*

Αποστολέας Θέμα: Πόσοι φιλόλογοι θα διοριστούν το 2011 - 12 (μόνιμοι, ΑΚΩ, ΑΜΩ)  (Αναγνώστηκε 516519 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος MANNI

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 609
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Θέλω να μου λύστε μια απορία .Έχω 49,7 μόρια στον πίνακα αναπληρωτών γιατί έχω υπηρετήσει σε δυσπρόσιτα ,έβαλα 20 περιοχές ΑΚΩ και ναι σε 'όλα και 7 περιοχές ΑΜΩ χωρίς ΝΑΙ σε όλα .Σε περίπτωση που με καλέσουν αμω σε μια περιοχή πχ Α Αθήνας και ανοίξει η θέση για ΑΚΩ εάν δεν την έχω δηλώσει στις 20 προτιμήσεις αλλά μόνο στο ΝΑΙ σε όλα υπάρχει περίπτωση να με καλέσουν ; Σας ζάλισα αλλά είμαι πολύ αγχωμένη .Δεν ξέρω καν αν έπρεπε να βάλω ΑΜΩ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος moustard

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 991
    • Προφίλ
Πως υπολογιζετε τη θεση σας στον πινακα για το 2010-11? Εγω με 43 μορια μικτα σε θεση θα ειμαι περιπου? Ποιος ειναι ο τροπος?

Αποσυνδεδεμένος MANNI

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 609
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Ὰυτο που γραφτηκε για 825 ευρω μισθό ΑΚΩ ειναι αληθές ?
Πού το άκουσες αυτό ;

Αποσυνδεδεμένος mania1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 202
    • Προφίλ
 Κι εγώ περίπου 43 μόρια θα έχω και δεν έχω αποφασίσει ακόμη αν θα βάλω αμω. Νομίζω όμως το ζήτημα δεν είναι η σειρά μας στον πίνακα αλλά και το αν θα πάρει έτσι κι αλλιώς αναπληρωτές με πλήρες ωράριο....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος alna

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 79
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Θέλω να μου λύστε μια απορία .Έχω 49,7 μόρια στον πίνακα αναπληρωτών γιατί έχω υπηρετήσει σε δυσπρόσιτα ,έβαλα 20 περιοχές ΑΚΩ και ναι σε 'όλα και 7 περιοχές ΑΜΩ χωρίς ΝΑΙ σε όλα .Σε περίπτωση που με καλέσουν αμω σε μια περιοχή πχ Α Αθήνας και ανοίξει η θέση για ΑΚΩ εάν δεν την έχω δηλώσει στις 20 προτιμήσεις αλλά μόνο στο ΝΑΙ σε όλα υπάρχει περίπτωση να με καλέσουν ; Σας ζάλισα αλλά είμαι πολύ αγχωμένη .Δεν ξέρω καν αν έπρεπε να βάλω ΑΜΩ

Έτσι όπως τα λες θεωρώ δύσκολη την περ'ιπτωση να σε καλέσουν, γιατί σίγουρα πολλοί άλλοι συνάδελφοι στην Αθήνα, αν αυτό είναι το μέρος που σε ενδιαφέρει, θα την έχουν βάλει σίγουρα ως πρώτη προτίμηση στην αίτησή τους σε αντίθεση με σένα που δεν την έχεις βάλει ,αλλά απλώς το κουτάκι με το ναι σε όλα. Στη θέση σου με τόσα μόρια δεν θα έβαζα καθόλου αμω. Προσωπικά με 43+ μόρια μόνο ακω θα βάλω και παντού.

Αποσυνδεδεμένος BOEMISSA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 748
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
tihea και εγώ έχω 38+ μόρια. Να ρισκάρω και να μην βάλω καθόλου ΑΜΩ;

Έχω αλλάξει μέσα μου απόφαση εκατό φορές για το τι να κάνω. Τελικά πιστεύω πως είναι καλύτερα να μη δηλώσω καθόλου αμω γιατί αν δηλώσω έστω και μια περιοχή για αμω, έστω και στο τέλος, αυτοί θα τρέξουν την αίτηση και θα με πάρουν εκεί.
Αν έχουμε δηλώσει αμω, χαζοί είναι να μας πάρουν ακώ???
Στο γεγονός ότι θα δηλώσουμε αμω στηρίζουν την ελπίδα τους ότι θα καταφέρουν να την βγάλουν φτηνά και να πάρουν ελάχιστους αναπληρωτές. Αν δε δήλωνε κανένα μας αυτή τη βλακεία, θα σου 'λεγα εγώ ειδικά φέτος με τόσα κενά, πόσους αναπληρωτές θ' αναγκάζονταν να πάρουν. Αλλά τη δύναμή μας, πότε την καταλάβαμε για να την καταλάβουμε και τώρα.
Θα αυμφωνήσω με τη φίλη tihea, το υπουργείο παίζει καλά το παιχνίδι του, πιόνια του δε θα γίνουμε. Ειδικά όσοι έχουν μεγάλη προϋπηρεσία και μόρια από Ασέπ, δεν αξίζει να βάλουν ΑΜΩ. Είναι μεγάλη ξεφτίλα, να περιμένεις κανονικά το διορισμό σου φέτος ή την επόμενη χρονιά και ξαφνικά να τῤεχεις για ψίχουλα! Εξίσου απαράδεκτο είναι να έχει δουλέψει ωρομίσθιος και τώρα να αναγκαστείς να πας για λιγότερα χρήματα και μηδενικά μόρια. Μας σβήνουν τις ελπίδες μας, μας αφιαρούν τα κεκτημένα μας και υποκύπτουμε!!!
Η μάθηση για όσους ευτυχούν είναι στολίδι και και για όσους ατυχούν καταφύγιο

void

  • Επισκέπτης
ρε παιδια,συγνωμη κιολας αλλά κλαινε οι χηρες κλαινε κι οι παντρεμενες!!!με 40+,38,35 κλπ μορια τι ειναι αυτο ακριβως που σας προβληματιζει;φυσικα και θα ζητησετε μονο κανονικη αναπληρωση,αφου ειστε πανω-πανω στον πινακα.
το προβλημα το εχουν οσοι ειναι σε μεσοβεζικες καταστασεις,απο 20 εως 27-28.

Αποσυνδεδεμένος morgan

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1203
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Ακριβώς! Εγώ μένω σε παραμεθώριο με δυσπρόσιτα, έχω 7 μηνών παιδί και δεν μπορώ να φύγω εκτός νησιού, με 25 περίπου μόρια (προϋπ. + ασεπ) δεν ξέρω τι να κάνω. Για αναπληρώτρια ούτε μία στο εκατομ. αλλά από την άλλη μη ξεχνάτε και τις βενζίνες παιδιά. 2 ευρώ θα πάει, λένε, το χειμώνα. Να δηλώσω αμω 80 χλμ μακριά από το σπίτι μου και να θέλω 200 ευρώ το μήνα βενζίνες ενώ αν με πάρουν με 5 ώρες θα βγάζω 154 ευρώ;;; Είμαστε σοβαροί; Την παράμετρο της βενζίνης μην την ξεχνάτε όσοι σκέφτεστε να δηλώσετε άμω σε περιοχές απομακρυσμένες!
ἔστι δίκης ὀφθαλμός ὅς τὰ πάνθ' ὁρᾷ

Αποσυνδεδεμένος mania1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 202
    • Προφίλ
 Να προσέχουμε πώς μιλάμε. Τι θα πει "κλαίνε οι χήρες κλαίνε και οι παντρεμένες;" Τα μόρια αυτά δε μας χαρίστηκαν. Και αφού έχουμε κοπιάσει περισσότερο και κάποιοι θα διοριζόμασταν εφέτος αν τα πράγματα δεν είχαν ανατραπεί έχουμε κάθε λόγο προβληματισμού.

Αποσυνδεδεμένος VIR

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 370
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
ΠΑΙΔΙΆ ΕΓΏ ΜΕ 40+ ΜΟΡΙΑ ΝΑ ΒΑΛΩ ΑΜΩ Η ΟΧΙ?ΕΙΜΑΙ ΤΟΣΟ ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΗ....

Αποσυνδεδεμένος tihea

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1661
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΑΣΕΠ=Αποτελεσματικό Σύστημα Εξόντωσης Πτυχιούχων
    • Προφίλ
ρε παιδια,συγνωμη κιολας αλλά κλαινε οι χηρες κλαινε κι οι παντρεμενες!!!με 40+,38,35 κλπ μορια τι ειναι αυτο ακριβως που σας προβληματιζει;φυσικα και θα ζητησετε μονο κανονικη αναπληρωση,αφου ειστε πανω-πανω στον πινακα.
το προβλημα το εχουν οσοι ειναι σε μεσοβεζικες καταστασεις,απο 20 εως 27-28.

Με τα νέα δεδομένα η σειρά στον πίνακα και το πόσα μόρια έχει ο καθένας αρχίζει να χάνει τη σημασία του. Αν πχ πάρει στην αρχή μια φουρνιά ακω όλη κι όλη κι από κει και πέρα παίρνει μόνο αμω, με σειρά 300+ (=38 μόρια περίπου χονδρικά) θα μείνει κάποιος άνεργος για όλη τη χρονιά αν δεν έχει δηλώσει αμω. Και κάποιοι 25-28 μόρια που θα προσληφθούν ως αμω αλλά θα έχουν και τις άκρες ή την "τύχη" θα γίνουν αθόρυβα ακω , ενώ εμείς θα κοιτάμε ακόμη τον πίνακα και θα μετράμε μόρια.
Η γοητεία του πληθυντικού αριθμού και η μοναξιά του σχοινοβάτη εκπαιδευτικού.

Αποσυνδεδεμένος GERMANOS

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1706
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
 Κυρία Διαμαντοπούλου γνωρίζετε ότι η καριέρα σας τελείωσε στο υπουργείο Παιδείας? Δεν θα σας συγχωρήσουμε ποτέ τα όσα εγκλήματα διαπράξατε όλον αυτόν τον καιρό.... Δεν θα συγχωρήσουμε ποτέ την αλαζονεία σας....Ραντεβού στις εκλογές.. Προς τον παρόν είμαστε 0 -1. Σε λίγο όμως θα είμαστε 1 - 1. Πώς την περιμένω αυτήν τη στιγμή... Να γελάσει λίγο το χειλάκι μας... Μην μας ζητήσετε βοήθεια...Μας τελείωσε... Άλλωστε αξιοκρατία... όποιος έχει τα προσόντα θα εργαστεί.... Ε....Ε....? Σωστά? Πρώτα ο πολίτης.... Σωστά?

void

  • Επισκέπτης
Oxι και παλι οχι θα επιμεινω!
Κατ'αρχην ουδεις αμφισβητει την αξιοσυνη οσων μεσω ασεπ και προυπηρεσιας κατορθωσαν να φτασουν ενα βημα πριν το βαζακι με το μελι και τους....επιασε η αρκουδΑννα !
Το σχολιο μου αφορα τις αδικαιολογητες ανησυχιες οσων ειναι ψηλα στον πινακα και εφοσον ΔΕ δηλωσουν αμω (σιχτιρ με τα Ελληνικα μου πια,ακου κει ακω,αμω και shit μελατα)θα κληθουν πρωτοι και καλυτεροι.Δεν καταλαβαινω γιατι μπαινετε στο διλημμα αυτο καν!
Εγω φετος με 25- μορια δηλωσα αμω εως και 150 χιλιομετρα απο τη Θεσσαλονικη οπου ζω για λογους δικους μου,αλλα και παλι σκεφτομαι οτι κακως το εκανα διοτι οι αμω ειναι οι περσινοι ωρομισθιοι και οπως με καλεσαν ωρομισθιο απο σχετικα νωρις στην πολη μου ετσι θα γινει και φετος.Αρα λεω ο αδαης:μηπως επρεπε να δηλωσω αμω μονο Θεσσαλονικη κα τα περιξ;Λογω χαμηλων .......μοριων ομως το εκανα.
Εσεις ομως γιατι;Με 40,35 και παει λεγοντας μορια,καντε μια βολτα στους περσινους πινακες.Θα ειστε πρωτοι,το ξαναλεω πρωτοι!Γιατι ανησυχειτε;
Τωρα για το "παντρεμενες"...αν δε σας αρεσει καντε το "δεσμευμενες",εκει θα τα χαλασουμε;Αλιμονο παντα στις χηρες!

void

  • Επισκέπτης
[quote author=tihea link=topic=18046.msg327381#msg327381 date=1277727120
Με τα νέα δεδομένα η σειρά στον πίνακα και το πόσα μόρια έχει ο καθένας αρχίζει να χάνει τη σημασία του. Αν πχ πάρει στην αρχή μια φουρνιά ακω όλη κι όλη κι από κει και πέρα παίρνει μόνο αμω, με σειρά 300+ (=38 μόρια περίπου χονδρικά) θα μείνει κάποιος άνεργος για όλη τη χρονιά αν δεν έχει δηλώσει αμω. Και κάποιοι 25-28 μόρια που θα προσληφθούν ως αμω αλλά θα έχουν και τις άκρες ή την "τύχη" θα γίνουν αθόρυβα ακω , ενώ εμείς θα κοιτάμε ακόμη τον πίνακα και θα μετράμε μόρια.
[/quote]

με 38 δε νομιζω να εισαι σειρα 300,δεν πρεπει να αφαιρεσεις διορισμους μονιμων,24μηνο κατα το ημισυ που οπως ολα θα δειχνουν τελικα θα παρει και λοιπων αναξιοπαθουντων;
οσο για τους εχοντες και κατεχοντες..κοννε,edo einai Ellada kali mou που ελεγε και μια ταινια,τα εχεις ηδη περασει και επρεπε να εχεις συνηθισει.
Εικαζω οτι εχεις υψηλη επιτυχια ασεπ.Αν ειναι ετσι,τουλαχιστο να ελπιζεις βασιμα το 2012.Αν δεν εχει συντελεσθει η β' παρουσια,μαλλον θα διορισθεις.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159452
  • Σύνολο θεμάτων: 19210
  • Σε σύνδεση σήμερα: 381
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 25
Επισκέπτες: 342
Σύνολο: 367

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.085 δευτερόλεπτα. 36 ερωτήματα.