*

Αποστολέας Θέμα: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;  (Αναγνώστηκε 175732 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Υπατία

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 549
  • ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #182 στις: Ιούνιος 08, 2010, 05:57:32 μμ »
Πέρσι και από τον πίνακα αναπληρωτών με κάλεσαν για ωρομισθία στην Ειδική Αγωγή χωρίς τυπικά προσόντα γιατί δεν είχαν Μαθηματικούς
Εσένα μπορεί να σε κάλεσαν χωρίς μέσο αλλά είναι γνωστό τοις πάσι ότι στην ειδική αγωγή έχει πέσει πολύ βίσμα. Το ότι σε κάλεσαν επειδή δεν είχαν άλλους και χωρίς να έχεις τα τυπικά προσόντα δεν σου κίνησε καθόλου την περιέργεια;

Δες πόσους μαθηματικούς κάλεσαν πέρσι στην ειδική αγωγή λόγω αυξημένων αναγκών από τον πίνακα των αναπληρωτών και με τη σειρά τους σε αυτούς αφού εξάντλησαν τον πίνακα των εχόντων τυπικά προσόντα ειδικής αγωγής. Αν θέλεις πάρε και το νόμο για την ειδική αγωγή που έλεγε ότι όταν εξαντληθούν οι πίνακες ειδικής καλούν από τον πίνακα αναπληρωτών.
ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥ.
Επιτέλους ας σταματήσει η σπέκουλα.
Μόνο κακό κάνει. Σε όλους.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:34:27 »

Αποσυνδεδεμένος para5

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1950
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #183 στις: Ιούνιος 08, 2010, 06:03:32 μμ »
Δεν θα έγραφα ποτέ υποθετικά και αν το έκανα θα το δήλωνα. Ξέρω μαθηματικούς που διορίστηκαν με
βίσμα μέσω ειδικής αγωγής. Μη νομίζεις ότι τα ξέρεις κι όλα.

Αποσυνδεδεμένος Υπατία

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 549
  • ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #184 στις: Ιούνιος 08, 2010, 06:11:34 μμ »
Σε παραπέμπω στο νόμο. Να ενημερωθείς. Μιλάω γνωρίζοντας κι όχι διασπείροντας ανακρίβειες. Όλοι  οι μαθηματικοί που δούλεψαν πέρσι στην ειδική αγωγή πάρθηκαν από τους πίνακες. Της ειδικής καταρχήν και κατόπιν των αναπληρωτών όπως προέβλεπε ο νόμος. Αυτό είναι γνωστό τοις πάσι κι αυτό γνωρίζω πολύ καλά. Ενημερώσου λοιπόν. Κι αφού ενημερωθείς ζήτα και κανένα δημόσιο ΄Συγνώμη για την άγνοιά μου και όσα ανακριβή διέσπειρα εξαιτίας της¨ καθώς και για κείνο το επιχείρημα που τσακίζει κόκκαλα ¨είναι γνωστό τοις πάσι¨. Από πού είναι γνωστό; Το είπες εσύ; Για ψαχτείτε καλύτερα παιδάκια πριν αρχίσετε να πετάτε λάσπη...

Αποσυνδεδεμένος GERMANOS

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1706
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #185 στις: Ιούνιος 08, 2010, 06:52:50 μμ »

Γιατί φαγώθηκες παιδάκι μου με την ειδική αγωγή; Μάθε πρώτα πώς γίνονται οι προσλήψεις εκεί και μετά μιλάς. Πέρσι και από τον πίνακα αναπληρωτών με κάλεσαν για ωρομισθία στην Ειδική Αγωγή χωρίς τυπικά προσόντα γιατί δεν είχαν Μαθηματικούς και με έσβησαν απ΄τον πίνακα ωρομισθίων γενικής της περιφέρειάς μου όπου είχα σειρά σε λίγες μέρες να πάω. Πότε επιτέλους θα μάθουμε να μιλάμε με στοιχεία και όχι με ότι μας κατεβάζει η γκλάβα μας;
Αμάν πια...
  Παιδάκι μου φαγώνομομαι για την ειδική αγωγή γιατί έκανα το περιβόητο σεμινάριο της Ειδικής αγωγής και είδα και άκουσα πολλά στραβά... Κατάλαβες? Α! και κάτι άλλο αν δεν ξέρεις μάθε τι γινόταν εκεί μέχρι πέρσι. Μάλλον δεν τα ξέρεις πολύ καλά... Αυτό που κατάλαβα στον κλάδο των εκπαιδευτικών είναι ότι ξέρουν όλοι να κρατούν μυστικό αυτό που δεν πρέπει να ακούγεται...
 

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:34:27 »

Αποσυνδεδεμένος Υπατία

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 549
  • ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #186 στις: Ιούνιος 08, 2010, 07:35:30 μμ »

Παιδάκι μου φαγώνομομαι για την ειδική αγωγή γιατί έκανα το περιβόητο σεμινάριο της Ειδικής αγωγής και είδα και άκουσα πολλά στραβά... Κατάλαβες? Α! και κάτι άλλο αν δεν ξέρεις μάθε τι γινόταν εκεί μέχρι πέρσι. Μάλλον δεν τα ξέρεις πολύ καλά... Αυτό που κατάλαβα στον κλάδο των εκπαιδευτικών είναι ότι ξέρουν όλοι να κρατούν μυστικό αυτό που δεν πρέπει να ακούγεται...
  

Μίλησα γι αυτό που γνωρίζω. Το νόμο και τις διαδικασίες πρόσληψης πέρσι. Πράγμα που εσύ δεν ανέφερες ούτε καν σαν εξαίρεση όταν γενικώς κατηγορούσες τις διαδικασίες πρόσληψης. Πρώτη φορά το αναφέρεις εδώ ( στο υπογράμμισα).
 Άρα, συμπέρασμα πρώτον, δεν προσλήφθηκαν ΟΛΟΙ και ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΧΡΟΝΙΕΣ στην ειδική αγωγή με ¨βύσμα΄.
Πέρσι δεν προσλήφθηκε ΟΥΤΕ ΕΝΑΣ με ¨βύσμα¨και αυτό μόλις απεδείχθη και το απεδέχθης...
Επομένως όταν αφόριζες και φώναζες γενικά για την ειδική αγωγή, ενώ δεν έδειχνες το ίδιο μένος γενικά για τον ΟΑΕΔ, είχες άδικο και είχα δικαίωμα να παρέμβω...
Απομένει να αποδείξεις ότι έχεις στοιχεία για τα λεγόμενά σου για τις προσλήψεις στην ειδική αγωγή τις προηγούμενες χρονιές...

Παρακάτω τώρα.
Για πες μας να μάθουμε πως γίνονταν οι προσλήψεις πριν , με βάση ποιό νόμο, γιατί πραγματικά δεν έδωσες καμιά ενημέρωση εκτός από το ράδιο αρβύλα των σεμιναρίων ειδικής...Δεν θέλω να ακούσω τις κατινιές της κάθε μιας που συναντούσες στα διαλείματα και που μιλάει στον αέρα.(Παρεμπιπτόντως τα παρακολούθησα κι εγώ μετά, αφού βρέθηκα στο χώρο και δεν ήθελα να μαθαίνω στου Κασίδη το κεφάλι. Αν και έπρεπε το κράτος να φροντίσει να παράσχει σοβαρή και δωρεάν ειδίκευση, αλλά αυτό είναι  άλλη κουβέντα)

Κι επιτέλους ας μάθουμε να μιλάμε με στοιχεία και νόμους κι όχι μιμούμενοι τα κίτρινα πρότυπα των ΜΜΕ. Λάσπη κι όποιον πιάσει...

Το θέμα εδώ ήταν η ένσταση και η δίκη που εκκρεμμεί για τον ΟΑΕΔ.

Βολεύει ίσως να τους βγάλουμε όλους ότι διορίστηκαν μετά από απόκτηση προυπηρεσίας με αδιαφανή τρόπο για να δικιολογήσουμε τα αδικιολόγητα...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 08, 2010, 07:42:21 μμ από gekal »

Αποσυνδεδεμένος GERMANOS

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1706
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #187 στις: Ιούνιος 08, 2010, 08:12:56 μμ »
 Ωραία αλλά δεν θα βγουν κάποιοι λάδι μόνο και μόνο επειδή ήξεραν να έχουν το στόμα τους κλειστό. Εσένα πού είναι το πρόβλημά σου. Αν αποδοθεί δικαιοσύνη να αποδοθεί σε όλους και όχι σε όσους μας συμφέρουν. Εσύ γιατί εξοργίζεσαι? Ανήκεις σε αυτή την κατηγορία? Όχι. Άρα δεν υπάρχει πρόβλημα. Όλοι όσοι δεν δικαιούνται να φύγουν τώρα από τον πίνακα. Γιατί μετά ο καθένας έχει να μάχεται για το δικό του συμφέρον. Μην το κουράζουμε άλλο....

Αποσυνδεδεμένος giota8

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3379
  • Φύλο: Γυναίκα
  • δεν περιγραφω αλλο!!! ΠΕ06
    • Προφίλ
    • ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΕ06
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #188 στις: Ιούνιος 08, 2010, 08:52:35 μμ »
Εξοργίζεται για τον ίδιο λόγο που εξοργίζομαι κι εγώ. Γιατί έχετε φαγωθεί όλοι με το γεγονός οτι κινούμαστε εναντίον μιας ομάδας και όχι του συνόλου. Εγώ αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι εσείς τι κάνατε? εμείς τουλάχιστον αντιδράσαμε σε κάτι, και αντιδράσαμε πραγματικά και όχι μέσα από έναν υπολογιστή φωνάζοντας απλά για την τόση αδικία. Εξοργίζεται γιατί απλά γίνεται λόγος για σιβ., ΠΔΣ, εκκλησιαστικά αλλά για πράξεις ούτε κουβέντα, στο χέρι σας είναι να αντιδράσετε. Εξοργίζεται με τη νοοτροπία του Έλληνα που περιμένει πάντα άλλους να βγάλουν το φίδι από την τρύπα και μέχρι να γίνει αυτό φωνάζει και τους βρίζει και όταν οι άλλοι πετύχουν κάτι τότε τα κατάφεραν όλοι μαζί. Και για να μην παρεξηγούμε τα πράγματα δεν κινούμαστε εναντίον των παιδιών που δούλεψαν στον ΟΑΕΔ αλλά εναντίον ενός νόμου. Προσωπικά δεν έχω τίποτα εναντίον τους και πιστεύω ούτε και κανένας άλλος από τους συμμετέχοντες στην προσφυγή.
Trust I seek and I find in you
Every day for us something new
Open mind for a different view
And nothing else matters

Αποσυνδεδεμένος ΛΩΡΑ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1989
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #189 στις: Ιούνιος 08, 2010, 09:31:15 μμ »
Εξοργίζεται για τον ίδιο λόγο που εξοργίζομαι κι εγώ. Γιατί έχετε φαγωθεί όλοι με το γεγονός οτι κινούμαστε εναντίον μιας ομάδας και όχι του συνόλου. Εγώ αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι εσείς τι κάνατε? εμείς τουλάχιστον αντιδράσαμε σε κάτι, και αντιδράσαμε πραγματικά και όχι μέσα από έναν υπολογιστή φωνάζοντας απλά για την τόση αδικία. Εξοργίζεται γιατί απλά γίνεται λόγος για σιβ., ΠΔΣ, εκκλησιαστικά αλλά για πράξεις ούτε κουβέντα, στο χέρι σας είναι να αντιδράσετε. Εξοργίζεται με τη νοοτροπία του Έλληνα που περιμένει πάντα άλλους να βγάλουν το φίδι από την τρύπα και μέχρι να γίνει αυτό φωνάζει και τους βρίζει και όταν οι άλλοι πετύχουν κάτι τότε τα κατάφεραν όλοι μαζί. Και για να μην παρεξηγούμε τα πράγματα δεν κινούμαστε εναντίον των παιδιών που δούλεψαν στον ΟΑΕΔ αλλά εναντίον ενός νόμου. Προσωπικά δεν έχω τίποτα εναντίον τους και πιστεύω ούτε και κανένας άλλος από τους συμμετέχοντες στην προσφυγή.
Ακριβώς αυτά της είπα κι εγώ και αυτά πιστεύω,αλλά προφανώς περιορίζεται στο να κατηγορεί εμάς γιατί βρίσκεται ανάμεσα στα άτομα που ΄δούλεψαν στον ΟΑΕΔ,ίσως με αξιοκρατικά κριτήρια πρόσληψης,δεν αντιλέγω σ'αυτό,αλλά που δεν πρόλαβε να πάρει μεγάλο κομμάτι απ'την πίτα της προυπηρεσίας στον ΟΑΕΔ ώστε να διοριστεί...!! Άντε....κι αυτές τις αηδίες περί αξιοκρατίας και επίθεσης σε όσους έχουν αδιαφανή προυπηρεσία που λέει δεν τις χάφτω...!!! Τόσα άτομα της εξήγησαν κι αυτή τον  χαβά της!! Συγγνώμη,αλλά "ιδού η Ρόδος ιδού και το πήδημα!" Ας έκανε κάτι αν ήθελε αξιοκρατία!
Δεν υπάρχει ελευθερία που να μη γνωρίζω.
Ούτε ταπείνωση ή φόβος που να μη μ' έχουν υποτάξει.
Γι'αυτό και ξέρω από αγάπη,
Γι' αυτό δε συλλογίζομαι το σώμα που σου δίνω,
Γι' αυτό προσέχω τόσο τα λόγια που σου λέω.

ΛΟΥΙΣ ΓΚΑΡΘΙΑ ΜΟΝΤΕΡΟ
(ΓΡΑΝΑΔΑ 1958)

Αποσυνδεδεμένος Giannis1

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2220
    • Προφίλ
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #190 στις: Ιούνιος 08, 2010, 10:29:06 μμ »
Αυτοί μπορεί να διοριστούν,αλλά αν βγει καταδικαστική απόφαση εναντίον της ρύθμισης του Υπουργείου που τους έβαλε στους πίνακες θα κριθούν παράνομες οι προσλήψεις τους και θα απολυθουν! Αυτό μου είπε η δικηγόρος και μάλιστα υπάρχει τέτοιο δεδικασμένο,έχει συμβεί στο παρελθόν (σε άλλο Υπουργείο βέβαια) και έχουν δικαιωθεί άτομα που προσέφυγαν στην δικαιοσύνη.....μετά οι θεσεις καλύπτονται απ'αυτούς που ακολουθούν...! Μην χάνετε ελπίδα....και ας γίνει γενικά αυτό ένα μάθημε ώστε να αντιδρούμε εγκαίρως όταν μας καπελώνουν!!

Λώρα, ακόμα και αν απολυθούν, όση προϋπηρεσία θα έχουν πάρει μέχρι να απολυθούν, θα μπορούν να τη χρησιμοποιήσουν, και μάλιστα δε θα μετράνε οι ώρες αλλά οι μήνες που έχουν μείνει εν υπηρεσία. Αυτό και μόνο τους δίνει ε΄να σημαντικό πλεονέκτημα...
Εννοείς την προυπηρεσία που πήραν την φετινή χρονιά ως αναπληρωτές σε σχολεία του ΥΠΕΠΘ προφανώς....γιατί η ένστασή μας έχει στόχο την σχεδόν 10ετή προυπηρεσία τους στον ΟΑΕΔ που πήραν...αυτή η προυπηρεσία έκανε την ζημιά και αυτή είναι που προσπαθεί να αποδείξει ο δικηγόρος πως ήταν αντισυνταγματικό να αναγνωριστεί αναδρομικά...γιατί όντως είναι αντισυνταγματικό αυτό....! Από κει και πέρα φέτος αυτοί μάζεψαν απ'τα σχολεία του ΥΠΕΠΘ μόλις ένα 9μηνο.....ας τους μείνει αυτό...πάλι τους βάζει πίσω απ'τους επιτυχόντες που έχουν 24μηνο.
άσε που υπάεχει πατράμετρος στον νόμο που αν δικαιωθούμε εμείς θα κριθεί παράνομη και η φετινή προυπηρεσία που αποκτήθηκε με παράνομη ρύθμιση....εφόσον φυσικά το αποδείξουμε αυτ΄΄ο στο δικαστήριο! Έχε ελπίδα...ο δικηγόρος είναι δυνατός,το ίδιο και η βοηθός του!!

Ναι, αυτή τη προϋπηρεσία που πήραν αυτό το δωδεκάμηνο εννοώ. Σύμφωνοι, τους βάζει πίσω από τους 24 μηνίτες, αλλά πάλι πιο μπροστά από άτομα που έχουν συγκεντρώσει προϋπηρεσία τα τελευταία 2-3 χρόνια από ολοήμερα κλπ...  :(

Και πάλι λοιπόν ωφελημένοι βγαίνουν αφού από εκεί που δεν είχαν τιποτα, βγαίνουν να έχουν προϋπηρεσία 12 μηνών (που άλλοι χρειαζόμαστε περίπου 3 χρόνια για να μαζέψουμε), για να μη πούμε οτι επί ένα χρόνο μάζευαν πλήρη ένσημα και πληρώνονταν με το μισθό των διορισμένων...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 08, 2010, 10:30:45 μμ από GiannisV »
Οι υπουργοί, τσεκάρουν κι αυτοί κουτάκι "δέχομαι τοποθέτηση και στα υπόλοιπα υπουργεία"?

xriana1

  • Επισκέπτης
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #191 στις: Ιούνιος 08, 2010, 10:53:27 μμ »
Φίλη/ε gekal σε χαιρετώ μιας και έχουμε καιρό να τα πούμε. Με λύπη μου διαπιστώνω την ασχετοσύνη κάποιων γυρω απο τις προσλήψεις της ειδικής και το χειρότερο την ευκολία με την οποία ξεστομίζονται ειδήσεις ράδιο αρβύλα με στόχο τη δημιουργία εντυπώσεων. Ξέρεις καλά οτι την ειδική αγωγή όσοι δεν την έζησαν δεν δικαιούνται να μιλούν. Να σαι καλά έχουμε πάντοτε ανάγκη τις πολύτιμες απόψεις σου.

Αποσυνδεδεμένος GERMANOS

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1706
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #192 στις: Ιούνιος 08, 2010, 11:41:55 μμ »
 Καλά...... Δεν μιλάω για το σύνολο αλλά για κάποιους. Και γνωρίζετε πολύ καλά αυτούς τους κάποιους. Δεν μιλάω για τους 2000 φιλολόγους αλλά για τα 200 - 300 άτομα που με τον ένα ή άλλο τρόπο βολεύτηκαν. Κατανοητό? Δεν ισοπεδώνω τα πάντα.... Μιλάω για αυτά τα λίγα άτομα που φέτος οι υπόλοιποι θα μείνουν έξω. Αλλά δεν είναι μόνο οι ΟΑΕΔΙΤΕΣ. Κατανοητό? Τώρα αν κάποιος χάνει το διορισμό του εξαιτίας του ΟΑΕΔΙΤΗ αλλά έχει μόρια από ΠΔΣ κτλ. έστω και 1 μόριο, τότε εξοργίζομαι. Κατανοητό? Γιατί φέτος ίσως κάποιοι μείνουν έξω από το σύστημα για 0,01 μόριο.
  Α! Ναι, καθόμαστε στον καναπέ μας. Για αυτό και κάποιοι διορίζονται τώρα. Είναι θέμα χρόνου όμως να γίνει η ανατροπή. Περιμένετε και έρχεται.
  Δεν έχω χρήματα να διαθέσω για δικαστήρια. Αλλά και ακόμη αν είχα δεν θα τα έδινα για να παλέψω για κάτι που το αποτέλεσμα μάλλον θα είναι αρνητικό.
 Όμως στο φόρουμ δεν θα μου απαγορέψει κανείς να λέω τη γνώμη μου. Δεν με πείσατε.

Αποσυνδεδεμένος change73

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 462
  • Mπορώ,παρακαλώ, να έχω κι εγώ το λόγο;
    • Προφίλ
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #193 στις: Ιούνιος 09, 2010, 12:10:15 πμ »
Το θέμα είναι πως κάποιοι με τον ένα ή τον άλλο τρόπο "ψάχνονται" και τελικά τη βρίσκουν την άκρη ενώ κάποιοι άλλοι,όπως εγώ κοιμούνταν τον "ύπνο του δικαίου"!Εγώ έναν ασεπ ήξερα, που μ'αυτά που άκουγα τον θεωρούσα ανέφικτο στόχο, και τίποτ'αλλο!Μετά πήγα για πλάκα, βρέθηκα στη 650η θέση,τραβήχτηκε η διαχωριστική γραμμή και ακόμα,όπως πολλοί δεν μπορώ να το πιστέψω πως έχασα το τραμ το τελευταίο για ένα βαθμό...Τώρα αναθεματίζω που δεν πήγα να κυνηγήσω πρόσθετη στο σχολείο μου δίπλα στο σπίτι μου και τόσα χρόνια αναλώθηκα στα φροντστήρια.Και σαν να μην έφτανε αυτό γειτόνισσα μου χημικός οικτίροντάς με σχεδόν μού αποκάλυψε πως διορίστηκε μέσω Σιβιτανανιδείου!Η βλακεία λοιπόν και η ασχετοσύνη πληρώνονται!Ας είναι καλά το forum του pde που μου άνοιξε τα μάτια,έστω και αργά!
"Ζεις μόνο μια φορά-αλλά αν το κάνεις σωστά,μια φορά είναι αρκετή."  Joe E.Lewis

Αποσυνδεδεμένος giota8

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3379
  • Φύλο: Γυναίκα
  • δεν περιγραφω αλλο!!! ΠΕ06
    • Προφίλ
    • ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΕ06
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #194 στις: Ιούνιος 09, 2010, 12:31:42 πμ »
Κανείς δεν ισχυρίστηκε οτι φταίει αποκλειστικά και μόνο η προσμέτρηση της προϋπηρεσίας στον ΟΑΕΔ για το μπάχαλο που επικρατεί στον τρόπο διορισμού και φυσικά είναι γνωστό στους περισσότερους οτι υπάρχουν ένα σωρό παραθυράκια, αλλά το οτι δεν υπήρξε καμία μορφή αντίδρασης τα περασμένα χρόνια δε σημαίνει οτι πρέπει να συνεχιστεί αυτή η αδράνεια και τώρα.
Trust I seek and I find in you
Every day for us something new
Open mind for a different view
And nothing else matters

Αποσυνδεδεμένος change73

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 462
  • Mπορώ,παρακαλώ, να έχω κι εγώ το λόγο;
    • Προφίλ
Απ: Tο τέλος των ΟΑΕΔΙΤΩΝ;
« Απάντηση #195 στις: Ιούνιος 09, 2010, 01:05:32 πμ »
Κάπως έτσι ξεκίνησαν όλα με την Διαμαντοπούλου να δηλώνει "Τέρμα τα παράθυρα και τα κονέ".Έλα όμως που φρόντισε ταυτόχρονα οι περισσότεροι απ'αυτους να αποκατασταθούν κατά τη μεταβατική."Συγγνώμη αλλά η αξιοκρατία αναβάλλεται για τα επόμενα 2-3 χρόνια!"Και μετά τι;Θα γράφετε σχεδόν 100 κι άμα σας χρειαστούμε θα σας καλέσουμε (από τους πρώτους, εννοείται ;D)
"Ζεις μόνο μια φορά-αλλά αν το κάνεις σωστά,μια φορά είναι αρκετή."  Joe E.Lewis

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32319
  • Τελευταία: 1305D
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161406
  • Σύνολο θεμάτων: 19231
  • Σε σύνδεση σήμερα: 555
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 470
Σύνολο: 481

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.112 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.