*

Αποστολέας Θέμα: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ  (Αναγνώστηκε 165757 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος flair

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 647
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ
« Απάντηση #322 στις: Ιούλιος 28, 2009, 05:54:28 μμ »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:54:32 »

Αποσυνδεδεμένος ntampa7

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 35
    • Προφίλ
Απ: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ
« Απάντηση #323 στις: Ιούλιος 28, 2009, 05:55:58 μμ »
όχι το είπα γιατί μπήκα στη διαδικασία να τηλεφωνήσω, τι σας έχει πιάσει?

Αποσυνδεδεμένος giak

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 506
    • Προφίλ
Απ: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ
« Απάντηση #324 στις: Ιούλιος 28, 2009, 05:56:20 μμ »
Δηλαδή όσοι δεν περάσανε στο μάθημα ειδικής διδακτικής του ασεπ σημαίνει ότι κακώς πήρανε πτυχίο? το θεωρείς αντικειμενικό κριτήριο αυτό? γιατί αν είναι έτσι να κάνουμε μια στατιστική να δουμε ποιο είναι το χειρότερο τμήμα στην πληροφορική ..

Μη λέτε ό,τι να'ναι. Αυτά δεν είναι επιχειρήματα. Πόσες φορές έχουμε συζητήσει για τον ΑΣΕΠ και με ποιο δικαίωμα κρίνει τα πτυχία μας?

Μην τα λέμε όλα όπως μας συμφέρει.
Όποιος είναι σίγουρος για τις γνώσεις του δεν φοβάται κανένα διαγωνισμό. Εσύ θες να περάσεις γράφοντας λιγότερο από εμένα. Εσύ τα λες όπως σε συμφέρει αφού δεν δεχεσαι να διαγωνιστούμε με ίσους όρους. Αναρωτιέμαι αν διοριστείς ποτέ, τα ίδια θα λες στα παιδιά? Δεν εχει σημασία τι γράψατε στο διαγώνισμα, αλλά στη βαθμολογία του τετραμήνου προηγείται η κόρη του υπουργού?

Αποσυνδεδεμένος maria_

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 138
  • Θέε μου τι ακούω!
    • Προφίλ
Απ: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ
« Απάντηση #325 στις: Ιούλιος 28, 2009, 05:59:20 μμ »
Με μεγαλη εκπληξη βλεπω οτι αντι να κρατανε χαμηλους τονους οι νεοβαφτισμενοι παιδαγωγικοπληροφορικοι, εντουτοις ειρωνευονται και μπαινουν μαζικα με εγγραφες μελων σημερινες και χθεσινες, βομβαρδιζοντας το forum με μηνυματα...

Δεν καταλαβαινω γιατι οι υπολοιποι ΠΕ19 - ΠΕ20 δεν κινητοποιουνται... Εγω προσωπικα εστειλα mail στους εξης:
Ανδρέα Λυκουρέντζου Πολιτικό Γραφείο Αθηνών Σόλωνος 142 - 210-3844550 (εχει φορμα επικοινωνιας - τουλαχιστον να ξερει οτι γνωριζουμε και οτι θα το παρακολουθουμε το θεμα....)
Γραφείο Υπουργού Εθνικής Παιδείας και Θρησκευμάτων 'Αρη Σπηλιωτόπουλου Τηλεφωνικό κέντρο: 210 3443505-10
Άννα Διαμαντοπούλου Τηλ: 210 9247814, email: info@diamantopoulou.gr (ειναι τομεαρχης παιδειας)
epy@epy.gr
info@epe.org.gr
www.stemp.gr (εχει φορμα επικοινωνιας)

Καθως και...

info@zougla.gr
troktikos@gmail.com
protothema@protothema.gr

Ενημερωνουμε ΟΛΟΥΣ τους αποφοιτους ΠΕ19-ΠΕ20 για την ξαφνικη καλοκαιρινη παιδαγωγικη αναγνωριση του συγκεκριμενου τμηματος...
Βομβαρδισουμε με emaιl και τηλεφωνα, καθε αρμοδιο...

@maria_ αφου εκανες τοσες δεκαδες παιδαγωγικα μαθηματα στη σχολη σου, γιατι εκανες και μεταπτυχιακο στα παιδαγωγικα? Δεν αισθανοσουν παιδαγωγικα καταρτισμενη και χρειαζοσουν και μεταπτυχιακο? Δεν γνωριζες τους αγωνες των αποφοιτων της σχολης σου...?? Κουτουλανε μεταξυ τους αυτα που λετε...


τώρα σας ενοχλούνκαι οι επιλογές μας? έχετε πρόβλημα και που θέλουμε να εξειδικευτούμε? δηλαδή ως πληροφορικάριος κάποιος δεν έχει δικαίωμα α εξειδικευτεί σε ένα συγκεκριμένο τομέα της πληροφορικής? μάλλοναυτά που λες εσύ κουτουλάνε μεταξύ τους.

εγώ γενικά δεν αμφισβήτησα την αλήθεια κανενός εδώ. προφανώς εσείς θέλετε να μας μειώσετε σαν άτομα για να μειώσετε και την αξία των όσων λέμε.
Για ό,τι κι αν κάνω εμένα χρεώνω και θέλω σε μένα να καταλήγω...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:54:32 »

Αποσυνδεδεμένος maria_

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 138
  • Θέε μου τι ακούω!
    • Προφίλ
Απ: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ
« Απάντηση #326 στις: Ιούλιος 28, 2009, 06:01:32 μμ »
και να ρωτήσω

ναι βρε flair έχεις δίκιο

 ??? ??? ??? maria_ = ntampa7 ;


χαχαχαχαχα!!!! πες μου ότι κάνεις πλάκα!!!!!!!!!!

ένας συντονιστής που βλέπει και από που μπαίνουμε ας ενημερώσει ποιος είναι ποιος.
Για ό,τι κι αν κάνω εμένα χρεώνω και θέλω σε μένα να καταλήγω...

Αποσυνδεδεμένος ntampa7

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 35
    • Προφίλ
Απ: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ
« Απάντηση #327 στις: Ιούλιος 28, 2009, 06:05:53 μμ »
και μένα να με ενημερώσει έτσι αν θέλετε να δηλώσω και ip να χουμε να συγκρίνουμε, ότι σας έρχεται το λέτε...χαχαχα

Αποσυνδεδεμένος Don Quixote

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 339
    • Προφίλ
Απ: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ
« Απάντηση #328 στις: Ιούλιος 28, 2009, 06:06:31 μμ »
τώρα σας ενοχλούνκαι οι επιλογές μας? έχετε πρόβλημα και που θέλουμε να εξειδικευτούμε? δηλαδή ως πληροφορικάριος κάποιος δεν έχει δικαίωμα α εξειδικευτεί σε ένα συγκεκριμένο τομέα της πληροφορικής? μάλλοναυτά που λες εσύ κουτουλάνε μεταξύ τους.

εγώ γενικά δεν αμφισβήτησα την αλήθεια κανενός εδώ. προφανώς εσείς θέλετε να μας μειώσετε σαν άτομα για να μειώσετε και την αξία των όσων λέμε.

Απλα δεν μπορω να καταλαβω πως καποιος που ισχυριζεται οτι στη σχολη του εχει δεκαδες παιδαγωγικα μαθηματα, μολις την τελειωσει κανει μεταπτυχιακο στα παιδαγωγικα... Αν ηθελες να γινεις παιδαγωγος γιατι δεν δηλωνες παιδαγωγικα απο την αρχη...? Πως "εμπλεξες" με την Πληροφορικη?

Αποσυνδεδεμένος maria_

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 138
  • Θέε μου τι ακούω!
    • Προφίλ
Απ: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ
« Απάντηση #329 στις: Ιούλιος 28, 2009, 06:17:24 μμ »
τώρα σας ενοχλούνκαι οι επιλογές μας? έχετε πρόβλημα και που θέλουμε να εξειδικευτούμε? δηλαδή ως πληροφορικάριος κάποιος δεν έχει δικαίωμα α εξειδικευτεί σε ένα συγκεκριμένο τομέα της πληροφορικής? μάλλοναυτά που λες εσύ κουτουλάνε μεταξύ τους.

εγώ γενικά δεν αμφισβήτησα την αλήθεια κανενός εδώ. προφανώς εσείς θέλετε να μας μειώσετε σαν άτομα για να μειώσετε και την αξία των όσων λέμε.

Απλα δεν μπορω να καταλαβω πως καποιος που ισχυριζεται οτι στη σχολη του εχει δεκαδες παιδαγωγικα μαθηματα, μολις την τελειωσει κανει μεταπτυχιακο στα παιδαγωγικα... Αν ηθελες να γινεις παιδαγωγος γιατι δεν δηλωνες παιδαγωγικα απο την αρχη...? Πως "εμπλεξες" με την Πληροφορικη?

θα σου εξηγησω γιατί. όταν έκανα το μηχανογραφικό είχε μόλις μπει το όνομα που τότε ήταν εκπαιδευτική τεχνολογία. μας ενημέρωσαν λοιπόν ότι ήταν η μόνη σχολή που έδενε το μηχάνημα με τον άνθρωπο και πάντρευε τις κοινωνικές με τις θετικές επιστήμες. φαντάσου ότι τότε δεν υπήρχε τίποτα σε σχέση με νέες τεχνολογίες και εκπαίδευση.

μπήκα λοιπόν στη σχολή και κάναμε κάθε εξάμηνο 4 μαθήματα πληροφορικής και τρία παιδαγωγικών. πήρα και πτυχιακή στα προσαρμοστικά περιβάλλοντα μαθησης σχεδίαση δηλαδή εκπαιδευτικου λογισμικού βασισμένη σε θεωρία των στυλ μάθησης (κάργα πάντρεμα κοινωνικής επιστήμης και πληροφορικής).


τελειώνοντας έμαθα ότι δεν αναγνωρίζομαι ως καθηγήτρια αλλά ως πληροφορικάρια. επειδή ήθελα να δουλέψω στο παιδαγωγικό κομμάτι και όλοι μου έλεγαν ότι είμαι πληροφορικάρια αποφάσισα  να εξειδικευτώ στα εκπαιδευτικά λογισμικά έκανα μεταπτυχιακό πάλι στην εκπαίδευση με νέες τεχνολογίες αλλά πιο εξειδικευμένα.


αν με ρώταγες τι θα έκανα τώρα θα μου άρεσε ένα μεταπτυχιακό που εχει γνωσιακή επιστήμη και κάτι άλλο που δε θυμαμαι.

απλά το προπτυχιακό μας είναι μια παρεξηγημένη σχολή που δεν έχει βρει ταυτότητα και μαζί με τη σχολη δεν έχουμε βρει κι εμείς.
Για ό,τι κι αν κάνω εμένα χρεώνω και θέλω σε μένα να καταλήγω...

Αποσυνδεδεμένος nikosmo

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 14
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ
« Απάντηση #330 στις: Ιούλιος 28, 2009, 06:22:28 μμ »
Αν κάνανε τόσα πολλά μαθήματα παιδαγωγικά και πληροφορικής τότε δε θα είχαν πρόβλημα να διορίζονται μέσω ΑΣΕΠ αφού θα έγραφαν λογικά παραπάνω από τους άλλους. Το γεγονός όμως ότι θέλουν να παρακάμψουν την ιεραχία, δηλώνει ότι μάλλον της πλάκας μαθήματα έχει η σχολή και γι' αυτό δεν μπορούν επί ισους όρους να μας ανταγωνιστούν στην εξέταση του ΑΣΕΠ.

Δηλαδή όλοι οι "hacker" εδώ μαζευτήκατε? Γιατί δεν μαζεύεστε να πάτε να ρίξετε κανα server...ΠΑΝΤΟΓΝΩΣΤΕΣ... Έλεος δηλαδή! Με ποιο δικαίωμα ο giak και ο κάθε giak κρίνει τα μαθήματα μιας σχολής?Ποιος νομίζεις ότι είσαι? Και στην τελική ποιος σου είπε ότι η σχολή σου είναι καλύτερη απο την δική μου?  Εμείς όταν επιλέξαμε να φοιτήσουμε σε αυτήν την σχολή γνωρίζαμε ότι έχει πολλά παιδαγωγικά μαθήματα και θα είχαμε την παιδαγωγική επάρκεια με τη αποφοίτηση μας! Αν ήθελες να ακολουθήσεις τον δρόμο της εκπαίδευσης ας έκανες καλύτερη επιλογη! Μην μας κρίνετε και μας λιθοβολείτε επειδή διεκδικήσαμε κάτι που δικαιούμαστε! Αν μπορείς κάντο κι εσυ! Εμείς πάντως θα σας στηρίξουμε! Διαβάστε πιο πάνω τι γράφει ο συνάδελφος deebak7 γιατι οι περισσότεροι δεν δίνετε ιδιαίτερη σημασία στο τι λέει ο άλλος αλλά είστε κολλημένοι και προκατειλειμένοι!

Αποσυνδεδεμένος Don Quixote

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 339
    • Προφίλ
Απ: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ
« Απάντηση #331 στις: Ιούλιος 28, 2009, 06:39:36 μμ »
τελειώνοντας έμαθα ότι δεν αναγνωρίζομαι ως καθηγήτρια αλλά ως πληροφορικάρια. επειδή ήθελα να δουλέψω στο παιδαγωγικό κομμάτι και όλοι μου έλεγαν ότι είμαι πληροφορικάρια αποφάσισα  να εξειδικευτώ στα εκπαιδευτικά λογισμικά έκανα μεταπτυχιακό πάλι στην εκπαίδευση με νέες τεχνολογίες αλλά πιο εξειδικευμένα.

Εμείς όταν επιλέξαμε να φοιτήσουμε σε αυτήν την σχολή γνωρίζαμε ότι έχει πολλά παιδαγωγικά μαθήματα και θα είχαμε την παιδαγωγική επάρκεια με τη αποφοίτηση μας!

Εσεις οι δυο εχετε τελειωσει το ιδιο τμημα ή διαφορετικο?

Αν μπορείς κάντο κι εσυ! Εμείς πάντως θα σας στηρίξουμε!

Δεν ειμαστε ολοι τυχεροι να εχουμε κορες υπουργων στα τμηματα μας... Να'σαι καλα που θα μας στηριξεις παντως... Μεχρι λοιπον να παρουμε και εμεις παιδαγωγικη καταρτιση, θα μας τρωτε τις θεσεις, ή θα αποποιηθειτε τον νεο-παιδαγωγικο σας χαρακτηρα μεχρι να τον εχουν ολα τα τμηματα ΠΕ19-ΠΕ20?

Αποσυνδεδεμένος mirmigois

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 13
    • Προφίλ
Απ: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ
« Απάντηση #332 στις: Ιούλιος 28, 2009, 07:28:33 μμ »
Εστειλα e-mail και σε διαμαντοπουλου και ζουγγλα οπως και ο Don Quixote.

Αποσυνδεδεμένος apostolis_veria

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 265
    • Προφίλ
Απ: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ
« Απάντηση #333 στις: Ιούλιος 28, 2009, 07:40:49 μμ »
re paidia, pou paei o christos_300;

Αποσυνδεδεμένος antonispe19

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 32
    • Προφίλ
Απ: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ
« Απάντηση #334 στις: Ιούλιος 28, 2009, 08:33:32 μμ »
Άρα με το δικό σου σκεπτικό κανένας πληροφορικός δεν πρέπει να κάνει μεταπτυχιακό πληροφορικής έτσι? Και φυσικά κανένας δάσκαλος δεν κάνει μεταπτυχιακό στα παιδαγωγικά ε?
Ε ρε τι άλλο έχουμε να ακούσουμε εδώ μέσα.

Όλοι πάντως είναι φοβεροί παιδαγωγοί. Βρίζουν, ειρωνεύονται, σπιλώνουν τμήματα και πτυχιούχους μόνο και μόνο για να διοριστούν στο δημόσιο. Και μετά σου λέει τι πρόβλημα έχει η εκπαίδευση. Μα είναι φανερό. Τα στελέχη της

@maria_ αφου εκανες τοσες δεκαδες παιδαγωγικα μαθηματα στη σχολη σου, γιατι εκανες και μεταπτυχιακο στα παιδαγωγικα? Δεν αισθανοσουν παιδαγωγικα καταρτισμενη και χρειαζοσουν και μεταπτυχιακο? Δεν γνωριζες τους αγωνες των αποφοιτων της σχολης σου...?? Κουτουλανε μεταξυ τους αυτα που λετε...

Αποσυνδεδεμένος Don Quixote

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 339
    • Προφίλ
Απ: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ
« Απάντηση #335 στις: Ιούλιος 28, 2009, 08:57:57 μμ »
Αληθεια διαβασε κανεις τα μηνυματα του antonispe19 (με ημερομηνια εγγραφης Ιούλιος 25, 2009...) Για παρτε μια γευση...

Παράθεση
Παιδιά γεια σας, τέλειωσα πρόπερσι το τμήμα Διδακτικής και Ψηφιακών συστημάτων και έχω λίγα μόρια από ΠΔΣ. Είμαι στον πίνακα των αναπληρωτών με προυπηρεσία αλλά πολύ χαμηλά. Αυτό με την παιδαγωγική επάρκεια θα ισχύσει και για μας που έχουμε το παλιό πτυχίο?
Δηλαδή του χρόνου έχω πιθανότητες να διοριστώ?  Ξέρει κανένας?

Βασικά δεν διάβασα όσα γράφτηκαν, αλλά πότε δεν θα χαρακτήριζα τις απόψεις κάποιου με αυτή τη λέξη.
Τέλος πάντων όπως και να έχει με το νέο διάταγμα θα είμαι αρκετά από πάνω σου στον πίνακα, καλή τύχη στον νέο ΑΣΕΠ
Ευχαριστώ για τα καλά λόγια, και όσον αφορά τον εκνευρισμό σου είναι απόλυτα λογικό. Όταν έχεις άδικο και δεν μπορείς να βρεις σοβαρά επιχειρήματα για να στηρίξεις την άποψή σου εκνευρίζεσαι. Ελπίζω όταν θα δεις τους νέους πίνακες του χρόνου να σου περάσει

 Λοιπόν παιδιά , από ότι είδα στον πίνακα αν αποκτήσω παιδαγωγική επάρκεια εκτοξεύομαι κάπου στις πρώτες 150 θέσεις. Ξέρετε πόσους θα πάρει φέτος? Λογικά του χρόνου θα είμαι στους διοριστέους. Τελικά καλά έκανα και δεν έδωσα ΑΣΕΠ, που να διαβάζεις τώρα. Και στο κάτω κάτω από που και ως που να δίνουμε και εμείς ΑΣΕΠ όπως οι άλλοι. Είμαστε πλέον καθηγητική σχολή

Είμαστε επιστήμονες και όχι τεχνικοί. Τώρα αν εσύ θεωρείς την πληροφορική σαν την επιστήμη της HTML, τότε πάω πάσο. Αλλά αυτή τη θεώρηση την κάνουν κάτι σχολές σαν την ΚΟΡΕΛΚΟ ή κάτι ΤΕΙ στα ελληνοαλβανικά σύνορα. Μήπως η σχολή σου είναι κάποια από αυτές?

Ευχαριστώ γιατί εγώ θα διοριστώ, τώρα αυτό που ανέφερες παραπάνω μάλλον θα το πάρεις εσύ. Άντε καλό ΑΣΕΠ
Λοιπόν έχουμε και λέμε. Αυτή τη στιγμή είμαι κάπου μεταξύ 120-150. Ας πάρουμε το χειρότερο σενάριο, δηλαδή το 150. Αφαίρεσε 80 που θα διοριστούν φέτος 150-80 = 70 και πρόσθεσε τους 54 που λες. Μας κάνουν 70+54=124. Από τους 54 που είναι Σελέτε ξέρω σίγουρα 20 από τους οποίους έχω παραπάνω προυπηρεσία , άρα του χρόνου θα είμαι σίγουρα στους πρώτους 100. Οπότε σίγουρα διορίζομαι σε 1 ή 2 χρόνια.
Βλέπω η μνήμη σας είναι επιλεκτική. Αν υποθέσουμε ότι πρόκειται για μεγάλη απάτη για πείτε μου ρε παιδιά το ότι όλοι οι απόφοιτοι των ΤΕΙ μπαίνουν στην εκπαίδευση σαν καθηγητές δεν είναι απάτη? Και μιλάμε για ΤΕΙ που δεν έχουν καμία σχέση με την πληροφορική. Πρόσφατα έμαθα ότι οι απόφοιτοι του ΤΕΙ Αυτοματισμού θεωρούνται πληροφορικοί!!!! Από κι ως πού???

Πραγματικά τώρα ο υπουργός τρέμει ε? Απλά θέλω μια χάρη φίλε όταν πας εκεί θα ήθελα να είμαι για να σκάσω στα γέλια. Καλά περιμένεις ότι θα ασχοληθεί κανείς μαζί σου μέσα στο κατακαλόκαιρο? Επίσης τι ακριβώς ζητάς? Να καταργηθεί ο νόμος του κράτους?? Πάει τώρα πια, πέταξε το πουλάκι

Πράγματι 80 θα διοριστούν και τα 2 χρόνια. Έκανα λάθος. Οπότε λογικά θέλω 3 χρονάκια μες στο νερό.
Εύχομαι σε όλους τους αποφοίτους του ΤΔΨΣ καλό διορισμό και ας φωνάζουν μερικοί. Θα πρέπει να καταλάβετε ότι πλέον δεν μπορείτε να κάνετε τίποτα. Άλλωστε έχουμε το δίκιο με το μέρος μας. Για αυτό δεν είναι καλή ιδέα να σπιλώνετε και να υποβιβάζετε ένα τμήμα και τους απόφοιτούς τους μόνο και μόνο για νιώσετε εσείς καλά. Έχετε τα πτυχία σας, και κάποιες γνώσεις σταματήστε να κλαίγεστε και βγείτε στην αγορά εργασίας να δουλέψετε. Δουλειές υπάρχουν πολλές ακόμα, αλλά δεν απευθύνονται σε άτομα με νοοτροπία δημοσίου υπαλλήλου.
Άντε καλό καλοκαίρι σε όλους

Σας εκφραζει και τους υπολοιπους του συγκεκριμενου τμηματος ο antonispe19? Οι υπολοιποι ΠΕ19-ΠΕ20 πως τα βλεπετε αυτα?

Υ.Γ. Ο ανθρωπος που σου δινει τη δυνατοτητα να μπαινεις και να γραφεις ολα αυτα, ειναι συναδελφος ΠΕ20 που τελειωσε το ΤΕΙ Αυτοματισμου...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159793
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 554
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 446
Σύνολο: 447

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.098 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.