*

Αποστολέας Θέμα: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Βουλγαρία)  (Αναγνώστηκε 395131 φορές)

0 μέλη και 7 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος mariallena

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Βουλγαρία)
« Απάντηση #1078 στις: Απρίλιος 26, 2013, 12:06:02 πμ »
Nαι ειναι σιγουρη και αξιοπιστη, δε γνωριζω γιατι καποιοι εδω μεσα υποστηριζαν οτι αναγνωριστηκε...

Επειδή πολύ απλά έμεινε μόνο ο τελικός έλεγχος των χαρτιών (για διπλοτσεκάρισμα δηλαδή) και η υπογραφή του προέδρου του Δ.Σ....2 φάσεις δηλαδή που δεν κρίνουν πλέον την αναγνώριση ή όχι...μια και αυτή αποφασίστηκε ήδη με την συνεδρίαση που έγινε τέλη Μαρτίου. Είναι δηλαδή τυπικά στάδια και καθόλου χρονοβόρα...
Για αυτό το υποστηρίζουν κάποιοι...γιατί είναι αλήθεια προφανώς...σε αντίθεση μ'εσένα που αν παρατηρήσει κανείς το ύφος σου και τα λεγόμενά σου στο συγκεκριμένο τόπικ εδώ και λίγο καιρό θα αναρωτιέται πόσο βάθος μπορεί να έχει η χαιρεκακία σ'έναν άνθρωπο!!  :o   :o

ΥΓ: Και ζητώ συγγνώμη εκ των προτέρων στους συντονιστές της συζήτησης γι αυτό που έγραψα,αλλά κάποια πράγματα βγάζουν μάτι!!

+++++++++  επιτελους και μια λογικη κουβεντα!!!!
Ελεος πια ρε Giorgos-Effie,σταματα να παραπληροφορεις τον κοσμο και να διασπειρεις ψευδεις "εγκυρες πληροφοριες"-λασπολογιες για συναδελφους.
Παρουσιαζεις υποτιθεμενες εγκυρες πληροφοριες που παιρνεις δηθεν απο το 2ο και 3ο group φοιτητων(και κοψε αυτο το "φουρνια",εκπαιδευτικοι ειμαστε οχι ψωμια) και μονος σου αποφασιζεις 1ον οτι ειναι αληθεις και 2ον οτι ισχυουν για ολους.
1 μηνας περασε απο την αναγνωριση και ακομα επιμενεις να γραφεις ανοησιες για αδειες παραμονης κτλ.
Επιτελους κοψε τις... και απλως αποδεξουν οτι του χρονου θα αναγκαστεις "να συνεργαστεις" μαζι μας σε καποιο σχολειο ειτε σου αρεσει ειτε οχι!!!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Βουλγαρία)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:48:12 »

Αποσυνδεδεμένος Pink-Panther!

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1207
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Βουλγαρία)
« Απάντηση #1079 στις: Απρίλιος 26, 2013, 12:33:18 πμ »
Οπως εχω γραψει και παραπανω δε νιωθω πλεον κανεναν ανταγωνισμο σχετικα με το μαστερ της Βουλγαριας γιατι πολυ απλα δε προλαβαινει τις αιτησεις το μπουλουκι της 2ης και 3ης φουρνιας. Απλα ανεφερα οτι δεν εχει αναγνωριστει ακομα γιατι οταν το ελεγα πριν μερικες μερες καποιοι επεμεναν για το αντιθετο και τα σταδια που εχουν απομεινει μπορει να παρουν και 2 μηνες. Ειναι ψεματα οτι απο Δευτερα ταξιδευουν για Βουλγαρια για την εκδοση αδειας παραμονης που θα αποδεικνυει τη φυσικη παρουσια στη Βουλγαρια κατα τους προηγουμενους μηνες? Επειδη οπως λες κι εσυ ομως δεν εχει νοημα να γραφω εδω αυτα που εσυ θεωρεις ανοησιες γιατι ετσι σε συμφερει να πιστευεις, ισως θα επρεπε να σταματησω να γραφω στο συγκεκριμενο ποστ και να ακολουθησω τους συναδελφους στις καταγγελιες που θα κανουν μετα το Πασχα. Καλο βραδυ.

Αποσυνδεδεμένος mariallena

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Βουλγαρία)
« Απάντηση #1080 στις: Απρίλιος 26, 2013, 01:03:08 πμ »
Παμε αλλη μια,μπας και το καταλαβεις,επιτελους:
1.το μεταπτυχιακο των συναδελφων του 1ου group ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΤΗΚΕ  εδω και 1 μηνα και δεν εκρεμμει  ΤΙΠΟΤΑ ,επετρεψε μας να ξερουμε καλυτερα απο εσενα αν αναγνωριστηκαμε ή οχι
2.ουδεποτε ζητηθηκε απο τους φοιτητες του 1ου group να πανε στη Βουλγαρια για αδεια παραμονης,ουτε τη Δευτερα ουτε ΠΟΤΕ
3.με τους φοιτητες του 1ου group δεν υπαρχει ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ(εκτος και αν αμφισβητεις την κριση του ΔΟΑΤΑΠ)ουτε ποτε υπηρξε
4.για τους φοιτητε των ΕΠΟΜΕΝΩΝ GROUP ακουμε πολλα απο φιλους και συναδελφους που το εκαναν αλλα ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΔΑΜΕ ΜΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΑΣ ΕΚ ΤΩΝ ΕΣΩ,επισης για να ειμαι ειλικρινης δε με ενδιαφερει τι εκαναν,αν καπου παρατυπησαν θα υποστουν και τις συνεπειες,αλλα προσωπικα δε νομιζω να συνεβει κατι τετοιο
5.ΔΕΝ ΣΥΓΧΕΟΥΜΕ τους αποφοιτους διαφορετικων group και ΔΕΝ ΓΕΝΙΚΕΥΟΥΜΕ ΑΥΘΑΙΡΕΤΑ
6.ο υγιης ανταγωνισμος ειναι παντα θεμιτος η ΧΑΙΡΕΚΑΚΙΑ και η ΔΙΑΡΚΗΣ ΠΡΟΣΒΟΛΗ ανθρωπων,Ο Χ Ι.
7 και τελευταιο. αν νομιζεις οτι με απειλες για καταγγελιες θα τρομοκρατηθουμε ΠΛΑΝΑΣΑΙ ΠΛΑΝΗΝ ΟΙΚΤΡΑΝ ,η κριση του ΔΟΑΤΑΠ ηταν σαφης και αδιαμφισβητητη και οι καταγγελιες θα καταληξουν εκει ακριβως που κατεληξαν και οι προηγουμενες, "καθαρος ουρανος αστραπες δε φοβαται..."

Αποσυνδεδεμένος GregX

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 175
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Βουλγαρία)
« Απάντηση #1081 στις: Απρίλιος 26, 2013, 02:19:19 μμ »
Δεν χρειάζεται να μπαίνουμε σε προσωπικές αντιπαραθέσεις.

Άδεια παραμονής από όσο γνωρίζω ζητούνταν τα προηγούμενα χρόνια όταν το μεταπτυχιακό ήταν διετούς διάρκειας και στην Βουλγαρική γλώσσα. Στην Βουλγαρία η άδεια παραμονής δεν είναι κάτι ιδιαίτερα δύσκολο να βγει ούτως ή άλλως για όσους γνωρίζουν.

Από το πρώτο γκρουπ ορισμένα άτομα χρειάστηκε να ξαναπάνε πάνω μερικές φορές περισσότερο όμως για γραφειοκρατικούς λόγους σχετικά με γραμματεία αλλά και για παραλείψεις σε εργασίες ή λόγω απουσιών. Μπορεί να είναι και ράδιο αρβύλα το συγκεκριμένο αλλά αυτό άκουσα εγώ τουλάχιστον.

Το μεταπτυχιακό έχει αναγνωριστεί φυσικά κανονικά και δεν τέθηκε ποτέ πραγματικό θέμα μη αναγνώρισης του.

Οι επόμενες φουρνιές δεν ξέρω αν θα προλάβουν τη νέα χρονιά. Είναι πολύ δύσκολο φυσικά αλλά από όσο γνωρίζω θα καταθέσουν χαρτιά στον ΔΟΑΤΑΠ με μια βεβαίωση αποφοίτησης από την Σόφια ώσπου να ολοκληρωθούν και να κατατεθούν οι πλήρεις φάκελοι τους. Σε κάθε περίπτωση θα αναγνωριστούν πολύ πιο γρήγορα από τους πρώτους όπως συμβαίνει σε όλα τα μεταπτυχιακά από το εξωτερικό.

Στα των καταγγελιών όπως, έχω ξαναπεί, αν γνωρίζετε συγκεκριμένα άτομα που δεν έκαναν τα ταξίδια κλπ φυσικά κάντε αυτό που πρέπει να κάνετε.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Βουλγαρία)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:48:12 »

Αποσυνδεδεμένος tomX

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Βουλγαρία)
« Απάντηση #1082 στις: Απρίλιος 30, 2013, 02:57:54 μμ »
Για τους αποφοίτους της Σόφιας προχωρούν κανονικά οι διαδικασίες, και καλά θα κάνουν να προετοιμάζονται όποιοι χρήζουν προετοιμασίας...  ;)

Τώρα σχετικά με το "όνειρο" του φίλου με το αρχαιοελληνικό όνομα:
Αν φύγουν όσοι είναι με 10-15 χρόνια υπηρεσίας και άνω από μέσα από τα σχολεία ή αν γίνει άρση μονιμότητας με έτησιες αξιολογήσεις και σε ενδεχόμενο αρνητικής βαθμολόγησης ερώτημα απόλυσης, μόνο τότε ίσως και να μπορεί να γίνει αυτό που λέει με μια σχετική επιτυχία.

Αλλιώς...

Αποσυνδεδεμένος ΛΩΡΑ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1989
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Βουλγαρία)
« Απάντηση #1083 στις: Μάιος 01, 2013, 08:11:55 μμ »
Δε νομίζω πως ο Giorgos-Effie είπε κάτι διαφορετικό από αυτό που είπες εσύ καθώς ανέφερε και ο ίδιος πως είναι στο τελικό στάδιο… Θεωρώ ότι οι επιθέσεις και οι προσωπικοί χαρακτηρισμοί λειτουργούν αποτρεπτικά από το να ειπωθούν εδώ κάποια πράγματα που πρέπει να ακουστούν.
Επέτρεψε μου να κάνω κι εγώ ένα σχόλιο λοιπόν: όπως δεν σου αρέσει το ύφος των άλλων μπορεί και σε αρκετούς να μην αρέσει το στυλ το δικό σου. Καλό θα είναι όμως να κρατάμε τις ισορροπίες ώστε να ακούγονται όλες οι απόψεις.
Tουλάχιστον εγώ είχα την αξιοπρέπεια να ξέρω εκ των προτέρων πως ίσως ξεπέρασα τα όρια,αλλά εγώ ήταν η πρώτη φορά που μίλησα εδώ και καιρό, μια και βγήκα απ΄τα ρούχα μου πλέον βλέποντας τη συνεχή επί μήνες χαιρεκακία και παραπληροφόρηση!! Αντί να μιλάς λοιπόν για το δικό μου στυλ, που είπα κάτι μετά από μήνες που άλλοι στάζουν δηλητήριο και τα ψέμματα....διάβασε ξανά λίγο όλο το τόπικ ή έστω τις τελευταίες σελίδες του και θα δεις ποιος είναι ο μικροπρεπής!!
 Εγώ έχω δηλώσει ξανά εξάλλου (σε άλλο τόπικ) πως δουλεύω ήδη στην ειδική αγωγή στον ιδιωτικό τομέα (με την αξία μου και μετά από πολύ κόπο) και δόξα τω Θεώ...δεν έχω φτάσει σε τέτοια επίπεδα μικρότητας να θέλω να φάω τον οποιονδήποτε τυχόν μπει μπροστά μου σ'έναν πίνακα....απ'τον οποίο φυσικά δεν περιμένω να σωθώ και δεν κρεμάστηκα απ'αυτόν για να επιβιώσω!! Αν έχεις αξία και όχι κακομοιριά τα καταφέρνεις,διαφορετικά περιορίζεσαι στη λασπολογία! Απλά βγήκα απ'τα ρούχα μου γιατί μετά από τόσο καιρό λασπολογίας...ε...ε...κάποια στιγμή απαντάς γιατί σου ανεβαίνει λίγο λίγο το στομάχι στο στόμα απ'την πολλή λάσπη.... ???  ???  :-X  :-X   :o  :o
Δεν υπάρχει ελευθερία που να μη γνωρίζω.
Ούτε ταπείνωση ή φόβος που να μη μ' έχουν υποτάξει.
Γι'αυτό και ξέρω από αγάπη,
Γι' αυτό δε συλλογίζομαι το σώμα που σου δίνω,
Γι' αυτό προσέχω τόσο τα λόγια που σου λέω.

ΛΟΥΙΣ ΓΚΑΡΘΙΑ ΜΟΝΤΕΡΟ
(ΓΡΑΝΑΔΑ 1958)

Αποσυνδεδεμένος SX1986

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 54
  • Λατρεύω την εκπαίδευση- Αυτή όμως????
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Βουλγαρία)
« Απάντηση #1084 στις: Μάιος 02, 2013, 11:43:05 μμ »
Να σου πω ΛΩΡΑ… παρακολουθώ αυτό το θέμα από καιρό οπότε πάνω κάτω ξέρω τι έχει ειπωθεί. Τώρα το να κάνω το δικηγόρο δεν με ενδιαφέρει. Εγώ θέλω να ενημερώσω (αν ξέρω κάτι) και να ενημερωθώ από άλλους που ξέρουν. Βασικά γι αυτό και γράφτηκα εδώ. Εγώ αναφέρθηκα σε αυτά που γράφτηκαν στις τελευταίες συζητήσεις γι αυτό και σου ανέφερα πως δεν είπε κάτι το διαφορετικό. Συμμερίζομαι την αγωνία σας και την αγανάκτηση σας με όσα γράφονται και όσα πάνω από όλα ακούγονται γιατί είναι αρκετά ψυχοφθόρο. Δεν σου ζήτησα να απολογηθείς για κάτι ούτε αμφισβήτησα την αξία σου και την προσπάθεια που έχεις κάνει, αλλά δεν μπόρεσα να συμμεριστώ τον τρόπο αντίδρασης σου… Από εκεί και πέρα νομίζω πρέπει να ξαναθυμηθούμε τον ενημερωτικό σκοπό αυτού του forum, και ιδίως αυτού του θέματος, οπότε ελπίζω να μας ενημερώνετε για ότι νεότερο……..(δεχόμαστε μόνο αξιόπιστες πηγές…. :) ;))

Αποσυνδεδεμένος Pink-Panther!

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1207
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Βουλγαρία)
« Απάντηση #1085 στις: Μάιος 18, 2013, 01:03:00 πμ »
Το μαστερ της Βουλγαριας με μονο 300-600€ εξασφαλιζει και Βουλγαρικο lower αληθευει? Για να αντιμετωπιστουν πιθανα προβληματα με ΔΟΑΤΑΠ..

Αποσυνδεδεμένος irida pap

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 99
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Βουλγαρία)
« Απάντηση #1086 στις: Μάιος 18, 2013, 01:19:51 μμ »
Δυστυχως το ακουσα κι εγω απο γνωστο μου που εχει κανει το μεταπτυχιακο της Βουλγαριας και φρικαρα. Νομιζω πως κατι πρεπει να γινει επιτελους. Ειναι δυνατον να γινονται τετοιες παρανομιες?? Αλλα δε φταινε μονο οι μεσαζοντες. Αφου το δεχονται κι οι φοιτητες ολοι εχουν μεριδιο ευθυνης. Και μετα φταιμε εμεις που κατηγορουμε το συγκεκριμενο μεταπτυχιακο. Οπου υπαρχει καπνος υπαρχει και φωτια...

Αποσυνδεδεμένος Pink-Panther!

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1207
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Βουλγαρία)
« Απάντηση #1087 στις: Μάιος 20, 2013, 01:34:37 πμ »
Oλα θυσια στον βωμο του χρηματος.. καποιοι ανθρωποι ειναι πραγματικα αδιστακτοι. Καλα και οι φοιτητες το δεχονται? Τοσο "αρμεγμα" πια?

Αποσυνδεδεμένος mariallena

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Βουλγαρία)
« Απάντηση #1088 στις: Μάιος 20, 2013, 10:03:05 μμ »
Το μαστερ της Βουλγαριας με μονο 300-600€ εξασφαλιζει και Βουλγαρικο lower αληθευει? Για να αντιμετωπιστουν πιθανα προβληματα με ΔΟΑΤΑΠ..
Δυστυχως το ακουσα κι εγω απο γνωστο μου που εχει κανει το μεταπτυχιακο της Βουλγαριας και φρικαρα. Νομιζω πως κατι πρεπει να γινει επιτελους. Ειναι δυνατον να γινονται τετοιες παρανομιες?? Αλλα δε φταινε μονο οι μεσαζοντες. Αφου το δεχονται κι οι φοιτητες ολοι εχουν μεριδιο ευθυνης. Και μετα φταιμε εμεις που κατηγορουμε το συγκεκριμενο μεταπτυχιακο. Οπου υπαρχει καπνος υπαρχει και φωτια...
Oλα θυσια στον βωμο του χρηματος.. καποιοι ανθρωποι ειναι πραγματικα αδιστακτοι. Καλα και οι φοιτητες το δεχονται? Τοσο "αρμεγμα" πια?

Δεν έχετε καλή πληροφόρηση,πληρώσαμε αλλά όχι τέτοια ξεφτιλο-ποσα,δώσαμε κάτι παραπάνω ρε παιδί μου,αλλά τουλάχιστον μας έδωσαν μεταπτυχιακό,διδακτορικό,πτυχία αγγλικών-βουλγάρικων-γαλλικών,δίπλωμα οδήγησης αυτοκινήτου και μηχανής,δίπλωμα ταχύπλοου-αεροπλάνου και ελικοπτέρου και πολλά άλλα..

Και για να σοβαρευτούμε,αποδεικνύετε για άλλη μια φορά πως  η γελοιότητα και η εμπάθεια δεν έχουν όρια.
Τι άλλο θα μας χρεώσετε για να ικανοποιήσετε τα κόμπλεξ σας;;;;

Αποδεχτείτε,επιτέλους,το αδιαμφισβήτητο γεγονός της αναγνώρισης του μεταπτυχιακού και σταματήστε να λασπολογείτε.Θίγετε δημόσια δεκάδες επιστήμονες χωρίς αποδείξεις για πολλοστή φορά,μήπως θέλετε να κινηθούμε εναντίον σας για να ηρεμήσετε;;;
Η δημόσια παιδεία και ειδικά η ειδική αγωγή χτυπιούνται αλύπητα,εκπαιδευτικοί απολύονται και οι φετινοί αναπληρωτές του χρόνου μάλλον θα είναι στα σπίτια τους και για όλα αυτά σίγουρα δε φταίμε εμείς που προσπαθόυμε για να καλυτερεύσουμε τη ζωή μας και τη διδακτική μας ικανότητα.Ή μήπως φταίμε και για αυτά;;;
Αυτοπεριοριστείτε και ασχολήθείτε με τα σοβαρά προβλήματα της εκπαίδευσης,επιτέλους.

Αποσυνδεδεμένος Pink-Panther!

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1207
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Βουλγαρία)
« Απάντηση #1089 στις: Μάιος 20, 2013, 10:11:39 μμ »
χαχαχα οι απειλες σου ειναι τουλαχιστον αστειες. Βαζεις ιδεες στους μεσαζοντες να κανουν πιο ελκυστικο το πακετο. Αν και με τα εξ αποστασεως μεταπτυχιακα σαν της Κυπρου μαλλον διαλυσε το μαγαζι. Δεν απασχολει κανεναν πλεον το μεταπτυχιακο της Βουλγαριας. Απλα σχολιαζουμε τα τραγελαφικα που συμβαινουν γυρω μας.

Αποσυνδεδεμένος irida pap

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 99
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Βουλγαρία)
« Απάντηση #1090 στις: Μάιος 20, 2013, 10:46:59 μμ »
Λες να εχουμε προηγουμενα με τα ατομα που εχουν κανει το εν λογω μεταπτυχιακο??? Φυσικα και οχι. Επισης υπαρχουν πολλα αλλα μεταπτυχιακα στην ειδικη αγωγη που δεν εχει ακουστει τιποτα ασχημο γι αυτα. Τυχαιο?? δε νομιζω..Απλα οι πληροφοριες που μας ερχονται για το συγκεκριμενο μεταπτυχιακο ειναι τουλαχιστον εξοργιστικες. Και ακριβως επειδη βλεπουμε ποσο ασχημη ειναι η κατασταση στην εκπαιδευση και συγκεκριμενα στην ειδικη αγωγη, γι αυτο και τα αναφερουμε ολα αυτα. Εξαλλου σε forum ειμαστε και ο καθενας λεει ελευθερα την γνωμη του. με το να σπευδουν καποιοι να απειλησουν μαλλον το αντιθετο πετυχαινουν..μαλλον γι αυτους ισχυει το γνωστο, η καλυτερη αμυνα ειναι η επιθεση!!

Αποσυνδεδεμένος Pink-Panther!

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1207
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Βουλγαρία)
« Απάντηση #1091 στις: Μάιος 20, 2013, 10:50:29 μμ »
+1
Να συμπληρωσω οτι δεν εχει κανενας εμπαθεια με αυτο το μεταπτυχιακο. Θα μπορουσαμε οπως ειπε και η Ιριδα να ασχοληθουμε και με αλλα μεταπτυχιακα εαν ειχαμε εμπαθεια γενικα για τους συναδελφους ειδικης. Απλα σχολιαζουμε της Βουλγαριας γιατι εχει περασει πλεον στη σφαιρα του γραφικου...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159835
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 539
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 560
Σύνολο: 560

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.098 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.