*

Αποστολέας Θέμα: Προβλήματα κατά την υποβολή των αιτήσεων αναπληρωτών 2011-12  (Αναγνώστηκε 38756 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος giak

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 506
    • Προφίλ
Απ: Προβλήματα κατά την υποβολή των αιτήσεων αναπληρωτών 2011-12
« Απάντηση #98 στις: Ιούλιος 14, 2011, 12:14:13 μμ »
Εγώ αυτό που βλέπω είναι ότι όσο μας μειώνουν δικαιώματα, άλλο τόσο τρέχουμε για αιτήσεις. Η προϋπηρεσία δε μετράει από πέρσι. Έβαλαν αναπληρωτές μειωμένου ωραρίου για να μειώσουν και το μισθό. Αλλά όλοι τρέχουμε στις ουρές και θα τρέχουμε ακόμα και αν μας αφαιρέσουν και άλλα δικαιώματα. Βασίζονται στην τεράστια ανεργία και μας κάνουν ότι θέλουν από το Υπουργείο. :(
Θα μπορούσαμε να κάνουμε τις αιτήσεις μέσω ίντερνετ όσοι έχουμε ξανακάνει αλλά μάλλον τους αρέσει να παίζουν μαζί μας.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος TEO FYSIKOS

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 218
    • Προφίλ
Απ: Προβλήματα κατά την υποβολή των αιτήσεων αναπληρωτών 2011-12
« Απάντηση #99 στις: Ιούλιος 14, 2011, 12:19:57 μμ »
Εγώ αυτό που βλέπω είναι ότι όσο μας μειώνουν δικαιώματα, άλλο τόσο τρέχουμε για αιτήσεις. Η προϋπηρεσία δε μετράει από πέρσι. Έβαλαν αναπληρωτές μειωμένου ωραρίου για να μειώσουν και το μισθό. Αλλά όλοι τρέχουμε στις ουρές και θα τρέχουμε ακόμα και αν μας αφαιρέσουν και άλλα δικαιώματα. Βασίζονται στην τεράστια ανεργία και μας κάνουν ότι θέλουν από το Υπουργείο. :(
Θα μπορούσαμε να κάνουμε τις αιτήσεις μέσω ίντερνετ όσοι έχουμε ξανακάνει αλλά μάλλον τους αρέσει να παίζουν μαζί μας.
και πως θα δικαιολογηθούν τόσοι δημόσιοι υπάλληλοι αν δεν σχηματίζονται ουρές σε κάθε υπηρεσία και αν δεν περιμένουμε ώρες για να εξυπηρετηθούμε;

Αποσυνδεδεμένος v03

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 84
    • Προφίλ
Απ: Προβλήματα κατά την υποβολή των αιτήσεων αναπληρωτών 2011-12
« Απάντηση #100 στις: Ιούλιος 14, 2011, 12:51:27 μμ »
Παιδιά τι πράγμα είναι αυτό!Και άκρη δε βρίσκω ούτε απ'τα τηλέφωνα?..το μόνο που μου είπαν είναι ότι πρέπει να είμαι 5.30 στη σαπφους(για θεσσαλονίκη μιλάω)για να πάρω χαρτάκι!!!έλεος!
Δεν έχω πιθανότητες όπως το βλέπω(είμαι στα 13 μόρια) και σκέφτομαι να μην κάνω καν!
Είμαι η ίδια αμέα(αλλά δεν παίζει ρόλο στη γενική),πως να περιμένω 10ωρο και πως να πάω 5.30?μιας κ με περισεύουν χρήματα για ραδιοταξί!!!! :P

Κάποιος από Θεσ/κη να μου πει τι παίζει κι αν πηγαίνοντας στις 8,έχω ελπίδες να κάνω την αίτηση αύριο...?ή τζάμπα θα ταλαιπωρηθώ?
και σ'εμενα σημερα τα ιδια μ ειπαν στη σαπφουσ...να ειμαι εκει κατα τισ 6.ξερει κανεισ μηπωσ στη δευτεροβαθμια δυτικησ θεσ/νικησ μονησ λαζαριστων αν τα πραγματα ειναι καλυτερα?

Αποσυνδεδεμένος Jen

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 70
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Προβλήματα κατά την υποβολή των αιτήσεων αναπληρωτών 2011-12
« Απάντηση #101 στις: Ιούλιος 14, 2011, 01:16:52 μμ »
Παιδιά τι πράγμα είναι αυτό!Και άκρη δε βρίσκω ούτε απ'τα τηλέφωνα?..το μόνο που μου είπαν είναι ότι πρέπει να είμαι 5.30 στη σαπφους(για θεσσαλονίκη μιλάω)για να πάρω χαρτάκι!!!έλεος!
Δεν έχω πιθανότητες όπως το βλέπω(είμαι στα 13 μόρια) και σκέφτομαι να μην κάνω καν!
Είμαι η ίδια αμέα(αλλά δεν παίζει ρόλο στη γενική),πως να περιμένω 10ωρο και πως να πάω 5.30?μιας κ με περισεύουν χρήματα για ραδιοταξί!!!! :P

Κάποιος από Θεσ/κη να μου πει τι παίζει κι αν πηγαίνοντας στις 8,έχω ελπίδες να κάνω την αίτηση αύριο...?ή τζάμπα θα ταλαιπωρηθώ?
και σ'εμενα σημερα τα ιδια μ ειπαν στη σαπφουσ...να ειμαι εκει κατα τισ 6.ξερει κανεισ μηπωσ στη δευτεροβαθμια δυτικησ θεσ/νικησ μονησ λαζαριστων αν τα πραγματα ειναι καλυτερα?
Σήμερα πήγα δυτ θεσ στις 7 κ 10 ήμουν ήδη στο αυτ/το κ πίσω σπίτι. ήμουν για γραφείο 2. οι φιλόλογοι ήταν κάμποσοι κ μάλλον δεν τελείωσαν όλοι. αν είσαι φιλόλογος ίσως κ να πρέπει να κατασκηνώσεις από σήμερα. ελπίζω να πάρει παράταση για να εξυπηρετηθούν όλοι σαν άνθρωποι

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος anka

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 26
    • Προφίλ
Απ: Προβλήματα κατά την υποβολή των αιτήσεων αναπληρωτών 2011-12
« Απάντηση #102 στις: Ιούλιος 14, 2011, 01:20:28 μμ »
 η κόρη μου πήγε στην Σαπφούς στις 6 και 10 και πηρε νούμερο 180 ++++.Πριν λίγο ετρεχε το 130

Αποσυνδεδεμένος rozy4

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3907
  • Η ζωή είναι ωραία φιλαράκο
    • Προφίλ
Απ: Προβλήματα κατά την υποβολή των αιτήσεων αναπληρωτών 2011-12
« Απάντηση #103 στις: Ιούλιος 14, 2011, 01:22:09 μμ »
Παράταση μέχρι τις 22 φαίνεται να πήραν οι αιτήσεις. Επικοινωνήστε με το υπο. παιδείας γιατί ακόμη ανακοίνωση στο site του δεν έχει βγει.

Αποσυνδεδεμένος Landau

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6022
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση.. BAZINGA!
    • Προφίλ
Απ: Προβλήματα κατά την υποβολή των αιτήσεων αναπληρωτών 2011-12
« Απάντηση #104 στις: Ιούλιος 14, 2011, 01:26:13 μμ »
Πάλι παράταση; Μια ζωή ο έλληνας πάει τελευταία στιγμή.. γιατί ξέρει ότι θα δωθεί παράταση. Και μετά απορούμε πως φτάσαμε εδώ.. ακόμα και στους ολυμπιακούς του 2004, τελευταία στιγμή βάζανε κάτι μάρμαρα σε γήπεδα. Ελλάδα με τα ωραία σου  ;D  :P
Και να πεις ότι δεν έχουμε καλές δημόσιες υπηρεσίες; Όλα ρολόι τρέχουν.. ίσως λίγο χαλασμένο, αλλά ρολόι  8)
"Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it."
(Richard P. Feynman ?)

"The first condition of progress is the removal of censorship."
(George Bernard Shaw)

Αποσυνδεδεμένος rozy4

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3907
  • Η ζωή είναι ωραία φιλαράκο
    • Προφίλ
Απ: Προβλήματα κατά την υποβολή των αιτήσεων αναπληρωτών 2011-12
« Απάντηση #105 στις: Ιούλιος 14, 2011, 01:29:27 μμ »
Περίμενε βρε Landau να ανακοινωθεί κι επίσημα. Μην το διαβάσει και κάποιος και βασισθεί μόνο στα λόγια μου και μετά δεν με ξεπλένει ούτε ο Ιορδάνης ποταμός :P
Βέβαια όλα συνηγορούσαν στο ότι θα δοθεί παραταση, το εθιμικό δίκαιο και το ..χαλασμένο ρολόι, μην σου πω και το θερμόμετρο ::)

Αποσυνδεδεμένος ArsenLupen

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 120
  • Δε λατρευω τιποτα!!!
    • Προφίλ
Απ: Προβλήματα κατά την υποβολή των αιτήσεων αναπληρωτών 2011-12
« Απάντηση #106 στις: Ιούλιος 14, 2011, 01:32:00 μμ »
Πάλι παράταση; Μια ζωή ο έλληνας πάει τελευταία στιγμή.. γιατί ξέρει ότι θα δωθεί παράταση. Και μετά απορούμε πως φτάσαμε εδώ.. ακόμα και στους ολυμπιακούς του 2004, τελευταία στιγμή βάζανε κάτι μάρμαρα σε γήπεδα. Ελλάδα με τα ωραία σου  ;D  :P
Και να πεις ότι δεν έχουμε καλές δημόσιες υπηρεσίες; Όλα ρολόι τρέχουν.. ίσως λίγο χαλασμένο, αλλά ρολόι  8)

Συμφωνώ απόλυτα!! Εγω πήγα την Πέμπτη που ξεκίνησε η διαδικασία σε 2θμια της Αθήνας και στις 10 το πρωί. Ημουν η τρίτη αίτηση που γινόταν!! Τέλειωσα σε 10 λεπτά!
Μετά οι ίδιοι θα γκρινιάζουν εδώ μέσα γιατί αργούν τα αποτελέσματα...

Αποσυνδεδεμένος kostzo10

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 324
    • Προφίλ

Αποσυνδεδεμένος agh

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 218
    • Προφίλ
Απ: Προβλήματα κατά την υποβολή των αιτήσεων αναπληρωτών 2011-12
« Απάντηση #108 στις: Ιούλιος 14, 2011, 01:36:34 μμ »
Παιδιά τι πράγμα είναι αυτό!Και άκρη δε βρίσκω ούτε απ'τα τηλέφωνα?..το μόνο που μου είπαν είναι ότι πρέπει να είμαι 5.30 στη σαπφους(για θεσσαλονίκη μιλάω)για να πάρω χαρτάκι!!!έλεος!
Δεν έχω πιθανότητες όπως το βλέπω(είμαι στα 13 μόρια) και σκέφτομαι να μην κάνω καν!
Είμαι η ίδια αμέα(αλλά δεν παίζει ρόλο στη γενική),πως να περιμένω 10ωρο και πως να πάω 5.30?μιας κ με περισεύουν χρήματα για ραδιοταξί!!!! :P

Κάποιος από Θεσ/κη να μου πει τι παίζει κι αν πηγαίνοντας στις 8,έχω ελπίδες να κάνω την αίτηση αύριο...?ή τζάμπα θα ταλαιπωρηθώ?
και σ'εμενα σημερα τα ιδια μ ειπαν στη σαπφουσ...να ειμαι εκει κατα τισ 6.ξερει κανεισ μηπωσ στη δευτεροβαθμια δυτικησ θεσ/νικησ μονησ λαζαριστων αν τα πραγματα ειναι καλυτερα?
Σήμερα πήγα δυτ θεσ στις 7 κ 10 ήμουν ήδη στο αυτ/το κ πίσω σπίτι. ήμουν για γραφείο 2. οι φιλόλογοι ήταν κάμποσοι κ μάλλον δεν τελείωσαν όλοι. αν είσαι φιλόλογος ίσως κ να πρέπει να κατασκηνώσεις από σήμερα. ελπίζω να πάρει παράταση για να εξυπηρετηθούν όλοι σαν άνθρωποι
Ευχαριστούμε jen!Θα κοιτάξω να πάω στη δυτική!

Αποσυνδεδεμένος rozy4

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3907
  • Η ζωή είναι ωραία φιλαράκο
    • Προφίλ
Απ: Προβλήματα κατά την υποβολή των αιτήσεων αναπληρωτών 2011-12
« Απάντηση #109 στις: Ιούλιος 14, 2011, 01:45:08 μμ »
Παράταση μέχρι τις 22 φαίνεται να πήραν οι αιτήσεις. Επικοινωνήστε με το υπο. παιδείας γιατί ακόμη ανακοίνωση στο site του δεν έχει βγει.

Kι επίσημα πια

http://www.pde.gr/index.php?page=2826

Αποσυνδεδεμένος istoriesgiaagrious

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 10
    • Προφίλ
Απ: Προβλήματα κατά την υποβολή των αιτήσεων αναπληρωτών 2011-12
« Απάντηση #110 στις: Ιούλιος 14, 2011, 02:27:52 μμ »
Πάλι παράταση; Μια ζωή ο έλληνας πάει τελευταία στιγμή.. γιατί ξέρει ότι θα δωθεί παράταση. Και μετά απορούμε πως φτάσαμε εδώ.. ακόμα και στους ολυμπιακούς του 2004, τελευταία στιγμή βάζανε κάτι μάρμαρα σε γήπεδα. Ελλάδα με τα ωραία σου  ;D  :P
Και να πεις ότι δεν έχουμε καλές δημόσιες υπηρεσίες; Όλα ρολόι τρέχουν.. ίσως λίγο χαλασμένο, αλλά ρολόι  8)

Συμφωνώ απόλυτα!! Εγω πήγα την Πέμπτη που ξεκίνησε η διαδικασία σε 2θμια της Αθήνας και στις 10 το πρωί. Ημουν η τρίτη αίτηση που γινόταν!! Τέλειωσα σε 10 λεπτά!
Μετά οι ίδιοι θα γκρινιάζουν εδώ μέσα γιατί αργούν τα αποτελέσματα...

Στο δικό μου το "χωριό", (για να μη βρεθεί κανένας Arsen Lupen ή Marius Jacob και το παίξει εθνικόφρων), πήγα νωρίς νωρίς την πρώτη ημέρα. Εκεί τα καλά και εργατικά παιδιά μου είπαν να περάσω μετά τις 12 γιατί ήθελαν να ενημερωθούν(να πιουν καφεδάκι) και να διαβάσουν( δύσκολο  αυτό) την εγκύκλιο, οπότε μια που μένω καμιά 20αριά χιλιόμετρα μακρυά έκοβα βόλτες σαν την άδικη κατάρα να περάσει η ώρα. Στις 12 που ξαναπήγα μου ανακοίνωσαν ότι δε θα δεχτούν αιτήσεις εκείνη την ημέρα διότι έτσι γουστάρουν. Πήγα στον προιστάμενο ο οποίος μου'πε ότι έτσι αποφάσισε και αν δε μ'αρέσει να πάρω στο υπουργείο. Εμένα με ρώτησε κανένας αν την επομένη μπορούσα να ξαναπάρω άδεια από τη δουλειά μου;

Οπότε αγαπητό μου παλικάρι, να μην συμφωνείς απόλυτα. Το ότι στη δική σου περίπτωση έγιναν σωστά τα πράγματα δεν πάει να πει ότι αλλού δεν υπήρξαν προβλήματα και ότι πρέπει να τιμωρηθούν όσοι δεν πρόλαβαν να κάνουν αιτήσεις.

Είναι γελοίο το 2011 άνθρωποι να συνωστίζονται από τις 6 το πρωί για να κάνουν αιτήσεις με μία ηλίθια γραφειοκρατική διαδικασία όπου απλώς παρακολουθείς κάποιον να πληκτρολογεί σε μια εφαρμογή αυτά που ήδη έχεις γράψει χειρόγραφα, σε ένα σύστημα που πάει σέρνοντας.
Είναι ταπεινωτικό και άδικο για όλους μας.....

Η λογική διαδικασία θα ήταν όποιος θέλει να κάνει την αίτηση μόνος του να περνάει από τη διεύθυνση να παίρνει κάποιον κωδικό για να μπαίνει στο σύστημα απ'όπου θέλει και να κάνει την αίτησή του με την ησυχία του όποτε θέλει.
 
Και μετά αγαπητέ Λουπενίδη να τους κατηγούμε κιόλας που διαμαρτύρονται και ζητούν παράταση;

Και στην τελική τι σε ενοχλεί εσένα αν θα δοθεί παράταση;

Αποσυνδεδεμένος Landau

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6022
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση.. BAZINGA!
    • Προφίλ
Απ: Προβλήματα κατά την υποβολή των αιτήσεων αναπληρωτών 2011-12
« Απάντηση #111 στις: Ιούλιος 14, 2011, 02:34:21 μμ »
Χαχαχαχα πάντως το δικό μου μήνυμα ήταν ειρωνικό.. Απ 'ότι φαίνεται, φέτος υπήρχε σε πολλές διευθύνσεις πρόβλημα (και λόγω έλλειψης προσωπικού, σε σχέση με άλλες  χρονιές), οπότε είναι από τις λίγες φορές που ίσως δικαιολογείται παράταση.
Επίσης, αυτή η ΠΕΑΕ να πάει να πιέσει το υπουργείο ώστε να γίνει από του χρόνου (υγεία να 'χουμε) ηλεκτρονική συμπλήρωση για τους παλιούς.. και να εξετάσει τα φετινά προβλήματα σε μερικές διευθύνσεις, όπου πρέπει να έγιναν αρκετά ευτράπελα... (και να αφήσει τις φετινές μοριοδοτήσεις στην άκρη  :P)
"Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it."
(Richard P. Feynman ?)

"The first condition of progress is the removal of censorship."
(George Bernard Shaw)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32315
  • Τελευταία: mixalios11
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161207
  • Σύνολο θεμάτων: 19229
  • Σε σύνδεση σήμερα: 747
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 488
Σύνολο: 500

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.079 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.