*

Αποστολέας Θέμα: A΄ Φάση Αναπληρωτών φιλολογων 2010  (Αναγνώστηκε 444291 φορές)

0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος marion

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1867
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: A΄ Φάση Αναπληρωτών φιλολογων 2010
« Απάντηση #1302 στις: Σεπτέμβριος 07, 2010, 02:23:56 μμ »
Επειδή, δεν το θυμάμαι, θα μπορούσε κάποιος να επαναλάβει πόσο επί τοις 100% είναι το ποσοστό των τρίτεκνων;
" Κάθε χώρα έχει την κυβέρνηση που της αξίζει. "

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: A΄ Φάση Αναπληρωτών φιλολογων 2010
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:33:48 »

Αποσυνδεδεμένος kaitoula

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 289
    • Προφίλ
Απ: A΄ Φάση Αναπληρωτών φιλολογων 2010
« Απάντηση #1303 στις: Σεπτέμβριος 07, 2010, 02:25:02 μμ »
Επειδή, δεν το θυμάμαι, θα μπορούσε κάποιος να επαναλάβει πόσο επί τοις 100% είναι το ποσοστό των τρίτεκνων;

20%

Αποσυνδεδεμένος vpdt

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 108
    • Προφίλ
Απ: A΄ Φάση Αναπληρωτών φιλολογων 2010
« Απάντηση #1304 στις: Σεπτέμβριος 07, 2010, 02:27:12 μμ »
20%.Πάντως σε κάποιες περιοχές - σχολεία περισσεύουνφιλόλογοι νεοδιόριστοι και δεν έχουν ενημερωθεί πού θα πάνε τελικά. Αυτό δεν επηρεάζει και τα κενά των αναπληρωτών:

Αποσυνδεδεμένος elpida81

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 65
    • Προφίλ
Απ: A΄ Φάση Αναπληρωτών φιλολογων 2010
« Απάντηση #1305 στις: Σεπτέμβριος 07, 2010, 02:30:16 μμ »
Να σας ρωτησω κατι;
1)Τα μορια της μεχρι τωρα προυπηρεσιας μας, πριν κλεισουν οι πινακες, θα παραμεινουν ως εχουν και θα προστεθουν στο βαθμο του ΑΣΕΠ που θα γραψουμε ή θα μετρηθουν αλλιως και θα μας μειωθουν;
2)Η προυπηρεσια απο τωρα και στο εξης, μετα το κλεισιμο των πινακων δηλαδη, θα προσμετρηθει στον επομενο διαγωνισμο του ΑΣΕΠ;
Αν δηλαδη παω τωρα ωρομισθια, τα μορια που θα παρω θα προστεθουν στο βαθμο που θα γραψω;


ΌΛΗ η προϋπ που έχεις ή που θα αποκτήσεις θα προστεθεί στο βαθμό του ασεπ, αλλά ο τρόπος που θα υπολογιστεί είναι με βάση το νέο νομοσχέδιο


ευχαριστω για την απαντηση. Δηλαδη ο νεος τροπος υπολογισμου των μοριων αφορα και την προυπηρεσια πριν το κλεισιμο των πινακων;;;; :o :o :o :o :o :o







Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: A΄ Φάση Αναπληρωτών φιλολογων 2010
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:33:48 »

xriana1

  • Επισκέπτης
Απ: A΄ Φάση Αναπληρωτών φιλολογων 2010
« Απάντηση #1306 στις: Σεπτέμβριος 07, 2010, 02:36:34 μμ »
Να σας ρωτησω κατι;
1)Τα μορια της μεχρι τωρα προυπηρεσιας μας, πριν κλεισουν οι πινακες, θα παραμεινουν ως εχουν και θα προστεθουν στο βαθμο του ΑΣΕΠ που θα γραψουμε ή θα μετρηθουν αλλιως και θα μας μειωθουν;
2)Η προυπηρεσια απο τωρα και στο εξης, μετα το κλεισιμο των πινακων δηλαδη, θα προσμετρηθει στον επομενο διαγωνισμο του ΑΣΕΠ;
Αν δηλαδη παω τωρα ωρομισθια, τα μορια που θα παρω θα προστεθουν στο βαθμο που θα γραψω;


ΌΛΗ η προϋπ που έχεις ή που θα αποκτήσεις θα προστεθεί στο βαθμό του ασεπ, αλλά ο τρόπος που θα υπολογιστεί είναι με βάση το νέο νομοσχέδιο


ευχαριστω για την απαντηση. Δηλαδη ο νεος τροπος υπολογισμου των μοριων αφορα και την προυπηρεσια πριν το κλεισιμο των πινακων;;;; :o :o :o :o :o :o








Προφανως

Αποσυνδεδεμένος MANNI

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 609
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: A΄ Φάση Αναπληρωτών φιλολογων 2010
« Απάντηση #1307 στις: Σεπτέμβριος 07, 2010, 02:36:41 μμ »
Ακούστηκε για μόνο ΑΚΩ.... θα δούμε....
Από που ακούστηκε ??? ;

Αποσυνδεδεμένος G7 02

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 421
    • Προφίλ
Απ: A΄ Φάση Αναπληρωτών φιλολογων 2010
« Απάντηση #1308 στις: Σεπτέμβριος 07, 2010, 02:39:01 μμ »
Επικαλούμενη και πάλι το σύζυγό μου σας λέω ότι ζήτησε 13  ΑΚΩ για τον επαρχιακό νομό μας, και στη ερώτησή μου αν θα ζητήσει και ΑΜΩ μου απάντησε πως δεν υπολογίζει τις ώρες έτσι. Οι ώρες διαιρούνται με βάση το ΚΩ για τις δύο τουλάχιστον πρώτες- μεγάλες  φάσεις. Μετά ανάλογα με το περίσσευμα ωρών λογικά θα ζητήσει και ΑΜΩ. Άρα, αντιλαμβάνομαι πως οι Δευτεροβάθμιες στέλνουν τα κενά με τον ίδιο τρόπο που το έκαναν όλα αυτά τα χρόνια, και πλεόν είναι στην κρίση του υπουργείου το πώς θα τα χωρίσει...Πάντως κατά την ταπεινή μου γμώμη  και το υπουργείο το συμφέρει 1 ΑΚΩ παρά 2 ΑΜΩ στη θέση του....δεν συμφωνείτε;;;;;
Φώφη, κάνε το καλό και ρίξ' την στο γυαλό....


http://filologoi02.forumgreek.com/

Αποσυνδεδεμένος G7 02

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 421
    • Προφίλ
Απ: A΄ Φάση Αναπληρωτών φιλολογων 2010
« Απάντηση #1309 στις: Σεπτέμβριος 07, 2010, 02:42:30 μμ »
Διαφορετικά θα έστελναν ώρες και όχι κενά....έτσι δεν είναι;;;;
Θα έλεγε δηλαδή η Αννούλα: "Ενημερώστε μας για το πόσες ώρες σας περισσεύουν κι εμείς με τη σειρά μας θα σας τις καλύψουμε με  ό,τι  έχουμε ευχαρίστηση!!!!!
Φώφη, κάνε το καλό και ρίξ' την στο γυαλό....


http://filologoi02.forumgreek.com/

Αποσυνδεδεμένος Niria

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 32
    • Προφίλ
Απ: A΄ Φάση Αναπληρωτών φιλολογων 2010
« Απάντηση #1310 στις: Σεπτέμβριος 07, 2010, 02:43:17 μμ »
Σας παρακαλώ πείτε μου αν το'χω καταλάβει καλά: το 600 και 600 που λέτε για ΑΚΩ και ΑΜΩ είναι μόνο για την πρώτη φάση?Κι αν ναι, τότε μέχρι ποιό νούμερο στον πίνακα πιστεύετε ότι θα φτάσουν στις επόμενες φάσεις? Εγώ που είμαι στον πίνακα γύρω στο 1800 να ελπίζω? όχι τίποτε άλλο αλλά έχω προετοιμάσει τον εαυτό μου να μην περιμένει κάτι.. :)

Αποσυνδεδεμένος arist2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: A΄ Φάση Αναπληρωτών φιλολογων 2010
« Απάντηση #1311 στις: Σεπτέμβριος 07, 2010, 02:46:50 μμ »
Επικαλούμενη και πάλι το σύζυγό μου σας λέω ότι ζήτησε 13  ΑΚΩ για τον επαρχιακό νομό μας, και στη ερώτησή μου αν θα ζητήσει και ΑΜΩ μου απάντησε πως δεν υπολογίζει τις ώρες έτσι. Οι ώρες διαιρούνται με βάση το ΚΩ για τις δύο τουλάχιστον πρώτες- μεγάλες  φάσεις. Μετά ανάλογα με το περίσσευμα ωρών λογικά θα ζητήσει και ΑΜΩ. Άρα, αντιλαμβάνομαι πως οι Δευτεροβάθμιες στέλνουν τα κενά με τον ίδιο τρόπο που το έκαναν όλα αυτά τα χρόνια, και πλεόν είναι στην κρίση του υπουργείου το πώς θα τα χωρίσει...Πάντως κατά την ταπεινή μου γμώμη  και το υπουργείο το συμφέρει 1 ΑΚΩ παρά 2 ΑΜΩ στη θέση του....δεν συμφωνείτε;;;;;

ποιος νομός?

Αποσυνδεδεμένος xhmikos23

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 205
    • Προφίλ
Απ: A΄ Φάση Αναπληρωτών φιλολογων 2010
« Απάντηση #1312 στις: Σεπτέμβριος 07, 2010, 02:52:22 μμ »
εγω παλι ξερω οτι οι διευθυντες εχουν στειλει κενες ωρες..αλλα κ πλεονασμα ωρων...

Αποσυνδεδεμένος G7 02

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 421
    • Προφίλ
Απ: A΄ Φάση Αναπληρωτών φιλολογων 2010
« Απάντηση #1313 στις: Σεπτέμβριος 07, 2010, 02:57:02 μμ »
εγω παλι ξερω οτι οι διευθυντες εχουν στειλει κενες ωρες..αλλα κ πλεονασμα ωρων...

Εννοείς τους διευθυντές των σχολείων;;;;Δεν νομίζω.....βασικά για τη δική μου περιοχή είμαι 100% σίγουρη για τη διαδικασία που ακολουθήθηκε. Υπάλληλος της Δευτεροβάθμιας βγάζει τα κενά και τα στέλνει ο ίδιος στο υπουργείο!!!
Φώφη, κάνε το καλό και ρίξ' την στο γυαλό....


http://filologoi02.forumgreek.com/

Αποσυνδεδεμένος xhmikos23

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 205
    • Προφίλ
Απ: A΄ Φάση Αναπληρωτών φιλολογων 2010
« Απάντηση #1314 στις: Σεπτέμβριος 07, 2010, 02:59:40 μμ »
εγω παλι ξερω οτι οι διευθυντες εχουν στειλει κενες ωρες..αλλα κ πλεονασμα ωρων...

Εννοείς τους διευθυντές των σχολείων;;;;Δεν νομίζω.....βασικά για τη δική μου περιοχή είμαι 100% σίγουρη για τη διαδικασία που ακολουθήθηκε. Υπάλληλος της Δευτεροβάθμιας βγάζει τα κενά και τα στέλνει ο ίδιος στο υπουργείο!!!

ok,να το πω καλυτερα τοτε.. Οι διευθυντες των σχολειων δινουν στις δευτεροβαθμιες κενα ωρων κ πλεονασματα ωρων...απο εκει κ μετα δεν ξερω τι στελνουν αυτοι στο υπουργειο..

Αποσυνδεδεμένος GEORG|OS

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 98
  • .
    • Προφίλ
Απ: A΄ Φάση Αναπληρωτών φιλολογων 2010
« Απάντηση #1315 στις: Σεπτέμβριος 07, 2010, 03:01:17 μμ »
Ρεπορτάζ:esos.gr
Aύριο τα ονόματα των αναπληρωτών της Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης
Αύριο , Τετάρτη, θα ανακοινωθούν τα ονόματα των αναπληρωτών της Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης, σύμφωνα με ενημέρωση που είχε πριν λίγο το esos.gr απ το υπ. Παιδείας . Πρόκειται να διοριστούν, σε

 πρώτη φάση, περίπου 3.000 καθηγητές. . Το esos.gr θα δημοσιεύσει αμέσως τα ονόματα , μόλις η υπουργός Παιδείας υπογράψει την σχετική απόφαση. Επίσης θα επανέλθουμε με νεότερο ρεπορτάζ εάν πληροφορηθούμε τον αριθμό των αναπληρωτών κατά ειδικότητα.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32319
  • Τελευταία: 1305D
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161415
  • Σύνολο θεμάτων: 19231
  • Σε σύνδεση σήμερα: 614
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 549
Σύνολο: 560

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.086 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.