*

Αποστολέας Θέμα: Αποτελέσματα 3Π/2008; - ΠΕ06  (Αναγνώστηκε 79587 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος edipmet

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 622
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα 3Π/2008; - ΠΕ06
« Απάντηση #462 στις: Ιούλιος 10, 2009, 11:09:58 μμ »
σε καποιες περιοχες παιρνουν ολους τους με προυπηρεσια ωρομισθιους κ πηγαινουν και στους μη εχοντες προυπηρεσια .Εσυ σταματινα τωρα εισαι στον πινακα ωρομισθιων με προυπηρεσια οποτε λογικα θα πας.Απλα δεν ξερω τι γινεται σε περιφερειες με μεγαλη ζητηση.Εξαρταται που εισαι. Αν παρεις τηλ στη δ/βαθμια της περιφερειας σου κ ρωτησεις ο τελευταιος ωρομισθιος τι σειρα ειχε θα καταλαβεις .

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποτελέσματα 3Π/2008; - ΠΕ06
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:55:20 »

Αποσυνδεδεμένος bonito

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 12
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα 3Π/2008; - ΠΕ06
« Απάντηση #463 στις: Ιούλιος 11, 2009, 12:41:05 πμ »
γεια σας και απο μενα.
βρηκα ωραια μερα για να κανω την εμφανιση μου. συγχαρητηρια σε ολους οσους προσπαθησαν, διοριστεους και μη, γιατι η προσπαθεια μετραει νομιζω τελικα... 
θελω να ρωτησω κατι γιατι προσπαθωντας να δω τι μου πηραν σωστο σε καθε ενοτητα και να υπολογισω πως βγηκε ο μεσος ορος αρχισα τα φυσικομαθηματικα και να που καταντησα. απλοποιησα τους βαθμους τις καθε μερας (γιατι ειδοποιηθηκα παλι απο φιλους οτι ο μεσος ορος δεν βγαινει απο προσθεση των 6επιμερους ενοτητων /6 ) αλλα οτι
  α'μερα: α' γνωστικο - 30% , β'γνωστικο - 30% , essay 40%         
κ β'μερα: ειδ.διδ-30%, θεμα2-30% , γεν.διδακτικη-40%. ισχυει αυτο?

ευχαριστω πολυ για το χρονο.... και μια ευχη : ολα να ναι για καλο:)

Αποσυνδεδεμένος annelieee

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 9
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα 3Π/2008; - ΠΕ06
« Απάντηση #464 στις: Ιούλιος 11, 2009, 01:10:44 πμ »
ξεφεύγω λίγο αλλά επειδή την πάτησα στα παιδαγωγικά με έννοιες που δεν είχα ξανακούσει..

μήπως γνωρίζει κανείς κάποιο βιβλίο με θεωρία που να είναι όμως για εμάς τους ξενόγλωσσους?? έκανα το λάθος να πάω σε φροντιστήριο που κάναμε θέματα ολων των ειδικοτήτων και τελικά είδα πως σε εμάς τους ξενόγλωσσους βάζουν πιο συγκεκριμένα πράγματα που εφάπτοντια της ειδικής διδακτικής..

αν ξέρετε για κάποιο βιβλίο θα σας ήμουν ευγνώμων!  :)

α! και συγχαρητήρια σε όλους τους επιτυχόντες!!!!  ;)

Αποσυνδεδεμένος Stavroula.V.

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 407
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα 3Π/2008; - ΠΕ06
« Απάντηση #465 στις: Ιούλιος 11, 2009, 11:05:06 πμ »
Για τα παιδαγωγικά το 'ευαγγέλιο' των ξενόγλωσσων ειδικοτήτων είναι το Common European Framework της Ευρωπαικής Ενωσης. Σχεδόν όλες οι ερωτήσεις των παιδαγωγικών από εκεί προήλθαν. Μπορείτε να το κατεβάσετε όλο από το ιντερνετ. Θα βρείτε το λινκ σε μια περσινή συζήτηση εδώ στο κλαδος πε06  για προτεινόμενο διάβασμα για τον ΑΣΕΠ. Εκεί το είχα δει και εγώ.
Από εκεί και πέρα, μια ματιά στους σπουδαιότερους παιδαγωγούς και τελος.
Αλλα να το διαβάσετε όλο
Noise is relative to the silence preceding it. The more absolute the hush, the more shocking the thunderclap.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποτελέσματα 3Π/2008; - ΠΕ06
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:55:20 »

Αποσυνδεδεμένος Stavroula.V.

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 407
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα 3Π/2008; - ΠΕ06
« Απάντηση #466 στις: Ιούλιος 11, 2009, 11:07:43 πμ »
Όσοί δεν θα χρειαστεί να ξαναδώσουμε ΑΣΕΠ, λέτε να πάθουμε κανά στερητικό σύνδρομο;
Εγώ είμαι σε φάση που τα βλέπω όλα τόσο μαύρα σε σημείο που αναρωτιέμαι με την γκαντεμιά που με δέρνει μήπως δεν είναι όντως η τελευταία χρονιά που ΄΄εδωσα ΑΣΕΠ. :( ??? ???
Όχι γιατί στο χειρότερο σενάριο που θα μας καθυστερήσουν πάνω από δυο χρόνια, θα έχουμε μαζέψει πολυυυυ προυπηρεσία από το αναπληρωτηλίκη που δεν θα χρειαστεί να ξαναδώσουμε...εκτος αν πάμε από βίτσιο
(καλώς εχόντων των πραγμάτων και δεν κατακληστεί ο πίνακας από τους ΟΑΕΔιτες)
Παιδιά μήν απελπίζεστε!!! Κ' εμένα με πήρε λίγο από κάτω, αλλά έχω πεισμώσει κ ΄θα ξαναδώσω σίγουρα!!!! Δέν είναι δυνατόν τόσα χρόνια που δουλεύουμε να έρχεται ένας ΑΣΕΠ κ' να μας βάζει στο τριπάκι ότι είμαστε άχρηστοι ή κι εγώ δεν ξέρω τί!!!! Την επόμενη φορά θα είναι δικός μας!!! ΜΑΖΕΥΤΕ ΜΟΡΙΑ ΚΑΙ ΤΟΥς ΦΑΓΑΜΕ!!!! Μετά ο καθένας θα ανοίξει κ ένα μπλογκ κ' θα καταγράφει τα τραγελαφικά περιστατικά στη ζωή του πρωτοδιόριστου!!!!

Να ρωτήσω κάτι άλλο:τι παίζει με τους ΟΑΕΔίτες που δεν έχω καταλάβει;Παίρνουν μόρια από κάπου;
Μπορείς να βάλεις στην αναζητηση του pde ΟΑΕΔ και θα σου βγάλει ουκ ολίγες συζητήσεις επι του θέματος για να έχεις ολες τις πληροφορίες
Noise is relative to the silence preceding it. The more absolute the hush, the more shocking the thunderclap.

Αποσυνδεδεμένος ΑΝΚΑΛ

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 201
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα 3Π/2008; - ΠΕ06
« Απάντηση #467 στις: Ιούλιος 11, 2009, 11:17:12 πμ »
ξεφεύγω λίγο αλλά επειδή την πάτησα στα παιδαγωγικά με έννοιες που δεν είχα ξανακούσει..

μήπως γνωρίζει κανείς κάποιο βιβλίο με θεωρία που να είναι όμως για εμάς τους ξενόγλωσσους?? έκανα το λάθος να πάω σε φροντιστήριο που κάναμε θέματα ολων των ειδικοτήτων και τελικά είδα πως σε εμάς τους ξενόγλωσσους βάζουν πιο συγκεκριμένα πράγματα που εφάπτοντια της ειδικής διδακτικής..

αν ξέρετε για κάποιο βιβλίο θα σας ήμουν ευγνώμων!  :)

α! και συγχαρητήρια σε όλους τους επιτυχόντες!!!!  ;)

Jeremy Harmer The Practice of English Language Teaching LONGMAN ειναι αρκετα καλο για το δικο μας κλαδο

Αποσυνδεδεμένος Stavroula.V.

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 407
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα 3Π/2008; - ΠΕ06
« Απάντηση #468 στις: Ιούλιος 11, 2009, 11:45:49 πμ »
ξεφεύγω λίγο αλλά επειδή την πάτησα στα παιδαγωγικά με έννοιες που δεν είχα ξανακούσει..

μήπως γνωρίζει κανείς κάποιο βιβλίο με θεωρία που να είναι όμως για εμάς τους ξενόγλωσσους?? έκανα το λάθος να πάω σε φροντιστήριο που κάναμε θέματα ολων των ειδικοτήτων και τελικά είδα πως σε εμάς τους ξενόγλωσσους βάζουν πιο συγκεκριμένα πράγματα που εφάπτοντια της ειδικής διδακτικής..

αν ξέρετε για κάποιο βιβλίο θα σας ήμουν ευγνώμων!  :)

α! και συγχαρητήρια σε όλους τους επιτυχόντες!!!!  ;)

Jeremy Harmer The Practice of English Language Teaching LONGMAN ειναι αρκετα καλο για το δικο μας κλαδο
Για την ειδική είναι καλό. Αλλά για τα παιδαγωγικά δεν προσφέρει τίποτα
Noise is relative to the silence preceding it. The more absolute the hush, the more shocking the thunderclap.

Αποσυνδεδεμένος Stavroula.V.

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 407
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα 3Π/2008; - ΠΕ06
« Απάντηση #469 στις: Ιούλιος 11, 2009, 11:50:48 πμ »
Επίσης και όλα τα ΦΕΚ που αναφέρονται στην διδασκαλία της Αγγλικής. Ένα μεγάλο μέρος τους θα τα βρείτε στο σαϊτ του Παιδαγωγικού ινστιτούτου. Αυτά σου δίνουν μια εικόνα για το σχέδιο μαθήματος και για την επίσημη παιδαγωγική άποψη αναφορικά με τη διδασκαλία της ξένης γλώσσας .
Noise is relative to the silence preceding it. The more absolute the hush, the more shocking the thunderclap.

Αποσυνδεδεμένος cyanesky

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 46
  • Φύλο: Άντρας
  • Ανεβάστε τα πανιά, κατεβάστε τα κουπιά...
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα 3Π/2008; - ΠΕ06
« Απάντηση #470 στις: Ιούλιος 11, 2009, 01:15:57 μμ »
Γεια σας! Συγχαρητηρια σε ολους που διοριζονται, και καλη δυναμη σε οσους δεν τα παρατανε. Καθε εμποδιο για καλο και να θυμαστε πως η ζωη ειναι κατι πολυ μεγαλο για να σημαινεται απο εναν διορισμο...

Πρωτη φορα γραφω στο φορουμ εδω αν και το παρακολουθω. Εχω μια ερωτηση αν μπορει καποιος να απαντησει. Η φιλη μου διοριζεται φετος απο τους πρωτους μεσω ασεπ. Μπορει να αναβαλει - απορριψει τον διορισμο της για φετος με καποιο τροπο και να ξεκινησει δουλεια τον Σεπτεμβρη του 2010?

 Σας ευχαριστω πολυ.

Αποσυνδεδεμένος annelieee

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 9
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα 3Π/2008; - ΠΕ06
« Απάντηση #471 στις: Ιούλιος 11, 2009, 01:47:31 μμ »
Για τα παιδαγωγικά το 'ευαγγέλιο' των ξενόγλωσσων ειδικοτήτων είναι το Common European Framework της Ευρωπαικής Ενωσης. Σχεδόν όλες οι ερωτήσεις των παιδαγωγικών από εκεί προήλθαν. Μπορείτε να το κατεβάσετε όλο από το ιντερνετ. Θα βρείτε το λινκ σε μια περσινή συζήτηση εδώ στο κλαδος πε06  για προτεινόμενο διάβασμα για τον ΑΣΕΠ. Εκεί το είχα δει και εγώ.
Από εκεί και πέρα, μια ματιά στους σπουδαιότερους παιδαγωγούς και τελος.
Αλλα να το διαβάσετε όλο

αυτό εννοείς???

http://www.coe.int/T/DG4/Linguistic/CADRE_EN.asp#TopOfPage

χίλια ευχαριστώ!!! :)

Αποσυνδεδεμένος Stavroula.V.

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 407
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα 3Π/2008; - ΠΕ06
« Απάντηση #472 στις: Ιούλιος 11, 2009, 01:58:34 μμ »
Για τα παιδαγωγικά το 'ευαγγέλιο' των ξενόγλωσσων ειδικοτήτων είναι το Common European Framework της Ευρωπαικής Ενωσης. Σχεδόν όλες οι ερωτήσεις των παιδαγωγικών από εκεί προήλθαν. Μπορείτε να το κατεβάσετε όλο από το ιντερνετ. Θα βρείτε το λινκ σε μια περσινή συζήτηση εδώ στο κλαδος πε06  για προτεινόμενο διάβασμα για τον ΑΣΕΠ. Εκεί το είχα δει και εγώ.
Από εκεί και πέρα, μια ματιά στους σπουδαιότερους παιδαγωγούς και τελος.
Αλλα να το διαβάσετε όλο

αυτό εννοείς???



http://www.coe.int/T/DG4/Linguistic/CADRE_EN.asp#TopOfPage

χίλια ευχαριστώ!!! :)
Αυτό. Αλλά προσοχή να κατεβάσεις το complete text
Noise is relative to the silence preceding it. The more absolute the hush, the more shocking the thunderclap.

Αποσυνδεδεμένος catwoman2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1549
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα 3Π/2008; - ΠΕ06
« Απάντηση #473 στις: Ιούλιος 11, 2009, 02:44:41 μμ »



βρε solil  συγνωμη βρε παιδι μου αλλα ΞΥπνα!@!! με 18 διορισανε περσι! αντε καλη τοποθετηση
[/quote]

Σόρρυ, τώρα το είδα αυτό. Τι διορίσανε με 18 πέρσι; Μόνιμους; Αν μιλάς για αναπλήρωση, δεν το συζητάμε, αυτό το έχω σίγουρο (απλώς θέλω να πάω εκεί που ήμουν και φέτος, δηλ. Κυκλάδες - ευτυχώς που δεν είναι πολλοί αυτοί που την προτιμούν αυτή την περιοχή...).
 
[/quote]Nai μονιμους,ψαξτο!
[/quote]
Τι με 18 μηνες διορίσανε μονιμους? εξηγηστε μου ρε παιδια να μαθω και γω...
Σιχαίνομαι την εκπαιδευση. Λατρεύω την διδασκαλία.

Αποσυνδεδεμένος alceste

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1027
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα 3Π/2008; - ΠΕ06
« Απάντηση #474 στις: Ιούλιος 11, 2009, 03:12:25 μμ »
εμεις το ευρωπαικο πλαισιο για τις γλωσσες(CECR),οι ΠΕ05 μονο,το εχουμε και στην ειδικη διδακτικη.συγκεκριμενα ολο το κεφαλαιο 5,εννοειται οτι και τα υπολοιπα καλο ειναι καποιος να να διαβαζει για την ειδικη.εδω να δειτε γλεντια!!

Αποσυνδεδεμένος orsinia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 9
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα 3Π/2008; - ΠΕ06
« Απάντηση #475 στις: Ιούλιος 11, 2009, 03:59:08 μμ »
επιτελους διοριστεα επειτα απο τρεις προσπαθειες. ευχομαι καλη επιτυχια σε ολους και καλη τυχη γιατι ο ΑΣΕΠ εκτος απο προσπαθεια θελει και τυχη. Αν θελει κανεις συναδελφος να ρωτησει οτιδηποτε για υλη και προγραματισμο διαβασματος στειλτε μυνημα.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160918
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 694
Σύνολο: 703

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.06 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.