*

Αποστολέας Θέμα: Διοριστέοι Β' φουρνιάς II  (Αναγνώστηκε 633035 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος mania dask

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 10
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι Β' φουρνιάς II
« Απάντηση #1456 στις: Ιούνιος 07, 2010, 11:19:28 πμ »
ενδιαφερομαι και εγω για δικαστικη προσφυγη.Αν καποιος εχει καποια ενημερωση ή αν υπαρχουν ατομα που ηδη εχουν ξεκινησει διαδικασιες να ενημερωσουν και εμας τους υπολοιπους που ενδιαφερομαστε.Νομιζω πως οσο πιο μαζικες ειναι οι κινησεις μας τοσο το καλυτερο.Περιμενω νεοτερα..

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διοριστέοι Β' φουρνιάς II
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:58:20 »

Αποσυνδεδεμένος mania dask

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 10
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι Β' φουρνιάς II
« Απάντηση #1457 στις: Ιούνιος 07, 2010, 11:22:01 πμ »
γνωριζεις αν μπορουμε να επικοινωνησουμε με καποιο τροπο μαζι τους???καποιο mail ισως.Θα μπορουσες να μου πεις ή αν εχεις προσβαση να μαθεις???

Αποσυνδεδεμένος sophi_k

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 33
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι Β' φουρνιάς II
« Απάντηση #1458 στις: Ιούνιος 07, 2010, 12:07:05 μμ »
ενδιαφερομαι και εγω για δικαστικη προσφυγη.Αν καποιος εχει καποια ενημερωση ή αν υπαρχουν ατομα που ηδη εχουν ξεκινησει διαδικασιες να ενημερωσουν και εμας τους υπολοιπους που ενδιαφερομαστε.Νομιζω πως οσο πιο μαζικες ειναι οι κινησεις μας τοσο το καλυτερο.Περιμενω νεοτερα..
Και εγώ ενδιαφέρομαι, όποιος γνωρίζει περισσότερα (διαδικασία, κόστος, κλπ) ας μας ενημερώσει.

Αποσυνδεδεμένος kindim

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 142
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι Β' φουρνιάς II
« Απάντηση #1459 στις: Ιούνιος 07, 2010, 12:13:56 μμ »
Το 40% - πίνακας και το 60% - ΑΣΕΠ πάνε πακέτο, όσοι γνωρίζουν για προσφυγή σε περίπτωση που δεν μας διορίσει ας ενημερώσει… ή που θα είναι καλύτερα να απευθυνθούμε γιατί  θα πρέπει κάτι τέτοιο να γίνει άμεσα, μόλις  βγουν οι τοποθετήσεις και δεν μας έχει μέσα ενώ ο δικαιούμαστε…

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διοριστέοι Β' φουρνιάς II
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:58:20 »

Αποσυνδεδεμένος jimy100

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1410
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι Β' φουρνιάς II
« Απάντηση #1460 στις: Ιούνιος 07, 2010, 12:23:35 μμ »
Το 40% - πίνακας και το 60% - ΑΣΕΠ πάνε πακέτο, όσοι γνωρίζουν για προσφυγή σε περίπτωση που δεν μας διορίσει ας ενημερώσει… ή που θα είναι καλύτερα να απευθυνθούμε γιατί  θα πρέπει κάτι τέτοιο να γίνει άμεσα, μόλις  βγουν οι τοποθετήσεις και δεν μας έχει μέσα ενώ ο δικαιούμαστε…

Παιδιά υπάρχει κίνηση, από τους διοριστέους του ΑΣΕΠ. Δεν ξέρω βέβαια περισσότερες λεπτομέρειες αυτή τη στιγμή, δε νομίζω όμως ότι γίνεται κοινή προσπάθεια με το 40%. Εξάλλου και στο αρχικό κείμενο που είχε δημοσιευτεί από τη συντονιστική επιτροπή, βασικό αίτημα ήταν να διοριστούν κατά προτεραιότητα οι διοριστέοι του ΑΣΕΠ σε σχέση με τις άλλες κατηγορίες, οπότε δε νομίζω ότι υπάρχει κίνηση συνεννόησης με άλλες κατηγορίες- αυτή ήταν και η βασική διαφωνία μου με το κείμενο της συντονιστικής γι' αυτό και δεν το υπέγραψα. Τώρα αν κάποιος θέλει, νομίζω ότι μπορώ να σας φέρω σε επαφή με μια συνάδελφο από τη συντονιστική, ας μου στείλει pm.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 07, 2010, 01:19:06 μμ από jimy100 »

Αποσυνδεδεμένος mania dask

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 10
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι Β' φουρνιάς II
« Απάντηση #1461 στις: Ιούνιος 07, 2010, 12:41:34 μμ »
εγω εχω συνοπογραψει ενα αλλο κειμενο που δημοσιευσαν στο alfavita εκπαιδευτικοι ολων των κλαδων και ολων των κατηγοριων για να συντονιστουμε ολοι μαζι οσοι βρισκομαστε σε κατασταση διορισμου φετος ανεξαιρετως κατηγοριων.Απο εκει προσπαθω να ενημερωθω αν υπαρχει καποια νομικη κινηση.

Αποσυνδεδεμένος lhel

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 128
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι Β' φουρνιάς II
« Απάντηση #1462 στις: Ιούνιος 07, 2010, 02:24:09 μμ »
Η κίνηση των 111 έχει ξεκινήσει εδώ και 2 εβδομάδες περίπου....(αν θυμάμαι καλα)..στην οποία να προσθέσω ότι εγώ μετα απο πολύ σκέψη και αρκετό αγχος δε συμμετέχω. και ακόμη έχω αμφιβολίες αν έπραξα σωστά ή όχι...το μέλλον θα δείξει...Δεν είμαι σίγουρη αν μπορεί κάποιος να "επιβιβαστεί στο πλοίο" τώρα....χρησιμοποιώ δικίά τους έκφραση, γιατί το πλοίο σάλπαρε και δεν μπορούσε να περιμένει!!
Το link είναι:
http://dioristeoi08.forumgreek.com/login.forum?redirect=/search.forum&search_id=activetopics


να προσθέσω εδώ ότι η κίνηση αυτή κόστιζε 100 ευρώ το κεφαλι!!

Αποσυνδεδεμένος jimy100

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1410
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι Β' φουρνιάς II
« Απάντηση #1463 στις: Ιούνιος 07, 2010, 02:27:49 μμ »
Η κίνηση των 111 έχει ξεκινήσει εδώ και 2 εβδομάδες περίπου....(αν θυμάμαι καλα)..στην οποία να προσθέσω ότι εγώ μετα απο πολύ σκέψη και αρκετό αγχος δε συμμετέχω. και ακόμη έχω αμφιβολίες αν έπραξα σωστά ή όχι...το μέλλον θα δείξει...Δεν είμαι σίγουρη αν μπορεί κάποιος να "επιβιβαστεί στο πλοίο" τώρα....χρησιμοποιώ δικίά τους έκφραση, γιατί το πλοίο σάλπαρε και δεν μπορούσε να περιμένει!!
Το link είναι:
http://dioristeoi08.forumgreek.com/login.forum?redirect=/search.forum&search_id=activetopics


να προσθέσω εδώ ότι η κίνηση αυτή κόστιζε 100 ευρώ το κεφαλι!!

Πάντα, κάθε δικαστική κίνηση κοστίζει. Το θέμα είναι ότι υπάρχουν κι άλλες κινήσεις, και αυτή η πολυδιάσπαση δε βοηθά κατά τη γνώμη μου... Θ&α χρειαζόταν μια ενιαία από όλες τις κατηορίες. Μια τέτοια προσπάθεια από ότι έγραψε και η mania, έχουν ξεκινήσει άλλοι συνάδελφοι: http://www.alfavita.gr/ank_b/ank25_5_10_1827.php
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 07, 2010, 02:29:47 μμ από jimy100 »

Αποσυνδεδεμένος lhel

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 128
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι Β' φουρνιάς II
« Απάντηση #1464 στις: Ιούνιος 07, 2010, 02:37:00 μμ »
Συμφωνώ ότι κάθε δικαστική κίνηση κοστίζει, αλλά απλά για μια αίτηση , όπως λέγανε, πολλα δεν είναι 100 ευρώ στις μέρες που ζούμε;;
Δηλαδή μια απλή άιτηση 100 ευρώ;;;η οποία δεν ξέρω τι θα γραφει και τι εξυπηρετει βέβαια, νομικός δεν είμαι..φυσικός θέλω να πιστεύω ότι είμαι.
Η αλήθεια είναι ότι έχουμε γίνει χίλια κομμάτια..ας προσπαθήσουμε να κάνουμε κάτι όλοι μαζί....τουλάχιστον μέσα απο το pde...
δεν ξέρω τι άλλο να πω!!!!

Αποσυνδεδεμένος nefelh

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 217
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι Β' φουρνιάς II
« Απάντηση #1465 στις: Ιούνιος 07, 2010, 02:40:56 μμ »
τουλαχιστον αν υπαρχει αποτελεσμα ας μας πουν αυτοι που κινηθηκαν δικαστικα για το τι ακριβως χρειαζεται να κανουμε κ μεις.κ χαλαλι και τα 1οο ευρω

Αποσυνδεδεμένος jimy100

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1410
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι Β' φουρνιάς II
« Απάντηση #1466 στις: Ιούνιος 07, 2010, 02:41:38 μμ »
Συμφωνώ ότι κάθε δικαστική κίνηση κοστίζει, αλλά απλά για μια αίτηση , όπως λέγανε, πολλα δεν είναι 100 ευρώ στις μέρες που ζούμε;;
Δηλαδή μια απλή άιτηση 100 ευρώ;;;η οποία δεν ξέρω τι θα γραφει και τι εξυπηρετει βέβαια, νομικός δεν είμαι..φυσικός θέλω να πιστεύω ότι είμαι.
Η αλήθεια είναι ότι έχουμε γίνει χίλια κομμάτια..ας προσπαθήσουμε να κάνουμε κάτι όλοι μαζί....τουλάχιστον μέσα απο το pde...
δεν ξέρω τι άλλο να πω!!!!

Κι εγώ δεν ξέρω τι παίζει με τις τιμές. Αν και αυτό για να είμαι ειλικρινής θα ήταν από τα τελευταία πράγματα που θα με απασχολου΄σε. Αυτό που με απασχολεί είναι το κατά πόσο μπορεί να γίνει πλέον κοινή προσφυγή από τις 2-3 διαφορετικές κινήσεις που υπάρχουν...Πάμε ο καθένας μόνος του. Το 60% μόνο του, το 24μηνο και ΑΣΕΠ μόνο του, κάποιοι προσπαθούν να συμβιβάσουν τα πράγματα...Δεν ξέρω...Βούτυρο στο ψωμί του υπουργείου.

Αποσυνδεδεμένος k.d.pe03

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 660
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι Β' φουρνιάς II
« Απάντηση #1467 στις: Ιούνιος 07, 2010, 02:45:21 μμ »
παιδιά μη μπερδεύεστε!όταν λέμε <διοριστέοι β΄φουρνιας>εννοούμε μόνο τους ανθρώπους που δώσανε ΑΣΕΠ και κρίθηκαν διοριστέοι!μόνο τα ονόματα αυτών είναι στην εφημερίδα της κυβερνήσεως!δεν είναι όλοι το ίδιο!

Αποσυνδεδεμένος mania dask

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 10
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι Β' φουρνιάς II
« Απάντηση #1468 στις: Ιούνιος 07, 2010, 02:48:55 μμ »
Αν θελετε να κινηθουμε μαζι ολοι ας στηριξουμε την πρωτοβουλια των συναδελφων που δημοσιευσαν την επιστολη που παραθεσε ο jimmy στο alfavita.Γραφτειτε οσοι περισσοτεροι μπορειτε για να δουμε τι μπορουμε να κανουμε και αν μπορουμε να ελπιζουμε.

Αποσυνδεδεμένος jimy100

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1410
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι Β' φουρνιάς II
« Απάντηση #1469 στις: Ιούνιος 07, 2010, 02:49:50 μμ »
παιδιά μη μπερδεύεστε!όταν λέμε <διοριστέοι β΄φουρνιας>εννοούμε μόνο τους ανθρώπους που δώσανε ΑΣΕΠ και κρίθηκαν διοριστέοι!μόνο τα ονόματα αυτών είναι στην εφημερίδα της κυβερνήσεως!δεν είναι όλοι το ίδιο!

Συγνώμη και το δικό μου όνομα είναι μέσα σε αυτά το ονόματα. Αλλά οι υπόλοιποι που κατοχύρωναν διορισμό κατά τη γνώμη σου είναι παιδιά κατώτερου θεού; Επειδή δεν έχουν ΦΕΚ, να τους αφήσουμε στη μοίρα τους;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162195
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 810
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 21
Επισκέπτες: 575
Σύνολο: 596

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.084 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.