*

Αποστολέας Θέμα: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;  (Αναγνώστηκε 841195 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Ms Daisy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #1960 στις: Νοέμβριος 01, 2010, 07:15:00 μμ »
Καλά, όταν μας καλούσαν ωρομίσθιους, παρόμοιο δεν ήταν; Μπορούσες να ζήσεις μ'εκείνα τα λεφτά; Εντάξει, τώρα σε "τιμωρούν" κιόλας αν αρνηθείς. Αλλά το ξέραμε από πέρσυ, όταν βγήκε το νομοσχέδιο. Γι'αυτό και πολλοί από μας δεν δήλωσαν ΑΜΩ. ;)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:53:24 »

Αποσυνδεδεμένος planety

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 868
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #1961 στις: Νοέμβριος 01, 2010, 08:13:07 μμ »
λοιπον κοιταξα τα χαρτια μου τωρα κι ευτυχως ειδα οτι με φωτισε ο Θεος οταν εκανα την αιτηση, λες και το ηξερα,  κι ετσι για μειωμενο εβαλα μονο αθηνα... και μαλιστα μονο δυο περιφερειες, οποτε αν απο εδω και μπρος ειναι  να καλεσουν μονο μειωμενου ωραριου, θα με παρουν αθηνα(που σιγα μην εχει κενο εδω...)... ουφ ησυχασα... κορινθια κι ευβοια εβαλα μονο πληρες... παντως παιδια, επειδη πιστευω οτι υπαρχουν αρκετοι ανθρωποι που δεν θα πανε εκει που τους στειλανε, πιστευω οτι μπορει να ξαναπαρουν πληρους ωραριου... εχω μια τετοια αισθηση, μακαρι να βγω αληθινη. και μην ξεχνατε οτι αν προκηρυχθουν κι εθνικες εκλογες, ολο και διαφορα αλλα θα ακουσουμε...
Σ' όποιον αρέσουμε, για τους άλλους δεν θα μπορέσουμε! Χρόνια τώρα...

Αποσυνδεδεμένος ks10

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Γυναίκα
  • VIVA LA VIDA
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #1962 στις: Νοέμβριος 01, 2010, 10:21:52 μμ »
Καλησπέρα. Πήγα σήμερα να παρουσιαστώ στη διεύθυνση έτοιμη με τα χαρτιά μου( τα δικαιολογητικά εννοώ) και έχοντας την εντύπωση οτι θα μου δώσουν σχολεία να επιλέξω. Μου είπαν να δηλώσω με προτεραιότητα τις περιοχές που περιλαμβάνει η διεύθυνση, χωρίς καμιά αναφορά σε συγκεκριμένα σχολεία και μόλις δηλώσουν όλοι οι προσληφθέντες μέχρι την Τετάρτη που είναι η προθεσμία, τότε θα αποφασιστεί που θα πάμε. Τα δικαιολογητικά δεν τα πήρε.Ανέλαβα υπηρεσία και έφυγα. Μου είπε η κυρία οτι θα μετρήσουν κοινωνικά κριτήρια και προυπηρεσία για την τοποθέτηση.Όλα αυτά μετά από δικές μου ερωτήσεις, αφού σε οτι τη ρώταγα ή δεν ήξερε ή μου έλεγε μετά την τετάρτη θα σου πούμε, χώρια που με είχε μια ώρα να περιμένω, χωρίς να έχει κάποια άλλη ουσιαστική δουλειά. Επίσης νόμιζε οτι είμαστε ΑΜΩ. Όταν την πληροφόρησα οτι είμαστε ΑΚΩ, παραδέχτηκε οτι έχω δίκιο.
Έτσι είναι η διαδικασία; Γιατί εγώ από την εμπειρία μου ως ωρομίσθια παλιά, νόμιζα οτι θα πήγαινα σήμερα και θα μου έδιναν σχολεία να επιλέξω,θα έδινα τα δικαιολογητικά μου και γενικά περίμενα κάτι διαφορετικό. Ας μου απαντήσει όποιος έχει κάνει τη διαδικασία. Σόρρυ αν οτι ρωτάω φαίνεται χαζό, αλλά κι εγώ δεν ξέρω...

έτσι ακριβώς είναι η διαδικασία
ΠΕ06

Αποσυνδεδεμένος ks10

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Γυναίκα
  • VIVA LA VIDA
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #1963 στις: Νοέμβριος 01, 2010, 10:28:32 μμ »
λοιπον κοιταξα τα χαρτια μου τωρα κι ευτυχως ειδα οτι με φωτισε ο Θεος οταν εκανα την αιτηση, λες και το ηξερα,  κι ετσι για μειωμενο εβαλα μονο αθηνα... και μαλιστα μονο δυο περιφερειες, οποτε αν απο εδω και μπρος ειναι  να καλεσουν μονο μειωμενου ωραριου, θα με παρουν αθηνα(που σιγα μην εχει κενο εδω...)... ουφ ησυχασα... κορινθια κι ευβοια εβαλα μονο πληρες... παντως παιδια, επειδη πιστευω οτι υπαρχουν αρκετοι ανθρωποι που δεν θα πανε εκει που τους στειλανε, πιστευω οτι μπορει να ξαναπαρουν πληρους ωραριου... εχω μια τετοια αισθηση, μακαρι να βγω αληθινη. και μην ξεχνατε οτι αν προκηρυχθουν κι εθνικες εκλογες, ολο και διαφορα αλλα θα ακουσουμε...

Πιστεύω ότι τα κενά που θα προκύψουν εάν κάποιοι δεν παρουσιαστούν, θα τα καλύψουν με 2 αμω αντί για ένα ακω. Δεν θα τους συμφέρει να πάρουν ξανά ακω, θα "φοβούνται" μήπως αρνηθούν πάλι κάποιοι και αργήσουν έτσι να καλυφθούν τα κενά.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 02, 2010, 08:59:10 μμ από ks10 »
ΠΕ06

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:53:24 »

Αποσυνδεδεμένος linda

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 77
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #1964 στις: Νοέμβριος 02, 2010, 09:03:43 πμ »
Ok, ευχαριστώ πολύ Ks10. Αναμένω λοιπόν για την Πέμπτη τι θα μου πουν. Κουράγιο σε όποιον περιμένει ακόμα να τον καλέσουν! Ξέρω πως είναι να περιμένεις....

Αποσυνδεδεμένος SilverPhoenix

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 325
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #1965 στις: Νοέμβριος 02, 2010, 03:12:14 μμ »
Λοιπόν...είμαι μέσα στους 157, με πήραν τηλ. το πρωί, αν κι είχα δει τον πίνακα χτες βράδυ!Μετά απο σχεδόν 11 χρόνια αγωνίας και τρεξίματος, δεν υπάρχουν λόγια για το πόσο χάρηκα...Μέχρι τώρα δεν έχω καλοπιστέψει!:p

Anyway...Πήγα λοιπόν άμεσα να κάνω ανάληψη και καμια ώρα μετά με παίρνουν τηλέφωνο να μου πουν οτι με διορίζουν στην τελευταία μου επιλογή...λόγω κοινωνικών κριτηρίων, λέει, διότι είμαι single και οι έγγαμοι με παιδιά προηγούνται ακόμα και με μηδενική προυπηρεσία ή μόρια;

What?? Τότε γιατι να καθόμαστε να ασχολούμαστε με ΑΣΕΠ, ωρομισθίες και όλα τα παρόμοια αν στην τελική θα μας υπερπηδήσουν στο διορισμό λογω...κοινωνικών κριτηρίων;;:(


Dream a little dream of me...

Αποσυνδεδεμένος planety

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 868
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #1966 στις: Νοέμβριος 02, 2010, 05:38:22 μμ »
λοιπον κοιταξα τα χαρτια μου τωρα κι ευτυχως ειδα οτι με φωτισε ο Θεος οταν εκανα την αιτηση, λες και το ηξερα,  κι ετσι για μειωμενο εβαλα μονο αθηνα... και μαλιστα μονο δυο περιφερειες, οποτε αν απο εδω και μπρος ειναι  να καλεσουν μονο μειωμενου ωραριου, θα με παρουν αθηνα(που σιγα μην εχει κενο εδω...)... ουφ ησυχασα... κορινθια κι ευβοια εβαλα μονο πληρες... παντως παιδια, επειδη πιστευω οτι υπαρχουν αρκετοι ανθρωποι που δεν θα πανε εκει που τους στειλανε, πιστευω οτι μπορει να ξαναπαρουν πληρους ωραριου... εχω μια τετοια αισθηση, μακαρι να βγω αληθινη. και μην ξεχνατε οτι αν προκηρυχθουν κι εθνικες εκλογες, ολο και διαφορα αλλα θα ακουσουμε...

Πιστεύω ότι τα κενά που θα προκύψουν εάν κάποιοι δεν παρουσιαστούν, θα τα καλύψουν με 2 αμω αντί για ένα ακω. Δεν θα τους συμφέρει να πάρουν ξανά αμω, θα "φοβούνται" μήπως αρνηθούν πάλι κάποιοι και αργήσουν έτσι να καλυφθούν τα κενά.

με μπερδεψες καλε.. λες δεν θα τους συμφερει να ξαναπαρουν ΑΜΩ;; μηπως ηθελες να γραψεις ΑΚΩ; γιατι τα χασα... ;D ;D
Σ' όποιον αρέσουμε, για τους άλλους δεν θα μπορέσουμε! Χρόνια τώρα...

Αποσυνδεδεμένος solil

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 326
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #1967 στις: Νοέμβριος 02, 2010, 06:15:08 μμ »
Καλησπέρα. Πήγα σήμερα να παρουσιαστώ στη διεύθυνση έτοιμη με τα χαρτιά μου( τα δικαιολογητικά εννοώ) και έχοντας την εντύπωση οτι θα μου δώσουν σχολεία να επιλέξω. Μου είπαν να δηλώσω με προτεραιότητα τις περιοχές που περιλαμβάνει η διεύθυνση, χωρίς καμιά αναφορά σε συγκεκριμένα σχολεία και μόλις δηλώσουν όλοι οι προσληφθέντες μέχρι την Τετάρτη που είναι η προθεσμία, τότε θα αποφασιστεί που θα πάμε. Τα δικαιολογητικά δεν τα πήρε.Ανέλαβα υπηρεσία και έφυγα. Μου είπε η κυρία οτι θα μετρήσουν κοινωνικά κριτήρια και προυπηρεσία για την τοποθέτηση.Όλα αυτά μετά από δικές μου ερωτήσεις, αφού σε οτι τη ρώταγα ή δεν ήξερε ή μου έλεγε μετά την τετάρτη θα σου πούμε, χώρια που με είχε μια ώρα να περιμένω, χωρίς να έχει κάποια άλλη ουσιαστική δουλειά. Επίσης νόμιζε οτι είμαστε ΑΜΩ. Όταν την πληροφόρησα οτι είμαστε ΑΚΩ, παραδέχτηκε οτι έχω δίκιο.
Έτσι είναι η διαδικασία; Γιατί εγώ από την εμπειρία μου ως ωρομίσθια παλιά, νόμιζα οτι θα πήγαινα σήμερα και θα μου έδιναν σχολεία να επιλέξω,θα έδινα τα δικαιολογητικά μου και γενικά περίμενα κάτι διαφορετικό. Ας μου απαντήσει όποιος έχει κάνει τη διαδικασία. Σόρρυ αν οτι ρωτάω φαίνεται χαζό, αλλά κι εγώ δεν ξέρω...

έτσι ακριβώς είναι η διαδικασία

Όντως έτσι είναι η διαδικασία, αλλά τι εννοείς "τα δικαιολογητικά δεν τα πήρε"; Τα είδε και μετά τα πήρες κι έφυγες ή δεν είδε καν τι χαρτιά έχεις μαζί σου κι αν τα έχεις όλα; Κανονικά τα κρατάνε όλα (εκτός κι αν τους έδωσες και τίποτα που δεν είναι απαραίτητο), καθώς θα πρέπει να υπάρχουν στο φάκελό σου, στα χέρια της υπηρεσίας. Είναι σημαντικό αυτό το θέμα, κοίταξέ το!

Λοιπόν...είμαι μέσα στους 157, με πήραν τηλ. το πρωί, αν κι είχα δει τον πίνακα χτες βράδυ!Μετά απο σχεδόν 11 χρόνια αγωνίας και τρεξίματος, δεν υπάρχουν λόγια για το πόσο χάρηκα...Μέχρι τώρα δεν έχω καλοπιστέψει!:p

Anyway...Πήγα λοιπόν άμεσα να κάνω ανάληψη και καμια ώρα μετά με παίρνουν τηλέφωνο να μου πουν οτι με διορίζουν στην τελευταία μου επιλογή...λόγω κοινωνικών κριτηρίων, λέει, διότι είμαι single και οι έγγαμοι με παιδιά προηγούνται ακόμα και με μηδενική προυπηρεσία ή μόρια;

What?? Τότε γιατι να καθόμαστε να ασχολούμαστε με ΑΣΕΠ, ωρομισθίες και όλα τα παρόμοια αν στην τελική θα μας υπερπηδήσουν στο διορισμό λογω...κοινωνικών κριτηρίων;;:(

Καταρχήν συγχαρητήρια για την πρόσληψή σου! Κατά δεύτερον... έκανες ανάληψη υπηρεσίας και μέσα σε μια ώρα συνεδρίασε το ΠΥΣΠΕ (ή το ΠΥΣΔΕ, δεν ξέρω πού είσαι) και σας ανακοίνωσαν τις τοποθετήσεις σας; Είσαι τυχερή/ος, άλλοι περιμένουν 2-3-4 μέρες. Όσον αφορά την τοποθέτησή σου, αν όντως όλοι οι άλλοι ήταν είναι έγγαμοι, είχαν παιδιά ή ίσως είχαν σοβαρό πρόβλημα υγείας, τότε ορθώς τοποθετήθηκες τελευταίος/α. Δυστυχώς ή ευτυχώς για κάποιους, ο νόμος αυτό ακριβώς λέει: στις τοποθετήσεις αναπληρωτών προηγούνται όσοι έχουν κοινωνικά κριτήρια, όσο κι αν εμάς τους singles με μεγαλύτερη προϋπηρεσία δε μας συμφέρει. Το ίδιο ισχύει και στους διορισμούς μονίμων εκπαιδευτικών (βλέπε τρίτεκνοι, πολύτεκνοι) και στις τοποθετήσεις των νεοδιόριστων, όπου, κατ' εμέ, είναι πολύ σοβαρότερο το πρόβλημα που προκύπτει απ' ό,τι στις τοποθετήσεις των αναπληρωτών.
 
 
 

Αποσυνδεδεμένος sofikititi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 436
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #1968 στις: Νοέμβριος 02, 2010, 06:37:08 μμ »
με χαρα σας ανακοινωνω πως απο κρητη εχουμε πληρωθει για σεπτεμβριο- οκτωβριο!!αντε να παιρνετε και οι υπολοιποι σειρα!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος ks10

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Γυναίκα
  • VIVA LA VIDA
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #1969 στις: Νοέμβριος 02, 2010, 08:58:27 μμ »
λοιπον κοιταξα τα χαρτια μου τωρα κι ευτυχως ειδα οτι με φωτισε ο Θεος οταν εκανα την αιτηση, λες και το ηξερα,  κι ετσι για μειωμενο εβαλα μονο αθηνα... και μαλιστα μονο δυο περιφερειες, οποτε αν απο εδω και μπρος ειναι  να καλεσουν μονο μειωμενου ωραριου, θα με παρουν αθηνα(που σιγα μην εχει κενο εδω...)... ουφ ησυχασα... κορινθια κι ευβοια εβαλα μονο πληρες... παντως παιδια, επειδη πιστευω οτι υπαρχουν αρκετοι ανθρωποι που δεν θα πανε εκει που τους στειλανε, πιστευω οτι μπορει να ξαναπαρουν πληρους ωραριου... εχω μια τετοια αισθηση, μακαρι να βγω αληθινη. και μην ξεχνατε οτι αν προκηρυχθουν κι εθνικες εκλογες, ολο και διαφορα αλλα θα ακουσουμε...

Πιστεύω ότι τα κενά που θα προκύψουν εάν κάποιοι δεν παρουσιαστούν, θα τα καλύψουν με 2 αμω αντί για ένα ακω. Δεν θα τους συμφέρει να πάρουν ξανά αμω, θα "φοβούνται" μήπως αρνηθούν πάλι κάποιοι και αργήσουν έτσι να καλυφθούν τα κενά.




με μπερδεψες καλε.. λες δεν θα τους συμφερει να ξαναπαρουν ΑΜΩ;; μηπως ηθελες να γραψεις ΑΚΩ; γιατι τα χασα... ;D ;D


Sorry!! Εκανα λάθος! ΑΚΩ ήθελα να γράψω. Θα το διορθώσω!
ΠΕ06

Αποσυνδεδεμένος planety

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 868
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #1970 στις: Νοέμβριος 02, 2010, 09:16:45 μμ »
οχι, ενταξει, απλως προσπαθουσα να καταλαβω,γιατι λεω δεν μπορει, εχουμε χαζεψει ολοι με τις δικες τους τις βλακειες!!! ;D ;D  ;D αχ μακαρι να μην σκεφτουν ετσι παντως, εμενα αν με παρουν με πληρες, θα παω...
Σ' όποιον αρέσουμε, για τους άλλους δεν θα μπορέσουμε! Χρόνια τώρα...

Αποσυνδεδεμένος lisaspenser

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 34
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #1971 στις: Νοέμβριος 02, 2010, 09:17:18 μμ »
"με χαρα σας ανακοινωνω πως απο κρητη εχουμε πληρωθει για σεπτεμβριο- οκτωβριο!!αντε να παιρνετε και οι υπολοιποι σειρα!!!!!!!"


sofikititi, εισαι ΑΚΩ ή ΑΜΩ?
να δουμε εμεις οι ΕΣΠιτες ποτε θα πάρουμε σειρά...

Αποσυνδεδεμένος sofikititi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 436
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #1972 στις: Νοέμβριος 03, 2010, 12:12:36 πμ »
ειμαι απο την πρωτη φουρνια! αν εισαι με το εσπα νομιζω ακουσα μια κοπελα εικαστικων που ειχε ρωτησει την αθμια και τησ ειπαν κατα τα χριστουγεννα να περιμενει, χωρις να ειμια πολυ σιγουρη!!κουραγιο!!!!κι υπομονη!!

Αποσυνδεδεμένος SilverPhoenix

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 325
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #1973 στις: Νοέμβριος 03, 2010, 02:00:45 πμ »
Dear Solil,

η παραθεση δε δουλευει για καποιο λογο, οποτε...απλα γραφω!:ρ

Πρωτα απ'ολα, ευχαριστω για τις ευχες!!:)

Ουτε κι εμενα μου κρατησαν η ζητησαν δικαιολογητικα, ειπαν οτι θα τα θελησουν στο γραφειο που θα παρουσιαστω, πρεπει να πω!

Και αυτο που κανουν με τα διπλα μετρα και σταθμα ειναι τεραστια αδικια!:/Γιατι, αφου πχ, εγω εχω περισσοτερα μορια, να χανω την επιλογη μου και να την παιρνει ο/η εγγαμος, τη στιγμη που εχουμε δηλωσει και οι 2 Γ' Αθηνας και αυτος/η εχει λιγοτερα μορια; Οκ, κοινωνικα κριτηρια, κοινωνικη συνειδηση κλπ,κλπ, αλλα αυτο που κανουν εγω το νιωθω λιγο σαν κοινωνικο ρατσισμο...απο την αναποδη.

Οταν σου λεει το γραφειο, χαλαρα και ανετα οτι 'ε, να, ετσι ειναι το συστημα, ακομα και μηδενικα μορια να εχει καποιος συναδελφος, αφου εχει παιδι/α θα διοριστει πρωτος'!! Δηλαδη τοσοι αλλοι απο μας, διχως παιδια και οικογενειες, που τραβιομαστε χρονια και χρονια να μαζεψουμε μορια να φτασουμε κοντα στον ερμο διορισμο, τι ειμαστε; Κοροιδα;


Και τωρα βλεπω κι αυτο...
http://www.pde.gr/forum/index.php?page=1971


Dream a little dream of me...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159835
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 539
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 492
Σύνολο: 493

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.118 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.