*

Αποστολέας Θέμα: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012;  (Αναγνώστηκε 789779 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος niina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 344
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ86 (ΠΕ 20)
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Απάντηση #2310 στις: Δεκέμβριος 14, 2011, 11:07:42 μμ »
Καλησπέρα παιδιά και απο μένα που τώρά μπαίνω στην συζητηση σας!!! και απλά ήθελα να πω ότι δεν χρειάζεται να είμαστε εκνευρισμένοι μεταξύ μας ενώ μας φταίνε άλλοι.....
και κάτι άλλο απο κάποιες πηγές μου απο κυβερνητικά στελεχη έμαθα ότι ο ΑΣΕΠ σαν οργανισμος χρεωκόπησε και διαλυθηκε και περιμένουν να συνεχιστει η κρίση για να το ανακοινώσουν ρίχνοντάς το εκεί... άρα όλες οι προσλήψεις που έγιναν τον τελευταίο 1 χρόνο ήταν διαβλητές και ότι γίνει και απο εδώ και πέρα!!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:13:20 »

Αποσυνδεδεμένος smet

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1068
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Απάντηση #2311 στις: Δεκέμβριος 14, 2011, 11:14:25 μμ »
ρε παιδιά θα σας πω τα εξής...

είχε πει η Διαμαντω ότι ο ΑΣΕΠ θα αναγγελθεί 1 χρόνο νωρίτερα θα γίνουν αλλαγές κλπ....αν βιάζεται να τον κάνει τότε τι απ' ότι έλεγε θα ισχύσει? τίποτα...

επίσης λέτε κάποιοι θα τον κάνει για να εφαρμόσει το νέο σύστημα.....δηλαδή στις 5 ειδικότητες θα ισχύει το νέο σύστημα και στις άλλες 30 το παλιό...δε νομίζω να θέλει να το κάνει γι' αυτό....

το θέμα είναι ότι δεν ξέρει πόσους θα χρειαστεί....πιθανόν οι διορισμοί να είναι στα δάχτυλα των χεριών....είδατε πχ τι έγινε με τους δασκάλους.......άρα να τρέχει 50.000 για 100 θέσεις τη στιγμή που μπορέι να τις καλύψει με αυτούς που χρωστάει όπως ειδικές κατηγορίες, κάποιοι που ξέμειναν.....ποιο το νόημα????? πιστεύω ότι είναι λογικά αυτά που λέω......

Αποσυνδεδεμένος smet

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1068
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Απάντηση #2312 στις: Δεκέμβριος 14, 2011, 11:16:18 μμ »
και να σας πω και κάτι ακόμα.....ο ΑΣΕΠ αν υπάρχει όπως λέει το άλλο μέλος.....έχει ως φλέγον θέμα την εφεδρεία....και πως θα αξιολογήσει τους υπαλλήλους....δε νομίζω να κόπτεται για τους καθηγητές.....

Αποσυνδεδεμένος irenead

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1222
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Απάντηση #2313 στις: Δεκέμβριος 14, 2011, 11:17:20 μμ »
Πρωτον,συνεχιζεις και εισαι εριστικος μαζι μου....δευτερον μιλαω για  τον ισως πιθανο ασεπ στο πρωτο τετραμηνο του'12 και τριτον δεν εχω δικαιωμα οικονομικο -κοινωνικο -πολιτικης κριτικης;

Νομιζω υπερβαλεις ως προς τη προθεση.Προφανως και εχεις δικαιωμα κριτικης και ισα ισα εγω σου λεω να μην ξαναασχοληθεις με ΑΣΕΠ αφου αυτες ειναι οι συνθηκες.Οπως λεει και η αναπληρωτρια παραπανω που εχει γαντζωθει στην θεση της (προσωρινη) και ξορκιζει τον ΑΣΕΠ που της εδωσε το δικαιωμα της αναπληρωσης να την 'κανεις' για αλλου... ;D
Atem,νομίζω ότι θα πρέπει να είσαι πιο προσεχτικός στις τοποθετήσεις σου,όταν αναφέρεσαι σε πρόσωπα που δεν γνωρίζεις.Μπορώ να σου πω ότι δεν έχω γαντζωθεί σε καμία θέση(δεν είμαι αυτή τη στιγμή αναπληρώτρια).Την όποια θέση κατέχω στους πίνακες,την έχω έπειτα από αλλεπάλληλους Ασεπ(με συγκεκριμένο αριθμό θέσεων),προϋπηρεσία, πολύ κόπο και θυσίες.Αυτή τη θέση λοιπόν δεν τη χαρίζω σε κανέναν.Το δικαίωμα άσκησης κριτικής και έκθεσης απόψεων για την πραγματικότητα είναι αναφαίρετο δικαίωμα για καθένα μας.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 14, 2011, 11:30:48 μμ από irenead »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:13:20 »

Αποσυνδεδεμένος glianna

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 371
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Απάντηση #2314 στις: Δεκέμβριος 14, 2011, 11:18:49 μμ »
Καλησπέρα παιδιά και απο μένα που τώρά μπαίνω στην συζητηση σας!!! και απλά ήθελα να πω ότι δεν χρειάζεται να είμαστε εκνευρισμένοι μεταξύ μας ενώ μας φταίνε άλλοι.....
και κάτι άλλο απο κάποιες πηγές μου απο κυβερνητικά στελεχη έμαθα ότι ο ΑΣΕΠ σαν οργανισμος χρεωκόπησε και διαλυθηκε και περιμένουν να συνεχιστει η κρίση για να το ανακοινώσουν ρίχνοντάς το εκεί... άρα όλες οι προσλήψεις που έγιναν τον τελευταίο 1 χρόνο ήταν διαβλητές και ότι γίνει και απο εδώ και πέρα!!!!!!!!!!!!
Ναι! Ενώ οι προσλήψεις πριν τον τελευταίο χρόνο ήταν αδιάβλητες και αξιοκρατικές! Τι να λέμε τώρα...

Αποσυνδεδεμένος rozy4

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3907
  • Η ζωή είναι ωραία φιλαράκο
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Απάντηση #2315 στις: Δεκέμβριος 14, 2011, 11:26:52 μμ »

και κάτι άλλο απο κάποιες πηγές μου απο κυβερνητικά στελεχη έμαθα ότι ο ΑΣΕΠ σαν οργανισμος χρεωκόπησε και διαλυθηκε και περιμένουν να συνεχιστει η κρίση για να το ανακοινώσουν

Σήμερα το υπουργείο διοικητικής μεταρρύθμισης δημοσιοποίησε την απόφαση για γραπτή εξέταση για την επιλογή προϊσταμένων μέσω ΑΣΕΠ (http://www.ydmed.gov.gr/?p=963). 

Αποσυνδεδεμένος smet

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1068
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Απάντηση #2316 στις: Δεκέμβριος 14, 2011, 11:30:32 μμ »
- Η τρόικα στο συνέδριο ζήτησε δραστική μείωση του δημόσιου τομέα είτε με εφεδρεία είτε με απολύσεις
πηγή newsit...

και σου λένε....εμείς θα πάμε κόντρα στο ρεύμα θα κάνουμε διαγωνισμό για προσλήψεις.......καλό???? ;D ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος CynnemAprod

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 605
  • Φύλο: Άντρας
  • φαντασιόπληκτη Α.Δ.+Πανάθλιος
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Απάντηση #2317 στις: Δεκέμβριος 14, 2011, 11:33:07 μμ »

και κάτι άλλο απο κάποιες πηγές μου απο κυβερνητικά στελεχη έμαθα ότι ο ΑΣΕΠ σαν οργανισμος χρεωκόπησε και διαλυθηκε και περιμένουν να συνεχιστει η κρίση για να το ανακοινώσουν ρίχνοντάς το εκεί... άρα όλες οι προσλήψεις που έγιναν τον τελευταίο 1 χρόνο ήταν διαβλητές και ότι γίνει και απο εδώ και πέρα!!!!!!!!!!!!

Και πριν, αρκετές προσλήψεις  ήταν διαβλητές

Αποσυνδεδεμένος irenead

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1222
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Απάντηση #2318 στις: Δεκέμβριος 14, 2011, 11:33:38 μμ »
- Η τρόικα στο συνέδριο ζήτησε δραστική μείωση του δημόσιου τομέα είτε με εφεδρεία είτε με απολύσεις
πηγή newsit...

και σου λένε....εμείς θα πάμε κόντρα στο ρεύμα θα κάνουμε διαγωνισμό για προσλήψεις.......καλό???? ;D ;D ;D ;D
Με όλα αυτά φοβάμαι,ότι οι διοριστέοι Ασεπ 2008 και το αντίστοιχο 40%,δεν θα διοριστούν όλοι,ούτε φέτος.

Αποσυνδεδεμένος smet

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1068
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Απάντηση #2319 στις: Δεκέμβριος 14, 2011, 11:38:55 μμ »
ρε παιδιά απλή λογική


ο ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΕΙΔΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ....προκηρυχθηκε...βγήκαν οι θέσεις τα προσόντα τα πάντα όλα...ύλη...και.....και ρωτάω...

και αφορούσε περίπου 2000 άτομα....τόσοι θα ήταν όλοι οι υποψήφιοι....ΑΚΟΜΑ ΓΙΝΕΤΑΙ.......ΤΟΝ ΕΦΑΓΕ Η ΚΡΙΣΗ....

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10808
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Απάντηση #2320 στις: Δεκέμβριος 15, 2011, 12:01:04 πμ »
επίσης λέτε κάποιοι θα τον κάνει για να εφαρμόσει το νέο σύστημα.....δηλαδή στις 5 ειδικότητες θα ισχύει το νέο σύστημα και στις άλλες 30 το παλιό...δε νομίζω να θέλει να το κάνει γι' αυτό....

το θέμα είναι ότι δεν ξέρει πόσους θα χρειαστεί....πιθανόν οι διορισμοί να είναι στα δάχτυλα των χεριών....είδατε πχ τι έγινε με τους δασκάλους.......άρα να τρέχει 50.000 για 100 θέσεις τη στιγμή που μπορέι να τις καλύψει με αυτούς που χρωστάει όπως ειδικές κατηγορίες, κάποιοι που ξέμειναν.....ποιο το νόημα????? πιστεύω ότι είναι λογικά αυτά που λέω......
Δεν είναι παράλογα αυτά που λες, αλλά κάποια στιγμή πρέπει να μεταβούμε και στους νέους πίνακες του 3848.
Δε γίνεται να βαδίζουμε με κλειδωμένους πίνακες αναπληρωτών και κάποιοι να συσσωρεύουν προϋπηρεσία.
Εξάλλου γιατί να μη δίνεται η ευκαιρία σε όλους να δώσουν ΑΣΕΠ, ακόμα και σε νέους πτυχιούχους;
Είναι δίκαιο να διορίζονται μόνο ειδικές κατηγορίες δηλαδή πολύτεκνοι και απολυμένοι από την ιδιωτική εκπαίδευση (ΙΔΑΧ) οι οποίοι όπως θέλουν οι επιταγές της Τρόικα θα είναι από τους πρώτους που θα φύγουν με εφεδρεία;

Αποσυνδεδεμένος smet

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1068
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Απάντηση #2321 στις: Δεκέμβριος 15, 2011, 12:13:48 πμ »
ΚΑΙ Ο ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΕΙΔΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ .....γιατί δεν γίνεται τόσο καιρό...ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΛΗΘΙΝΑ ΜΙΝΙ....

Αποσυνδεδεμένος smet

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1068
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Απάντηση #2322 στις: Δεκέμβριος 15, 2011, 12:16:52 πμ »
καποια στιγμή...είπες τη μαγική λέξη.....................το πότε άγνωστο....προσωπικά με βάση τα όσα ακούω και μέ όλη την κατάσταση δεν το κόβω άμεσα.....και μετά...? αν έχουμε νέα κυβέρνηση νέο υπουργό θα έχουμε αλλαγές.....εγώ εκεί ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΟΥΜΕ.....πιθανόν και λόγω εκλογών να μη θέλει να κάνει ΑΣΕΠ τώρα...άλλωστε έχει άλλες προτεραιότητες....

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10808
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Απάντηση #2323 στις: Δεκέμβριος 15, 2011, 12:22:52 πμ »
ΚΑΙ Ο ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΕΙΔΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ .....γιατί δεν γίνεται τόσο καιρό...ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΛΗΘΙΝΑ ΜΙΝΙ....
Για αυτό δεν ξέρω...πραγματικά έχουμε ακούσει πολλές απαντήσεις. Είπαν ότι δεν τον ενέκρινε το υπουργείο οικονομικών. Εξάλλου δεν ήταν στο πνεύμα του Ν.3848 διότι είχε προκηρύξει συγκεκριμένα 500 θέσεις (300 από το 60% και άλλες 200 από το 40%). Μήπως αυτή είναι η αιτία; Κανείς δεν το είπε μέχρι τώρα...

Αντίθετα ο διαγωνισμός του ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών για τη γενική παιδεία που αναμένουμε να προκηρυχθεί κάποια στιγμή επιτέλους δε θα έχει προκηρυγμένες θέσεις διορισμού. Μήπως θα προκηρύξουν μαζί με τον ΑΣΕΠ γενικής παιδείας τις ειδικότητες της ειδικής αγωγής...όταν το θελήσουν;

Προτεραιότητες έχει...αλλά και η εδραίωση του νόμου της του 3848 είναι θεμελιώδες για αυτήν. Ίσα ίσα που αν δεν προκηρύξει ΑΣΕΠ πριν φύγει από τη θέση της, δε θα έχει ολοκληρωθεί το νέο σύστημα που εισήγαγε με τον 3848.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159450
  • Σύνολο θεμάτων: 19210
  • Σε σύνδεση σήμερα: 381
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 22
Επισκέπτες: 300
Σύνολο: 322

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.146 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.