*

Αποστολέας Θέμα: Ε' Φάση αναπληρωτών ΠΕ06  (Αναγνώστηκε 64257 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος new_pe06

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 574
    • Προφίλ
Απ: Ε' Φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #154 στις: Νοέμβριος 28, 2011, 12:59:39 μμ »
Eυχαριστημενος όχι ευχαριστημενη!!! Κανονικά δε προβλέπεται παραλληλη εργασια σε φροντιστηριο, πολλοι το κανουν βεβαια. Δε βγαινεις αλλιως

sorry!!!  :-[ 
Εγώ δεν δούλευα ποτέ παράλληλα σε φροντιστήριο γιατι φοβόμουν λίγο το ότι θα φαίνεται οτι δουλεύω αφού υπάρχουν τα ένσημα. Δούλευα με ιδιαίτερα. Φέτος αν κατσει καμία καλή δουλειά πάντως κάνω ακύρωση την αίτησης αναπληρωτή και του χρόνου βλέπουμε.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ε' Φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:31:02 »

Αποσυνδεδεμένος Poet of silence

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 62
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ε' Φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #155 στις: Νοέμβριος 28, 2011, 01:42:07 μμ »
Υποθέτω υπάρχουν πολλές περιπτώσεις ατόμων που αρνήθηκαν. Αυτό είναι καλό, μόνο αν υπάρξει κατι οργανωμένο θα αλλάξει η κατάσταση. Και μ αρεσε που η κεφαλή του υπουργείου έλεγε όχι στος μισθούς πείνας των εκπαιδευτικών...

Αποσυνδεδεμένος ks10

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Γυναίκα
  • VIVA LA VIDA
    • Προφίλ
Απ: Ε' Φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #156 στις: Νοέμβριος 28, 2011, 02:03:11 μμ »
Φρέσκα νέα!

Δημήτρης Μπράτης
OΠΩΣ ΕΝΗΜΕΡΩΘΗΚΑ ΑΠΟ ΤΟ ΑΡΜΟΔΙΟ ΤΜΗΜΑ ΕΧΕΙ ΣΤΑΛΕΙ ΕΓΓΡΑΦΟ ΣΤΙΣ ΔΝΣΕΙΣ ΠΕ ΓΙΑ ΚΑΤΑΓΡΑΦΗ ΤΩΝ ΚΕΝΩΝ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΕ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΕΣ (ΠΛΗΝ ΠΕ 60 Κ 70),ΠΡΟΚΕΙΜΕΝΟΥ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ.ΑΡΙΘΜΟΣ ΚΑΙ ΧΡΟΝΟΣ ΑΓΝΩΣΤΑ ΑΚΟΜΗ
ΠΕ06

Αποσυνδεδεμένος marathes

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 325
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ε' Φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #157 στις: Νοέμβριος 28, 2011, 02:35:08 μμ »
Kαι εγω δουλευα 2 χρονια ωρομισθια και σε φροντιστηριο,ολοι κανουν τα στραβα ματια,μαλιστα το φροντιστηριο μου αλλαξε τις ωρες για να βολευω τα σχολεια και τα σχολεια το ιδιο!Ηταν πολυ συνεργασιμοι ολοι και δεν ειχα κανενα προβλημα!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ε' Φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:31:02 »

Αποσυνδεδεμένος Κλεοπάτρα.Μ

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 660
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Ε' Φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #158 στις: Νοέμβριος 28, 2011, 02:42:09 μμ »
Ας μου έλεγε κανένας τίποτα και θα έβγαινα στο STAR να πρόσφερα την ωρομίσθια θέση μου στα Μέγαρα με 300 ευρώ βενζίνη το μήνα, 400 ο μισθός μου, συν διόδια και καφέδες εφ'όσον ξυπνούσα από τις 6:30. Αν ΄εστω και ένας τα έβγαζε πέρα, πολύ ευχαρίστως να μην έκανα τίποτα άλλο!Πραγματικά ξυπνάει μέσα μου ο τρομοκράτης, όταν ακούω ότι δεν επιτρέπεται λέει να εργαζόμαστε αλλού ως ωρομίσθιοι. Φωτιά στο Υπουργείο μου έρχεται να βάλω ;D
Ποτέ μην αναγνωρίσεις τα σύνορα του ανθρώπου!Να σπας τα σύνορα!
Ν'αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου.
Να πεθαίνεις και να λες: θάνατος δεν υπάρχει!
                      ΝΙΚΟΣ ΚΑΖΑΝΤΖΑΚΗΣ

Αποσυνδεδεμένος SilverPhoenix

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 325
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Ε' Φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #159 στις: Νοέμβριος 28, 2011, 03:46:13 μμ »
Κι εγω  στο ψαξιμο ειμαι, να βρω κατι, αφου την αρνηθηκα τη Σκαλα Ωρωπου-με το φετινο μισθο δε θα μου εμεναν λεφτα, ειτε με αμαξι πηγαινα καθε μερα ειτε με το ΚΤΕΛ, οποτε θα δουλευα για να εξυπηρετειται το υπουργειο και για να ταλαιπωρουμαι εγω...γιατι προφανως εμεις ολοι οι εκπαιδευτικοι δουλευουμε οχι για να καλυψουμε εξοδα και υποχρεωσεις, να ζησουμε στην τελικη, αλλα απο χομπι και κοινωνικο καθηκον στη δημοσια εκπαιδευση, οποτε τι να κανουμε τα λεφτα; ::)

Τραγικη ειρωνια-και αδικια- το οτι ενω τα παιδια θεωρουνται 'κοινωνικο κριτηριο', το να εχεις ανθρωπο με προβλημα υγειας στο σπιτι και να μην εχει κανεναν αλλο δεν μετραει σε τιποτα. :(
¨

:( :( :( ποσο δικιο εχεις,οι υπηρετες του υπουργειου ειμαστε

Χειροτερα απο υπηρετες, Luxe, σκλαβους μας θελουν, να δουλευουμε οσο και οποτε θελουν, να κανουμε οτι μαθηματα θελουν-εμενα με εστελναν να κανω και Ιστορια μαζι με τα Αγγλικα-και να πληρωνομαστε οσο και οποτε θελουν!Α, και να εχουμε και τον πελεκυ του αποκλεισμου απο τους πινακες ως φοβητρο αν φερουμε αντιρρησεις απο πανω! :-\ Δουλευω 11 χρονια, σε δημοσια εκπαιδευση, πρωτα ΙΕΚ, μετα σχολεια, και δεν εχω ποτε ζησει το αυτονοητο, να πληρωνομαι καθε μηνα,να μπορω να υπολογισω τα εξοδα μου, να κανω εναν προγραμματισμο...και ξερω οτι οι περισσοτεροι απο εμας ειμαστε ακριβως στην ιδια μοιρα!

Οσο για το θεμα που συζητατε,οι ωρομισθιοι επιτρεπεται να εργαζονται και αλλου ως εκπαιδευτικοι, λογω μειωμενου ωραριου-η τουλαχιστον αυτο ισχυε μεχρι περυσι, γιατι ειχα ρωτησει στα σχολεια μου κι ειχα  λαβει απαντηση οτι μονο οι αναπληρωτες ειχαν κωλυμα. Βεβαια, αυτο ηταν πριν βαφτισουν ολους τους πρακτικα ωρομισθιους αναπληρωτες μειωμενου ωραριου...αλλα και παλι, οπως λεει κι η Kleopatra παραπανω, ας τολμησουν να πουν τιποτα με τα λεφτα που δινουν! :(

Δεν εχω δουλεψει ποτε σε φροντιστηριο επισης, οποτε τωρα το ψαχνω...οχι τιποτα αλλο, να βγαζω τα εξοδα μου και να ειμαι και πιο κοντα στο σπιτι, αντι να τρεχω στα συνορα της Αττικης χωρις κανενα κερδος! :-\
Dream a little dream of me...

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Ε' Φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #160 στις: Νοέμβριος 28, 2011, 04:47:19 μμ »
Κι εγω  στο ψαξιμο ειμαι, να βρω κατι, αφου την αρνηθηκα τη Σκαλα Ωρωπου-με το φετινο μισθο δε θα μου εμεναν λεφτα, ειτε με αμαξι πηγαινα καθε μερα ειτε με το ΚΤΕΛ, οποτε θα δουλευα για να εξυπηρετειται το υπουργειο και για να ταλαιπωρουμαι εγω...γιατι προφανως εμεις ολοι οι εκπαιδευτικοι δουλευουμε οχι για να καλυψουμε εξοδα και υποχρεωσεις, να ζησουμε στην τελικη, αλλα απο χομπι και κοινωνικο καθηκον στη δημοσια εκπαιδευση, οποτε τι να κανουμε τα λεφτα; ::)

Τραγικη ειρωνια-και αδικια- το οτι ενω τα παιδια θεωρουνται 'κοινωνικο κριτηριο', το να εχεις ανθρωπο με προβλημα υγειας στο σπιτι και να μην εχει κανεναν αλλο δεν μετραει σε τιποτα. :(
¨

:( :( :( ποσο δικιο εχεις,οι υπηρετες του υπουργειου ειμαστε

Χειροτερα απο υπηρετες, Luxe, σκλαβους μας θελουν, να δουλευουμε οσο και οποτε θελουν, να κανουμε οτι μαθηματα θελουν-εμενα με εστελναν να κανω και Ιστορια μαζι με τα Αγγλικα-και να πληρωνομαστε οσο και οποτε θελουν!Α, και να εχουμε και τον πελεκυ του αποκλεισμου απο τους πινακες ως φοβητρο αν φερουμε αντιρρησεις απο πανω! :-\ Δουλευω 11 χρονια, σε δημοσια εκπαιδευση, πρωτα ΙΕΚ, μετα σχολεια, και δεν εχω ποτε ζησει το αυτονοητο, να πληρωνομαι καθε μηνα,να μπορω να υπολογισω τα εξοδα μου, να κανω εναν προγραμματισμο...και ξερω οτι οι περισσοτεροι απο εμας ειμαστε ακριβως στην ιδια μοιρα!

Οσο για το θεμα που συζητατε,οι ωρομισθιοι επιτρεπεται να εργαζονται και αλλου ως εκπαιδευτικοι, λογω μειωμενου ωραριου-η τουλαχιστον αυτο ισχυε μεχρι περυσι, γιατι ειχα ρωτησει στα σχολεια μου κι ειχα  λαβει απαντηση οτι μονο οι αναπληρωτες ειχαν κωλυμα. Βεβαια, αυτο ηταν πριν βαφτισουν ολους τους πρακτικα ωρομισθιους αναπληρωτες μειωμενου ωραριου...αλλα και παλι, οπως λεει κι η Kleopatra παραπανω, ας τολμησουν να πουν τιποτα με τα λεφτα που δινουν! :(

Δεν εχω δουλεψει ποτε σε φροντιστηριο επισης, οποτε τωρα το ψαχνω...οχι τιποτα αλλο, να βγαζω τα εξοδα μου και να ειμαι και πιο κοντα στο σπιτι, αντι να τρεχω στα συνορα της Αττικης χωρις κανενα κερδος! :-\
το να τρεξεις στα συνορα αττικης δεν ειναι τιποτα, το να τρεχεις στα συνορα στην φλωρινα με παγετο και χιονι σε τρια σχολεια απογευματινα ολοημερα και να πηγαινοερχεσαι ............εκει να δεις...........

Αποσυνδεδεμένος SilverPhoenix

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 325
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Ε' Φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #161 στις: Νοέμβριος 28, 2011, 05:48:43 μμ »
Εχω σταθει σχετικα τυχερη σε αυτο, mpesg, ως τωρα, και τα τοσο μακρινα τα ειχα γλυτωσει-αν και οχι εντελως, εχω βρεθει σε μερη που δε θα  διαλεγα και φυσικα κανεις δε γλυτωνει τα πολλαπλα σχολεια, 5 ειχα περισυ και 3 προπερσι. Δε με πειραζε να παω Ωρωπο, και με χιονι και με χειμωνα και με οτιδηποτε,αλλα με τους φετινους μισθους και διχως μορια...δεν  τον αξιζε τον κοπο, η ζημια θα ηταν μεγαλυτερη του κερδους! Παλιοτερα, τουλαχιστον ειχαμε να σκεφτομαστε-λεμε τωρα- τη μοριοδοτηση και την προοπτικη του διορισμου που θεωρητικα θα ερχοταν πιο κοντα, εστω λιγο, οπου και να μας εστελναν. Ασε που οι μισθοι ηταν και αρκετα καλυτεροι, σε σχεση με τωρα με το νεο μισθολογιο της συμφορας, οποτε πηγαιναμε, ξεροντας παλι οτι δε θα βγαλουμε πολλα μακρια απο τον τοπο διαμονης μας-με νοικια, πηγαινελα απο σχολειο σε σχολειο, λογαριασμους, διαβιωση κλπ-αλλα μπορει να ειπωθει οτι ειχαμε καποιο κινητρο τουλαχιστον! :-\
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 28, 2011, 05:58:22 μμ από SilverPhoenix »
Dream a little dream of me...

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Ε' Φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #162 στις: Νοέμβριος 28, 2011, 08:30:58 μμ »
Εχω σταθει σχετικα τυχερη σε αυτο, mpesg, ως τωρα, και τα τοσο μακρινα τα ειχα γλυτωσει-αν και οχι εντελως, εχω βρεθει σε μερη που δε θα  διαλεγα και φυσικα κανεις δε γλυτωνει τα πολλαπλα σχολεια, 5 ειχα περισυ και 3 προπερσι. Δε με πειραζε να παω Ωρωπο, και με χιονι και με χειμωνα και με οτιδηποτε,αλλα με τους φετινους μισθους και διχως μορια...δεν  τον αξιζε τον κοπο, η ζημια θα ηταν μεγαλυτερη του κερδους! Παλιοτερα, τουλαχιστον ειχαμε να σκεφτομαστε-λεμε τωρα- τη μοριοδοτηση και την προοπτικη του διορισμου που θεωρητικα θα ερχοταν πιο κοντα, εστω λιγο, οπου και να μας εστελναν. Ασε που οι μισθοι ηταν και αρκετα καλυτεροι, σε σχεση με τωρα με το νεο μισθολογιο της συμφορας, οποτε πηγαιναμε, ξεροντας παλι οτι δε θα βγαλουμε πολλα μακρια απο τον τοπο διαμονης μας-με νοικια, πηγαινελα απο σχολειο σε σχολειο, λογαριασμους, διαβιωση κλπ-αλλα μπορει να ειπωθει οτι ειχαμε καποιο κινητρο τουλαχιστον! :-\
πραγματικά η μοριοδότηση εχει πεθανει................δεν αξιζει αλλα και δεν αντεχεται οικονομικα να παει καποιος μακρυα απο το σπιτι του

Αποσυνδεδεμένος SilverPhoenix

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 325
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Ε' Φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #163 στις: Νοέμβριος 29, 2011, 12:45:54 πμ »
πραγματικά η μοριοδότηση εχει πεθανει................δεν αξιζει αλλα και δεν αντεχεται οικονομικα να παει καποιος μακρυα απο το σπιτι του

Ακριβως! Με τα μορια τουλαχιστον ειχαμε την ελπιδα, την ψευδαισθηση, ισως, αφου το βλεπαμε οτι η κατασταση χειροτερευε οσο πηγαινε, οτι μπορει, καποια στιγμη, καπως, καποτε να ερχοταν η Τυφλοβδομαδα και να βρισκαμε μια πιο μονιμη γωνιτσα σε ενα σχολειο και να ηρεμουσαμε. Τωρα? Για ποιο λογο να τρεχουμε που και τον τελευταιο, το μισθο, μας τον πετσοκοψανε;
Dream a little dream of me...

Αποσυνδεδεμένος A06

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 396
    • Προφίλ
Απ: Ε' Φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #164 στις: Νοέμβριος 29, 2011, 08:21:18 πμ »
Καλημέρα παιδιά!!Δηλαδή ο ΑΜΩ πόσα θα παίρνει με π.χ 15 ώρες?

Αποσυνδεδεμένος Poet of silence

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 62
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ε' Φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #165 στις: Νοέμβριος 29, 2011, 09:53:26 πμ »
Καλημέρα!! Ε ζούμε στη χώρα του παραλόγου...η ελπίδα βέβαια πάντα μένει.Υπομονή παιδιά. Ο ΑΜΩ με 15 ωρες υπολογίζω γύρω στα 500. Αλήθεια, ο εκβιασμός του αν αρνηθείς δε μπορείς να κάνεις αίτηση του χρόνου ισχύει από φετος? Διότι γνωρίζω άτομα που πέρσι αρνήθηκαν και φέτος τους πήραν. Επίσης η εκτιμηση σας είναι οτι θα παίρνουν πλεόν ΑΜΩ μονο?
Καλή δύναμη(Να πώ σε όλες ή έχουμε και άλλο αρσενικό εδω?!)

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Ε' Φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #166 στις: Νοέμβριος 29, 2011, 09:59:08 πμ »
Καλημέρα!! Ε ζούμε στη χώρα του παραλόγου...η ελπίδα βέβαια πάντα μένει.Υπομονή παιδιά. Ο ΑΜΩ με 15 ωρες υπολογίζω γύρω στα 500. Αλήθεια, ο εκβιασμός του αν αρνηθείς δε μπορείς να κάνεις αίτηση του χρόνου ισχύει από φετος? Διότι γνωρίζω άτομα που πέρσι αρνήθηκαν και φέτος τους πήραν. Επίσης η εκτιμηση σας είναι οτι θα παίρνουν πλεόν ΑΜΩ μονο?
Καλή δύναμη(Να πώ σε όλες ή έχουμε και άλλο αρσενικό εδω?!)
θα δείξει ...................οι ελάχιστες προσληψεις και οι πλεονάζοντες που φετος έπιασαν τα παντα στα με γαλα αστικα κεντρα είναι κακα σημάδια.............οσο για το φυλο , ρίξε μια ματιά στις φωτογραφιες υπαρχει απο κατω το σημαδακι που κανει την διακριση αρσενικου και θηλυκού ;) ;) ;) ;) ;)

Αποσυνδεδεμένος marathes

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 325
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ε' Φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #167 στις: Νοέμβριος 29, 2011, 01:55:42 μμ »
Καλημέρα!! Ε ζούμε στη χώρα του παραλόγου...η ελπίδα βέβαια πάντα μένει.Υπομονή παιδιά. Ο ΑΜΩ με 15 ωρες υπολογίζω γύρω στα 500. Αλήθεια, ο εκβιασμός του αν αρνηθείς δε μπορείς να κάνεις αίτηση του χρόνου ισχύει από φετος? Διότι γνωρίζω άτομα που πέρσι αρνήθηκαν και φέτος τους πήραν. Επίσης η εκτιμηση σας είναι οτι θα παίρνουν πλεόν ΑΜΩ μονο?
Καλή δύναμη(Να πώ σε όλες ή έχουμε και άλλο αρσενικό εδω?!)
O αμω με 15 ωρες ειναι 830/24=34,58*15=518,75.Ο εκβιασμος ισχυει απο φετος!Το εγραφε η προκυρηξη.Μπορεις ομως να απενεργοποιησεις την αιτηση σε μια διευθυνση και να μην αποκλειστεισ του χρονου.Γνωμη μου ειναι,αν κρινω απο περισυ,οτι η πρωτοβαθμια μονο αμω θα παιρνει πλεον.Η δευτεροβαθμια κανει μεν λιγοστες προσληψεις σε καθε παρτιδα αλλα περισυ δεν πηρε αμω,ηταν ολοι ακω και καλουσε μεχρι απριλιο.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32313
  • Τελευταία: anikologr3
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161201
  • Σύνολο θεμάτων: 19229
  • Σε σύνδεση σήμερα: 747
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 3
Επισκέπτες: 509
Σύνολο: 512

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.097 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.