*

Αποστολέας Θέμα: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου  (Αναγνώστηκε 1966812 φορές)

0 μέλη και 26 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος billimember

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1098
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #2674 στις: Νοέμβριος 22, 2009, 10:21:42 μμ »
παιδια ολα τα ξερει.Απλως φοβαται τις παραιτησεις κυριως ωρομισθιων για αυτο το προσχεδιο θα ειναι γενικο κ κατα το τελος της χρονιας Μ αιο υπολογιζω θα μας ριξει κ την τελικη βομβα.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:11:59 »

Αποσυνδεδεμένος vikoulaki

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2516
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση:ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #2675 στις: Νοέμβριος 22, 2009, 10:22:15 μμ »

βικουλακι εχεις τοσο μα τοσο δικαιο.Αλλα η ανασφαλεια για το αυριο δεν παλευεται οταν εχεις υποχρεωσεις.

Και εγω έχω υποχρεώσεις οπως και ολοι μας έχω και παιδί έχω και  σύζυγο που μάλλον του χρόνου θα είναι Κρήτη , οπότε μόνη με ένα παιδί δεν θέλω με τίποτε να ξαναγυρίσω στα Φροντιστήρια και στα απογευματινά ωράρια

Προσπαθώ και το παλεύω.Γι΄αυτό σου είπα προσπαθώ τώρα πια , γιατι έχω περάσει άγχη και ανασφάλειες και κλάματα , να ζήσω το σήμερα και να σκεφτώ λίγο το αύριο

Για να μην μακρυγορώ οσο πιο λίγο αγχωνόμαστε για κάτι που στο κάτω κάτω είναι άγνωστο τόσο πιο καλά περνάμε

Υ.Γ. και για φαντάσου απο αύριο εσεις να ησυχάσετε=μακάρι και εγω με κρίσεις πανικού   ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος TEM

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1960
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #2676 στις: Νοέμβριος 22, 2009, 10:28:04 μμ »
Δε ξέρω τι λέτε εσείς,εγώ είμαι πολύ χάλια. Τόσο εξαιτίας των ενδεχόμενων εξελίξεων,όσο και της συμπεριφοράς ορισμένων μελών του φόρουμ.

Αποσυνδεδεμένος Τιμόθεος

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 533
  • Το μέτρο της αγάπης είναι η αγάπη χωρίς μέτρο
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #2677 στις: Νοέμβριος 22, 2009, 10:29:16 μμ »
Αν το λες για μένα, ζήτησα συγνώμη.
Χιόνια και κρύα ας μη σταθούν εμπόδιο μπροστά σου, στις κορυφές της αρετής ν' ανθίζει πάντα η καρδιά σου

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:11:59 »

Αποσυνδεδεμένος oparin

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 167
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #2678 στις: Νοέμβριος 22, 2009, 10:40:15 μμ »
Ο παρτακισμός ζει και βασιλεύει στο forum!!!
Από εκπαιδευτικοί καταντήσαμε ζητιάνοι, εμένα που έχω αυτό με πιάνει και άλλα κουραφέξαλα..

Αντί μερικοί να ασχολούνται συνολικά με την κατάσταση των πινάκων αναπληρωτών και ωρομισθίων, ασχολούνται με το αν θα διοριστώ εγώ με 24μήνο και οι άλλοι στα παλιά μου τα παπούτσια ..

Γι' αυτό θα την πληρώσουμε άπαντες με τη στενοκεφαλιά που διέπει συγκεκριμένα άτομα, και όχι τίποτα άλλο δίνουν γραμμή στο forum επειδή τους βολεύει!!!

Αποσυνδεδεμένος billimember

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1098
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #2679 στις: Νοέμβριος 22, 2009, 10:46:10 μμ »
Εγω συντασσομαι αποκλειστικα κ μονο με οσους εχουν δωσει στη ζωη τους ασεπ.Ποτε να μη μου ξαναμιλησει κανεις για ενοτητα.Οταν διαβασα την επιστολη των σμεα - αμεα στην υπουργο που ελεγε διοριστε μας γιατι δεν αντεχουμε αλλο τα επικριτικα κ οροιδευτικα σχολια των υγιων συναδελφων μας, οταν διαβασα την επιστολη των οαεδιτων να λενε βοηθα παναγια , οταν βλεπω τους τριτεκνους κ πολυτεκνους να κανουν ξεχωριστες συνελευσεις κ δεν ξερω κ ποσες αλλες ομαδες υπαρχουν , οχι λοιπον δεν θα παλεψω εγω για αυτους .

 ps Α ξεχασα να αναφερω κ την ολμε η οποια εσπευσε να καθησυχασει το 40 % αλλα ξεχασε ως δια μαγειας να κανει αναφορα στο 24 μηνο.Μη μιλατε για ενοτητα την στιγμη που πανε ολοι αυτοι κ μιξοκλαιγονται χωρις να τους νοιαζει τιποτες αλλο.Αλλα μακαρι να γινει κ ενας σοβαρος συλλογος επιτυχοντων του ασεπ για να ακουστει επιτελους κ η δικη μας φωνη.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 22, 2009, 10:50:40 μμ από billimember »

Αποσυνδεδεμένος TEM

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1960
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #2680 στις: Νοέμβριος 22, 2009, 10:50:44 μμ »
Αν το λες για μένα, ζήτησα συγνώμη.


Όχι,δεν εννοούσα εσένα.

Ο παρτακισμός ζει και βασιλεύει στο forum!!!
Από εκπαιδευτικοί καταντήσαμε ζητιάνοι, εμένα που έχω αυτό με πιάνει και άλλα κουραφέξαλα..

Αντί μερικοί να ασχολούνται συνολικά με την κατάσταση των πινάκων αναπληρωτών και ωρομισθίων, ασχολούνται με το αν θα διοριστώ εγώ με 24μήνο και οι άλλοι στα παλιά μου τα παπούτσια ..

Γι' αυτό θα την πληρώσουμε άπαντες με τη στενοκεφαλιά που διέπει συγκεκριμένα άτομα, και όχι τίποτα άλλο δίνουν γραμμή στο forum επειδή τους βολεύει!!!


Οι καιροί είναι πολύ δύσκολοι. Όταν στερήσει πράγματα που οι περισσότεροι θεωρούν δεδομένα στη ζωή τους και τους βλέπεις και να σε οικτίρουν,όταν παλεύεις να νικήσεις έναν αγώνα και στη μέση του παιχνιδιού αλλάζουν οι όροι,τι πιο λογικό να βγούμε και να λέμε τον πόνο μας,σε άτομα που περνάνε τα ίδια?


Εγω συντασσομαι αποκλειστικα κ μονο με οσους εχουν δωσει στη ζωη τους ασεπ.Ποτε να μη μου ξαναμιλησει κανεις για ενοτητα.Οταν διαβασα την επιστολη των σμεα - αμεα στην υπουργο που ελεγε διοριστε μας γιατι δεν αντεχουμε αλλο τα επικριτικα κ οροιδευτικα σχολια των υγιων συναδελφων μας, οταν διαβασα την επιστολη των οαεδιτων να λενε βοηθα παναγια , οταν βλεπω τους τριτεκνους κ πολυτεκνους να κανουν ξεχωριστες συνελευσεις κ δεν ξερω κ ποσες αλλες ομαδες υπαρχουν , οχι λοιπον δεν θα παλεψω εγω για αυτους .


Εγώ έδωσα 2,να τ'αφήσω?

Στην Ελλάδα βλέπω κι εγώ ότι αν δεν είσαι σε σύλλογο χαϊρι δεν έχει.

Αποσυνδεδεμένος astron

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 140
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #2681 στις: Νοέμβριος 22, 2009, 10:51:31 μμ »
Ο παρτακισμός ζει και βασιλεύει στο forum!!!...Αντί μερικοί να ασχολούνται συνολικά με την κατάσταση των πινάκων αναπληρωτών και ωρομισθίων, ασχολούνται με το αν θα διοριστώ εγώ με 24μήνο και οι άλλοι στα παλιά μου τα παπούτσια ..
Ο καθένας ενδιαφέρεται πρωτίστως για τον μέλλον του σε ένα άκρως ρευστό περιβάλλον και εκφράζει τον προβληματισμό του λοιπόν γι'αυτό που τον απασχολεί.. Αυτοί που ασκούν διοίκηση σε συνδικαλιστικά όργανα, είναι που θα ενδιαφερθούν κυρίως για τους  άλλους χωρίς να παραμερίζουν φυσικά και τον προσωπικό τους συμφέρον. Όποτε δεν είναι ανάγκη να κατακρίνεις φυσιολογικές συμπεριφορές συναδέλφων...

Αποσυνδεδεμένος beboulini

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 33
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #2682 στις: Νοέμβριος 22, 2009, 10:55:38 μμ »
Εγω συντασσομαι αποκλειστικα κ μονο με οσους εχουν δωσει στη ζωη τους ασεπ.Ποτε να μη μου ξαναμιλησει κανεις για ενοτητα.Οταν διαβασα την επιστολη των σμεα - αμεα στην υπουργο που ελεγε διοριστε μας γιατι δεν αντεχουμε αλλο τα επικριτικα κ οροιδευτικα σχολια των υγιων συναδελφων μας, οταν διαβασα την επιστολη των οαεδιτων να λενε βοηθα παναγια , οταν βλεπω τους τριτεκνους κ πολυτεκνους να κανουν ξεχωριστες συνελευσεις κ δεν ξερω κ ποσες αλλες ομαδες υπαρχουν , οχι λοιπον δεν θα παλεψω εγω για αυτους .

 ps Α ξεχασα να αναφερω κ την ολμε η οποια εσπευσε να καθησυχασει το 40 % αλλα ξεχασε ως δια μαγειας να κανει αναφορα στο 24 μηνο.Μη μιλατε για ενοτητα την στιγμη που πανε ολοι αυτοι κ μιξοκλαιγονται χωρις να τους νοιαζει τιποτες αλλο.Αλλα μακαρι να γινει κ ενας σοβαρος συλλογος επιτυχοντων του ασεπ για να ακουστει επιτελους κ η δικη μας φωνη.
Συμφωνώ απολύτως σε όλα!
Dum spiro spero ΠΕ02

Αποσυνδεδεμένος TEM

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1960
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #2683 στις: Νοέμβριος 22, 2009, 10:56:06 μμ »
Ανυπομονώ να έρθει η γιορτή της για να της στείλει ευχητήρια κάρτα ο Μητσοτάκης.

Αποσυνδεδεμένος iole

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 38
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #2684 στις: Νοέμβριος 22, 2009, 10:58:56 μμ »
Απο το να τα κανει χειροτερα ,τα πραγματα με τις αλλαγες της και να αδικηθει η μια ή η αλλη ομαδα ,

ευχομαι να μεινουν οπως εχουν σημερα. Να μην αλλαξει τιποτα.. Απλα θελω να βγει αυριο και να πει οτι θα

βαλει μπρος για 300 νεα σχολεια .. τοτε θα την  παραδεχτω.. καληνυχτα συναδελφοι.
...and the great cold death of the earth

Αποσυνδεδεμένος oparin

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 167
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #2685 στις: Νοέμβριος 22, 2009, 10:59:34 μμ »
συμφωνώ ότι ο καθένας περνάει ένα προσωπικό και ρευστό γολγοθά, αλλα δεν καταλαβαίνω τι διαφορά έχει ένας με 24 μόρια προϋπηρσίας και ένας άλλος με 10.

Ο ένας να βολευτεί και ο αλλός να πάει να πνιγεί, όπως φαίνεται από τα λεγόμενα κάποιων..

Που είναι η αλληλεγγύη που απαιτείται? και ξεκαθαρίζω δεν είμαι συνδυκαλιστής αλλά σιχαίνομαι την κλάψα και τον παρτακισμό!!

Αποσυνδεδεμένος xenos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 686
  • Φύλο: Άντρας
  • Λίγες λέξεις,πολλές σκέψεις
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #2686 στις: Νοέμβριος 22, 2009, 11:00:17 μμ »
Ανυπομονώ να έρθει η γιορτή της για να της στείλει ευχητήρια κάρτα ο Μητσοτάκης.

 ;D ;D ΤΕΜ…μήπως κάνει βόλτες και εδώ στο φόρουμ;;….σσσσσσ….μας βλέπει. :D :D

Αποσυνδεδεμένος ----

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 782
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #2687 στις: Νοέμβριος 22, 2009, 11:00:44 μμ »
Νομίζω ότι δεν έχει εναλλακτικές ,θα πάρει τους αναπληρωτές κανονικά από τους υφιστάμενους πίνακες για το 2010-2011. Αυτό βγαίνει από τις δηλώσεις της ότι δεν θα ανατραπεί η ζωή κανενός, κανένας δεν θα βρεθεί ξαφνικά στο κενό. Άλλωστε αν σε πάρουν αναπληρωτή συνήθως αλλάζεις πόλη και σταματάς την όποια εργασία  στον τόπο διαμονή σου. Όλοι επιδιώκουν την αναπλήρωση γιατί μέσω αυτής εξασφαλίζουν προοπτική για διορισμό, αλλά ταυτόχρονα δεν φυτοζωούν μιας και αμείβονται  κανονικά.  Πως δεν θα βρεθείς στο κενό αν την δεύτερη χρονιά δεν σε επαναπροσλάβουν.
Αυτό ήταν δεδομένο μέχρι τώρα. Ποιος εργαζόμενος άνθρωπος  θα έκανε μια τέτοια κίνηση: να παρατήσει την δουλειά του για  να  πιάσει δουλειά σε ένα χωριό και την επόμενη να είναι ξεκρέμαστος .
Κανένας εργοδότης δεν θα έκανε κάτι τέτοιο να προσλάβει κάποιον με συγκεκριμένο πλαίσιο και μετά να τον αφήσει στα κρύα του λουτρού αυτό θα ήταν μεγάλη φ-----ια.
Πόσο μάλλον σοσιαλιστές με υποτιθέμενες αρχές για κοινωνική αλληλεγγύη κλπ
Το θέμα νομίζω είναι να αλλάξει το σύστημα προς το καλύτερο αλλά με ένα ομαλό τρόπο χωρίς θύματα. Γιατί όπως λεν και οι Άγγλοι δεν είναι το αποτέλεσμα μόνο που μετράει αλλά πιο πολύ  αυτή καθεαυτή η διαδικασία γι α να το πετύχεις.  

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32310
  • Τελευταία: Alex.pe83
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160986
  • Σύνολο θεμάτων: 19226
  • Σε σύνδεση σήμερα: 660
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 5
Επισκέπτες: 548
Σύνολο: 553

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.06 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.