*

Αποστολέας Θέμα: Σύστημα Πιστοποίησης Εκπαιδευτικής Επάρκειας Εκπαιδευτών Ενηλίκων της Μη Τυπικής  (Αναγνώστηκε 859422 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος tam tam

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 990
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλημέρα ξέρει κανείς τι γίνεται όταν λήξει η πιστοποίηση?
Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος @@

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 414
    • Προφίλ
Το διάβασα. . Σε ευχαριστώ πάντως. . Μάλλον από τι πολύ διάβασμα εσύ έχεις φορτώσει. . Χαλάρωσε λίγο.  Ασχολούμαι με το δεύτερο πτυχιο μου κ μεταπτυχιακό. . Καλή συνέχεια στο διάβασμα σου

ναι με αυτά που διαβάζω εδω μέσα φορτώνομαι

Αποσυνδεδεμένος effiet

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 608
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Είχαν υποσχεθεί ότι θα κάνουν πιστοποιημένα σεμινάρια για όσους είχαν παραπεμφθεί σε αυτά και από ότι βλέπω έβγαλαν απευθείας εξετάσεις για όσους έχουν ήδη 150 ώρες, τι να πει κανείς...από αύριο θα τρέξω να μαζέψω τη χαρτούρα να στείλω τροποποιητική μιας και έχω πια πάνω από 150 ώρες στην εκπαίδευση ενηλίκων, αν και το βρίσκω δύσκολο να μου την ελέγξουν, από εκεί και πέρα μικροδιδασκαλία χωρίς σεμινάριο ο θεός βοηθός ή θα αναγκαστώ εφόσον κοιτάξουν την αίτηση πριν τις εξετάσεις (απίστευτα δύσκολο) να σκάσω 400 ευρώ που δεν έχω για σεμινάριο μπας και περάσω... Όσοι δεν έκαναν ακόμα 150 ώρες τι να πω ας ελπίσουμε να μην τους εξαπάτησε ο ΕΟΠΠΕΠ και να βγουν τα σεμινάρια!       

Καλημέρα, παιδιά. Κι εγώ είχα κάνει αίτηση πέρσι τον Οκτώβριο και δεν είδα πουθενά να βγάλανε ανακοίνωση για το δικό τους σεμινάριο. Εν τω μεταξύ, αυτά τα σεμινάρια που γίνονται από ιδιωτικούς φορείς δε μετράνε λένε. Πήρα σήμερα τηλ και ρώτησα. Πότε πρέπει να περιμένουμε τον ΕΟΠΠΕΠ να ανακοινώσει σεμινάρια;

Αποσυνδεδεμένος menmas

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 357
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ......................
    • Προφίλ
Καλημέρα, παιδιά. Κι εγώ είχα κάνει αίτηση πέρσι τον Οκτώβριο και δεν είδα πουθενά να βγάλανε ανακοίνωση για το δικό τους σεμινάριο. Εν τω μεταξύ, αυτά τα σεμινάρια που γίνονται από ιδιωτικούς φορείς δε μετράνε λένε. Πήρα σήμερα τηλ και ρώτησα. Πότε πρέπει να περιμένουμε τον ΕΟΠΠΕΠ να ανακοινώσει σεμινάρια;
   

τι σου απάντησε ο εοππεπ που τον πηρες τηλέφωνο; είπαν ποτε θα βγουν σεμινάρια;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος theo1985

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 39
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Ερώτηση που σίγουρα κάπου εδώ μέσα έχει απαντηθεί...Οι 150 ώρες διδασκαλίες σε εκπαίδευση ενηλίκων αρκούν για να πάει κάποιος απευθείας σε εξετάσεις και να γλυτώσει το σεμινάριο;

Αποσυνδεδεμένος bomb

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 716
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Ερώτηση που σίγουρα κάπου εδώ μέσα έχει απαντηθεί...Οι 150 ώρες διδασκαλίες σε εκπαίδευση ενηλίκων αρκούν για να πάει κάποιος απευθείας σε εξετάσεις και να γλυτώσει το σεμινάριο;

ΝΑΙ

Αποσυνδεδεμένος JimP

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 297
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλημέρα, παιδιά. Κι εγώ είχα κάνει αίτηση πέρσι τον Οκτώβριο και δεν είδα πουθενά να βγάλανε ανακοίνωση για το δικό τους σεμινάριο. Εν τω μεταξύ, αυτά τα σεμινάρια που γίνονται από ιδιωτικούς φορείς δε μετράνε λένε. Πήρα σήμερα τηλ και ρώτησα. Πότε πρέπει να περιμένουμε τον ΕΟΠΠΕΠ να ανακοινώσει σεμινάρια;

Προς το παρόν όμως δεν έχουν βγάλει σεμινάρια και όσοι δεν είχαν 150 ώρες ή δεν έκαναν τροποποιητική όπως εγώ που έχω πάνω από 150 τώρα (όχι πριν 2 χρόνια που έστειλα την αίτηση με τα 120 ευρώ), δεν ξέρουν πότε και αν θα γίνουν. Αυτό που παρατηρώ είναι ότι ουσιαστικά προσπαθούν να σπρώξουν όσους έχουν 150 και άνω στο να παρακολουθήσουν τα διάφορα σεμινάρια που βγαίνουν από τα ιδιωτικά ΚΕΚ τα οποία κοστίζουν περί τα 350 - 400 ευρώ. Προσωπικά κρατήθηκα και δεν έδωσα 30 ευρώ για τροποποιητική γιατί "φοβάμαι" τι θα συναντήσω στη μικροδιδασκαλία, αν και 5 χρόνια εκπαιδευτικός δεν γνωρίζω τι  απαιτήσεις θα έχουν και πόσο αυστηροί θα είναι οι εξεταστές σε κάτι τέτοιο. Ποια είναι η άποψή σας; Αξίζει τον κόπο να δώσει κάποιος εξετάσεις με πάνω από 150 ώρες χωρίς σεμινάριο; Προσωπικά σκέφτομαι να το ρισκάρω, αρκεί να μου εγκρίνουν την τροποποιητική που θα τους στείλω γιατί δεν έχω 400 ευρώ να δώσω, φαντάζομαι και οι περισσότεροι από εμάς.     

Αποσυνδεδεμένος Πληροφορική

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 76
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
ALERT ΓΙΑ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ Η ΠΑΡΑΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΗ!

Ο ΕΟΠΠΕΠ ποτέ δεν είπε και ΔΕΝ ΘΑ ΒΓΑΛΕΙ ΔΙΚΑ ΤΟΥ ΣΕΜΙΝΑΡΙΑ. Και αυτή η κυβέρνηση (η χειρότερη λαιλαπα που περασε ποτε) όπως όλες δίνουν ψωμάκι στους ΚΕΚαρχες (απλά λιγότερο..) και σε "μαγαζιά-παραμάγαζα" καθηγητών πανεπιστημίων ή επιμελητηριών κλπ για να συνεχίσουν να βγάζουν χρήμα στις πλάτες όποιου τρέχει διαχρονικά.. είτε για πιστοποίηση στην ειδική αγωγή παλιοτερα (τρελά φράγκα έβγαλαν τα παραμάγαζα), είτε στην εκπαιδευση ενηλικων τώρα (πάλι θα φάνε καλά), είτε με τα vouchers ανεργων (καλό φαγάκι εφαγαν και τρώνε ακόμα), είτε με την εξειδίκευση στην πολυπολιτισμική εκπαίδευση (η επόμενη τρελή πηγη χρημάτων του ΚΕΚ-ΙΕΚαρχών).

Το ευτύχημα είναι πως με ΟΔΗΓΙΕΣ ΚΑΙ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΟΠΠΕΠ σας μεταφέρω πως ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ 150 ώρες διδασκαλίας σε εκπαιδευση ενηλικων για ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ ΣΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ "Πιστοποίησης Εκπαιδευτικής Επάρκειας Εκπαιδευτών Ενηλίκων της Μη Τυπικής Εκπαδευσης" που ενδιαφέρει εδώ ΑΡΚΕΙ:
1) Να βρείτε ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΙΕΚ/ΚΕΚ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΑΝΗΚΕΙ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟ ΦΟΡΕΑ! π.χ ΕΚΠΑ, Εμπορικό Επιμελητήριο Γαστούνης, Δήμος Διακοφτού, Πανεπιστήμιο Ιωαννινων κλπ! ΟΧΙ ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΚΕΚ/ΙΕΚ! ΔΕΝ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΕΤΑΙ! ΟΠΟΤΕ ΠΡΟΣΟΧΗ πρεπει να ανήκει σε δημόσιο φορεα!
2) Αφού το βρείτε ΧΡΕΙΑΖΕΣΤΕ ΜΟΝΟ 100 ώρες επιμόρφωσης! ΟΧΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ!! Αν π.χ έχετε ήδη 40 ώρες επιμόρφωσης στην Εκπ. Ενηλικων (από ΔΗΜΟΣΙΟ ΦΟΡΕΑ και μόνο) τοτε χρειάζεστε μονο αλλες 60!!
3) Ο ΕΟΠΠΕΠ στην ελευθερη αγορά ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΒΑΛΕΙ ΠΛΑΦΟΝ στα λεφτά που ζητούν τα "μαγαζια" για να σας επιμορφώσουν! Ετσι ακριβώς μου το είπαν.

ΑΡΑ.. Βρισκετε το πιο φθηνό επιμορφωτικό κεντρο (ΔΗΜΟΣΙΟΥ ΦΟΡΕΑ επαναλαμβάνω..) και κάνετε ΜΟΝΟ ΟΣΕΣ ΩΡΕΣ σας λείπουν για να συμπληρώσετε τις 100.. Και μετά πάτε και κατευθείαν σας αλλάζουν το status στο σύστημα.. ώστε να φαινεται πως μπορείτε να συμμετέχετε στις επόμενες εξετάσεις πιστοποίησης..

ΑΥΤΑ..

Αποσυνδεδεμένος kakar

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 477
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠE0402
    • Προφίλ
Ξεχασες ομως να πεις οτι δεν αρκει μονο να κανεις σεμιναριο 100 ωρων σε δημοσιο φορεα αλλα και να εισαι μελος στο Εισαγωγικο Μητρωο η σε ενα αλλο μητρωο. Αν εχεις τη δυνατοτητα να γραφτεις σε καποιο  τοτε ναι ειναι νομιμο ,αν ομως δεν εισαι σε μητρωο δεν δικαιουσαι να πας κατευθειαν σε εξετασεις.
Δειτε τις διευκρινησεις.

http://www.eoppep.gr/index.php/el/announcements/858-dieukriniseis_program_ekpaideusis
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 21, 2016, 06:21:14 μμ από kakar »

Αποσυνδεδεμένος solero

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 816
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Καλημέρα!Εγώ που έχω 150+ ώρες στην εκπαίδευση ενηλίκων και κάνω αίτηση τώρα για να εισαχθώ στο μητρώο προλαβαίνω να δόσω εξετάσεις το Νοέμβρη?Θα ελέγξουν την αίτηση μου σύντομα ή θα πάω για επόμενη εξεταστική?

Αποσυνδεδεμένος rethimno

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 85
    • Προφίλ
Η ανακοινωσεις του ΕΟΠΠΕΠ ερχονται να επιβεβαιωσουν οτι υπαρχει τροπος να συμμετεχεις στις εξετασεις οπως ειχα αναφερει και στο παρελθον χωρις να εχεις τις 150 ωρες καθως και να αποδειξει οτι υπαρχουν καποιες δομες που δουλευουν μεθοδικα....
απο εδω και μετα συναδελφοι να ειστε ετοιμοι να υποδεχθειτε πληθος σεμιναριων αφου πλεον η διαδρομη που οδηγει εξετασεις χωρις τις 150 ωρες  ειναι γνωστη....
καλη μας μερα....


Εξετάσεις Πιστοποίησης Εκπαιδευτικής Επάρκειας Εκπαιδευτών Ενηλίκων της μη Τυπικής Εκπαίδευσης, 1ης περιόδου 2016.

Ο Εθνικός Οργανισμός Πιστοποίησης Προσόντων και Επαγγελματικού Προσανατολισμού #(Ε.Ο.Π.Π.Ε.Π.) ανακοινώνει την έναρξη της διαδικασίας διεξαγωγής των Εξετάσεων Πιστοποίησης Εκπαιδευτικής Επάρκειας Εκπαιδευτών Ενηλίκων της Μη Τυπικής Εκπαίδευσης, 1ης περιόδου 2016.
Ημερομηνίες εξετάσεων #Θεωρητικού και #Πρακτικού Μέρους
Σάββατο 26-11-2016
Κυριακή 27-11-2016
Σάββατο 03-12-2016
Κυριακή 04-12-2016
Σάββατο 10-12-2016
Κυριακή 11-12-2016
Σάββατο 17-12-2016
Κυριακή 18-12-2016

Σύμφωνα  με την ανακοίνωση #ΕΟΠΠΕΠ: http://www.eoppep.gr/images/Anakoinwseis/Dieukriniseis_programmata_ekpaideuton.pdf
δίνεται η δυνατότητα σε υποψηφίους που δεν διαθέτουν επαγγελματική εμπειρία 150 ωρών ή πιστοποιημένο σεμινάριο στην #Εκπαίδευση #Ενηλίκων να συμμετάσχουν απευθείας στις εξετάσεις του ΕΟΠΠΕΠ αν καλύπτεται η  έξης προϋπόθεση:
• Να έχουν ολοκληρώσει επιτυχώς προγράμματα εκπαίδευσης εκπαιδευτών φορέων που ανήκουν στο δημόσιο και ευρύτερο δημόσιο τομέα, διάρκειας τουλάχιστον 100 ωρών

ΚΑΙ

• Να είναι ενταγμένοι στο Εισαγωγικό Μητρώο Εκπαιδευτών Ενηλίκων, σύμφωνα με τα οριζόμενα στην αριθ. 113613/3.11.2006 Κ.Υ.Α. (ΦΕΚ 1700/ Β΄) με θέμα: Τροποποίηση της αριθ. 113172/2005 (ΦΕΚ1593/Β΄) κοινής υπουργικής απόφασης των Υπουργών Οικονομίας και Οικονομικών και Απασχόλησης και Κοινωνικής Προστασίας περί Συστήματος Πιστοποίησης Εκπαιδευτών Ενηλίκων ή και σε άλλα Μητρώα Εκπαιδευτών.

Σαν αποτέλεσμα αυτού οι υποψήφιοι που δεν διαθέτουν την  επαγγελματική εμπειρία 150 ωρών οδηγούνται κατευθείαν σε εξετάσεις πιστοποίησης αν είναι ενταγμένοι σε ένα Μητρώο #Εκπαιδευτών δημόσιου φορέα και έχουν παρακολουθήσει σεμινάριο στην εκπαίδευση ενηλίκων άνω των 100 ωρών από #Δημόσιο και Ευρύτερο #Δημόσιο τομέα το οποίο δεν απαιτείται να είναι πιστοποιημένο.

Το #ΚΕΚ #Τεχνικές Σχολές του 3Επιμελητηρίου #Ηρακλείου, έχοντας ολοκληρώσει ήδη με μεγάλη επιτυχία επτά κύκλους σεμιναρίων, με τεράστια επιτυχία των αποφοίτων του στις εξετάσεις του ΕΟΠΠΕΠ, διοργανώνει σεμινάρια #Εκπαίδευσης #Εκπαιδευτών #Ενηλίκων στις παρακάτω πόλεις:
Aθήνα: 30 Σεπτεμβρίου, 1,2 Οκτωβρίου και 8,9 Οκτωβρίου
Θεσσαλονίκη: 30 Σεπτεμβρίου, 1,2 Οκτωβρίου και 8,9 Οκτωβρίου
Πάτρα: 30 Σεπτεμβρίου, 1,2 Οκτωβρίου και 8,9 Οκτωβρίου
Ιωάννινα: 14,15,16 Οκτωβρίου και 22,23 Οκτωβρίου
Λάρισα: 14,15,16 Οκτωβρίου και 22,23 Οκτωβρίου
Καβάλα: 14,15,16 Οκτωβρίου και 22,23 Οκτωβρίου
Αθήνα: 21,22,23 Οκτωβρίου και 29,30 Οκτωβρίου
Αγρίνιο: 21,22,23 Οκτωβρίου και 29,30 Οκτωβρίου
Καλαμάτα: 21,22,23 Οκτωβρίου και 29,30 Οκτωβρίου
Λαμία 4,5,6 Νοεμβρίου και 12,13 Νοεμβρίου
Κοζάνη: 4,5,6 Νοεμβρίου και 12,13 Νοεμβρίου
Αλεξανδρούπολη: 4,5,6 Νοεμβρίου και 12,13 Νοεμβρίου
Ρόδος: 4,5,6 Νοεμβρίου και 12,13 Νοεμβρίου
Ηράκλειο: 18,19,20 Νοεμβρίου, 26,27 Νοεμβρίου

Κόστος: #470 € ανά συμμετοχή.
Παρέχονται #ειδικές #εκπτώσεις 10%: Σε μέλη της Επιστημονικής Ένωσης Εκπαίδευσης Ενηλίκων, άνεργους, σε εγγραφές γκρουπ άνω των 3 ατόμων και σε όσους καταβάλουν τουλάχιστον 50% της συμμετοχής 2 εβδομάδες πριν από την έναρξη του σεμιναρίου. Οι εκπτώσεις δεν παρέχονται αθροιστικά. Παρέχεται και η δυνατότητα εξόφλησης σε δόσεις, γίνονται δεκτές πληρωμές και με πιστωτική κάρτα.
Πληροφορίες: #ΚΕΚ #Τεχνικές #Σχολές #Επιμελητηρίου #Ηρακλείου, Κορωναίου 9, 71202, Ηράκλειο Κρήτης, Τηλ.: 2810302730, 2810302735, e-mail: info@katartisi.gr, fb: www.facebook.com/KekTechnikesScholes, web:www.katartisi.gr

Αποσυνδεδεμένος eirinix

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 55
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλημέρα, θα μπορούσε να μου απαντήσει κάποιος? εχω μπερδευτεί, εγω είμαι ενταγμένη στο εισαγωγικό μητρώο το πρώην εκεπις τότε στο σύστημα είχα καταχωρήσει οτι είχα 150 ώρες οπότε και μπήκα, χωρίς να έχω παρακολουθήσει κάποιο σεμινάριο. Τώρα έχω 2000 ώρες και έχω κάνει σεμινάριο στην εκπαίδευση ενηλίκων 350 ωρών απο ιδιωτικό κεκ πιστοποιημένο απο το εοππεπ. Θα πάω κατευθείαν για εξετάσεις? πρέπει να παρακολουθήσω κάποιο σεμινάριο απο δημόσιο φορέα? Όταν θα κάνω τα χαρτια μου , θα πρέπει στο χαρτοφυλάκιο μου και τα άλλα προσόντα ή θα πάω μόνο με αυτα τα ήδη στοιχεία που είχα καταχωρήσει το 2007? Είναι υποχρεωτικό πχ να βάλω και την παιδαγωγική επάρκεια που έχω? ή θα δώσω 60 € και θα τα στείλω κατευθείαν?

Αποσυνδεδεμένος menmas

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 357
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ......................
    • Προφίλ
Καλημέρα, θα μπορούσε να μου απαντήσει κάποιος? εχω μπερδευτεί, εγω είμαι ενταγμένη στο εισαγωγικό μητρώο το πρώην εκεπις τότε στο σύστημα είχα καταχωρήσει οτι είχα 150 ώρες οπότε και μπήκα, χωρίς να έχω παρακολουθήσει κάποιο σεμινάριο. Τώρα έχω 2000 ώρες και έχω κάνει σεμινάριο στην εκπαίδευση ενηλίκων 350 ωρών απο ιδιωτικό κεκ πιστοποιημένο απο το εοππεπ. Θα πάω κατευθείαν για εξετάσεις? πρέπει να παρακολουθήσω κάποιο σεμινάριο απο δημόσιο φορέα? Όταν θα κάνω τα χαρτια μου , θα πρέπει στο χαρτοφυλάκιο μου και τα άλλα προσόντα ή θα πάω μόνο με αυτα τα ήδη στοιχεία που είχα καταχωρήσει το 2007? Είναι υποχρεωτικό πχ να βάλω και την παιδαγωγική επάρκεια που έχω? ή θα δώσω 60 € και θα τα στείλω κατευθείαν?

με την επιφύλαξη γιατι δεν έχω διαβάσει την νεα ανακοίνωση, (εννολω δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι απο την τελευταία φορά που έγιναν εξετάσεις πιστοποίησης το 2015) , θα συμπληρώσεις ότι έχεις απο πτυχια, πιστοποιητικα κτλ κτλ στην ον λαιν αιτηση. θα πληρώσεις κ το παράβολο των απαυθείας εξετάσεων κ τέλος θα ταχυδρομισεις όλα όσα έγραψες στην ον λαιν αιτηση.  αυτόι θα ελέγξουν την αίτηση, κ θα εφοσόν όλα είναι σωστά θα αλλάξει το στατους κ θα λεει οτι θα πας κατευθειαςν εξετάσεις.   

παλια αυτό ήθελε ένα χρόνο να γίνει!τώρα πως θα τα κάνουν όλα τοσο σύντομα δεν ξέρω. πχ για το 2015 αυτοι που έδιναν εξετάσεςι είχαν κάνει την αίτηση το 2014!!!

Αποσυνδεδεμένος newteacher1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 377
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Ξέρετε πως μπορεί να γραφτεί κάποιος στο εισαγωγικό μητρώο; Γίνεται;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158554
  • Σύνολο θεμάτων: 19199
  • Σε σύνδεση σήμερα: 575
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 21
Επισκέπτες: 366
Σύνολο: 387

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.104 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.