*

Αποστολέας Θέμα: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα  (Αναγνώστηκε 223190 φορές)

0 μέλη και 8 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος apostolis_veria

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 265
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #1022 στις: Νοέμβριος 15, 2009, 01:17:37 μμ »
Γιατί δεν έχει κλειδωθεί ακόμα;;;
Αυτό το topic είναι να τυπωθεί και να σταλεί στο υπουργείο.
Να μην ξαναμπεί Πληροφορικός για τα επόμενα 100 χρόνια σε σχολείο...
Δεν χρειάζεται να σταλούν στο υπουργείο τα γραφομενά μας...Ξερει το υπουργειο τι ρόλο παίζει ο εκπαιδευτικός γιατί τον έχει τόσα χρόνια στην υπηρεσία του...Ξερει πολύ καλα πόσες ηθικές εκπτώσεις κάναμε για να διοριστούμε...Απλά τόσα χρόνια άφηνε το βρώμικο παιχνίδι να παίζεται εσκεμμενα..Καλά τα μέτρα για την διαφάνεια αλλα εγώ θα ήθελα περισσότερα...Θα ήθελα αυτοί που ασελγησαν στο πτώμα της εκπαίδευσης τόσα χρόνια να πάνε σπίτι τους...Και εκπαιδευτικοί,προιστάμενοι,διεθυντές,καθηγητές πανεπιστημίου με τα μεταπτυχιακά κτλ,Λυκουρέντζος, Θα ήθελα να τιμωρηθούν αλλα εδώ είναι Ελλάδα...Οτι έγινε έγινε!Οποιος έφαγε έφαγε!

Ο ΛΥΚΟΥΡΕΤΖΟΣ ΕΚΑΝΕ ΚΑΙΝΟΤΟΜΙΑ ΣΤΗΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ!ΑΝΟΙΞΕ ΠΟΡΤΑ ΑΝΤΙ ΓΙΑ ΠΑΡΑΘΥΡΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑΜΕ!!!ΕΥΓΕ ΠΡΩΗΝ ΥΦΥΠΟΥΡΓΕ!
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 15, 2009, 01:26:14 μμ από apostolis_veria »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Don Quixote

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 339
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #1023 στις: Νοέμβριος 15, 2009, 01:26:26 μμ »
@nikit διαγράφτηκες; Γιατί; Τουλάχιστον ας απαντούσες να έφευγες με "ψηλά" το κεφάλι. Όπως και να έχει, σου εύχομαι καλή τύχη.

@don_parapampam μπήκες για να κοροϊδέψεις. Κάνεις πλάκα και με το nickname μου. Πιστεύεις ότι κάτι τέτοιο θα με πτοήσει; Μήπως πιστεύεις ότι θα ντραπώ και θα διαγράψω το προφίλ μου, όπως το έκανε η συνάδελφος σου; Με τίποτα. Να σου πω γιατί; Γιατί έχουμε δίκιο. Παλεύουμε για το δίκιο μας. Ελπίζω να "πληρώνει" καλά ο σύλλογος για τον κόπο σου. Και μην μείνεις μόνο στα 2 μηνύματα. Γράψε κάτι παραπάνω. Με το μήνυμα δεν "πληρώνεστε"; Και αν ξαναμπείς με άλλο nickname έχω να σου προτείνω τα εξής ονόματα: don-blakas, don-koutsobolis, don-asxetos.

Υ.Γ Να απαντήσει τώρα ο Βασίλης Λεβέντης  αφού δεν απαντάει ο "λεβέντης" πρόεδρος του συλλόγου αποφοίτων του ΔΤΨΣ... Ένας λεβέντης ρε παιδιά....
...

...
(Σταματάω εδώ....Συνέχισε τις νουθεσίες σου και τα υπαρξιακά ζητήματα.... Θα απαντήσει ο πρόεδρος ή δεν θα απαντήσει?)
...

Πρόεδρε ακόμα και οι "εντολοδόχοι" σου σε ειρωνεύονται; Τραγικό!!!  ;D ;D ;D

Συνάδελφοι δεν έχω καταλάβει γιατί ασχολείστε με τις δηλώσεις Διαμαντοπούλου. Ψηφίστηκαν; Γιατί αν ψηφίστηκαν, καλώς κάνετε και ασχολείστε. Αν όχι να θυμίσω ότι ο "Ιούδας πρόεδρος" του κλάδου πήγε καλοκαιριάτικα στον Υπουργό του και πήρε επάρκεια. Δεν έχει νόημα τέτοια κουβέντα. Όσο δεν είναι νόμος αυτά που είπε η Διαμαντοπούλου, και ισχύει η τροπολογία που φέρνει τους "προδότες" στις πρώτες θέσεις των πινάκων, πρέπει να αποκατασταθεί αυτή η αδικία.

Πρόεδρε, δυστυχώς είδες τι έγινε. Άφησες τον Dimpas και τη συνάδελφο σου να υπερασπίζονται την τιμή του συλλόγου σου. Η μια διέγραψε το προφίλ της. Και ο Dimpas δεν πιστεύω να ξαναγράψει.

Και νομίζω ότι το σύνολο των αποφοίτων του ΔΤΨΣ δεν θα ξαναγράψουν στο pde. Γιατί ντρέπονται πρόεδρε με αυτό που τους έκανες. Άλλο ζήτησαν και άλλο τους έδωσες. Φαντάζομαι σε έχουν ενημερώσει να απαντήσεις αλλά εσύ συνεχίζεις να κρύβεσαι. Αξιοπρέπεια πρόεδρε; Τιμή; Όλα ξεπουλήθηκαν για αυτή την επάρκεια; Όλα;

Πρόεδρε έχεις στα χέρια σου αθώο "αίμα" πληροφορικών. Πληροφορικών που έχασαν τον διορισμό τους. Πληροφορικών που θα τον χάσουν στο μέλλον. Πληροφορικών  που δεν θα ξαναδουλέψουν σε σχολείο. Γιατί άλλο ζήτησες και άλλο σου δόθηκε πρόεδρε. Άλλο ζήτησες και άλλο σου δόθηκε πρόεδρε. Το παρακάτω τραγούδι είναι αφιερωμένο για σένα. Για το δίκιο αγώνα σου το μήνα Αύγουστο... 

Σ' έστησαν σε μια γωνιά κι ήσουν του κλάδου ΠΕ20-ΠΕ19
σ' έστησαν σε μια γωνιά κι ήτανε ο σύλλογος ΔΤΨΣ του Πειραιά
σ' έστησαν σε μια γωνιά και σημαδεύαν την καρδιά σου
σ' έστησαν σε μια γωνιά κι ήταν πρωί και παγωνιά

Σ' έστησαν σε μια γωνιά κι έκλαιγε η μοίρα σου παρέκει
σ' έστησαν σε μια γωνιά κι είχε κι ο Πρόεδρος τουφέκι
σ' έστησαν σε μια γωνιά και τους κοιτούσες και γελούσες
σ' έστησαν σε μια γωνιά κι ήταν πρωί και παγωνιά

Αποσυνδεδεμένος Cruel

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 37
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #1024 στις: Νοέμβριος 15, 2009, 01:33:52 μμ »
Don Quixote καταντάς γραφικός και επαναλαμβάνεσαι...

Αποσυνδεδεμένος Don Quixote

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 339
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #1025 στις: Νοέμβριος 15, 2009, 01:40:26 μμ »
Γιατί δεν έχει κλειδωθεί ακόμα;;;
Αυτό το topic είναι να τυπωθεί και να σταλεί στο υπουργείο.
Να μην ξαναμπεί Πληροφορικός για τα επόμενα 100 χρόνια σε σχολείο...

Αυτός ο συνάδελφος εύχεται να κλειδωθεί το θέμα. Θα χαρείς αν κλειδωθεί συνάδελφε;

Don Quixote καταντάς γραφικός και επαναλαμβάνεσαι...

Πριν με είπες ηλίθιο. Τώρα με λες γραφικό.
Σου είπα, καλό διορισμό να έχεις...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Cruel

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 37
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #1026 στις: Νοέμβριος 15, 2009, 01:51:05 μμ »
Φυσικά και θέλω να κλειδωθεί γιατί με αυτά που γράφεις εσύ και κάποιοι όμοιοι σου βλάπτετε ανεπανόρθωτα τον κλάδο των Πληροφορικών.
Τον Αλέφαντο μου θυμίζεις συνέχεια με το πρόεδρε που φώναζε για τον Δούρο.
Αν τυπωθεί και σταλεί συστημένο το topic στο υπουργείο θα γελάνε μαζί μας για πολλά χρόνια...

Αν κάποιος θέλει να κάνει μια σοβαρή κίνηση την κάνει δικαστικός χωρίς γραφικότητες, Μάκηδες, email bombing, γράφω ότι να ναι σε φόρουμ κλπ.

Αποσυνδεδεμένος sakis79

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 106
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #1027 στις: Νοέμβριος 15, 2009, 01:52:16 μμ »
Βάζει ο Λύκου τη στολή του
και τη σκούφια την ψηλή του
μ' όλα τα φτερά
Και μια νύχτα με φεγγάρι (Αυγουστιάτικο  ;D)
την επάρκεια πάει να πάρει
βρε, το φουκαρά
...
http://www.youtube.com/watch?v=j3dHylsqsg4  ;D

Αποσυνδεδεμένος Don Quixote

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 339
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #1028 στις: Νοέμβριος 15, 2009, 01:56:18 μμ »
Φυσικά και θέλω να κλειδωθεί γιατί με αυτά που γράφεις εσύ και κάποιοι όμοιοι σου βλάπτετε ανεπανόρθωτα τον κλάδο των Πληροφορικών.
...

Για όποιον δεν το έχει καταλάβει ακόμα, ο Cruel και ο nelson διορίζονται φέτος (ή του χρόνου, ας μας πουν οι ίδιοι) ΚΑΙ ΜΠΡΑΒΟ ΤΟΥΣ. Το πρόβλημα τους είναι, μην καθυστερήσει ο διορισμός τους. Μόλις λοιπόν διοριστούν θα αλλάξουν το όνομα τους (όπως είπε ο nelson σε αλλο θεμα) και μετά θα το "παίζουν" ότι νοιάζονται για τα κοινά του κλάδου.
Μέχρι τότε δυστυχώς ή ευτυχώς θα τους υποστούμε.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 15, 2009, 02:03:07 μμ από Don Quixote »

Αποσυνδεδεμένος nelson

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 49
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #1029 στις: Νοέμβριος 15, 2009, 02:16:21 μμ »
Φυσικά και θέλω να κλειδωθεί γιατί με αυτά που γράφεις εσύ και κάποιοι όμοιοι σου βλάπτετε ανεπανόρθωτα τον κλάδο των Πληροφορικών.
...

Για όποιον δεν το έχει καταλάβει ακόμα, ο Cruel και ο nelson διορίζονται φέτος (ή του χρόνου, ας μας πουν οι ίδιοι) ΚΑΙ ΜΠΡΑΒΟ ΤΟΥΣ. Το πρόβλημα τους είναι, μην καθυστερήσει ο διορισμός τους. Μόλις λοιπόν διοριστούν θα αλλάξουν το όνομα τους (όπως είπε ο nelson σε αλλο θεμα) και μετά θα το "παίζουν" ότι νοιάζονται για τα κοινά του κλάδου.
Μέχρι τότε δυστυχώς ή ευτυχώς θα τους υποστούμε.

Καλά γράφεις το ίδιο μήνυμα σε 2 topic? χαχααχαχαχαχαχαχαχαχααχαχαχαχα.
Ξέρεις τι; μόνος σου είσαι λόγω  ανεπαρκούς προσωπικότητας Μείνε έτσι.

Αποσυνδεδεμένος apostolis_veria

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 265
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #1030 στις: Νοέμβριος 15, 2009, 02:18:32 μμ »
nelson και cruel, αν ήταν πολλοί οι απόφοιτοι του πειραιά θα φωνάζατε;για να μην χάσετε την θέση σας θέλετε να μείνουν ως έχει τα πράγματα;και αν ναι γιατί δεν σιωπάτε;αφού κοιτάτε το συμφέρον σας γιατί μας λέτε θεωρίες εδώ μέσα;Γιατί δεν μας αφήνετε να παλέψουμε για το δίκιο μας;
Ευνοήθηκαν 200 άτομα για να αδικηθούν 4000...Ειναι ντροπή να ειστε πληροφορικοί και να θέλετε στον κλάδο σας να γίνονται κομπίνες...Κάθε μέρα δείχνετε ότι δεν διαφέρετε από τους άλλους...Εμείς οι γραφικοί να ξέρετε ότι θα το πολεμήσουμε το θέμα και θα διακαιωθούμε...Εσεις κοιτάξτε πως θα παρετε καμμια απόσπαση γιατί δεν σας βλέπω καλά...
Οταν με το καλό διοριστείτε να χλευάζετε τους 200 γραφικούς που υπερασπίστηκαν τα δίκαια τους...Τοτε θα έχετε μεγάλη εκτίμηση απο τους υπόλοιπους εκπαιδευτικούς...

Σαν παιδαγωγοί που είστε για αναφέρετε με ποιους τρόπους μπορεί σήμερα ένας πληροφορικός να γίνει σαν και εσας...Πείτε λίγο στους συναδέλφους τι πρέπει να κάνουν για να γίνουν παιδαγωγικά επαρκείς...Πειτε τους τα μυστικά,ολα όμως όχι τα μισά!Εκτός και αν δεν ενδιαφέρεστε για την παιδαγωγική επιμόρφωση των συναδέλφων σας...
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 15, 2009, 02:32:18 μμ από apostolis_veria »

Αποσυνδεδεμένος Cruel

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 37
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #1031 στις: Νοέμβριος 15, 2009, 02:44:40 μμ »
Ρε παιδιά πως διορίζομαι ξέρετε κάτι που δεν ξέρω;;;  ;D
Η επάρκεια το μόνο που μου δίνει είναι μια καλή βάση για τα παιδαγωγικά του διαγωνισμού του ΑΣΕΠ.
Δεν ακούσατε τις νέες δηλώσεις της υπουργού;

Αποσυνδεδεμένος Don Quixote

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 339
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #1032 στις: Νοέμβριος 15, 2009, 02:46:25 μμ »
...
Τον Αλέφαντο μου θυμίζεις συνέχεια με το πρόεδρε που φώναζε για τον Δούρο.
...

Γιατί άδικο είχε ο Νικόλας;  ;D ;D ;D

..
Ξέρεις τι; μόνος σου είσαι λόγω  ανεπαρκούς προσωπικότητας Μείνε έτσι.

Πρόεδρε του συλλόγου ΔΤΨΣ για αυτό δεν μου απαντάς; Λόγω ανεπαρκούς  προσωπικότητας;
@ nelson ήταν ανάγκη να με καρφώσεις; Τώρα άντε να μου απαντήσει ο πρόεδρος...  :P :P

Υ.Γ. Πρόεδρε έχεις γίνει "ανάρπαστος" σε όλο το κλάδο ΠΕ19-ΠΕ20. Σε όποια σχολή και να πας, θα σου "σκίζουν" τα μπλουζάκια σαν του Σάκη του Ρουβά.  ;D ;D
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 15, 2009, 03:00:22 μμ από Don Quixote »

Αποσυνδεδεμένος apostolis_veria

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 265
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #1033 στις: Νοέμβριος 15, 2009, 02:56:04 μμ »
Η επάρκεια το μόνο που μου δίνει είναι μια καλή βάση για τα παιδαγωγικά του διαγωνισμού του ΑΣΕΠ.
αν γίνει αυτό είναι πρόβλημα φίλε μου...Να μαζευτείτε οι παιδαγωγοί μαζί με την ασπαίτε να φωνάξετε...Κρίμα το μαγαζί ,θα χασει τα 50€!!!Που είναι οι οκονομολόγοι της ασπαίτε τώρα;Δεν θα βγουν να φωνάξουν;
Αν ήταν τόσο σοβαροί οι τίτλοι που μοίραζε η Ασπαίτε τότε να είσασταν σίγουροι ότι με την ντροπολογία θα φώναζε...Γιατί δεν φώναξε;;;Γιατί δεν έκανε δουλειά και γιατί αυτή ήταν ένα παράθυρο και το παπει έγινε πορτα! Γιατί να φωνάξει; Σαμπως κοπηκε κανένας εκεί μέσα; Οσοι μπήκαν βγήκαν! Ηξεραν και αυτοί οτι η ασπαιτε είναι ενας ωραίος περίπατος για καφέ.. Εγώ κατανοώ τι δίκιο και την αδικία μόνο αυτών που πηγαν για να μάθουν...
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 15, 2009, 03:14:14 μμ από apostolis_veria »

Αποσυνδεδεμένος Don Quixote

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 339
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #1034 στις: Νοέμβριος 15, 2009, 03:44:35 μμ »
Το θέμα "Μαζική αποστολή ηλεκτρονικών μηνυμάτων κατά της τροπολογίας Λυκουρεντζου" το διέγραψε ο administrator.
Σε προσωπικό μήνυμα που μου έστειλε, μου είπε ότι αντίκειται στην Ελληνική νομοθεσία.

Αποσυνδεδεμένος nastybird

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 120
    • Προφίλ
Απ: Συσπείρωση του κλάδου ΠΕ19-20 για το δικαστικό αγώνα
« Απάντηση #1035 στις: Νοέμβριος 15, 2009, 03:52:52 μμ »
Παράθεση
Φυσικά και θέλω να κλειδωθεί γιατί με αυτά που γράφεις εσύ και κάποιοι όμοιοι σου βλάπτετε ανεπανόρθωτα τον κλάδο των Πληροφορικών.

Μου φαινεται οτι σιγα σιγα γινεσαι αυτο που κατηγορουσες καποιους χθες(ασοβαρους).Δεν ενδιαφερει κανεναν τι θελεις φιλε μου.Ευτυχως το Φορουμ λειτουργει με καποιους κανονες και οσο αυτοι δεν παραβιαζονται δεν υπαρχει κανενας απολυτως λογος να κλεισει αυτο θεμα.

Παράθεση
Τον Αλέφαντο μου θυμίζεις συνέχεια με το πρόεδρε που φώναζε για τον Δούρο.
Αν τυπωθεί και σταλεί συστημένο το topic στο υπουργείο θα γελάνε μαζί μας για πολλά χρόνια...

Βλεπω νοιαζεσαι για την φημη του κλαδου μας οταν ειναι ισως ο μοναδικος παγκοσμιος που διαθετει σχολη που εχει αποκλειστικα δικαιωματα στο δημοσιο τομεα ενω ταυτοχρονα διατηρει τα ιδια δικαιωματα με ολες τις αλλες σχολες στον ιδιωτικο τομεα.Παραταυτα εσυ υποστηριζεις οτι δεν γελαει και το παρδαλο κατσικι με το παραπανω γεγονος αλλα γελανε επειδη μπαινουν και διαβαζουν τι γραφουμε εμεις εδω.Μπορεις βεβαια να με κατηγορησεις για ελλειψη χιουμορ αλλα δεν βλεπω να αναγραφεται κατι αστειο.


Παράθεση
Αν κάποιος θέλει να κάνει μια σοβαρή κίνηση την κάνει δικαστικός χωρίς γραφικότητες, Μάκηδες, email bombing, γράφω ότι να ναι σε φόρουμ κλπ.

Ειδες φιλε μου που δεν εισαι καλα ενημερωμενος.Να σε ενημερωσω λοιπον οτι ο δικαστικος αγωνας εχει ξεκινησει αλλα κανεις δεν μπορει να επιβαλει στο υπουργειο να εφαρμοσει οποιαδηποτε δικαστικη αποφαση που πιθανοτατα θα ειναι θετικη προς τα συμφεροντα τον κατηγορων.Αρα καλος ο δικαστικος αγωνας αλλα χρειαζεται και πολιτικη πιεση για να εφαρμοστουν δικαστικες αποφασεις.Για αυτο πρεπει να πειστει η υπουργος να συναντηθει με την οργανωτικη επιτροπη και να ακουσει εστω τι εχουν να πουν.Κατι το οποιο δεν εχει γινει ακομα.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32315
  • Τελευταία: mixalios11
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161201
  • Σύνολο θεμάτων: 19229
  • Σε σύνδεση σήμερα: 747
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 616
Σύνολο: 624

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.112 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.