*

Αποστολέας Θέμα: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13  (Αναγνώστηκε 509959 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Joanna Bear

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1090
  • ...and the Truth shall set you free.
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #952 στις: Ιούλιος 16, 2012, 01:31:03 μμ »
Τώρα που κάθομαι και το σκέφτομαι, θυμάμαι ότι είχα ρωτήσει ποια ημερομηνία να βάζω και μου είχαν πει από τη Διεύθυνση να βάλω αυτήν της ορκωμοσίας. Σ'αυτούς απευθυνόμουν αρχικά, προτού καταλάβω ότι κι αυτοί πάσχουν από ενημέρωση. Αποκλείεται να είχα βάλει ημερομηνία χωρίς να έχω πρώτα ρωτήσει, ειδικά στην αρχή που ήμουν μεγάλη ...ψαρούκλα! Ε και μετά, μου έμεινε αυτή και δεν σκέφτηκα να τσεκάρω αν είναι όντως έτσι...  >:( >:( >:(
Πάντως από μια ματιά που έριξα στην εφαρμογή, νομίζω ότι μπορείς να αλλάξεις την ημερομηνία όταν καταθέσεις τα χαρτιά.
Θα το δω, αν και μου είπαν ότι αυτά αλλάζουν από τα κεντρικά, στο Υπουργείο απευθείας θα απευθυνθώ και ο Θεός βοηθός.
Όλοι θα δώσουμε λόγο μια μέρα για όσα λέμε και κάνουμε, κρυφά και φανερά, μικρά και μεγάλα, το πιστεύουμε δεν το πιστεύουμε. Γι'αυτό, προσοχή.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:12:02 »

Αποσυνδεδεμένος sunshine24

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 231
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Kindergärtnerin_ 90-60-90_ ΠΕ60
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #953 στις: Ιούλιος 16, 2012, 01:31:15 μμ »
Τώρα που κάθομαι και το σκέφτομαι, θυμάμαι ότι είχα ρωτήσει ποια ημερομηνία να βάζω και μου είχαν πει από τη Διεύθυνση να βάλω αυτήν της ορκωμοσίας. Σ'αυτούς απευθυνόμουν αρχικά, προτού καταλάβω ότι κι αυτοί πάσχουν από ενημέρωση. Αποκλείεται να είχα βάλει ημερομηνία χωρίς να έχω πρώτα ρωτήσει, ειδικά στην αρχή που ήμουν μεγάλη ...ψαρούκλα! Ε και μετά, μου έμεινε αυτή και δεν σκέφτηκα να τσεκάρω αν είναι όντως έτσι...  >:( >:( >:(
Πάντως από μια ματιά που έριξα στην εφαρμογή, νομίζω ότι μπορείς να αλλάξεις την ημερομηνία όταν καταθέσεις τα χαρτιά.

βάζεις την ημερομηνία που έδωσες τελευταίο μάθημα (π.χ. στο δικό μου αντίγραφο πτυχίο λέει" η ζωή.... κατέστη πτυχιούχος την...) αυτή την ημερομηνία βάζουμε,, μερικοί διοικητικοί στις διευθύνσεις δεν ξέρουν, ισχύει πάντως ότι μπορείς να αλλάξεις ημερομηνία!
ΘΑ ΜΟΥ ΛΕΙΨΕΙΣ...
http://www.youtube.com/watch?v=cxIywbh6Cjk

Αποσυνδεδεμένος marcy

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 528
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #954 στις: Ιούλιος 16, 2012, 01:43:11 μμ »
Μόλις γύρισα από την Πρωτοβάθμια Ανατολικής Αττικής στα Γλυκά Νερά. Δυστυχώς οι εκεί καταχωρητές (δυο κοπέλες) δεν φαίνεται να είχαν διαβάσει σωστά την εγκύκλιο (τουλάχιστον μέχρι σήμερα, δεν ξέρω αν κάτσουν να την διαβάσουν μετά). Μου ζήτησαν όλα τα δικαιολογητικά από την αρχή, όπως αναγράφονται στην εγκύκλιο για όσου δηλώνουν για πρώτη φορά. Ευτυχώς τα είχα μαζί μου, καθώς σκέφτηκα ότι υπάρχει περίπτωση να πέσω σε ασχέτους. Παρόλο το γεγονός ότι τους εξήγησα ότι αυτά που ζητούν δεν αφορούν άτομα που ήδη βρίσκονται εγγεγραμμένα στο σύστημα και ότι το γράφει ΞΕΚΑΘΑΡΑ η εγκύκλιος επέμεναν, ΑΔΙΑΦΟΡΩΝΤΑΣ ΕΝΤΕΛΩΣ για τα όσα έλεγα. Από κόσμο είχε αρκετό, αλλά ετοίμαζαν τα χαρτιά απ'έξω στην αναμονή και έτσι δεν άργησα καθόλου, καθώς τα είχα ήδη έτοιμα. Νομίζω ότι με αυτόν τον τρόπο εξοικονομείται συνολικά πολύς χρόνος. Εύχομαι να διαβάσουν από αύριο σωστά και να είναι ενημερωμένες για να μην ταλαιπωρούν και διώχνουν όποιον πηγαίνει. Πάντως σας διαβεβαιώ ότι δεν θα δέχονταν την αίτηση με σκέτο επικυρωμένο αντίγραφο...Τρελό κι όμως αληθινό. Καλή συνέχεια!

Τι εννοείς τι άλλο θέλουν;
Ζωή είναι αυτό που συμβαίνει την ώρα που εσύ κάνεις σχέδια για το μέλλον.

Αποσυνδεδεμένος vasoulals

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1122
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ07 + ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #955 στις: Ιούλιος 16, 2012, 01:44:31 μμ »
Την ημερομηνία που ορίζεται κανείς πτυχιούχος την αναγράφει και στα περισσότερα πτυχία. Και στο πτυχίο μου της γερμανικής φιλολογίας και σε αυτό από το παιδαγωγικό γράφει ...ανακυρήχθηκε πτυχιούχος την.... Φυσικά από κάτω γράφει και την ημερομηνία που πήρα το πτυχίο ως...χαρτί. Την αναλυτική μπορείτε να την ζητήσετε σε περίπτωση που δεν γράφεται και ο βαθμός πτυχίου ή απλά μια βεβαίωση από το πανεπιστήμιο. Για παράδειγμα στο γερμανικής φιλολογίας δεν υπάρχει ο βαθμός και μας έδωσαν βεβαίωση, ενώ στο πτυχίο παιδαγωγικού αναγράφεται κανονικά. Κοιτάξτε λίγο καλύτερα το πτυχίο σας, μήπως πέραν της ημερομηνίας που ορκιστήκατε αναγράφει την ημερομηνία που κριθήκατε πτυχιούχοι. Για να γλιτώσετε τον κόπο, όχι τίποτε άλλο!
Μην ονειρεύεσαι την ζωή σου, ΖΗΣΕ τα όνειρά σου!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:12:02 »

adigoni

  • Επισκέπτης
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #956 στις: Ιούλιος 16, 2012, 01:47:17 μμ »
Στο δικό μου πτυχίο, Φιλολογία ΑΠΘ, αναγράφεται ως ημερομηνία κτήσης πτυχίου η ημέρα της ορκομωσίας μου και αυτή δηλώνω....

Αποσυνδεδεμένος killbill

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3500
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν θες να μάθεις κάτι τότε δίδαξέ το
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #957 στις: Ιούλιος 16, 2012, 01:49:38 μμ »
Παιδιά βοηθήστε με σε κάτι:

πχ στην Βθμια λέει Α Έβρου, Β Έβρου, Γ Έβρου, Δ Έβρου ενώ για την Αθμια λέει μόνο σκέτο Έβρου. Αυτό τι σημαίνει; ότι δηλώνοντας Αθμια δηλώνεις επιθυμία σε όλον τον νομό; λίγο άδικο δεν είναι;

Αποσυνδεδεμένος Joanna Bear

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1090
  • ...and the Truth shall set you free.
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #958 στις: Ιούλιος 16, 2012, 01:51:46 μμ »
Τώρα που κάθομαι και το σκέφτομαι, θυμάμαι ότι είχα ρωτήσει ποια ημερομηνία να βάζω και μου είχαν πει από τη Διεύθυνση να βάλω αυτήν της ορκωμοσίας. Σ'αυτούς απευθυνόμουν αρχικά, προτού καταλάβω ότι κι αυτοί πάσχουν από ενημέρωση. Αποκλείεται να είχα βάλει ημερομηνία χωρίς να έχω πρώτα ρωτήσει, ειδικά στην αρχή που ήμουν μεγάλη ...ψαρούκλα! Ε και μετά, μου έμεινε αυτή και δεν σκέφτηκα να τσεκάρω αν είναι όντως έτσι...  >:( >:( >:(
Πάντως από μια ματιά που έριξα στην εφαρμογή, νομίζω ότι μπορείς να αλλάξεις την ημερομηνία όταν καταθέσεις τα χαρτιά.

βάζεις την ημερομηνία που έδωσες τελευταίο μάθημα (π.χ. στο δικό μου αντίγραφο πτυχίο λέει" η ζωή.... κατέστη πτυχιούχος την...) αυτή την ημερομηνία βάζουμε,, μερικοί διοικητικοί στις διευθύνσεις δεν ξέρουν, ισχύει πάντως ότι μπορείς να αλλάξεις ημερομηνία!
Σ'ευχαριστώ... Ξαναπήρα στο Υπουργείο για τη σχετική διασταύρωση και μου είπαν ότι θα πρέπει να καταθέσω αντίγραφο πτυχίου στη Διεύθυνση και μαζί ένα διαβιβαστικό στο οποίο θα αιτούμαι να αλλάξει η ημεροχρονολογία κτήσης πτυχίου, πράγμα που θα γίνει σχεδόν άμεσα, ώστε στους νέους πίνακες να είναι η σωστή ημερομηνία.

Ακούστε όμως το ωραίο που μου είπε ο υπάλληλος από το Υπουργείο, ανάμεσα σε άλλα που είπαμε καθώς εγώ διαμαρτυρόμουν γι'αυτήν την έλλειψη σωστής ενημέρωσης από τις Διευθύνσεις και το πώς κάθε διεύθυνση ανά την Ελλάδα λέει τα δικά της (αναφερόμενη και σε όσα διάβασα πάλι σήμερα εδώ). Μα, μόνο εμείς, λέει, κάνουμε τέτοιες αλλαγές, γιατί δεν μπορούμε να εμπιστευθούμε την κάθε Διεύθυνση, αφού κι αυτοί δεν ενημερώνονται σωστά!!! Και, του λέω εγώ, γιατί να μην μπορούμε εμείς να ενημερωθούμε σωστά από τις Διευθύνσεις και να την πληρώνουμε κι από πάνω και να τρέχουμε εμείς αν μας παραπληροφορήσουν, πράγμα που συμβαίνει πολύ συχνά;
Ε, τότε, μου ξαναματαλέει σε εμφανώς χαμηλότερους τόνους, καθότι το ύφος μου ήταν αρκετά έντονο, θα απευθύνεστε στο Υπουργείο για να εξακριβώσετε του λόγου το αληθές και για να είστε απολύτως κατοχυρωμένη, να ζητάτε από το Υπουργείο να σας ενημερώνει για το εκάστοτε ζήτημα ΕΓΓΡΑΦΩΣ!!!
Μάλιστα.
Ρε, τι μαθαίνουμε σήμερα!
Όλοι θα δώσουμε λόγο μια μέρα για όσα λέμε και κάνουμε, κρυφά και φανερά, μικρά και μεγάλα, το πιστεύουμε δεν το πιστεύουμε. Γι'αυτό, προσοχή.

Αποσυνδεδεμένος marcy

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 528
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #959 στις: Ιούλιος 16, 2012, 01:52:17 μμ »
Παιδιά βοηθήστε με σε κάτι:

πχ στην Βθμια λέει Α Έβρου, Β Έβρου, Γ Έβρου, Δ Έβρου ενώ για την Αθμια λέει μόνο σκέτο Έβρου. Αυτό τι σημαίνει; ότι δηλώνοντας Αθμια δηλώνεις επιθυμία σε όλον τον νομό; λίγο άδικο δεν είναι;
Σωστά εμείς στην πρωτοβάθμια έχουμε ολόκληρο τον νομό Έβρου.
Ζωή είναι αυτό που συμβαίνει την ώρα που εσύ κάνεις σχέδια για το μέλλον.

Αποσυνδεδεμένος vasoulals

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1122
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ07 + ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #960 στις: Ιούλιος 16, 2012, 01:53:08 μμ »
Ναι, η  δευτεροβάθμια χωρίζεται, αλλά η πρωτοβάθμια όχι. Άδικα ξεάδικο, δυστυχώς έτσι πάει το σύστημα και δεν είναι μόνο για τον Έβρο. Σκέψου ότι δηλώνοντας πρωτοβάθμια Δωδεκανήσου μπορεί να σε στείλουν σε οποιοδήποτε νησί....Τουλάχιστον στον Έβρο παίρνεις το αυτοκινητάκι σου και πας.Στα Δωδεκάνησα τι να πάρεις;;;;;;Μια βαρκούλα;;;;;;;; Άσεεεεεεε, πολύ πίκρα αυτό με τις περιοχές.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 16, 2012, 01:57:06 μμ από Stelios »
Μην ονειρεύεσαι την ζωή σου, ΖΗΣΕ τα όνειρά σου!!!

Αποσυνδεδεμένος Joanna Bear

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1090
  • ...and the Truth shall set you free.
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #961 στις: Ιούλιος 16, 2012, 01:55:01 μμ »
Την ημερομηνία που ορίζεται κανείς πτυχιούχος την αναγράφει και στα περισσότερα πτυχία. Και στο πτυχίο μου της γερμανικής φιλολογίας και σε αυτό από το παιδαγωγικό γράφει ...ανακυρήχθηκε πτυχιούχος την.... Φυσικά από κάτω γράφει και την ημερομηνία που πήρα το πτυχίο ως...χαρτί. Την αναλυτική μπορείτε να την ζητήσετε σε περίπτωση που δεν γράφεται και ο βαθμός πτυχίου ή απλά μια βεβαίωση από το πανεπιστήμιο. Για παράδειγμα στο γερμανικής φιλολογίας δεν υπάρχει ο βαθμός και μας έδωσαν βεβαίωση, ενώ στο πτυχίο παιδαγωγικού αναγράφεται κανονικά. Κοιτάξτε λίγο καλύτερα το πτυχίο σας, μήπως πέραν της ημερομηνίας που ορκιστήκατε αναγράφει την ημερομηνία που κριθήκατε πτυχιούχοι. Για να γλιτώσετε τον κόπο, όχι τίποτε άλλο!
Ναι, αλλά και εγώ και, φαντάζομαι, αρκετοί άλλοι, για διάφορους λόγους, έχουν δώσει την ημερομηνία ορκωμοσίας. Εμένα με πήρε για άλλη μια φορά στον λαιμό της η Διεύθυνση, αυτούς συμβουλεύτηκα... Μέγα λάθος.
Όλοι θα δώσουμε λόγο μια μέρα για όσα λέμε και κάνουμε, κρυφά και φανερά, μικρά και μεγάλα, το πιστεύουμε δεν το πιστεύουμε. Γι'αυτό, προσοχή.

Αποσυνδεδεμένος giota8

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3379
  • Φύλο: Γυναίκα
  • δεν περιγραφω αλλο!!! ΠΕ06
    • Προφίλ
    • ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΕ06
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #962 στις: Ιούλιος 16, 2012, 01:55:50 μμ »
και γω το ιδιο adigoni. ημερομηνια ορκομωσιας γραφει το πτυχιο κι αυτη δηλωνω.
Trust I seek and I find in you
Every day for us something new
Open mind for a different view
And nothing else matters

Αποσυνδεδεμένος Joanna Bear

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1090
  • ...and the Truth shall set you free.
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #963 στις: Ιούλιος 16, 2012, 01:57:40 μμ »
!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 16, 2012, 02:02:19 μμ από Joanna Bear »
Όλοι θα δώσουμε λόγο μια μέρα για όσα λέμε και κάνουμε, κρυφά και φανερά, μικρά και μεγάλα, το πιστεύουμε δεν το πιστεύουμε. Γι'αυτό, προσοχή.

Αποσυνδεδεμένος NITSA1

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 29
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #964 στις: Ιούλιος 16, 2012, 01:57:59 μμ »
Μόλις γύρισα από την Πρωτοβάθμια Ανατολικής Αττικής στα Γλυκά Νερά. Δυστυχώς οι εκεί καταχωρητές (δυο κοπέλες) δεν φαίνεται να είχαν διαβάσει σωστά την εγκύκλιο (τουλάχιστον μέχρι σήμερα, δεν ξέρω αν κάτσουν να την διαβάσουν μετά). Μου ζήτησαν όλα τα δικαιολογητικά από την αρχή, όπως αναγράφονται στην εγκύκλιο για όσου δηλώνουν για πρώτη φορά. Ευτυχώς τα είχα μαζί μου, καθώς σκέφτηκα ότι υπάρχει περίπτωση να πέσω σε ασχέτους. Παρόλο το γεγονός ότι τους εξήγησα ότι αυτά που ζητούν δεν αφορούν άτομα που ήδη βρίσκονται εγγεγραμμένα στο σύστημα και ότι το γράφει ΞΕΚΑΘΑΡΑ η εγκύκλιος επέμεναν, ΑΔΙΑΦΟΡΩΝΤΑΣ ΕΝΤΕΛΩΣ για τα όσα έλεγα. Από κόσμο είχε αρκετό, αλλά ετοίμαζαν τα χαρτιά απ'έξω στην αναμονή και έτσι δεν άργησα καθόλου, καθώς τα είχα ήδη έτοιμα. Νομίζω ότι με αυτόν τον τρόπο εξοικονομείται συνολικά πολύς χρόνος. Εύχομαι να διαβάσουν από αύριο σωστά και να είναι ενημερωμένες για να μην ταλαιπωρούν και διώχνουν όποιον πηγαίνει. Πάντως σας διαβεβαιώ ότι δεν θα δέχονταν την αίτηση με σκέτο επικυρωμένο αντίγραφο...Τρελό κι όμως αληθινό. Καλή συνέχεια!

Τι εννοείς τι άλλο θέλουν;

Όλα τα δικαιολογητικά σαν να κάνεις αίτηση πρώτη φορά (έντυπο με ΑΦΜ και φωτοτυπία αστυνομικής ταυτότητας επικυρωμένη)

Αποσυνδεδεμένος Joanna Bear

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1090
  • ...and the Truth shall set you free.
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #965 στις: Ιούλιος 16, 2012, 01:58:36 μμ »
Στο δικό μου πτυχίο, Φιλολογία ΑΠΘ, αναγράφεται ως ημερομηνία κτήσης πτυχίου η ημέρα της ορκομωσίας μου και αυτή δηλώνω....
Εάν συμπίπτουν, καλά κάνεις, εάν όχι, σπεύσε και συ να το διορθώσεις...
Όλοι θα δώσουμε λόγο μια μέρα για όσα λέμε και κάνουμε, κρυφά και φανερά, μικρά και μεγάλα, το πιστεύουμε δεν το πιστεύουμε. Γι'αυτό, προσοχή.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159626
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 467
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 435
Σύνολο: 446

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.089 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.