλέψουμε ούτε ως ωρομίσθιοι σε ΙΕΚ. Διαφωνείς σε αυτο ; Ποιον βόλεψε λοιπόν η κυβέρνηση; Εμένα ;

Κομματόσκυλο είσαι όταν ψηφίζεις με βάση το βόλεμα σου. Διαφωνείς και σε αυτό ; Καλά έκαναν λοιπόν όσοι βγήκαν σε διαθεσιμότητα να προπαγανδίζουν υπέρ του ΣΥΡΙΖΑ . Αυτό ήταν το συμφέρον τους. Και δική μου η υποχρέωση να τους αποκαλώ έτσι.

Για να τελειώνουμε .... Το πόσο σοβαρά λειτουργεί αυτή η κυβέρνηση φαίνεται από το γεγονός πως επανέφερε στα ΕΠΑΛ καθηγητές που είχαν αποσπασθεί σε δευτεροβάθμιες και τώρα θα τους αποσπάσει σε ΙΕΚ. Αν αυτή δεν είναι προχειρότητα , τότε τι είναι ;


Αποσυνδεδεμένος niteulf

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 715
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #5861 στις: Σεπτέμβριος 19, 2015, 05:35:41 μμ »
Διάβαζε λίγο πιο προσεκτικά τι γράφω.

Το πρόβλημα με τους υπεράριθμους στον τομέα υγείας υπάρχει φέτος και κατά πάσα πιθανότητα και του χρόνου. Για 2 χρόνια λοιπόν , οι μόνιμοι θα έχουν βολευτεί (λες και ξεβολεύητκαν ποτέ , αλλά τέλοςπαντων) ενώ οι υπόλοιποι ούτε ως αναπληρωτές θα δουλέψουμε ούτε ως ωρομίσθιοι σε ΙΕΚ. Διαφωνείς σε αυτο ; Ποιον βόλεψε λοιπόν η κυβέρνηση; Εμένα ;

Κομματόσκυλο είσαι όταν ψηφίζεις με βάση το βόλεμα σου. Διαφωνείς και σε αυτό ; Καλά έκαναν λοιπόν όσοι βγήκαν σε διαθεσιμότητα να προπαγανδίζουν υπέρ του ΣΥΡΙΖΑ . Αυτό ήταν το συμφέρον τους. Και δική μου η υποχρέωση να τους αποκαλώ έτσι.

Για να τελειώνουμε .... Το πόσο σοβαρά λειτουργεί αυτή η κυβέρνηση φαίνεται από το γεγονός πως επανέφερε στα ΕΠΑΛ καθηγητές που είχαν αποσπασθεί σε δευτεροβάθμιες και τώρα θα τους αποσπάσει σε ΙΕΚ. Αν αυτή δεν είναι προχειρότητα , τότε τι είναι ;

Προσεκτικά διαβάζω αλλά δεν το διευκρίνησες σαφώς. Γι αυτό και σου έβαλα και ερωτηματικά. Πώς λες ότι είναι λίγα παιδιά λοιπόν φέτος? Έχεις στοιχεία να μας πεις? Και γιατί λες ότι θα είναι και του χρόνου το πρόβλημα? Η Β' τάξη λειτουργεί από φέτος, έτσι δεν είναι? Άρα του χρόνου θα υπάρχει και Γ.

Κομματόσκυλο δεν είναι ένας που τον απολύουν άδικα και υποστηρίζει τους άλλους. Καμία σχέση. Όποιον ορισμό και να ψάξεις, κομματόσκυλο σημαίνει κάτι άλλο. Εσύ μπορείς να έχεις ελεύθερα τον δικό σου ορισμό.

Για να τελειώνουμε λοιπόν, το πρόβλημα με τα ΙΕΚ υπάρχει λόγω έλλειψης πόρων. Δεν σου φταίνε άλλες ειδικότητες.
Μπορείς να κατηγορήσεις την κυβέρνηση ή όποιον άλλον θέλεις, αλλά δεν φταίνε κάποιες άλλες ειδικότητες.
Ακριβώς το ίδιο έγινε και στο πρόσφατο παρελθόν όταν οι ειδικότητες υγείας λειτουργούσαν ακόμη. Το θυμάσαι?
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 19, 2015, 05:51:42 μμ από niteulf »

Αποσυνδεδεμένος billy23

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 164
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #5862 στις: Σεπτέμβριος 19, 2015, 05:53:04 μμ »
 Δεν το θυμάμαι. Στα Τρίκαλα ποτέ δεν υπήρξαν αποσπασμένοι από δευτεροβάθμια (τα 5χρόνια που δουλεύω εγώ) . Οι πόροι στα ΙΕΚ φέτος είναι οι ίδιοι με πέρυσι.Δεν είναι εκεί το πρόβλημα.

 Το πρόβλημα είναι ότι επειδή τα τμήματα είναι λίγα φέτος (δεν υπάρχει Γ' τάξη που έχει πολλές ώρες ειδικότητας , και ίσως τα παιδιά δεν έχουν ενημερωθεί ακόμη για την επαναλειτουργία των τμημάτων) , οι μόνιμοι που επανατοποθετήθηκαν δεν έχουν ώρες και κάπου πρέπει να τους βάλουν. Να τους πάνε πάλι πίσω στις δευτεροβάθμιες από τις οποίες τους έφεραν πίσω ; Θα γελάει ή μάλλον θα κλαίει ο κόσμος.

΄Αρα ας τους "παρκάρουμε" στα ΙΕΚ και ας πάνε να κουρευτούν οι ωρομίσθιοι. Τώρα πως θα τα βγάλουν πέρα οι μόνιμοι με τις σύγχρονες απαιτήσεις των ΙΕΚ (βλ. ηλεκτρονική επικοινωνία , μάθημα σε powerpoint κτλ) και με την έλλειψη ύλης σε βιβλία θα δούμε. Άλλωστε έιμαστε αλλεργικοί στην Αριστεία.

 Ρώτα τις μόνιμες νοσηλεύτριες. Πήγαν Παρασκευή στα σχολεία και είδαν ελάχιστα τμήματα και ώρες που δεν έβγαιναν. Ήδη από την ίδια ημέρα ήξεραν ότι θα τις πάνε (κάποιες) σε ΙΕΚ. Δεν είναι έλλειψη πόρων. Είναι έλλειψη σοβαρότητας και προγραμματισμού.

Αποσυνδεδεμένος niteulf

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 715
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #5863 στις: Σεπτέμβριος 19, 2015, 05:54:37 μμ »
Ξαναέγινε πριν καμία τριετία. Μπορούν να σου το διαβεβαιώσουν πολλοί.

Τι ειδικότητα είσαι αν επιτρέπεται? Δεν νομίζω να σε επηρεάσει ιδιαίτερα.
Ίσως και γι αυτό δεν το θυμάσαι την άλλη φορά που έγινε.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 19, 2015, 05:59:14 μμ από niteulf »

Αποσυνδεδεμένος billy23

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 164
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #5864 στις: Σεπτέμβριος 19, 2015, 06:01:32 μμ »
Νοσηλευτής είμαι.
Δεν έγινε σε μας κάτι τέτοιο. Ίσως έγινε σε άλλα ΙΕΚ. Πάντως καμμία σχέση με τώρα.

Αποσυνδεδεμένος niteulf

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 715
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #5865 στις: Σεπτέμβριος 19, 2015, 06:05:13 μμ »
Νοσηλευτής είμαι.
Δεν έγινε σε μας κάτι τέτοιο. Ίσως έγινε σε άλλα ΙΕΚ. Πάντως καμμία σχέση με τώρα.

Έγινε πανελλαδικά. Ακριβώς όπως φέτος.
Αλλά ίσως δεν εφαρμόστηκε στο δικό σας ΙΕΚ. Ούτως ή άλλως το 99% των μόνιμων δεν θέλει να πάει σε ΙΕΚ.

Μου κάνει εντύπωση πάντως που είσαι νοσηλευτής και λες ότι κακώς επαναλειτούργησαν οι ειδικότητες υγείας.
Ενώ εγώ δεν είμαι και τις υπερασπίζομαι! Συμβαίνουν και αυτά στα forums :)

Τέλος πάντων. Εσύ ξέρεις. Θα έχεις το σκεπτικό σου.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 19, 2015, 06:12:20 μμ από niteulf »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159803
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 554
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 448
Σύνολο: 457

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.077 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.