*

Αποστολέας Θέμα: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)  (Αναγνώστηκε 2677298 φορές)

0 μέλη και 8 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος stavros_plh

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 198
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #8708 στις: Σεπτέμβριος 20, 2016, 10:30:23 μμ »
Ακριβώς όπως το λένε η Σοφία και ο Θανάσης....
Αυτό έγινε κατά λάθος αν θυμάστε στο τέλος αφαίρεσαν τα link

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:02:03 »

Αποσυνδεδεμένος grtt

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 490
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #8709 στις: Σεπτέμβριος 20, 2016, 10:30:46 μμ »
Νομίζω πάντως ότι πέρσι εκ παραδρομής βλέπαμε τα αποτελέσματα, μετά έκλεισαν οι πίνακες για να ξανανοίξουν αργότερα..

Αποσυνδεδεμένος sylvia77

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 361
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #8710 στις: Σεπτέμβριος 20, 2016, 10:31:46 μμ »
Να κάνω και μια γενικότερη παρατήρηση;
Αυτό το φόρουμ το είχαμε ανέκαθεν για ενημέρωση και για γόνιμο διάλογο.
Τελευταία παρατηρώ ότι τείνει να γίνει ο σάκος του μποξ του κάθε τσαμπουκαλεμένου...
Προσωπικές διαμάχες, αντιπαραθέσεις ανευ ουσίας και διάφοροι να κυκλοφορούν "με το ζωνάρι λυμένο" που λένε στο χωριό μου, την Θεσσαλονίκη. Κοινώς άτομα που ψωφάνε για καβγά.
Εμένα αυτά μου φαίνονται λυπηρά, ειδικά όταν προέρχονται από άτομα που φιλοδοξούν να μπουν σε τάξη να διδάξουν.
Καλοπροαίρετα το λέω και ας μην βιαστούν να "μου την πέσουν" ορισμένοι.
Καλό βράδυ και καλά αποτελέσματα σε όλους


Αποσυνδεδεμένος sylvia77

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 361
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #8711 στις: Σεπτέμβριος 20, 2016, 10:34:53 μμ »
Νομίζω πάντως ότι πέρσι εκ παραδρομής βλέπαμε τα αποτελέσματα, μετά έκλεισαν οι πίνακες για να ξανανοίξουν αργότερα..

Ναι κάτι θυμάμαι...νομίζω τα βλέπαμε 2-3 μέρες και μετά εξαφανίστηκαν. Καλά λες!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:02:03 »

Αποσυνδεδεμένος Theta._

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 612
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω εκπαίδευση , Παναιτωλικό & Επανάσταση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #8712 στις: Σεπτέμβριος 20, 2016, 11:00:06 μμ »


Τελικά απαντάω μόνος μου στο ερώτημα με αφορμή μια αντιπαράθεση στο ΙΕΚ που κατέθεσα τα πιστοποιητικά μου για το τί είναι και τί μοριοδοτειται στο 1.3.β  απάντηση απο τη γενικη γραματεία δια βίου μάθησης

Συνεχιζόμενη Επαγγελματική Κατάρτιση - Ορισμός
Δημιουργηθηκε στις Τρίτη, 22 Ιανουαρίου 2013 Τελευταία Ενημέρωση στις Πέμπτη, 24 Ιανουαρίου 2013 Ημερομηνία Δημοσίευσης

Εκπαίδευση ή κατάρτιση που πραγματοποιείται μετά την Αρχική Εκπαίδευση ή την ένταξη στην εργασία, και η οποία αποσκοπεί στη βελτίωση ή την αναβάθμιση γνώσεων ή/και ικανοτήτων, στην απόκτηση νέων δεξιοτήτων για την αλλαγή καριέρας ή την επανακατάρτιση και στη συνέχιση της προσωπικής ή επαγγελματικής ανάπτυξης. Περιλαμβάνει οποιοδήποτε είδος εκπαίδευσης (γενική, εξειδικευμένη ή επαγγελματική, τυπική ή μη τυπική).

το Link http://www.gsae.edu.gr/el/glossari?id=698


Σταύρο Σαλόνικα Γεια χαρά!...

1ο και βασικότερο , σμπάθα με που στον έγκαιρο χρόνο δεν σου απάντησα – διευκρίνησα!..
Έπηζα καρντάση Σαλονικέ!..
 
Τώρα , εκ των υστέρων…

Τα σχετικά πεδία στη Φόρμα της αίτησης ήταν τα εξής:
1.3. ΕΠΙΜΟΡΦΩΣΗ (Από δημόσιους ή ιδιωτικούς φορείς εκπαίδευσης)
(….)
1.3.α Στο διδακτικό αντικείμενο των προκηρυσσόμενων θέσεων
(0,25 μόρια ανά 25ωρο, με μέγιστο αριθμό μορίων 2)

1.3.β Σε θέματα σχετικά με το θεσμό της επαγγελματικής εκπαίδευσης και κατάρτισης
(0,25 μόρια ανά 25ωρο, με μέγιστο αριθμό μορίων 2)

•   Προσωπικά (απολύτως προσωπικά) εκτιμώ ότι η περαιτέρω το σημείο 1.3.β , δεν αφορά επακριβώς τη συνεχιζόμενη επαγγελματική κατάρτιση , πουχου μετά το Πτυχίο , στη διάρκεια του εργασιακού βίου ή της ανεργίας με σεμινάρια , πρόσθετες γνωστικές διαδικασίες εξειδίκευσης στο αντικείμενο κλπ. , αλλά ιδιαίτερες παιδαγωγικές επιμορφώσεις , ως προς τη διδακτική ή γενικότερα το «θεσμό» στην επαγγελματική εκπαίδευση.

Εδώ βέβαια , μαλα@#κωδώς  και άθλια η προκήρυξη αποκλείει  , κάθε χρόνο , από τη μοριοδότηση την ειδική παιδαγωγική επιμόρφωση – πλήθος παιδαγωγικών μαθημάτων για Γενική και Επαγγελματική Εκπαίδευση των «Καθηγητικών» Σχολών σε Πανεπιστήμια ή την πλέον «φουλ» προγράμματος και μαθημάτων της ΑΣΠΑΙΤΕ.


Για να βοηθήσω πάντως το επιχείρημά μου , νομίζω (πάντα) ότι τα πεδία επιμόρφωσης τα διαχωρίζουν.

Α’. Πρόσθετη Επαγγελματική Κατάρτιση.

Β’. Κατάρτιση ειδικά στην Επαγγελματική Εκπαίδευση.

Γ’. Κατάρτιση στην Επιμόρφωση Ενηλίκων.



………………

Σε κάθε περίπτωση , ωστόσο …


Ι.  Γνώμη και όχι «διαφωνία» εκφράζω.

ΙΙ. Εάν αρνούνταν το Δ.ι.ε.κ. κατάθεσης να σου δεχτεί τα σχετικά δικαιολογητικά στο πεδίο 1.3.β   , ήταν Υποχρεωμένο να σου τα αναγνωρίσει στο 1.3.α  «ΕΠΙΜΟΡΦΩΣΗ Στο διδακτικό αντικείμενο των προκηρυσσόμενων θέσεων».

Επίλογος:
Να σαι καλά Συνάδελφε και καλή Επιτυχία στη Μοριοδότηση & τις Αναθέσεις.

Θ._
Νόμος Είναι Το Δίκιο Του Εργάτη & του Παναιτωλικού

Αποσυνδεδεμένος stavros_plh

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 198
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #8713 στις: Σεπτέμβριος 21, 2016, 12:37:13 πμ »


Σταύρο Σαλόνικα Γεια χαρά!...

1ο και βασικότερο , σμπάθα με που στον έγκαιρο χρόνο δεν σου απάντησα – διευκρίνησα!..
Έπηζα καρντάση Σαλονικέ!..
 
Τώρα , εκ των υστέρων…

Τα σχετικά πεδία στη Φόρμα της αίτησης ήταν τα εξής:
1.3. ΕΠΙΜΟΡΦΩΣΗ (Από δημόσιους ή ιδιωτικούς φορείς εκπαίδευσης)
(….)
1.3.α Στο διδακτικό αντικείμενο των προκηρυσσόμενων θέσεων
(0,25 μόρια ανά 25ωρο, με μέγιστο αριθμό μορίων 2)

1.3.β Σε θέματα σχετικά με το θεσμό της επαγγελματικής εκπαίδευσης και κατάρτισης
(0,25 μόρια ανά 25ωρο, με μέγιστο αριθμό μορίων 2)

•   Προσωπικά (απολύτως προσωπικά) εκτιμώ ότι η περαιτέρω το σημείο 1.3.β , δεν αφορά επακριβώς τη συνεχιζόμενη επαγγελματική κατάρτιση , πουχου μετά το Πτυχίο , στη διάρκεια του εργασιακού βίου ή της ανεργίας με σεμινάρια , πρόσθετες γνωστικές διαδικασίες εξειδίκευσης στο αντικείμενο κλπ. , αλλά ιδιαίτερες παιδαγωγικές επιμορφώσεις , ως προς τη διδακτική ή γενικότερα το «θεσμό» στην επαγγελματική εκπαίδευση.

Εδώ βέβαια , μαλα@#κωδώς  και άθλια η προκήρυξη αποκλείει  , κάθε χρόνο , από τη μοριοδότηση την ειδική παιδαγωγική επιμόρφωση – πλήθος παιδαγωγικών μαθημάτων για Γενική και Επαγγελματική Εκπαίδευση των «Καθηγητικών» Σχολών σε Πανεπιστήμια ή την πλέον «φουλ» προγράμματος και μαθημάτων της ΑΣΠΑΙΤΕ.


Για να βοηθήσω πάντως το επιχείρημά μου , νομίζω (πάντα) ότι τα πεδία επιμόρφωσης τα διαχωρίζουν.

Α’. Πρόσθετη Επαγγελματική Κατάρτιση.

Β’. Κατάρτιση ειδικά στην Επαγγελματική Εκπαίδευση.

Γ’. Κατάρτιση στην Επιμόρφωση Ενηλίκων.



………………

Σε κάθε περίπτωση , ωστόσο …


Ι.  Γνώμη και όχι «διαφωνία» εκφράζω.

ΙΙ. Εάν αρνούνταν το Δ.ι.ε.κ. κατάθεσης να σου δεχτεί τα σχετικά δικαιολογητικά στο πεδίο 1.3.β   , ήταν Υποχρεωμένο να σου τα αναγνωρίσει στο 1.3.α  «ΕΠΙΜΟΡΦΩΣΗ Στο διδακτικό αντικείμενο των προκηρυσσόμενων θέσεων».

Επίλογος:
Να σαι καλά Συνάδελφε και καλή Επιτυχία στη Μοριοδότηση & τις Αναθέσεις.

Θ._

Γεία σου Theta
Σε ευχαριστώ και ανταποδίδω τις ευχές καλή Μοριοδότηση και Αναθέσεις

Σύμφωνα με τον ορισμό της ΓΓΔΒ και έτσι πως το καταλαβαίνω εγώ (και το ΙΕΚ τελικά) όποιο σεμινάριο (αντιγράφω από ΓΓΔΒ)

"αποσκοπεί στη βελτίωση ή την αναβάθμιση γνώσεων ή/και ικανοτήτων, στην απόκτηση νέων δεξιοτήτων για την αλλαγή καριέρας ή την επανακατάρτιση και στη συνέχιση της προσωπικής ή επαγγελματικής ανάπτυξης."

Mπορεί να ενταχθεί στο 1.3.β  παράδειγμα:
Υπό τον όρο πως εκτός από εκπαιδευτές στα ΔΙΕΚ έχουμε και κάποιο άλλο επάγγελμα πχ στην ειδικότητα μας.

Παρατραβηγμένο αλλά πραγματικό
Νοσηλευτής κάποιου Νοσοκομείου ή Κλινικής (και υποψ.εκπαιδευτής στα ΔΙΕΚ) μπορεί να παρακολουθήσει σεμινάριο σε Πληροφοριακά Συστήματα Μονάδων Υγείας. 

Το σεμινάριο  αυτό για αυτόν τον επαγγελματία  νοσηλευτή αποσκοπεί στη βελτίωση και την αναβάθμιση γνώσεων ή/και ικανοτήτων, άρα εντάσσετε

Πάντα με τον ορισμό της ΓΓΔΒ http://www.gsae.edu.gr/el/glossari?id=698
και απο το ΑΠΘ  http://diaviou.auth.gr/definitions

Ελπίζω να βοήθησα


 
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 21, 2016, 12:39:22 πμ από stavros_thes »

Αποσυνδεδεμένος Theta._

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 612
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω εκπαίδευση , Παναιτωλικό & Επανάσταση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #8714 στις: Σεπτέμβριος 21, 2016, 01:03:13 πμ »

Καρντάση Σταύρο Σαλόνικα ...


ΔΕΝ έχουν καμιά σημασία οι "διαφωνίες" μας ...και καλά , ιδίως σε θέματα ανάγνωσης "διατάξεων" κλπ.

Εξ' άλλου ,

Ι. Το σίγουρο είν΄ ότι η Επιμόρφωσή σου , Είτε έτσι , είτε Αλλοιώς ΟΦΕΙΛΕΤΑΙ να Μοριοδοτηθεί...

ΙΙ. Έλλειψη διαφωνιών και "ησυχία" υπάρχει μόνον στα νεκροταφεία (ΜΠΡΡΡΡ....) Ο Κόσμος προχωράει πάντα μπροστά με Διαφωνίες - ιδίως Όταν ανταποδίδονται με ΕΥΓΕΝΕΙΑ , όπως από σένανε!..

.............


Στα λοιπά (άσχετα)

Εάν ο μΠΑΟΚ Σαλόνικας μας είχε φορέσει  προ - προηγούμενη Αγωνιστική κανά 5-0 ή άντε 5-1 , αντί του 2 - 1 θάσαντε απολύτως Δίκαιον!...

ΤΟ ΑΔΙΚΟ θα ήσαντε (πηγή αορίστου β' του ρήματος : Γείτονες του Αγρινίου Αρτινοί..) να ισοφαρίζαμαν (ίδια πηγή) στας καθυστερήσεις...

Τώρα , ΠΩΣ φέραμε 0 - 2 μες τον Ατρόμητα Περιστέρας - ήμουν στο γήπεδο παρότι κεκλεισμένων-  αφενός ο ολοκληρωτικά ΜΗΔΕΝ Ατρόμητας και αφετέρου το Εικόνισμα που προσκύναγε στο 93' ο Γίγαντας Τερματζής μας Κυριακίδης το ξέρουν!..

Φιλιά!..

καλή Επιτυχία- καλή Δύναμη σε ΟΛΑ Σταύρο Σαλόνικα!..

Θανάσης Γ.Κ.

Θ._


Νόμος Είναι Το Δίκιο Του Εργάτη & του Παναιτωλικού

Αποσυνδεδεμένος stavros_plh

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 198
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #8715 στις: Σεπτέμβριος 21, 2016, 01:08:26 πμ »
Καρντάση Σταύρο Σαλόνικα ...


ΔΕΝ έχουν καμιά σημασία οι "διαφωνίες" μας ...και καλά , ιδίως σε θέματα ανάγνωσης "διατάξεων" κλπ.

Εξ' άλλου ,

Ι. Το σίγουρο είν΄ ότι η Επιμόρφωσή σου , Είτε έτσι , είτε Αλλοιώς ΟΦΕΙΛΕΤΑΙ να Μοριοδοτηθεί...

ΙΙ. Έλλειψη διαφωνιών και "ησυχία" υπάρχει μόνον στα νεκροταφεία (ΜΠΡΡΡΡ....) Ο Κόσμος προχωράει πάντα μπροστά με Διαφωνίες - ιδίως Όταν ανταποδίδονται με ΕΥΓΕΝΕΙΑ , όπως από σένανε!..

.............


Στα λοιπά (άσχετα)

Εάν ο μΠΑΟΚ Σαλόνικας μας είχε φορέσει  προ - προηγούμενη Αγωνιστική κανά 5-0 ή άντε 5-1 , αντί του 2 - 1 θάσαντε απολύτως Δίκαιον!...

ΤΟ ΑΔΙΚΟ θα ήσαντε (πηγή αορίστου β' του ρήματος : Γείτονες του Αγρινίου Αρτινοί..) να ισοφαρίζαμαν (ίδια πηγή) στας καθυστερήσεις...

Τώρα , ΠΩΣ φέραμε 0 - 2 μες τον Ατρόμητα Περιστέρας - ήμουν στο γήπεδο παρότι κεκλεισμένων-  αφενός ο ολοκληρωτικά ΜΗΔΕΝ Ατρόμητας και αφετέρου το Εικόνισμα που προσκύναγε στο 93' ο Γίγαντας Τερματζής μας Κυριακίδης το ξέρουν!..

Φιλιά!..

καλή Επιτυχία- καλή Δύναμη σε ΟΛΑ Σταύρο Σαλόνικα!..

Θανάσης Γ.Κ.

Θ._

ορθά τα λες φίλε Θανάση

Αποσυνδεδεμένος stepaok

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 33
  • Φύλο: Άντρας
  • Eίμαι απελπισμένος
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #8716 στις: Σεπτέμβριος 21, 2016, 01:46:08 πμ »
ορθά τα λες φίλε Θανάση
Μια ερώτηση μόνο φίλε μου.Όντως,έπρεπε να βάλουμε αρκετά γκολ στο παιχνίδι.Δεν κατάλαβα όμως γιατί εκεί κάτω,απο την Λάρισα και κάτω εννοώ,τον ΠΑΟΚ τον λέτε μπάοκ... Λόγω προφοράς,ή για να πικάρετε απλά?

Αποσυνδεδεμένος Theta._

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 612
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω εκπαίδευση , Παναιτωλικό & Επανάσταση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #8717 στις: Σεπτέμβριος 21, 2016, 02:15:35 πμ »

ορθά τα λες φίλε Θανάση
Μια ερώτηση μόνο φίλε μου.Όντως,έπρεπε να βάλουμε αρκετά γκολ στο παιχνίδι.Δεν κατάλαβα όμως γιατί εκεί κάτω,απο την Λάρισα και κάτω εννοώ,τον ΠΑΟΚ τον λέτε μπάοκ... Λόγω προφοράς,ή για να πικάρετε απλά?


Φίλε stepaok εμένανε και τους λοιπούς  ΜΟΝΟ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ   Δ Ε Ν  μας νοιάζει Τι λέει η υπόλοιπη Χώρα και ιδίως Αθηνιστάν κλπ.

Άντε ας  βάλω και ολίγον θέμα  προφοράς!..

Πού ν' ακούσεις και γκάγκαρα Αγρινιώτικα!...

(Πάντως μακάρι κάθε περιοχή και Πληθυσμιακή Χωροταξία μας και καταγωγή να κρατούσε προφορές και Ιδιόλεκτα!.... Πόσο πιο Όμορφα θα κυλούσε η Γλώσσα μας!... Αφτό διδάσκω και στα Παιδιά στα Ι.ε.κ.)



Ζήτημα με τον μΠΑΟυΚ (για να το πω ολοκληρωμένα..) ΔΕΝ έχουμε - Σεβασμός σε Προσφυγικό Σωματείο , ασχέτως κατά καιρούς ιδιοκτησίας -  διοίκησης και νυν Σαββίδη...  (που από άλλους ΔΕΝ χειρότερος...)


Το λέμε - αποκαλούμε χαρούμενα , πειραχτικά , όπως δεχόμαστε να πειράζουν και το Αγρίνιό ΜΑΣ - Παναιτωλικό!...


(πουχου , πικάρομαι και γω , αλλά βρίσκω έξυπνο ότι οι συμπολίτες σου Ηρακληδείς Γρηούλες , το Σύμβολό μας - Τίτορμο Αιτωλο "Ούτως άλλος Ηρακλής" τονε λένε "αχθοφόρο"..)

Εγώ χαρούμενα , λέω πλήρως μΠΑΟυΚ - νΤούμπας!...

με σεβασμό ματαλέω στην Ιστορία και τα Προσφυγικά σας Σπάργανα...

..Την Εργατική αντιπροσώπευση του Ασπρόμαυρου Δικέφαλου...

..Α!...Και τα "Κόκκινα Μεροκάμματα" με τα οποία χτίστηκε στο πλείστο το ΓΗΠΕΔΟ ΣΑΣ!...

.....

Κρίμα , που ενώ το προγραμμάτιζα ΔΕΝ κατάφερα να Ζήσω νΤούμπα την προπερασμένη Κυριακή...

..Πάλι καλά απ' την άλλη... με σκυμμένο το κεφάλι για την Ομάδα μου θα επέστρεφα Αθηνιστάν , που είμαι εσωτερικός μετανάστης.

Θ._

........

καλέ μας Lasid & Συνάδελφοι...

ντιπ τυπικά , το διάλογο αφτόν τονελές και off topic.

...Μάλλον τυπικά και ουσιαστικά , τονε λες ..καταντίπ off topic!..

Ωστόσο , ας ανασαίνουμε από τα ... βαριά στα οποία πέφτουμε κάθε χρόνο τέτοια εποχή!



« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 21, 2016, 02:36:02 πμ από Theta._ »
Νόμος Είναι Το Δίκιο Του Εργάτη & του Παναιτωλικού

Αποσυνδεδεμένος stavros_plh

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 198
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #8718 στις: Σεπτέμβριος 21, 2016, 09:59:39 πμ »
Επανέρχομαι στο θέμα για τη μοριοδότηση στο 1.3.β. υπάρχει το παρακάτω σεμινάριο στη Βέροια είναι όλο εξ αποστάσεως και δίνει όλα τα μόρια του πεδίου (2 μόρια) το link:

http://www.easy-education.gr/%CF%84%CE%BC%CE%AE%CE%BC%CE%B1-%CE%BA%CE%B5%CE%BA/item/107-seminaria-moriodotoumena

Με ενδιαφέρει να το παρακολουθήσω έχει αρκετά μεγάλη έκπτωση αν κάνουμε ομάδα 5 ατόμων (250 από 350) όποιος ενδιαφέρεται ας μου στείλει Pm 

Αποσυνδεδεμένος emily_

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 883
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #8719 στις: Σεπτέμβριος 21, 2016, 11:26:02 πμ »
Θα με ενδιέφερε κι εμένα να το παρακολουθήσω!

Αποσυνδεδεμένος emily_

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 883
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #8720 στις: Σεπτέμβριος 21, 2016, 11:49:44 πμ »
Τα χαρτιά σου τα κατέθεσες; Εγώ σήμερα. Όσο και να προσπαθήσουν πότε να τα ελέγξουν;

Στο ΙΕΚ που κατέθεσα εγώ τα δικαιολογητικά μου, τα έλεγχαν επιτόπου ο υποδιευθυντής μαζί με ακόμα ένα άτομο.

Αποσυνδεδεμένος SKANDALO

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 370
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #8721 στις: Σεπτέμβριος 21, 2016, 05:27:58 μμ »
Εγώ κατέθεσα τα χαρτιά μου στην Άρτα.

Στο ιεκ δε γινόταν κανένας έλεγχος,δεν ξέρω αν θα γίνει μετά.

Αυτός που παραλάμβανε τις αιτήσεις ήταν έκπληκτος από το πλήθος των αιτούντων (150 άτομα), γιατί σου λέει ο άνθρωπος, σε τι τραγική θέση είναι γενικά οι νέοι σήμερα που τρέχουν για ψίχουλα και δείγμα εργασίας.Στην ειδικότητά μου, αρχαιολόγος, είχαν κατατεθεί ως το μεσημέρι,συνολικά με τη δική μου 3 αιτήσεις.Ας πούμε πως παρότι απιστοποίητη, διατηρώ κάποιες ελπίδες.Αυτά από Ήπειρο μεριά τα νέα.Αν έχει κανείς καμιά πληροφοριά για τα υπόλοιπα ιεκ της περιφέρειας, καλοδεχούμενη...
et in Arcadia ego...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32294
  • Τελευταία: etaap0021
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159912
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 744
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 666
Σύνολο: 667

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.1 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.