*

Αποστολέας Θέμα: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου  (Αναγνώστηκε 1967156 φορές)

0 μέλη και 33 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ΛΩΡΑ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1989
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #910 στις: Νοέμβριος 14, 2009, 01:47:21 μμ »
Εγώ αυτό που θέλω να επισημάνω και να τονίσω είναι ότι πρέπει να υποστηρίξουμε οι προηγούμενοι ΑΣΕΠ να συνυπολογίζονται και να δίνουν προσαύξηση...όσους περισσότερους ΑΣΕΠ επιτυχημένους έχεις τόσα περισσότερα μόρια....Αυτό μπορεί να ακούγεται άδικο για τους νέους....αλλά σκεφτείτε να μην μετράνε οι 2 και 3 επιτυχίες και να ΄παίρνεις τα ίδια μόρια είτε 'έχεις μία επιτυχία είτε 3;;!!! Ξέρετε τι θα γίνει τότε...όλα αυτά τα βύσματα που έχουν ήδη καμιά 20αρια μόρια προυπηρεσίας...θα κοιτάξουν την επόμενη φορά να περάσουν έστω την βάση και μετά θα προσμετρηθεί ΚΑΙ η προυπηρεσία τους (με όποιον τρόπο) και ΠΑΛΙ από πάνω μας θα είναι!! Εγώ προσωπικά που έχω περασμένο έναν μόλις ΑΣΕΠ (ήταν η πρώτη φορά που ασχολήθηκα) προτιμώ να μπει από πανω μου ο συνάδελφος με τις 2 και 3 επιτυχίες παρά το βύσμα με τα 20 μόρια προυπηρεσίας και την μία επιτυχία στον ΑΣΕΠ που πιθανότατα να μπει πιο πάνω κι απ'τον συνάδελφο με τις 3 επιτυχίες ΑΣΕΠ!!
 Κοινώς....την μεγαλύτερη ζημιά μας την έκαναν όλα αυτά τα παράθυρα που ανοίγαν τόσα χρόνια και τώρα΄η όποια προσπάθεια εξυγίανσης και αξιοκρατίας (λέμε τώρα...) θα βλάψει κάποιους που έχουν αγωνιστεί και ταλαιπωρηθεί τόσα χρόνια!! Αυτό πιστεύω πως πρέπει να τονιστεί από μεριά μας στο Υπουργείο και να βρεθούν τρόποι προστασίας αυτών των συναδέλφων!!!
Δεν υπάρχει ελευθερία που να μη γνωρίζω.
Ούτε ταπείνωση ή φόβος που να μη μ' έχουν υποτάξει.
Γι'αυτό και ξέρω από αγάπη,
Γι' αυτό δε συλλογίζομαι το σώμα που σου δίνω,
Γι' αυτό προσέχω τόσο τα λόγια που σου λέω.

ΛΟΥΙΣ ΓΚΑΡΘΙΑ ΜΟΝΤΕΡΟ
(ΓΡΑΝΑΔΑ 1958)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δηλωσεις Διαμαντοπουλου και μεταθεσεις
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:09:01 »

Αποσυνδεδεμένος Damien

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2083
  • Φύλο: Άντρας
  • Sors rota tu volubilis
    • Προφίλ
Απ: Δηλωσεις Διαμαντοπουλου και μεταθεσεις
« Απάντηση #911 στις: Νοέμβριος 14, 2009, 01:47:51 μμ »
Να μεταθεσουν περισσοτερους εκπαιδευτικους φετος απ' ο,τι τις προηγουμενες χρονιες, χωρις να υφιστανται απαραιτητως οργανικα κενα, για να αρχισει να αποκαθισταται μια στοιχειωδης αριθμητικη ισορροπια στο συστημα. 
Μα μετά το θέρο είναι η απελπισία. Ο θερμόχνοτος Λίβας κατακαίει το κάθε βλαστερό, κι οι κάργες καταπίνουν τα στεγνά βατράχια που απόμειναν στα βουρκωμένα χαντάκια.

La Resa Dei Conti
http://www.youtube.com/watch?v=7tiTzQoEWDw

Πείτε τους ότι (δεν) έφυγα: http://www.pde.gr/index.php?topic=27576.1148

Αποσυνδεδεμένος doroula

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 35
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #912 στις: Νοέμβριος 14, 2009, 01:48:38 μμ »
Κάτι για τους δόκιμους. Έχω δώσει 4 φορές ασεπ, ήμουν επιτυχούσα και τελικά διορίστηκα. Δουλεύω χρόνια στην εκπαίδευση. Δεν έχω αξιολογηθεί αρκετά; Οι επιτυχίες μου αυτές δε σημαίνουν τίποτα; Δέχομαι την ψυχολογική εκτίμηση του εκπαιδευτικού αλλά μέχρι εκεί. Επιτέλους θέλω να ηρεμήσω!

Με το που θα τεθεί το νομοσχέδιο σε διαβούλευση, να συσπειρωθούμε για να υποβάλουμε προτάσεις.  Ας μην γκρινιάζουμε μόνο από δω χωρίς να φτάνει τίποτα στα αυτιά της υπουργού.  
Είμαι διορισμένη αλλά καταλαβαίνω τον πόνο αυτού που έχει γυρίσει την Ελλάδα για 300 ευρώ, έχει δώσει ασεπ ξανά και ξανά κ πάλι ''δε θα πιει νερό''.

Αποσυνδεδεμένος ΜΙΛΤΟΣΤΑΜΜΥ

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 215
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #913 στις: Νοέμβριος 14, 2009, 01:51:33 μμ »
Ξαναλέω ότι δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με ειδικές κατηγορίες και ειδική αγωγή. Δεν ξέρω πολλά εκεί.
Το θέμα είναι ότι η 'Αννα θα κάνει αλλαγές. Ας τις κάνουμε και εμείς προτάσεις για να μη μείνουμε στις διαμαρτυρίες
Κρατάς το 60-40% (τουλάχιστον για λίγο καιρό, π.χ. 5 χρόνια):
Έδωσες ΑΣΕΠ και έγραψες καλά; ---> Διορίστηκες από 60 %

Έδωσες και πέρασες τη βάση 10 μονάδες; --> Έχεις επιτέλους 10 μόρια

Έχεις 30 μόρια προϋπηρεσία; --> Έχεις 30 μόρια

Έχεις περάσει τη βάση σε 3 ΑΣΕΠ (π.χ. 10+10+10 μόρια) --> διαβάζεις 6 χρόνια και θα πρέπει να έχεις 30 μόρια...

Έχεις περάσει τη βάση σε 3 ΑΣΕΠ (π.χ. 10+10+10 μόρια)  και έχεις και 15 προϋπηρεσία --> διαβάζεις 6 χρόνια και τρέχεις σε σχολεία --> 45 μόρια

Είσαι στο 24μηνο τώρα με 2-3 επιτυχίες ΑΣΕΠ και +24 μόρια --> θα είσαι άλλωστε πάνω πάνω στον πίνακα που προτείνω π.χ. 10+10+10+24= 54 μόρια --> θα διοριστείς από τους πρώτους.
Φίλε μου, είθε οι απόψεις σου να υιοθετηθούν...είναι μακράν οι πιο δίκαιες...

To δικαιο που το βλεπετε ???

Ειναι δικαιο καποιος μονο με προυπηρεσια 30 μορια χωρις ΑΣΕΠ  (βλεπε ΟΑΕΔ,Σιβιτανιδειο,ιδιωτικα,Εκκλησιατικα) να διοριστει ενω καποιος με, ΑΣΕΠ και προυπηρεσια  που θα βγαζει λιγοτερα μορια απο τα 30 (του βυσματουχου), να μην διοριστει??!!!
Μα ετσι οπως τα λετε προηγειται ο μεγας-βυσματιας!!! Μην τρελλαθουμε!!
Πόσοι είναι αυτοί επί του συνόλου;;
ΜΕΓΑΣ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΞΕΡΕΙ ΠΟΤΕ ΘΑ ΔΙΟΡΙΣΤΕΙ. ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΡΑΓΕ;;;  ΜΑ ΦΥΣΙΚΑ ΤΟ ΒΥΣΜΑ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:09:01 »

Αποσυνδεδεμένος daimonman

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 248
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #914 στις: Νοέμβριος 14, 2009, 01:54:34 μμ »
Εγώ και η κοπέλα μου να διοριστούμε μόνιμοι κι όλοι οι άλλοι να πάνε να...

Αποσυνδεδεμένος utenar

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1545
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #915 στις: Νοέμβριος 14, 2009, 01:54:41 μμ »
Και οι συνάδελφοι με τις τεράστιες προϋπηρεσίες;  Με την μία έξω;;

Πώς απεκτησαν αυτες τις τεραστιες προϋπηρεσιες, ομως, αφου δεν ειχαν μορια απο ΑΣΕΠ??

Από κάτι τέτοιους που τη μια ψηφίζουν πασοκ και την άλλη νδ, πάμε από χειρότερο στο.. ακόμα χειρότερο. Γι' αυτό δεν υπάρχει (ορατή) ελπίδα για τη χώρα μας, έτσι όπως έχουν πλύνει τα μυαλά της πλειοψηφίας τόσα χρόνια...

Συμφωνω, δυστυχως...

Σκέψου κάποιος με 65 στο ΑΣΕΠ αλλά με μεγάλη προυπηρεσία (π.χ. ΟΑΕΔίτης) να περάσει αυτόν που έχει γράψει π.χ. 70 στον ίδιο διαγωνισμό κι έχει μικρότερη προυπηρεσία, αν και την έχει αποκτήσει από προηγούμενες επιτυχίες.Είναι δίκαιο αυτό;

Οχι, οπως ακριβως δεν ειναι δικαιο και το να εξαναγκαστει αυτος που λες οτι εγραψε 70 κι εχει αποκτησει προϋπηρεσια απο προηγουμενες επιτυχιες να ξαναδωσει. Τεινεις να κοιτας το δεντρο και να χανεις το δασος!
Το δάσος φίλε μου είναι η πραγματικότητα γύρω σου.
Δεν είσαι ο μόνος που έχει πάρει πτυχίο κι έχει κοπιάσει για να διοριστεί .Για την πραγματικότητα είσαι ένας από τις πολλές χιλιάδες.

Τι σημασια εχει? Ολοι μας μπορουμε να διοριστουμε σε βαθος χρονου - το ποιος θα διοριστει σε 2 και ποιος σε 3 χρονια, ας μην ειναι λογος φαγωμαρας και διασπασης.
Αυτο ειναι το δασος (τα χλωρα): χιλιαδες εκπαιδευτικοι που εχουν περασει ΑΣΕΠ κι αποκτησει προϋπηρεσια.
Αυτο ειναι το δεντρο (τα ξερα) : δεκαδες (εκατονταδες?) βυσματα που εχουν αποκτησει προϋπηρεσια χωρις ΑΣΕΠ.
Μη χρησιμοποιεις το καψιμο των ξερων ή το στραβο δεντρο ως προφαση για να καψεις και τα χλωρα ή ν'αποψιλωσεις το δασος!

Αποσυνδεδεμένος ΜΙΛΤΟΣΤΑΜΜΥ

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 215
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #916 στις: Νοέμβριος 14, 2009, 01:55:47 μμ »
ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΡΟΠΟΣ ΔΙΟΡΙΣΜΟΥ ΟΠΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΘΙΧΤΕΙ ΚΑΝΕΙΣ????????? ??? ??? ???
Κλειδώνουν οι πίνακες.
Ο πίνακας αναπληρωτών ωρομισθίων γίνεται πίνακας διορισμών.
Όλοι θα διορισθούν σε βάθος 15ετίας. (τόσο φτάνουν κάποιες και όχι όλες οι ειιδικότητες)
Διορισμοί:      80% πίνακα διορισμών  -    20%ΑΣΕΠ.    Στον ΑΣΕΠ δεν έχει δικαίωμα να δώσει κανείς από τον πίνακα. ΑΣΕΠ μόνο όσοι έχουν μηδενική
                                                                                                                                                                            προϋπηρεσία.
Αναπληρωτές ωρομίσθιοι μόνο απ' τον πίνακα ώστε αν θες να βελτιώσεις την σειρά σου για γρηγορότερο διορισμό.
Όταν τελειώνει ο πίνακας κάθε ειδικότητας από τότε και μετά ΜΟΝΟ ΑΣΕΠ.

αρα επετηριδα μεχρι να εξαντληθουν οι παλιοι.
και 20% ΑΣΕΠ για όσους δεν είναι στον πίνακα.
Οποιοσδήποτε πίνακας επετηρίδα δεν είναι;;
ΜΕΓΑΣ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΞΕΡΕΙ ΠΟΤΕ ΘΑ ΔΙΟΡΙΣΤΕΙ. ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΡΑΓΕ;;;  ΜΑ ΦΥΣΙΚΑ ΤΟ ΒΥΣΜΑ

Αποσυνδεδεμένος kripintiris

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 106
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #917 στις: Νοέμβριος 14, 2009, 01:58:10 μμ »
Ξαναλέω ότι δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με ειδικές κατηγορίες και ειδική αγωγή. Δεν ξέρω πολλά εκεί.
Το θέμα είναι ότι η 'Αννα θα κάνει αλλαγές. Ας τις κάνουμε και εμείς προτάσεις για να μη μείνουμε στις διαμαρτυρίες
Κρατάς το 60-40% (τουλάχιστον για λίγο καιρό, π.χ. 5 χρόνια):
Έδωσες ΑΣΕΠ και έγραψες καλά; ---> Διορίστηκες από 60 %

Έδωσες και πέρασες τη βάση 10 μονάδες; --> Έχεις επιτέλους 10 μόρια

Έχεις 30 μόρια προϋπηρεσία; --> Έχεις 30 μόρια

Έχεις περάσει τη βάση σε 3 ΑΣΕΠ (π.χ. 10+10+10 μόρια) --> διαβάζεις 6 χρόνια και θα πρέπει να έχεις 30 μόρια...

Έχεις περάσει τη βάση σε 3 ΑΣΕΠ (π.χ. 10+10+10 μόρια)  και έχεις και 15 προϋπηρεσία --> διαβάζεις 6 χρόνια και τρέχεις σε σχολεία --> 45 μόρια

Είσαι στο 24μηνο τώρα με 2-3 επιτυχίες ΑΣΕΠ και +24 μόρια --> θα είσαι άλλωστε πάνω πάνω στον πίνακα που προτείνω π.χ. 10+10+10+24= 54 μόρια --> θα διοριστείς από τους πρώτους.
Φίλε μου, είθε οι απόψεις σου να υιοθετηθούν...είναι μακράν οι πιο δίκαιες...

To δικαιο που το βλεπετε ???

Ειναι δικαιο καποιος μονο με προυπηρεσια 30 μορια χωρις ΑΣΕΠ  (βλεπε ΟΑΕΔ,Σιβιτανιδειο,ιδιωτικα,Εκκλησιατικα) να διοριστει ενω καποιος με, ΑΣΕΠ και προυπηρεσια  που θα βγαζει λιγοτερα μορια απο τα 30 (του βυσματουχου), να μην διοριστει??!!!
Μα ετσι οπως τα λετε προηγειται ο μεγας-βυσματιας!!! Μην τρελλαθουμε!!
Τα 30 μόρια του βυσματούχου: για την ώρα είναι δεσμευμένο το υπουργείο ότι θα τον διορίσει σε βάθος 5ετίας. Πάμε για 3ο χρόνο που ισχύει αυτό το καθεστώς. Λές να καταργηθεί; Δεν νομίζω, θα φωνάξουν πολλοί και θα το πάρει πίσω, μην αλλάζοντας τίποτα (που κι αυτό θετικό το βρίσκουν πάρα πολλοί)
Αν έχει πάει αναπληρωτής έχει πάει με κάποια κριτήρια του υπουργείου παιδείας και έπαιρνε 9-10 μόρια το χρόνο.
Αν έχει τα μόρια όλα από ΠΔΣ, γλείφει ίσως πολλές φορές για πολλά χρόνια. Περίπου 10 χόνια με 11 ώρες την εβδομάδα. Χαρά στο κουράγιο του... Αν του πεις τώρα έξω, θα σου πει "μα εγώ κάνω φροντηστήριο στα παιδάκια τόσα χρόνια, να βγεις εσύ έξω..."
Τελικά είπαμε η λύση με την ΠΔΣ δόθηκε και πάει με παλαιότητα πτυχίου. Σχεδόν όλοι συμφωνούν. Ας μην κοιτάξουμε τι γινόταν ψάχνοντας 50000 προσλήψεις ΠΔΣ το χρόνο εξετάζοντας με ποια κριτήρια έγιναν. Ας λυθεί το θέμα από εδώ και πέρα. ΠΔΣ οι πιο παλιοί πτυχιούχοι σαν διέξοδο που δε μπορούν να διαβάσουν για να δώσουν ΑΣΕΠ. Αν δώσεις εσύ ΑΣΕΠ και πάρεις +15 μόρια θα καλύψεις 4-5 χρόνια της ΠΔΣ που παίρνει αυτός και θα πάρουν εσένα αναπληρωτή.

Αποσυνδεδεμένος efterpi2

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 249
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #918 στις: Νοέμβριος 14, 2009, 01:59:36 μμ »
Κυρια διαμαντοπουλου ,σωστο το μετρο για τουσ αποσπασμενουσ γιατι ητσν πραγματικα τραγικη η κατασταση!σωστο και το μετρο οτι ολεσ οι προσληψεισ να ειναι απο τον πινακα τουσ ασεπ γιατι πιστευω ειναι ο πλεον αξιοκρατικοσ θεσμοσ αλλα δεν ακουσα κατι για το νηπιαγωγειο!!!τι θα γινει κυρια διαμαντοπουλου !τα ιδιωτικα σχολεια ανθιζουν με την κατασταση που επικρατει σημερα!ποτε επιτελουσ θα γινει υποχρεοτικο??τουλαχιστον 4 τετραετιεσ το ακουμε και τπτ δεν εγινε!δεν πιστευω να θελει να εχει τη μοιρα τησ κυριασ γιαννακου!!!

Αποσυνδεδεμένος Landau

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6022
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση.. BAZINGA!
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #919 στις: Νοέμβριος 14, 2009, 02:00:41 μμ »
ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΡΟΠΟΣ ΔΙΟΡΙΣΜΟΥ ΟΠΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΘΙΧΤΕΙ ΚΑΝΕΙΣ????????? ??? ??? ???

Κι όμως υπάρχει και μάλιστα έχει υπάρξει παλιότερα (σε άλλες χώρες..). Αλλά προϋποθέτει δύο βασικά πράγματα:
1) ελεγχόμενος αριθμός φοιτητών σε όλες τις σχολές, κάτι που απαιτεί οργάνωση σε πολλαπλά επίπεδα
2) άλλο πολιτικο-οικονομικό σύστημα διακυβέρνησης

Συμπέρασμα; Ας δούμε τι καλύτερο μπορούμε να έχουμε στην υπάρχουσα σάπια κατάσταση :)
"Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it."
(Richard P. Feynman ?)

"The first condition of progress is the removal of censorship."
(George Bernard Shaw)

Αποσυνδεδεμένος Landau

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6022
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση.. BAZINGA!
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #920 στις: Νοέμβριος 14, 2009, 02:02:11 μμ »
Εγώ και η κοπέλα μου να διοριστούμε μόνιμοι κι όλοι οι άλλοι να πάνε να...

Κι αν σε χωρίσει μετά; Θα την καρφώσεις για πιθανό βύσμα κλπ; :P
"Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it."
(Richard P. Feynman ?)

"The first condition of progress is the removal of censorship."
(George Bernard Shaw)

Αποσυνδεδεμένος arlene

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 509
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Post Tenebras Lux
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #921 στις: Νοέμβριος 14, 2009, 02:04:37 μμ »
και οι δασκαλοι θα διοριζονται με ασεπ ή γι αυτους δεν θα ισχυει? δλδ αν ενας ειναι αναπληρωτης τωρα τι θα κανει?

Αποσυνδεδεμένος aristos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2928
  • Φύλο: Άντρας
  • Οι "δανειστές" επιτρέπουν την ύπαρξη σχολείων;
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #922 στις: Νοέμβριος 14, 2009, 02:05:23 μμ »
AΞΙΟΚΡΑΤΙΑ:

Ρύθμιση για να διοριστούν σταδιακά, βάση ποσοστού, την προσεχή πενταετία, όσοι είναι ήδη στους πίνακες, έχουν επιτυχία στον ΑΣΕΠ και καθαρά μόρια (άρα, προηγούμενη εκκαθάριση των πινάκων από κάθε, νομότυπη ή μη, παρατυπία).

Διορισμοί μέσω ΑΣΕΠ (ενός, όμως, αξιοκρατικού ΑΣΕΠ και όχι ενός καρκινώματος με πλείστα ψεγάδια), βάση του λοιπού ποσοστού την 5ετία κι εξ ολοκλήρου στη συνέχεια.

Να η αξιοκρατία και το νοικοκύρεμα ..., πράξτο και κάνε το γνωστό γρήγορα ...
Βιώνουμε την αβεβαιότητα από τον προκάτοχό σου που αντικατέστησε την επετηρίδα με το ... χάος !!! Όχι άλλη αβεβαιότητα ..., ούτε στιγμή!

Πριν απ’ τα μάτια μου ήσουν φως.
Πριν απ’ τον Έρωτα έρωτας
Κι όταν σε πήρε το φιλί,
Γυναίκα ...

Αποσυνδεδεμένος utenar

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1545
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #923 στις: Νοέμβριος 14, 2009, 02:05:48 μμ »
ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΡΟΠΟΣ ΔΙΟΡΙΣΜΟΥ ΟΠΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΘΙΧΤΕΙ ΚΑΝΕΙΣ????????? ??? ??? ???
Κλειδώνουν οι πίνακες.
Ο πίνακας αναπληρωτών ωρομισθίων γίνεται πίνακας διορισμών.

ΟΚ, αρκει να βγουν απο τον πινακα οσοι δεν εχουν καμία επιτυχια ΑΣΕΠ (γιατι πώς απεκτησαν την προϋπηρεσια?) και να ξαναμπουν οταν τα καταφερουν.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32310
  • Τελευταία: Alex.pe83
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160986
  • Σύνολο θεμάτων: 19226
  • Σε σύνδεση σήμερα: 660
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 2
Επισκέπτες: 465
Σύνολο: 467

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.076 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.