*

Αποστολέας Θέμα: Αποσπάσεις 2011  (Αναγνώστηκε 518373 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος GRETEL

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 92
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Απάντηση #742 στις: Αύγουστος 25, 2011, 07:27:19 μμ »
H κυρία δεν κυκλοφορεί στο δρόμο για να φάει ντομάτες ή κλωτσιές, δυστυχώς βγαίνει στην τηλεόραση και κινδυνεύω να τη σπάσω όποτε τη βλέπω. Τρίζουν τα δόντια μου μιλάμε. Είμαι τόσο μα τόσο εξοργισμένη με το θράσος της να βγαίνει και να μιλάει για "τομές" στην παιδεία που γίνονται για πρώτη φορά, (!!!) που δεν ξέρω τί θα ήμουν ικανή να κάνω αν την έβλεπα ξαφνικά μπροστά μου!!!!

Κατα πάσα πιθανότητα οι εφημερίδες θα έγραφαν : " Εκπαιδευτικός ΠΕ 08 καλλιτεχνικών μαθημάτων, έπαθε αμόκ και πήγε να πνίξει την υπουργό παιδείας, αφού πρώτα την κλωτσούσε με μανία...."

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:54:17 »

Αποσυνδεδεμένος σκράπας

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 22
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ούτε ένας μαθητής χαμένος
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Απάντηση #743 στις: Αύγουστος 25, 2011, 07:39:17 μμ »
ήρεμα φιλενάδα, σε λίγο καιρό οπως ξανάπα η Κυρία θα ανήκει στο χρονοντούλαπο, σαν απόβλητο της πολιτικής ζωής. μη διακινδυνεύεις (τώρα) την ασφάλεια σου και την οικογένεια σου (ΝΑΙ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ ΕΧΟΥΜΕ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΕΣ, ΔΕΝ ΤΙΣ ΔΙΑΛΥΣΑΜΕ  ;) ). το αίτημα τώρα όλων μας πρέπει να είναι ένα :
ΑΦΟΥ ΑΧΡΗΣΤΑ ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΑ ΔΕ ΚΑΤΑΦΕΡΑΤΕ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΑΣ, ΚΑΙ ΔΙΝΕΤΕ ΣΥΝΕΧΩΣ ΠΑΡΑΤΑΣΕΙΣ, ΔΩΣΤΕ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΜΕΧΡΙ 5/9 ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΕΚΠ/ΚΟΥΣ ΠΟΥ ΚΑΝΑΝ ΕΣΤΩ ΑΙΤΗΣΗ ΑΠΟΣΠΑΣΗΣ ΝΑ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΣΤΙΣ ΘΕΣΕΙΣ ΤΟΥΣ.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 25, 2011, 07:43:32 μμ από σκράπας »

Αποσυνδεδεμένος papaki24

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 45
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Απάντηση #744 στις: Αύγουστος 25, 2011, 07:52:11 μμ »
ήρεμα φιλενάδα, σε λίγο καιρό οπως ξανάπα η Κυρία θα ανήκει στο χρονοντούλαπο, σαν απόβλητο της πολιτικής ζωής. μη διακινδυνεύεις (τώρα) την ασφάλεια σου και την οικογένεια σου (ΝΑΙ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ ΕΧΟΥΜΕ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΕΣ, ΔΕΝ ΤΙΣ ΔΙΑΛΥΣΑΜΕ  ;) ). το αίτημα τώρα όλων μας πρέπει να είναι ένα :
ΑΦΟΥ ΑΧΡΗΣΤΑ ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΑ ΔΕ ΚΑΤΑΦΕΡΑΤΕ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΑΣ, ΚΑΙ ΔΙΝΕΤΕ ΣΥΝΕΧΩΣ ΠΑΡΑΤΑΣΕΙΣ, ΔΩΣΤΕ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΜΕΧΡΙ 5/9 ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΕΚΠ/ΚΟΥΣ ΠΟΥ ΚΑΝΑΝ ΕΣΤΩ ΑΙΤΗΣΗ ΑΠΟΣΠΑΣΗΣ ΝΑ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΣΤΙΣ ΘΕΣΕΙΣ ΤΟΥΣ.

Συμφωνώ απολύτα!!Αφου δεν ειναι ικανοί να κάνουν τη δουλειά τους, τουλάχιστον ας μας δώσουν παράταση!!!! Γιατι πρέπει εμείς να είμαστε ΠΑΝΤΑ συνεπείς κ εκείνοι όχι?? >:(
Φοβάμαι για όλα αυτά που
θα γίνουν για μένα...χωρίς εμένα!!!

Αποσυνδεδεμένος efi..

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 600
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Τρέλα για τα μαθηματικά!!!
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Απάντηση #745 στις: Αύγουστος 25, 2011, 08:09:14 μμ »
Εγκληματίες, κακούργοι, εκπαιδευτικοί θα υποφέρετε, θα σας βγάλω το λάδι, τώρα θα δείτε τι πα να πει σπάσιμο, θα ανακοινώσω τις αποσπάσεις στις 11.59 την Τρίτη 31 Αυγούστου ΚΑΙ ΝΑ ΔΟΎΜΕ. Ετσι για να μάθετε πως δεν πρέπει να ανοίγετε τα μάτια των παιδιών, το έχω ξαναπεί, δεν θέλω σκεπτόμενους πολίτες, με άποψη και κριτική.
Σκέψεις κάποιου πολιτικού
βαστα γερα δασκαλε του τοπου μας, ολοι μαζί σου θα περάσει κι αυτή η μπορα.
;D >:( :'(
Για γέλια και για κλάματα είναι...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:54:17 »

Αποσυνδεδεμένος efi..

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 600
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Τρέλα για τα μαθηματικά!!!
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Απάντηση #746 στις: Αύγουστος 25, 2011, 08:10:53 μμ »
για μένα δεν είναι θέμα μπόρας...ούτε και το βλέπω μελοδραματικά. Το ήξερα ότι αν δεν πάρω την απόσπαση (που δε θα την πάρω μάλλον ως νεοδιόριστη σύζυγος στρατιωκού) θα πρέπει να πάω για άλλα δύο χρόνια στη θέση μου.
Είναι όμως θέμα οργάνωσης και σεβασμού στον  πολίτη αυτού του κράτους. Έχουμε παιδιά, πρέπει να βρούμε σχολεία, σπίτι κοκ. Δε γίνεται να τα μαθαίνουμε στο παραπέντε. κι επιτέλους δεν μπορώ να καταλάβω για τη δική μας κατηγορία, αφού δεν είχαν σκοπό να μας δώσουν τις αποσπάσεις, γιατί δε μας το είπαν από την αρχή και μας άφησαν να κάνουμε τισ αιτήσεις. Είναι όμως για πολλές  ντομάτες.....
???????????

Αποσυνδεδεμένος GRETEL

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 92
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Απάντηση #747 στις: Αύγουστος 25, 2011, 08:13:51 μμ »
ήρεμα φιλενάδα, σε λίγο καιρό οπως ξανάπα η Κυρία θα ανήκει στο χρονοντούλαπο, σαν απόβλητο της πολιτικής ζωής. μη διακινδυνεύεις (τώρα) την ασφάλεια σου και την οικογένεια σου (ΝΑΙ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ ΕΧΟΥΜΕ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΕΣ, ΔΕΝ ΤΙΣ ΔΙΑΛΥΣΑΜΕ  ;) ). το αίτημα τώρα όλων μας πρέπει να είναι ένα :
ΑΦΟΥ ΑΧΡΗΣΤΑ ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΑ ΔΕ ΚΑΤΑΦΕΡΑΤΕ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΑΣ, ΚΑΙ ΔΙΝΕΤΕ ΣΥΝΕΧΩΣ ΠΑΡΑΤΑΣΕΙΣ, ΔΩΣΤΕ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΜΕΧΡΙ 5/9 ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΕΚΠ/ΚΟΥΣ ΠΟΥ ΚΑΝΑΝ ΕΣΤΩ ΑΙΤΗΣΗ ΑΠΟΣΠΑΣΗΣ ΝΑ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΣΤΙΣ ΘΕΣΕΙΣ ΤΟΥΣ.

ΑΠΟΛΥΤΑ ΣΥΜΦΩΝΗ!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος GRETEL

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 92
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Απάντηση #748 στις: Αύγουστος 25, 2011, 08:18:14 μμ »
Πάντως εγώ αν δεν βγούνε και χρειαστεί να πάω σύρο να παρουσιαστώ ΘΑ ΠΑΩ ΜΕ ΣΚΗΝΗ!!! ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΕΣΤΩ ΚΑΙ 5 ΜΕΡΕΣ ΣΤΟ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΟ ΘΑ ΔΩΣΩ 200 ΕΥΡΩ ΤΟ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΚΑΙ Ο ΜΙΣΘΟΣ ΤΟΥ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΟΥΤΣΟΥΡΕΜΕΝΟΣ ΛΟΓΩ ΑΝΑΔΡΟΜΙΚΩΝ ΚΡΑΤΗΣΕΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΦΟΡΙΑ!!!!!!!!!.


Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Απάντηση #749 στις: Αύγουστος 25, 2011, 08:32:21 μμ »
Πάντως εγώ αν δεν βγούνε και χρειαστεί να πάω σύρο να παρουσιαστώ ΘΑ ΠΑΩ ΜΕ ΣΚΗΝΗ!!! ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΕΣΤΩ ΚΑΙ 5 ΜΕΡΕΣ ΣΤΟ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΟ ΘΑ ΔΩΣΩ 200 ΕΥΡΩ ΤΟ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΚΑΙ Ο ΜΙΣΘΟΣ ΤΟΥ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΟΥΤΣΟΥΡΕΜΕΝΟΣ ΛΟΓΩ ΑΝΑΔΡΟΜΙΚΩΝ ΚΡΑΤΗΣΕΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΦΟΡΙΑ!!!!!!!!!.

κοίτα να δεις τι άλλο κατάφερε η Αννούλα: ελεύθερο κάμπινκ εκπ/κών!!! αν και - εδώ που τα λέμε - δεν έχεις καθόλου μα καθόλου άδικο... >:( >:(
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος dinateacher

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2190
  • Φύλο: Γυναίκα
  • τα όνειρα θα βγουν αληθινά...
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Απάντηση #750 στις: Αύγουστος 25, 2011, 08:34:47 μμ »
Μόνο μη σε πιάσουν για παράνομο κάμπινκ και βγαίνει και λέει η τρελή τέτοιοι είναι οι εκπαιδευτικοί! :P
Το μυαλό είναι σαν το αλεξίπτωτο: εκπληρώνει τον σκοπό του όταν είναι ανοικτό.
Νοημοσύνη είναι αυτό που χρησιμοποιείς όταν δεν ξέρεις τι να κάνεις.

Αποσυνδεδεμένος phi_lol

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 49
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Απάντηση #751 στις: Αύγουστος 25, 2011, 08:38:51 μμ »
Συγγνώμη για την παρέκβαση, αλλά για την β΄φάση αποσπάσεων-θεωρητικά πάντα- υποβάλλουμε εκ νέου αίτηση;
Everybody lies

Αποσυνδεδεμένος GRETEL

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 92
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Απάντηση #752 στις: Αύγουστος 25, 2011, 08:39:56 μμ »
Μόνο μη σε πιάσουν για παράνομο κάμπινκ και βγαίνει και λέει η τρελή τέτοιοι είναι οι εκπαιδευτικοί! :P

Δεν συμφέρει γιατί θάρθουν τα κανάλια!!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος giota8

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3379
  • Φύλο: Γυναίκα
  • δεν περιγραφω αλλο!!! ΠΕ06
    • Προφίλ
    • ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΕ06
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Απάντηση #753 στις: Αύγουστος 25, 2011, 08:40:21 μμ »
επειδη τα καλοκαιρια κανω καμπινγκ κι εχω αρκετα μεγαλη σκηνη οποιος θελει του τη δανειζω για οσο χρειαστει!  ;D
Trust I seek and I find in you
Every day for us something new
Open mind for a different view
And nothing else matters

Αποσυνδεδεμένος dinateacher

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2190
  • Φύλο: Γυναίκα
  • τα όνειρα θα βγουν αληθινά...
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Απάντηση #754 στις: Αύγουστος 25, 2011, 08:41:58 μμ »
Φαντάζομαι πλατεία, με σκηνές από εκπαιδευτικούς.... Έχει να ακούσει.....
Θα το κόψει το ΕΣΡ όμως! :-X
Το μυαλό είναι σαν το αλεξίπτωτο: εκπληρώνει τον σκοπό του όταν είναι ανοικτό.
Νοημοσύνη είναι αυτό που χρησιμοποιείς όταν δεν ξέρεις τι να κάνεις.

Αποσυνδεδεμένος GRETEL

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 92
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Απάντηση #755 στις: Αύγουστος 25, 2011, 08:44:07 μμ »
επειδη τα καλοκαιρια κανω καμπινγκ κι εχω αρκετα μεγαλη σκηνη οποιος θελει του τη δανειζω για οσο χρειαστει!  ;D

Ευτυχώς σκηνή έχω. Αλλά φαντάζεστε τί θα γινότανε αν όλοι όσοι περιμένουμε απόσπαση πηγαίναμε εκεί που είναι η οργανική μας και στήναμε αντίσκηνο στην πλατεία ????? Πόσοι είμαστε? Πάρα πολλοί ... Η οργάνωση μας λείπει. Γιατί ρεζίλι θα την κάναμε την κυρία. Και όσοι έχουν και οικογένειες έστω για 24 ώρες όλοι μαζί στη σκηνή.

Να δούμε μετά τί θα γινόταν δεν θα προλαβαίνανε τα κανάλια να τρέχουν. ΑΓΑΝΑΚΤΙΣΜΕΝΟΙ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162170
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 810
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 20
Επισκέπτες: 792
Σύνολο: 812

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.139 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.