*

Αποστολέας Θέμα: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας  (Αναγνώστηκε 2978518 φορές)

Snow_03 και 8 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος solero

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 816
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Νομιζω οτι ειχα δικιο... Ολα οντως γινονται για καποιο λογο...
Δια μαγειας οσοι ειχαν βαθμολογια (εκτος συντεντευξης) πανω απο 21 εχουν προφορικα 10 (εκτος απο δυο οι οποιοι και 10 να ειχαν παλι πρωτοι θα ηταν, εχουν 15 στην συνεντευξη). Εγω ημουν απο τους τυχερους, πηρα 12, μαλλον φταιει η δικαιολογια που εδωσα για το πουκαμισο...Επισης ΔΕΝ μου μετρησαν τα 3 μορια για τις νεες τεχνολογιες... Επισης ειδα και δυο φουσκωματα στις βαθμολογιες... τωρα δεν απαντανε και στα τηλεφωνα και εγω τα χω παρμενα στο κρανιο... Δεν την παλευουν καθολου και μου φαινεται οτι πρεπει να γινει ενα ξεκαθαρισμα εδω... πως κανουν οτι γουσταριζουν ετσι χωρις να λογαριαζουν κανεναν;  >:( >:( >:(


Να μαντέψω την περιφέρεια σου? Κρήτης μήπως?

Καλα το μαντεψες... Μα πως το καταλαβες; ειπα 'κατι' που κανει τοσο μπαμ απο ποια περιφερεια ειμαι; (ναι ναι η ειρωνεια κ ο σαρκασμος συνεχιζουν να τρεχουν απο τα μπατζακια μου...)

Να τι είπες...
Δια μαγειας οσοι ειχαν βαθμολογια (εκτος συντεντευξης) πανω απο 21 εχουν προφορικα 10 (εκτος απο δυο οι οποιοι και 10 να ειχαν παλι πρωτοι θα ηταν, εχουν 15 στην συνεντευξη). Εγω ημουν απο τους τυχερους, πηρα 12, μαλλον φταιει η δικαιολογια που εδωσα για το πουκαμισο...
Απλά τα είχα παρατηρήσει κι εγώ αυτά μόλις μου ήρθε η αναλυτική..
Σας έριξαν και σας τους 3 παρόλο που είχατε μεταπτυχιακό
Sorry solero αν ακουστηκα λιγο απειλητικος ή αποτομος.... Απλα εκανα πλακα... (ναι το γνωριζω το χιουμορ μου ειναι λιγο περιεργο), ηξερα τι ειδες και προφανεστατα ειπες:
- Αλλος ενας απο Ηρακλειο!

 :)

Βασικά σκέφτηκα ότι ακόμα κι αν είχα κι εγώ μεταπτυχιακό τα μόρια μου θα ήταν και πάλι τα ίδια διότι τα 3 αυτά μόρια που θα είχα παραπάνω θα μου τα αφαιρούσαν από τη συνέντευξη..Βλέπεις ορισμένα πράγματα δεν μπορούμε να τα αποφύγουμε ότι κι αν έχουμε κάνει. Πτυχία, μεταπτυχιακά, ξένες γλώσσες, προυπηρεσίες όλα σβήνονται με μια συνέντευξη..

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Beth

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 373
    • Προφίλ
solero συμφωνώ απόλυτα με αυτό που είπες...οτι παραπάνω και να είχες θα στο αφαιρούσαν από κάπου αλλού για να βρεθείς στην θέση που είσαι ή ακόμα καλύτερα για να βρεθούν οι άλλοι εις βάρος σου στην θέση που είναι. Το θέμα είναι από εδώ και πέρα αν υπάρχει κάτι άλλο που μπορούμε να κάνουμε...

Αποσυνδεδεμένος nfountou

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 117
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
    • nfountou.com
solero συμφωνώ απόλυτα με αυτό που είπες...οτι παραπάνω και να είχες θα στο αφαιρούσαν από κάπου αλλού για να βρεθείς στην θέση που είσαι ή ακόμα καλύτερα για να βρεθούν οι άλλοι εις βάρος σου στην θέση που είναι. Το θέμα είναι από εδώ και πέρα αν υπάρχει κάτι άλλο που μπορούμε να κάνουμε...

Ειμαι της γνωμης οτι θα επρεπε να στειλουμε μια επιστολη στο ΙΔΕΚΕ με κοινοποιηση στο Υπουργειο Παιδειας και γιατι οχι και στον κ. 1.
Πρωτο βημα κατα τη γνωμη μου η ανταλαγη αναλυτικων βαθμολογιων και η αναλυση τους στις επιστολες μας...
Η διαδικτυακή πύλη των αδιόριστων - http://adioristos.gr

Αποσυνδεδεμένος corsair05

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 272
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ86
    • Προφίλ
Πάντως για τον κλάδο μου στην περιφέρεια Πελοποννήσου κάνει καραμπαμ ποιοί είχαν το βύσμα.....και είμαι σίγουρη ότι θα μπουν , θα κόψω κίνηση στην εξέταση και θα σας πω ...αν έπεσα μέσα! ;)

Καλή μας επιτυχία πάντως  :)


anneta, τι λέει? Μπήκαν τα βύσματα?  :)

Άσε βρε geok μάλλον παραμπήκαν ....για 1 άτομο ήμουν σίγουρη ότι θα ήταν ψηλά αλλά ξεπρόβαλαν και κάτι άλλα πριν από μένα... δεν το περίμενα!!! Και μ'αρέσει που στη συνέντευξη το παιζαν όλοι αγχωμένοι....Ρε ουστ....

Για περισσότερες λεπτομέρειες ρώτα το μέλος corsair05 , ίσως να ξέρει κάτι παρπάνω...

Να δούμε αν θα αλλάξει η σειρά τώρα με τις ενστάσεις ...θα γελάσει το σκυλί πάλι ;D


Αγαπητή anneta πως να ξέρω κάτι παραπάνω ?? εγώ δε γνώριζα εξαρχής τα βύσματα.... δε μου έκαναν καραμπάμ... καλό θα ήταν να βλέπαμε την αναλυτική μοριοδότηση και πόσα μόρια συγκεντρώνει κανείς από τα τυπικά προσόντα του πρώτα, αλλά και από την συνέντευξη!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος solero

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 816
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Πάντως για τον κλάδο μου στην περιφέρεια Πελοποννήσου κάνει καραμπαμ ποιοί είχαν το βύσμα.....και είμαι σίγουρη ότι θα μπουν , θα κόψω κίνηση στην εξέταση και θα σας πω ...αν έπεσα μέσα! ;)

Καλή μας επιτυχία πάντως  :)


anneta, τι λέει? Μπήκαν τα βύσματα?  :)

Άσε βρε geok μάλλον παραμπήκαν ....για 1 άτομο ήμουν σίγουρη ότι θα ήταν ψηλά αλλά ξεπρόβαλαν και κάτι άλλα πριν από μένα... δεν το περίμενα!!! Και μ'αρέσει που στη συνέντευξη το παιζαν όλοι αγχωμένοι....Ρε ουστ....

Για περισσότερες λεπτομέρειες ρώτα το μέλος corsair05 , ίσως να ξέρει κάτι παρπάνω...

Να δούμε αν θα αλλάξει η σειρά τώρα με τις ενστάσεις ...θα γελάσει το σκυλί πάλι ;D


Αγαπητή anneta πως να ξέρω κάτι παραπάνω ?? εγώ δε γνώριζα εξαρχής τα βύσματα.... δε μου έκαναν καραμπάμ... καλό θα ήταν να βλέπαμε την αναλυτική μοριοδότηση και πόσα μόρια συγκεντρώνει κανείς από τα τυπικά προσόντα του πρώτα, αλλά και από την συνέντευξη!

Den ta anakoinonoun auta..Mono ama ekanes enstasi tha sta estelnan..

Αποσυνδεδεμένος catwoman2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1549
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
παιδια ειχε κανεις ωρομισθιος ειδοποιηση απο το σχολειο του? Η μηπως πρεπει να βγουν πρωτα ολες οι ενστασεις?
Σιχαίνομαι την εκπαιδευση. Λατρεύω την διδασκαλία.

Αποσυνδεδεμένος Beth

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 373
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #384 στις: Σεπτέμβριος 01, 2008, 06:54:50 μμ »
πρώτα οι ενστάσεις και μετά τα τηλεφωνήματα, απλά αν μια ειδικότητα έχει τελειώσει με την διαδικασία ενστάσεων αρχίζουν και καλούν δεν περιμένουν όλες τις ειδικότητες της περιφέρειας.

Αποσυνδεδεμένος maria22

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 93
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #385 στις: Σεπτέμβριος 10, 2008, 10:07:29 πμ »
παιδια ακόμα τπτ για τα σδε? πότε περίπου υπολογίζετε να ειδοποιηθούν όσοι επιλεγούν.. υπάρχει περίπτωση να γίνει κάτι χωρίς μέσον??

Αποσυνδεδεμένος alkmini

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 22
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #386 στις: Σεπτέμβριος 12, 2008, 06:10:34 μμ »
Καλησπέρα.
 Βγήκαν σήμερα οι οριστικοί πίνακες κατάταξης των ωρομισθιων. Λογικά από Δευτέρα θα ξεκινούν να καλούν. Θα πάρουν 8 ώρες  φέτος.

Αποσυνδεδεμένος catwoman2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1549
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #387 στις: Σεπτέμβριος 12, 2008, 06:41:23 μμ »
να εισαι καλα για την πληροφορια ... ειχα απελπιστει πια τοσο καιρο να μπαινω στην σελιδα του ΙΔΕΚΕ. πως το ξερεις οτι θα δωσουν 8ωρο φετος?
Σιχαίνομαι την εκπαιδευση. Λατρεύω την διδασκαλία.

Αποσυνδεδεμένος alkmini

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 22
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #388 στις: Σεπτέμβριος 12, 2008, 08:05:05 μμ »
Μου το είπε η διευθύντρια του σχολείου που ήμουν το προηγούμενο σχολικό έτος. Είχαν συνάντηση οι διευθυντές όλων των ΣΔΕ και τους το ανακοίνωσαν.

Αποσυνδεδεμένος catwoman2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1549
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #389 στις: Σεπτέμβριος 12, 2008, 09:23:37 μμ »
α, ωραια τουλαχιστον ξεκολλησαν απο το 6αρο που ξεκινησαμε περυσι. Παιδια με οσους ειχατε κανει ενσταση τί εγινε? υπήρξε καμμια αλλαγη στον πινακα?
Σιχαίνομαι την εκπαιδευση. Λατρεύω την διδασκαλία.

Αποσυνδεδεμένος utenar

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1545
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #390 στις: Σεπτέμβριος 13, 2008, 07:51:21 πμ »
α, ωραια τουλαχιστον ξεκολλησαν απο το 6αρο που ξεκινησαμε περυσι.

Παιδια, τι εννοειτε 6ωρο και 8ωρο? Αυτο ειναι το νομιμο? ??? Γιατι συναδελφος πηρε πανω απο 3,5 μορια περισυ, που σημαινει τουλαχιστον 10ωρο. Για πειτε μου να ενημερωθω.

Αποσυνδεδεμένος catwoman2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1549
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #391 στις: Σεπτέμβριος 13, 2008, 09:03:22 πμ »
εμας περυσι μας ειχαν πει οτι πανω απο 6ωρο δεν δινουν. Με το ζορι και με πολυ κοπο ο διευθυντης πηρε αλλες 2 ωρες διοτι δεν ειχαμε μονιμοι αγγλικο και οι ωρομισθιοι δουλευαν (εκτος απο τις ωρες διδασκαλιας τους ) σε project , διαθεματικα κτλ. Πως ο συναδελφος που αναφερεις πηρε πανω απο 3,5 πολυ με ενδιαφερει διοτι εγω με 6 ωρες τους πρωτους μηνες και 8 τους επομενους μαζεψα 2,5.
Σιχαίνομαι την εκπαιδευση. Λατρεύω την διδασκαλία.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159788
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 621
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 15
Επισκέπτες: 533
Σύνολο: 548

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.061 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.