*

Αποστολέας Θέμα: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012  (Αναγνώστηκε 56412 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος penro

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 37
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Απάντηση #560 στις: Νοέμβριος 02, 2011, 10:00:51 πμ »
Καλημερα.. Εμαθα απο πηγη εκ των εσω, πως δεν προκειται φετος να παρει επιλαχοντες. Οσους παρει απο την αρχη και τελος μετα. Ας μεινουν θεσεις κενες. Με τη λογικη πως αν μεινει καποια θεση κενη, θα ειναι δυσκολο μετα να ξανατρεξουν το προγραμμα, λογω της πολλαπλης επιλογης πολεων που εχει γινει.

Επιπλεον μου ειπαν πως σε καμια βδομαδα μετα τη ληξη των ενστασεων να περιμενουμε τα τελικα αποτελεσματα, και εγγραφες για δυο εβδομαδες μετα. Καπως ετσι.

Παντως για επιλαχοντες μου ειπαν πολυ δυσκολο...
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 02, 2011, 11:58:19 πμ από penro »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:38:54 »

Αποσυνδεδεμένος balder

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 45
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Απάντηση #561 στις: Νοέμβριος 02, 2011, 12:29:19 μμ »
Επιπλεον μου ειπαν πως σε καμια βδομαδα μετα τη ληξη των ενστασεων να περιμενουμε τα τελικα αποτελεσματα, και εγγραφες για δυο εβδομαδες μετα. Καπως ετσι.

Οταν λες εγγραφες για δυο βδομαδες μετα τι εννοεις; Θα ξεκινησουν δυο βδομαδες μετα (τα αποτελεσματα ή τις ενστασεις;) ή θα διαρκεσουν δυο βδομαδες;

Αποσυνδεδεμένος mirror

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 82
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Απάντηση #562 στις: Νοέμβριος 02, 2011, 01:03:54 μμ »
Επιπλεον μου ειπαν πως σε καμια βδομαδα μετα τη ληξη των ενστασεων να περιμενουμε τα τελικα αποτελεσματα, και εγγραφες για δυο εβδομαδες μετα. Καπως ετσι.

Οταν λες εγγραφες για δυο βδομαδες μετα τι εννοεις; Θα ξεκινησουν δυο βδομαδες μετα (τα αποτελεσματα ή τις ενστασεις;) ή θα διαρκεσουν δυο βδομαδες;
Να ρωτησω..αυτοι οι πινακες με τα αποτελεσματα περιλαμβανουν και τα ατομα που εχουν εισαχθει μα το 24μηνο ή 30μηνο?

Αποσυνδεδεμένος ion_04

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 61
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Απάντηση #563 στις: Νοέμβριος 02, 2011, 04:20:04 μμ »
Καλημερα.. Εμαθα απο πηγη εκ των εσω, πως δεν προκειται φετος να παρει επιλαχοντες. Οσους παρει απο την αρχη και τελος μετα. Ας μεινουν θεσεις κενες. Με τη λογικη πως αν μεινει καποια θεση κενη, θα ειναι δυσκολο μετα να ξανατρεξουν το προγραμμα, λογω της πολλαπλης επιλογης πολεων που εχει γινει.

Επιπλεον μου ειπαν πως σε καμια βδομαδα μετα τη ληξη των ενστασεων να περιμενουμε τα τελικα αποτελεσματα, και εγγραφες για δυο εβδομαδες μετα. Καπως ετσι.

Παντως για επιλαχοντες μου ειπαν πολυ δυσκολο...

Πάντως, στον Κ.Α.Υ αναφέρει:
"Συμπλήρωση κενών θέσεων που τυχόν προκύψουν ανά πόλη, κλάδο και ειδικότητα (δηλ. από επιτυχόντες που δεν έκαναν εμπρόθεσμα εγγραφή), γίνεται από το Συμβούλιο της Σχολής μετά από εισήγηση της ΕΑΥ, μετά από την λήξη προθεσμίας εγγραφής, σύμφωνα με τη σειρά κατάταξης των υποψηφίων στον Πίνακα μη Εισαγομένων ανά κλάδο και ειδικότητα και τη σειρά πόλης προτίμησης. Επισημαίνεται ότι δεν γίνεται συμπλήρωση κενών θέσεων παρά μόνο στην περίπτωση όπου ο αριθμός των εγγραφέντων σπουδαστών είναι μικρότερος από τον αριθμό που προβλέπεται από στην προκήρυξη ανά πόλη, κλάδο και ειδικότητα."

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:38:54 »

Αποσυνδεδεμένος penro

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 37
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Απάντηση #564 στις: Νοέμβριος 02, 2011, 05:35:59 μμ »
Σας λεω ακριβως αυτα που μου ειπαν.
Δεν ξερω κατι συγκεκριμενο για 24μηνο ή 30μηνο.
Απο οτι καταλαβα μετα τις 15 Νοεμβρη ανακοινωνουν ονοματα και αρχιζουν εγγραφες , και γυρω στις 30 να αρχισουν μαθηματα.
Του ανεφερα αυτο που ειχα διαβασει στον ΚΑΥ, το αποσπασμα που αναφερετε και εσεις παραπανω, αλλα μου ειπε οτι θα δημιουργηθουν προβληματα, νεας επανακαταξης που θα καθυστερησει ακομα περισσοτερα τα αποτελεσματα.

Τι αλλο καταλαβα;...Απλα δεν τους καιγεται καρφι τι θα γινει με τα προγραμματα αυτα. Γιατι τα αποτελεσματα που εχουμε μεχρι τωρα, με τα μορια μας δλδ, τα ειχαν βγαλει πολυ νωριτερα. ΟΣον αφορα τις ενστασεις, οποιος παει να ενισταθει για το γνησιο της υπογραφης, απλα παει να χασει το 50€. Εχουν  (η επιτροπη αξιολογησης) σαφη αποψη για το θεμα αυτο. Λιγες ενστασεις περιμενουν να ειναι "σοβαρες".

Αποσυνδεδεμένος Gianis90

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 272
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Απάντηση #565 στις: Νοέμβριος 02, 2011, 09:54:13 μμ »
Καλημερα.. Εμαθα απο πηγη εκ των εσω, πως δεν προκειται φετος να παρει επιλαχοντες. Οσους παρει απο την αρχη και τελος μετα. Ας μεινουν θεσεις κενες. Με τη λογικη πως αν μεινει καποια θεση κενη, θα ειναι δυσκολο μετα να ξανατρεξουν το προγραμμα, λογω της πολλαπλης επιλογης πολεων που εχει γινει.

Επιπλεον μου ειπαν πως σε καμια βδομαδα μετα τη ληξη των ενστασεων να περιμενουμε τα τελικα αποτελεσματα, και εγγραφες για δυο εβδομαδες μετα. Καπως ετσι.

Παντως για επιλαχοντες μου ειπαν πολυ δυσκολο...

Πάντως, στον Κ.Α.Υ αναφέρει:
"Συμπλήρωση κενών θέσεων που τυχόν προκύψουν ανά πόλη, κλάδο και ειδικότητα (δηλ. από επιτυχόντες που δεν έκαναν εμπρόθεσμα εγγραφή), γίνεται από το Συμβούλιο της Σχολής μετά από εισήγηση της ΕΑΥ, μετά από την λήξη προθεσμίας εγγραφής, σύμφωνα με τη σειρά κατάταξης των υποψηφίων στον Πίνακα μη Εισαγομένων ανά κλάδο και ειδικότητα και τη σειρά πόλης προτίμησης. Επισημαίνεται ότι δεν γίνεται συμπλήρωση κενών θέσεων παρά μόνο στην περίπτωση όπου ο αριθμός των εγγραφέντων σπουδαστών είναι μικρότερος από τον αριθμό που προβλέπεται από στην προκήρυξη ανά πόλη, κλάδο και ειδικότητα."

πολύ σωστά....προβλεπεται συμπληρωση κενων για φετος..οτι θελουν κανουν δηλαδη;;;ειναι για γελια οι συγκεκριμενοι, μονο τα ευρω τους νοιαζουν......ζωα

Αποσυνδεδεμένος vasileios

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 192
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Απάντηση #566 στις: Νοέμβριος 02, 2011, 10:01:32 μμ »
Πάντως το πρόγραμμα  συστηματικά συρρικνώνεται την τελευταία διετία: πρόπερσι άρχισε οκτώβριο, περυσι νοέμβριο, φέτος καλό Δεκέμβρη. Μάλλον το κάνουν εξαμηνιαίο (με πολύ έντεχνο τρόπο)! Μόνο τυπικά θα είναι τα 2 εξάμηνα, για να εισπράξουν τα 2 200αρια!
"Δάσκαλε, δεν είμαι δοχείο να με γεμίσεις. Είμαι σπίρτο να με ανάψεις..." (Ι. Κακριδής)

Αποσυνδεδεμένος penro

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 37
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Απάντηση #567 στις: Νοέμβριος 02, 2011, 10:29:22 μμ »

πολύ σωστά....προβλεπεται συμπληρωση κενων για φετος..οτι θελουν κανουν δηλαδη;;;ειναι για γελια οι συγκεκριμενοι, μονο τα ευρω τους νοιαζουν......ζωα

γι αυτο το ειπα...! , γιατι πρεπει να το κυνηγησουμε για τους επιλαχοντες αφου ενδιαφερομαστε!

Αποσυνδεδεμένος sia30

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 64
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Απάντηση #568 στις: Νοέμβριος 03, 2011, 09:32:00 μμ »
Σας λεω ακριβως αυτα που μου ειπαν.
Δεν ξερω κατι συγκεκριμενο για 24μηνο ή 30μηνο.
Απο οτι καταλαβα μετα τις 15 Νοεμβρη ανακοινωνουν ονοματα και αρχιζουν εγγραφες , και γυρω στις 30 να αρχισουν μαθηματα.
Του ανεφερα αυτο που ειχα διαβασει στον ΚΑΥ, το αποσπασμα που αναφερετε και εσεις παραπανω, αλλα μου ειπε οτι θα δημιουργηθουν προβληματα, νεας επανακαταξης που θα καθυστερησει ακομα περισσοτερα τα αποτελεσματα.

Τι αλλο καταλαβα;...Απλα δεν τους καιγεται καρφι τι θα γινει με τα προγραμματα αυτα. Γιατι τα αποτελεσματα που εχουμε μεχρι τωρα, με τα μορια μας δλδ, τα ειχαν βγαλει πολυ νωριτερα. ΟΣον αφορα τις ενστασεις, οποιος παει να ενισταθει για το γνησιο της υπογραφης, απλα παει να χασει το 50€. Εχουν  (η επιτροπη αξιολογησης) σαφη αποψη για το θεμα αυτο. Λιγες ενστασεις περιμενουν να ειναι "σοβαρες".
υπαρχει και η περιπτωση μαθηματα και εγγραφες να ξεκινησουν ταυτοχρονα, κατι τετοιο εγινε τουλαχιστον περσι στην εναρξη του β εξαμηνου

Αποσυνδεδεμένος christina09

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 17
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Απάντηση #569 στις: Νοέμβριος 03, 2011, 11:20:17 μμ »
Eπειδή κι εγώ λίγο μπερδεύτηκα το α εξάμηνο θα ξεκινήσει περίπου τέλη Νοέμβρη και τελειώνει πότε?Φεβρουάριο?Και το Β εξάμηνο τελειώνει πότε?Ιούνιο?Παίζει να τραβήξει και το καλοκαίρι εφόσον ξεκινάνε τόσο αργά τα μαθήματα? Παρακαλώ οι παλαιότεροι τα φώτα τους!!!! :)

Αποσυνδεδεμένος vasileios

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 192
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Απάντηση #570 στις: Νοέμβριος 03, 2011, 11:36:15 μμ »
Κάπως έτσι είναι όπως τα υπολογίζεις. Το β εξάμηνο πέρυσι τελείωσε λίγο πριν τις 20 Ιουνίου. Γενικά φροντίζουν να δίνουν το πιστοποιητικό ως τότε, προκειμένου να προλάβουν να το καταθέσουν για τις αιτήσεις ένταξης σε πίνακες αναπληρωτών. Φαντάζομαι το ίδιο θα γίνει και φέτος.
"Δάσκαλε, δεν είμαι δοχείο να με γεμίσεις. Είμαι σπίρτο να με ανάψεις..." (Ι. Κακριδής)

Αποσυνδεδεμένος christina09

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 17
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Απάντηση #571 στις: Νοέμβριος 04, 2011, 08:44:58 πμ »
Κάπως έτσι είναι όπως τα υπολογίζεις. Το β εξάμηνο πέρυσι τελείωσε λίγο πριν τις 20 Ιουνίου. Γενικά φροντίζουν να δίνουν το πιστοποιητικό ως τότε, προκειμένου να προλάβουν να το καταθέσουν για τις αιτήσεις ένταξης σε πίνακες αναπληρωτών. Φαντάζομαι το ίδιο θα γίνει και φέτος.

Σ'ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου!Ουσιαστικά είναι ένα εξάμηνο, τυπικά είναι δύο. Βγαίνουν όμως οι 14 εβδομάδες για κάθε εξάμηνο που ζητά το υπουργείο?Κάπου είχα διαβάσει ότι με λιγότερες εβδομάδες ανα εξάμηνο θεωρείτει ημιτελές και δεν γίνονται εξετάσεις.

Αποσυνδεδεμένος vasileios

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 192
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Απάντηση #572 στις: Νοέμβριος 04, 2011, 09:04:13 πμ »
Σε αυτό δεν μπορώ να σου απαντήσω με σιγουριά, ωστόσο πιστεύω ότι θα φροντίσουν να το μπαλώσουν με κάποιο τρόπο (εξάντληση διδακτικών εβδομάδων, π.χ. δεν θα υπάρχει κενό μεταξύ εξεταστικής και β εξαμήνου ή ίσως συρρίκνωση διάρκειας εξεταστικης π.χ. διπλά μαθήματα σε 1 μέρα. Γενικά, αν θέλουν θα βρουν τρόπο, είναι σχετικά ευρηματικοί.
"Δάσκαλε, δεν είμαι δοχείο να με γεμίσεις. Είμαι σπίρτο να με ανάψεις..." (Ι. Κακριδής)

Αποσυνδεδεμένος christina09

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 17
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Απάντηση #573 στις: Νοέμβριος 04, 2011, 02:34:15 μμ »
Σε αυτό δεν μπορώ να σου απαντήσω με σιγουριά, ωστόσο πιστεύω ότι θα φροντίσουν να το μπαλώσουν με κάποιο τρόπο (εξάντληση διδακτικών εβδομάδων, π.χ. δεν θα υπάρχει κενό μεταξύ εξεταστικής και β εξαμήνου ή ίσως συρρίκνωση διάρκειας εξεταστικης π.χ. διπλά μαθήματα σε 1 μέρα. Γενικά, αν θέλουν θα βρουν τρόπο, είναι σχετικά ευρηματικοί.

 ;D ;D ;D καλά είναι απίστευτοι! Για Χριστούγεννα και Πάσχα είναι από 2 εβδομάδες κλειστά ή όχι?Δεν βγαίνουν με τίποτα λέμε!!!! ;D

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159853
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 650
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 6
Επισκέπτες: 618
Σύνολο: 624

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.099 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.