*

Αποστολέας Θέμα: Αξιοκρατικές προσλήψεις στην ΠΔΣ από 2009-10  (Αναγνώστηκε 133085 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος TEM

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1960
    • Προφίλ
Απ: Αξιοκρατικές προσλήψεις στην ΠΔΣ από 2009-10
« Απάντηση #308 στις: Σεπτέμβριος 26, 2009, 12:57:47 μμ »
Εσύ έχεις πάρει καθόλου πδσ?  Αν ναι,πόσες ώρες?
Πως είναι τα πράγματα στην περιφέρειά σου?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αξιοκρατικές προσλήψεις στην ΠΔΣ από 2009-10
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:58:04 »

Αποσυνδεδεμένος physicaest

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 698
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Koλωνακι (Πλατεια)1920
    • Προφίλ
Απ: Αξιοκρατικές προσλήψεις στην ΠΔΣ από 2009-10
« Απάντηση #309 στις: Σεπτέμβριος 26, 2009, 01:21:12 μμ »
Oσο δεν μονιμοποιουμαι θα ζηταω ωρες εφοσον δε με καλουν με δικη τους πρωτοβουλια απο εναν πινακα με μορια.Ενοχλουνται κιολας στις δευτεροβαθμιες οι αποσπασμενες κοπελες που τους παιρνουμε τηλεφωνα και τους ρωταμε συνεχεια για πως και ποτε θα καλεσουν για ΠΔΣ.Ξεχασαν την ανεργια και την ανασφαλεια που ειχαν πριν διοριστουν.Την ξεχασαν γιατι ειναι μονιμες τωρα.Μα επειδη ειναι μονιμες αυτες,εγω εχω αυτη την ανασφαλεια και ζηταω δουλεια.
Στο ιδιο σχολειο που δουλευα περσι ΠΔΣ ενδιαφερονται κι αλλοι φετος (περσι δεν ενδιαφερονταν).Ο διευθυντης και ο υποδιευθυντης εστειλαν επιστολη οπου με ξαναζητησαν να εργαστω.Σημειοτεον τα περσινα παιδια με θελουν για να τους αναλαβω Γ λυκειου κατευθυνση.Απο το γραφειο της δευτεροβαθμιας δεν φαινεται να ιδρωνει το αυτι τους .Κι εγω περιμενω...εδω δεν πρεπει να παει συμφωνα με πινακα?? ή εστω να βαλουν κατω τα προσοντα του καθενος και να ζητησουν τα δικαιολογητικα απο την προυπηρεσια που εμφανιζει ο καθενας στο βιογραφικο του?

Αποσυνδεδεμένος TEM

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1960
    • Προφίλ
Απ: Αξιοκρατικές προσλήψεις στην ΠΔΣ από 2009-10
« Απάντηση #310 στις: Σεπτέμβριος 26, 2009, 03:48:40 μμ »
Πέρασα από σχολείο όπου δίδαξα πέρσι.
Εννοείται πως παρακάλεσα το διευθυντή να με προτιμήσουν για την πδσ εάν και εφόσον με θέλουν και οι περσινοί μου μαθητές.
Δεν κατάλαβα γιατί θα έπρεπε να νοιώθω άσχημα για αυτό.
Ούτε ένιωσα ότι γίνομαι βάρος.
Μπήκα,είπα μια καλημέρα στους συναδέλφους που γνώρισα πέρσι εκεί,πως περάσαμε το καλοκαίρι κτλ και έφυγα.

Αποσυνδεδεμένος physicaest

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 698
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Koλωνακι (Πλατεια)1920
    • Προφίλ
Απ: Αξιοκρατικές προσλήψεις στην ΠΔΣ από 2009-10
« Απάντηση #311 στις: Σεπτέμβριος 26, 2009, 04:14:32 μμ »
Πέρασα από σχολείο όπου δίδαξα πέρσι.
Εννοείται πως παρακάλεσα το διευθυντή να με προτιμήσουν για την πδσ εάν και εφόσον με θέλουν και οι περσινοί μου μαθητές.
Δεν κατάλαβα γιατί θα έπρεπε να νοιώθω άσχημα για αυτό.
Ούτε ένιωσα ότι γίνομαι βάρος.
Μπήκα,είπα μια καλημέρα στους συναδέλφους που γνώρισα πέρσι εκεί,πως περάσαμε το καλοκαίρι κτλ και έφυγα.

Οσοι στις δευτεροβαθμιες γκρινιαζουν για να μην τους ενοχλουμε με ερωτησεις για την ΠΔΣ δικο τους προβλημα.Γι' αυτο το λογο βρισκονται με αποσπαση στη ΔΔΕ.Για να εξυπηρετουν εμας κι αν το θεωρουν ενοχληση να γυρισουν στο σχολειο τους μακρια απο το σπιτι τους για να κανουν μαθημα.Δεν τηρειται κανενας πινακας γι' αυτο τηλεφωνουμε στις ΔΔΕ.
 Τωρα το προβλημα ειναι οταν για το ιδιο σχολειο ενδιαφερονται κι αλλοι εκτος απο εσενα.Τι γινεται τοτε?
Ποιον απο τους ενδιαφερομενους θα προσλαβουν και με ποιο κριτηριο?? Γιατι αν ειναι το κριτηριο το ΚΟΝΕ τοτε.....ειναι προβλημα.....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αξιοκρατικές προσλήψεις στην ΠΔΣ από 2009-10
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:58:04 »

Αποσυνδεδεμένος vnikolitsa

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 266
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αξιοκρατικές προσλήψεις στην ΠΔΣ από 2009-10
« Απάντηση #312 στις: Σεπτέμβριος 26, 2009, 04:16:03 μμ »
Ειμαι 36 χρονων .Τα τελευταια εξι χρονια διαβαζω για να δινω στους ΑΣΕΠ παραγκωνιζοντας ανδρα και παιδι.Εχω 15 μορια απο ΑΣΕΠ.Καθε χρονο βλεπω τους εξυπνους να με προσπερνουν παιρνοντας μορια απο ΠΔΣ.Δεν εχω βυσμα και το μονο που εκανα ειναι να στειλω καποια βιογραφικα με φαξ σε σχολεια.Ενας απο τους διευθυντες των σχολειων ενοχληθηκε και με πηρε τηλ για να με ρωτησει γιατι εστειλα το βιογραφικο στο σχολειο αφου οι ΔΔΕ ειναι αυτες που αποφασιζουν.Κινδυνευω να μην παω ουτε ωρομισθια και θα πρεπει να δωσω για τεταρτη φορα ΑΣΕΠ και επειδη δεν με φοβιζει το διαβασμα θα το κανω.Ομως με πνιγει το δικιο γιατι με τα μορια μου θα μπορουσα να δουλεψω ΠΔΣ.Γιατι αραγε καποιοι δεν θελουν να μπουν πινακες;Εγω θελω αυτο που δικαιουμε,ολα τα αλλα μου φαινονται κουραφεξαλα...

Αποσυνδεδεμένος TEM

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1960
    • Προφίλ
Απ: Αξιοκρατικές προσλήψεις στην ΠΔΣ από 2009-10
« Απάντηση #313 στις: Σεπτέμβριος 26, 2009, 04:27:16 μμ »
Πέρασα από σχολείο όπου δίδαξα πέρσι.
Εννοείται πως παρακάλεσα το διευθυντή να με προτιμήσουν για την πδσ εάν και εφόσον με θέλουν και οι περσινοί μου μαθητές.
Δεν κατάλαβα γιατί θα έπρεπε να νοιώθω άσχημα για αυτό.
Ούτε ένιωσα ότι γίνομαι βάρος.
Μπήκα,είπα μια καλημέρα στους συναδέλφους που γνώρισα πέρσι εκεί,πως περάσαμε το καλοκαίρι κτλ και έφυγα.

Οσοι στις δευτεροβαθμιες γκρινιαζουν για να μην τους ενοχλουμε με ερωτησεις για την ΠΔΣ δικο τους προβλημα.Γι' αυτο το λογο βρισκονται με αποσπαση στη ΔΔΕ.Για να εξυπηρετουν εμας κι αν το θεωρουν ενοχληση να γυρισουν στο σχολειο τους μακρια απο το σπιτι τους για να κανουν μαθημα.Δεν τηρειται κανενας πινακας γι' αυτο τηλεφωνουμε στις ΔΔΕ.
 Τωρα το προβλημα ειναι οταν για το ιδιο σχολειο ενδιαφερονται κι αλλοι εκτος απο εσενα.Τι γινεται τοτε?
Ποιον απο τους ενδιαφερομενους θα προσλαβουν και με ποιο κριτηριο?? Γιατι αν ειναι το κριτηριο το ΚΟΝΕ τοτε.....ειναι προβλημα.....


Στην περίπστωσή το κριτήριο είναι το αν σε γουστάρουν οι μαθητές.
Γνώμη μου πάντα έτσι?


Ειμαι 36 χρονων .Τα τελευταια εξι χρονια διαβαζω για να δινω στους ΑΣΕΠ παραγκωνιζοντας ανδρα και παιδι.Εχω 15 μορια απο ΑΣΕΠ.Καθε χρονο βλεπω τους εξυπνους να με προσπερνουν παιρνοντας μορια απο ΠΔΣ.Δεν εχω βυσμα και το μονο που εκανα ειναι να στειλω καποια βιογραφικα με φαξ σε σχολεια.Ενας απο τους διευθυντες των σχολειων ενοχληθηκε και με πηρε τηλ για να με ρωτησει γιατι εστειλα το βιογραφικο στο σχολειο αφου οι ΔΔΕ ειναι αυτες που αποφασιζουν.Κινδυνευω να μην παω ουτε ωρομισθια και θα πρεπει να δωσω για τεταρτη φορα ΑΣΕΠ και επειδη δεν με φοβιζει το διαβασμα θα το κανω.Ομως με πνιγει το δικιο γιατι με τα μορια μου θα μπορουσα να δουλεψω ΠΔΣ.Γιατι αραγε καποιοι δεν θελουν να μπουν πινακες;Εγω θελω αυτο που δικαιουμε,ολα τα αλλα μου φαινονται κουραφεξαλα...

Ελπίζω να μην εννοούσες εμένα.

Αποσυνδεδεμένος jak_13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6831
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάντα με χαμόγελο!!!
    • Προφίλ
Απ: Αξιοκρατικές προσλήψεις στην ΠΔΣ από 2009-10
« Απάντηση #314 στις: Σεπτέμβριος 26, 2009, 04:35:04 μμ »

Fivo λέω όλη την αλήθεια και στηρίζομαι στην υπουργική απόφαση. Αυτή καθορίζει μόνο τον προϊστάμενο γραφείου, που τον έχεις ξεχάσει, να μπορεί να προτείνει πρόσωπα. Όλα τα υπόλοιπα λειτουργούν σαν τρόπος επηρεασμού με γνωριμίες, όπως ακριβώς έγραψα στο προηγούμενο μήνυμα.

υγ. Με ερωτηματολόγια δεν βγαίνει άκρη γιατί και αυτούς που τοποθετούνται με γνωριμίες να ρωτήσεις θα σου πουν ότι θέλουν πίνακες και διάφορα άλλα, για τους υπόλοιπους πάντα.



αχ ναι πως το ξεχασα και αυτο το "κεφαλι", αλλα και συ πολυ αυστηρος εισαι βρε παιδι μου και αμεσως να μου κουνησεις το δαχτυλο. 8)

αχ αυτη η αξιοκρατικη , πολυπαθη και δυσβασταχτη υπουργικη αποφαση που τα λεει ολα εκει που ειναι ασαφης.

υγ.1 με τα ραβασακια ποιος ειναι τι και ποιανου δεν παμε πουθενα. θα μου επιτρεπεις οσο ζω να ρωτω και να αξιωνω και απαντησεις.
υγ.2 σαφως πως αυτοι που τοποθετουνται με γνωριμιες θα σου πουν πινακες για τους αλλους! την πυριτιδα ανακαλυψαμε; ::)
υγ.3 απο οτι θυμαμαι  η δικη σου αποψη ειναι καλυτερα ετσι η πδς γιατι οι ωρες μοιραζονται σε περισσοτερους...

Καθόλου αυστηρός και κανένα δάχτυλο. Όταν με κρίνεις άδικα θα αντιδράσω.
Είπα μόνο ότι λέω την αλήθεια με βάση αυτά που ισχύουν. Αυτό δεν σημαίνει ότι τα επικροτώ κιόλας.
Λάθος πληροφορίες έχεις ή λάθος θυμάσαι. Εγώ ΠΟΤΕ δεν έγραψα ότι καλύτερα έτσι η ΠΔΣ!
Έμαθα πως ο άνθρωπος δικαιούται να κοιτά τον άλλον από ψηλά
μόνο όταν πρέπει να τον βοηθήσει να σηκωθεί!

Gabriel Garcia Marquez

Αποσυνδεδεμένος TEM

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1960
    • Προφίλ
Απ: Αξιοκρατικές προσλήψεις στην ΠΔΣ από 2009-10
« Απάντηση #315 στις: Σεπτέμβριος 26, 2009, 04:36:40 μμ »
Μπορεί πάλι απλά να θέλει να το παρουσιάσει έτσι.

Αποσυνδεδεμένος fivo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1774
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Αξιοκρατικές προσλήψεις στην ΠΔΣ από 2009-10
« Απάντηση #316 στις: Σεπτέμβριος 28, 2009, 10:20:14 πμ »

Καθόλου αυστηρός και κανένα δάχτυλο. Όταν με κρίνεις άδικα θα αντιδράσω.
Είπα μόνο ότι λέω την αλήθεια με βάση αυτά που ισχύουν. Αυτό δεν σημαίνει ότι τα επικροτώ κιόλας.
Λάθος πληροφορίες έχεις ή λάθος θυμάσαι. Εγώ ΠΟΤΕ δεν έγραψα ότι καλύτερα έτσι η ΠΔΣ!


1. βρε jak13 κανουμε και χιουμορ εδω μεσα! εκτος απο την κυριολεκτικη χρηση των λεξεων υπαρχει και η μεταφορικη. καταλαβαινω πως ειναι δυσκολο στο γραπτο λογο ανθρωποι διαφορετικων νοοτροπιων να αντιληφθουν ή να κατακτησουν κοινο κωδικα. δεν σε εκρινα, δεν ξερω αλλωστε προσωπικα.

2. οταν στα επιχειρηματα των ωρομισθιων για τοποθετηση απο πινακα και στην προσθετη, μου δειχνουν την υπουργικη αποφαση το θεωρω κοροϊδια.ξερεις γιατι, μην επαναλαμβανομαστε.

3. επειδη εχω μνημη ελεφαντα (και καρδια μαρουλιου ;D και μυαλο ραδικιου :P...) : συ ειπας:
http://www.pde.gr/forum/index.php?topic=6118.msg105652#msg105652
και μην αναλυσουμε παλι σταχυ το σταχυ. κοντα στο νου και η γνωση.

υγ. δεν με ενδιαφερει τι γινεται κατα βουληση σε 1 ββαθμια. απαιτω (γιατι αυτο το νομιμο και το ηθικο, και οχι η ελεημοσυνη ή η καλη καρδια της καθε ββαθμιας) να εφαρμοστουν κοινα και ελεγξιμα κριτηρια πανελλαδικως. οσο δεν γινεται αυτο, μας κοροϊδευουν ολοι.

Αποσυνδεδεμένος daimonman

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 248
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αξιοκρατικές προσλήψεις στην ΠΔΣ από 2009-10
« Απάντηση #317 στις: Σεπτέμβριος 28, 2009, 10:26:27 πμ »


υγ. δεν με ενδιαφερει τι γινεται κατα βουληση σε 1 ββαθμια. απαιτω (γιατι αυτο το νομιμο και το ηθικο, και οχι η ελεημοσυνη ή η καλη καρδια της καθε ββαθμιας) να εφαρμοστουν κοινα και ελεγξιμα κριτηρια πανελλαδικως. οσο δεν γινεται αυτο, μας κοροϊδευουν ολοι.

[/quote]
Ότι έχει γραφτεί για την ΠΔΣ, μπορεί να αντικατασταθεί από αυτό το υστερόγραφο! Μπράβο.

Αποσυνδεδεμένος vnikolitsa

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 266
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αξιοκρατικές προσλήψεις στην ΠΔΣ από 2009-10
« Απάντηση #318 στις: Σεπτέμβριος 28, 2009, 10:49:33 πμ »


υγ. δεν με ενδιαφερει τι γινεται κατα βουληση σε 1 ββαθμια. απαιτω (γιατι αυτο το νομιμο και το ηθικο, και οχι η ελεημοσυνη ή η καλη καρδια της καθε ββαθμιας) να εφαρμοστουν κοινα και ελεγξιμα κριτηρια πανελλαδικως. οσο δεν γινεται αυτο, μας κοροϊδευουν ολοι.

Ότι έχει γραφτεί για την ΠΔΣ, μπορεί να αντικατασταθεί από αυτό το υστερόγραφο! Μπράβο.
[/quote]Και απο μενα μπραβο.

Αποσυνδεδεμένος jak_13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6831
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάντα με χαμόγελο!!!
    • Προφίλ
Απ: Αξιοκρατικές προσλήψεις στην ΠΔΣ από 2009-10
« Απάντηση #319 στις: Σεπτέμβριος 28, 2009, 11:19:57 πμ »


1. βρε jak13 κανουμε και χιουμορ εδω μεσα! εκτος απο την κυριολεκτικη χρηση των λεξεων υπαρχει και η μεταφορικη. καταλαβαινω πως ειναι δυσκολο στο γραπτο λογο ανθρωποι διαφορετικων νοοτροπιων να αντιληφθουν ή να κατακτησουν κοινο κωδικα. δεν σε εκρινα, δεν ξερω αλλωστε προσωπικα.

2. οταν στα επιχειρηματα των ωρομισθιων για τοποθετηση απο πινακα και στην προσθετη, μου δειχνουν την υπουργικη αποφαση το θεωρω κοροϊδια.ξερεις γιατι, μην επαναλαμβανομαστε.

3. επειδη εχω μνημη ελεφαντα (και καρδια μαρουλιου ;D και μυαλο ραδικιου :P...) : συ ειπας:
http://www.pde.gr/forum/index.php?topic=6118.msg105652#msg105652
και μην αναλυσουμε παλι σταχυ το σταχυ. κοντα στο νου και η γνωση.

υγ. δεν με ενδιαφερει τι γινεται κατα βουληση σε 1 ββαθμια. απαιτω (γιατι αυτο το νομιμο και το ηθικο, και οχι η ελεημοσυνη ή η καλη καρδια της καθε ββαθμιας) να εφαρμοστουν κοινα και ελεγξιμα κριτηρια πανελλαδικως. οσο δεν γινεται αυτο, μας κοροϊδευουν ολοι.


1. Πολύ καλό το χιούμορ, φτάνει να μη συνοδεύεται από ειρωνεία.

2. Επαναλαμβανόμενο λάθος πιθανόν να είναι και σκόπιμο. Την υα την επικαλούμαι μόνο για τη σωστή ενημέρωση των συναδέλφων, ειδικά όταν κάποιοι παραπληροφορούν. Επαναλαμβάνω, δεν σημαίνει ότι την επικροτώ. (Δεν θα κουραστώ να το γράφω μέχρι να το εμπεδώσεις).

3. Άνθρακες ο θησαυρός! Το να λέω ότι πρέπει να μοιράζονται οι ώρες δικαιότερα δεν σημαίνει ότι υποστηρίζω αυτό το σύστημα. Πουθενά δεν το είπα!
Κοντά στο νου και η γνώση όταν δεν συνοδεύεται από προκατάληψη.

Υγ. Πολύ σωστά αυτά που λες. Φτάνει να τηρούμε την ίδια στάση είτε παίρνουμε τις ώρες είτε όχι.
Έμαθα πως ο άνθρωπος δικαιούται να κοιτά τον άλλον από ψηλά
μόνο όταν πρέπει να τον βοηθήσει να σηκωθεί!

Gabriel Garcia Marquez

Αποσυνδεδεμένος sou

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 30
    • Προφίλ
Απ: Αξιοκρατικές προσλήψεις στην ΠΔΣ από 2009-10
« Απάντηση #320 στις: Σεπτέμβριος 28, 2009, 11:53:27 πμ »
Σήμερα είχα όρεξη να πάρω κάποια τηλέφωνα....
Ξεκίνησα με υπουργείο(γραφείο ΠΔΣ) και συνέχισα με τις δευτεροβάθμιες της περιφέρειάς μου.

Λοιπόν σε κάποιες δευτεροβάθμιες όταν τους ρωτούσα αν θα γίνει η πρόσθετη και πως θα πάρουν τα άτομα, με κάποια αμηχανία μου έλεγαν ότι ισχύει ότι και πέρυσι  και πως ο διευθυντής αποφασίζει....
Υπήρχε και άλλη που μου είπε οτι δεν υπάρχει πολύ ζήτηση και οτι μην περιμένουμε να πάρουν μόνο παλιούς και ότι τα παιδιά θέλουν αυτούς που είχαν πέρυσι.....
Μόνο σε μια μου είπαν οτι έκαναν πίνακα.....

Το προκλητικότερο ήταν απο το υπουργείο,
οταν της είπα αν υπάρχουν κάποια αντικειμενικά κριτήρια, (προϋπηρεσία, επιτυχία στον ΑΣΕΠ, παλαιότητα πτυχίου, μεταπτυχιακό...),
μου είπε με άνετο ύφος ότι ο κάθε διευθυντής θα αποφασίσει για τα "κριτήρια" ....


Όσο για το ότι τα παιδιά αποφασίζουν και θέλουν τους περσινούς, εγώ το ακούω βερεσέ.
Τους έβαλαν ποτέ κανέναν  άλλο?.....
Δεν είμαστε χλωρίνη οι εκπαιδευτικοί (αυτήν ξέρετε αυτήν εμπιστεύεστε)
ή μήπως οι έχοντες μέσον είναι καλύτεροι?


ο fivo τα είπε όλα.....

Και παιδιά κάντε κανένα τηλεφώνημα, ενοχλήστε τους λίγο, έστω να δείξουμε ότι καταλαβαίνουμε πως μας δουλεύουν..........δεν ''κάηκε'' το μυαλό μας από το διάβασμα!!!!!! ;D

Αποσυνδεδεμένος daimonman

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 248
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αξιοκρατικές προσλήψεις στην ΠΔΣ από 2009-10
« Απάντηση #321 στις: Σεπτέμβριος 28, 2009, 01:53:28 μμ »
Από ότι έχω καταλάβει η ΠΔΣ έχει ψιλοπαγώσει. Εφόσον η επόμενη κυβέρνηση θα είναι του ΠΑΣΟΚ, γιατί δεν στέλνει μια επιστολή η ολμε στην τομεαρχίνα του κόμματος (Διαμαντοπούλου είναι?) για να πάρει μια δέσμευση? Νομίζω ότι είναι ο πιο πρακτικός τρόπος να βρεθεί λύση από το να μιλάει ο κάθε ενδιαφερόμενος με τον κάθε ανευθυνουπεύθυνο στο υπουργείο!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32313
  • Τελευταία: anikologr3
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161199
  • Σύνολο θεμάτων: 19229
  • Σε σύνδεση σήμερα: 785
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 18
Επισκέπτες: 686
Σύνολο: 704

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.055 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.