*

Αποστολέας Θέμα: Δικαιολογητικά για τις αιτήσεις..  (Αναγνώστηκε 28082 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος olgalia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1509
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δικαιολογητικά για τις αιτήσεις..
« Απάντηση #140 στις: Νοέμβριος 06, 2008, 02:03:01 μμ »
Ηρεμείστε. Δε χρειάζεται σφραγίδα. Τόσες φορές δηλ που τα στέλναμε μόνοι μας ταχυδρομικά ποιος έβαζε σφραγίδα;
Μπορείς να δώσεις μόνο αυτό που έχεις και γι αυτό καλά θα κάνεις να προσπαθήσεις να αποκτήσεις κάτι...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δικαιολογητικά για τις αιτήσεις..
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:50:24 »

Αποσυνδεδεμένος Natas@

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 297
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δικαιολογητικά για τις αιτήσεις..
« Απάντηση #141 στις: Νοέμβριος 06, 2008, 02:08:44 μμ »
Καλησπέρα σε όλους! Στο παράβολο κάτω από την ημερομηνία σας έβαλαν σφραγίδα? Εμένα δεν μου έβαλε. Τον ρώτησα και μου είπε ότι αυτό θα το κάνει ο ΑΣΕΠ. Όμως μια φίλη μου, μου είπε ότι αυτής της το σφράγισε. Έχω αγχωθεί αρκετά με αυτό!

Μην αγχωνεσαι, οι της Δ/θμιας γνωριζουν τι πρεπει κ τι δεν πρεπει κ οπως γραφει στις Οδηγιες συμπληρωσης του ΥΠΕΠΘ "Πριν την ηλεκτρονική καταχώριση της αίτησης, οι υποψήφιοι επιδεικνύουν υποχρεωτικά το παράβολο, το οποίο αμέσως μετά τοποθετείται στο φάκελο". Το οτι καποιοι υπερ το δεον γραφειοκρατες το κανουν δε σημαινει οτι ειναι κ το σωστο. Η Δ/θμια δεν εχει αρμοδιοτητα στο παραβολο.
Στον προηγουμενο οι αιτησεις σταλθηκαν ταχυδρομηκως κ το παραβολο βεβαιως ασφραγιστο. Οποτε δεν υπαρχει λογος ανησυχιας.
"Την άνοιξη αν δεν τη βρεις, τη φτιάχνεις"

Αποσυνδεδεμένος iridax

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 61
    • Προφίλ
Απ: Δικαιολογητικά για τις αιτήσεις..
« Απάντηση #142 στις: Νοέμβριος 06, 2008, 10:21:16 μμ »
Καλησπέρα!Μία φίλη μου πήγε και κατέθεσε τα χαρτιά της από τις πρώτες μέρες και υποψιάζεται ότι στο φάκελο απέξω με τα στοιχεία δεν έγραψε το ΑΦΜ της.Επίσης δεν τα έγραψε με τη σειρά που υποδεικνύει ο ΑΣΕΠ.Υπάρρχειπρόβλημα??Εγώ πιστεύω ότι κοιτούν τα εσωτερικά στοιχεία και αν λείπει κάτι θα ανοίξουν τό φάκελο και αυτός ο ΑΣΕΠ όλο μιλάει.Παίρναμε τηλ. και δεν μπορούσαμε να πιάσουμε καν γραμμή.

Αποσυνδεδεμένος grooog

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 927
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δικαιολογητικά για τις αιτήσεις..
« Απάντηση #143 στις: Νοέμβριος 06, 2008, 10:23:09 μμ »
δε παρνετε τηλ καλυτερα σε καμια δευτεροβαθμια.και εκει θα ξερουν να σας πουν σιγουρα

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δικαιολογητικά για τις αιτήσεις..
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:50:24 »

Αποσυνδεδεμένος walkleon

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 708
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Δικαιολογητικά για τις αιτήσεις..
« Απάντηση #144 στις: Νοέμβριος 06, 2008, 10:29:46 μμ »
Στα δικά μου παράβολα έβαλαν σφραγίδα.

Αποσυνδεδεμένος iridax

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 61
    • Προφίλ
Απ: Δικαιολογητικά για τις αιτήσεις..
« Απάντηση #145 στις: Νοέμβριος 06, 2008, 10:32:39 μμ »
γιατί νομίζεις εκεί οτί ξέρουν και αν τους πεις κάτι σου λένε έλα μωρέ τι αγχωνόσαστε θα τα βρει ο ΑΣΕΠ!!Αναισθησία.Κατά τη γνώμη μου μόνο ο ΑΣΕΠ είναι έγκυρη πηγή.Αλλά για να πιάσεις πρέπει να έχεισ βίσμα όπως φαίνεται

Αποσυνδεδεμένος kellykou

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1537
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δικαιολογητικά για τις αιτήσεις..
« Απάντηση #146 στις: Νοέμβριος 06, 2008, 10:36:03 μμ »
Εμενα στο παραβολο μου εβαλε τα στοιχεια μου και οτι κατατιθενται στο ταδε γραφειο  δευτεροβαθμιας και στον ΑΣΕΠ και καμια σφραγιδα και δε νομιζω οτι υπαρχει προβλημα.

Αποσυνδεδεμένος fivo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1774
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Δικαιολογητικά για τις αιτήσεις..
« Απάντηση #147 στις: Νοέμβριος 06, 2008, 10:38:29 μμ »
καλα στο ασεπ θα χασουν τα μαλλια τους...καθε γραφειο και καημος και καθε διευθυνση διαφορετικος αναστεναγμος...ε ρε γλεντια...ελπιζω να μην ακυρωθουν συμμετοχες μονο...

Αποσυνδεδεμένος Ms Daisy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Δικαιολογητικά για τις αιτήσεις..
« Απάντηση #148 στις: Νοέμβριος 06, 2008, 10:46:39 μμ »
Απευθύνομαι σε όσους κατέθεσαν τα χαρτιά τους:

1. Όσοι έχουμε προυπηρεσία πχ 2 χρόνια συν τη φετινή, μας βγάζουν τις παλιές προυπηρεσίες από το σύστημα, το αριθμούμε και το βάζουμε μέσα και το ίδιο με την φετινή; Και τι γράφουμε στην αίτηση στα συννημένα: "Υπεύθυνη δήλωση προυπηρεσίας / Βεβαίωση προυπηρεσίας 2006-2008 / Βεβαίωση προυπηρεσίας 2008-2009";

2. Την πρωτότυπη αίτηση την βάζουμε μέσα στο φάκελο; Δεν την καταστρέφουν μπροστά μας όπως έλεγε στο Alfavita; Άρα αριθμούμε και το αντίγραφο;

3. Στην Υπεύθυνη Δήλωση Προυπηρεσίας λέει "Διαγωνισμός Εκπαιδευτικών 200..." τι; 2009; :-[

4. Το αντίγραφο ταυτότητας επικυρωμένο;

Sorry, αλλά δεν μου απαντάνε από την Πρωτοβάθμια τι να κάνω. Αφήστε που ακόμα να μου υπογράψουν την φετινή προυπηρεσία γιατί ο προιστάμενος λείπει και θα πάω Δευτέρα ή Τρίτη και θέλω να τα έχω όλα έτοιμα για να μην τρέχω τελευταία στιγμή (θα τα καταθέσω μάλιστα σε άλλο νομό αφού δε μου στέλνουν την προυπηρεσία. Όταν ο Μωάμεθ δεν πάει στο βουνό...). Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Αποσυνδεδεμένος grooog

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 927
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δικαιολογητικά για τις αιτήσεις..
« Απάντηση #149 στις: Νοέμβριος 06, 2008, 10:50:57 μμ »
Απευθύνομαι σε όσους κατέθεσαν τα χαρτιά τους:



2. Την πρωτότυπη αίτηση την βάζουμε μέσα στο φάκελο; Δεν την καταστρέφουν μπροστά μας όπως έλεγε στο Alfavita; Άρα αριθμούμε και το αντίγραφο;ναι καλυτερα βαλτην μεσα.στη δευτεροβαθμια βεβαια μας ειπαν να τη κρατησουμε εαν θελουμε αλλα ολοι τη βαλαμε μεσα

4. Το αντίγραφο ταυτότητας επικυρωμένο;οχι δε χρειαζεται(αν και γω το πηγα επικυρωμενο)
Sorry, αλλά δεν μου απαντάνε από την Πρωτοβάθμια τι να κάνω. Αφήστε που ακόμα να μου υπογράψουν την φετινή προυπηρεσία γιατί ο προιστάμενος λείπει και θα πάω Δευτέρα ή Τρίτη και θέλω να τα έχω όλα έτοιμα για να μην τρέχω τελευταία στιγμή (θα τα καταθέσω μάλιστα σε άλλο νομό αφού δε μου στέλνουν την προυπηρεσία. Όταν ο Μωάμεθ δεν πάει στο βουνό...). Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Αποσυνδεδεμένος Ms Daisy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Δικαιολογητικά για τις αιτήσεις..
« Απάντηση #150 στις: Νοέμβριος 06, 2008, 10:58:53 μμ »
Απευθύνομαι σε όσους κατέθεσαν τα χαρτιά τους:

1. Όσοι έχουμε προυπηρεσία πχ 2 χρόνια συν τη φετινή, μας βγάζουν τις παλιές προυπηρεσίες από το σύστημα, το αριθμούμε και το βάζουμε μέσα και το ίδιο με την φετινή; Και τι γράφουμε στην αίτηση στα συννημένα: "Υπεύθυνη δήλωση προυπηρεσίας / Βεβαίωση προυπηρεσίας 2006-2008 / Βεβαίωση προυπηρεσίας 2008-2009";

2. Την πρωτότυπη αίτηση την βάζουμε μέσα στο φάκελο; Δεν την καταστρέφουν μπροστά μας όπως έλεγε στο Alfavita; Άρα αριθμούμε και το αντίγραφο;

3. Στην Υπεύθυνη Δήλωση Προυπηρεσίας λέει "Διαγωνισμός Εκπαιδευτικών 200..." τι; 2009; :-[

4. Το αντίγραφο ταυτότητας επικυρωμένο;

Sorry, αλλά δεν μου απαντάνε από την Πρωτοβάθμια τι να κάνω. Αφήστε που ακόμα να μου υπογράψουν την φετινή προυπηρεσία γιατί ο προιστάμενος λείπει και θα πάω Δευτέρα ή Τρίτη και θέλω να τα έχω όλα έτοιμα για να μην τρέχω τελευταία στιγμή (θα τα καταθέσω μάλιστα σε άλλο νομό αφού δε μου στέλνουν την προυπηρεσία. Όταν ο Μωάμεθ δεν πάει στο βουνό...). Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Και συνεχίζω: 5. Τι γράφουμε έξω από τον φάκελο; Οεο;

Αποσυνδεδεμένος Supreme

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1037
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δικαιολογητικά για τις αιτήσεις..
« Απάντηση #151 στις: Νοέμβριος 06, 2008, 11:12:11 μμ »
Στο φάκελο απέξω αναγράφεις με κεφαλαία γράμματα:

ΠΡΟΣ ΑΣΕΠ:
ΕΠΩΝΥΜΟ:
ΌΝΟΜΑ:
ΠΑΤΡΩΝΥΜΟ:
ΜΗΤΡΩΝΥΜΟ:
ΚΛΑΔΟΣ-ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ:
ΑΦΜ:
ΑΡΙΘΜΟΣ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗΣ:
ΑΡΙΘΜΟΣ ΠΡΩΤΟΚΟΛΛΟΥ ΑΙΤΗΣΗΣ: ( θα βγει αυτόματα, όταν γίνει ηλεκτρονική κατάθεση της αίτησης).


Αποσυνδεδεμένος Ms Daisy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Δικαιολογητικά για τις αιτήσεις..
« Απάντηση #152 στις: Νοέμβριος 06, 2008, 11:14:14 μμ »
Χίλια ευχαριστώ. Για τα άλλα που ρωτάω, έχεις καμιά ιδέα; ;)

Αποσυνδεδεμένος Supreme

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1037
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δικαιολογητικά για τις αιτήσεις..
« Απάντηση #153 στις: Νοέμβριος 06, 2008, 11:19:33 μμ »
Αν εννοείς πρωτότυπη αίτηση το έντυπο 312 εννοείται πως βάζεις μέσα και το πρωτότυπο.Τίποτα δε σκίζεται.Απλά κράτα να έχεις και εσύ ένα αντίγραφο της αίτησής σου για παν ενδεχόμενο.
Θα σου δώσουν από τη διεύθυνση ένα αντίγραφο από την ηλεκτρονική αίτηση που θα συμπληρώσεις εκεί.
Για τα άλλα ερωτήματα δε γωνρίζω

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160951
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 29
Επισκέπτες: 485
Σύνολο: 514

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.079 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.