*

Αποστολέας Θέμα: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012  (Αναγνώστηκε 58020 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Julia_

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 80
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Απάντηση #686 στις: Νοέμβριος 21, 2011, 10:27:23 πμ »
καλημέρα! ενημερώθηκα από την γραμματεία ότι δεν είναι σίγουρο ότι θα ξεκινήσουν τα μαθήματα την Πέμπτη. Δεν ισχύει για όλα τα παραρτήματα.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:22:41 »

Αποσυνδεδεμένος aggeloni

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 43
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Απάντηση #687 στις: Νοέμβριος 21, 2011, 10:29:20 πμ »
Τι πιθανοτητες συγκεντρωνει το ενδεχομενο αμοιβαιας μεττεγγραφης μπορει ν απαντησει καποιος αν γνωριζει;;

Αποσυνδεδεμένος S_un

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Απάντηση #688 στις: Νοέμβριος 21, 2011, 11:20:20 πμ »
καλημέρα! ενημερώθηκα από την γραμματεία ότι δεν είναι σίγουρο ότι θα ξεκινήσουν τα μαθήματα την Πέμπτη. Δεν ισχύει για όλα τα παραρτήματα.

Θα μπορουσες να γινει λιγο πιο σαφης;;;; Ποια γραμματεια σε ενημερωσε;;;; και για πιο παραρτημα δεν ισχυει η εναρξη των μαθηματων την Πεμπτη.....

Και κατι αλλο...
Οποιοι εκαναν ηδη εγγραφη ας ρωτησουν αν δικαιουμαστε πασο... Σε τηλ που εκανα στο τμημα της Αθηνας, μου ειπε μια κυρια της γραμματειας οτι επειδη το πασο ειναι πλεον ηλεκτρονικο δεν τους εχουν δωσει οδηγιες τι θα ισχυσει ακομη για οσους φοιτησουν στα ΕΠΠΑΙΚ...

Αποσυνδεδεμένος rolls

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 112
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Απάντηση #689 στις: Νοέμβριος 21, 2011, 12:24:29 μμ »
Τι πιθανοτητες συγκεντρωνει το ενδεχομενο αμοιβαιας μεττεγγραφης μπορει ν απαντησει καποιος αν γνωριζει;;

Ελαχιστες εως καθολου οι πιθανοτητες μετεγγραφης....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:22:41 »

Αποσυνδεδεμένος aggeloni

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 43
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Απάντηση #690 στις: Νοέμβριος 21, 2011, 02:53:01 μμ »
Τι πιθανοτητες συγκεντρωνει το ενδεχομενο αμοιβαιας μεττεγγραφης μπορει ν απαντησει καποιος αν γνωριζει;;

Ελαχιστες εως καθολου οι πιθανοτητες μετεγγραφης....

Ακομη κι αμοιβαια;Κριμα...:(Με βαση τα φετινα δεδομενα ή δεν εχει υπαρξει ποτε τετοια περιπτωση;;

Αποσυνδεδεμένος xara_pde

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 29
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Απάντηση #691 στις: Νοέμβριος 21, 2011, 03:39:07 μμ »



Δε νομίζω ότι υπάρχει περίπτωση να γίνεται κάτι τέτοιο, ακόμα και με το νέο κανονισμό... Σε κάθε τέτοια περίπτωση θα δημιουργείται ντόμινο μετακινήσεων από πόλη σε πόλη! Το πιο πιθανό είναι (ΑΝ παίρνουν επιλαχόντες) να παίρνουν απευθείας άτομα από τον πίνακα των αποκλειομένων.

δεν υπάρχει περίπτωση να παρει επιλαχόντες. απλά δεν υπάρχει. καμια


Στο site της ΑΣΠΑΙΤΕ, στο Link των αποτελεσμάτων, έχουν προσθέσει ενημερώσεις για τα παρακάτω:

1.Αίτηση ανανέωσης εγγραφής στο ΕΠΠΑΙΚ       
2.Αίτηση ανανέωσης εγγραφής στο ΠΕΣΥΠ
3.Συμπλήρωση κενών θέσεων       
4.Έναρξη Μαθημάτων ΔΕ-ΤΕ (Τρίμηνο Πρόγραμμα)

http://www.aspete.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=529&Itemid=474&lang=el

Αποσυνδεδεμένος gpapage

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1313
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Απάντηση #692 στις: Νοέμβριος 21, 2011, 04:12:20 μμ »
Οπότε όσοι είστε οι επόμενοι επιλαχόντες στον πίνακα μη εισαγομένων περιμένετε από την επόμενη Δευτέρα ενημέρωση. Τεράστια βελτίωση και αυτή μαζί με τη δυνατότητα να δηλώνεις περισσότερες από μία πόλεις! Αν τα είχαν εφαρμόσει όλα αυτά νωρίτερα θα είχαν αποφευχθεί εκατοντάδες αδικίες στο παρελθόν... Ακριβώς αυτά τα δύο συζητούσαμε εδώ μέσα εδώ και χρόνια...

Αποσυνδεδεμένος ekpaideutikosPE19

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Απάντηση #693 στις: Νοέμβριος 21, 2011, 05:00:33 μμ »
Aggeloni θα με ενδιέφερε και μένα η περίπτωση αμοιβαίας μετεγγραφής. Έπαιρνα σήμερα τηλ στα κεντρικά της ΑΣΠΑΙΤΕ αλλά δεν βρήκα κάποιον για να ρωτήσω... Ξέρει κάποιος να απαντήσει με σιγουριά αν έχει συμβεί στο παρελθόν κάτι τέτοιο;

Αποσυνδεδεμένος gpapage

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1313
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Απάντηση #694 στις: Νοέμβριος 21, 2011, 05:02:22 μμ »
Aggeloni θα με ενδιέφερε και μένα η περίπτωση αμοιβαίας μετεγγραφής. Έπαιρνα σήμερα τηλ στα κεντρικά της ΑΣΠΑΙΤΕ αλλά δεν βρήκα κάποιον για να ρωτήσω... Ξέρει κάποιος να απαντήσει με σιγουριά αν έχει συμβεί στο παρελθόν κάτι τέτοιο;

Στο παρελθόν σίγουρα δεν γινόταν.

Αποσυνδεδεμένος HER2

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Απάντηση #695 στις: Νοέμβριος 21, 2011, 05:03:56 μμ »
παιδιά, sorry, δεν ξέρω αν έχει συζητηθεί αλλού το θέμα, αλλά θα ήθελα να ρωτήσω το εξής:
Τι γίνεται όταν κάποιος δουλεύει αναπληρωτής και εισάγεται σε άλλη πόλη στην ΑΣΠΑΙΤΕ?
ξέρει κανείς; Υπάρχει κάποια ρύθμιση;
αχ! αυτο προσπαθω να μαθω απο το πρωι , πηρα στο υπουργειο και δεν υπαρχει επισημη αποφαση. περιμενουν και αυτοι τη αποφαση της διευθυνσης γενικης παιδειας. θεωρητικα το προγραμμα ΕΠΠΑΚ αποτελει επιμορφωση και δεν υπαρχουν κυρωσεις οπως μου ειπε μια κυρια χ στο υπουργειο, δεν υπαρχει ομως συγκεκριμενη αποφαση για αναπληρωτες. αν τους πιεσουμε με τηλεφωνα ισως φιλοτιμηθουν να βγαλουν μια διευκρινηση αμεσα.

Αποσυνδεδεμένος Lothlorien

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 167
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Απάντηση #696 στις: Νοέμβριος 21, 2011, 05:08:47 μμ »
παιδιά, sorry, δεν ξέρω αν έχει συζητηθεί αλλού το θέμα, αλλά θα ήθελα να ρωτήσω το εξής:
Τι γίνεται όταν κάποιος δουλεύει αναπληρωτής και εισάγεται σε άλλη πόλη στην ΑΣΠΑΙΤΕ?
ξέρει κανείς; Υπάρχει κάποια ρύθμιση;
αχ! αυτο προσπαθω να μαθω απο το πρωι , πηρα στο υπουργειο και δεν υπαρχει επισημη αποφαση. περιμενουν και αυτοι τη αποφαση της διευθυνσης γενικης παιδειας. θεωρητικα το προγραμμα ΕΠΠΑΚ αποτελει επιμορφωση και δεν υπαρχουν κυρωσεις οπως μου ειπε μια κυρια χ στο υπουργειο, δεν υπαρχει ομως συγκεκριμενη αποφαση για αναπληρωτες. αν τους πιεσουμε με τηλεφωνα ισως φιλοτιμηθουν να βγαλουν μια διευκρινηση αμεσα.
Από όσο θυμάμαι παλαιότερα ειδικά για την περίπτωση της ΑΣΠΑΙΤΕ μπορούσε κάποιος να παραιτηθεί από το σχολείο χωρίς να έχει κυρώσεις. Δεν ξέρω όμως πια αν ισχύει.

Αποσυνδεδεμένος mastorissa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 15
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 12.04 Μηχανολόγος
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Απάντηση #697 στις: Νοέμβριος 21, 2011, 07:08:25 μμ »
καλημέρα! ενημερώθηκα από την γραμματεία ότι δεν είναι σίγουρο ότι θα ξεκινήσουν τα μαθήματα την Πέμπτη. Δεν ισχύει για όλα τα παραρτήματα.

Θα μπορουσες να γινει λιγο πιο σαφης;;;; Ποια γραμματεια σε ενημερωσε;;;; και για πιο παραρτημα δεν ισχυει η εναρξη των μαθηματων την Πεμπτη.....

Και κατι αλλο...
Οποιοι εκαναν ηδη εγγραφη ας ρωτησουν αν δικαιουμαστε πασο... Σε τηλ που εκανα στο τμημα της Αθηνας, μου ειπε μια κυρια της γραμματειας οτι επειδη το πασο ειναι πλεον ηλεκτρονικο δεν τους εχουν δωσει οδηγιες τι θα ισχυσει ακομη για οσους φοιτησουν στα ΕΠΠΑΙΚ...

Σήμερα γράφτηκα στη Θεσσαλονίκη.
Είχε αναρτημένη μια ανακοίνωση που ανέφερε ότι δεν δικαιούμαστε πάσο και το αιτιολογούσε.
Στη Θεσσαλονίκη τα μαθήματα ξεκινούν την Πέμπτη. Μας είπαν να είμαστε εκεί στις 16.00.
Επίσης, μας είπαν ότι δεν έχει βγει το ωρολόγιο πρόγραμμα, ότι προσπαθούν (!!) να το έχουν έτοιμο ως την Πέμπτη και γενικά δεν ήξεραν ούτε ποιες ημέρες ούτε ποιες ώρες (έστω και στο περίπου) θα πρέπει να πηγαίνουμε. Πφφφφ...
Αν κάποιος έχει κάτι νεότερο για το ωρολόγιο πρόγραμμα της Θεσσαλονίκη, ας ενημερώσει παρακαλώ!

Αποσυνδεδεμένος dimitraj

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 621
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 20
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Απάντηση #698 στις: Νοέμβριος 21, 2011, 09:30:12 μμ »
εγω αυτό που δεν εχω καταλάβει είναι,αν υπάρχει η δυνατότητα να φοιτήσεις την επόμενη χρονιά,χωρίς όμως να χρειαστεί να παρακολουθήσεις καθόλου μαθήματα.αν υπάρχει κάποιος να μου το διευκρίνισει.
Επίσης θα ήθελα,όποιος εχει τον κανονισμό σπουδων του εππαικ να τον αναρτήσει!σας ευχαριστώ!

Δεν παίζει χωρίς παρακολούθηση, ούτε την 1η ούτε τη 2η χρονιά.

Μήπως ξέρεις αν μπορεί κάποιος να ξεκινήσει απο το επόμενο εξάμηνο (εαρινό - Μαρτίου) και να χρωστάει το χειμερινό?
ναι γινεται, αυτο εκανα εγω περυσι και φετος θα παρακολουθησω το πρωτο εξαμηνο

sia30 μακάρι να γίνει το ίδιο και σε μένα. Σήμερα το πρωί μίλησα με την γραμματεία στην Ασπαιτε Κρητης και μου είπαν οτι δεν είναι εφικτό να γίνει, διοτι για να παρακολουθήσω όλα τα μαθήματα του εαρινού εξαμήνου, πρέπει πρώτα να κάνω μερικά απο τα μαθήματα (τις ΠΑΔ συγκεκριμένα μου είπε) απο το χειμερινό. Κατάλαβα οτι είναι κάτι σαν αλυσίδα?! Θα προσπαθήσω να το ψάξω όσο μπορώ..............

Αποσυνδεδεμένος sia30

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 64
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Απάντηση #699 στις: Νοέμβριος 21, 2011, 10:21:47 μμ »


sia30 μακάρι να γίνει το ίδιο και σε μένα. Σήμερα το πρωί μίλησα με την γραμματεία στην Ασπαιτε Κρητης και μου είπαν οτι δεν είναι εφικτό να γίνει, διοτι για να παρακολουθήσω όλα τα μαθήματα του εαρινού εξαμήνου, πρέπει πρώτα να κάνω μερικά απο τα μαθήματα (τις ΠΑΔ συγκεκριμένα μου είπε) απο το χειμερινό. Κατάλαβα οτι είναι κάτι σαν αλυσίδα?! Θα προσπαθήσω να το ψάξω όσο μπορώ....

κοιταξε μπορεις να πας στο β εξαμηνο να παρακολουθησεις τα μαθηματα και να τα δωσεις εξετασεις κανονικοτατα...απλα δε μπορεις να κανεις τις παδ του β εξαμηνου, οποτε αν παρακολουθησεις φετος το β εξαμηνο, να ξερεις οτι του χρονου που θα φοιτησεις στο α εξαμηνο θα κανεις τις παδ του και αφου τελειωσεις με αυτο καπου το φεβρουαριο, μολις αρχισει το β εξαμηνο εσυ θα κανεις τις παδ του και ετσι θα τελειωσεις

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162152
  • Σύνολο θεμάτων: 19241
  • Σε σύνδεση σήμερα: 573
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 487
Σύνολο: 500

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.059 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.