*

Αποστολέας Θέμα: εχει ξεφυγει η κατάσταση  (Αναγνώστηκε 108176 φορές)

0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Αναστασια 76

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1853
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κατι...κινειται....ΠΡΟΣΟΧΗ!!!
    • Προφίλ
    • Δελφικα Παραγγελματα
Απ: εχει ξεφυγει η κατάσταση
« Απάντηση #392 στις: Μάρτιος 26, 2010, 05:30:42 μμ »
πολυ σωστα τα λες ,αλλα μη ξεχναμε και τους φιλους -συμμαθητες που ειναι μεγαλη επιρροη...δυστυχως....
τα κινητα δεν ειναι παντα κατι αρνητικο.δεν πρεπει να δαιμονοποιουμε την τεχνολογια ...μπορουμε να τους παρουμε κινητο χωρις καμερες μνημες κλπ...ετσι ωστε να μπορουμε να τα βρισκουμε ανα πασα ωρα και στιγμη,μη ξεχνατε οτι πλεον οι γονεις λειπουν πολλες ωρες απ το σπιτι.. ;) οσο για την διατροφη δεν το συζητω συμφωνω ΑΠΟΛΥΤΑ με την θαλασσινη μας ;D

Άραγε όσοι έχουν παιδιά σκέφτονται έστω και την υπόνοια πρόκλησης βλαβών από τα κινητά;;; Δεν ξέρω....
Εγώ, πάντως, αν είχα παιδί δεν θα του επέτρεπα να χρησιμοποιήσει κινητό πριν βγουν κάποια συμπεράσματα για την ακτινοβολία (απόψεις έχω ακούσει πολλές πάνω στο θέμα, αλλά τίποτα σίγουρο)....
Και, όμως, πριν από 15 χρόνια εμείς πώς τα καταφέρναμε χωρίς κινητά; Και σε παρέες και παντού....

μα εγω δεν ειπα να το κανουν σκουλαρικι στο αυτι το κινητο,αλλα ειναι χρησιμο ,οσο και να μη θελουμε να το παραδεχτουμε...
οσο για το πως τα βγαζαμε εμεις περα,εε και τι μ αυτο ,καποτε ζουσαμε και σε σπηλιες ενω τωρα σε μεζονετες....μηπως να γυρισουμε στις σπηλιες;; ??? :P ;D
"Δημοκρατία είναι όταν 4 λύκοι και ένα πρόβατο ψηφίζουν για φαγητό"
(Αρκάς)

Κάποτε, τριακόσιοι πέθαναν για την Ελλάδα.
Σήμερα η Ελλάδα πεθαίνει για τριακόσιους...
http://www.youtube.com/watch?v=P3pHY7auD8w

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: εχει ξεφυγει η κατάσταση
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:54:39 »

Αποσυνδεδεμένος emmaki

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3693
  • The best is yet to come......
    • Προφίλ
Απ: εχει ξεφυγει η κατάσταση
« Απάντηση #393 στις: Μάρτιος 26, 2010, 05:37:56 μμ »
πολυ σωστα τα λες ,αλλα μη ξεχναμε και τους φιλους -συμμαθητες που ειναι μεγαλη επιρροη...δυστυχως....
τα κινητα δεν ειναι παντα κατι αρνητικο.δεν πρεπει να δαιμονοποιουμε την τεχνολογια ...μπορουμε να τους παρουμε κινητο χωρις καμερες μνημες κλπ...ετσι ωστε να μπορουμε να τα βρισκουμε ανα πασα ωρα και στιγμη,μη ξεχνατε οτι πλεον οι γονεις λειπουν πολλες ωρες απ το σπιτι.. ;) οσο για την διατροφη δεν το συζητω συμφωνω ΑΠΟΛΥΤΑ με την θαλασσινη μας ;D

Άραγε όσοι έχουν παιδιά σκέφτονται έστω και την υπόνοια πρόκλησης βλαβών από τα κινητά;;; Δεν ξέρω....
Εγώ, πάντως, αν είχα παιδί δεν θα του επέτρεπα να χρησιμοποιήσει κινητό πριν βγουν κάποια συμπεράσματα για την ακτινοβολία (απόψεις έχω ακούσει πολλές πάνω στο θέμα, αλλά τίποτα σίγουρο)....
Και, όμως, πριν από 15 χρόνια εμείς πώς τα καταφέρναμε χωρίς κινητά; Και σε παρέες και παντού....

μα εγω δεν ειπα να το κανουν σκουλαρικι στο αυτι το κινητο,αλλα ειναι χρησιμο ,οσο και να μη θελουμε να το παραδεχτουμε...
οσο για το πως τα βγαζαμε εμεις περα,εε και τι μ αυτο ,καποτε ζουσαμε και σε σπηλιες ενω τωρα σε μεζονετες....μηπως να γυρισουμε στις σπηλιες;; ??? :P ;D

ΟΚ! Δέχομαι τις απόψεις σου, αν κει δεν συμφωνώ καθώς έχω διαβάσει μελέτη που μιλά για βλάβη σε παιδιά που μπορεί να προκληθεί με 5 λεπτά το μήνα έκθεση σε ακτινοβολία. Επίσης, υποάρχουν μελέτες που λένε ότι η ακτινοβολία συντελεί και στον αυτισμό.
Δεν είμαι ειδική, απλά γράφω αυτά που έχω διαβάσει και σίγουρα υπάρχουν και αντίθετες απόψεις τις οποίες κάποιοι (πιο ειδικοί από μένα) μπορούν να τεκμηριώσουν.
Όσο για τι κινητό και την επόχή μας....εγώ ακόμα αρνούμαι πεισματικά να πάρω κινητό. Τι σημαίνει αυτό; Ότι ζω σε σπηλιά;;; Ίσως..... :P ;) ;) ;)
Ειδικη Αγωγη: 18 χρονια!!!!!!

Πλεον αλλη πορεια για τα επομενα 20

Αποσυνδεδεμένος karxarias29

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2296
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: εχει ξεφυγει η κατάσταση
« Απάντηση #394 στις: Μάρτιος 26, 2010, 05:38:33 μμ »
... Χμμμ, ξέρεις πόσα θα εξοικονομούσαμε από ΔΕΗ, νερό κλπ :D
Όσο για το κινητό, δεν είμαι κατά της τεχνολογίας, αλλά σαφώς και θεωρώ ότι ένα παιδί του δημοτικού, δεν το έχει ανάγκη. Τι φοβάται, μη του μείνουν πίσω οι δουλειές ή θέλει να δει πώς πάει το χρηματιστήριο στο... Τόκιο ???

Αποσυνδεδεμένος Αναστασια 76

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1853
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κατι...κινειται....ΠΡΟΣΟΧΗ!!!
    • Προφίλ
    • Δελφικα Παραγγελματα
Απ: εχει ξεφυγει η κατάσταση
« Απάντηση #395 στις: Μάρτιος 26, 2010, 05:45:02 μμ »
πολυ σωστα τα λες ,αλλα μη ξεχναμε και τους φιλους -συμμαθητες που ειναι μεγαλη επιρροη...δυστυχως....
τα κινητα δεν ειναι παντα κατι αρνητικο.δεν πρεπει να δαιμονοποιουμε την τεχνολογια ...μπορουμε να τους παρουμε κινητο χωρις καμερες μνημες κλπ...ετσι ωστε να μπορουμε να τα βρισκουμε ανα πασα ωρα και στιγμη,μη ξεχνατε οτι πλεον οι γονεις λειπουν πολλες ωρες απ το σπιτι.. ;) οσο για την διατροφη δεν το συζητω συμφωνω ΑΠΟΛΥΤΑ με την θαλασσινη μας ;D

Άραγε όσοι έχουν παιδιά σκέφτονται έστω και την υπόνοια πρόκλησης βλαβών από τα κινητά;;; Δεν ξέρω....
Εγώ, πάντως, αν είχα παιδί δεν θα του επέτρεπα να χρησιμοποιήσει κινητό πριν βγουν κάποια συμπεράσματα για την ακτινοβολία (απόψεις έχω ακούσει πολλές πάνω στο θέμα, αλλά τίποτα σίγουρο)....
Και, όμως, πριν από 15 χρόνια εμείς πώς τα καταφέρναμε χωρίς κινητά; Και σε παρέες και παντού....

μα εγω δεν ειπα να το κανουν σκουλαρικι στο αυτι το κινητο,αλλα ειναι χρησιμο ,οσο και να μη θελουμε να το παραδεχτουμε...
οσο για το πως τα βγαζαμε εμεις περα,εε και τι μ αυτο ,καποτε ζουσαμε και σε σπηλιες ενω τωρα σε μεζονετες....μηπως να γυρισουμε στις σπηλιες;; ??? :P ;D

ΟΚ! Δέχομαι τις απόψεις σου, αν κει δεν συμφωνώ καθώς έχω διαβάσει μελέτη που μιλά για βλάβη σε παιδιά που μπορεί να προκληθεί με 5 λεπτά το μήνα έκθεση σε ακτινοβολία. Επίσης, υποάρχουν μελέτες που λένε ότι η ακτινοβολία συντελεί και στον αυτισμό.
Δεν είμαι ειδική, απλά γράφω αυτά που έχω διαβάσει και σίγουρα υπάρχουν και αντίθετες απόψεις τις οποίες κάποιοι (πιο ειδικοί από μένα) μπορούν να τεκμηριώσουν.
Όσο για τι κινητό και την επόχή μας....εγώ ακόμα αρνούμαι πεισματικά να πάρω κινητό. Τι σημαίνει αυτό; Ότι ζω σε σπηλιά;;; Ίσως..... :P ;) ;) ;)

βρε συ εμμακι τα γνωριζω αυτα που λες και εν μερη συμφωνω αλλα μη δαιμονοποιουμε την τεχνολογια..δεν φταιει η τεχνολογια αλλα ο εκαστοτε χρηστης της...αναλογα με ποιον τροπο την χρησιμοποιει...

ΝΑΙ ΜΕΝ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΚΙΝΗΤΑ αλλα καποιες φορες ειναι απαραιτητα...δυστυχως ζουμε σε πονηρους και δυσκολους καιρους..πολλα ασχημα πραγματα εχουν αποτραπει εξαιτιας του κινητου,οπως βεβαια και το αντιθετο..

οσο για το εαν ζεις σε σπηλια....δεν το σχολιαζω ,μονο θα πω οτι εισαι τυχερη γλυτωνεις την ΔΕΗ ;D ;D ;D
"Δημοκρατία είναι όταν 4 λύκοι και ένα πρόβατο ψηφίζουν για φαγητό"
(Αρκάς)

Κάποτε, τριακόσιοι πέθαναν για την Ελλάδα.
Σήμερα η Ελλάδα πεθαίνει για τριακόσιους...
http://www.youtube.com/watch?v=P3pHY7auD8w

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: εχει ξεφυγει η κατάσταση
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:54:39 »

Αποσυνδεδεμένος karxarias29

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2296
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: εχει ξεφυγει η κατάσταση
« Απάντηση #396 στις: Μάρτιος 26, 2010, 05:49:09 μμ »
Μακάρι να μπορούσαμε, αλλά βλέπεις, οι ανέσεις μάς έχουν καλομάθει, ακόμη και εμάς τους θαλασσινούς και δεν μπορούμε χωρίς αυτές! Σωστή, βεβαίως, η άποψη ότι δεν υπάρχει κακή τεχνολογία, αλλά κακή χρήση της. Αυτό, άλλωστε δε διδάσκουμε και στην Έκθεση; ;)

Αποσυνδεδεμένος Αναστασια 76

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1853
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κατι...κινειται....ΠΡΟΣΟΧΗ!!!
    • Προφίλ
    • Δελφικα Παραγγελματα
Απ: εχει ξεφυγει η κατάσταση
« Απάντηση #397 στις: Μάρτιος 26, 2010, 05:51:45 μμ »
Μακάρι να μπορούσαμε, αλλά βλέπεις, οι ανέσεις μάς έχουν καλομάθει, ακόμη και εμάς τους θαλασσινούς και δεν μπορούμε χωρίς αυτές! Σωστή, βεβαίως, η άποψη ότι δεν υπάρχει κακή τεχνολογία, αλλά κακή χρήση της. Αυτό, άλλωστε δε διδάσκουμε και στην Έκθεση; ;)

να σε δω σε σπηλια να σπαρτας και τι στο κοσμο... ;D ;D ;D φευγω παω να σπαταλισω το περισευμα μου στα μαγαζια.. ;D ;D ;D :P
"Δημοκρατία είναι όταν 4 λύκοι και ένα πρόβατο ψηφίζουν για φαγητό"
(Αρκάς)

Κάποτε, τριακόσιοι πέθαναν για την Ελλάδα.
Σήμερα η Ελλάδα πεθαίνει για τριακόσιους...
http://www.youtube.com/watch?v=P3pHY7auD8w

Αποσυνδεδεμένος koth

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 358
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Στον ουρανό ή στη γη;
    • Προφίλ
Απ: εχει ξεφυγει η κατάσταση
« Απάντηση #398 στις: Μάρτιος 26, 2010, 06:23:02 μμ »
Εγώ πάντως προσωπικά θεωρώ ότι δεν είναι απαραίτητα τα κινητά σε ανήλικα παιδιά που ο εγκέφαλός τους έιναι υπό διαμόρφωση και τους το λέω και στην τάξη (γυμνάσιο). Οι γονείς που προβάλουν το επιχείρημα ότι θέλουν να ξέρουν που βρίσκονται τα παιδιά τους, θεωρώ ότι είναι υπερβολικοί ...λύση πάντα υπάρχει...¨Οπως ήμασταν και μεις ...και φροντιστήρια πηγαίναμε και εκδρομές...Μόνο κακό κάνει το κινητό σε μικρά παιδιά...και ούτε μπορεί να αγοράσει κανείς στο παιδί του απλό κινητό γιατί απλά την άλλα μέρα θα έρθει το παιδί και θα παραπονεθεί "....όλοι οι άλλοι έχουν κινητό με κάμερα εγώ γιατί όχι..κτλ" και πείτε μου ποιος μπορεί να αντισταθεί...
...στη θάλασσα...

Αποσυνδεδεμένος karxarias29

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2296
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: εχει ξεφυγει η κατάσταση
« Απάντηση #399 στις: Μάρτιος 26, 2010, 08:19:00 μμ »
Μακάρι να μπορούσαμε, αλλά βλέπεις, οι ανέσεις μάς έχουν καλομάθει, ακόμη και εμάς τους θαλασσινούς και δεν μπορούμε χωρίς αυτές! Σωστή, βεβαίως, η άποψη ότι δεν υπάρχει κακή τεχνολογία, αλλά κακή χρήση της. Αυτό, άλλωστε δε διδάσκουμε και στην Έκθεση; ;)

να σε δω σε σπηλια να σπαρτας και τι στο κοσμο... ;D ;D ;D φευγω παω να σπαταλισω το περισευμα μου στα μαγαζια.. ;D ;D ;D :P

Μπράβο, ρε Αναστασία, δώσε χείρα βοηθείας στην αγορά! ;D

koth, γιατί μόνο στον εγκέφαλο; Αμ το άλλο που τα βάζουν στις τσέπες του παντελονιού; Πόσες φορές τους το έχω επισημάνει! Αλλά εγώ το λέω, εγώ το ακούω! Άσε που ακούω συνέχεις το: αμάν, κυρία, έχετε γίνει χειρότερη από τη μάνα μου!

Αποσυνδεδεμένος koth

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 358
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Στον ουρανό ή στη γη;
    • Προφίλ
Απ: εχει ξεφυγει η κατάσταση
« Απάντηση #400 στις: Μάρτιος 26, 2010, 08:32:14 μμ »
...αυτό για τις τσέπες του παντελονιού και τη στειρότητα το συμπληρώνουν πονηρά οι μαθητές ;D ;D ;D...αλλά δεν αλλάζουν τίποτα...Εμείς πάντως πρέπει να λέμε αυτά που λέμε και κάποια στιγμή ίσως γίνει το κλικ.. για αυτό το κλικ θα δικαιωθούμε!
(τελικά αυτές οι μαμάδες πρέπει να είναι πολύ κακό πράγμα!!!)
...στη θάλασσα...

Αποσυνδεδεμένος karxarias29

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2296
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: εχει ξεφυγει η κατάσταση
« Απάντηση #401 στις: Μάρτιος 26, 2010, 08:36:48 μμ »
Ναι ναι, δίκιο έχεις, το πιο κακό πράγμα στον κόσμο είναι! ;D

Αποσυνδεδεμένος aspinoulas

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 443
  • ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: εχει ξεφυγει η κατάσταση
« Απάντηση #402 στις: Μάρτιος 26, 2010, 08:55:23 μμ »

Αποσυνδεδεμένος tapairnwstokranious!!!

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 112
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: εχει ξεφυγει η κατάσταση
« Απάντηση #403 στις: Μάρτιος 26, 2010, 08:58:47 μμ »
http://troktiko.blogspot.com/2010/03/blog-post_9836.html


ε θεος να φυλαει....μπορω να εχω αστυνομικη συνοδεια οταν παω σχολειο???????

Αποσυνδεδεμένος koth

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 358
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Στον ουρανό ή στη γη;
    • Προφίλ
Απ: εχει ξεφυγει η κατάσταση
« Απάντηση #404 στις: Μάρτιος 26, 2010, 09:04:20 μμ »
...έχω μετανιώσει που σταμάτησα το καράτε στην καφέ ζώνη...(ίσως πρέπει να ξαναρχίσω!)


Πάντως σοβαρά, αναρωτιέμαι...για να φτάσει ένας μαθητής να δείρει καθηγητή, τι σκηνικό μπορεί να προηγήθηκε; Ποιο να ήταν το ιστορικό; Μου φαίνεται ότι για αυτήν την κατάληξη δεν θα είναι και εντελώς ανεύθυνος ο καθηγητής...
...στη θάλασσα...

Αποσυνδεδεμένος Giannis1

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2220
    • Προφίλ
Απ: εχει ξεφυγει η κατάσταση
« Απάντηση #405 στις: Μάρτιος 26, 2010, 09:12:45 μμ »
...έχω μετανιώσει που σταμάτησα το καράτε στην καφέ ζώνη...(ίσως πρέπει να ξαναρχίσω!)


Πάντως σοβαρά, αναρωτιέμαι...για να φτάσει ένας μαθητής να δείρει καθηγητή, τι σκηνικό μπορεί να προηγήθηκε; Ποιο να ήταν το ιστορικό; Μου φαίνεται ότι για αυτήν την κατάληξη δεν θα είναι και εντελώς ανεύθυνος ο καθηγητής...

Μη το έχεις σίγουρο οτι έφταιγε και ο καθηγητής. Πιθανόν να του είπε κάτι το "βλαστάρι" και να μην άντεξε ο άνθρωπος και να απάντησε. Βεβαίως δεν ορίζουμε τον εαυτό μας με βάση το τί μας λένε οι μαθητές, αλλά και η υπομονή έχει και τα όριά της.
Οι υπουργοί, τσεκάρουν κι αυτοί κουτάκι "δέχομαι τοποθέτηση και στα υπόλοιπα υπουργεία"?

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162164
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 791
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 511
Σύνολο: 522

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.072 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.