*

Αποστολέας Θέμα: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13  (Αναγνώστηκε 509802 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος kat810

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 188
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #966 στις: Ιούλιος 16, 2012, 01:58:51 μμ »
λοιπον....
η δικια μας δευτεροβαθμια ΔΕΝ δεχεται επικυρωμενα φωτοαντιγραφα πτυχιου κτλ.
θελει απλη φωτοτυπια πχ το πτυχιο και μαζι μια υπευθυνη δηλωση οτι εχουμε στα χερια μας τα πρωτοτυπα.....
ενω στην πρωτοβαθμια μου τα πηρανε ολα τα δικαιολογητικα επικυρωμενα!!!!!
αντε βγαλτε ακρη....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:19:04 »

Αποσυνδεδεμένος marcy

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 528
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #967 στις: Ιούλιος 16, 2012, 02:02:17 μμ »
Μόλις γύρισα από την Πρωτοβάθμια Ανατολικής Αττικής στα Γλυκά Νερά. Δυστυχώς οι εκεί καταχωρητές (δυο κοπέλες) δεν φαίνεται να είχαν διαβάσει σωστά την εγκύκλιο (τουλάχιστον μέχρι σήμερα, δεν ξέρω αν κάτσουν να την διαβάσουν μετά). Μου ζήτησαν όλα τα δικαιολογητικά από την αρχή, όπως αναγράφονται στην εγκύκλιο για όσου δηλώνουν για πρώτη φορά. Ευτυχώς τα είχα μαζί μου, καθώς σκέφτηκα ότι υπάρχει περίπτωση να πέσω σε ασχέτους. Παρόλο το γεγονός ότι τους εξήγησα ότι αυτά που ζητούν δεν αφορούν άτομα που ήδη βρίσκονται εγγεγραμμένα στο σύστημα και ότι το γράφει ΞΕΚΑΘΑΡΑ η εγκύκλιος επέμεναν, ΑΔΙΑΦΟΡΩΝΤΑΣ ΕΝΤΕΛΩΣ για τα όσα έλεγα. Από κόσμο είχε αρκετό, αλλά ετοίμαζαν τα χαρτιά απ'έξω στην αναμονή και έτσι δεν άργησα καθόλου, καθώς τα είχα ήδη έτοιμα. Νομίζω ότι με αυτόν τον τρόπο εξοικονομείται συνολικά πολύς χρόνος. Εύχομαι να διαβάσουν από αύριο σωστά και να είναι ενημερωμένες για να μην ταλαιπωρούν και διώχνουν όποιον πηγαίνει. Πάντως σας διαβεβαιώ ότι δεν θα δέχονταν την αίτηση με σκέτο επικυρωμένο αντίγραφο...Τρελό κι όμως αληθινό. Καλή συνέχεια!

Τι εννοείς τι άλλο θέλουν;

Όλα τα δικαιολογητικά σαν να κάνεις αίτηση πρώτη φορά (έντυπο με ΑΦΜ και φωτοτυπία αστυνομικής ταυτότητας επικυρωμένη)
Μάλιστα κατάλαβα :o
Ζωή είναι αυτό που συμβαίνει την ώρα που εσύ κάνεις σχέδια για το μέλλον.

Αποσυνδεδεμένος killbill

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3500
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν θες να μάθεις κάτι τότε δίδαξέ το
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #968 στις: Ιούλιος 16, 2012, 02:04:16 μμ »
καλό είναι να έχετε μαζί σας την σελίδα της προκύρηξης που λέει ότι δεν χρειάζεται τίποτα επικυρωμένο και αρκεί η υπεύθυνη δήλωση, για να τους τη δείξετε, γιατί σιγά μην έκατσαν να διαβάσουν όλη την προκύρηξη καλοκαιριάτικα

Αποσυνδεδεμένος vasoulals

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1122
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ07 + ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #969 στις: Ιούλιος 16, 2012, 02:06:57 μμ »
λοιπον....
η δικια μας δευτεροβαθμια ΔΕΝ δεχεται επικυρωμενα φωτοαντιγραφα πτυχιου κτλ.
θελει απλη φωτοτυπια πχ το πτυχιο και μαζι μια υπευθυνη δηλωση οτι εχουμε στα χερια μας τα πρωτοτυπα.....
ενω στην πρωτοβαθμια μου τα πηρανε ολα τα δικαιολογητικα επικυρωμενα!!!!!
αντε βγαλτε ακρη....

Σε ποια δευτεροβάθμια πήγες;
Μην ονειρεύεσαι την ζωή σου, ΖΗΣΕ τα όνειρά σου!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:19:04 »

Αποσυνδεδεμένος miss butterfly

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 188
  • Ακολούθησε δρόμο χωρίς μονοπάτι κι άσε τα χνάρια..
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #970 στις: Ιούλιος 16, 2012, 02:07:40 μμ »
Καλησπέρα  σε  όλη  την  παρέα! Είμαι νέα  στο  forum! Θα  ήθελα  να  ρωτήσω  μήπως  πήγε  σήμερα  το  πρωί  κάποιος  από τους παλιούς  στη  Δευτεροβάθμια  του  Πειραιά  για  να  με  ενημερώσει  για  τα  δικαιολογητικά  που  ζήτησαν  εκεί... :)

Αποσυνδεδεμένος so good

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 161
  • Ακούω+ξεχνώ,βλέπω+θυμάμαι, Κάνω+καταλαβαίνω...
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #971 στις: Ιούλιος 16, 2012, 02:10:15 μμ »
Στη Β΄Αθηνας ΠΕ στη Μεσογειων ζητησαν μονο επικυρωμενο αντιγραφο πτυχιου ,δε ζητησαν (ουτε κοιταξαν) ταυτοτητα και τελειωσα αμεσως το πρωι που πηγα. Αρχικα ειχα παει στην Ανατ. Αττικη στα Γλυκα Νερα και δεν ειχαν εκτυπωτη??!!!(Αν και εχουμε συνηθισει στην ανοργανωσια τους :))Και μας ειπαν να παμε καλυτερα στη Β Αθηνας.....
Yesterday is history, Tomorrow is a mystery, Today is a gift, that' s why it is called present!!!

Πριν απ’ τα μάτια μου ήσουν φως
Πριν απ’ τον Έρωτα έρωτας
Κι όταν σε πήρε το φιλί
Γυναίκα...

Αποσυνδεδεμένος kat810

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 188
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #972 στις: Ιούλιος 16, 2012, 02:11:20 μμ »
λοιπον....
η δικια μας δευτεροβαθμια ΔΕΝ δεχεται επικυρωμενα φωτοαντιγραφα πτυχιου κτλ.
θελει απλη φωτοτυπια πχ το πτυχιο και μαζι μια υπευθυνη δηλωση οτι εχουμε στα χερια μας τα πρωτοτυπα.....
ενω στην πρωτοβαθμια μου τα πηρανε ολα τα δικαιολογητικα επικυρωμενα!!!!!
αντε βγαλτε ακρη....
Σε ποια δευτεροβάθμια πήγες;
ροδοπης
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 16, 2012, 02:19:46 μμ από Stelios »

Αποσυνδεδεμένος physikos13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3418
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #973 στις: Ιούλιος 16, 2012, 02:11:39 μμ »
Καλησπέρα  σε  όλη  την  παρέα! Είμαι νέα  στο  forum! Θα  ήθελα  να  ρωτήσω  μήπως  πήγε  σήμερα  το  πρωί  κάποιος  από τους παλιούς  στη  Δευτεροβάθμια  του  Πειραιά  για  να  με  ενημερώσει  για  τα  δικαιολογητικά  που  ζήτησαν  εκεί... :)
συστατικη απο τον τσουκαλα και να εισαι μελος στη θυρα 7  :P
καλα μια εγκυκλιο δε μπορουν να διαβασουν, και ζηταει καθε διευθυνση οτι να ναι,απιστευτο!!

Αποσυνδεδεμένος miss butterfly

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 188
  • Ακολούθησε δρόμο χωρίς μονοπάτι κι άσε τα χνάρια..
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #974 στις: Ιούλιος 16, 2012, 02:15:36 μμ »
Φυσικέ  έγραψες!!!  :) Υπό  άλλες  συνθήκες  η  ερώτησή  μου θα  ήταν  εντελώς  χαζή, αλλά  διαβάζοντας  ότι  η  κάθε διεύθυνση  ζητάει  τα  δικά  της, απόρησα...

Αποσυνδεδεμένος tomcc

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #975 στις: Ιούλιος 16, 2012, 02:16:39 μμ »
χρειαζομαι βοηθεια για τα δυο αυτα κουτακια

6. Αποδέχομαι πρόσληψη αναπληρωτή σε Σ.Μ.Ε.Α.Ε. Β/θμιας Εκπ/σης σε περίπτωση εξάντλησης των πινάκων Σ.Μ.Ε.Α.Ε.

Αποδέχομαι πρόσληψη αναπληρωτή για το πρόγραμμα εξειδικευμένης εκπαιδευτικής υποστήριξης για ένταξη μαθητών με αναπηρία ή/και ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες (ΠΕ60, ΠΕ70, ΠΕ02, ΠΕ03, ΠΕ04).                                 
                                 


ΕΡΙΣΗΜΑΝΣΗ: Σε ενδεχόμενη αποδοχη των περιπτωσεων  ο εκπ/κός είναι υποψηφιος για πρόσληψη στις ίδιες περιοχες προτίμηςης, όπως αυτες δηλωνονται στην αίτηση του κατά τα ανωτερω (παρ. 2 και παρ. 3α1 και 3α2) ή σε ολες τις περιοχες γενικα?

Αποσυνδεδεμένος olgander

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 175
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 03
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #976 στις: Ιούλιος 16, 2012, 02:17:51 μμ »
Καλησπέρα! Στην Δ.Δ.Ε. Δυτικής Θεσ/νικης στο 1ο ΕΠΑΛ Σταυρούπολης στις 8:20πμ που πήγα είχα το 18 νούμερο. Αρχικά δεν είχαν ιντερνετ, μετά έπεφτε διαρκώς το σύστημα. Μου είπαν για αίτηση που καταχωρήθηκε 4 φορές γιατί το σύστημα τους πετούσε έξω! Η δική μου σειρά έφτασε αισίως στις 11 και κάτι, 11:30 είχα φύγει.
Εχουν 6 καταχωρητές και γενικά είναι πολύ εξυπηρετικοί. Δημιουργήθηκε ένα θέμα με τις παλιες ταυτότητες, που δεν εγραφαν ιθαγένεια, και ήθελαν πιστοποιητικό απο τα ΚΕΠ αλλα ο προιστάμενος μίλησε με το υπουργείο και τελικά ταχτοποιήθηκε το θέμα για τους παλιούς, δεν χρειάστηκε τελικά το πιστοποιητικό.
Καλό είναι να έχετε έτοιμες τις αιτήσεις για να κυλάει πιο γρήγορα η διαδικασία!
Καλό κουράγιο και τους υπόλοιπους!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Stelios

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3298
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #977 στις: Ιούλιος 16, 2012, 02:18:37 μμ »
Πιστεύω πως και με την εγκύκλιο να πήγαινε κάποιος (όπως λέει ο killbill), πάλι κάτι θα έβρισκαν να πουν.
Έλεος πια!
Κανένας δεν μπορεί να αρνηθεί την αίτησή σας! Αν γνωρίζουν τόσο καλά ας την απορρίψουν με γραπτή τους απάντηση και ας αναλάβουν την ευθύνη.
Είμαι επίσης περίεργος τι θα κάνουν (ορισμένες Διευθύνσεις) τα επιπλεόν δικαιολογητικά όταν το Υπουργείο τους πει ότι δεν χρειάζονται.
Να επαναλάβω την άποψή μου: όσο φταίνε οι υπάλληλοι (συνάδελφοι, μην το ξεχνάμε) για την μη τήρηση των εγκυκλίων και των νόμων τόσο φταίμε και εμείς που συντηρούμε το "τέρας" της γραφειοκρατίας.

Αποσυνδεδεμένος physikos13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3418
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #978 στις: Ιούλιος 16, 2012, 02:18:46 μμ »
Φυσικέ  έγραψες!!!  :) Υπό  άλλες  συνθήκες  η  ερώτησή  μου θα  ήταν  εντελώς  χαζή, αλλά  διαβάζοντας  ότι  η  κάθε διεύθυνση  ζητάει  τα  δικά  της, απόρησα...
μα δε σχολιασα την ερωτηση σου , αλλα το μπαχαλο, και ναι η β αθηνας ηταν σωστα ενημερωμενη,ευτυχως

Αποσυνδεδεμένος newseditor

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 430
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #979 στις: Ιούλιος 16, 2012, 02:21:39 μμ »
α) Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος υποψήφιων εκπαιδευτικών Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης, κλάδων ΠΕ16.01, ΠΕ16.02, ΠΕ17.13, ΠΕ17.14 και ΤΕ16, για ένταξη στους πίνακες αναπληρωτών και ωρομίσθιων εκπαιδευτικών και στους πίνακες διορισμών σχολ. έτους 2012-2013, σύμφωνα με τις διατάξεις του άρθρου 9 του Ν. 3848/2010 (ΦΕΚ 71/19.5.2010 τ. Α΄). β) Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος εμπειροτεχνών ιδιωτών για την ένταξη σε πίνακα μουσικών ειδικεύσεων ωρομισθίων για πρόσληψη στα Μουσικά Σχολεία για το σχολικό έτος 2012-2013.


http://www.pde.gr/index.php?page=4916

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159501
  • Σύνολο θεμάτων: 19211
  • Σε σύνδεση σήμερα: 322
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 6
Επισκέπτες: 195
Σύνολο: 201

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.083 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.