*

Αποστολέας Θέμα: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12  (Αναγνώστηκε 772834 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

adigoni

  • Επισκέπτης
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1106 στις: Σεπτέμβριος 22, 2011, 10:39:08 πμ »
Διάθεση ΠΥΣΔΕ Α Αθήνας και απ' ό,τι ενημερωθήκαμε από το διευθυντή μας (υπερ)πλεονάζουμε μαζί με τους αποσπασθέντες.Χθες έγιναν οι τοποθετήσεις τους κι έμειναν πάρα πολλοί μόνιμοι εκτός...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:12:25 »

Αποσυνδεδεμένος dina 94

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1403
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1107 στις: Σεπτέμβριος 22, 2011, 10:59:58 πμ »
Συγνώμη ,που ήταν όλοι αυτοί πέρυσι ρε παιδιά ; Και αφού ήταν πάρα πολλοί φιλόλογοι στην Α Αθήνας ,γιατί έκανε εκεί αποσπάσεις και το χειρότερο γιατί πήρε αναπληρωτές ;;;;Έλεος δηλαδή ...Και εμεις εδώ καθόματε και μιλάμε για κενά και συντάξεις .Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω που είναι τα περσινά κενά με 3000 (συντάξεις συνολικά φιλολόγων και στα δύο χρόνια )και με ελάχιστες προσλήψεις .Μας δουλέυουν και πάιζουν με την ανεργία μας ; Γιατί δεν βγαίνει ένας αιρετός να μας ενημερώσει ρε γαμώτο ,τι γίνεται ;

Αποσυνδεδεμένος inw

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2305
    • Προφίλ
    • http://filologoi02.webnode.gr/(Σύλλογος Φιλολόγων)
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1108 στις: Σεπτέμβριος 22, 2011, 11:05:14 πμ »
Ποιος αιρετός να βγει; Ακούσατε κάποιον πέρα απ' τον Μπράτη να πει κουβέντα; Αυτοί κοιμούνται τον ύπνο του δικαίου. >:(
http://filologoi02.webnode.gr/(Σύλλογος Φιλολόγων)

Αποσυνδεδεμένος stell@74

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 136
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1109 στις: Σεπτέμβριος 22, 2011, 11:05:25 πμ »
Ούτε οι αιρετοί ξέρουν τι τους γίνεται, εκτός κι αν είναι της κυβερνητικής παράταξης ίσως. Εχθές αιρετός από τη Γ΄Αθήνας μου έλεγε ότι δεν υπάρχει κενό ούτε για δείγμα, και αιρετός από τον Πειραιά ότι περιμενουν να ανοίξουν πολλά κενά. Κανείς από τους δύο δεν ανήκει στην κυβερνητική παράταξη. Κοινώς.. Παρ' το αυγό και κούρευτο. έχρι να γίνουν τα μεγειρέματα και να βουλώσουν όσο το δυνατό περισσότερες τρύπες με όποιο τρόπο μπορούν, δεν πρόκειται να έχομε καμία έγκυρη πληροφορία!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:12:25 »

Αποσυνδεδεμένος ralou

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 42
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1110 στις: Σεπτέμβριος 22, 2011, 11:08:34 πμ »
Διάθεση ΠΥΣΔΕ Α Αθήνας και απ' ό,τι ενημερωθήκαμε από το διευθυντή μας (υπερ)πλεονάζουμε μαζί με τους αποσπασθέντες.Χθες έγιναν οι τοποθετήσεις τους κι έμειναν πάρα πολλοί μόνιμοι εκτός...
Κι εγώ διάθεση ΠΥΣΔΕ Α' Αθήνας και η διευθύντρια, που είναι και στο ΠΥΣΔΕ, μας είπε ακριβώς τα ίδια. Επίσης θεωρεί πιθανή τη μετακίνησή μας σε άλλη διεύθυνση. Πάντως στη Β' Αθήνας χθες το μεσημέρι κάλεσαν τους αναπληρωτές να δηλώσουν κενά.

Αποσυνδεδεμένος stell@74

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 136
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1111 στις: Σεπτέμβριος 22, 2011, 11:09:43 πμ »
Α, και κάτι ακόμη. Οι μεταθέσεις φέτος, πλην των συνταξιοδοτήσεων που πάντα είναι πάρα πολλές στα αστικά κέντρα, ήταν επίσης απειροελάχιστες, το ίδιο και οι αποσπάσεις. Η κοινή λογική λέει ότι κενά δε γίνεται να μην υπάρχουν στα αστικά κέντρα... Βέβαια, η κοινή λογική λέει ότι δε φορολογείς και ανέργους, άρα με αυτά τα κ@@θ@κ@ δε νομίζω ότι παίζει ούτε λογική, ούτε πρόβλεψη!

Αποσυνδεδεμένος inw

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2305
    • Προφίλ
    • http://filologoi02.webnode.gr/(Σύλλογος Φιλολόγων)
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1112 στις: Σεπτέμβριος 22, 2011, 11:10:02 πμ »
Στο σχολείο που ήμουν πέρυσι έμαθα από συναδέλφους πως το Γυμνάσιο δεν κάνει σχεδόν καθόλου φιλολογικά,γιατί λείπουν 2 φιλόλογοι. >:(
http://filologoi02.webnode.gr/(Σύλλογος Φιλολόγων)

Αποσυνδεδεμένος dimik

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 805
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1113 στις: Σεπτέμβριος 22, 2011, 11:10:40 πμ »
Συγνώμη ,που ήταν όλοι αυτοί πέρυσι ρε παιδιά ; Και αφού ήταν πάρα πολλοί φιλόλογοι στην Α Αθήνας ,γιατί έκανε εκεί αποσπάσεις και το χειρότερο γιατί πήρε αναπληρωτές ;;;;Έλεος δηλαδή ...Και εμεις εδώ καθόματε και μιλάμε για κενά και συντάξεις .Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω που είναι τα περσινά κενά με 3000 (συντάξεις συνολικά φιλολόγων και στα δύο χρόνια )και με ελάχιστες προσλήψεις .Μας δουλέυουν και πάιζουν με την ανεργία μας ; Γιατί δεν βγαίνει ένας αιρετός να μας ενημερώσει ρε γαμώτο ,τι γίνεται ;

κανεις απο τους αιρετους δεν αξιζει μια...
ξανα καμια ψηφο
ΜΟΝΟ ο Μπρατης βγαινει και λεει και κατι..και οπως μου εχει πει πολλακις..και το ειπε και σε καποια αλλαη κοπελα τις προαλλες στο FB του εχουν πει να μην ανακατευεται στην δευτεροβαθμια!!!!
ΜΟΝΟ Ο ΜΠΡΑΤΗΣ ΑΞΙΖΕΙ!!!!


Αποσυνδεδεμένος GERMANOS

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1706
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1114 στις: Σεπτέμβριος 22, 2011, 11:11:00 πμ »
 Dina συμφωνώ απόλυτα μαζί σου... Πού είναι οι αιρετοί της δευτεροβάθμιας να μας ενημερώσουν...
 Ιppocrates τι ειδικότητα είσαι?
 Antigoni έχω απόλυτη εμπιστοσύνη στα λόγια σου αλλά και στις αγαθές προθέσεις σου... Όμως πιστεύω ότι ο διευθυντής της Α Αθήνας είναι φίλος της κυβέρνησης ΠΑΣΟΚ και δεν θέλει να βγάλει τα άπλυτα στη φόρα... Εγώ πιστεύω ότι τα έχουν μπερδέψει και δεν μπορούν να βρουν τα κενά.... Ελάχιστο προσωπικό στα γραφεία... Θυμηθείτε τι γίνονταν στα γραφεία το καλοκαίρι που παίρναμε το χαρτί της απόλυσης.. Μία συνάδελφος που είχε πει τη φοβερή ατάκα... ¨Αυτό το μήνα αυτοσχεδιάζουμε"... Επιπλέον σας παραθέτω την ανακοίνωση της Δευτεροβάθμιας Πειραιά... ως απόδειξη σε αυτά που γράφω....
  Πειραιάς, 20-9-2011

ΝΕΟ!!!

Καλούνται εκ νέου οι εκπ/κοί των κλάδων ΠΕ02, ΠΕ03, ΠΕ05 και ΠΕ06 οι οποίοι παρέμειναν στη Διάθεση του Π.Υ.Σ.Δ.Ε. Α' Πειραιά, μετά τις τοποθετήσεις των παραπάνω κλάδων που έγιναν με απόφαση του Π.Υ.Σ.Δ.Ε. Πειραιά (Πράξη 57/19-9-2011) να υποβάλουν δήλωση προτίμησης τοποθέτησης στα εναπομείναντα λειτουργικά κενά σχολικών μονάδων αρμοδιότητας Δ.Δ.Ε. Πειραιά την ΤΕΤΑΡΤΗ 21-9-2011 ώρες 9:00π.μ.-12:00μ.μ. στον 7ο όροφο της Δ.Δ.Ε. Πειραιά (Ελ. Βενιζέλου 35)
  Εσείς λοιπόν αγαπητοί συνάδελφοι τι συμπέρασμα βγάζετε με όλα αυτά που ακούτε τόσον καιρό... εδώ δεν έχουμε βιβλία... και λένε ότι όλα είναι μια χαρά... θα πληρώσουμε τόσα χαράτσια... δεν ξέρω αν μπορούμε να τα πληρώσουμε και λένε ότι όλα βαίνουν στο σωστό δρόμο... Μην ανησυχείτε για φέτος... εκτός και αν δεν υπάρχει κράτος... Τότε θα παλέψουμε όλοι μαζί από την αρχή... Καλό κουράγιο συνάδελφοι και καλή σας μέρα!!!

Αποσυνδεδεμένος AntreaEirini

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1538
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1115 στις: Σεπτέμβριος 22, 2011, 11:11:24 πμ »
το TO BE το εγραψα...γιατι εγω ακομη ΔΕΝ δουλευω σε σχολειο....αρα ειναι η οποιαδηποτε εκπαιδευτικός συναδελφος TO BE γιατι εγω δεν δουλευω σε σχολειο!!!!
Επειτα να σε ενημερωσω...οτι ΚΑΙ ΟΜΩΣ αυτο γινεται σε σχολειο που ημουν εγω περυσι....!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
δεν σπερνω τον πανικό...ετσι γιατι δεν εχω αλλη δουλεια να κανω...μα γιατι το εμαθα μεσα απο το σχολειο...οτι μοιραστηκαν ΚΑΙ τις ιστοριες ΚΑΙ τα κειμενα.....!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Με το καλό λοιπόν και φέτος σε σχολείο.
Αν ισχύει αυτό με τη λογοτεχνία είναι παράνομο με βάση τις τωρινές β' αναθέσεις και κανονικά πρέπει να καταγγελθεί στη σύμβουλο, στη δευτεροβάθμια ή στο υπουργείο. Αν δε θέλεις να το κάνεις εσύ πες μου για ποιο σχολείο πρόκειται να το κάνω εγώ!!!

Αποσυνδεδεμένος billimember

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1098
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1116 στις: Σεπτέμβριος 22, 2011, 11:12:10 πμ »
Απ οτι ειδα στο σαιτ του Πειραια, ακομη καλουν οσους μονιμους ειναι στη διαθεση να δηλωσουν προτιμηση για λειτουργικα κενα.Οποτε δεν πρεπει να εχουν τοποθετησει οριστικα τους μονιμους.Ιπποκρατη τι ειδικοτητα εισαι αν επιτρεπεται;

Αποσυνδεδεμένος moustard

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 991
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1117 στις: Σεπτέμβριος 22, 2011, 11:12:43 πμ »
Διάθεση ΠΥΣΔΕ Α Αθήνας και απ' ό,τι ενημερωθήκαμε από το διευθυντή μας (υπερ)πλεονάζουμε μαζί με τους αποσπασθέντες.Χθες έγιναν οι τοποθετήσεις τους κι έμειναν πάρα πολλοί μόνιμοι εκτός...
Ναι; Σε εμας τοποθετηθηκαν οι μονιμοι , δεν εμεινε κανενας εκτος απο οσο ξερω. Βεβαια δεν ξερω τη γενικη εικονα..
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 22, 2011, 11:15:27 πμ από moustard »

Αποσυνδεδεμένος inw

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2305
    • Προφίλ
    • http://filologoi02.webnode.gr/(Σύλλογος Φιλολόγων)
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1118 στις: Σεπτέμβριος 22, 2011, 11:14:17 πμ »
Είναι όντως παράνομο.Είδα την εγκύκλιο με τις αναθέσεις: η λογοτεχνία μόνο στους φιλολόγους.
http://filologoi02.webnode.gr/(Σύλλογος Φιλολόγων)

Αποσυνδεδεμένος moustard

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 991
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1119 στις: Σεπτέμβριος 22, 2011, 11:16:11 πμ »
Είναι όντως παράνομο.Είδα την εγκύκλιο με τις αναθέσεις: η λογοτεχνία μόνο στους φιλολόγους.

Εννοειται οτι ειναι παρανομο. Αν ξερετε συγκεκριμενες περιπτωσεις πρεπει να γινει καταγγελία

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32278
  • Τελευταία: Parask
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158536
  • Σύνολο θεμάτων: 19198
  • Σε σύνδεση σήμερα: 575
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 29
Επισκέπτες: 523
Σύνολο: 552

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.12 δευτερόλεπτα. 36 ερωτήματα.