*

Ψηφοφορία

Συμφωνείς με το νέο σύστημα διορισμών ?

Ναι , είναι πιο δίκαιο από το προηγούμενο
48 (12.5%)
Ναι , αν και θα το ήθελα ακόμα πιο αξιοκρατικό
71 (18.5%)
Όχι , γιατί η μεταβατική περίοδος είναι μικρή
56 (14.6%)
Όχι . Είμαι υπέρ της επετηρίδας .
40 (10.4%)
Όχι , το προηγούμενο σύστημα διορισμών ήταν πιο δίκαιο
115 (30%)
Όχι. Να διοριστούν ΟΛΟΙ όσοι έχουν έστω και 1 ώρα υπηρεσίας.
53 (13.8%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 380

Αποστολέας Θέμα: νέο σύστημα διορισμών - ΨΗΦΟΦΟΡΙΑ  (Αναγνώστηκε 63277 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος AntreaEirini

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1538
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: νέο σύστημα διορισμών - ΨΗΦΟΦΟΡΙΑ
« Απάντηση #168 στις: Ιούλιος 25, 2011, 03:55:08 μμ »

και βέβαια, εκεί που θα ξεκαθαρίσει αρκετά η κατάσταση, είναι με την άρση της μονιμότητας. Δυστυχώς πολλοί έρχονται στην εκπ/ση με σκοπό να "αράξουν" και τελικά αυτοί βγάζουν το κακό όνομα και στον υπόλοιπο κλάδο.  ( και εννοειται ότι η άρση πρέπει να ισχύσει και για όλους τους υπόλοιπους δ.υ. ).

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
(Κρίμα που δεν έχει εικονίδιο να προσκυνάει!)

δεχόμαστε και home-made videos μην ανησυχείς!!!  :P :P

λοιπόν, για να χαλαρώσουμε λίγο - ακουστε σκηνικό σήμερα στην διεύθυνση:
έρχεται μια φιλόλογος και λέει
Γειά σας, ήρθα για διορισμό!!
Δεν ήρθε ακόμα η εγκύκλιος για να κάνετε τα χαρτιά σας , της λέμε εμείς!!!
ποιά εγκύκλιος; δε θα με διορίσετε; λέει αυτή
(εκει καταλαβαίνουμε ότι κάτι παίζει και λέμε τι εννοείτε;)
και αρχίζει ο Μεγάλος Ανατολικός του Εμπειρίκου:
"μα μόλις ορκίστηκα και στη σχολή μου είπαν πως άμα πάρουμε πτυχίο , πάμε , κάνουμε τα χαρτιά μας και μας διορίζουν....ε γιαυτό ήρθα κι εγώ - να με διορίσετε!!!!! "

 :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o

(μας πήρε μισή ώρα να της εξηγήσουμε τι εστί ΑΣΕΠ....καλά πού ζεί αυτη; και κυρίως - πώς πήρε πτυχίο ρε παιδιά; )

Θέλω διεύθυνση mail να σου στείλω το video...

Μήπως σας σκάρωσε κανείς καμια πλάκα κρυμμένος με καμια κάμερα;   :o

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: νέο σύστημα διορισμών - ΨΗΦΟΦΟΡΙΑ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:50:49 »

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: νέο σύστημα διορισμών - ΨΗΦΟΦΟΡΙΑ
« Απάντηση #169 στις: Ιούλιος 25, 2011, 03:56:50 μμ »
και κυρίως - πώς πήρε πτυχίο ρε παιδιά;

ειναι που το πτυχιο ειναι  αποδειξη τοσο της γνωσης οσο και της εφυίας  ;)
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος AntreaEirini

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1538
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: νέο σύστημα διορισμών - ΨΗΦΟΦΟΡΙΑ
« Απάντηση #170 στις: Ιούλιος 25, 2011, 03:59:51 μμ »
και κυρίως - πώς πήρε πτυχίο ρε παιδιά;

ειναι που το πτυχιο ειναι  αποδειξη τοσο της γνωσης οσο και της εφυίας  ;)

θα στείλω και σε σένα το video με το προσκυνητό!!

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: νέο σύστημα διορισμών - ΨΗΦΟΦΟΡΙΑ
« Απάντηση #171 στις: Ιούλιος 25, 2011, 04:01:00 μμ »
όχι όχι, δεν ήταν  η candid camera!! αλλά πρέπει να πω ότι αυτή ήταν "ελαφριά " περίπτωση...έχουν δει κατά καιρούς τα ματάκια μας....

να , σήμερα ένας υποψήφιος διευθυντής που ψιλο-πάτωσε στη συνέντευξη μας πήρε τηλέφωνο και μας είπε ότι θα έρθει με τους γιούς του να μας δείρει.....  ;D ;D ;D ;D ;D ;D

άλλη φορά πάλι,αφού είχε γίνει ΕΔΕ για έναν που έχει να πατησει δυο μήνες στο σχολείο και πάει για απόλυση , έρχεται κάποια στιγμή σε άσχετο χρόνο αυτός και επειδή ο προΪστάμενος έλειπε σε ενημέρωση στο υπουργείο, εκείνος στρογγυλοκάθησε και άρχισε τα "εγώ είμαι προϊστάμενος τώρα, και γιατί λείπει ο άλλος προίστάμενος - να του κάνουμε πρικοπή μισθού " και άλλα τέτοια χαρωπά.....

και επίσης, μια άλλη φορά είχε έρθει για τοποθέτηση μία, μαζί με την μαμά της η οποία σήκωσε τη μαγκούρα και κυνηγούσε τον άμοιρο συνάδελφο επειδή είπε στην κόρη της να περιμένει γιατί προηγείτο άλλος εκπ/κός.....

(τώρα που το σκέφτομαι - οι διοικητικοί πρέπει να πάρουμε επιπλέον επίδομα ψυχικής υγείας με τόσα που βλέπουμε κάθε μέρα...)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 25, 2011, 04:02:42 μμ από bitch »
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: νέο σύστημα διορισμών - ΨΗΦΟΦΟΡΙΑ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:50:49 »

Αποσυνδεδεμένος AntreaEirini

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1538
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: νέο σύστημα διορισμών - ΨΗΦΟΦΟΡΙΑ
« Απάντηση #172 στις: Ιούλιος 25, 2011, 04:03:13 μμ »
όχι όχι, δεν ήταν  η candid camera!! αλλά πρέπει να πω ότι αυτή ήταν "ελαφριά " περίπτωση...έχουν δει κατά καιρούς τα ματάκια μας....

άλλη φορά πάλι, γινόταν ΕΔΕ για έναν που έχει να πατησει δυο μήνες στο σχολείο και πάει για απόλυση και επειδή ο προΪστάμενος έλειπε σε ενημέρωση στο υπουργείο, εκείνος στρογγυλοκάθησε και άρχισε τα "εγώ είμαι προϊστάμενος τώρα, και γιατί λείπει ο άλλος προίστάμενος - να του κάνουμε πρικοπή μισθού " και άλλα τέτοια χαρωπά.....



ΑΠΟΛΥΘΗΚΕ;;;;
ΠΕΣ ΝΑΙ, ΠΕΣ ΝΑΙ!!

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: νέο σύστημα διορισμών - ΨΗΦΟΦΟΡΙΑ
« Απάντηση #173 στις: Ιούλιος 25, 2011, 04:06:43 μμ »
το χουμε ήδη στείλει στο ΚΥΣΔΕ, έχει περάσει απο εκει οποτε αναμένεται η υπογραφή της Άννας (σικ) και μετά το ΦΕΚ απόλυσης!!!
(βλέπω είσαι κι εσύ καλός άνθρωπος ε;.... 8) 8) 8) - αλλά κι εγώ με κάτι τέτοια....χαίρομαι!!!)
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος killbill

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3500
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν θες να μάθεις κάτι τότε δίδαξέ το
    • Προφίλ
Απ: νέο σύστημα διορισμών - ΨΗΦΟΦΟΡΙΑ
« Απάντηση #174 στις: Ιούλιος 25, 2011, 04:12:25 μμ »
Γιατί να μετράνε τα μεταπτυχιακά αφού δεν έχουν όλοι την οικονομική άνεση να τα κάνουν.
Γιατί να μετράνε οι ξένες γλώσσες αφού δεν έχουν όλοι την οικονομική δυνατότητα να κάνουν φροντιστήριο.
γιατί να μετράει και το βασικό πτυχίο αφού δεν είχαν όλοι ίσες ευκαιρίες να μπουν στην τριτοβάθμια εκπαίδευση, ούτε είχαν όλοι λεφτά να πάνε φροντιστήριο και να συναγωνιστούν με ίσους όρους αυτούς που πήγαν.

να συμπληρώσω, ούτε τα μεταπτυχιακά στην διδακτική ή τα παιδαγωγικά να μετράνε, αφού δεν σημαίνει ότι κάποιος που τα τελείωσε είναι  και ικανός να διδάξει.
Ούτε πιστοποίηση από την ΑΣΠΑΙΤΕ να μετράει αφού δεν έχουν όλοι την ίδια ευκαιρία να μπουν εκεί, άσε που μετράει και το μέσο λένε.
Τι να μετράει τότε; Ο βαθμός Λυκείου; Μπα, ούτε αυτό να μετράει αφού δεν έχουν όλοι την οικονομική δυνατότητα να πάνε φροντιστήριο στο Λύκειο και να βγάλουν καλό βαθμό.
Λοιπόν, το βρήκα να μετράει μόνο ο βαθμός στο Δημοτικό. Εκεί μάλιστα. Λίγοι πάνε φροντιστήριο, ίσες ευκαιρίες! εκεί δείχνει ο καθένας την αξία του!

@bitch : μου θύμισες έναν νεοδιόριστο που με το που ήρθε στο σχολείο και συστήθηκε, ρώτησε "λοιπόν, που είναι το γραφείο μου;"
πως την έχουν δει ορισμένοι!

Αποσυνδεδεμένος AntreaEirini

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1538
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: νέο σύστημα διορισμών - ΨΗΦΟΦΟΡΙΑ
« Απάντηση #175 στις: Ιούλιος 25, 2011, 04:25:00 μμ »

(βλέπω είσαι κι εσύ καλός άνθρωπος ε;.... 8) 8) 8) - αλλά κι εγώ με κάτι τέτοια....χαίρομαι!!!)

Δεν καταλαβαίνω τι μπορεί να εννοείς μ'αυτό που λες...  :P :P :P
Εγώ πάντως με θεωρώ καταπληκτική  8) 8) :o :o

Ασε γιατί την πάτησα φέτος με μια τέτοια υπόθεση! Πήγα και είπα σε άτομο που για όλη τη χρονιά σχεδόν έλειπε μια φορά την εβδομάδα για το μεταπτυχιακό της (!?) να πάει να κάνει μια δουλειά που της ανέθεσε ο διευθυντής, μου απάντησε όχι, να πάνε αυτοί που κάθονται και πίνουν καφέ -αυτογνωσία μηδέν-, της είπα "πήγαινε, γιατί αλλιώς πάλι εμας θα βάλει ο διευθυντής", και άρχισε να με βρίζει και να με λεει ασεβή στο μισό σύλλογο. Και πήγε και με έδωσε και στο διευθυντή λέγοντας του ότι είπα ότι μας χώνει!

Αποσυνδεδεμένος giak

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 506
    • Προφίλ
Απ: νέο σύστημα διορισμών - ΨΗΦΟΦΟΡΙΑ
« Απάντηση #176 στις: Ιούλιος 25, 2011, 04:28:56 μμ »
Μάλιστα οι πιο πολλοί λεν ότι το προηγούμενο ήταν πιο δίκαιο. Πιο δίκαιο να αποκτούν κάποιοι προϋπηρεσίες με ΠΔΣ από το πουθενά? Πιο δίκαιο να προτάσσονται στους πίνακες οι απόφοιτοι της σχολής που σπουδάζει η κόρη του Λυκουρέντζου μετά από τη σχετική τροπολογία του? Πιο δίκαιο από τη στιγμή που στα πανεπιστήμιά μας δεν υπάρχει αξιοκρατία και δεν είναι όλα τα τμήματα ίδιας δυσκολίας?
Το νέο σύστημα μας ιεραρχεί στη λίστα βάση της βαθμολογίας μας στον ΑΣΕΠ. Επιτρέψτε μου να διαφωνήσω με την πλειοψηφία σε αυτό το φόρουμ και να θεωρήσω το νέο πιο δίκαιο.

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: νέο σύστημα διορισμών - ΨΗΦΟΦΟΡΙΑ
« Απάντηση #177 στις: Ιούλιος 25, 2011, 04:29:59 μμ »
μα κι εγώ για καλό το είπα ντε...... ότι είσαι καλός άνθρωπος....

α καλά, αυτού του είδους οι άνθρωποι που περιγράφεις είναι οι χειρότεροι...Εμείς είχαμε μία εκπ/κό, αποσπασμένη στη δ/νση και όταν πήγαινε επιτήρηση στις πανελλαδικές στην παραδίπλα πόλη που έπερνε χοντρά - τότε - οδοιπορικά όλα μια χαρά....Δευτέρα , Τετάρτη και Παρασκευή όμως που ήταν να έρθει στη δουλειά τα παιδιά της όλως περιέργως αρρώσταιναν.....
ε δεν άντεξα κι εγώ και της την είπα...Μετά δε  μου μίλαγε ( ξέρεις και γω...ανατρίχιασα!!!) αλλά έλεος με όσους νομίζουν ότι οι άλλοι τρώνε κουτόχορτο...
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος dinateacher

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2190
  • Φύλο: Γυναίκα
  • τα όνειρα θα βγουν αληθινά...
    • Προφίλ
Απ: νέο σύστημα διορισμών - ΨΗΦΟΦΟΡΙΑ
« Απάντηση #178 στις: Ιούλιος 25, 2011, 04:34:50 μμ »
Το νέο σύστημα μας ιεραρχεί στη λίστα βάση της βαθμολογίας μας στον ΑΣΕΠ. Επιτρέψτε μου να διαφωνήσω με την πλειοψηφία σε αυτό το φόρουμ και να θεωρήσω το νέο πιο δίκαιο.
Ακόμη και να είναι πιο δίκαιο το νέο σύστημα από το παλιό, αυτό δε το κάνει δίκαιο...
Το μυαλό είναι σαν το αλεξίπτωτο: εκπληρώνει τον σκοπό του όταν είναι ανοικτό.
Νοημοσύνη είναι αυτό που χρησιμοποιείς όταν δεν ξέρεις τι να κάνεις.

Αποσυνδεδεμένος knkn

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2349
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωή είναι ωραία !
    • Προφίλ
Απ: νέο σύστημα διορισμών - ΨΗΦΟΦΟΡΙΑ
« Απάντηση #179 στις: Ιούλιος 25, 2011, 04:39:20 μμ »
Μάλιστα , οι πιο πολλοί λεν ότι το προηγούμενο ήταν πιο δίκαιο. Πιο δίκαιο να αποκτούν κάποιοι προϋπηρεσίες με ΠΔΣ από το πουθενά? Πιο δίκαιο να προτάσσονται στους πίνακες οι απόφοιτοι της σχολής που σπουδάζει η κόρη του Λυκουρέντζου μετά από τη σχετική τροπολογία του? Πιο δίκαιο από τη στιγμή που στα πανεπιστήμιά μας δεν υπάρχει αξιοκρατία και δεν είναι όλα τα τμήματα ίδιας δυσκολίας?
Το νέο σύστημα μας ιεραρχεί στη λίστα βάση της βαθμολογίας μας στον ΑΣΕΠ. Επιτρέψτε μου να διαφωνήσω με την πλειοψηφία σε αυτό το φόρουμ και να θεωρήσω το νέο πιο δίκαιο.

Το νέο πιο δίκαιο ?  Ποιο ?  Αυτό που έφερε η αχώνευτη ?  Ξεστόμισες βαριά κουβέντα .  Να πας να αυτοπυρποληθείς .  Μας νευρίασες καλοκαιριάτικα .  Όχι δεν σου επιτρέπουμε τίποτα !!!         :D

Αποσυνδεδεμένος AntreaEirini

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1538
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: νέο σύστημα διορισμών - ΨΗΦΟΦΟΡΙΑ
« Απάντηση #180 στις: Ιούλιος 25, 2011, 04:39:56 μμ »
μα κι εγώ για καλό το είπα ντε...... ότι είσαι καλός άνθρωπος....

α καλά, αυτού του είδους οι άνθρωποι που περιγράφεις είναι οι χειρότεροι...Εμείς είχαμε μία εκπ/κό, αποσπασμένη στη δ/νση και όταν πήγαινε επιτήρηση στις πανελλαδικές στην παραδίπλα πόλη που έπερνε χοντρά - τότε - οδοιπορικά όλα μια χαρά....Δευτέρα , Τετάρτη και Παρασκευή όμως που ήταν να έρθει στη δουλειά τα παιδιά της όλως περιέργως αρρώσταιναν.....
ε δεν άντεξα κι εγώ και της την είπα...Μετά δε  μου μίλαγε ( ξέρεις και γω...ανατρίχιασα!!!) αλλά έλεος με όσους νομίζουν ότι οι άλλοι τρώνε κουτόχορτο...

Κι εγώ στην αρχή προβληματίστηκα, και καθόμαι και αναρωτιόμουν τι το φοβερό είχα πει και είχα κάνει, αλλά μετά κατάλαβα ότι τέτοιους ανθρώπους όλοι τους παίρνουν χαμπάρι και κανένας δεν τους παίρνει στα σοβαρα!
Μέχρι και ο διευθυντής με φώναξε για να συζητήσουμε τι έγινε και μου είπε ότι δεν ήταν κουβέντα αυτή που μου είπε (να πάνε όσοι κάθονται και πίνουν καφέ) ούτε αυτή που είπε στον ίδιο, ότι έχει καλύτερες δουλειές να κάνει!!!  :o

Αποσυνδεδεμένος knkn

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2349
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωή είναι ωραία !
    • Προφίλ
Απ: νέο σύστημα διορισμών - ΨΗΦΟΦΟΡΙΑ
« Απάντηση #181 στις: Ιούλιος 25, 2011, 04:43:10 μμ »
Μάλιστα , οι πιο πολλοί λεν ότι το προηγούμενο ήταν πιο δίκαιο. Πιο δίκαιο να αποκτούν κάποιοι προϋπηρεσίες με ΠΔΣ από το πουθενά? Πιο δίκαιο να προτάσσονται στους πίνακες οι απόφοιτοι της σχολής που σπουδάζει η κόρη του Λυκουρέντζου μετά από τη σχετική τροπολογία του? Πιο δίκαιο από τη στιγμή που στα πανεπιστήμιά μας δεν υπάρχει αξιοκρατία και δεν είναι όλα τα τμήματα ίδιας δυσκολίας?
Το νέο σύστημα μας ιεραρχεί στη λίστα βάση της βαθμολογίας μας στον ΑΣΕΠ. Επιτρέψτε μου να διαφωνήσω με την πλειοψηφία σε αυτό το φόρουμ και να θεωρήσω το νέο πιο δίκαιο.

Το νέο πιο δίκαιο ?  Ποιο ?  Αυτό που έφερε η αχώνευτη ?  Ξεστόμισες βαριά κουβέντα .  Να πας να αυτοπυρποληθείς .  Μας νευρίασες καλοκαιριάτικα .  Όχι δεν σου επιτρέπουμε τίποτα !!!         :D

Υ.Γ.  ακόμα εδώ είσαι ?      :)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32320
  • Τελευταία: Lena11
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161422
  • Σύνολο θεμάτων: 19231
  • Σε σύνδεση σήμερα: 430
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 373
Σύνολο: 386

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.084 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.