*

Αποστολέας Θέμα: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών  (Αναγνώστηκε 771607 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
Απ: βιβλία για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #476 στις: Μάρτιος 18, 2011, 02:14:19 μμ »
μια βοηθεια συναδελφοι!

ψαχνω τα cds του ecce practice examinations book1. τηλεφωνησα στην ελληνοαμερικανικη για να τα παραγγειλω αλλα δεν τα εχουν καθως απεσυραν το βιβλιο για να το επανακυκλοφορησουν τον ιουνη.

δεν μπορεσα να τα βρω ουτε σε βιβλιοπωλεια. αν τα εχει κανεις θα μπορουσε να μου τα στειλει με Mail??  :-[ τουλαχιστον το πρωτο cd...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: βιβλία για ιδιαίτερα αγγλικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:17:42 »

Αποσυνδεδεμένος bettina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 474
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: βιβλία για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #477 στις: Απρίλιος 29, 2011, 06:56:30 μμ »
ποιο βιβλιο θεωρειτε το πιο ευκολο να μην πω γελοιο για pre-fce?o μαθητης που εχω εχει οχι απλως τεραστια κενα αλλα κατι παραπανω.

Αποσυνδεδεμένος lidal

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: βιβλία για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #478 στις: Μάιος 03, 2011, 12:50:41 πμ »
Bettina, ο μαθητής σου θα πάει για fce μετά, ή το λές σαν επίπεδο τάξης; Εγώ χρησιμοποιώ της burlington το Connect και για γραμματική το Μastering, και κάνω παράλληλα από Betsis τεστακια Β1 για City and Guilds, ωστε του χρόνου να δώσει Michigan η City and Guilds. Τα βιβλία της burlington ομως που σου λέω είναι και για fce κανονικά γιατί τα είχε ξεκινήσει με το φροντιστήριο και μετά την ανέλαβα εγώ. Μου φαίνονται καλά για το επίπεδο και κατανοητά.

Αποσυνδεδεμένος bettina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 474
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: βιβλία για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #479 στις: Μάιος 03, 2011, 02:12:31 μμ »
σαν επιπεδο ταξης το λεω γιατι για fce ουτε λογος.αληθεια ποιο β2 νομιζετε οτι ειναι το πιο βατο?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: βιβλία για ιδιαίτερα αγγλικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:17:42 »

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
Απ: βιβλία για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #480 στις: Μάιος 06, 2011, 09:10:52 μμ »
ποιο βιβλιο θεωρειτε το πιο ευκολο να μην πω γελοιο για pre-fce?o μαθητης που εχω εχει οχι απλως τεραστια κενα αλλα κατι παραπανω.

χμμ τωρα αν μιλαμε για επιπεδο δαπεδου :P ;D τι να σωσει κ ενα βιβλιο? οκ περα απο την πλακα, ριξε μια ματια στο traveller b1+ της mmplublication. και το code b1+ της macmillan ηταν πολυ ωραιο κ βατο βιβλιο αλλα λεω ηταν γιατι η macmillan κλεινει, αν μπορεις να το βρεις ομως νομιζω οτι ειναι αρκετα καλο.

το πιο βατο b2, ε φανταζομαι ειναι το ecce. και μονο που εχει 1 writing και GVR με multiple choices βοηθαει αρκετα. απλα σε σχεση με τα υπολοιπα (esb, edexcel) εχει πιο υψηλη βαση. 

Αποσυνδεδεμένος bettina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 474
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: βιβλία για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #481 στις: Μάιος 07, 2011, 04:01:03 μμ »
το traveller b1 κανουμε τωρα και δυσκολευεται.βασικα δεν διαβαζει . η μαλλον διαβαζει εντελως επιφανειακα.λεξεις μονο για ορθογραφια και κανονες για παπαγαλια.και τι δεν εχω κανει.αποτελεσμα κανενα.

Αποσυνδεδεμένος dreamy

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 257
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: βιβλία για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #482 στις: Μάιος 08, 2011, 03:55:49 μμ »
ποιο βιβλιο θεωρειτε το πιο ευκολο να μην πω γελοιο για pre-fce?o μαθητης που εχω εχει οχι απλως τεραστια κενα αλλα κατι παραπανω.

χμμ τωρα αν μιλαμε για επιπεδο δαπεδου :P ;D τι να σωσει κ ενα βιβλιο? οκ περα απο την πλακα, ριξε μια ματια στο traveller b1+ της mmplublication. και το code b1+ της macmillan ηταν πολυ ωραιο κ βατο βιβλιο αλλα λεω ηταν γιατι η macmillan κλεινει, αν μπορεις να το βρεις ομως νομιζω οτι ειναι αρκετα καλο.

το πιο βατο b2, ε φανταζομαι ειναι το ecce. και μονο που εχει 1 writing και GVR με multiple choices βοηθαει αρκετα. απλα σε σχεση με τα υπολοιπα (esb, edexcel) εχει πιο υψηλη βαση.


Για τα code θα συμφωνήσω βγαίνουν άνετα και νομίζω ότι κυκλοφορούν ακόμη στα βιβλιοπωλεία παρόλο που έκλεισε.Κάνε διάφορα test πριν καταλήξεις τι θα δώσει.Κοίτα κ city&guilds.Τώρα αν δε διαβάζει,κάνοντας επαναλήψεις μπορείς να βοηθήσεις αλλά αν δεν υπάρχει κ ενδιαφέρον...Good luck!

Αποσυνδεδεμένος lidal

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: βιβλία για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #483 στις: Μάιος 11, 2011, 12:28:05 πμ »
To City & Guilds ομιζω κι εγώ πως είναι πιο ΅φιλικό΅να το έτσι. Δεν εξετάζει καθόλου γραμματική και λεξιλόγιο παρα μόνο μέσω των reading και η βάση του είναι 15/30. Μπορείς να επικεντρώσεις στα γραπτά κι όταν τα περάσει να ασχοληθείς μετά με τα προφορικά. Στους αδύναμους μαθητές, ή τελος πάντων σε όσους δεν διαβάζουν αλλά μπορούν να καταλάβουν τα βασικά σε ένα κείμενο, και να μάθουν μερικές βασικές εκθέσεις, έχει σώσει μανούλες!

Αποσυνδεδεμένος Carmencita

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 70
  • ΠΕ 06
    • Προφίλ
Απ: βιβλία για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #484 στις: Μάιος 16, 2011, 02:18:15 πμ »
Τι βιβλία μου προτείνετε επιπεδου β2 για φοιτητρια που εχει να ασχοληθεί 5-6 χρόνια και θελει να δωσει σε ενα-εναμιση χρόνο;

Αποσυνδεδεμένος bettina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 474
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: βιβλία για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #485 στις: Μάιος 20, 2011, 05:13:39 μμ »
τι εχετε να προτεινετε για καλοκαιρινο λοουερ ?θα δωσει δεκεμβριο το εντεξελ?δεν μπορω να αποφασισω αλλα κορσμπουκ ειναι μεγαλα και δεν βγαινουν σε 4 εβδομαδεσ και αλλα ειναι πολυ ευκολα.

Αποσυνδεδεμένος sophia_24

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 20
    • Προφίλ
Απ: βιβλία για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #486 στις: Ιούνιος 07, 2011, 01:24:10 πμ »
Kαλησπέρα! Παιδια θέλω βοήθεια!!! Εχω αναλάβει 2 κοπέλες προς κυρίες ηλικιακα και εχουν να ασχοληθουν με αγγλικα γυρω στα 10 χρόνια! Ειχαν δωσει το fce αλλα δεν το περασαν! Θελουν να κάνουμε ενα 2ωρο τη βδομάδα και δεν βιάζονται πολυ απο οτι μου ειπαν αλλα θα κανουμε και το καλοκαιρι μαθημα. Εκανα ενα πρωτο μαθημα για να δω τι επιπεδο εχουν. Εγω για ecce dουλευω της Burlington το Mastering εχω ενα βιβλίο του Γρίβα για writing speaking listening και μετα απο αυτα δουλευω practice tests.Δεδομένου οτι θα κανουμε και το καλοκαιρι μαθημα και φοβαμαι μηπως δεν καλυφτουν κενα μονο με το mastering προτεινετε καποιο αλλο βιβλιο? Εχω επισης και τη σειρα english for adults το 2 και σκεφτομαι να κανω αυτα απλα φοβαμαι επειδη ειναι μεγαλες μη βαρεθουν με το coursebook και ολα αυτα. Πειτε μου σας παρακαλω τη γνώμη σας!Πιστεύω μεχρι τον επομενο Μαη ειναι καλα να δωσουν καποιο διπλωμα.

Αποσυνδεδεμένος sonic

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: βιβλία για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #487 στις: Ιούνιος 09, 2011, 10:59:16 πμ »
Γεια χαρα σε ολους-ες. Ειμαι καινουργιο μελος εδω και χαιρομαι που μπορω να ειμαι σε ενα φορουμ που να βοηθαει ο ενας τον αλλον.  Εχω καποιες αποριες και αν μπορειτε, βοηθηστε με!!
Τωρα ξεκιναω τα πρωτα μου ιδιετερα μαθ. αγγλικων και εχω καποιες αποριες. Καταρχην, τα βιβλια καθηγητων, τα βρισκουμε καπου και δωρεαν? Αν ναι, ποια? 
Επισης, προκειτε να προετοιμασω ενα παιδι πριν αρχισει τις πρωτες του ταξεις Αγγλικων και θελει μια γενικη εκπαιδευση για να μπει πιο προετοιμασμενο στις ταξεις του φροντηστηριου μετα.  Τι βιβλια προτεινεται να παρω? Γενικα εχω την "ασχετοσυνη" του πρωταρη και θελω καθοδηγηση.  Αν κάνεις ιδιετερα σε παιδια που πανε ηδη σε καποιες ταξεις, ασχολεισε μονο με τα βιβλια που κανει στο φροντιστηριο του ή ειναι στη δικη μας κριση? 
Ευχαριστω και νομιζω θα εχω και αλλες αποριες εν καιρω.  ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 09, 2011, 11:01:45 πμ από sonic »

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
Απ: βιβλία για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #488 στις: Ιούνιος 09, 2011, 02:01:44 μμ »
Γεια χαρα σε ολους-ες. Ειμαι καινουργιο μελος εδω και χαιρομαι που μπορω να ειμαι σε ενα φορουμ που να βοηθαει ο ενας τον αλλον.  Εχω καποιες αποριες και αν μπορειτε, βοηθηστε με!!
Τωρα ξεκιναω τα πρωτα μου ιδιετερα μαθ. αγγλικων και εχω καποιες αποριες. Καταρχην, τα βιβλια καθηγητων, τα βρισκουμε καπου και δωρεαν? Αν ναι, ποια? 
Επισης, προκειτε να προετοιμασω ενα παιδι πριν αρχισει τις πρωτες του ταξεις Αγγλικων και θελει μια γενικη εκπαιδευση για να μπει πιο προετοιμασμενο στις ταξεις του φροντηστηριου μετα.  Τι βιβλια προτεινεται να παρω? Γενικα εχω την "ασχετοσυνη" του πρωταρη και θελω καθοδηγηση.  Αν κάνεις ιδιετερα σε παιδια που πανε ηδη σε καποιες ταξεις, ασχολεισε μονο με τα βιβλια που κανει στο φροντιστηριο του ή ειναι στη δικη μας κριση? 
Ευχαριστω και νομιζω θα εχω και αλλες αποριες εν καιρω.  ;)

Οι εκδοτικοι οικοι δινουν τα teacher's books  δωρεαν. αλλα οχι ολοι. καποιοι δινουν μονο 1-2 ολη τη χρονια, καποιοι με μια καποια εκπτωση...πρεπει να επικοινωνησεις με τον εκδοτικο οικο που σε ενδιαφερει για να δεις τι μπορει να σου δωσει. για να σου στειλει τα teacher's χρειαζεται να τους στειλεις με fax την αδεια διδασκαλιας.
αν καταλαβα καλα το παιδακι που προκειται να αναλαβεις δεν εχει ξεκινησει αγγλικα και θελουν να το προετοιμασεις για το φροντιστηριο που θα ξεκινησει με την νεα χρονια. τοτε θα κανεις τα prejunior. οσο πιο απλα κ μεσα απο παιχνιδια, τραγουδια, χειροτεχνιες κτλπ μια εισαγωγη στην αλφαβητα, χρωματα, νουμερα, βασικο λεξιλογιο, εντολες κ απλους διαλογους.
για το αλλο που ρωτας το παιδι ή θα πηγαινει σε φροντιστηριο ή θα κανει ιδιαιτερο. ποιος στελνει παιδι σε φροντιστηριο κ κανει ιδαιτερο στο σπιτι  :D ? ε στο ιδιαιτερο κανεις τα βιβλια που επιλεγεις εσυ(ή κ μαζι με τον μαθητη). αυτα που θεωρεις καλυτερα για τον μαθητη που εχεις.
αν κ τα βιβλια του καθε οικου δεν εχουν τεραστιες διαφορες.

Αποσυνδεδεμένος sonic

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: βιβλία για ιδιαίτερα αγγλικών
« Απάντηση #489 στις: Ιούνιος 10, 2011, 09:49:13 πμ »
Γεια χαρα σε ολους-ες. Ειμαι καινουργιο μελος εδω και χαιρομαι που μπορω να ειμαι σε ενα φορουμ που να βοηθαει ο ενας τον αλλον.  Εχω καποιες αποριες και αν μπορειτε, βοηθηστε με!!
Τωρα ξεκιναω τα πρωτα μου ιδιετερα μαθ. αγγλικων και εχω καποιες αποριες. Καταρχην, τα βιβλια καθηγητων, τα βρισκουμε καπου και δωρεαν? Αν ναι, ποια? 
Επισης, προκειτε να προετοιμασω ενα παιδι πριν αρχισει τις πρωτες του ταξεις Αγγλικων και θελει μια γενικη εκπαιδευση για να μπει πιο προετοιμασμενο στις ταξεις του φροντηστηριου μετα.  Τι βιβλια προτεινεται να παρω? Γενικα εχω την "ασχετοσυνη" του πρωταρη και θελω καθοδηγηση.  Αν κάνεις ιδιετερα σε παιδια που πανε ηδη σε καποιες ταξεις, ασχολεισε μονο με τα βιβλια που κανει στο φροντιστηριο του ή ειναι στη δικη μας κριση? 
Ευχαριστω και νομιζω θα εχω και αλλες αποριες εν καιρω.  ;)

Οι εκδοτικοι οικοι δινουν τα teacher's books  δωρεαν. αλλα οχι ολοι. καποιοι δινουν μονο 1-2 ολη τη χρονια, καποιοι με μια καποια εκπτωση...πρεπει να επικοινωνησεις με τον εκδοτικο οικο που σε ενδιαφερει για να δεις τι μπορει να σου δωσει. για να σου στειλει τα teacher's χρειαζεται να τους στειλεις με fax την αδεια διδασκαλιας.
αν καταλαβα καλα το παιδακι που προκειται να αναλαβεις δεν εχει ξεκινησει αγγλικα και θελουν να το προετοιμασεις για το φροντιστηριο που θα ξεκινησει με την νεα χρονια. τοτε θα κανεις τα prejunior. οσο πιο απλα κ μεσα απο παιχνιδια, τραγουδια, χειροτεχνιες κτλπ μια εισαγωγη στην αλφαβητα, χρωματα, νουμερα, βασικο λεξιλογιο, εντολες κ απλους διαλογους.
για το αλλο που ρωτας το παιδι ή θα πηγαινει σε φροντιστηριο ή θα κανει ιδιαιτερο. ποιος στελνει παιδι σε φροντιστηριο κ κανει ιδαιτερο στο σπιτι  :D ? ε στο ιδιαιτερο κανεις τα βιβλια που επιλεγεις εσυ(ή κ μαζι με τον μαθητη). αυτα που θεωρεις καλυτερα για τον μαθητη που εχεις.
αν κ τα βιβλια του καθε οικου δεν εχουν τεραστιες διαφορες.

Ευχαριστω Evi06. Ε, καποιοι μπορει να κανουν παραλληλα και ιδιαιτερα μαζι με το φροντηστηριο τους, ειδικα οταν πλησιαζει ο καιρος για καποιο πτυχιο να δωσουν για να εχουν μεγαλυτερες πιθανοτητες. Με αυτο το σκεπτικο. Αρα θα πρεπει να αγορασω καποια βιβλια για pre junior μου λες για να δειχνω στο παιδι αυτο. Παραλληλα κοιταω και στο ιντερνετ να βρω οτιδηποτε ενδιαφερον για ασκησεις για υψηλοτερες ταξεις. Ευχαριστω και αν εχω καποια ερωτηση, ελπιζω να εχω το ελευθερο να ρωτησω παλι.  :) :)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162152
  • Σύνολο θεμάτων: 19241
  • Σε σύνδεση σήμερα: 573
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 492
Σύνολο: 505

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.082 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.