*

Αποστολέας Θέμα: Ενιαιο Μητρωο Εκπαιδευτών Ενηλίκων  (Αναγνώστηκε 102126 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος olgalia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1509
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ενιαιο Μητρωο Εκπαιδευτών Ενηλίκων
« Απάντηση #210 στις: Ιανουάριος 09, 2009, 09:07:53 μμ »
Τα ξενόγλωσσα πτυχία πρέπει να είναι επικυρωμένα και μεταφρασμένα στα ελληνικά. Επικύρωση μπορείτε να κάνετε σε δικηγόρο ή στο Βρετανικό Συμβούλιο(Γαλλικό Ινστιτούτο κλπ..) , μετάφραση πάλι σε δικηγόρο ή στο μεταφραστικό του υπουργείου Εξωτερικών (στην επαρχία υπάρχουν και ιδιωτικά μεταφραστικά γραφεία)

Δε χρειάζεται τόση ταλαιπωρία. Το μεταφράζεις μόνος σου και ο δικηγόρος σού επικυρώνει και τη φωτοτυπία του πρωτοτύπου και τη μετάφραση. Τουλάχιστον έτσι μπορεί να γίνει στους διαγωνισμούς με προτεραιότητα στον ΑΣΕΠ, δεν ξέρω αν εδώ ζητάνε άλλα.
Μπορείς να δώσεις μόνο αυτό που έχεις και γι αυτό καλά θα κάνεις να προσπαθήσεις να αποκτήσεις κάτι...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ενιαιο Μητρωο Εκπαιδευτών Ενηλίκων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:16:58 »

Αποσυνδεδεμένος GRIA

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 137
    • Προφίλ
Απ: Ενιαιο Μητρωο Εκπαιδευτών Ενηλίκων
« Απάντηση #211 στις: Ιανουάριος 09, 2009, 10:17:21 μμ »
πολυ με μπερδευουν ολα αυτα ???
τα κεκ τι ειναι?εμενα μου ειπαν οτι τα σεμιναρια αυτα απευθυνονται σ ολον τον κοσμο και κανοντας 1 απο αυτα γραφεσαι στο μητρωο...
τι να πω???πηρα παλι τηλ για να ρωτησω για τα σεμιναρια και μου παν πως αυτα που λες για τους εκπαιδευτες απευθυνονται σε οσους ειναι ηδη στο μητρωο...οσοι δεν ειναι πρεπει να παρακολουθησουν καποιο απο αυτα που απεθυνονται σε ολους διαφορων τομεων,περιβαλλον,υγεια,ιστορια και τετοια...αυτα καταλαβα αυτα σας λεω...
αν καποιος ξερει κατι για αυτα τα σεμιναρια των 25 και 50 και 75 ωρων ας βοηθησει λιγο...

Λοιπόν συνάδερφοι, όσον αφορά τα σεμινάρια έγινε ένα σεμινάριο εκαίδευσης εκπαιδευτων ενηλίκων περυσι το οποίο παρακολούθησα δε θυμάμαι αριθμό ωρών αλλά κράτησε κάτι μηνες με συναντήσεις σαββατοκύριακα εργασίες κ.λ.π το διοργάνωνε η ΓΓΕΕ. Σαυτό όμως όπως ακριβως γράφεις συμμετείχαμε μόνο εκπαιδευτές ενηλίκων ήδη εγγεγραμμένοι στα μητρωα του ΙΔΕΚΕ, των ΚΕΕ κ.λ.π. Τι είδους σεμινάρια θα προκύψουν από δω και πέρα δε γνωρίζω όπως επίσης δεν΄ξέρω αν διοργανώνει και κάποιος άλλος φορέας. Επίσης στο παρελθόν έχω παρακολουθησει και σύντομα σεμινάρια της ταξεως των 3 ημερων τα οποία απευθύνονταν πάλι μόνο στους εκπαιδευτές. Εγω αυτά εχω καταχωρίσει στην ηλεκτρονική αιτηση. Εκεινο που υποθέτω πρέπει να ελέγχουμε κάθε φορά είναι αν ζητάνε σεμινάρια εκπαίδευσης ή εκπάιδευσης εκαπιδευτων. Τα απλά σεμινάρια των ΚΕΕ και άλλων φορέων δεν έχουν δεσμευσεις απόσο ξέρω και απευθύνονται σε όλους κάνουμε αιτηση και αν μας πάρουν τα παρακολουθούμε και στο τέλος πάιρνουμε τη βεβαίωση. Δεν ξέρω αν βοήθησα, ελπίζω έστω λίγο.

Αποσυνδεδεμένος grooog

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 927
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ενιαιο Μητρωο Εκπαιδευτών Ενηλίκων
« Απάντηση #212 στις: Ιανουάριος 09, 2009, 10:37:47 μμ »
ναι το πρόγραμμα του μακεδονίας θεωρείται επιμόρφωση στην εκπαίδευση ενηλίκων. Το μεταπτυχιακό δηλώνεται στην τυπική εκπαίδευση.
Και ποιο απο τα 2 τετραγωνακια να τσεκαρω?Φανταζομαι θα μου πεις αυτο που λεει "επιμορφωση στην ειδικη αγωγη και στην εκπαιδευση ενηλικων" και γω αυτο σκεφτηκα αρχικα αλλα μετα ειδα στις οδηγιες πως οτι το συγκεκριμενο το τσεκαρουν μονο οσοι εχουν επιμορφωση στην ειδικη αγωγη,κατα λεξη.Γιατι αυτο?Καταλαβαινω κατι λαθος?
Ρε παιδια τιποτα για μενα???
Δε ρωταω και κατι δυσκολο... :(

Αποσυνδεδεμένος Vania

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1585
  • Φύλο: Γυναίκα
  • οσο ζω....διαβαζω...
    • Προφίλ
Απ: Ενιαιο Μητρωο Εκπαιδευτών Ενηλίκων
« Απάντηση #213 στις: Ιανουάριος 09, 2009, 11:30:44 μμ »
οσοι γραφηκατε στι μητρωο πως τα καταφερατε αληθεια???
ναι αυτο με τα σεμιναρια ειβαι το μπερδεμα..δεν σου εξηγουν...
συναδελφοι ρωταω και παλι για την αριθμιση....δεν την καταλαβαινω.βεβαια ειμαι ζαλισμενη με τον ασεπ και δεν πολυλειτουργω τελευταια...το πτυχιο φιλιλογιας,λοουερ και νεες τεχνολογιες(οχι αριστο επιπεδο)τι αριθμους εχουν???που θα τους βρω??

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ενιαιο Μητρωο Εκπαιδευτών Ενηλίκων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:16:58 »

Αποσυνδεδεμένος grooog

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 927
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ενιαιο Μητρωο Εκπαιδευτών Ενηλίκων
« Απάντηση #214 στις: Ιανουάριος 09, 2009, 11:45:51 μμ »
ΤΟ lower ειναι το β2.Για τις νεες τεχνολογιες εγω που εχω το ecdl εβαλα "αριστη" γιατι στα αλλα αναφερει αλλο φορεα.Στην ερωτηση για το πτυχιο φιλολογιας δε καταλαβα που χρειαζεται να βαλεις αριθμηση

Αποσυνδεδεμένος giannispolo

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 531
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ενιαιο Μητρωο Εκπαιδευτών Ενηλίκων
« Απάντηση #215 στις: Ιανουάριος 10, 2009, 12:04:16 πμ »
θα τα βρεις ολα αναλυτικα στην ιστοσελιδα που δοθηκε απο καποιον συναδελφο παραπανω.

thx Vania ;)

Αποσυνδεδεμένος giannispolo

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 531
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ενιαιο Μητρωο Εκπαιδευτών Ενηλίκων
« Απάντηση #216 στις: Ιανουάριος 10, 2009, 12:24:55 πμ »
με κόπο και αίμα κατάφερα να μάθω πόσες ζελατίνες θα καταθέσω, αριθμός 5, εσείς πόσες θα καταθέσετε? ;D

Αποσυνδεδεμένος Vania

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1585
  • Φύλο: Γυναίκα
  • οσο ζω....διαβαζω...
    • Προφίλ
Απ: Ενιαιο Μητρωο Εκπαιδευτών Ενηλίκων
« Απάντηση #217 στις: Ιανουάριος 10, 2009, 10:31:03 πμ »
αναφερομαι καλε στην αριθμηση των ζελατινων που γραφει κατι περιεργα στις οδηγιες... ???
το πτυχιο ειναι το Α1,το λοουερ εγω καταλαβα ειναι το Γ1 και οι ΗΥ????την αριθμηση των σελ δεν καταλαβαινω στα δικαιολογητικα που θα στειλουμε...εμενα μου βγαινουν μοναχα 3 ;Dειστε σιγουροι οτι αριθμειται ως Β2το λοουερ στον φακελο???

Αποσυνδεδεμένος grooog

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 927
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ενιαιο Μητρωο Εκπαιδευτών Ενηλίκων
« Απάντηση #218 στις: Ιανουάριος 10, 2009, 03:49:22 μμ »
Για το lower 1000% ειναι το β2!!!
Δες μια αποδειξη  http://www.featham.gr/portal/index.php?examsgr
Μη σε προβληματιζει.Αυτο το λεω με σιγουρια

Αποσυνδεδεμένος Vania

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1585
  • Φύλο: Γυναίκα
  • οσο ζω....διαβαζω...
    • Προφίλ
Απ: Ενιαιο Μητρωο Εκπαιδευτών Ενηλίκων
« Απάντηση #219 στις: Ιανουάριος 10, 2009, 06:41:10 μμ »
να σαι καλα!για τις τεχνιλογιες ρε παιδια τι να βαλω και για το οτυχιο???βοηθηστε λιγο :-[ :-[ :-[

Αποσυνδεδεμένος giannispolo

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 531
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ενιαιο Μητρωο Εκπαιδευτών Ενηλίκων
« Απάντηση #220 στις: Ιανουάριος 11, 2009, 01:23:12 μμ »
οσοι γραφηκατε στι μητρωο πως τα καταφερατε αληθεια???
ναι αυτο με τα σεμιναρια ειβαι το μπερδεμα..δεν σου εξηγουν...
συναδελφοι ρωταω και παλι για την αριθμιση....δεν την καταλαβαινω.βεβαια ειμαι ζαλισμενη με τον ασεπ και δεν πολυλειτουργω τελευταια...το πτυχιο φιλιλογιας,λοουερ και νεες τεχνολογιες(οχι αριστο επιπεδο)τι αριθμους εχουν???που θα τους βρω??

το Lower είναι B2.1 (Β2 γιατί είναι επιπέδου καλής γνώσης και 1 γιατί θα τι βάλεις πρώτη. ;D)
το πτυχίο φιλολογίας Α1
και οι νέες τεχνολογίες δε ξέρω ;D στο παράδειγμα πάντως τις αναφέρει σαν Β3.1 ;)

Αποσυνδεδεμένος Vania

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1585
  • Φύλο: Γυναίκα
  • οσο ζω....διαβαζω...
    • Προφίλ
Απ: Ενιαιο Μητρωο Εκπαιδευτών Ενηλίκων
« Απάντηση #221 στις: Ιανουάριος 11, 2009, 05:40:23 μμ »
να στε καλα συναδελφοι...
αλλα προβληματιζομαι :-\μηπως ειμαι χαζη και δεν καταλαβαινω την αριθμηση τους ή εχω λογο που μπερδευομαο και συμβαινει και σε σας???την τριτη θα τα στειλω ετσι που μου ειπατε και ενταξει...δεν θα σκασω κιολας!!!εξ αλλου για την τιμη των οπλων τα στελνω τα χαρτια μου!

Αποσυνδεδεμένος flair

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 647
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ενιαιο Μητρωο Εκπαιδευτών Ενηλίκων
« Απάντηση #222 στις: Ιανουάριος 11, 2009, 05:57:16 μμ »
Σας ανοίγει η ιστοσελίδα;

Αποσυνδεδεμένος giannispolo

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 531
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ενιαιο Μητρωο Εκπαιδευτών Ενηλίκων
« Απάντηση #223 στις: Ιανουάριος 11, 2009, 07:25:09 μμ »
να στε καλα συναδελφοι...
αλλα προβληματιζομαι :-\μηπως ειμαι χαζη και δεν καταλαβαινω την αριθμηση τους ή εχω λογο που μπερδευομαο και συμβαινει και σε σας???την τριτη θα τα στειλω ετσι που μου ειπατε και ενταξει...δεν θα σκασω κιολας!!!εξ αλλου για την τιμη των οπλων τα στελνω τα χαρτια μου!

συναδέλφισα, σύντεκνοι, τώρα που το ξανακοίτάω κάτι παίζει με την αρίθμηση, κάποια μ@λ#κ!@ έχουν κάνει, όποιος έγραψε την αρίθμηση, στο παράδειγμα με τις οδηγίες  υποβοής αναφέρει την επαγγελματική εμπειρία να την εντάξουμε με τον  κωδικό Γ2.1 όμως το χαρακτηριστικό Γ2 υποδηλώνει ξένη γλώσσα επιπέδου proficiency Γ2 με την προΰπόθεση ότι την δηλώνεις πρώτη ξένη γλώσσα γι'αυτό και η υποδιαστολή .1 μετά το Γ2. Οπότε Vania μην αγχώνεσαι και εμένα με μπέρδεψε. Οσόν αφορά αυτά τα σεμινάρια που μπορούμε να τα παρακολουθήσουμε?

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32315
  • Τελευταία: mixalios11
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161209
  • Σύνολο θεμάτων: 19229
  • Σε σύνδεση σήμερα: 747
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 21
Επισκέπτες: 594
Σύνολο: 615

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.055 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.