*

Αποστολέας Θέμα: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου  (Αναγνώστηκε 1955331 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος zizoulis

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 726
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #8344 στις: Μάρτιος 23, 2010, 01:37:26 μμ »
Moλις ειπαν στην ΝΕΤ οτι θα γινει ΑΣΕΠ 2010 εκπαιδευτικων και το Υπουργειο Παιδειας ετοιμαζεται για τον διαγωνισμο κι οτι το θεμα ειναι ποσες θεσεις θα προκηρυχθουν και σε ποιες ειδικοτητες
Αυτο που λες "σε ποιες ειδικοτητες" σημαινει οτι μπορει να κανει ασεπ, αλλα να μην προκηρυξει θεσεις φιλολογων αν θεωρει οτι εχει επαρκεια?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:52:50 »

Αποσυνδεδεμένος eleniCH06

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 186
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #8345 στις: Μάρτιος 23, 2010, 01:55:48 μμ »
παιδια χωρις να εχω πληροφοριες ,αλλα απλη λογικη........ δεν ειναι αυτονοητο οτι δεν θα υπαρχουν κενα απο ολες τις ειδικοτητες αφου θα γυρισουν αποσπασμενοι και εξακολουθω να πιστευω οτι δεν θα γινει ΑΣΕΠ αρχες του 11 αλλα τελη του 11........ οπως και οτι θα περαστουν ολα αυτα μεσα στο καλοκαιρι οπως ειχε γινει το 98 επι Αρσενη.......... και ελπιζω να βγω ψευτρα αλλα πιστευω οτι θα περαστει κ η αρση της μονιμοτητας μεσα στο καλοκαιρι...... δεν τα λεω απο απαισιοδοξια αλλα απλα σκεπτομενη........ πειτε ιδεες?????????????????
δευτερη ζωη δεν εχει

Αποσυνδεδεμένος Zois

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 91
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #8346 στις: Μάρτιος 23, 2010, 02:01:55 μμ »
Παιδία ... μην τρελαίνεστε ... Η άρση μονιμότητας είναι πολύ μεγάλο κεφάλαιο για να το ανοίξουν αυτή την στιγμή ... Δεν νομίζω ότι θα υπάρξει εξέλιξη σε αυτό το κομμάτι σύντομα. Αν ψηφιστεί κάτι θα είναι η δυνατότητα απομάκρυνσης δημ. υπαλλήλων που λαδώνονται και πιάνονται στα πράσα.
Κουράγιο ... και καλό διάβασμα ...

Αποσυνδεδεμένος anastasia86

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 418
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #8347 στις: Μάρτιος 23, 2010, 02:25:59 μμ »
Γιατί μέχρι τώρα έπιαναν πολλούς στα πράσα να λαδώνονται; Κοινό μυστικό έχει γίνει το λάδωμα σε όλο το δημόσιο και κανείς δεν απομακρύνεται ποτέ,αντιθέτως μοιράζονται "τα κέρδη"!! ;)  Συμφωνώ με την Ελένη παραπάνω,νομίζω πως όλα θα τα περάσει στη ζούλα το καλοκαίρι. Αλλά βρε παιδιά πρέπει να κουνηθούμε λίγο,κάτι να κάνουμε..Δεν γίνεται να συνεχίσουμε να είμαστε μόνο θεατές..  :( :( Όσο για τον ΑΣΕΠ πολλοί δεν τον βλέπουμε να γίνεται φέτος.Που να μας βάλουν αν γίνει; Εδώ δεν ξέρουν τι θα κάνουν με τη Β φουρνιά.. :-\ :-\
Πες αυτό που θες, όπως θα ήθελες να το ακούσεις...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:52:50 »

Αποσυνδεδεμένος eleniCH06

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 186
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #8348 στις: Μάρτιος 23, 2010, 02:37:55 μμ »
ακριβως αυτο!!!!! τι θα μας κανουν????????απλα καλα θα ηταν να το ξεραμε νωρις να πραξουμε αναλογως........με το μονο μεσο που εχουμε την απεργια.......... και αν δεν καταφερουμε τπτ να συνεχισουμε τη ζωη μας βαζοντας αλλους στοχους......... δεν γινεται αλλο να περνανε τα χρονια τα νιατα μας και ασχολουμαστε με τον ΑΣΕΠ και οτι τον περιβαλει........... εγω προσωπικα ΒΑΡΕΘΗΚΑ.........κουρασα τον εαυτο μου και τους φιλους και την οικογενεια μου που μονο για αυτο μιλαω......
δευτερη ζωη δεν εχει

Αποσυνδεδεμένος jefferson

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 101
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #8349 στις: Μάρτιος 23, 2010, 03:16:44 μμ »
Δεν ανοίγω καινούργιο θέμα...
αυτό το είδατε φαντάζομαι...

http://www.alfavita.gr/ank_b/ank22_3_10_1236.php

"2. Να διοριστούμε κατά προτεραιότητα έναντι των άλλων κατηγοριών εκπαιδευτικών στις κενές οργανικές θέσεις για το ερχόμενο σχολικό έτος."

"Το αίτημά μας αυτό εδράζεται αφενός στο γεγονός ότι κριθήκαμε «άριστοι» σε έναν διαγωνισμό υπό τον έλεγχο ανεξάρτητης αρχής"

Κανένα σχόλιο.

Αποσυνδεδεμένος Zois

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 91
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #8350 στις: Μάρτιος 23, 2010, 03:49:00 μμ »
Γιατί μέχρι τώρα έπιαναν πολλούς στα πράσα να λαδώνονται; Κοινό μυστικό έχει γίνει το λάδωμα σε όλο το δημόσιο και κανείς δεν απομακρύνεται ποτέ,αντιθέτως μοιράζονται "τα κέρδη"!! ;)  Συμφωνώ με την Ελένη παραπάνω,νομίζω πως όλα θα τα περάσει στη ζούλα το καλοκαίρι. Αλλά βρε παιδιά πρέπει να κουνηθούμε λίγο,κάτι να κάνουμε..Δεν γίνεται να συνεχίσουμε να είμαστε μόνο θεατές..  :( :( Όσο για τον ΑΣΕΠ πολλοί δεν τον βλέπουμε να γίνεται φέτος.Που να μας βάλουν αν γίνει; Εδώ δεν ξέρουν τι θα κάνουν με τη Β φουρνιά.. :-\ :-\

... δεν διαφωνώ ότι περνάνε αρκετά πράγματα στην ζούλα ... αλλά νομίζω ότι το συγκεκριμένο που αφορά την άρση της μονιμότητας δεν είναι κάτι που θα περαστεί κατά την άποψή μου τόσο εύκολα ... "υπογείως". Όσον αφορά τις κινητοποιήσεις, η πλειοψηφία όσων επικοινωνούν μέσω του forum είναι θετικοί από ότι έχω καταλάβει. Το σημείο που προβληματίζει είναι ότι ΑΔΕΔΥ και ΓΕΣΣΕ για κάποιους περίεργους λόγους έχουν "παγώσει" τις απεργιακές κινητοποιήσεις. Μάλλον τσίμπησαν στο τυράκι του ΔΝΤ που έριξε η κυβέρνηση όχι τόσο τελικά για τους Ευρωπαίους αλλά περισσότερο για εσωτερική κατανάλωση από ότι φαίνεται ... Άλλωστε η ανοχή και η υποστήριξη που έχει η κυβέρνηση από τα (ο θεός να τα κάνει) συνδικάτα και ΜΜΕ είναι μνημειώδης.

Εγώ απλά είπα να μην προτρέχουμε και καταβαλλόμαστε από πανικό ...
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 23, 2010, 03:57:29 μμ από Zois »
Κουράγιο ... και καλό διάβασμα ...

Αποσυνδεδεμένος mitsy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2659
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Oso zeis mathaineis...
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #8351 στις: Μάρτιος 23, 2010, 03:53:27 μμ »
ένας συνάδελφος μου είπε ότι μίλησε κάποιος από το υπουργείο στο πρωι στη net
αγνοώ!
αν κάποιος είδε τη εκπομπή ας μας μεταφέρει όσα άκουσε.
ευχαριστώ!
καλές γιορτές!

Αποσυνδεδεμένος margarita23

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 65
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #8352 στις: Μάρτιος 23, 2010, 03:56:37 μμ »
ΘΕΩΡΩ ότι το 60 - 40 είναι υποχρεωμένη , βάσει νόμου, να το διορίσει. Υπάρχει ΦΕΚ  και η προκήρυξη του ΑΣΕΠ αναφέρει ρητώς τους διορισμους σε επίπεδο 60 - 40. μην ξεχνάμε ότι πολλοί από 24μηνα και 30 μηνα περιλαμβάνονται στο  40% οπότε οι διορισμοι λιγοστεύουν - βγαίνει το 3000 που ανακοινώθηκε. καθε άλλη ρύθμιση εγκυμονεί κινδύνους προσφυγών και αποζημιώσεων
Να μη ξεχνάμε όμως πως βάση νόμου η υπουργός είναι υποχρεωμένη να πάρει το 100% των θέσεων που προκηρύχθηκαν από τον ΑΣΕΠ, ακόμη κι αν δεν υπάρχουν επιτυχώντες στο γραπτό διαγωνισμό.
Άρα μιλάμε για περίπου 4220 άτομα (60% + 40% ).

Αποσυνδεδεμένος Αναστασια 76

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1853
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κατι...κινειται....ΠΡΟΣΟΧΗ!!!
    • Προφίλ
    • Δελφικα Παραγγελματα
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #8353 στις: Μάρτιος 23, 2010, 03:57:14 μμ »
 
Κ. Μητσοτάκης: Ούτε σε 10 χρόνια δεν θα βγούμε από την κρίση
Πρώτη καταχώρηση: Τρίτη, 23 Μαρτίου 2010, 02:08


«Βρισκόμαστε σε μία καμπή, η εποχή αυτή μου θυμίζει τις παραμονές της δικτατορίας, όταν ο πολιτικός κόσμος δεν μπόρεσε να σταθεί στο ύψος του και να εμποδίσει την δικτατορία που την βλέπαμε να έρχεται», δήλωσε ο επίτιμος πρόεδρος της ΝΔ Κωνσταντίνος Μητσοτάκης σε συνέντευξή του στον τηλεοπτικό σταθμό ΣΚΑΙ.

Ο κ. Μητσοτάκης δήλωσε ότι αυτό που τον φοβίζει πάνω απ όλα είναι η κοινωνική αναταραχή, και εκτίμησε ότι η κρίση θα χρειαστεί τουλάχιστον μία δεκαετία για να ξεπεραστεί.
"Σήμερα χρειάζεται να κατεβάσουμε το επίπεδο του Ελληνικού λαού, πρέπει όλοι να φτωχύνουμε. Η ανάγκη είναι ο υπέρτατος νόμος. Πρέπει να το πάρουμε απόφαση", συμπλήρωσε ο πρώην πρωθυπουργός.

Αναφερόμενος στην εκλογική ήττα του κόμματός του, είπε ότι "η ΝΔ έκανε λάθος που έκανε εκλογές, έπρεπε πρώτα να πάρει τα επώδυνα μέτρα και αν χρειαζόταν να πέσει ώστε να έχει προετοιμάσει το έδαφος. Αυτό δεν έγινε γιατί δεν υπήρξε αρκετή αποφασιστικότητα. Από την αρχή κυβερνήσαμε διστακτικά".

Παράλληλα, τόνισε ότι η διαφορά του Γιώργου Παπανδρέου με τον Κώστα Καραμανλή, είναι πολύ μεγάλη, αλλά επεσήμανε ότι "αν έπαιρναν εγκαίρως τις αποφάσεις δεν θα βρισκόμασταν σε αυτή τη δύσκολη θέση που βρισκόμαστε σήμερα".

Ο κ. Μητσοτάκης χαρακτήρισε ντροπή του ελληνικού πολιτικού συστήματος τον νόμο περί ευθύνης υπουργών και είπε ότι το πρώτο πράγμα που πρέπει να πράξει ο ελληνικός πολιτικός κόσμος για να αποκαταστήσει την τιμή του, η οποία πράγματι έχει τρωθεί, είναι να υπάγεται στη Δικαιοσύνη όπως ο απλός πολίτης.


ειπε και ελαλησε και αμρτιαν ουκ εχει... ;D ;D :P
"Δημοκρατία είναι όταν 4 λύκοι και ένα πρόβατο ψηφίζουν για φαγητό"
(Αρκάς)

Κάποτε, τριακόσιοι πέθαναν για την Ελλάδα.
Σήμερα η Ελλάδα πεθαίνει για τριακόσιους...
http://www.youtube.com/watch?v=P3pHY7auD8w

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #8354 στις: Μάρτιος 23, 2010, 04:06:32 μμ »
Δεν ανοίγω καινούργιο θέμα...
αυτό το είδατε φαντάζομαι...

http://www.alfavita.gr/ank_b/ank22_3_10_1236.php

"2. Να διοριστούμε κατά προτεραιότητα έναντι των άλλων κατηγοριών εκπαιδευτικών στις κενές οργανικές θέσεις για το ερχόμενο σχολικό έτος."

"Το αίτημά μας αυτό εδράζεται αφενός στο γεγονός ότι κριθήκαμε «άριστοι» σε έναν διαγωνισμό υπό τον έλεγχο ανεξάρτητης αρχής"

Κανένα σχόλιο.


ναι, εχουν δικιο, αλλα και οι αλλοι που εχουν κανει μια πορεια στην εκπαιδευση και εχουν δωσει ΑΣΕΠ 2 και 3 και 4 φορες, εχουν εξισου δικιο και ισως κατι παραπανω.....
 
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος anastasia86

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 418
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #8355 στις: Μάρτιος 23, 2010, 04:07:12 μμ »
Γιατί μέχρι τώρα έπιαναν πολλούς στα πράσα να λαδώνονται; Κοινό μυστικό έχει γίνει το λάδωμα σε όλο το δημόσιο και κανείς δεν απομακρύνεται ποτέ,αντιθέτως μοιράζονται "τα κέρδη"!! ;)  Συμφωνώ με την Ελένη παραπάνω,νομίζω πως όλα θα τα περάσει στη ζούλα το καλοκαίρι. Αλλά βρε παιδιά πρέπει να κουνηθούμε λίγο,κάτι να κάνουμε..Δεν γίνεται να συνεχίσουμε να είμαστε μόνο θεατές..  :( :( Όσο για τον ΑΣΕΠ πολλοί δεν τον βλέπουμε να γίνεται φέτος.Που να μας βάλουν αν γίνει; Εδώ δεν ξέρουν τι θα κάνουν με τη Β φουρνιά.. :-\ :-\

... δεν διαφωνώ ότι περνάνε αρκετά πράγματα στην ζούλα ... αλλά νομίζω ότι το συγκεκριμένο που αφορά την άρση της μονιμότητας δεν είναι κάτι που θα περαστεί κατά την άποψή μου τόσο εύκολα ... "υπογείως". Όσον αφορά τις κινητοποιήσεις, η πλειοψηφία όσων επικοινωνούν μέσω του forum είναι θετικοί από ότι έχω καταλάβει. Το σημείο που προβληματίζει είναι ότι ΑΔΕΔΥ και ΓΕΣΣΕ για κάποιους περίεργους λόγους έχουν "παγώσει" τις απεργιακές κινητοποιήσεις. Μάλλον τσίμπησαν στο τυράκι του ΔΝΤ που έριξε η κυβέρνηση όχι τόσο τελικά για τους Ευρωπαίους αλλά περισσότερο για εσωτερική κατανάλωση από ότι φαίνεται ... Άλλωστε η ανοχή και η υποστήριξη που έχει η κυβέρνηση από τα (ο θεός να τα κάνει) συνδικάτα και ΜΜΕ είναι μνημειώδης.

Εγώ απλά είπα να μην προτρέχουμε και καταβαλλόμαστε από πανικό ...


Έχεις τεράστιο δίκιο!! Έγιναν 3-4 απεργίες και αυτό ήταν όλο. Κάτι βρωμάει εδώ στην όλη υπόθεση. Σχετικά με την άρση της μονιμότητας, ευθέως δεν θα το κάνουν,αλλά εμμέσως θα βρουν κάποιο τρόπο να το περάσουν στα ψιλά γράμματα και να μην πάρουμε χαμπάρι.. :( Δεν ξέρω παιδιά,τους έχει φοβηθεί το μάτι μου τους μαφιόζους της πολιτικής! Δεν ξέρουμε τι μας ξημερώνει πλέον. :-\

Αφού το είπε ο Μητσοτάκης δεν θα βγούμε ούτε σε έναν αιώνα..και αυτός θα ζει ακόμα!χιχιχιχι!! ;D ;D ;D Απαπαπαπα..φτου μακρυά από μας!! :P
Πες αυτό που θες, όπως θα ήθελες να το ακούσεις...

Αποσυνδεδεμένος emmaki

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3647
  • The best is yet to come......
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #8356 στις: Μάρτιος 23, 2010, 04:10:45 μμ »
Το πρωί μίλησε η Δραγώνα στην Τσαπανίδου.
Ουσιαστικά δεν είπε τίποτα, πέρα από το ότι του χρόνου θα πάρουν αρκετούς ωρομίσθιους και γι' αυτό τους πληρώνουν τώρα ώστε να δεχτούν  να πάνε και του χρόνου.
Επίσης είπε ότι οι εκπαιδευτικές αλλαγές σε όλα τα κράτη (έδωσε ως παράδειγμα τη Σκωτία, τη Φινλανδία κ.α.) δεν έγιναν από τη μία μέρα στην άλλη, αλλά σε δάστημα 20ετίας. Εμείς θα το κάνουμε μέχρι το 2013 (!)... Τα χρήματα για τις εξαγγελίες υπάρχουν καθώς έχουν δεσμευτεί από το ΕΣΠΑ και μέχρι το Σεπτέμβρη η πλειοψηφία των εκπαιδευτικών θα έχει επιμορφωθεί στις νέες τεχνολογίες.

Σχόλια δικά μου: ΜΑΣ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΧΟΝΤΡΑ!!! Πολλά μεγάλα λόγια, που ακούγονταο πολύ όμρφα στα αυτιά όσων δεν γνωρίζουν την κατάσταση εκ των έσω. Γιατί μην μου πείτε ότι ένας απλός άνθρωπος δεν εντυπωσιάζεται ακούγοντας τα και δεν λέει μπράβο στην κυβέρνηση!!!!!
Ειδικη Αγωγη: 18 χρονια!!!!!!

Πλεον αλλη πορεια για τα επομενα 20

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου περί ριζικής αλλαγής
« Απάντηση #8357 στις: Μάρτιος 23, 2010, 04:14:33 μμ »
Το πρωί μίλησε η Δραγώνα στην Τσαπανίδου.
Ουσιαστικά δεν είπε τίποτα, πέρα από το ότι του χρόνου θα πάρουν αρκετούς ωρομίσθιους και γι' αυτό τους πληρώνουν τώρα ώστε να δεχτούν  να πάνε και του χρόνου.
Επίσης είπε ότι οι εκπαιδευτικές αλλαγές σε όλα τα κράτη (έδωσε ως παράδειγμα τη Σκωτία, τη Φινλανδία κ.α.) δεν έγιναν από τη μία μέρα στην άλλη, αλλά σε δάστημα 20ετίας. Εμείς θα το κάνουμε μέχρι το 2013 (!)... Τα χρήματα για τις εξαγγελίες υπάρχουν καθώς έχουν δεσμευτεί από το ΕΣΠΑ και μέχρι το Σεπτέμβρη η πλειοψηφία των εκπαιδευτικών θα έχει επιμορφωθεί στις νέες τεχνολογίες.

Σχόλια δικά μου: ΜΑΣ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΧΟΝΤΡΑ!!! Πολλά μεγάλα λόγια, που ακούγονταο πολύ όμρφα στα αυτιά όσων δεν γνωρίζουν την κατάσταση εκ των έσω. Γιατί μην μου πείτε ότι ένας απλός άνθρωπος δεν εντυπωσιάζεται ακούγοντας τα και δεν λέει μπράβο στην κυβέρνηση!!!!!

ναι, εγω ως απλος ανθρωπος λεω " μπραβο" στην κυβερνηση - Αννουλα!
με κανει πολυ υπερηφανο για τη χωρα μου!!!  ;D ;D

(συμφωνω 100% με emmaki)
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 23, 2010, 04:20:54 μμ από MARKOS »
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32294
  • Τελευταία: etaap0021
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159884
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 509
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 459
Σύνολο: 471

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.103 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.