*

Αποστολέας Θέμα: Παραβατική συμπεριφορά μαθητή  (Αναγνώστηκε 132045 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ppil

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 286
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Παραβατική συμπεριφορά μαθητή
« Απάντηση #364 στις: Οκτώβριος 22, 2022, 08:26:38 μμ »
Συγγνώμη παιδιά, δεν μου έχει τύχει τέτοιος διευθυντής. Τις φορές που στέλνουμε μαθητή γυρίζει κατακόκκινος και κάθεται ήσυχα στην θεσούλα του...
Ξόδεψα την καρδιά μου όλη για να σε ντύσω αστραπή

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Παραβατική συμπεριφορά μαθητή
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:17:20 »

Αποσυνδεδεμένος Έσπερος

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4071
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Παραβατική συμπεριφορά μαθητή
« Απάντηση #365 στις: Οκτώβριος 22, 2022, 08:48:22 μμ »
Συγγνώμη παιδιά, δεν μου έχει τύχει τέτοιος διευθυντής. Τις φορές που στέλνουμε μαθητή γυρίζει κατακόκκινος και κάθεται ήσυχα στην θεσούλα του...

Είσαι τυχερή. Γι αυτό δες τη θετική πλευρά (σχετικά με άλλες συζητήσεις ππυ έχουμε κάνει). Εγω είμαι σε σχολείο μπάχαλο (άλλη λέξη από μπ… ταιριάζει καλύτερα), σε θέμα ανοχής συμπεριφορών κι ευτυχώς που κατά βάση έχουμε απλή παιδική- εφηβική αταξία και όχι βία ή κάτι άλλο, γιατί αν αυτός ο διευθυντής μας ήταν σε άλλη κοινωνία με πιο άγριες καταστάσεις, η επιστολή του συναδέλφου θα περιέγραφε το σχολείο μου.

Αποσυνδεδεμένος gismix

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 416
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Παραβατική συμπεριφορά μαθητή
« Απάντηση #366 στις: Οκτώβριος 22, 2022, 09:16:53 μμ »
Τι λέτε ωρέ γκιαούρηδες; Να σας ακούσει Πρωτ..λτε και ο Βερ...ος να μη έχετε που να πάτε, που θέλετε να βγάζετε και μαθητές έξω....για να κάνετε μάθημα. Να τα διαβάσει αυτά ο Πρε...ρης να μας βάλουνε επιθεωρητή μέχρι στην χε..στρα.....

Αποσυνδεδεμένος menandros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1336
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Παραβατική συμπεριφορά μαθητή
« Απάντηση #367 στις: Οκτώβριος 23, 2022, 04:17:41 μμ »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Παραβατική συμπεριφορά μαθητή
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:17:20 »

Αποσυνδεδεμένος menandros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1336
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Παραβατική συμπεριφορά μαθητή
« Απάντηση #368 στις: Οκτώβριος 23, 2022, 04:54:59 μμ »
https://secure.avaaz.org/community_petitions/el/upepth_sterikse_epanaproslepse_tou_paraitethenta_ekpaideutikou_se_epal_nesiou/?fbclid=IwAR0134mWLTSFJVv4SxAvWljyjY9wb81zU9Paw1h6tcim7jhivtQvSb7-9bs ΣΤΗΡΙΞΗ - ΕΠΑΝΑΠΡΟΣΛΗΨΗ ΤΟΥ ΠΑΡΑΙΤΗΘΕΝΤΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΥ ΣΕ ΕΠΑΛ ΝΗΣΙΟΥ

Αποσυνδεδεμένος topsy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1677
    • Προφίλ
Απ: Παραβατική συμπεριφορά μαθητή
« Απάντηση #369 στις: Οκτώβριος 23, 2022, 05:19:10 μμ »
Συγγνώμη παιδιά, δεν μου έχει τύχει τέτοιος διευθυντής. Τις φορές που στέλνουμε μαθητή γυρίζει κατακόκκινος και κάθεται ήσυχα στην θεσούλα του...
Να θεωρειτε τον εαυτο σας πολυ τυχερο....

Αποσυνδεδεμένος kokkino_mpaloni

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 95
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Παραβατική συμπεριφορά μαθητή
« Απάντηση #370 στις: Οκτώβριος 23, 2022, 06:57:40 μμ »
Μου είπαν ότι το συγκεκριμένο ΕΠΑΛ  που παραιτήθηκε α αναπληρωτής είχε πάρει 10 στην αξιολόγηση  8).   
Αν αληθεύει... ένα ακόμα παράδειγμα για την ουσία και το βάθος της διαδικασίας αυτής.

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10794
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Παραβατική συμπεριφορά μαθητή
« Απάντηση #371 στις: Οκτώβριος 23, 2022, 09:02:14 μμ »
Μου είπαν ότι το συγκεκριμένο ΕΠΑΛ  που παραιτήθηκε α αναπληρωτής είχε πάρει 10 στην αξιολόγηση  8).   
Αν αληθεύει... ένα ακόμα παράδειγμα για την ουσία και το βάθος της διαδικασίας αυτής.
Ναι, το αναφέρει και αυτό ο εκπαιδευτικός στην επιστολή παραίτησής του. Αυτό που έζησε, είναι πολύ δύσκολο. Δεν γράφω ήταν δύσκολο, επειδή η ίδια κατάσταση εξακολουθεί να υπάρχει στο συγκεκριμένο ΕΠΑΛ. Απλώς την υφίστανται όσοι εξακολουθούν να διδάσκουν εκεί.

Αποσυνδεδεμένος Scout

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 489
  • Με φωτιά και με μαχαίρι πάντα ο κόσμος προχωρεί
    • Προφίλ
Παραβατική συμπεριφορά μαθητή
« Απάντηση #372 στις: Οκτώβριος 23, 2022, 09:15:20 μμ »
Τι λέτε ωρέ γκιαούρηδες; Να σας ακούσει Πρωτ..λτε και ο Βερ...ος να μη έχετε που να πάτε, που θέλετε να βγάζετε και μαθητές έξω....για να κάνετε μάθημα. Να τα διαβάσει αυτά ο Πρε...ρης να μας βάλουνε επιθεωρητή μέχρι στην χε..στρα.....
Μην το γελάτε καθόλου. Ξέρετε πόσοι γνωστοί και μη εξαιρετέοι, του ιδίου φυράματος, έχουν "σηκώσει" από προχθές το θέμα; Μια βόλτα σε διάφορα προφίλ της αυτής ιδεοληψίας στο FB, θα σας πείσει. Με προφανή στόχευση ακόμα και στην ίδια την ουσία της δωρεάν παιδείας βέβαια, και όχι την προστασία του εκπαιδευτικού. (Ειδικά γι' αυτόν, χέστηκαν κατά το κοινώς λεγόμενο -ένας "αποτυχημένος" είναι, που κοιτάζει να βιοποριστεί με αναπληρωτηλίκι, ειδάλλως θα αρίστευε στον περιλάλητο ιδιωτικό τομέα.)

Αποσυνδεδεμένος ppil

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 286
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Παραβατική συμπεριφορά μαθητή
« Απάντηση #373 στις: Οκτώβριος 23, 2022, 09:40:29 μμ »
Να θεωρειτε τον εαυτο σας πολυ τυχερο....
Έχουμε άλλα προβλήματα εμείς...
Ξόδεψα την καρδιά μου όλη για να σε ντύσω αστραπή

Αποσυνδεδεμένος e-Maths

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 59
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Παραβατική συμπεριφορά μαθητή
« Απάντηση #374 στις: Οκτώβριος 24, 2022, 01:23:25 πμ »
1ο ΕΠΑΛ ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ Κεφαλληνίας. Εκεί πρέπει να έγινε η παραίτηση μετά από έρευνα που έκανα. Μάλιστα το γράφουν οι τοπικές ιστοσελίδες. Να ξέρετε να μην το δηλώνετε...

Αποσυνδεδεμένος lemonpies

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 477
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Παραβατική συμπεριφορά μαθητή
« Απάντηση #375 στις: Οκτώβριος 24, 2022, 09:40:08 πμ »
Λοιπόν κυρία δικτατόρισσα, τι θα γίνει με τον αναπληρωτή καθηγητή;

https://www.alfavita.gr/ekpaideysi/397443_loipon-k-ypoyrge-ti-tha-ginei-me-ton-anapliroti-kathigiti-toy-epal

Όλη η τάξη θα βγει έξω, αν όλοι οι μαθητές, σε συγχρονισμό με τους γονείς τους, μου πετάνε λεμονόπιτες. Και ας χάσω 8,25 ευρώ. Χαλάλι τους. Αυτό θα συνεχίζεται κάθε μέρα, όσο αυτοί επιμένουν να μην σέβονται. Η ψυχική μου ηρεμία κοστίζει περισσότερο. Ας βρουν να δώσουν αυτά τα 8,25 ευρώ σε κάποιον άλλον εκπαιδευτικό που θα έχει το θάρρος να μπει μέσα στο κλουβί με τις τρελές.

Το πρόβλημα δεν είναι οι μαθητές, το πρόβλημα είναι οι πολιτεία που δεν μας δίνει τα κατάλληλα θεσμικά εργαλεία ώστε να μπορούμε να κάνουμε το μάθημά μας. Και οι συνδικαλιστές , που δεν διεκδικούν αυτά τα θεσμικά εργαλεία. Πρέπει να αποτελεί ΔΙΚΑΙΩΜΑ του εκπαιδευτικού να μην μπαίνει στην τάξη ή να μην δέχεται κάποιους μαθητές, και η άρνησή του αυτή δεν πρέπει να συνεπάγεται υπερβολικές κυρώσεις.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 24, 2022, 10:10:18 πμ από lemonpies »
Σε όλες τις εποχές και καθεστώτα, οι δουλόφρονες μισθωμένοι λογοκριτές έχουν ένα κοινό: ανήκουν στο κατώτερο και απεχθέστερο στρώμα του κοινωνικού, διανοητικού και ηθικού Λούμπεν Αληταριάτου, μαζί με τους βασανιστές, βιαστές και χαφιέδες. Αξίζουν την περιφρόνησή μας. Με τους παντός χρώματος και καιρού λογοκριτές δεν κάνεις διάλογο. Απλώς τους φτύνεις.
https://www.youtube.com/watch?v=9OX_qQODfbg

Αποσυνδεδεμένος ikc

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 465
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • Γραπτος.Εκπαιδευτικων
Απ: Παραβατική συμπεριφορά μαθητή
« Απάντηση #376 στις: Οκτώβριος 24, 2022, 01:12:48 μμ »
Ενα 12 στο σχολείο ενα 5 στο πανεπιστήμιο και ενα μεταπτυχιακό απο το Μπεολγκοραντ της Βουλγαριας τσουπ δάσκαλος στο ελληνικό δημόσιο σχολείο...Τι όχι..?

Αποσυνδεδεμένος Scout

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 489
  • Με φωτιά και με μαχαίρι πάντα ο κόσμος προχωρεί
    • Προφίλ
Παραβατική συμπεριφορά μαθητή
« Απάντηση #377 στις: Οκτώβριος 24, 2022, 06:07:51 μμ »
Ενα 12 στο σχολείο ενα 5 στο πανεπιστήμιο και ενα μεταπτυχιακό απο το Μπεολγκοραντ της Βουλγαριας τσουπ δάσκαλος στο ελληνικό δημόσιο σχολείο...Τι όχι..?
Ράβδος εν γωνία, άρα βρέχει. Διακρίνετε, αλήθεια, κάποια αιτιώδη συνάφεια μεταξύ αυτών που γράφετε και της παραίτησης του εκπαιδευτικού (για τους λόγους για τους οποίους παραιτήθηκε);

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32277
  • Τελευταία: ΤΣΕΦΙ
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158522
  • Σύνολο θεμάτων: 19198
  • Σε σύνδεση σήμερα: 575
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 502
Σύνολο: 513

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.06 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.