*

Αποστολέας Θέμα: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου  (Αναγνώστηκε 1965903 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος TEM

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1960
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #1078 στις: Νοέμβριος 14, 2009, 10:04:28 μμ »
Είναι άδικο να πληρώσουν όλοι τη νύφη. :(
Είναι άδικο,γιατί δεν προσπαθείς λιγάκι να έρθεις στη θέση μας? ???
Δε θέλω να διοριστώ πριν από εσένα.
Δε θέλω να σου πάρω τη θέση.
Ποτέ δεν μείωσα κανέναν επιτυχόντα του ασεπ. Όλα μου τα μηνύματα είναι εδώ,μπορείς να τα διαβάσεις.
Ποτέ δεν είπα ότι δε θα δώσω ασεπ.

Γιατί δε με καταλαβαίνεις? :(

Ξέρεις πως με κάνετε να νοιώθω τώρα?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:35:35 »

Αποσυνδεδεμένος hippy

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 52
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #1079 στις: Νοέμβριος 14, 2009, 10:06:47 μμ »
Εχετε την εντυπωση  οτι οσοι ειναι επιτυχοντες ΑΣΕΠ, θα προσλαμβανονται; Θυμηθειτε ποσοι ειναι επιτυχοντες καθε φορα και ποσοι διοριστεοι. Ε λοιπον τωρα θα εχουμε λιγοτερους διοριστεους, συμφωνα με την Α.Δ. Παλι θα δημιουργηθουν νεοι πινακες, παλι θα περιμενουν στην ουρα χιλιαδες "επιτυχοντες ΑΣΕΠ", και παλι θα δημιουργηθουν νεες φατριες που θα αλληλοκατηγορουνται. Τωρα βλεπω νεες αντιπαλες ομαδες, τους ΑΣΕΠιτες με προυπηρεσια απο τη μια και χωρις προυπηρεσια απο την αλλη. Δεν καταλαβαινετε οτι ολοι στο ιδιο καζανι βραζουμε; Εκει που τα κριτηρια της καθε κυβερνησης με εδειχναν αξιο χθες, τα κριτηρια που βαζει η επομενη με κανουν αχρηστο. Μπαινετε στο παιχνιδι που σας στηνουν με τους ορους τους, καυχιεστε σαν γυμνασιοπαιδα οτι πηρατε καλο βαθμο στο διαγωνισμα, και τελικα αποδεικνυεται οτι το μονο που μετρησε ειναι τα παραβολα που δωσατε στα κρατικα ταμεια. Ολοι βρισκομαστε στον ιδιο παρανομαστη!!!! Βρισκοσαστε σε μια διαρκη ομηρεια με τον ΑΣΕΠ και εμφανιζεστε να πιστευετε οτι αφου εχετε ΑΣΕΠ θα προσληφθειτε. Οποια κριτηρια και να βαλουν, ΔΕΝ θα προσλαμβανονται περισσοτεροι. Την τραπουλα ανακατευουν απλως, αλλα το πληθος των χαρτιων μενει ιδιο ή και μειωνεται.Αληθεια εκεινο το περιφημο τεστ δεξιοτητων (αλλα παραβολα φανταζομαι, κι αλλο μοιρασμα ελπιδων), τι εγινε; που χρησιμευσε;Το αναρρωτηθηκε κανεις;
Σεβομαι την αγωνια για δουλεια, συμμεριζομαι την αναγκη να ελπιζει κανεις,.Ομως πρεπει να σεβομαστε και τους εαυτους μας, και αυτο σημαινει να μην ξεκατινιαζομαστε μεταξυ μας σαν παιδια του δημοτικου, να προβληματιζομαστε για οσα συμβαινουν σε βαρος μας και να αντιστεκομαστε οπου  μπορουμε. Το προβλημα μας δεν ειναι οι συναδελφοι με ή χωρις ΑΣΕΠ, με ή χωρις μορια προυπηρεσιας, αλλα τα παιχνιδια σε βαρος μας. Η παιδεια πρεπει να αλλαξει, αλλα πρεπει να αλλαξουμε κι εμεις μυαλα και νοοτροπια,  να ξυπνησουμε, και να παψουμε να περιστρεφομαστε ο καθενας γυρω απο τον εαυτο του.Τοτε κατι μπορει να γινει..
(Φανταζεστε στον επομενο ΑΣΕΠ να μην πηγαινε να δωσει κανεις; Λεω εγω τωρα....)
ΠΕ 04.01

Αποσυνδεδεμένος iole

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 38
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #1080 στις: Νοέμβριος 14, 2009, 10:07:30 μμ »
Η χωρα οδευει προς πτωχευση, ουδεμι καμια καλυτερευση εις μακραν , καμια ουτοπια,  τραβαω πλωρη σε αλλες χωρες, μεταναστης στο Ταμ-τουμ να μαζευω καρυδες.
 
Η Ελλαδα δυστυχως μας διωχνει ξανα, οπως και παλιοτερα.
Δυσοιωνο το μελλον της Ελλαδιτσας, και συναμα και το δικο μας, πραγματικα ζουμε σ ενα κρατος το οποιο δεν μας στηριζει ,και πλεον μας κανει να νιωθουμε και παρεισακτοι ενα βαρος για την χωρα , τι να πω , θελω να φυγω, το προς τα που ,δεν γνωριζω.....ή προς τα βουνα ή σε καποια αλλη χωρα ισως.. ???
...and the great cold death of the earth

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2599
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #1081 στις: Νοέμβριος 14, 2009, 10:10:15 μμ »
Έχοντας και εγώ πάρει μέρος σε 5 ΑΣΕΠ έχω χάσει 10 χρόνια απο τη ζωή μου διαβάζοντας κάθε φορά μάλιστα κατάφερα να είμαι επιτυχούσα σε 4 συνεχείς ΑΣΕΠ 2002, 2005,2007, 2009 στον κλάδο φιλολόγων...

θα φθάσω το καλοκαίρι 16,6 μόρια καθαρής προϋπηρεσίας και 24,7 μεικτής..περίμενα να πάω αναπληρώτρια και να πιάσω το 24 μηνο ώστε να διοριστώ...Τώρα αγωνιώ για την μεταβατική περίοδο...

και να πω την αλήθεια το πρόβλημα δημιουργήθηκε απο ειδικότητες όπου πολλοί έμπεναν χωρίς ΑΣΕΠ σε ΠΔΣ , ΟΑΕΔ, εκκλησιαστικά....μου αρέσει που το ΠΑΣΟΚ ήταν υπερ των ΟΑΕΔΙΤΩΝ στην είσοδο των ΟΑΕΔΙΤΩΝ στους πίνακες χωρίς να έχουν καν επιτυχία στον ΑΣΕΠ αυτοί και κάποιοι απο τα εκκλησιαστικά μου στέρησαν φέτος την αναπλήρωση.....

αγωνιώ γι' αυτή τη μεταβατική περίοδο.....δεν αντέχω 6ο ΑΣΕΠ...σε λίγο θα πάρω σύνταξη απο το ΑΣΕΠ με 4 συναπτές επιτυχίες τι να πω...δεν έχω αποδείξει ότι κάτι ξέρω τυχαία περνούσα κάθε φορα???? και οι 16, 6 μήνες σχεδόν 17 αληθινής που με κόπο μαζεώ μέχρι το καλοκαίρι του 2010 κάνοντας κάθε εβδομάδα 1100 χιλιόμετρα????? και αυτά πάνε χαμένα...


ε έχω με 4 επιτυχίες και 25 σχεδόν μόρια μεικτής και 17 καθαρής δεν ανέχομαι να με πετάξουν έξω.....θα αγωνιστώ μέχρι τελευταίας ρανίδας του αίματός μου....
αχ πως σε καταλαβαινω 5 ΑΣΕΠ και γω και τρεξιμο σε 3-4 σχολεια....
αχ βαχ :-\

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:35:35 »

Αποσυνδεδεμένος mariagal

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 173
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #1082 στις: Νοέμβριος 14, 2009, 10:10:51 μμ »
hippy, το ιδιο πραγμα λεμε!!!
με ασεπ ή οχι, ο καθενας εχει κανει το δικο του αγωνα! αν κοντραριζομαστε μεταξυ μας, παει το δικιο ολων! να ειμαστε ενωμενοι και να ζητησουμε μεγαλη μεταβατικη περιοδο, δε γινεται να ερθουν τα πανω κατω απο τη μια μερα στην αλλη...
τεμ, δεν εισαι εσυ το προβλημα κανενος, αλλα η λογικη αυτου του υπουργειου που παιζει με τις ζωες μας!

Αποσυνδεδεμένος sec

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 696
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #1083 στις: Νοέμβριος 14, 2009, 10:12:33 μμ »
(Φανταζεστε στον επομενο ΑΣΕΠ να μην πηγαινε να δωσει κανεις; Λεω εγω τωρα....)

Πόσο ανίσχυρη θα αισθανόταν η παντοδύναμη κ. Δ. που μέσα σε μια βδομάδα μετατρέπει την εκπαίδευση σε χωματερή ανθρώπων.

Αποσυνδεδεμένος TEM

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1960
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #1084 στις: Νοέμβριος 14, 2009, 10:13:45 μμ »
Δε θέλω ρε παιδί μου να με βάζουν στο ίδιο καζάνι με τον κάθε Βεστάκη και γενικώς με άτομα που 2 χρόνια μετά την κτήση πτυχίου έχουν 12 και πλέον μόρια.
ΔΕ ΘΕΛΩ.
Είναι άδικο, το καταλαβαίνετε?

Σαν να σου λενε αφού οι πουτάνες είναι γυναίκες και εσύ είσαι γυναίκα,άρα κι εσύ είσαι πουτάνα.

Αποσυνδεδεμένος mariagal

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 173
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #1085 στις: Νοέμβριος 14, 2009, 10:15:34 μμ »
αχχαχαχα...ευτυχως, να γελασουμε λιγακι, γιατι εχει πεσει πολυ δακρυ αυτες τις μερες!!!
κανεις δεν εννοησε κατι τετοιο για σενα... :)

Αποσυνδεδεμένος foutsouri

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 179
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #1086 στις: Νοέμβριος 14, 2009, 10:19:39 μμ »
Μακάρι να περάσει ο νόμος κ να εξαφανιστούν από το χάρτη αυτοί που κόμπαζαν κ γελούσαν όταν χάναμε μήνες ζωής,χρήματα ,ανθρώπους από γύρω μας ,για  να διαβάζουμε .Μάζευαν μόρια με γνωριμίες κ το έλεγαν κιόλας.Εμείς να ντραπούμε ???Χωρίς ασφάλεια,με στερήσεις,με ξενύχτια,με τις αντοχές να χτυπάνε κόκκινο.Ε όχι δα....Κανείς δε σκέφτηκε να μας χαρίσει την προυπηρεσία που δικαιούμασταν.Και πάρτε το χαμπάρι δεν είμαστε όλοι ένα πράγμα, ανάμεσα μας υπάρχουν ανέντιμοι κ καιροσκόποι.Δε θα στηρίξουμε ποτέ το άδικο.
Ολα αυτα κινουνται στην σφαιρα της φαντασιας σου ή καλυτερα στον κοσμο που εχεις την ψευδαισθηση οτι οι εκπαιδευτικοι ειμαστε αναλωσιμα προιοντα του καθενος που παιρνει τα ηνια.Λυπαμαι που νομιζεις οτι εμεις δεν λιωσαμε στο διαβασμα και οτι στηριχθηκαμε σε αλλα μεσα.Περισσοτερο ομως λυπαμαι που αυτα ειναι λογια καποιου που θελει να ονομαζεται εκπαιδευτικος! Τετοιες ιδεες ουτε στη δικτατορια.Τρεμετε μαθητες με τετοιους εκπαιδευτικους

Αποσυνδεδεμένος ΦΩΤΩ

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 382
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #1087 στις: Νοέμβριος 14, 2009, 10:21:21 μμ »
Ρε παιδιά χαλαρώστε... μην κατεβάζετε χαμηλά το επίπεδο συζήτησης

Αποσυνδεδεμένος karxarias29

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2296
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #1088 στις: Νοέμβριος 14, 2009, 10:22:53 μμ »
Για όνομα του Θεού!.....
... TEM, έχεις και συ το δίκιο σου και φωνάζεις, αλλά και πάλι θέλω να επισημάνω το εξής: Γιατί, ρε παιδιά, πρέπει να... βγάλουμε τον καρκίνο με εικασίες μέχρι την Τετάρτη ??? Δεν αρκούν όλοι οι άλλοι λόγοι που έχουμε; Πραγματικά πιστεύετε ότι θα θίξουν τους υφιστάμενους πίνακες; Βλέπετε να υπάρχει καμία λογική σ΄αυτό;

Αποσυνδεδεμένος TOX

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 40
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #1089 στις: Νοέμβριος 14, 2009, 10:23:22 μμ »
 Oποτε το υπουργειο πρεπει να εντοπισει ποιοι πηγαν βυσματικα σε δυσπροσιτα,πδσ κτλπ και πηραν 10,12,15,18 μορια στο ετσι και ξεπερασαν τους αλλους στον πινακα.Καπως χλωμο το βλεπω να το κανει.Κατι ομως πρεπει να κανει για να απαλειψει χρονιες αδικιες εις βαρος πολλων.Το μεχρι περυσι συστημα παντως ηταν απαραδεκτο.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 14, 2009, 10:29:48 μμ από TOX »

Αποσυνδεδεμένος mariliane

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1265
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #1090 στις: Νοέμβριος 14, 2009, 10:23:57 μμ »
Μακάρι να περάσει ο νόμος κ να εξαφανιστούν από το χάρτη αυτοί που κόμπαζαν κ γελούσαν όταν χάναμε μήνες ζωής,χρήματα ,ανθρώπους από γύρω μας ,για  να διαβάζουμε .Μάζευαν μόρια με γνωριμίες κ το έλεγαν κιόλας.Εμείς να ντραπούμε ???Χωρίς ασφάλεια,με στερήσεις,με ξενύχτια,με τις αντοχές να χτυπάνε κόκκινο.Ε όχι δα....Κανείς δε σκέφτηκε να μας χαρίσει την προυπηρεσία που δικαιούμασταν.Και πάρτε το χαμπάρι δεν είμαστε όλοι ένα πράγμα, ανάμεσα μας υπάρχουν ανέντιμοι κ καιροσκόποι.Δε θα στηρίξουμε ποτέ το άδικο.
Ολα αυτα κινουνται στην σφαιρα της φαντασιας σου ή καλυτερα στον κοσμο που εχεις την ψευδαισθηση οτι οι εκπαιδευτικοι ειμαστε αναλωσιμα προιοντα του καθενος που παιρνει τα ηνια.Λυπαμαι που νομιζεις οτι εμεις δεν λιωσαμε στο διαβασμα και οτι στηριχθηκαμε σε αλλα μεσα.Περισσοτερο ομως λυπαμαι που αυτα ειναι λογια καποιου που θελει να ονομαζεται εκπαιδευτικος! Τετοιες ιδεες ουτε στη δικτατορια.Τρεμετε μαθητες με τετοιους εκπαιδευτικους
πες τα foutsouri. ν'αγιασει το στομα σου. η ξεδιαντροπια δεν εχει τελος!

Αποσυνδεδεμένος mariliane

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1265
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #1091 στις: Νοέμβριος 14, 2009, 10:26:05 μμ »
καλο ειναι να μη βαζετε ολους τους εκπαιδευτικους με 2 ή 4 ωρες ΠΔΣ στην ιδια μοιρα των βυσματων. ειναι αδικο!! ειμαστε συναδελφοι!! οχι τοση κακια!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160924
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 15
Επισκέπτες: 711
Σύνολο: 726

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.11 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.