*

Αποστολέας Θέμα: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου  (Αναγνώστηκε 1966990 φορές)

0 μέλη και 35 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Landau

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6022
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση.. BAZINGA!
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #5502 στις: Ιανουάριος 16, 2010, 03:57:39 μμ »
και με το 24 μηννο τι θα γίνει; Παιδιά συγχωρέστε με, αλλά θα διοριζόμουν με το 40% αλλά μπήκαν μπροστά μου 99 ατομα από οαεδ και χάνω διρισμό εξαιτίας τους. Είμαι 3 φορές επιτυχούσα, δούλεψα χωρίς να παρακαλέσω κανέναν κι έρχεται τώρα η Διαμαντοπούλου και μου μιλάει για αξιοκρατία; Αυτό είναι αξιοκρατία; Να βολευτούν οι οαεδίτες που δεν κόπιασαν καθόλου και όλοι οι υπόλοιποι να δίνουν και να ξαναδίνουν; Ελεος πια! δεν μπορώ. Αν την είχα μπροστά μου την άχρηστη θα την έφτυνα. Πασόκ και μαλ....! . Συμφωνώ ότι η ΝΔ μπορεί να έκανε άλλες αισχρότητες αλλά εμάς τους εκπαιδευτικούς μας ευνόησε. Είμαι πολύ απογοητευμένη απο το κόμμα που ψήφισα. Στερνή μου γνώση.......

Αλλιώς θα ψήφιζες νδ ;
Γι' αυτό δεν πάμε μπροστά...
"Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it."
(Richard P. Feynman ?)

"The first condition of progress is the removal of censorship."
(George Bernard Shaw)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:42:18 »

Αποσυνδεδεμένος sec

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 696
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #5503 στις: Ιανουάριος 16, 2010, 05:02:31 μμ »
Δεν είναι τα 22χρονα και εμείς/εσείς, είναι όλοι μαζί εναντίον των λαμογιών που έχουμε τη δυστυχία να μας κυβερνάνε (με συνυπεύθυνα, βέβαια ΟΛΑ τα βόδια που ψηφίζουν τον δικομματισμό όλα αυτά τα χρόνια!).

Δηλαδή μας λες ότι οι πολιτικοί είναι λαμόγια και η κοινωνία (που απαρτίζεται και από πολλά 22χρονα-32χρονα) δεν είναι. Άρα ψηφίζοντας π.χ. Καρατζαφέρη ή Παπαρήγα ή Οικολόγους θα λύνονταν τα προβλήματά μας. Δυστυχώς δεν είναι τόσο απλό! Έχουμε τους πολιτικούς που μας αξίζουν, αυτούς θέλουμε, τώρα αν όλοι συζητούμε για τα λαμόγια (η Διαμαντοπούλου 1η) γι' αυτό ευθύνεται μια διάθεση να κοροϊδέψουμε το διπλανό σε συνδυασμό με την επίπλαστη υψηλή εικόνα που έχουμε υποτίθεται για τον εαυτό μας. Τόμους βιβλίων θα μπορούσαν να γραφούν για την ψυχολογία μας ως λαό.

Υ.Γ. Δεν είμαι 22χρόνο :)

Δεν έχει και τόση σημασία, αρκεί που είσαι με τους καλούς και όχι με τα λαμόγια, δηλαδή αυτούς που χαίρονταν γιατί κάποιοι καραβοτσακισμένοι 40ρηδες χάνουν το διορισμό τους, με την ελπίδα ότι οι θέσεις αυτές θα καταληφθούν αίφνης "αξιοκρατικά" από αυτούς.

Αποσυνδεδεμένος jak_13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6831
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάντα με χαμόγελο!!!
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #5504 στις: Ιανουάριος 16, 2010, 05:14:30 μμ »
και με το 24 μηννο τι θα γίνει; Παιδιά συγχωρέστε με, αλλά θα διοριζόμουν με το 40% αλλά μπήκαν μπροστά μου 99 ατομα από οαεδ και χάνω διρισμό εξαιτίας τους. Είμαι 3 φορές επιτυχούσα, δούλεψα χωρίς να παρακαλέσω κανέναν κι έρχεται τώρα η Διαμαντοπούλου και μου μιλάει για αξιοκρατία; Αυτό είναι αξιοκρατία; Να βολευτούν οι οαεδίτες που δεν κόπιασαν καθόλου και όλοι οι υπόλοιποι να δίνουν και να ξαναδίνουν; Ελεος πια! δεν μπορώ. Αν την είχα μπροστά μου την άχρηστη θα την έφτυνα. Πασόκ και μαλ....! . Συμφωνώ ότι η ΝΔ μπορεί να έκανε άλλες αισχρότητες αλλά εμάς τους εκπαιδευτικούς μας ευνόησε. Είμαι πολύ απογοητευμένη απο το κόμμα που ψήφισα. Στερνή μου γνώση.......

Αλλιώς θα ψήφιζες νδ ;
Γι' αυτό δεν πάμε μπροστά...

Μάλλον ο τρόπος που ερμηνεύουν μερικοί τον όρο δημοκρατία δεν μας αφήνει να πάμε μπροστά.
Έμαθα πως ο άνθρωπος δικαιούται να κοιτά τον άλλον από ψηλά
μόνο όταν πρέπει να τον βοηθήσει να σηκωθεί!

Gabriel Garcia Marquez

Αποσυνδεδεμένος Landau

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6022
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση.. BAZINGA!
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #5505 στις: Ιανουάριος 16, 2010, 05:38:04 μμ »
Μάλλον ο τρόπος που σκέφτεται ο καθένας μας ατομικά, δεν μας αφήνει να πάμε μπροστά.
Και σίγουρα έχουμε τους πολιτικούς που μας αξίζουν, αφού η πλειοψηφία (η μάζα) τους βγάζει κάθε φορά. Εδώ πρέπει να μας προβληματίσει η αποτυχία της "δικτατορίας της πλειοψηφίας".
"Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it."
(Richard P. Feynman ?)

"The first condition of progress is the removal of censorship."
(George Bernard Shaw)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:42:18 »

Αποσυνδεδεμένος arist2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #5506 στις: Ιανουάριος 16, 2010, 05:39:27 μμ »
H θεσμοθέτηση μεταβατικού σταδίου είναι απαραίτητη προκειμένου και μην υπάρξουν κοινωνικές αδικίες. Πάντως, στους διορισμούς μέσω AΣEΠ θα προσμετράται η προϋπηρεσία, ενώ δεν θα εξαναγκάζονται οι εκπαιδευτικοί να περνούν διαγωνισμό κάθε τόσο. Oι τελικές ρυθμίσεις θα φθάσουν στη Bουλή μετά από εκτενή διαβούλευση, χωρίς, όμως, χρονοτριβές.

Απο τη συνέντευξη της Χριστοφιλοπουλου....να και κάτι θετικό ξεκαθαρίστηκε ότι δε θα πρέπει να είμαστε κάθε φορά επιτυχόντες....

αλλα αν έχουμε επιτυχία και δε μας πάρουν τι να την κάνουμε....θα μου πείτε απο το ολότελα κάτι είναι και αυτό...

evants

  • Επισκέπτης
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #5507 στις: Ιανουάριος 16, 2010, 05:45:33 μμ »
H θεσμοθέτηση μεταβατικού σταδίου είναι απαραίτητη προκειμένου και μην υπάρξουν κοινωνικές αδικίες. Πάντως, στους διορισμούς μέσω AΣEΠ θα προσμετράται η προϋπηρεσία, ενώ δεν θα εξαναγκάζονται οι εκπαιδευτικοί να περνούν διαγωνισμό κάθε τόσο. Oι τελικές ρυθμίσεις θα φθάσουν στη Bουλή μετά από εκτενή διαβούλευση, χωρίς, όμως, χρονοτριβές.

Ταδε εφη Χριστοφιλοπουλου,λιγο-λιγο τα μαζευουν.μπειτε στο facebook,γραψτε τι σκεφτεστε,στειλτε e-mail.Δεν ειμαστε στα 60's για να φοβομαστε να πουμε τη γνωμη μας επωνυμα.Δεν εχει νοημα να τα λενε μεταξυ τους οι ομοιοπαθουντες.Επικοινωνηστε με τον Τριανταφυλλοπουλο,τον Τραγκα,οποιοι και να ειναι,ο,τι γνωμη και να εχουμε γι'αυτους,ειναι οι μονοι που ασχολουνται.Η Κανελλη,οι βουλευτες της περιφερειας μας,ο π ο ι ο σ δ η π ο τ ε μπορει να ειναι χρησιμος.

Αποσυνδεδεμένος vt70

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 32
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #5508 στις: Ιανουάριος 16, 2010, 06:13:55 μμ »
και με το 24 μηννο τι θα γίνει; Παιδιά συγχωρέστε με, αλλά θα διοριζόμουν με το 40% αλλά μπήκαν μπροστά μου 99 ατομα από οαεδ και χάνω διρισμό εξαιτίας τους. Είμαι 3 φορές επιτυχούσα, δούλεψα χωρίς να παρακαλέσω κανέναν κι έρχεται τώρα η Διαμαντοπούλου και μου μιλάει για αξιοκρατία; Αυτό είναι αξιοκρατία; Να βολευτούν οι οαεδίτες που δεν κόπιασαν καθόλου και όλοι οι υπόλοιποι να δίνουν και να ξαναδίνουν; Ελεος πια! δεν μπορώ. Αν την είχα μπροστά μου την άχρηστη θα την έφτυνα. Πασόκ και μαλ....! . Συμφωνώ ότι η ΝΔ μπορεί να έκανε άλλες αισχρότητες αλλά εμάς τους εκπαιδευτικούς μας ευνόησε. Είμαι πολύ απογοητευμένη απο το κόμμα που ψήφισα. Στερνή μου γνώση.......
------------------------------------------------

Η Ν.Δ. ευνόησε τους εκπαιδευτικούς; Πλάκα κάνουμε; Με τι τους ευνόησε; Με το νόμο για διορισμό πολύτεκνων και τρίτεκνων ή με το πάγωμα των μισθών τους; Τρελαθήκαμε; Από τις χειρότερες κυβερνήσεις που έχουν περάσει στο χώρο της Παιδείας ήταν!  Τους μόνους που ευνόησε σκανδαλωδώς ήταν οι αναπληρωτές με απίθανες προϋπηρεσίες που έκαναν τα πάντα για να διοριστούν, προκειμένου να αποφύγουν τον ΑΣΕΠ.
Τους τωρινούς κυβερνώντες μένει να τους δούμε... Πάντως, άλλη μία πενταετία σαν την προηγούμενη αν έλθει ", με παγωμένους μισθούς, τελειώσαμε" οριστικά!

Αποσυνδεδεμένος marias

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1098
    • Προφίλ
    • www.dailytech.gr
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #5509 στις: Ιανουάριος 16, 2010, 06:19:51 μμ »
H θεσμοθέτηση μεταβατικού σταδίου είναι απαραίτητη προκειμένου και μην υπάρξουν κοινωνικές αδικίες. Πάντως, στους διορισμούς μέσω AΣEΠ θα προσμετράται η προϋπηρεσία, ενώ δεν θα εξαναγκάζονται οι εκπαιδευτικοί να περνούν διαγωνισμό κάθε τόσο. Oι τελικές ρυθμίσεις θα φθάσουν στη Bουλή μετά από εκτενή διαβούλευση, χωρίς, όμως, χρονοτριβές.

Απο τη συνέντευξη της Χριστοφιλοπουλου....να και κάτι θετικό ξεκαθαρίστηκε ότι δε θα πρέπει να είμαστε κάθε φορά επιτυχόντες....

αλλα αν έχουμε επιτυχία και δε μας πάρουν τι να την κάνουμε....θα μου πείτε απο το ολότελα κάτι είναι και αυτό...

Απορία:  "...στους διορισμούς μέσω AΣEΠ θα προσμετράται η προϋπηρεσία,..." Μα και τώρα προσμετράται η προυπηρεσία στους διορισμούς μέσω ΑΣΕΠ, δεν είναι κάτι καινούριο!
"...δεν θα εξαναγκάζονται οι εκπαιδευτικοί να περνούν διαγωνισμό κάθε τόσο." Αυτό αδυνατώ να το ερμηνεύσω! Και τι θα γίνει με τις προηγούμενες επιτυχίες;
 

Αποσυνδεδεμένος karxarias29

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2296
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #5510 στις: Ιανουάριος 16, 2010, 06:21:56 μμ »
Επειδή με όλες αυτές τις δηλώσεις των  :-X :-X :-X... τα υπουργεία τους, ΑΓΑΝΑΚΤΗΣΑ, το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι...

Rage Against The Machine - Killing in the name

http://www.youtube.com/watch?v=fkuOAY-S6OY

Τα σπάνε!!!!! Δεν μπορώ να παραθέσω στίχους, γιατί προς το τέλος του τραγουδιού ... πιπέρι στο στόμα! Αυτό λοιπόν το ... πιπέρι στο στόμα τους το αφιερώνω ΟΛΟΨΥΧΑ!!!

Αν αντέχετε αυτό το είδος τη μουσικής, ακούστε το!



Αποσυνδεδεμένος sartr

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 264
  • hesta la vista
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #5511 στις: Ιανουάριος 16, 2010, 06:44:06 μμ »
και με το 24 μηννο τι θα γίνει; Παιδιά συγχωρέστε με, αλλά θα διοριζόμουν με το 40% αλλά μπήκαν μπροστά μου 99 ατομα από οαεδ και χάνω διρισμό εξαιτίας τους. Είμαι 3 φορές επιτυχούσα, δούλεψα χωρίς να παρακαλέσω κανέναν κι έρχεται τώρα η Διαμαντοπούλου και μου μιλάει για αξιοκρατία; Αυτό είναι αξιοκρατία; Να βολευτούν οι οαεδίτες που δεν κόπιασαν καθόλου και όλοι οι υπόλοιποι να δίνουν και να ξαναδίνουν; Ελεος πια! δεν μπορώ. Αν την είχα μπροστά μου την άχρηστη θα την έφτυνα. Πασόκ και μαλ....! . Συμφωνώ ότι η ΝΔ μπορεί να έκανε άλλες αισχρότητες αλλά εμάς τους εκπαιδευτικούς μας ευνόησε. Είμαι πολύ απογοητευμένη απο το κόμμα που ψήφισα. Στερνή μου γνώση.......
------------------------------------------------

Η Ν.Δ. ευνόησε τους εκπαιδευτικούς; Πλάκα κάνουμε; Με τι τους ευνόησε; Με το νόμο για διορισμό πολύτεκνων και τρίτεκνων ή με το πάγωμα των μισθών τους; Τρελαθήκαμε; Από τις χειρότερες κυβερνήσεις που έχουν περάσει στο χώρο της Παιδείας ήταν!  Τους μόνους που ευνόησε σκανδαλωδώς ήταν οι αναπληρωτές με απίθανες προϋπηρεσίες που έκαναν τα πάντα για να διοριστούν, προκειμένου να αποφύγουν τον ΑΣΕΠ.
Τους τωρινούς κυβερνώντες μένει να τους δούμε... Πάντως, άλλη μία πενταετία σαν την προηγούμενη αν έλθει ", με παγωμένους μισθούς, τελειώσαμε" οριστικά!


O vt70 λέει αλήθειες.

Αποσυνδεδεμένος bear

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 29
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #5512 στις: Ιανουάριος 16, 2010, 07:01:18 μμ »
Η Διαμάντω ξέρει τι κάνει: Το ζήτημα των αδιόριστων εκπαιδευτικών (το οποίο είναι ζήτημα που δημιούργησαν ΟΛΕΣ οι πολιτικές ηγεσίες) είναι καυτή πατάτα που κανένας δεν έχει την διάθεση να ασχοληθεί μαζί της σοβαρά. Πως λοιπόν μειώνεις τις στρατιές αδιόριστων εκπαιδευτικών;;; Πολύ απλά τους διώχνεις από τον χώρο της εκπαίδευσης. Όλες οι κινήσεις της Διαμάντως στοχεύουν σε αυτό ακριβώς:

1) ΠΔΣ --> Αν δεν έχεις πτυχίο δεκαετίας και βάλε δεν κάνεις ουτε 1 ώρα
2) ΑΣΕΠ για όλους --> σωστό το μέτρο προκειμένου να μην υπάρχουν αδικείες και παραθυράκια ΑΛΛΑ η επιτυχία στον ΑΣΕΠ δεν σημαίνει σε καμμία περίπτωση ότι είσαι και εν δυνάμει καλός καθηγητής. Για τους περισσότερους ο ΑΣΕΠ είναι ένας μπαμπούλας που τους κοστίζει σε χρόνο, ενέργεια και χρήμα και σίγουρα τους αποθαρύνει από το να γίνουν καθηγητές. Και πως να μην είναι αυτό μια και ο ΑΣΕΠ γίνεται κάθε 2 χρόνια και τα περιθώρια διορισμού είναι πολύ μικρά λόγω του αυξημένου ανταγωνισμού.
3) Μεταβίβαση ευθυνών στην τοπική αυτοδιοίκηση --> Μήπως μυρίζει βύσμα;;;
4) Μειώσεις των προσλήψεων

Τι άλλο θέλουμε ρε παιδιά;;; κάνει ό,τι περνάει από το χέρι της προκειμένου να μας πει "βρείτε δουλειά αλλού"

Προσωπικά είμαι ιδιαιτέρως προβληματισμένος με την όλη κατάσταση: Δεν θέλω να δίνω ΑΣΕΠ μέχρι τα 40 μου και σίγουρα δεν θέλω να ζω ημιαπασχολούμενος μέχρι αυτή την ηλικία. Το σίγουρο είναι ότι αν βρω κάποια άλλη δουλειά που με ικανοποιεί θα αποχαιρετίσω τον κλάδο της εκπαίδευσης για τα καλά. Έρμαιο της κάθε κυβέρνησης ΔΕΝ γίνομαι.

Η κατάσταση αυτή ΔΕΝ πρόκειται να αλλάξει χωρίς η Διαμάντω να υποστεί ΣΟΚ από τον κλάδο των εκπαιδευτικών. Αλλά επειδή οι ήδη διορισμένοι νιώθουν βολεμένοι και δεν ασχολούνται με τους αδιόριστους, οι αναπληρωτές-ορομίσθιου δεν θέλουν να χάσουν ούτε 1/2 μόριο προυπηρεσίας τους, συστράτευση δεν πρόκειται να υπάρξει ποτέ. Μια και η διαβάθμιση των εκπαιδευτικών σε μόνιμους, αναπληρωτές, ορομίσθιους είναι καλά μελετημένη ώστε να στερεί από τον κλάδο των εκπαιδευτικών ευκαιρία για μαζικές κινητοποιήσεις. Οι μέχρι τώρα κινητοποιήσεις είναι κατά την άποψή μου σπασμοδικές και μεμονομένες. Μακάρι να αλλάξει κάτι.
annihilation will be unavoidable

Αποσυνδεδεμένος jak_13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6831
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάντα με χαμόγελο!!!
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #5513 στις: Ιανουάριος 16, 2010, 07:11:41 μμ »
Παίζοντας με τις ζωές των ωρομισθίων εκπαιδευτικών ή ο απόλυτος μεσαίωνας της ζωής, της εργασίας, της παιδείας!


http://www.alfavita.gr/ank_b/ank15_1_10_0925.php
Έμαθα πως ο άνθρωπος δικαιούται να κοιτά τον άλλον από ψηλά
μόνο όταν πρέπει να τον βοηθήσει να σηκωθεί!

Gabriel Garcia Marquez

Αποσυνδεδεμένος Giannis1

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2220
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #5514 στις: Ιανουάριος 16, 2010, 07:56:46 μμ »
Τι να πω ρε παιδιά.....ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΛΕΝΕ ΨΕΜΜΑΤΑ.......ΝΑ ΠΑΡΑΠΛΑΝΗΣΟΥΝ ΤΗΝ Ε.Ε...ΔΗΘΕΝ 3000...ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ 10.000


ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΓΙΑ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΩΝ ΑΠΟΣΠΑΣΕΩΝ....ΞΕΡΕΤΕ ΤΙ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΑ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΘΑ ΠΑΕΙ ΣΥΝΝΕΦΟ...

Τελος των αποσπάσεων? Θα επιβληθούν τέλη και στις αποσπάσεις τώρα?!?!?!
Οι υπουργοί, τσεκάρουν κι αυτοί κουτάκι "δέχομαι τοποθέτηση και στα υπόλοιπα υπουργεία"?

Αποσυνδεδεμένος aiax

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 61
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #5515 στις: Ιανουάριος 16, 2010, 08:01:40 μμ »
Τρέχαμε σ' όλη την Ελλάδα τόσα χρόνια. Ξαφνικά βρίσκονται μπροστα μας οι ΟΑΕΔίτες. Μας μειώνουν τους διορισμούς και τις προσλήψεις. Παγώνουν και σε λίγο μειώνουν τους μισθούς. Μας υποχρεώνουν να δουλέψουμε υποχρεωτικά τρία χρόνια στον τόπο διορισμού. Θα μας ασφαλίσουν στο ΙΚΑ. Τι άλλο, γαμώ το κερατό μου, μας μένει για να μην κλείσουμε τα σχολεία;;;;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32310
  • Τελευταία: Alex.pe83
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160986
  • Σύνολο θεμάτων: 19226
  • Σε σύνδεση σήμερα: 660
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 482
Σύνολο: 482

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.116 δευτερόλεπτα. 27 ερωτήματα.