*

Αποστολέας Θέμα: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου  (Αναγνώστηκε 1966695 φορές)

0 μέλη και 28 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος cookie2

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 273
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #2212 στις: Νοέμβριος 20, 2009, 09:14:36 πμ »
Ζηταμε παραταση ΟΧΙ ενα χρονο ΑΛΛΑ 10 χρονια!!!! Κανεις δεν θα πηγαινε ωρομισθιος αν δεν προσδοκούσε σε διορισμο! Αλλιως να το ξεραμε να γινομασταν σερβιτοροι και ντιλιβεραδες αντι για καθηγητες! Πιο πολλα θα βγαζαμε! ΄΄Η ταξιτζίδες! Να μην κανουμε και τα χιλιομετρα τζάμπα αλλα με διπλη ταριφα και εκτος εδρας!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:51:52 »

Αποσυνδεδεμένος astron

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 140
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #2213 στις: Νοέμβριος 20, 2009, 09:20:38 πμ »
Σήμερα διάβασα την ανακοίνωση του αλφαβήτα και ειλικρινά δεν καταλαβαίνω τίποτα. Τι στο καλό σημαίνει ότι για φέτος οι προσλήψεις θα γίνουν με το ισχύον καθεστώς, αλλά δεν έχει διευκρινιστεί τίποτα για το 30μηνο και το 24μηνο και ΑΣΕΠ;
Προφανώς εννοεί και τα παραπάνω. Έχουμε γίνει απλά όλοι καχύποπτοι σε μεγάλο βαθμό, σε σημείο που να θέλουμε και το πιο αυτονόητα απόλυτα καταγεγραμμένα σε δηλώσεις που ανακοινώνονται. Τρόμαξε το μάτι μας... :o
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 20, 2009, 09:31:56 πμ από venom »

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #2214 στις: Νοέμβριος 20, 2009, 09:23:33 πμ »
 Καμιά αλλαγή στο σύστημα διορισμών μέχρι να διοριστούν ως μόνιμοι όλοι όσοι βρίσκονται στους πίνακες.

λες ΟΛΜΕ ? και αφου δεν θα αλλαξει τιποτα στο συστημα διορισμων,τοτε πως θα γινουν μονιμοι οσοι ειναι στους πινακες? και κυριως πότε?   και τί θα γινουν οι νεοι συναδελφοι?  στην αναμονη επι 20ετια?

στραβος ειναι ο γυαλος ή στραβα αρμενιζουμε.....?
(αλλα και αυτο παλι της Διαμαντοπουλου, δεν ειναι η λυση)



Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος geok_salonika

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2755
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηδένα προ του τέλους μακάριζε...
    • Προφίλ
    • Θεματα εξετάσεων και online test ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #2215 στις: Νοέμβριος 20, 2009, 09:34:55 πμ »
Για το 24μηνο έχω την εντύπωση ότι ο νόμος άφηνε ένα παράθυρο ώστε να μη γίνονται αφού ανέφερε: "Ανάλογα με τι ανάγκες..."
Κάθε εμπόδιο για καλό...
Κάθε μέρα είναι μια καινούρια μέρα!!!

Θέματα και online test προηγούμενων ΑΣΕΠ: www.exetaseis-asep.com

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:51:52 »

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #2216 στις: Νοέμβριος 20, 2009, 09:38:45 πμ »
αντε βρε, και στις 30 ολοι στο υπουργειο. εντωμεταξυ ο,τι γιαουρτι εχει ληξει μη το πεταξετε, επισης αβγα που τα εχετε πολυ καιρο στο ψυγειο (σιγουρα χρησιμα θα φανουν) χαχα

εμενα και το αλλο με απασχολει..... (μια και μιλαμε για...ριζικη αλλαγη)
αλλαγες στο εξεταστικο οσο αφορα τον ασεπ θα κανουν?
π.χ. δεν μπορει οι φιλολογοι να διαγωνιζονται και στα 3 αντικειμενα !! ας επιλεγουν 2.
επισης  η ειδικη διδακτικη να μην εχει το 60% της συνολικης βαθμολιγιας αλλα μικροτερο ωστε ο υποκειμενικος παραγοντας να ελαχιστοποιηθει.
και τελος:  την ΥΛΗ ποτε θα την δωσουν? σε 1 χρονο θα δινουμε τετοιες μερες....

Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος kbazar

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 329
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #2217 στις: Νοέμβριος 20, 2009, 09:44:09 πμ »
 MARKOS''Είμαστε ακόμα ζωντανοί στη σκηνή σα ροκ συγκρότημα...''Πολλοί από εμάς πλησιάζουμε την εικοσαετία(φταίξαμε γι'αυτό...ας αναρωτηθούμε).Πάντως αν ήταν συντάξιμα αυτά τα χρόνια,τώρα θα μας έδιναν σύνταξη.ΑΠΑΙΤΩ ΣΥΝΤΑΞΗ ΤΩΡΑ :'( :-X :-X :-X

Αποσυνδεδεμένος homo

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #2218 στις: Νοέμβριος 20, 2009, 09:59:45 πμ »
Καλημέρα ! Ανήκω στους διοριστέους . Δε διαφωνώ με όσα λέγονται για τα φροντιστήρια και τον εμπορικό χαρακτήρα που έχει προσλάβει η προετοιμασία για τις εξετάσεις. Προσωπικά δεν ήξερα ούτε τα ονόματα των φροντιστηρίων. Μελετούσα λόγω επαγγελματικών υποχρεώσεων μετά τις  10 το βράδυ.  Η  συστηματική  προετοιμασία, η ενδεχόμενη εμπειρία , η επιλογή κατάλληλης βιβλιογραφίας και η τύχη καθορίζουν το αποτέλεσμα του διαγωνισμού. Οι τέσσερις παράμετροι δίνουν τη συνισταμένη. Δυστυχώς όχι για άλλους όσους προσπαθούν και το αξίζουν. Σίγουρα ο Ασεπ δεν είναι απαραίτητα αξιοκρατικός , είναι ,όμως ,κατά το μάλλον ή ήττον, αντικειμενικός. Στο βαθμό που μπορεί να είναι και οι πανελληνίες για τις οποίες προετοιμάζουμε τους μαθητές μας. Ευχαριστώ για τη φιλοξενία. Καλή δύναμη σε όσους διαβάζουν.

Αποσυνδεδεμένος CHRISOYLA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 795
  • "Κάτω από την άσφαλτο, υπάρχει παραλία"
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #2219 στις: Νοέμβριος 20, 2009, 10:00:20 πμ »
Ζητώ συγγνώμη, αλλά δεν έχω προλάβει να διαβάσω το σύνολο των μηνυμάτων. Χθες έφυγα από τα γραφεία της ΔΟΕ 10.30. Ήμουν εκεί και παρακολουθούσα τη συζήτηση συντονισμού που είχε κληθεί από διδασκαλικούς συλλόγους και ΟΛΜΕ. Εντωμεταξύ κατέφτασαν και το ΔΣ της ΔΟΕ και κάποιοι από το ΔΣ της ΟΛΜΕ για ενημέρωση. Η ΔΟΕ πριν βγάλει δελτίο τύπου κόντεψε να παίξει ξύλο. Θα σας μεταφέρω τι άκουσα από την ενημέρωση, τη στάση κάποιων και βγάλτε τα δικά σας συμπεράσματα. Η Αννούλα , όταν τη ρώτησαν τι θα γίνει με την προϋπηρεσία, απάντησε ότι θα προσμετράται και αυτή. Όταν τη ρώτησαν πώς θα υπολογίζεται, αν θα χρειάζεται μια επιτυχία στο ΑΣΕΠ ή θα χρειάζεται κάποιος να δίνει κάθε φορά, δεν απάντησε και είπε ότι θα είναι θέμα της διαβούλευσης! Όταν οι δάσκαλοι ρώτησαν πώς θα γίνονται διορισμοί σε αυτούς, όταν ο ΑΣΕΠ γίνεται κάθε 2 χρόνια και οι δάσκαλοι δε φτάνουν, μίλησε για ΑΣΕΠ κάθε χρόνο! Όταν τη ρώτησαν τι θα γίνει με τα ολοήμερα και πώς θα λειτουργήσουν, τους είπε ότι εκείνεη μιλά για έναν άλλο τύπο ολοήμερου, τον οποίο και ποτέ δεν εξήγησε! Δήλωσε ότι ζήτησε λεφτά επιπλέον για τους διορισμούς από τον Παπακωνσταντίνου και είπε ότι αυτό δε θα ξαναγίνει!
Προσωπική γνώμη: η Άννα προσπαθεί να μας καθησυχάσει με θολές δηλώσεις. Ο Μπράτης έβγαλε αυτό το δελτίο τύπου χωρίς τη συμφωνία όλων των υπολοίπων παρατάξεων στο ΔΣ της ΔΟΕ και φαίνεται ξεκάθαρα ότι της παρέχει στήριξη. Εγώ λέω ότι δεν πρέπει να "μασάμε". Αν μαζεύτηκε ήταν γιατί είδε αντιδράσεις. Στις 30/11 πρέπει να είμαστε στη διαμαρτυρία και πριν από αυτή να συμμετέχουμε στις συνελέυσεις των ΕΛΜΕ, των διδασκαλικών συλλόγων, της ΠΕΑΕ, του συντονιστικύ ωρομισθίων.

Αποσυνδεδεμένος porcupinetree

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1765
  • Φύλο: Άντρας
  • Για ν αλλάξουν όλα, πρέπει να μείνουν τα ίδια...
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #2220 στις: Νοέμβριος 20, 2009, 10:04:06 πμ »
Τα πράγματα είναι απλά…
Στο κλάδο μου μετά από τους 3 τελευταίους διαγωνισμούς ΑΣΕΠ (από το 2002 και μετά) και με το ισχύον καθεστώς διορίστηκαν μόνιμοι περίπου 560 άτομα.
Με το σύστημα που προτείνουν οι «επιστήμονες» του υπουργείου θα διορίζονταν όχι πάνω από 65!!! Σίγουρα υπάρχουν και άλλες τέτοιες ειδικότητες που λόγω υπέρμετρου βαθμού δυσκολίας δεν συμπληρώνονταν οι προσφερόμενες θέσεις από επιτυχόντες και το 40% υποχρεωτικά μεγάλωνε…
Εκεί αποσκοπούν… Στην σταδιακή μείωση των μονίμων κάθε χρόνο…
Το ίδιο βέβαια θα συμβεί και με τις άλλες ειδικότητες που ως σήμερα έγραφαν καλά αν σταματούσαν για κάποιο λόγο να γράφουν.
Θα ήθελα να ρωτήσω όλα αυτά τα άμυαλα καλόπαιδα που υποστηρίζουν τα νέα μέτρα της Αννούλας. Αν τα θέματα στο νέο διαγωνισμό είναι τέτοια που δεν μπορείτε να γράψετε όσο κι αν προσπαθήσετε, είτε γιατί μεγαλώνοντας θα αυξάνονται οι υποχρεώσεις σας και θα μειώνεται ο ελεύθερος χρόνος σας, είτε γιατί η τύχη σε κάποιες ερωτήσεις που θα επιλέξετε να απαντήσετε δεν είναι σίγουρο ότι θα είναι μαζί σας, τι θα κάνετε???
Μετά την απομάκρυνση από το ταμείο ουδέν λάθος αναγνωρίζεται…

Και για να μην παρεξηγηθώ, προσωπικά ο διαγωνισμός δεν με τρομάζει… Κόπηκα χωρίς ιδιαίτερη προσπάθεια στο τσακ και με μόνο σύμμαχο τις επαγγελματικές μου γνώσεις στους τελευταίους δύο διαγωνισμούς που συμμετείχα… Με λίγη μα πολύ λίγη προσπάθεια πιστεύω ότι εύκολα θα τα καταφέρω…
Δεν ξενιτεύτηκα ποτέ για ωρομισθία ή αναπλήρωση (δήλωνα πάντα κοντινές περιοχές). Το ζητούμενο όμως δεν είμαι εγώ αλλά όλοι οι άλλοι που ήδη άφησαν για χρόνια ένα, δύο και τρία παιδιά πίσω τους για να διεκδικήσουν το αυτονόητο… Μόνιμη εργασία...
Για βάλτε την γκλάβα σας να δουλέψει με λίγο περισσότερη ευθύνη και σοβαρότητα…
Ας καταργήσει τις αναξιοκρατικές προσλήψεις στη Σιβιτανίδειο, εκκλησιαστικά (που κουβέντα δεν έχει πει ως τώρα) και   ΠΔΣ και βλέπουμε…
Beati hispani, quibus vivere bibere est...

Αποσυνδεδεμένος physicaest

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 698
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Koλωνακι (Πλατεια)1920
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #2221 στις: Νοέμβριος 20, 2009, 10:15:45 πμ »
Ζητώ συγγνώμη, αλλά δεν έχω προλάβει να διαβάσω το σύνολο των μηνυμάτων. Χθες έφυγα από τα γραφεία της ΔΟΕ 10.30. Ήμουν εκεί και παρακολουθούσα τη συζήτηση συντονισμού που είχε κληθεί από διδασκαλικούς συλλόγους και ΟΛΜΕ. Εντωμεταξύ κατέφτασαν και το ΔΣ της ΔΟΕ και κάποιοι από το ΔΣ της ΟΛΜΕ για ενημέρωση. Η ΔΟΕ πριν βγάλει δελτίο τύπου κόντεψε να παίξει ξύλο. Θα σας μεταφέρω τι άκουσα από την ενημέρωση, τη στάση κάποιων και βγάλτε τα δικά σας συμπεράσματα. Η Αννούλα , όταν τη ρώτησαν τι θα γίνει με την προϋπηρεσία, απάντησε ότι θα προσμετράται και αυτή. Όταν τη ρώτησαν πώς θα υπολογίζεται, αν θα χρειάζεται μια επιτυχία στο ΑΣΕΠ ή θα χρειάζεται κάποιος να δίνει κάθε φορά, δεν απάντησε και είπε ότι θα είναι θέμα της διαβούλευσης! Όταν οι δάσκαλοι ρώτησαν πώς θα γίνονται διορισμοί σε αυτούς, όταν ο ΑΣΕΠ γίνεται κάθε 2 χρόνια και οι δάσκαλοι δε φτάνουν, μίλησε για ΑΣΕΠ κάθε χρόνο! Όταν τη ρώτησαν τι θα γίνει με τα ολοήμερα και πώς θα λειτουργήσουν, τους είπε ότι εκείνεη μιλά για έναν άλλο τύπο ολοήμερου, τον οποίο και ποτέ δεν εξήγησε! Δήλωσε ότι ζήτησε λεφτά επιπλέον για τους διορισμούς από τον Παπακωνσταντίνου και είπε ότι αυτό δε θα ξαναγίνει!
Προσωπική γνώμη: η Άννα προσπαθεί να μας καθησυχάσει με θολές δηλώσεις. Ο Μπράτης έβγαλε αυτό το δελτίο τύπου χωρίς τη συμφωνία όλων των υπολοίπων παρατάξεων στο ΔΣ της ΔΟΕ και φαίνεται ξεκάθαρα ότι της παρέχει στήριξη. Εγώ λέω ότι δεν πρέπει να "μασάμε". Αν μαζεύτηκε ήταν γιατί είδε αντιδράσεις. Στις 30/11 πρέπει να είμαστε στη διαμαρτυρία και πριν από αυτή να συμμετέχουμε στις συνελέυσεις των ΕΛΜΕ, των διδασκαλικών συλλόγων, της ΠΕΑΕ, του συντονιστικύ ωρομισθίων.

 Αν απο το 2011 αλλαξει τον τροπο που θα προσμετραται η προυπηρεσια σημαινει οτι θα αναγκαζομαστε να δινουμε στον τελευταιο ΑΣΕΠ για να συγκεντρωσουμε μορια ωστε να μας παρουν αναπληρωτες ασχετα αν εχουμε περασει τους προηγουμενους.
 Αν αλλαξει τον τροπο υπολογισμου της προυπηρεσιας το 2011 τοτε θα δυσκολεψει την αναπληρωση αρα και την συγκεντρωση μοριων για μονιμο διορισμο.Αυτο αδικει τους χρονιους επιτυχοντες με προυπηρεσια που δεν προλαβαν να διοριστουν μονιμοι το 2010.
 Οποτε ειναι σαν να δινει 1 χρονο μονο μεταβατικη περιοδο  ::)
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 20, 2009, 10:17:17 πμ από physicaest »

Αποσυνδεδεμένος change73

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 462
  • Mπορώ,παρακαλώ, να έχω κι εγώ το λόγο;
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #2222 στις: Νοέμβριος 20, 2009, 10:28:24 πμ »
Προσωπικα,οπως πολλοι αλλοι,θιγομαι απ'τις νεες δηλωσεις ως επιτυχουσα στον ασεπ του '09 με 16+ μορια μονο απ'αυτον.Με αυτα τα μορια δε με παιρνουν ουτε ωρομισθια κι ας εχω γραψει ενα βαθμο κατω απ'τον τελευταιο διοριστεο.Πώς θα μπορεσω να "εξαργυρωσω" αυτο το αποτελεσμα,αν δεν εφαρμοστει το μετρο απο το 2010?Θα πρεπει να ξαναδωσω ασεπ υπο πιο δυσκολες συνθηκες και ,παντα, με αμφιβολα αποτελεσματα,χωρις να εχω κερδισει τιποτα παρα μονο τα μισα μορια που απομενουν(αν υπολογιζονται κι αυτα!)
"Ζεις μόνο μια φορά-αλλά αν το κάνεις σωστά,μια φορά είναι αρκετή."  Joe E.Lewis

Αποσυνδεδεμένος ppaio

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 194
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #2223 στις: Νοέμβριος 20, 2009, 10:34:07 πμ »
Νομιζω ακουγοντας και την συνεντευξη που εχω βαλει πιο κατω σε mp3 καποιον Παπαχρηστο μιλανε για 100% ΑΣΕΠ , 1 χρονο μεταβατικη περιοδος αρα με τον επομενο ΑΣΕΠ δεν υπαρχει μεταβατικη και αρα 100% ΑΣΕΠ και η προυπηρεσια θα προσμετραται αναλογα με το ΝΣ που θα βγει.Ρωταει καποιος αν θα δινει  σε καθε ΑΣΕΠ βρε φιλε ασχετως προυπηρεσιας δεν θα ηταν υπερ σου να δινεις σε καθε ΑΣΕΠ εξαργυρωντας τα μορια προυπηρεσιας ?

Συνεντευξη απο εδω αρχειο mp3 μεγεθος 6ΜΒ (Αν πλακωσετε ολοι θα υπαρξουν καθυστερησεις)
Παπαχρηστος (;) σε Κυρτσο Flash σημερα :

http://www.mediafire.com/download.php?mgk2zoau1zx  

Αποσυνδεδεμένος physicaest

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 698
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Koλωνακι (Πλατεια)1920
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #2224 στις: Νοέμβριος 20, 2009, 10:36:27 πμ »
Προσωπικα,οπως πολλοι αλλοι,θιγομαι απ'τις νεες δηλωσεις ως επιτυχουσα στον ασεπ του '09 με 16+ μορια μονο απ'αυτον.Με αυτα τα μορια δε με παιρνουν ουτε ωρομισθια κι ας εχω γραψει ενα βαθμο κατω απ'τον τελευταιο διοριστεο.Πώς θα μπορεσω να "εξαργυρωσω" αυτο το αποτελεσμα,αν δεν εφαρμοστει το μετρο απο το 2010?Θα πρεπει να ξαναδωσω ασεπ υπο πιο δυσκολες συνθηκες και ,παντα, με αμφιβολα αποτελεσματα,χωρις να εχω κερδισει τιποτα παρα μονο τα μισα μορια που απομενουν(αν υπολογιζονται κι αυτα!)

Aπ' οτι καταλαβα εσυ αδικεισαι γιατι αν ισχυσουν τα ιδια οπως τα προηγουμενα χρονια και το 2010, δε θα μπορεσεις να αυξησεις του χρονου τα μορια σου με προυπηρεσια ενω θα μπορουν να παρουν προυπηρεσια οι μη επιτυχοντες.Τελικα οι πιο αδικημενοι απ' ολους ειναι οι επιτυχοντες  ::)



Πολυ φοβαμαι οτι θα δυσκολεψει τον τροπο αποκτησης προυπηρεσιας δηλαδη για να σε παρουν αναπληρωτη απο το 2011 θα φτυνεις αιμα...επισης τυχεροι θα ειναι εκτος απο αυτους που θα διοριστουν μονιμοι το 2010 και οσοι μονιμοποιηθουν το 2011.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 20, 2009, 10:44:45 πμ από physicaest »

Αποσυνδεδεμένος change73

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 462
  • Mπορώ,παρακαλώ, να έχω κι εγώ το λόγο;
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #2225 στις: Νοέμβριος 20, 2009, 10:41:57 πμ »
Προσωπικα,οπως πολλοι αλλοι,θιγομαι απ'τις νεες δηλωσεις ως επιτυχουσα στον ασεπ του '09 με 16+ μορια μονο απ'αυτον.Με αυτα τα μορια δε με παιρνουν ουτε ωρομισθια κι ας εχω γραψει ενα βαθμο κατω απ'τον τελευταιο διοριστεο.Πώς θα μπορεσω να "εξαργυρωσω" αυτο το αποτελεσμα,αν δεν εφαρμοστει το μετρο απο το 2010?Θα πρεπει να ξαναδωσω ασεπ υπο πιο δυσκολες συνθηκες και ,παντα, με αμφιβολα αποτελεσματα,χωρις να εχω κερδισει τιποτα παρα μονο τα μισα μορια που απομενουν(αν υπολογιζονται κι αυτα!)

Aπ' οτι καταλαβα εσυ αδικεισαι γιατι αν ισχυσουν τα ιδια οπως τα προηγουμενα χρονια και το 2010, δε θα μπορεσεις να αυξησεις του χρονου τα μορια σου με προυπηρεσια ενω θα μπορουν να παρουν προυπηρεσια οι μη επιτυχοντες.Τελικα οι πιο αδικημενοι απ' ολους ειναι οι επιτυχοντες  ::)
Σ'ευχαριστω για την κατανοηση!!Αληθεια,αν τυχον με παρουν ωρομισθια του χρονου δε θα υπολογιστουν τα μορια μου,εστω και μετα απο νεα επιτυχια?
"Ζεις μόνο μια φορά-αλλά αν το κάνεις σωστά,μια φορά είναι αρκετή."  Joe E.Lewis

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32310
  • Τελευταία: Alex.pe83
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160986
  • Σύνολο θεμάτων: 19226
  • Σε σύνδεση σήμερα: 660
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 624
Σύνολο: 636

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.076 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.