*

Αποστολέας Θέμα: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών  (Αναγνώστηκε 766792 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος evistroumf

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 159
    • Προφίλ
Απ: βιβλία για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #224 στις: Σεπτέμβριος 19, 2009, 03:52:25 μμ »
Γεια σας!θα αναλάβω ένα αγοράκι που είναι τρίτη δημοτικού και έχει κάνει ήδη 2 χρόνια αγγλικά(!)(pre-junior)και Α junior ..Σκέφτομαι για τα βιβλία..Έχω δουλέψει τα fairyland Α' junior αλλά  με κοριτσάκια kκαι επειδή σαν βιβλίο μου φαίνεται πιο ενδιαφέρον για κορίτσια έλεγα για τα ace from space..Τι λέτε?Σκεφτόμουν επίσης και τα wonderland επειδή είναι μικρούλης και θα του φανεί ενδιαφέρον..Καμιά άλλη ιδέα?Για junior a έκανε τα brilliant..Ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: βιβλία για ιδιαίτερα αγγλικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:37:22 »

Συνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
Απ: βιβλία για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #225 στις: Σεπτέμβριος 19, 2009, 04:04:45 μμ »
Γεια σας!θα αναλάβω ένα αγοράκι που είναι τρίτη δημοτικού και έχει κάνει ήδη 2 χρόνια αγγλικά(!)(pre-junior)και Α junior ..Σκέφτομαι για τα βιβλία..Έχω δουλέψει τα fairyland Α' junior αλλά  με κοριτσάκια kκαι επειδή σαν βιβλίο μου φαίνεται πιο ενδιαφέρον για κορίτσια έλεγα για τα ace from space..Τι λέτε?Σκεφτόμουν επίσης και τα wonderland επειδή είναι μικρούλης και θα του φανεί ενδιαφέρον..Καμιά άλλη ιδέα?Για junior a έκανε τα brilliant..Ευχαριστώ!

μπορεις να συνεχισεις κ το brilliant. ειναι καλο βιβλιο. ψαξε αναμεσα στο brilliant, τον ace κ το καινουργιο our town απο burlington παλι.

και μενα η εικονογραφηση του fairyland μου κανει πιο κοριτσιστικη ;D αλλα δεν το εχω δουλεψει για να σου πω αν ειναι αδιαφορο ή  βαρετο για τα αγορακια.

Αποσυνδεδεμένος evistroumf

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 159
    • Προφίλ
Απ: βιβλία για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #226 στις: Σεπτέμβριος 19, 2009, 04:18:11 μμ »
Γεια σας!θα αναλάβω ένα αγοράκι που είναι τρίτη δημοτικού και έχει κάνει ήδη 2 χρόνια αγγλικά(!)(pre-junior)και Α junior ..Σκέφτομαι για τα βιβλία..Έχω δουλέψει τα fairyland Α' junior αλλά  με κοριτσάκια kκαι επειδή σαν βιβλίο μου φαίνεται πιο ενδιαφέρον για κορίτσια έλεγα για τα ace from space..Τι λέτε?Σκεφτόμουν επίσης και τα wonderland επειδή είναι μικρούλης και θα του φανεί ενδιαφέρον..Καμιά άλλη ιδέα?Για junior a έκανε τα brilliant..Ευχαριστώ!

μπορεις να συνεχισεις κ το brilliant. ειναι καλο βιβλιο. ψαξε αναμεσα στο brilliant, τον ace κ το καινουργιο our town απο burlington παλι.

και μενα η εικονογραφηση του fairyland μου κανει πιο κοριτσιστικη ;D αλλα δεν το εχω δουλεψει για να σου πω αν ειναι αδιαφορο ή  βαρετο για τα αγορακια.

Για το wonderland λες οχι?
Το ' χω δει το our town και μου φαίνεται ακριβως ίδιο με τον Ace στη δομή,στο λεξιλόγιο,σε όλα..Μάλλον η αλλαγή έγινε για να είναι ενδιαφέρον και για τα κορίτσια..Νομίζω το εξωγηινάκι θα του αρέσει περισσότερο..Δενξέρω κιόλας!Όλα μου τα μικρά είναι κορίτσια...
Το brilliant δεν το ξέρω καθόλου.. Θα το κοιτάξω!Σ' ευχαριστώ!!!

Αποσυνδεδεμένος aghathi

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1611
  • Φύλο: Γυναίκα
  • εκπαίδευση=παιδιά
    • Προφίλ
Απ: βιβλία για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #227 στις: Σεπτέμβριος 19, 2009, 04:22:28 μμ »
Ναι, μόνο που όταν λέω τα επέβαλε, εννοώ πως τα είχε αγοράσει ήδη..Καθώς επίσης αυτά που λες, τα έχω πει στους γονείς.Γι'αυτό είπα πως δεν υπάρχει περίπτωση να συμμετέχω στο να δώσει φέτος, αλλά ας το δοκιμάσει του χρόνου το Μάιο, όταν δηλαδή κανονικά θα τελείωνε τη D, υπό την προϋπόθεση ότι θα κάνει καλοκαίρι.Υπό αυτές τις συνθήκες λοιπόν, ζητάω ιδέες σχετικά με την πορεία που θα ήταν καλό να ακολουθήσω.
Ας πει και κάποιος άλλος αν συμφωνεί. προσωπικά θεωρώ ότι με την προυπόθεση ότι το κοριτσι αποφασίζει να μελετήσει, μπορείς τελειώνοντας την C να παραλείψεις την D και να προχωρήσεις με ένα καλό intermediate βιβλίο που θα έχεις διαλέξει εσύ για να βγει μέσα στο καλοκαίρι και μετά upper intermediate για να δώσει το Μάιο

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: βιβλία για ιδιαίτερα αγγλικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:37:22 »

Αποσυνδεδεμένος dreamy

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 257
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: βιβλία για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #228 στις: Σεπτέμβριος 19, 2009, 04:33:35 μμ »
Γεια σας!θα αναλάβω ένα αγοράκι που είναι τρίτη δημοτικού και έχει κάνει ήδη 2 χρόνια αγγλικά(!)(pre-junior)και Α junior ..Σκέφτομαι για τα βιβλία..Έχω δουλέψει τα fairyland Α' junior αλλά  με κοριτσάκια kκαι επειδή σαν βιβλίο μου φαίνεται πιο ενδιαφέρον για κορίτσια έλεγα για τα ace from space..Τι λέτε?Σκεφτόμουν επίσης και τα wonderland επειδή είναι μικρούλης και θα του φανεί ενδιαφέρον..Καμιά άλλη ιδέα?Για junior a έκανε τα brilliant..Ευχαριστώ!

μπορεις να συνεχισεις κ το brilliant. ειναι καλο βιβλιο. ψαξε αναμεσα στο brilliant, τον ace κ το καινουργιο our town απο burlington παλι.

και μενα η εικονογραφηση του fairyland μου κανει πιο κοριτσιστικη ;D αλλα δεν το εχω δουλεψει για να σου πω αν ειναι αδιαφορο ή  βαρετο για τα αγορακια.

Για το wonderland λες οχι?
Το ' χω δει το our town και μου φαίνεται ακριβως ίδιο με τον Ace στη δομή,στο λεξιλόγιο,σε όλα..Μάλλον η αλλαγή έγινε για να είναι ενδιαφέρον και για τα κορίτσια..Νομίζω το εξωγηινάκι θα του αρέσει περισσότερο..Δενξέρω κιόλας!Όλα μου τα μικρά είναι κορίτσια...
Το brilliant δεν το ξέρω καθόλου.. Θα το κοιτάξω!Σ' ευχαριστώ!!!

Το ace from space πιστεύω θα του τραβήξει το ενδιαφέρον κ θα υπάρχει κ αγωνία με το τι θα συμβεί στον Ace ατο επόμενο μάθημα.Στο wonderland ξέρουν τους ήρωες κ αυτό είναι θετικό αλλα ίσως σε όλο το υπόλοιπο στυλ μου αρέσει καλύτερα ο Ace.Γενικά θα διάλεγα γα κοριτσάκια fairyland για αγοράκια ace κ σε τάξη wonderland ή our town.Βέβαια τίποτα δεν είναι απόλυτο..

Αποσυνδεδεμένος evistroumf

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 159
    • Προφίλ
Απ: βιβλία για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #229 στις: Σεπτέμβριος 19, 2009, 04:43:49 μμ »
Γεια σας!θα αναλάβω ένα αγοράκι που είναι τρίτη δημοτικού και έχει κάνει ήδη 2 χρόνια αγγλικά(!)(pre-junior)και Α junior ..Σκέφτομαι για τα βιβλία..Έχω δουλέψει τα fairyland Α' junior αλλά  με κοριτσάκια kκαι επειδή σαν βιβλίο μου φαίνεται πιο ενδιαφέρον για κορίτσια έλεγα για τα ace from space..Τι λέτε?Σκεφτόμουν επίσης και τα wonderland επειδή είναι μικρούλης και θα του φανεί ενδιαφέρον..Καμιά άλλη ιδέα?Για junior a έκανε τα brilliant..Ευχαριστώ!

μπορεις να συνεχισεις κ το brilliant. ειναι καλο βιβλιο. ψαξε αναμεσα στο brilliant, τον ace κ το καινουργιο our town απο burlington παλι.

και μενα η εικονογραφηση του fairyland μου κανει πιο κοριτσιστικη ;D αλλα δεν το εχω δουλεψει για να σου πω αν ειναι αδιαφορο ή  βαρετο για τα αγορακια.

Για το wonderland λες οχι?
Το ' χω δει το our town και μου φαίνεται ακριβως ίδιο με τον Ace στη δομή,στο λεξιλόγιο,σε όλα..Μάλλον η αλλαγή έγινε για να είναι ενδιαφέρον και για τα κορίτσια..Νομίζω το εξωγηινάκι θα του αρέσει περισσότερο..Δενξέρω κιόλας!Όλα μου τα μικρά είναι κορίτσια...
Το brilliant δεν το ξέρω καθόλου.. Θα το κοιτάξω!Σ' ευχαριστώ!!!

Το ace from space πιστεύω θα του τραβήξει το ενδιαφέρον κ θα υπάρχει κ αγωνία με το τι θα συμβεί στον Ace ατο επόμενο μάθημα.Στο wonderland ξέρουν τους ήρωες κ αυτό είναι θετικό αλλα ίσως σε όλο το υπόλοιπο στυλ μου αρέσει καλύτερα ο Ace.Γενικά θα διάλεγα γα κοριτσάκια fairyland για αγοράκια ace κ σε τάξη wonderland ή our town.Βέβαια τίποτα δεν είναι απόλυτο..
Κ εγώ κάπως έτσι το 'χω σκεφτεί..Σίγουρα δεν είναι απόλυτο,απλά επειδή δεν έχω δουλέψει με αγοράκια,είπα να πάρω μια γνώμη..Γιατί το fairyland και μόνο από εμφάνιση να το πάρεις,δε νομίζω να ενθουσιάσει ένα αγοράκι..Ευχαρστώ πολύ για τις απαντήσεις,να 'στε καλά!!

Αποσυνδεδεμένος tinkerbel!

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 211
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: βιβλία για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #230 στις: Σεπτέμβριος 19, 2009, 08:33:58 μμ »
Agathi σ'ευχαριστώ για την απάντηση!  :) Όποιος άλλος μπορεί, ας απαντήσει, έχω παλαγώσει.Η μικρή πάει καλύτερα από πέρσι, έγραψε και έκθεση (ουάου), αλλά και πάλι το λεξιλόγιό της είναι πάμφτωχο.Με τη γραμματική ευτυχώς τα πάει πολύ καλύτερα. http://www.pde.gr/forum/index.php?topic=11880.120
Μυστικά για έναν ονειρεμένο γάμο! http://projectgamos.gr/

Αποσυνδεδεμένος dreamy

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 257
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: βιβλία για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #231 στις: Σεπτέμβριος 20, 2009, 03:19:09 μμ »
Γειά σας!Μήπως μπορεί κάποιος να μου σε ποιο γραμματικό φαινόμενο σταματά το Wonderkids εκδόσεις Longman για A Senior?Θα με διευκολύνατε πολύ.Ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος bettina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 474
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: βιβλία για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #232 στις: Σεπτέμβριος 22, 2009, 01:25:18 μμ »
τελειωνει στο have to.

Αποσυνδεδεμένος dreamy

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 257
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: βιβλία για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #233 στις: Σεπτέμβριος 22, 2009, 08:37:56 μμ »
ευχαριστώ bettina!!!! :)

Αποσυνδεδεμένος olde

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 21
    • Προφίλ
Απ: βιβλία για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #234 στις: Σεπτέμβριος 22, 2009, 08:42:59 μμ »
καλησπερα! Μπορείτε να μου προτείνετε κάποιο βιβλίο για πρώτη χρονια proficiency(advanced)? H μαθήτρια μου είναι 15χρονών, αρκετά δυνατή(τώρα την ανέλαβα) και θέλει michigan prof. .
Το μόνο που έχω δουλέψει  στο συγκεκριμένο επίπεδο είναι το  New Trends,Burlington. Thank you!

Αποσυνδεδεμένος Scocco

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 10
    • Προφίλ
Απ: βιβλία για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #235 στις: Σεπτέμβριος 22, 2009, 09:54:39 μμ »
Γειας σας απο εμενα παρακολουθω καιρο το forum αλλα αποφασισα να γραφτω για να ζητησω τη βοηθεια σας. Θελω να μου προτεινεται ενα βιβλιο για pre lower και ενα για D. Εγω σκεφτομαι το Forum 1 για pre lower και το Access 3 για την D. Παραλληλα μαζι με το forum σεκφτομαι να κανω και μερικα practice tests σε αργο ρυθμο ομως. Τα παιδια ειναι καλοι μαθητες και εχουν βασεις.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 23, 2009, 10:01:25 πμ από Scocco »

Αποσυνδεδεμένος olde

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 21
    • Προφίλ
Απ: βιβλία για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #236 στις: Σεπτέμβριος 23, 2009, 02:44:43 μμ »
 Τα choices απο Burlington( κ για D κ για Pre lower) είναι πολύ καλά και έχουν άπειρο υλικο για να δουλέψεις!!!
Επίσης πολύ καλά είναι και τα link απο New Editions.

Αποσυνδεδεμένος Scocco

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 10
    • Προφίλ
Απ: βιβλία για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #237 στις: Σεπτέμβριος 23, 2009, 03:38:00 μμ »
Τα choices απο Burlington( κ για D κ για Pre lower) είναι πολύ καλά και έχουν άπειρο υλικο για να δουλέψεις!!!
Επίσης πολύ καλά είναι και τα link απο New Editions.

δηλαδη να τα προτιμησω απο το access και forum τις Exrpess ?

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160941
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 24
Επισκέπτες: 552
Σύνολο: 576

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.08 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.