*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη Πρόσληψης Ωρομισθίου Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2011-2012  (Αναγνώστηκε 184601 φορές)

0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος froski

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 557
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 82 (πρώην 17.02) Μηχανολόγος
    • Προφίλ
ΠΑΙΔΙΑ ΣΥΓΝΩΜΗ ΠΟΥ ΞΑΝΑΡΩΤΩ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΤΑΚΤΙΚΗ ΑΝΑΓΚΗ....ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ:

Με πήραν ωρομίσθιο στα ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ (ΠΕ19). Μπορώ να δουλέψω συγχρόνως σαν Αναπληρωτής Μειωμένου Ωραρίου; Αν όχι πρέπει συντομα να κάνω ανάκληση της αίτησης στο υπουργείο παιδείας ωστε να μην έχω κυρώσεις (2 χρόνια).
Δεν έχω προσωπική εμπειρία με τη λογική θα σου απαντήσω. Το πρόβλημα θα το έχεις με το Υπουργείο Παιδείας. Πάρε τηλέφωνο εκεί καλύτερα.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος foinix

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 139
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Να γεννηθεί η ελπίς!
    • Προφίλ
ΑΠΌ επασ παλλήνης έχουν καλέσει κάποιον δεν βρίσκω κάποιο τηλέφωνο κι όταν αυτό που έχω είναι λάθος!!!

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10837
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Βρε παιδιά γνωρίζει κανείς γιατί δεν σηκώνουν τα τηλέφωνα στη διοίκηση των ΕΠΑΣ στον Αλιμο. Εχω παρει 20 φορές, τις μισες μιλαει και τις αλλες δεν το σηκωνει κανεις.
Η διοίκηση του ΟΑΕΔ στον Άλιμο έχει αρκετά τηλέφωνα συνδεμένα σε τηλεφωνικό κέντρο. Δοκιμάστε και τα:
2109989701-702-703-704-707-653-654-953. Δεν μπορεί κάποιο θα σηκώσουν και ζητήστε να σας συνδέσουν με κάποιον αρμόδιο επειδή στο 704 και στο 707 δεν απαντάνε η Κα Παπαδάκη και ο Κος Πυργολιός.

Να επιμένετε σε διαφορετικές ώρες. Κάποιες ώρες έχουν συμβούλια και συνεδριάσεις. Πάρτε νωρίς το πρωί, ενδιάμεσα και πριν το τέλος του ωραρίου τους που νομίζω είναι 13:00 ή 14:00 δεν ξέρω αν άλλαξε κάτι τελευταία.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 04, 2011, 02:06:55 μμ από Lasid »

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10837
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
ΠΑΙΔΙΑ ΣΥΓΝΩΜΗ ΠΟΥ ΞΑΝΑΡΩΤΩ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΤΑΚΤΙΚΗ ΑΝΑΓΚΗ....ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ:

Με πήραν ωρομίσθιο στα ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ (ΠΕ19). Μπορώ να δουλέψω συγχρόνως σαν Αναπληρωτής Μειωμένου Ωραρίου; Αν όχι πρέπει συντομα να κάνω ανάκληση της αίτησης στο υπουργείο παιδείας ωστε να μην έχω κυρώσεις (2 χρόνια).
Αν είσαι ικανοποιημένος με τις ώρες που σου έδωσε ο ΟΑΕΔ κάνε την ανάκληση αν έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.
Ο ΟΑΕΔ μπορεί να σου επιτρέψει να δουλέψεις κάποιες ώρες και αλλού, αλλά νομίζω ότι το κάνει σε περιπτώσεις ωρομισθίας και όχι αναπλήρωσης. Από την άλλη όπως λέει η froski το πρόβλημα θα το έχεις σίγουρα με το Υπ. Παιδείας επειδή όταν προσλαμβάνεσαι ως αναπληρωτής δεν μπορείς να δουλεύεις αλλού. Το έχεις υπογράψει ακι στην αίτηση που έκανες το καλοκαίρι για να σε καλέσουν αναπληρωτή.

Αν θες ρώτησε στη δευτεροβάθμια τι διεξόδους σου δίνουν στην περίπτωση που προσληφθείς, αλλά και πάλι τονίζω ότι αν έχεις αρκετές ώρες στον ΟΑΕΔ και θες να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο κάνε ανάκληση, αλλιώς μπορεί να πρέπει να αφήσεις τις περισσότερες ώρες στον ΟΑΕΔ για τις λιγότερες ως ΑΜΩ.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10837
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
ΑΠΌ επασ παλλήνης έχουν καλέσει κάποιον δεν βρίσκω κάποιο τηλέφωνο κι όταν αυτό που έχω είναι λάθος!!!
Από εδώ μπορείς να βρεις τα τηλέφωνα όλων των ΕΠΑΣ του ΟΑΕΔ: http://www.oaed.gr/Pages/SN_10.pg
Κατέβαστε τα να τα έχετε στον υπολογιστή σας για να μην ψάχνεστε κάθε φορά!

Αποσυνδεδεμένος vladi307

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 18
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια. Δυστυχώς δε σηκώνουν κανένα τηλέφωνο. αυριο παλι (αν και νομιζω οτι εχει απεργια).

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10837
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια. Δυστυχώς δε σηκώνουν κανένα τηλέφωνο. αυριο παλι (αν και νομιζω οτι εχει απεργια).
Και απεργία έχει και η ώρα είναι περασμένη... αύριο πάλι!  :)

Αποσυνδεδεμένος mokrina

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 679
    • Προφίλ
Η εγκυκλιος που αφορα τις αναθεσεις των ωρων ειναι αυτη με αρ.πρωτ:Β/134601 και ημερομηνια 8/9/2011.
Το θέμα της ειναι " Οδηγίες ενόψει της εναρξης του νεου σχολικου ετους 2011-12".

Στη παρ 11 και με τιτλο "Προσληψη ωρομισθιων" αναφερει:

Σας εφιστουμε την προσοχη οτι στις περιπτωσεις που εχετε πινακες υποψηφιων εκπαιδευτικων Πανεπιστημιακης(ΑΕΙ) και Τεχνολογικης (ΤΕΙ) εκπαιδευσης της ιδιας ειδικοτητας (π.χ. ΠΕ12 Ηλεκτρολογοι και ΠΕ17 Ηλεκτρολογοι ή ΠΕ 19 και ΠΕ20 πληροφορικης) τοτε η επιλογη εκπαιδευτικου θα γινεται ως εξης:

1. Για την προσληψη ενος εκπαιδευτικου, προηγειται μεταξυ του πρωτου του ενος πινακα και του πρωτου του αλλου πινακα αυτος που εχει τα περισσοτερα μορια.
2. Για την προσληψη δυο εκπαιδευτικων, για τον πρωτο ισχυουν τα αναφερομενα στη παραπανω παραγραφο 1 και ο δευτερος θα επιλεγεται απο τον αλλο πινακα απο αυτο που επιλεχθηκε ο πρωτος.
κ.ο.κ.


Η προισταμενη Δ/νσης Αρχικης Επαγγελματικης Εκπαιδευσης και Καταρτισης

              Ν.ΣΑΚΚΑ




Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10837
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Συγχαρητήρια. Όπως φαίνεται κατάφερες να πάρεις στα χέρια σου την εγκύκλιο, οπότε καταλαβαίνεις τι σημαίνει αυτό. Οι ώρες είναι δικές σου με τη βούλα. Η εγκύκλιος είναι σαφής, σαφέστατη!

Αποσυνδεδεμένος mokrina

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 679
    • Προφίλ
Ευχαριστω παρα πολυ για την βοηθεια σου, να εισαι καλα Lasid.

Ελπιζω να τη δουν και αλλοι που μπορει να τους χρειαστει.

Να δω τωρα τι θα πει η Δ/ντρια της ΕΠΑΣ/ΟΑΕΔ στην Καλαματα.

Ειναι φιλολογος και δεν ξερει να διαβαζει μια εγκυκλιο ή ξερει αλλα τη διαβαζει οπως την βολευει.

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10837
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Ευχαριστω παρα πολυ για την βοηθεια σου, να εισαι καλα Lasid.

Ελπιζω να τη δουν και αλλοι που μπορει να τους χρειαστει.

Να δω τωρα τι θα πει η Δ/ντρια της ΕΠΑΣ/ΟΑΕΔ στην Καλαματα.

Ειναι φιλολογος και δεν ξερει να διαβαζει μια εγκυκλιο ή ξερει αλλα τη διαβαζει οπως την βολευει.
Παρακαλώ mokrina. Εύχομαι να τις παρεις τις ώρες σύντομα.

Φιλόλογος και να μην ξέρει να διαβάζει μια εγκύκλιο απίθανο...προφανώς είναι της παλιάς σχολής που πιστεύει ότι οι απόφοιτοι ΑΕΙ προηγούνται και οι απόφοιτοι ΤΕΙ είναι υποδεέστεροι. Ίσως "ξέχασε" ότι τα ΤΕΙ έγιναν ΑΤΕΙ.

Αποσυνδεδεμένος alexlion

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 246
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Ευχαριστω παρα πολυ για την βοηθεια σου, να εισαι καλα Lasid.

Ελπιζω να τη δουν και αλλοι που μπορει να τους χρειαστει.

Να δω τωρα τι θα πει η Δ/ντρια της ΕΠΑΣ/ΟΑΕΔ στην Καλαματα.

Ειναι φιλολογος και δεν ξερει να διαβαζει μια εγκυκλιο ή ξερει αλλα τη διαβαζει οπως την βολευει.
Εμένα μου είπαν οτι θα τις μοιράσουν τις ώρες ενώ ήμουν πρώτος και είπα οτι σύμφωνα με την εγκύκλιο τις παίρνω όλες εγώ και μετά δεν ήξεραν τι να πουν.Χαχα!

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10837
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Εμένα μου είπαν οτι θα τις μοιράσουν τις ώρες ενώ ήμουν πρώτος και είπα οτι σύμφωνα με την εγκύκλιο τις παίρνω όλες εγώ και μετά δεν ήξεραν τι να πουν.Χαχα!
Καλά τους είπες, αλλά δε μας είπες πόσες ώρες πήρες. Αν θες πες μας και σε ποια ΕΠΑΣ.
Πριν κάνα δυο σελίδες ρώτησα ποια είναι η ειδικότητά σου και δεν απάντησες.
Αν δε θέλεις να πεις κάποια από αυτά δημόσια, στείλε ένα pm.

Αποσυνδεδεμένος Κοροιδο

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 411
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Να σας πω κι εγω εμπειρια.
Πηγαινω σημερα για αναληψη υπηρεσιας, υποτιθεται 21 ωρων. Με το που πηγαινω και ανταλλασσουμε τις τυπικες "καλημερες" με την "κυρα" διευθυντρια, ξεκιναει το παραμυθι. Κλασσικη "θείτσα" του δημοσίου μιλαμε...
- "ειστε ιδ. υπαλληλος ή ελ. επαγγελματιας?"
- "οχι".
-"ειστε σιγουρος? γιατι θα εχετε προβλημα. περισυ ειχε γινει αυτο κι αυτο.............................."
- "ναι σας λεω"
- ...
- ...

επι 25 λεπτα αυτο το πραγμα! Αν θελετε το πιστευετε.

συνεχεια....

ερχονται και οι "αγαπητοι" συναδελφοι, ιδιας ειδικοτητας... 2 στο πληθος.
μετα τις απαραιτητες συστασεις, ξεκινανει το ιδιο παραμυθι και απο τους 3 (πλεον) συνολικα (διευθυντρια+συναδελφοι)
"θα παρεις 21 ωρες ε?"
- "ναι, τοσες δεν δικαιουμαι?"
"ναι, αν δεν δουλευεις αλλου"
.............
...............
..............
(να σημειωθει οτι ημουνα ο μαναδικος εκτος πολης - κι εκανα 170 χλμ πηγαινε-ελα)
-"ξερεις οι βενζινες ειναι ακριβες"
-"ναι"
-"και τα λεφτα με 21 ωρες δεν ειναι οσα νομιζεις. Μαρια(η διευθυντρια), ποσα ειναι με 21 ωρες?"
-"γυρω στα 800 ευρω"
-"α ναι? λεω εγω..."
-"ναι ναι. σε συμφερει?"
...........
................

να μην τα πολυλογω, καταλαβατε το νοημα.
Τοσο ξιπασμενο, εμετικό και σαπιο κοσμο, δεν ειχα ξανασυναντησει!
To κλιμα μεταξυ διευθυντριας και συναδελφων να ειναι του στυλ :
- Διευθ. "Τασο, φερνεις το συρραπτικο?"
- Τασος. "Που ειναι? Πω ρε πουστ.. για τον πουτσ  ειμαστε εδω μεσα!"
- Διευθυ. "Επ Τασο, πως μιλας ετσι?"

Να σας πω οτι ενιωσα σαν τον ανεπιθυμητο φιλοξενουμενο μαις οικογενειας...

Αυτα τα ολιγα.
Φοβερη εμπειρια. Ειχα ξαναδουλεψει στην πολη μου στα ΙΕΚ ΟΑΕΔ, αλλά τετοιο χαλι δεν ειχα βρει.
4-10-2011 παρακαλω! Εν ετη 2011!
Κι ελπιζουμε να παει μπροστα αυτη η χωρα και να φυγει απο τη βρωμια και το βοθρο! Το ειρωνικο ειναι οτι ελπιζουν το ιδιο και κοσμος οπως αυτοι που συναντησα σημερα, δηλ. αυτοι που κανανε τη χωρα ετσι! :o

Για την ιστορια: Το πιο πιθανο δεν θα παρω τις ωρες, μιας και πληροφορηθηκα οτι θα εχω αρκετες στα ΔΙΕΚ στην πολη μου. Οποτε γλιτωνω κατα πρωτον τους ηλιθιους, "χωριατες", υπάνθρωπους και κατα δευτερον τις βενζινες που οντως ειναι πολλες.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32319
  • Τελευταία: 1305D
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161372
  • Σύνολο θεμάτων: 19231
  • Σε σύνδεση σήμερα: 472
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 435
Σύνολο: 435

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.08 δευτερόλεπτα. 32 ερωτήματα.