*

Αποστολέας Θέμα: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου  (Αναγνώστηκε 1967273 φορές)

0 μέλη και 44 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος antonisl

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 24
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου
« Απάντηση #11340 στις: Σεπτέμβριος 01, 2010, 09:27:56 πμ »
Είμαι φυσικός, ψηλά στον πίνακα του 24μηνου και στέλνω τους συναδελφικούς χαιρετισμούς μου στον Physiko13.
εισαι ψηλα σε αυτους που εμειναν για του χρονου η διοριστηκες;
Εκανα επιλεκτική δήλωση με τη προοπτική καλύτερων επιλογών του χρόνου.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:25:51 »

Αποσυνδεδεμένος physikos13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3418
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου
« Απάντηση #11341 στις: Σεπτέμβριος 01, 2010, 09:39:14 πμ »
ΔΗΛΑΔΗ ΜΠΟΡΟΥΣΕΣ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΔΙΟΡΙΣΤΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΑΦΗΣΕΣ ΓΙΑ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ;;;;;;;;
ρε εσεις τα ρετιρε θα μας τρελανετε ;D ;D ;D, εμεις στα υπογεια του 24μηνου σκεφτομαστε αν θα το απορροφησει ολο,για επιλογη τοποθετησης ουτε που παει το μυαλο μου, ασε που καποιοι δε διοριστηκαν φετος και θα τους εχω ξανα στο σβερκο μου ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος Demek

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 771
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου
« Απάντηση #11342 στις: Σεπτέμβριος 01, 2010, 09:42:58 πμ »
Στο δημοσιευμα αναφερει ξεχωριστα αριθμο μονιμων διορισμων για πρωτοβαθμια και ξεχωριστα για δευτεροβαθμια Αρα δεν αφορα μονο την πρωτοβαθμια ειδικης αγωγης Μιλαει για ειδικες κατηγοριες Αλλα πιοες ειδικες κατηγοριες?

Αποσυνδεδεμένος mitsy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2659
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Oso zeis mathaineis...
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου
« Απάντηση #11343 στις: Σεπτέμβριος 01, 2010, 09:44:40 πμ »
Στο δημοσιευμα αναφερει ξεχωριστα αριθμο μονιμων διορισμων για πρωτοβαθμια και ξεχωριστα για δευτεροβαθμια Αρα δεν αφορα μονο την πρωτοβαθμια ειδικης αγωγης Μιλαει για ειδικες κατηγοριες Αλλα πιοες ειδικες κατηγοριες?


ας πάμε αναπληρωτές
και διοριζόμαστε αργότερα............
 ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:25:51 »

Αποσυνδεδεμένος antonisl

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 24
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου
« Απάντηση #11344 στις: Σεπτέμβριος 01, 2010, 09:50:22 πμ »
ΔΗΛΑΔΗ ΜΠΟΡΟΥΣΕΣ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΔΙΟΡΙΣΤΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΑΦΗΣΕΣ ΓΙΑ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ;;;;;;;;
ρε εσεις τα ρετιρε θα μας τρελανετε ;D ;D ;D, εμεις στα υπογεια του 24μηνου σκεφτομαστε αν θα το απορροφησει ολο,για επιλογη τοποθετησης ουτε που παει το μυαλο μου, ασε που καποιοι δε διοριστηκαν φετος και θα τους εχω ξανα στο σβερκο μου ;D ;D ;D
Δεν είναι καθόλου εύκολο να φύγεις μακρυά από την οικογένεια σου τουλάχιστον 500 χλμ για τρία χρόνια. Αν δεν είχα οικογένεια ή αν δεν ήταν υποχρεωτική τριετία θα δήλωνα παντού και θα ήμουν μεταξύ Κοζάνης ή Δωδεκανήσων. Εύχομαι ειλικρινά ότι καλύτερο για σένα...

Αποσυνδεδεμένος antonisl

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 24
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου
« Απάντηση #11345 στις: Σεπτέμβριος 01, 2010, 09:58:23 πμ »
ΔΗΛΑΔΗ ΜΠΟΡΟΥΣΕΣ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΔΙΟΡΙΣΤΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΑΦΗΣΕΣ ΓΙΑ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ;;;;;;;;
ρε εσεις τα ρετιρε θα μας τρελανετε ;D ;D ;D, εμεις στα υπογεια του 24μηνου σκεφτομαστε αν θα το απορροφησει ολο,για επιλογη τοποθετησης ουτε που παει το μυαλο μου, ασε που καποιοι δε διοριστηκαν φετος και θα τους εχω ξανα στο σβερκο μου ;D ;D ;D
Δεν είναι καθόλου εύκολο να φύγεις μακρυά από την οικογένεια σου τουλάχιστον 500 χλμ για τρία χρόνια. Αν δεν είχα οικογένεια ή αν δεν ήταν υποχρεωτική τριετία θα δήλωνα παντού και θα ήμουν μεταξύ Κοζάνης ή Δωδεκανήσων. Εύχομαι ειλικρινά ότι καλύτερο για σένα...
Η κυρία είχε δηλώσει πως οι μαθητές δε μπορεί να αλλάζουν καθηγητή καθε χρόνο γιαυτό θεσπισε υποχρωτική τριετία. Το παιδί μου όμως γιατί να στερηθεί τον πατέρα του για τρία χρόνια? Αυτό το σκέφτηκέ?

Αποσυνδεδεμένος physikos13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3418
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου
« Απάντηση #11346 στις: Σεπτέμβριος 01, 2010, 10:05:27 πμ »
αντε και του χρονου τετοια μερα ακριβως θα παιρνουμε το βαπτισμα του πυρος (εγω μερικες δεκαετιες αργοτερα απο την αποκτηση του πτυχιου, δηλαδη ωριμος πια , να μην πω παραγινωμενος ;D ;D)

Αποσυνδεδεμένος dinateacher

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2190
  • Φύλο: Γυναίκα
  • τα όνειρα θα βγουν αληθινά...
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου
« Απάντηση #11347 στις: Σεπτέμβριος 01, 2010, 10:09:09 πμ »
Δεν πειράζει.... Το καλό πράγμα αργεί να γίνει....
Το μυαλό είναι σαν το αλεξίπτωτο: εκπληρώνει τον σκοπό του όταν είναι ανοικτό.
Νοημοσύνη είναι αυτό που χρησιμοποιείς όταν δεν ξέρεις τι να κάνεις.

Αποσυνδεδεμένος kaitoula

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 289
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου
« Απάντηση #11348 στις: Σεπτέμβριος 01, 2010, 10:10:32 πμ »
αντε και του χρονου τετοια μερα ακριβως θα παιρνουμε το βαπτισμα του πυρος (εγω μερικες δεκαετιες αργοτερα απο την αποκτηση του πτυχιου, δηλαδη ωριμος πια , να μην πω παραγινωμενος ;D ;D)

μη λες μεγαλες κουβέντες!! τα ίδια λέγαμε και για φέτος και αντι για βαπτισμα του πυρός πήραμε..... 1 ωραιότατη ψυχρολουσία! ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος physikos13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3418
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου
« Απάντηση #11349 στις: Σεπτέμβριος 01, 2010, 10:11:46 πμ »
Δεν πειράζει.... Το καλό πράγμα αργεί να γίνει....
τη....σαπιλα φοβαμαι ;D ;D ;D ;D
αλλα αμα αρχισει να μυριζει θα μου το πουν οι γυρω φανταζομαι :D

Αποσυνδεδεμένος physikos13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3418
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου
« Απάντηση #11350 στις: Σεπτέμβριος 01, 2010, 10:15:27 πμ »
αντε και του χρονου τετοια μερα ακριβως θα παιρνουμε το βαπτισμα του πυρος (εγω μερικες δεκαετιες αργοτερα απο την αποκτηση του πτυχιου, δηλαδη ωριμος πια , να μην πω παραγινωμενος ;D ;D)

μη λες μεγαλες κουβέντες!! τα ίδια λέγαμε και για φέτος και αντι για βαπτισμα του πυρός πήραμε..... 1 ωραιότατη ψυχρολουσία! ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
λες να γινει καμια παραταση της μεταβατικης, οχι για να διορισει παραπανω αλλα για να μας διοριζει 5-5 για καμια 10ετια; αυτο ειναι το μαρτυριο της σταγονας, αμα το διαβασει θα της αρεσει, καλες ιδεες δινουμε :D
μπα θελει να ξεφορτωθει τους πινακες οσο πιο γρηγορα, εκτος και αν απλα μας κοψει αλλα στους φυσικους δυσκολο με τα κενα των φετεινων συνταξεων, που θα φανουν του χρονου ουσιαστικα

Αποσυνδεδεμένος m_rebel

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 244
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου
« Απάντηση #11351 στις: Σεπτέμβριος 01, 2010, 10:18:51 πμ »
ΔΗΛΑΔΗ ΜΠΟΡΟΥΣΕΣ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΔΙΟΡΙΣΤΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΑΦΗΣΕΣ ΓΙΑ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ;;;;;;;;
ρε εσεις τα ρετιρε θα μας τρελανετε ;D ;D ;D, εμεις στα υπογεια του 24μηνου σκεφτομαστε αν θα το απορροφησει ολο,για επιλογη τοποθετησης ουτε που παει το μυαλο μου, ασε που καποιοι δε διοριστηκαν φετος και θα τους εχω ξανα στο σβερκο μου ;D ;D ;D
Δεν είναι καθόλου εύκολο να φύγεις μακρυά από την οικογένεια σου τουλάχιστον 500 χλμ για τρία χρόνια. Αν δεν είχα οικογένεια ή αν δεν ήταν υποχρεωτική τριετία θα δήλωνα παντού και θα ήμουν μεταξύ Κοζάνης ή Δωδεκανήσων. Εύχομαι ειλικρινά ότι καλύτερο για σένα...
Η κυρία είχε δηλώσει πως οι μαθητές δε μπορεί να αλλάζουν καθηγητή καθε χρόνο γιαυτό θεσπισε υποχρωτική τριετία. Το παιδί μου όμως γιατί να στερηθεί τον πατέρα του για τρία χρόνια? Αυτό το σκέφτηκέ?

Kαι με την τριετία τώρα οι μαθητές θα γίνουν κολλητάρια με τον καθηγητή...
Εκτός από ελάχιστες εξαιρέσεις νεοδιόριζόμενων που βρίσκουν οργανική αμέσως, στην πλειοψηφία οι νεοδιόριστοι θα κάνουν την τριετία σε τρία διαφορετικά σχολεία αφού συνήθως είναι στη διάθεση ΠΥΣΔΕ!! Άρες μάρες κουκουνάρες δηλαδή, αλλά στα κανάλια ακούγεται τόσο ρομαντικό...

ΥΓ: antonisl, εγώ δεν το ρισκάρισα (είμαι μια ανάσα από σένα) για του χρόνου. Κάλλιο πέντε και στο χέρι... με αυτούς που μπλέξαμε.
Για την πρώτη χρονιά "καθαρίζει" η μπέμπα μου...
Για τις άλλες 2 θα μου λείψει..
Εκτός αν... στο Ελλάντα... πολλά αλλάζουν...
Εύχομαι για όλους τα καλύτερα.

Αποσυνδεδεμένος lionile

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 69
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ04.02
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου
« Απάντηση #11352 στις: Σεπτέμβριος 01, 2010, 10:23:01 πμ »
ΔΗΛΑΔΗ ΜΠΟΡΟΥΣΕΣ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΔΙΟΡΙΣΤΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΑΦΗΣΕΣ ΓΙΑ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ;;;;;;;;
ρε εσεις τα ρετιρε θα μας τρελανετε ;D ;D ;D, εμεις στα υπογεια του 24μηνου σκεφτομαστε αν θα το απορροφησει ολο,για επιλογη τοποθετησης ουτε που παει το μυαλο μου, ασε που καποιοι δε διοριστηκαν φετος και θα τους εχω ξανα στο σβερκο μου ;D ;D ;D
Δεν είναι καθόλου εύκολο να φύγεις μακρυά από την οικογένεια σου τουλάχιστον 500 χλμ για τρία χρόνια. Αν δεν είχα οικογένεια ή αν δεν ήταν υποχρεωτική τριετία θα δήλωνα παντού και θα ήμουν μεταξύ Κοζάνης ή Δωδεκανήσων. Εύχομαι ειλικρινά ότι καλύτερο για σένα...
Η κυρία είχε δηλώσει πως οι μαθητές δε μπορεί να αλλάζουν καθηγητή καθε χρόνο γιαυτό θεσπισε υποχρωτική τριετία. Το παιδί μου όμως γιατί να στερηθεί τον πατέρα του για τρία χρόνια? Αυτό το σκέφτηκέ?

εσύ τι λες το σκέφτηκε;
είπαμε με το νέο σχολείο ΠΡΩΤΑ ο μαθητής!!!

Αποσυνδεδεμένος kaitoula

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 289
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Διαμαντοπούλου
« Απάντηση #11353 στις: Σεπτέμβριος 01, 2010, 10:28:24 πμ »
αντε και του χρονου τετοια μερα ακριβως θα παιρνουμε το βαπτισμα του πυρος (εγω μερικες δεκαετιες αργοτερα απο την αποκτηση του πτυχιου, δηλαδη ωριμος πια , να μην πω παραγινωμενος ;D ;D)

μη λες μεγαλες κουβέντες!! τα ίδια λέγαμε και για φέτος και αντι για βαπτισμα του πυρός πήραμε..... 1 ωραιότατη ψυχρολουσία! ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
λες να γινει καμια παραταση της μεταβατικης, οχι για να διορισει παραπανω αλλα για να μας διοριζει 5-5 για καμια 10ετια; αυτο ειναι το μαρτυριο της σταγονας, αμα το διαβασει θα της αρεσει, καλες ιδεες δινουμε :D
μπα θελει να ξεφορτωθει τους πινακες οσο πιο γρηγορα, εκτος και αν απλα μας κοψει αλλα στους φυσικους δυσκολο με τα κενα των φετεινων συνταξεων, που θα φανουν του χρονου ουσιαστικα

θέλω (ή μάλλον με συμφέρει) να πιστεύω πως το ίδιο θα ισχύσει και για τους φιλολογους, αφού οι συνταξιοδοτησεις είναι πολλές! ΑΛΛΑ αυτη είναι ικανη να καταργησει τα φιλολογικά μαθηματα από τα σχολεία και να διδάσκονται μονο αγγλικα που θα τα κάνει και επίσημη γλώσσα.... και έτσι και φιλολογους δε διορίζει και τακτοποιεί τοιυς υπεράριθμους των αγγλικών. Συνεπώς της δίνουν και παρασημο απο το ΔΝΤ που καταφερε να λειτουργησουν τα σχολεία χωρίς διορισμούς!!!!!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32310
  • Τελευταία: Alex.pe83
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160986
  • Σύνολο θεμάτων: 19226
  • Σε σύνδεση σήμερα: 660
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 447
Σύνολο: 448

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.094 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.