*

Αποστολέας Θέμα: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου  (Αναγνώστηκε 1976984 φορές)

0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος bikini

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3028
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Έχε ελπίδα... ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #3864 στις: Δεκέμβριος 01, 2009, 06:35:25 μμ »
ΚΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΟΙ ΥΠΟΥΡΓΟΙ ΝΑ ΘΥΜΟΥΝΤΑΙ ΤΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑΝ ΟΤΑΝ ΗΤΑΝ ΒΟΥΛΕΥΤΕΣ ΤΗΣ ΑΝΤΙΠΟΛΙΤΕΥΣΗΣ;

Οι βουλευτές της αντιπολίτευσης ποτέ μα ποτέ δεν εννοούν αυτά που λένε.
Απλώς τα λένε, για να είναι αρεστοί στους πολίτες και να τους ψηφίσουν στις εκλογές, ώστε από βουλευτές της αντιπολίτευσης να γίνουν βουλευτές της κυβέρνησης ή, ακόμη χειρότερα, υπουργοί.
Δεν ανέχομαι πια να περιτριγυρίζομαι από

1) "μαλθακούς"
2) ξερόλες
3) ανθρώπους που κοιτάζουν τους άλλους αφ' υψηλού ._

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:23:44 »

Αποσυνδεδεμένος utenar

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1545
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #3865 στις: Δεκέμβριος 01, 2009, 06:45:44 μμ »

Ποιος σου είπε ότι οι αναπληρωτές δεν βάζουν από την τσέπη τους;; Εγώ κάνω 180Km την ημέρα για να πάω στο σχολείο. Αυτό θα πει 300€ το μήνα για βενζίνη και άλλα 80€ για διόδια. Λίγα είναι αυτά;; Και μην μου πεις ότι μπορείς να ζήσεις με 1000€ το μήνα όταν έχεις οικογένεια με παιδιά.

κανεις πως δεν καταλαβαινεις και συ ρε μεγαλε...δλδ οι αλλοι στον ιδιωτικο τι σκατα κανουμε που ζουνε με 800?αλλο ωρομισθιος αλλο αναπληρωτης αλλο να μη δουλευεις καθολου..

Εσυ κανεις οτι δεν καταλαβαινεις, επειδη προφανως δεν εχεις εργαστει ως ωρομισθιος ή αναπληρωτης πανω απο ενα χρονο! Στον ιδιωτικο τομεα βρισκεις μια δουλεια στην πολη σου και την κρατας 8 χρονια με πληρη ενσημα, αδειες, χωρις εξοδα, χωρις μετακομισεις και το κυριοτερο, χωρις τη συνεχη αβεβαιοτητα τι θα σου ξημερωσει τον επομενο Σεπτεμβριο! Οι ωρομισθιοι κι οι αναπληρωτες μπορει να εχουν διαφορετικο μισθο και ενσημα, αλλά εχουν κατι κοινο: την αβεβαιοτητα του αν οι κοποι κι οι θυσιες τους θα ξαναεχουν αντικρυσμα, απο τη στιγμη που βγαινουν στο ταμειο ανεργιας το καλοκαιρι! (οι ωρομισθιοι ακομη χειροτερα, μπορει να μη δικαιουνται καν ταμειο ανεργιας και να παραμενουν απληρωτοι για μηνες...)
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 01, 2009, 06:53:59 μμ από utenar »

Αποσυνδεδεμένος golum

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 609
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #3866 στις: Δεκέμβριος 01, 2009, 07:08:19 μμ »
χαχαχα απολαυστικη η απαντηση σου!!!τα 8 χρονια πως προεκυψαν??ειναι οπως τα 7 χρονια φαγουρας???και αναφερεσαι και στη ΒΕΒΑΙΟΤΗΤΑ και ασφαλεια του ιδιωτικου τομεα???χαχαχαχαχα που ζεις ρε φιλε???ο κοσμος πνιγεται εξω και πιανεται να πιαστει απο καπου γι αυτο κι εχουμε σκυλιασει ολοι να διοριστουμε...πλακα μας κανεις?την αγωνια και ανασφαλεια του ωρομισθιου/αναπληρωτη τη βιωνω πεμπτη (5) χρονια φετος παρεπιπτοντως...οχι οτι σε αφορα βεβαια..
το μονο που θελω ειναι να τους δω να τρεχουν..

Αποσυνδεδεμένος mentoras

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 225
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #3867 στις: Δεκέμβριος 01, 2009, 07:23:05 μμ »
Δεν ξερω αν το πηρατε ειδηση...
http://www.proslipsis.gr/cmCat_treePrd.php?&cm_catid=58&cm_prdid=8944

καποιοι ηδη ειχαν αναφερει τους σχεδιασμους του υπουργειου, οταν ξεκινησαμε αυτη εδω τη συζητηση σε αυτο εδω το θεμα. Οτι δηλαδη το υπουργειο σταδιακα θα προσπαθησει να 'ξεφορτωθει' την εκπαιδευση, στα χέρια των Δήμων...

Και μολις διαβασα την παραπανω δημοσιευση, μου ηρθε ακριβως αυτη η σκεψη στο μυαλο.
Τελικα φαινεται υπαρχει μακροχρονιο σχεδιο για να γινονται πλεον ελαχιστοτατοι διορισμοι, τόσο στο δημοσιο, οσο και στην εκπαιδευση. Οταν δε τα δώσουν στους δημους, οπως συμβαινει και σε αλλες χωρες(αλλα με αλλες υποδομες και αλλη κουλτουρα και παιδεια), εκει θα δουμε πανηγυρια...

Παντως, ολα δειχνουν οτι τα χειροτερα δεν τα ειδαμε ακομη...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:23:44 »

Αποσυνδεδεμένος rozy4

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3907
  • Η ζωή είναι ωραία φιλαράκο
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #3868 στις: Δεκέμβριος 01, 2009, 07:35:31 μμ »
Δεν ξερω αν το πηρατε ειδηση...
http://www.proslipsis.gr/cmCat_treePrd.php?&cm_catid=58&cm_prdid=8944

καποιοι ηδη ειχαν αναφερει τους σχεδιασμους του υπουργειου, οταν ξεκινησαμε αυτη εδω τη συζητηση σε αυτο εδω το θεμα. Οτι δηλαδη το υπουργειο σταδιακα θα προσπαθησει να 'ξεφορτωθει' την εκπαιδευση, στα χέρια των Δήμων...

Και μολις διαβασα την παραπανω δημοσιευση, μου ηρθε ακριβως αυτη η σκεψη στο μυαλο.
Τελικα φαινεται υπαρχει μακροχρονιο σχεδιο για να γινονται πλεον ελαχιστοτατοι διορισμοι, τόσο στο δημοσιο, οσο και στην εκπαιδευση. Οταν δε τα δώσουν στους δημους, οπως συμβαινει και σε αλλες χωρες(αλλα με αλλες υποδομες και αλλη κουλτουρα και παιδεια), εκει θα δουμε πανηγυρια...

Παντως, ολα δειχνουν οτι τα χειροτερα δεν τα ειδαμε ακομη...
'Οπως τα λες συνάδελφε είναι. Δυστυχώς.


Αποσυνδεδεμένος Maro

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 390
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #3869 στις: Δεκέμβριος 01, 2009, 07:39:08 μμ »
Δεν θα διαφωνησω με αυτα που λετε ολες/οι γιατι ετσι κι αλλιως ειναι σε θεωρητικο επιπεδο.
Αναρωτιεμαι ομως αν σκοπευετε να αντιδρασετε για ολα αυτα που σας βρισκουν αντιθετες/ους.
Καλα τα λογια αλλα αποτελεσματα φερνει συνηθως η δραση κι οχι η αδρανεια.

Αποσυνδεδεμένος mentoras

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 225
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #3870 στις: Δεκέμβριος 01, 2009, 07:43:05 μμ »
Δεν θα διαφωνησω με αυτα που λετε ολες/οι γιατι ετσι κι αλλιως ειναι σε θεωρητικο επιπεδο.
Αναρωτιεμαι ομως αν σκοπευετε να αντιδρασετε για ολα αυτα που σας βρισκουν αντιθετες/ους.
Καλα τα λογια αλλα αποτελεσματα φερνει συνηθως η δραση κι οχι η αδρανεια.

H πιο ριζικη αντιδραση θα ηταν η ψηφος μας στις εθνικες εκλογες, πιστευω. Βεβαια θα μου πειτε δεν μας τα ειχαν πει αυτα...αλλα εμεις ως λαος, οταν παμε και δινουμε αυτοδυναμια στο ενα ή στο αλλο κομμα, μετα τι περιμενουμε? Αν ηταν πολυκομματικη η κυβερνηση, νομιζω οτι θα ηταν πιο στρωμενα τα πραγματα για ολους μας. Τωρα, αυτοδυναμη, η καθε κ.Διαμαντοπουλου (βαλτε εσεις οτι ονομα θελετε), παντοδυναμη, διχως να εχει κανεναν αναγκη (ασε την αντιπολιτευση να φωναζει, αν φωναζει), κανει οτι της κατεβασει η γκλάβα της.
Ναι, ειναι δυσκολα τα πραγματα, αλλα μεχρι του σημειου να μας πετουν στην πληρη απαξια, υπαρχει αποσταση..
Και για του λογου του αληθες, δειτε κι αυτο
http://adioristos.wordpress.com/2009/12/01/%CE%B4%CE%B5%CE%BD-%CE%B5%CE%B9%CE%BD%CE%B1%CE%B9-%CE%B4%CF%85%CE%BD%CE%B1%CF%84%CE%BF%CE%BD-%CE%BC%CE%B5-%CE%B5%CE%BD%CE%B1-%CF%80%CF%84%CF%85%CF%87%CE%B9%CE%BF-%CE%BD%CE%B1-%CE%B8%CE%B5%CF%89%CF%81/
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 01, 2009, 07:46:26 μμ από mentoras »

Αποσυνδεδεμένος PHYSCIENCE

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 897
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #3871 στις: Δεκέμβριος 01, 2009, 07:55:11 μμ »
Παρακολουθώ την συζήτηση καιρό τώρα και θα ήθελα να κάνω μια επισήμανση......
έχουμε δημιουργήσει την κατάντια του κλάδου που μας αξίζει...
έχουμε τους συνδικαλιστές που μας αξίζουν...θα έλεγα ότι έχουμε πολύ καλύτερους από αυτούς που πραγματικά μας αξίζουν....
Και το εννοώ ...αυτά που λέτε για συνδικαλιστές μαριονέτες και μπούρδες (δεν πιστεύω πλέον ότι είναι ) ...δεν είναι τίποτε παραπάνω από την παραδοχή ότι είμαστε ηλίθιοι που τους επιλέγουμε.Στην πραγματικότητα δεν είμαστε ηλίθιοι...απλά δεν ασχολούμαστε.Αν λοιπόν βγεί έστω και ένας καλός συνδικαλιστής ( που υπάρχουν αρκετοί από ότι διαπίστωσα) ....δεν μας αξίζει.
έχουμε τους μισθούς που μας αξίζουν......γιατί κάποιος που έχει δουλέψει ωρομίσθιος παραπάνω λέει ότι 1000 € φθάνουν για να ζήσει μια οικογένεια ....η αιτιολόγηση είναι ότι στον ιδιωτικό τομέα κάποιοι παίρνουν 800 άρα τα 1000 φθάνουν...
έχουμε το σύστημα πρόσληψης που μας αξίζει ........γιατί κανείς δεν κοιτά να πάει στις συνελεύσεις για να παρθεί συλλογική απόφαση.
Συλλογική σημαίνει ότι όταν δεν καταφέρνω να πείσω τους πολλούς ...ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΩ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΟΥ.
Κάποιος στο φορουμ παραπονέθηκε γιατί πήγε στη συνέλευση και δεν του άρεσαν αυτά που άκουσε ? ? ? Και καταλίγει στο ότι καλύτερα να πήγαινε για καφέ.Η περίπτωση του να μιλήσει στην συνέλευση και να πείσει ή αν όχι ,να αναγνωρίσει το ότι πρέπει να υποστηρίξει ακόμα και αν θεωρεί ότι αυτό που λέγεται είναι λάθος ανήκει ........στην ονειροχώρα.

και κατ επέκταση έχουμε την επαγγελματική ζωή που μας αξίζει.


Και σας ρωτάω...Με ποιο δικαίωμα παίρνετε μέρος στην διαβούλευση με την υπουργό χωρίς να πάρετε μέρος πρώτα στην διαβούλευση με εμένα?
Εγώ είμαι ο κάθε συνάδελφός σας.....Με εμένα μιλήσατε? Σας είπα αν συμφωνώ ή όχι με αυτό που λέτε? Νομίζεται ότι έχετε το δικαίωμα να λέτε ότι σας κατέβει απευθείας στον υπουργό χωρίς να συζητήσεται με τον υπόλοιπο κλάδο ? Μήπως κάποιος πιστεύει ότι θα κάνει το καλό στον κλάδο χωρίς να το αποφασίσει ο κλάδος ? Μήπως κάποιος το παίζει Μεσσίας μέσα σας ?

Πήγα σε μια συνέλευση που βρίσκονταν ... λίγα άτομα .Είδα ανθρώπους να ....παρακαλάνε να μαζευτεί ο κόσμος στην συνέλευση .

Γύρισα και βλέπω στο pc κάποιους να μιλάνε για τους .....κομματάρχηδες των ΕΛΜΕ! Ε λοιπον συνάδελφοι ....ντροπή μας!
Κοιτάξτε τι λέει η ανακοίνωση της ΟΛΜΕ....
 
Απαιτείται τώρα όλοι οι αναπληρωτές και ωρομίσθιοι εκπαιδευτικοί  να γραφούν στις ΕΛΜΕ και τους Διδ. Συλλόγους, να πάρουν μαζικά μέρος στις Γενικές Συνελεύσεις και στις εκλογές, να δημιουργήσουν Επιτροπές σε κάθε πρωτοβάθμιο  σωματείο.
Πας στην συνέλευση λές την άποψη σου πείθεις ή όχι και μετά τέλος !
Οι αποφάσεις παίρνονται στις συνελεύσεις ....σε  αρέσει η δεν σ αρέσει συντάσσεσαι με τον υπόλοιπο κλάδο και ΜΟΚΟ !
Και το μόκο το εννοώ γιατί ο καθένας νομίζει ότι έχει όλα τα δικαιώματα εδώ μέσα και ...καμία υποχρέωση.
Και ξέρετε γιατί .....? Γιατί μόνο ο κλάδος ζεί ότι ζεις και εσύ.Αν δεν σου αρέσει ο συνδικαλιστής ..άλλαξέ τον....οτιδήποτε άλλο είναι ....εγωιστικό. Και αν δεν μπορείς να τον αλλάξεις πάλι θα πρέπει να τον ακολουθείς.Δεν είπε κανείς ότι πρέπει όλοι να ακούν εσένα.Τον κλάδο τον κινεί η πλειοψηφία αυτών που συμμετέχουν.Και αυτή η πλειοψηφία πρέπει να τον κινεί.Και καθήκον σου είναι να την κάνεις δυνατή είτε την πιστεύεις είτε όχι.Θα το ξαναπώ....όποιος βγαίνει και μιλά επίσημα στην διαβούλευση ενάντια σε αυτά που αποφασίζονται στις ΕΛΜΕ δεν είναι τίποτε άλλο παρά ...εναντίον του κλάδου.Και μην μου πείτε ότι έτσι όπως είναι καλύτερα να είσαστε εναντίων...Δεν τον έφτιαξε ο ΘΕΟΣ εμείς τον καταντήσαμε έτσι.
Αντε γιατί όλοι νομίζεται ότι θα σώσετε τον κόσμο εδώ μέσα...τον κόσμο τον ρωτήσατε αν θέλει να τον σώσετε?

Η ΕΡΩΤΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΑΝΟΙΚΤΗ ΠΡΟΣ ΟΣΟΥΣ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΑΝ ΚΑΤΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΣΤΗΝ ΔΙΑΒΟΥΛΕΥΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΥΠΟΥΡΓΟ ΚΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΠΑΝΤΗΣΗ
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 01, 2009, 07:57:10 μμ από PHYSCIENCE »

Αποσυνδεδεμένος newone

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 193
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #3872 στις: Δεκέμβριος 01, 2009, 07:59:27 μμ »
η αλήθεια είναι όταν ξεκινάς να συμμετέχεις σε ένα θέμα με 259 σελίδες δεν μπορείς να ενημερωθείς για το τί έχει ειπωθεί... πάντως ρίχνοντας μια γρήγορη ματιά κατέληξα στο συμπέρασμα ότι αφενός για μια ακόμη φορά δεν είμαστε συσπειρωμένοι σαν κλάδος γιατί ο καθένας υποστηρίζει το συμφέρον του (π.χ. έχω επιτυχία ασέπ? υποστηρίζω τον ασέπ... έχω προϋπηρεσία? υποστηρίζω την προϋπηρεσία... κλπ, κλπ) και όχι το δίκαιο και αφετέρου το υπουργείο προετοιμάζεται να μας ξεκάνει!! τί θα κάνουμε θα τους αφήσουμε??? δε γίνεται να μην μπορούμε να κάνουμε τίποτα!

και όσο για το ντροπή μας που αναφέρεις psyscience συμφωνώ απόλυτα!

Αποσυνδεδεμένος bikini

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3028
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Έχε ελπίδα... ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #3873 στις: Δεκέμβριος 01, 2009, 08:07:10 μμ »

Κάποιος στο φορουμ παραπονέθηκε γιατί πήγε στη συνέλευση και δεν του άρεσαν αυτά που άκουσε ? ? ? Και καταλίγει στο ότι καλύτερα να πήγαινε για καφέ.Η περίπτωση του να μιλήσει στην συνέλευση και να πείσει ή αν όχι ,να αναγνωρίσει το ότι πρέπει να υποστηρίξει ακόμα και αν θεωρεί ότι αυτό που λέγεται είναι λάθος ανήκει ........στην ονειροχώρα.


Τουλάχιστον εγώ παραβρέθηκα στη συνέλευση της ΕΛΜΕ και ήμουν η μικρότερη σε ηλικία στην αίθουσα (χωρίς υπερβολή) και, εικάζω λόγω ηλικίας, η μόνη αναπληρώτρια.
Οι υπόλοιποι σαν κι εμένα θιγόμενοι συνάδελφοι πού ήταν;;;  ???
Μάλλον πήγαν κατευθείαν για καφέ...
Τι να μου πουν, λοιπόν, όλοι αυτοί οι συνδικαλιστές που, αφού μονιμοποιήθηκαν, απλώς αερολογούν;;;  ???
Αυτό, βέβαια, το ότι δεν μου άρεσαν οι απόψεις τους, δεν σημαίνει ότι θα απέχω και από τις εκλογές της ερχόμενης εβδομάδας για την ανάδειξη νέου ΔΣ της ΕΛΜΕ.
Δεν ανέχομαι πια να περιτριγυρίζομαι από

1) "μαλθακούς"
2) ξερόλες
3) ανθρώπους που κοιτάζουν τους άλλους αφ' υψηλού ._

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2600
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #3874 στις: Δεκέμβριος 01, 2009, 08:10:41 μμ »
πως μπορουμε να ειμαστε συσπειρωμενοι σαν κλαδος οταν ο καθενας εχει οντως διαφορετικα συμφεροντα που αλλαζουν με καθε κυβερνηση? εγω σπουδαζοντας, ηξερα οτι με επετηριδα θα διοριζομουν εστω σε 4-5 χρονια. Τελειωνω  και αλλαζουν τα πραγματα, αρχιζει ΑΣΕΠ, μετα προστιθεται και προυπηρεσια, μετα προκυπτει το 24μηνο. Τωρα τι να υποστηριξω??
θα υποστηριξω οτι το τομαρι μου και πολλα αλλα ακομα εχουμε βαρεθει να κυνηγαμε το σαπουνι του διορισμου και πια θελουμε να διοριστουμε με οποιο τροπο ασχετα με το τι θα γινει με τους υπολοιπους. Ναι, το λεω και ντρεπομαι , δεν με νοιαζςει για τους αλλους 13 χρονια προσπαθω να το πιασω και ολο μου γλιστραει απο τα χερια..... ελεος
ας περιμενουν οι νεοτεροι, αυτοι δεν εχουν κουραστει ακομα, ουτε εχουν προσφερει στην εκπαιδευση (και σε 11 σχολεια) αυτα που εχω προσφερει εγω!!!

Αποσυνδεδεμένος newone

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 193
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #3875 στις: Δεκέμβριος 01, 2009, 08:16:10 μμ »
καταλαβαίνω την προσπάθεια σου, καταλαβαίνω την αγανάκτηση σου αλλά.... αλλά... υπάρχουν πολλά αλλά!!!

δεν ξέρω τί θα γίνει αλλά πρέπει να προσπαθήσουμε όλοι να διατηρηθεί το υπάρχον σύστημα το οποίο αν μη τι άλλο δίνει στους εκπαιδευτικούς τρεις εναλλακτικούς τρόπους διορισμού (άσχετα αν εντέλει δεν διορίζεται κόσμος!!)

Αποσυνδεδεμένος bikini

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3028
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Έχε ελπίδα... ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #3876 στις: Δεκέμβριος 01, 2009, 08:21:05 μμ »
1) Η ΟΛΜΕ ΚΗΡΥΣΣΕΙ 3ωρη ΣΤΑΣΗ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΓΙΑ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΑ 7/12, [11-2 για τον πρωινό κύκλο και 2-5 για τον απογευματινό]

ΚΑΙ ΚΑΛΕΙ ΣΕ ΣΥΛΛΑΛΗΤΗΡΙΟ ΑΠΟ ΤΑ ΠΡΟΠΥΛΑΙΑ ΣΤΗ ΒΟΥΛΗ 12.30 μμ

http://www.alfavita.gr/ank_b/ank1_12_9_0359.php

Υ.Γ: Θα έχει άραγε περισσότερη συμμετοχή;  ???


2) http://www.alfavita.gr/ank_b/ank1_12_9_0403.php
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 01, 2009, 08:24:22 μμ από bikini »
Δεν ανέχομαι πια να περιτριγυρίζομαι από

1) "μαλθακούς"
2) ξερόλες
3) ανθρώπους που κοιτάζουν τους άλλους αφ' υψηλού ._

Αποσυνδεδεμένος PHYSCIENCE

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 897
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #3877 στις: Δεκέμβριος 01, 2009, 08:24:44 μμ »
Τουλάχιστον εγώ παραβρέθηκα στη συνέλευση της ΕΛΜΕ και ήμουν η μικρότερη σε ηλικία στην αίθουσα (χωρίς υπερβολή) και, εικάζω λόγω ηλικίας, η μόνη αναπληρώτρια.
Οι υπόλοιποι σαν κι εμένα θιγόμενοι συνάδελφοι πού ήταν;;;  ???
Μάλλον πήγαν κατευθείαν για καφέ...
Τι να μου πουν, λοιπόν, όλοι αυτοί οι συνδικαλιστές που, αφού μονιμοποιήθηκαν, απλώς αερολογούν;;;  ???
Αυτό, βέβαια, το ότι δεν μου άρεσαν οι απόψεις τους, δεν σημαίνει ότι θα απέχω και από τις εκλογές της ερχόμενης εβδομάδας για την ανάδειξη νέου ΔΣ της ΕΛΜΕ.
Πρέπει να ξεκαθαρίσω σε όσοπυς διαβάζουν το κείμενο ότι αναφερόμουν στην bikini και για αυτό πήρα και την απάντησή μου.Στην πραγματικότητα η bikini είναι μια συνάδελφος που διαβάζω συχνά και γενικότερα εκτιμώ και συμφωνώ με τις απόψεις της.Ανέφερα το γεγονός όχι για να κατηγορήσω την ίδια αλλά για να εναντιωθώ σε μια λογική που λέει ότι οι συνδικαλιστές είναι βλάκες ή ..κοιταν την πάρτη τους ή ....είναι κομματόσκυλα .....ΑΡΑ θα κάνω ότι γουστάρω
bikini επαναλαμβάνω ότι γενικότερα εκτιμώ και την πορεία σου και τα γραφόμενά σου αλλά.....πρέπει να καταλάβουμε όλοι ότι είτε πάμε στις εκλογές είτε δεν πάμε είτε βγει αυτό που θέλουμε έιτε όχι .....θα είμαστε μαζί.Και θα είμαστε μαζί ακόμα και αν πιστευουμε ότι αυτό που λέν κάποιοι είναι αερολογία ηλιθιότητα και ότι διάολο πιστεύει ο καθένας.Κάντε ότι γουστάρετε, ψηφίστε αν θέλετε και πείτε στην συνέλευση ότι θέλετε ....στην τελική ...ειναι δικαίωμα του καθενός να ψηφίσει αν θέλει ,να φτιάξει συνδιασμό να κατεβάσει προτάσεις και να υπερψηφιστεί.Αν βαριόμαστε πρόβλημα μας.Όταν όμως παίρνεται μία απόφαση από συνέλευση...με ποιο δικαίωμα κάποιος ...... θα εναντιωθεί ? Ποια είναι η υποχρέωσή του ?    

catwoman αν δεν σε νοιάζει για τους άλλους ούτε στους άλλους και ούτε σε εμένα μας νοιάζει για εσένα ακόμα και αν κουράστηκες.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32327
  • Τελευταία: pante96
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161744
  • Σύνολο θεμάτων: 19234
  • Σε σύνδεση σήμερα: 540
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 451
Σύνολο: 463

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.093 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.