*

Αποστολέας Θέμα: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;  (Αναγνώστηκε 841194 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος linda

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 77
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #1974 στις: Νοέμβριος 03, 2010, 03:00:08 μμ »
Αγαπητή solil,
Στη διεύθυνση δε μου ζήτησαν τα χαρτιά. Όντως, όπως αναφέρει και η silvephoenix, στο γραφείο μας τα ζήτησαν και μου ΄φτιαξαν φάκελο. Αν κι όπως το βλέπω, δεν ξέρω αν θα παραμείνω σ'αυτο το γραφείο. Περιμένω ακόμα τις τοποθετήσεις και όπως είπε και η silvephoenix, αφού προηγούνται οι οικογενειάρχες κι έχοντες παιδιά,ανεξαρτήτως των μορίων μας (αχχχ) άφησαν να εννοηθεί οτι αν παρουσιαστούν όλοι στο γραφείο, μπορεί τελικά να μην χρειαστούν όλους μας. Τότε κι εγώ ρώτησα τι θα γίνει μ εμάς που δε θα μας χρειαστείτε; Και μου απάντησαν οτι θα μας τοποθεtήσουν σε άλλο γραφείο. Μέσα στην ίδια διεύθυνση όμως, φαντάζομαι. Ε;. Δεν τα ήξερα εγώ αυτά.....Γιατί δεν κάνουν έναν προγραμματισμό, να πουν χρειάζομαστε τέσσερις. Αντ’αυτού καλούν 6-7 και μετά σου λένε θα σε στείλουμε αλλού...Τι πράγματα είναι αυτά. Τελείως ανοργάνωτοι!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:07:57 »

Αποσυνδεδεμένος maro06

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 21
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #1975 στις: Νοέμβριος 03, 2010, 03:44:50 μμ »
συμφωνώ, κι εγώ .δεν θα πάω αναπληρώτρια.έφτασα μέχρι το υπουργείο σήμερα για να ζητήσω διευκρινίσεις. το συμπέρασμα από αυτά που έμαθα? του χρόνου θα πάρει πολούς αγγλικών αφού θα το μάθημα θα μπει από α' δημοτικού σε όλα. αν αρνηθείς πρώτη φορά δεν έχεις κυρώσεις για του χρόνου. σε περίπτωση που πας και μείνεις έγκυος και έχεις πρόβλημα δικαιούσαι μόνο αναρρωτική και τίποτα παραπάνω.τα μόρια είναι ελάχιστα και αααααν γίνει ασεπ θα μετρήσουν.και το καλύτερο? πληρωμή μέσω εσπα σημαίνει ότι θα αργούν "λίγο" αλλά δεν χάνονται.(αυτό έλειπε!) και τους είπα, ότι θέλετε να πάω επαρχία να ανοίξω σπίτι από την αρχή και τα χρήματα θα αργούν? και τι θα τρώω?ακρίδες? παράλογο! απορώ τελικά ποιός θα πάει με αυτές τις συνθήκες να δουλέψει μακριά από το σπίτι του. >:(

γεια σας.είμαι καινούρια στο forum.θα ήθελα να σας ρωτήσω γιατί βλέπω ότι το σχολιάζετε...γιατί λέτε ότι τα μόρια δεν θα είναι πολλά σε αυτούς που πήραν αναπληρωτές φέτος?υπολογίζονται αλλιώς?όχι ένασ μήνας ένα μόριο?ευχαριστώ πολύ.αν ξέρει κάποιος ας μου απαντήσει γιατί επειδή δεν είχα δηλώσει σε όλη την ελλάδα δεν με πήραν αναπληρώτρια παρόλο που είχα τα μόρια .
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 03, 2010, 03:57:57 μμ από maro06 »

Αποσυνδεδεμένος planety

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 868
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #1976 στις: Νοέμβριος 03, 2010, 06:58:53 μμ »
Dear Solil,

η παραθεση δε δουλευει για καποιο λογο, οποτε...απλα γραφω!:ρ

Πρωτα απ'ολα, ευχαριστω για τις ευχες!!:)

Ουτε κι εμενα μου κρατησαν η ζητησαν δικαιολογητικα, ειπαν οτι θα τα θελησουν στο γραφειο που θα παρουσιαστω, πρεπει να πω!

Και αυτο που κανουν με τα διπλα μετρα και σταθμα ειναι τεραστια αδικια!:/Γιατι, αφου πχ, εγω εχω περισσοτερα μορια, να χανω την επιλογη μου και να την παιρνει ο/η εγγαμος, τη στιγμη που εχουμε δηλωσει και οι 2 Γ' Αθηνας και αυτος/η εχει λιγοτερα μορια; Οκ, κοινωνικα κριτηρια, κοινωνικη συνειδηση κλπ,κλπ, αλλα αυτο που κανουν εγω το νιωθω λιγο σαν κοινωνικο ρατσισμο...απο την αναποδη.

Οταν σου λεει το γραφειο, χαλαρα και ανετα οτι 'ε, να, ετσι ειναι το συστημα, ακομα και μηδενικα μορια να εχει καποιος συναδελφος, αφου εχει παιδι/α θα διοριστει πρωτος'!! Δηλαδη τοσοι αλλοι απο μας, διχως παιδια και οικογενειες, που τραβιομαστε χρονια και χρονια να μαζεψουμε μορια να φτασουμε κοντα στον ερμο διορισμο, τι ειμαστε; Κοροιδα;


Και τωρα βλεπω κι αυτο...
http://www.pde.gr/forum/index.php?page=1971




εγω εχω αρχισει να το αποδεχομαι παιδια, και μαλλον πρεπει να το δεχτουμε ολοι για να μην στεναχωριομαστε... σε αυτη τη χωρα, αν δεν εισαι παντρεμενος με παιδι ή ορφανός, ή πολύτεκνος ή με αναπηρία δεν διορίζεσαι εύκολα... δεν εχω τιποτα με τις ομαδες ανθρωπων που ανεφερα μολις, ωστοσο θεωρω εξισου αδικο απο τη μερια μου, που δεν ειμαι τιποτα απο ολα αυτα(γιατι ετυχε, μην παρεξηγηθω, καλλιστα θα μπορουσα να εχω μια αναπηρια ή να ειμαι ορφανη) να μην μπορω να διοριστω. λες και σε τιμωρουν που εισαι ανυπαντρος, χωρις παιδια, υγιης και χωρις πολλα αδελφια..
Σ' όποιον αρέσουμε, για τους άλλους δεν θα μπορέσουμε! Χρόνια τώρα...

Αποσυνδεδεμένος aphrodite

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 473
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση! ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #1977 στις: Νοέμβριος 03, 2010, 07:15:30 μμ »
με χαρα σας ανακοινωνω πως απο κρητη εχουμε πληρωθει για σεπτεμβριο- οκτωβριο!!αντε να παιρνετε και οι υπολοιποι σειρα!!!!!!!
Μήπως μπορείς να μας πεις και το ποσό; Γιατί εγώ ενημερώθηκα τηλεφωνικώς από το γραφείο για το ποσό που ΘΑ μου κατατεθεί εντός των ημερών αλλά μου ακούστηκε «λειψό»!! Κι έχω και μεταπτυχιακό και μια άλφα προϋπηρεσία.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:07:57 »

Αποσυνδεδεμένος sofikititi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 436
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #1978 στις: Νοέμβριος 03, 2010, 10:14:23 μμ »
χωρις μεταπτυχιακο και με προυπηρεσια ΜΚ17 ειναι 1120! απλα μου ειπαν οτι τα χρηματα απο το κλιμακιο της προυπηρεσιας δεν μας τα εχουν βαλει ακομη, θα μπουν πιο μετα, ειναι γυρω στα 30 ευρω.ζητησε απο τη δευθυνση να σου πουν ποσο παραπανω θα παιρνεις για το μεταπτυχιακο. φυσικα αν εισαι παντρεμενη, με παιδια, η σε δυπροσιτη περιοχη ανεβαινει κι αλλο το κασε!!

Αποσυνδεδεμένος ks10

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Γυναίκα
  • VIVA LA VIDA
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #1979 στις: Νοέμβριος 03, 2010, 10:19:46 μμ »
χωρις μεταπτυχιακο και με προυπηρεσια ΜΚ17 ειναι 1120! απλα μου ειπαν οτι τα χρηματα απο το κλιμακιο της προυπηρεσιας δεν μας τα εχουν βαλει ακομη, θα μπουν πιο μετα, ειναι γυρω στα 30 ευρω.ζητησε απο τη δευθυνση να σου πουν ποσο παραπανω θα παιρνεις για το μεταπτυχιακο. φυσικα αν εισαι παντρεμενη, με παιδια, η σε δυπροσιτη περιοχη ανεβαινει κι αλλο το κασε!!

Τι είναι το MK17???
ΠΕ06

Αποσυνδεδεμένος planety

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 868
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #1980 στις: Νοέμβριος 03, 2010, 10:28:01 μμ »
χωρις μεταπτυχιακο και με προυπηρεσια ΜΚ17 ειναι 1120! απλα μου ειπαν οτι τα χρηματα απο το κλιμακιο της προυπηρεσιας δεν μας τα εχουν βαλει ακομη, θα μπουν πιο μετα, ειναι γυρω στα 30 ευρω.ζητησε απο τη δευθυνση να σου πουν ποσο παραπανω θα παιρνεις για το μεταπτυχιακο. φυσικα αν εισαι παντρεμενη, με παιδια, η σε δυπροσιτη περιοχη ανεβαινει κι αλλο το κασε!!

Τι είναι το MK17???

μισθολογικο κλιμακιο σημαινει. υπαρχουν 18. απο αυτο ξεκιναμε ολοι κι αναλογα με τα χρονια υπηρεσιας πεφτει μεχρι να φτασει στο 1 που ειναι και το ανωτερο!
Σ' όποιον αρέσουμε, για τους άλλους δεν θα μπορέσουμε! Χρόνια τώρα...

Αποσυνδεδεμένος ks10

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Γυναίκα
  • VIVA LA VIDA
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #1981 στις: Νοέμβριος 03, 2010, 10:29:29 μμ »
χωρις μεταπτυχιακο και με προυπηρεσια ΜΚ17 ειναι 1120! απλα μου ειπαν οτι τα χρηματα απο το κλιμακιο της προυπηρεσιας δεν μας τα εχουν βαλει ακομη, θα μπουν πιο μετα, ειναι γυρω στα 30 ευρω.ζητησε απο τη δευθυνση να σου πουν ποσο παραπανω θα παιρνεις για το μεταπτυχιακο. φυσικα αν εισαι παντρεμενη, με παιδια, η σε δυπροσιτη περιοχη ανεβαινει κι αλλο το κασε!!

Τι είναι το MK17???

μισθολογικο κλιμακιο σημαινει. υπαρχουν 18. απο αυτο ξεκιναμε ολοι κι αναλογα με τα χρονια υπηρεσιας πεφτει μεχρι να φτασει στο 1 που ειναι και το ανωτερο!

ok, thanks!!
ΠΕ06

Αποσυνδεδεμένος planety

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 868
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #1982 στις: Νοέμβριος 03, 2010, 10:31:00 μμ »
τιποτα!  ;D ;D
Σ' όποιον αρέσουμε, για τους άλλους δεν θα μπορέσουμε! Χρόνια τώρα...

Αποσυνδεδεμένος daffodils

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 611
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #1983 στις: Νοέμβριος 03, 2010, 11:13:17 μμ »
εμένα με πήραν σε ββάθμια α' αθήνας και όταν παρουσιάστηκα τη Δευτέρα δε μου ζήτησαν τίποτε από χαρτιά και τα κράτησαν μόνο επειδή είπα και ξαναείπα ότι τα είχα μαζί μου! Το μόνο που μου ζήτησαν ήταν πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης και κάποιο αποδεικτικό αν ανήκω σε ειδική κατηγορία. Για κενά δεν είχαν την παραμικρή ιδέα! ! ! Πρέπει αύριο να παρουσιαστούμε (όλοι υποθέτω) και να μας ανακοινώσουν τις τοποθετήσεις και να δώσουμε το χαρτιά μας! Δεν τέθηκε θέμα προτίμησης (τη Δευτέρα τουλάχιστον) αν και πολύ αμφιβαλλω ότι θα γίνει και αύριο. Μπορούν να μας τοποθετήσουν χωρίς να δηλώσουμε προτιμήσεις έστω κα για τα μάτια? Αν ξέρει κάποοιος ας απαντήσει!
To see the World in a Grain of Sand And Heaven in a Wild Flower,
Hold Infinity in the palm of your hand And Eternity in an hour.
                 WILLIAM BLAKE

Αποσυνδεδεμένος SilverPhoenix

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 325
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #1984 στις: Νοέμβριος 04, 2010, 01:12:04 πμ »
Dear Solil,

η παραθεση δε δουλευει για καποιο λογο, οποτε...απλα γραφω!:ρ

Πρωτα απ'ολα, ευχαριστω για τις ευχες!!:)

Ουτε κι εμενα μου κρατησαν η ζητησαν δικαιολογητικα, ειπαν οτι θα τα θελησουν στο γραφειο που θα παρουσιαστω, πρεπει να πω!

Και αυτο που κανουν με τα διπλα μετρα και σταθμα ειναι τεραστια αδικια!:/Γιατι, αφου πχ, εγω εχω περισσοτερα μορια, να χανω την επιλογη μου και να την παιρνει ο/η εγγαμος, τη στιγμη που εχουμε δηλωσει και οι 2 Γ' Αθηνας και αυτος/η εχει λιγοτερα μορια; Οκ, κοινωνικα κριτηρια, κοινωνικη συνειδηση κλπ,κλπ, αλλα αυτο που κανουν εγω το νιωθω λιγο σαν κοινωνικο ρατσισμο...απο την αναποδη.

Οταν σου λεει το γραφειο, χαλαρα και ανετα οτι 'ε, να, ετσι ειναι το συστημα, ακομα και μηδενικα μορια να εχει καποιος συναδελφος, αφου εχει παιδι/α θα διοριστει πρωτος'!! Δηλαδη τοσοι αλλοι απο μας, διχως παιδια και οικογενειες, που τραβιομαστε χρονια και χρονια να μαζεψουμε μορια να φτασουμε κοντα στον ερμο διορισμο, τι ειμαστε; Κοροιδα;


Και τωρα βλεπω κι αυτο...
http://www.pde.gr/forum/index.php?page=1971




εγω εχω αρχισει να το αποδεχομαι παιδια, και μαλλον πρεπει να το δεχτουμε ολοι για να μην στεναχωριομαστε... σε αυτη τη χωρα, αν δεν εισαι παντρεμενος με παιδι ή ορφανός, ή πολύτεκνος ή με αναπηρία δεν διορίζεσαι εύκολα... δεν εχω τιποτα με τις ομαδες ανθρωπων που ανεφερα μολις, ωστοσο θεωρω εξισου αδικο απο τη μερια μου, που δεν ειμαι τιποτα απο ολα αυτα(γιατι ετυχε, μην παρεξηγηθω, καλλιστα θα μπορουσα να εχω μια αναπηρια ή να ειμαι ορφανη) να μην μπορω να διοριστω. λες και σε τιμωρουν που εισαι ανυπαντρος, χωρις παιδια, υγιης και χωρις πολλα αδελφια..

Ακριβώς αυτό λέω κι εγώ! Έχω άδικο που το θεωρώ κοινωνικό ρατσισμό της χειρότερης υποστάθμης;  Δηλαδή, σα να σου λένε κάτι του τύπου ‘ε, αφού δεν έχεις παιδιά, δεν έχεις υποχρεώσεις, γιατί να μην πάρεις τα απομεινάρια εκείνων που έχουν και άρα προηγούνται;’

Συγγνώμη, κύριοι, αλλά όχι παιδιά,  σύζυγοι κλπ, δε σημαίνει αναγκαστικά όχι υποχρεώσεις!! Και σαφώς και είναι έγκλημα άτομα με υψηλά  μόρια, που  έχουν στην τελική παλέψει  χρόνια για να έρθει επιτέλους η σειρά τους να δουλέψουν, έστω κι αναπληρωτές  να βρίσκονται να αδικούνται μόνο και μόνο λόγω κάποιων bigotistic double standards! Γιατί αυτό είναι ακριβώς, δεν είναι αυτοί σε θέση, για μένα, να κρίνουν κοινωνικά κριτήρια!!

Και επίσης… πιάνονται μόνο αυτά που τους συμφέρουν! Εγώ είμαι, από τεχνικής απόψεως, προστάτης οικογένειας, ορφανή από πατέρα και με μητέρα φιλάσθενη, οπότε τι στο καλό, κάποιο κοινωνικό κριτήριο δε θα έπρεπε να πιάνει και κάποιους σαν εμένα; Mind you, δε θα το ζηταγα, κατά τη γνώμη μου, μόνο και αποκλειστικά με μόρια θα έπρεπε να γίνονται οι αναθέσεις και τέρμα, αλλιώς γιατί να υπάρχει αυτό το σύστημα;  Αλλά και πάλι, όταν μιλάμε για κοινωνικό κριτήριο, δεν υπάρχουν μόνο οι έγγαμοι με τέκνα-για τις ειδικές κατηγορίες ασθενών, δε λέω τίποτα, εκεί είναι πραγματικά θέμα κοινωνικής ευαισθησιας και δεν συζηταται… ασε που το μονο που μου ειπε το γραφειο ηταν για τους εγγαμους κλπ., δε νομιζω ότι υπηρξαν ειδικες κατηγοριες σε αυτή τη φαση αναπληρωτων,αν και δεν ειμαι σιγουρη κιολας.

Πηγα,λοιπον,  σημερα στο γραφειο να αναλαβω υπηρεσια…και τι βλεπω φτανοντας; Από τα τοσα σχολεια που εχουν, αυτα που υπαρχουν εχουν λιγες ωρες και μου λενε ότι πρεπει να παρω 4-5 με για να βγει το ωραριο. Σημειωνω εδώ, δε, ότι κανενα από τα εναπομειναντα σχολεια δεν είναι κοντα το ένα στο άλλο, οποτε θα επρεπε να τρεχω από τη μια ακρη στην άλλη του δημου για να κανω το προγραμμα .Ελεος δηλαδη!Αυτο δεν γινεται, απλα!!

Εκανα φασαρια, ανακατεψα και το κεντρικο γραφειο του Αιγαλεω, μεχρι τον περιφερειακο διευθυντη εφτασα και μου ειπαν να μην κανω αναληψη και θα ανοιξουν θεσεις, λεει.

Στο μεταξυ, οι αποριες μου:
1.   Αφου, όπως μου ειπε η κυρια αρμοδια του Αιγαλεω σημερα, δεν υπηρχαν καθολου κενα Χαϊδάρι, Περιστέρι ή και Αιγαλεω, που εβαλα πρωτες προτιμησεις, γιατι δεν μου το ειπε χτες που εκανα αναληψη να μην τα βαλω;

2.   Με ποια λογικη πρεπει να τρεχουμε σε 4-5 σχολεια με 3-4 από αυτά να εχουν 1-2 ωρες Αγγλικα; Και μαλιστα όταν το ένα είναι στη μια άκρη του δήμου και το άλλο στην άλλη; Και δεν πιανω καν το θεμα του πως θα βγάλουν πρόγραμμα όλα αυτά τα σχολεία… Περισυ ημουν σε 3 ολοημερα και μεχρι να οργανωσουν ωρες καθόμουν 3 βδομαδες γιατι δεν μπορουσαν καν να βγαλουν ακρη.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 04, 2010, 01:18:20 πμ από SilverPhoenix »
Dream a little dream of me...

Αποσυνδεδεμένος maraki_1981

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 50
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #1985 στις: Νοέμβριος 04, 2010, 03:07:15 μμ »
θα πηδηχτω απο το παραθυρο.... με πηραν στους 431 ξερετε τους εσπιτες που ακομα δεν ξερουμε τι θα κανουν με τους μισθους??  :-\ αφου λοιπον με τοποθετησαν σε δυο πρωινα σχολεια πηρα τις 12 ωρες στο καθενα 2.5 μερες στο καθενα καθε τεταρη πηγαινω απο το ενα στο αλλο σχολειο κανω 4 5ωρα την βδομαδα για να βγει το προγραμμα και σχολαω στις 2 καθε μερα σημερα τι μου ανακοινωσαν? με φευγουν απο το ενα σχολειο χωρις καποια εξηγηση και με βαζουν στο αλλο να κανω πρωινο και ολοημερο. που σημαινει οτι εκτος τα 5ωρα θα κανω και 3ωρα του ολοημερου συνολο 8ωρα γιατι το προγραμμα του πρωινου δεν το αλλαζουν, πρεπει να αλλαξω οτιδηποτε εκανα το απογευμα και στο ολοημερο οπως με ενημερωσε η υπευθυνη θα κανω μαθηματικα και γλωσσα και μετα αυτη θα τα ελεγχει και οχι αγγλικα γιατι αλλιως δεν θα προλαβαινει αυτη να τους τα κανει ολα. και κατα τα αλλα αφιερωσα τεσσερα χρονια σε σπουδες, τρια χρονια μεταπτυχιακο και ετοιμαζομαι για δευτερο μεταπτυχιακο για να κανω γλωσσα και μαθηματικα και να κανω δημιουργικη απασχοληση στο ολοημερο.  >:(  >:(  >:(

Αποσυνδεδεμένος stamatina

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 64
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #1986 στις: Νοέμβριος 04, 2010, 03:28:26 μμ »
πρέπει να σκεφτούμε καλά πώς μας κατάντησαν και να προβληματιστούμε πολύ πριν ψηφίσουμε ο,τιδήποτε την κυριακή. να μαυρίσουμε όσους μας υποτίμησαν και μας κατάντησαν σκλαβάκια , έχοντας την απαίτηση να κάνουμε μόνο θυσίες χωρίς ηθικές ή υλικές απολαβές . >:(

Αποσυνδεδεμένος A06

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 396
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #1987 στις: Νοέμβριος 04, 2010, 04:38:35 μμ »
με φευγουν απο το ενα σχολειο χωρις καποια εξηγηση και με βαζουν στο αλλο να κανω πρωινο και ολοημερο. που σημαινει οτι εκτος τα 5ωρα θα κανω και 3ωρα του ολοημερου συνολο 8ωρα γιατι το προγραμμα του πρωινου δεν το αλλαζουν, πρεπει να αλλαξω οτιδηποτε εκανα το απογευμα και στο ολοημερο οπως με ενημερωσε η υπευθυνη θα κανω μαθηματικα και γλωσσα και μετα αυτη θα τα ελεγχει και οχι αγγλικα γιατι αλλιως δεν θα προλαβαινει αυτη να τους τα κανει ολα
Παράθεση
Συγνωμη βρε maraki_81, γιατι δεν απαιτείς μια εξήγηση....ρωτα ποιος θα κανει στο πρωινο που σου ζητανε να το αφησεις.....και επισης ζητα να κανεις αγγλικα στο ολοημερο και οχι οτι να 'ναι.....αλλωστε σπουδασαμε και σε καλεσανε για αγγλικα!!!!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159835
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 539
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 498
Σύνολο: 499

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.094 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.