*

Αποστολέας Θέμα: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου  (Αναγνώστηκε 1966879 φορές)

0 μέλη και 36 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Landau

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6022
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση.. BAZINGA!
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #1512 στις: Νοέμβριος 16, 2009, 01:03:51 μμ »
Αν μπεις σε ένα τμήμα έχεις αγόρι που εμφανίζει παραβατική συμπεριφορά,όπως είναι της μοδός να το λέμε,το οποίο ακόμη και μέσα στο μάθημα σηκώνεται και χτυπάει τα θρανία και δέρνει συμμαθητές του,μιλάμε για παλικαράκι γ λυκείου,τι θα κάνεις?
Τι λέει ο Πιαζέ?


Τι να μας πει ο Πιαζέ τώρα; Θα σου πω εγώ τι πρέπει να κάνει κάποιος. Του τραβάς μια σφαλιάρα και τον αγριοκοιτάζεις (ή με αντίθετη σειρά). Το έκανε ένας μαθηματικός μου στη 3η Λυκείου και έπιανε (ήταν και ειδικοδυναμίτης στο στρατό και είχε βαρύ χέρι.. αλλά ξηγημένος κατά τ'άλλα). Δεν συμφωνείς; :)
"Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it."
(Richard P. Feynman ?)

"The first condition of progress is the removal of censorship."
(George Bernard Shaw)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:22:26 »

Αποσυνδεδεμένος AnnaB

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4178
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #1513 στις: Νοέμβριος 16, 2009, 01:17:08 μμ »
βρε παιδια συγνωμη γιατι πρεπει μια επιτυχια η αποτυχια στον ασεπ να μας κρινει σαν εκπαιδευτικους;;;δηλαδη αν εγω δεν εχω χρονο να διαβασω 12ωρο η να παω φροντιστηριο λογω παιδιου δουλειας και συζυγου αλλα προσπαθω μονη μου τις ωρες που μπορω ,σημαινει οτι ειμαι κακη εκπαιδευτικος;; αν ηταν ετσι λογικα δεν θα εβρισκα ουτε θα ειχα τοσα χρονια ιδιαιτερα σωστα;;; για σοβαρευτειτε λιγο...μη βιαζεστε να κρινετε τους αποτυχοντες δεν ειναι ολοι πιτσιρικια 20 κατι που ακομα τους ταϊζουν οι γονεις τους...ενας διαγωνισμος ειναι και τιποτα αλλο δεν αποδεικνυει τιποτα απλα με λιγη τυχη μπηκες...μη τα ισοπεδωνουμε ολα πια...

Συμφωνώ, στο ότι ένας διαγωνισμός δεν μπορεί να σε κρίνει ως εκπαιδευτικό και μια αποτυχία ή και παραπάνω δεν σημαίνουν τίποτα απολύτως!. Μην κρίνετε όμως και τους επιτυχόντες! Δεν είναι όμως όλα θέμα τύχης μόνο... Όλοι κοπιάζουν, απλά κάποιοι συνάδελφοι τα καταφέρνουν, και πολλοί από αυτούς έχουν δουλειά, οικογένεια κτλ κτλ κτλ. Δεν συμφωνώ όμως στην τοποθέτησή σου απέναντι στα πιτσιρίκια 20 κάτι που ακόμα τους ταΐζουν οι γονείς τους όπως λες. Εννοώ ότι όταν έχεις μια οικογένεια να φροντίσεις έιναι πιο δύσκολο, αλλά μην ισοπεδώνουμε τις προσπάθειες των συναδέλφων που είναι νεότερης ηλικίας και δεν έχουν ακόμα δημιουργήσει ακόμα τη δική τους οικογένεια και τα καταφέρνουν...Δεν έχω επιθετική διάθεση, αλά θέλησα να καταθέσω την άποψή μου...
Όσα κομμάτια και αν μπορέσεις να ενώσεις,
δεν θα σου φτάσουν μια στιγμή για να με νιώσεις...

https://www.youtube.com/watch?v=4rU6GYvCqOA

Αποσυνδεδεμένος tsoup84

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 30
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #1514 στις: Νοέμβριος 16, 2009, 01:19:12 μμ »
εγω θελω να καταθεσω την εξης απλοικη σκεψη,ουσα ψαρακι ακομα στο θεμα ΑΣΕΠ. Εαν οπως λεει η Αννουλα επιστρεψουν πολλοι αποσπασμενοι εκπαιδευτικοι στις ταξεις, 1)τι θα προσφερουν στους μαθητες?ενας ανθρωπος που επι 5,8,10 χρονια συμπληρωνει χαρτια σαν απλος δημοσιος υπαλληλος,πως θα επιστρεψει στις ταξεις εχοντας χασει ΠΛΗΡΩΣ επαφη με τη διδακτικη πραξη?κακο θα κανουν κ οχι καλο!2)οταν καθε 2 χρονια γινεται ο διαγωνισμος κ δινουν χιλιαδες εκ/κοι, ενω διοριζονται μερικες εκατονταδες,με τις νεες προτασεις ο αριθμος αυτος περιοριζεται ακομη περισσοτερο.αρα,ολοι εμεις οι νεοι,τα πρωτακια του ΑΣΕΠ,αν πριν ειχαμε ελαχιστες ελπιδες,τωρα θα εχουμε απειροελαχιστες....δεν ξερω αν εγω σκεφτομαι υπερβολικα ή λαθος,παντως δε βλεπω κανενα καλο αν ολα γινουν οπως τα λεει η υπουργος.

Αποσυνδεδεμένος karavolias

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 50
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #1515 στις: Νοέμβριος 16, 2009, 01:40:27 μμ »
εγω θελω να καταθεσω την εξης απλοικη σκεψη,ουσα ψαρακι ακομα στο θεμα ΑΣΕΠ. Εαν οπως λεει η Αννουλα επιστρεψουν πολλοι αποσπασμενοι εκπαιδευτικοι στις ταξεις, 1)τι θα προσφερουν στους μαθητες?ενας ανθρωπος που επι 5,8,10 χρονια συμπληρωνει χαρτια σαν απλος δημοσιος υπαλληλος,πως θα επιστρεψει στις ταξεις εχοντας χασει ΠΛΗΡΩΣ επαφη με τη διδακτικη πραξη?κακο θα κανουν κ οχι καλο!2)οταν καθε 2 χρονια γινεται ο διαγωνισμος κ δινουν χιλιαδες εκ/κοι, ενω διοριζονται μερικες εκατονταδες,με τις νεες προτασεις ο αριθμος αυτος περιοριζεται ακομη περισσοτερο.αρα,ολοι εμεις οι νεοι,τα πρωτακια του ΑΣΕΠ,αν πριν ειχαμε ελαχιστες ελπιδες,τωρα θα εχουμε απειροελαχιστες....δεν ξερω αν εγω σκεφτομαι υπερβολικα ή λαθος,παντως δε βλεπω κανενα καλο αν ολα γινουν οπως τα λεει η υπουργος.
με αυτή τη λογική κι όσοι τελειώνουν τη σχολή τους και δίνουν ασέπ δεν έχουν ακόμα καμιά εξοικειότητα με τη τάξη.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:22:26 »

Αποσυνδεδεμένος arist2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #1516 στις: Νοέμβριος 16, 2009, 01:41:49 μμ »
Από την πλευρά του υπουργείου έγινε γνωστό ότι προς το τέλος της εβδομάδας θα ξεκινήσει δημόσια διαβούλευση με τους εμπλεκόμενους φορείς, που θα διαρκέσει τουλάχιστον δύο εβδομάδες.


Η Τετάρτη έγινε προς το τέλος της εβδομάδας θα μας πεθάνουν.....................

και 2 εβδομάδες θα διαρκέσει η διαβούλευσει..θέλουν να προλάβουν τα Χριστούγεννα να κάνουν διακοπές...

Αποσυνδεδεμένος jak_13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6831
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάντα με χαμόγελο!!!
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #1517 στις: Νοέμβριος 16, 2009, 01:44:31 μμ »
μην γκρινιαζεται ξερουμε οτι αυτο το συστημα με την ωρομισθια να σου δινει τοσα μορια ωστε καποτε να διριζεσαι μονο μαυτα,  μασ ξευτιλίζει και μασ κανει να τρεχουμε απο δω και απο εκει για 300ευρω για να παρουμε μορια, τωρα σασ λενε οτι θα αλλαξει αυτο, και επειδη δεν σασ βολεύ ασ το αφησουμε ετσι χαλια.

ελεοσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσ

Όταν έχεις υποστεί τον εξευτελισμό, όπως τον χαρακτηρίζεις, για τόσα χρόνια για τα μόρια και ξαφνικά σου  λένε ότι πιθανόν να μη μετρήσουν, δεν θα γκρινιάξεις;
Απ`όλα αυτά η γκρίνια σε πείραξε;
Έμαθα πως ο άνθρωπος δικαιούται να κοιτά τον άλλον από ψηλά
μόνο όταν πρέπει να τον βοηθήσει να σηκωθεί!

Gabriel Garcia Marquez

Αποσυνδεδεμένος Stavroula.V.

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 407
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #1518 στις: Νοέμβριος 16, 2009, 01:47:33 μμ »
Με αυτό φαίνεται ότι πέρα από το γενικό τους σχέδιο να μειώσουν τους διορισμούς και να ανακόψουν την πορεία ανθρώπων που αποκτούν σταδιακά δικαίωμα διορισμού δεν εχουν ιδέα πως  να το κάνουν χωρίς να γίνει μπάχαλο...
Είναι στο γράψε-σβήσε λοιπόν... για να δούμε...
Noise is relative to the silence preceding it. The more absolute the hush, the more shocking the thunderclap.

Αποσυνδεδεμένος marion

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1867
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #1519 στις: Νοέμβριος 16, 2009, 01:54:48 μμ »
Εφόσον η χώρα βρίσκεται ένα βήμα πριν τη χρεωκοπία, όπως αναγγέλλουν τα ΜΜΕ, σαφέστατα οι διορισμοί στον ευρύτερο δημόσιο τομέα θα περιοριστούν δραματικά. Ιδιαίτερα, αν γυρίσουν στις τάξεις οι περισσότεροι εκ των αποσπασμένων (που σύμφωνα με δημοσίευμα που είχα διαβάσει, οι περισσότεροι είναι ΠΕ02 και ξενόγλωσσοι) πιστεύω ότι τελικά ελάχιστοι διορισμοί θα πραγματοποιηθούν το νέο σχ. έτος. Προς τα 'κει φαίνεται να πηγαίνει το πράγμα, δυστυχώς!
" Κάθε χώρα έχει την κυβέρνηση που της αξίζει. "

Αποσυνδεδεμένος arlene

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 509
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Post Tenebras Lux
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #1520 στις: Νοέμβριος 16, 2009, 01:59:17 μμ »
ΚΑΙ ΤΟ 1 ΔΙΣ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΣΤΗΝ ΠΑΙΔΕΙΑ?

Αποσυνδεδεμένος Landau

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6022
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση.. BAZINGA!
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #1521 στις: Νοέμβριος 16, 2009, 02:00:43 μμ »
ΚΑΙ ΤΟ 1 ΔΙΣ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΣΤΗΝ ΠΑΙΔΕΙΑ?

Στα ηλεκτρονικά βιβλία που θέλει να εισάγει ο Γιωργάκης :P
"Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it."
(Richard P. Feynman ?)

"The first condition of progress is the removal of censorship."
(George Bernard Shaw)

Αποσυνδεδεμένος ggg

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 96
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #1522 στις: Νοέμβριος 16, 2009, 02:07:35 μμ »
το πηρα αυτουσιο απο τα μηνυματα στο αλφαβητα, γιατι μεχρι τωρα νομιζα οτι ημουν μονος

ΟΛΟΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΔΙΑΜΑΡΤΥΠΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΑΝΤΙΔΡΟΥΝ ΣΤΙΣ ΠΡΟΘΕΣΕΙΣ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΓΙΑ ΠΡΟΣΛΗΨΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ ΜΟΝΟ ΜΕΣΩ ΑΣΕΠ ΑΣ ΜΑΣ ΕΞΗΓΗΣΟΥΝ ΓΙΑΤΙ ΑΝΤΙΔΡΟΥΝ.
ΑΝΤΙΔΡΟΥΝ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΣΗΜΕΡΙΝΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΑΞΙΟΚΡΑΤΙΚΟ ; ΟΛΟΙ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΠΙΝΑΚΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΘΕΙ ΜΕ ΒΑΣΗ ΤΗΝ ΠΡΟΫΠΗΡΕΣΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΞΙΟΚΡΑΤΙΚΟΙ ΚΑΙ ΒΑΣΙΖΟΝΤΑΙ ΣΤΗΝ ΔΙΑΦΑΝΕΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΙΣΟΝΟΜΙΑ ; ΓΙΑΤΙ ΑΝΤΙΔΡΟΥΣΑΝ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΟΤΑΝ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΤΗΚΕ Η ΠΡΟΫΠΗΡΕΣΙΑ ΤΩΝ ΚΑΘΗΓΗΤΩΝ ΤΟΥ ΟΑΕΔ ;Η ΔΙΚΗ ΤΟΥΣ ΠΡΟΫΠΗΡΕΣΙΑ ΕΧΕΙ ΑΠΟΚΤΗΘΕΙ ΠΙΟ ΑΞΙΟΚΡΑΤΙΚΑ ; ΕΙΝΑΙ ΑΞΙΟΚΡΑΤΙΚΟ ΝΑ ΔΙΟΡΙΖΕΤΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥΤΕΚΝΟΣ ; ΤΕΛΙΚΑ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΟΙ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ , ΟΙ ΩΡΟΜΙΣΘΙΟΙ ΚΑΙ ΟΙ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΟΙ ΜΕ 3 ΚΑΙ 4 ΠΑΙΔΙΑ; ΟΛΟΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΝΑ ΔΙΟΡΙΣΤΟΥΝ ΜΕΣΩ ΑΣΕΠ ΚΑΙ ΒΛΕΠΟΥΝ ΝΑ ΚΛΕΒΟΥΝ ΤΙΣ ΘΕΣΕΙΣ ΤΟΥΣ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΑ ΤΕΧΝΑΣΜΑΤΑ ( 40% , 24ΜΗΝΟ , 30ΜΗΝΟ , ΠΟΛΥΤΕΚΝΟΙ - ΤΡΙΤΕΚΝΟΙ ΚΠΛ . )ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΑΠΟΚΛΕΙΟΥΝ ΑΠΟ ΚΑΘΕ ΔΥΝΑΤΗ ΠΡΟΣΒΑΣΗ ΣΤΟΥΣ ΠΙΝΑΚΕΣ ΣΕ ΕΠΙΛΕΞΙΜΗ ΘΕΣΗ ΤΙ ΕΙΝΑΙ; ΑΝΘΡΩΠΟΕΙΔΗ ; ΓΙΑΤΙ Η ΔΙΚΙΑ ΤΟΥΣ ΖΩΗ ΝΑ ΕΧΕΙ ΜΙΚΡΟΤΕΡΗ ΑΞΙΑ ΑΠΟ ΤΩΝ ΥΠΟΛΟΙΠΩΝ ; ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΕΙ ΤΗΝ ΖΩΗ ΤΟΥΣ ΕΠΕΙΔΗ ΔΙΟΡΙΣΤΗΚΑΝ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΩΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ Ή ΩΡΟΜΙΣΘΙΟΙ ΟΤΑΝ ΟΙ ΠΙΝΑΚΕΣ ΑΥΤΟΙ ΕΙΝΑΙ ΡΕΥΣΤΟΙ ΚΑΙ ΑΛΛΑΖΟΥΝ ΣΥΧΝΑ ΜΕ ΠΡΟΣΦΑΤΟ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΤΗΝ ΑΝΑΤΡΟΠΗ ΤΩΝ ΘΕΣΕΩΝ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΘΗΚΗ ΤΩΝ ΟΑΕΔΙΤΩΝ ; ΤΙ ΘΕΛΟΥΝ ΤΕΛΙΚΑ ; ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΜΗΡΟΙ ΤΟΥ ΚΑΘΕ ΥΠΟΥΡΓΟΥ Ή ΠΟΛΙΤΙΚΟΥ ; ΤΟ ΘΡΑΣΟΣ ΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΜΕΓΑΛΟ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΦΤΑΣΕΙ ΣΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΝΑ ΑΠΑΙΤΟΥΝ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΥΝ ΣΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΤΟΥ ΑΣΕΠ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΟΥΝ. ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΠΩΣ ΘΑ ΒΡΟΥΝ ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΔΙΔΑΣΚΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΕΞΑΣΚΟΥΝ ΤΑ ΚΑΘΗΚΟΝΤΑ ΤΟΥΣ ΩΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ; ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΤΗΝ ΔΥΝΑΜΗ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩΣΟΥΝ ΑΣΕΠ ΠΩΣ ΘΑ ΤΗΝ ΒΡΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΖΟΥΝ ΤΗΝ ΔΙΔΑΣΚΑΛΙΑ ΤΟΥΣ ( ΕΚΤΟΣ ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΟΙ ΓΝΩΣΤΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ. ΑΛΛΑ ΤΟΤΕ ΓΙΑΤΙ ΦΟΒΟΥΝΤΑΙ ΕΝΑΝ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ ;) ΕΛΠΙΖΩ ΜΙΑ ΦΟΡΑ Σ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΧΩΡΑ ΝΑ ΔΙΚΑΙΩΘΟΥΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΝΗΚΟΥΝ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΣΥΝΤΕΧΝΙΑ ΑΛΛΑ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΝΑ ΥΠΕΡΒΑΛΛΟΥΝ ΕΑΥΤΟΥΣ ΓΙΑ ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΟΥΝ ΑΞΙΟΚΡΑΤΙΚΑ ΕΝΑ ΚΟΜΜΑΤΙ ΑΠΟ ΤΑ ΨΙΧΟΥΛΑ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΠΕΤΟΥΝ ΟΙ ΔΙΑΦΟΡΟΙ ΡΟΥΣΦΕΤΟΛΟΓΟΙ ΠΟΛΙΤΙΚΟΙ. ΦΤΑΝΕΙ ΠΙΑ ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ 100% ΑΠΟ ΑΣΕΠ ΚΑΙ ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΝΕΑ ΣΧΟΛΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ.
ΕΝΑ ΑΝΘΡΩΠΟΕΙΔΕΣ - ΕΠΙΤΥΧΩΝ ΤΟΥ ΑΣΕΠ 2008

Αποσυνδεδεμένος arist2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #1523 στις: Νοέμβριος 16, 2009, 02:14:09 μμ »
ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΣΤΟ ΑΝΘΡΩΠΟΕΙΔΕΣ


ΕΠΙΤΥΧΩΝ 2002,2005,2007,2009..............ΤΟΥ ΛΕΕΙ ΚΑΤΙ ΑΥΤΟ???????


ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΝΘΡΩΠΟΕΙΔΕΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΤΥΧΩΝ ΤΟΥ 2008 ΜΟΝΟ....ΖΗΤΑ 100%%

ΕΓΩ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ 4 ΦΟΡΕΣ ΕΠΙΤΥΧΟΥΣΑ ΤΙ ΕΙΜΑΙ .........ΑΡΧΙΑΝΘΡΩΠΟΕΙΔΕΣ?????????????

ΧΑΡΗ ΣΤΑ ΜΟΡΙΑ ΤΟΥ ΑΣΕΠ ΠΗΓΑ ΩΡΟΜΙΣΘΙΑ ΚΑΙ ΜΑΖΕΨΑ ΜΟΡΙΑ....ΧΑΡΗ ΣΤΙΣ ΑΛΛΑΓΕΣ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ ΤΟ ΠΑΣΟΚ ΚΑΙ Η ΝΔ ΔΕΝ ΔΙΟΡΙΣΤΗΚΑ ΤΙΣ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΕΣ ΦΟΡΕΣ........

Ε ΟΧΙ ΤΩΡΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΑΡΟΥΝ ΞΑΝΑ ΤΟ ΔΙΟΡΙΣΜΟ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ 1 ΧΡΟΝΟ ΘΕΛΩ ΓΙΑ ΤΟ 24ΜΗΝΟ....1 ΧΡΟΝΟ ΜΟΝΟ......

Αποσυνδεδεμένος CHRISOYLA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 795
  • "Κάτω από την άσφαλτο, υπάρχει παραλία"
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #1524 στις: Νοέμβριος 16, 2009, 02:22:26 μμ »
Ένα πράγμα δεν καταλαβαίνω πραγματικά; Θα προσλαμβάνονται όλοι μέσω ΑΣΕΠ... OK! Μετα και την αλλαγή στην ΠΔΣ από Σεπτέμβρη, αυτό θα γινόταν. Τι αλλάζει, λοιπόν, πραγματικά; Μήπως πρέπει να αντιληφθούμε ότι δεν παίζεται εκεί το παιχνίδι; Η ουσία επί της συγκεκριμένης πρότασης είναι, κατά τη γνώμη μου, στα εξής:
1. Δεν κάνει λόγο για αύξηση των διορισμών. Η καραμέλα με τις αποσπάσεις δεν πρόκειται να καλύψει τα κενά, γιατί οι διοικητικές θέσεις έτσι και αλλιώς είναι πολλές και χρειάζονται κόσμο. Συμφωνώ για την κατάργηση του βύσματος, να παίρνει κανείς τα μόρια της περιοχής που βρίσκεται κλπ, αλλά δε φαντάζομαι ότι ξαφνικά θα αδειάσει το Υπουργείο και όλες οι διευθύνσεις
2. Δεν καταργεί την ωρομισθία. Άρα η ελαστική εργασία συνεχίζεται και μάλιστα με χειρότερους όρους, αφού απαξιώνεται η προϋπηρεσία
3. Η μονιμότητα στην εργασία αμφισβητείται με το χειρότερο τρόπο, βλ. δόκιμος εκπαιδευτικο
4. Περιφερειακός τρόπος πρόσληψης. Τα μόρια, οι δηλώσεις, οι προσλήψεις σε μια περιφέρεια και όχι αλλού ή μεταφορά αυτών.
Ανακάτεμα της σούπας είναι και όχι εξορθολογισμός. 100 διορισμοί και όποιος προλάβει
(Σε όποια πρόταση κι αν κάνει κάποιος, νομίζω, ότι πρέπει να σκέφτεαι με βάση την αντικειμενικότητα και όχι την αξιοκρατία, γιατί η δεύτερη δεν μπορεί να σημαίνει το ίδο για όλους)

Αποσυνδεδεμένος G7 02

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 421
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #1525 στις: Νοέμβριος 16, 2009, 02:23:04 μμ »
ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΣΤΟ ΑΝΘΡΩΠΟΕΙΔΕΣ


ΕΠΙΤΥΧΩΝ 2002,2005,2007,2009..............ΤΟΥ ΛΕΕΙ ΚΑΤΙ ΑΥΤΟ???????


ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΝΘΡΩΠΟΕΙΔΕΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΤΥΧΩΝ ΤΟΥ 2008 ΜΟΝΟ....ΖΗΤΑ 100%%

ΕΓΩ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ 4 ΦΟΡΕΣ ΕΠΙΤΥΧΟΥΣΑ ΤΙ ΕΙΜΑΙ .........ΑΡΧΙΑΝΘΡΩΠΟΕΙΔΕΣ?????????????

ΧΑΡΗ ΣΤΑ ΜΟΡΙΑ ΤΟΥ ΑΣΕΠ ΠΗΓΑ ΩΡΟΜΙΣΘΙΑ ΚΑΙ ΜΑΖΕΨΑ ΜΟΡΙΑ....ΧΑΡΗ ΣΤΙΣ ΑΛΛΑΓΕΣ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ ΤΟ ΠΑΣΟΚ ΚΑΙ Η ΝΔ ΔΕΝ ΔΙΟΡΙΣΤΗΚΑ ΤΙΣ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΕΣ ΦΟΡΕΣ........

Ε ΟΧΙ ΤΩΡΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΑΡΟΥΝ ΞΑΝΑ ΤΟ ΔΙΟΡΙΣΜΟ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ 1 ΧΡΟΝΟ ΘΕΛΩ ΓΙΑ ΤΟ 24ΜΗΝΟ....1 ΧΡΟΝΟ ΜΟΝΟ......



Μαζί σου.....Ξέρεις πόσοι θα ήθελαν τις επιτυχίες σου στον ΑΣΕΠ;;;; Ξέρεις πόσοι θα ήθελαν την προϋπηρεσία σου (την κερδισμένη μέσω αυτών των ΑΣΕΠ) ;;;;Αν τα είχαν θα συμπεριφέρονταν αλλιώς....Θα αγωνίζονταν για να τα διατηρήσουν....
Φώφη, κάνε το καλό και ρίξ' την στο γυαλό....


http://filologoi02.forumgreek.com/

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32310
  • Τελευταία: Alex.pe83
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160986
  • Σύνολο θεμάτων: 19226
  • Σε σύνδεση σήμερα: 660
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 514
Σύνολο: 514

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.073 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.