*

Αποστολέας Θέμα: Μόνιμοι και ΠΔΣ  (Αναγνώστηκε 21534 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος JN

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 41
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μόνιμοι και ΠΔΣ
« Απάντηση #70 στις: Αύγουστος 24, 2007, 01:07:12 μμ »
Παιδιά η προυπηρεσία( απο ΠΔΣ) που έχει ενας νεοδιόριστος που μπορεί να του φανεί χρήσιμη απο εδώ και πέρα ?
Μήπως στις μεταθέσεις, στις τοποθετήσεις σε σχολείο ή κάπου αλλού?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μόνιμοι και ΠΔΣ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:07:30 »

Αποσυνδεδεμένος bilstef

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 137
  • Φύλο: Άντρας
  • Να είμαστε όλοι καλά
    • Προφίλ
    • Μαθηματικά
Απ: Μόνιμοι και ΠΔΣ
« Απάντηση #71 στις: Αύγουστος 25, 2007, 02:45:20 πμ »
Χρησιμοποίησε όσα νόμιμα δικαιώματα έχεις και πάρε και ΠΔΣ και ενισχυτική και ό,τι άλλο σου δίνει ο νόμος και ό,τι περισσέψει να το αφήσεις για κανέναν αδιόριστο. Όσο για τους αδιόριστους διάβασε τα τόπικ τους, βαριέμαι τώρα να σε παραπέμπω. :P :P :P

 Ο νόμος δίνει το δικαίωμα στον διορισμένο να κάνει ΠΔΣ μέχρι 7 ώρες και με ποσοστά 40% διορισμένοι-60% αδιόριστοι ,άρα σίγουρα θα αφήσω ώρες και για πολλούς αδιόριστους.

Διακρίνω κάποιον θυμό ,κάποια οργή (μπορεί να κάνω λάθος ) .

Δεν είναι κακό , αρκεί να ξέρουμε που να την διοχετεύσουμε .
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 25, 2007, 02:49:59 πμ από bilstef »

Αποσυνδεδεμένος pariel

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 954
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Για να πετύχεις, μην παίρνεις τίποτε προσωπικά
    • Προφίλ
Απ: Μόνιμοι και ΠΔΣ
« Απάντηση #72 στις: Αύγουστος 25, 2007, 09:59:04 πμ »
Παιδιά η προυπηρεσία( απο ΠΔΣ) που έχει ενας νεοδιόριστος που μπορεί να του φανεί χρήσιμη απο εδώ και πέρα ?
Μήπως στις μεταθέσεις, στις τοποθετήσεις σε σχολείο ή κάπου αλλού?
Τα χρειάζεται για μετάθεση κυρίως.

Αποσυνδεδεμένος Syllas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1893
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ένας φακίρης, πολλοί φουκαράδες
    • Προφίλ
Απ: Μόνιμοι και ΠΔΣ
« Απάντηση #73 στις: Αύγουστος 25, 2007, 11:15:24 πμ »
Διακρίνω κάποιον θυμό ,κάποια οργή (μπορεί να κάνω λάθος ) .
Καθόλου. Εσύ φώναζες με τα κεφαλαία γράμματά σου:
Προφανώς δεν γνωρίζεις ΕΛΛΗΝΙΚΑ .
Και παρόλο που έκανες 2 λάθη σε μία πρόταση και ενώ έτυχε σωστά το 'μόλις διορισθείς' να το εκλάβω ως λόγιο τύπο κα να με μπερδέψεις, δεν θύμωσα. Μάλλον θα έπρεπε να γελάει κανείς με τη διπλή ερμηνεία. Τέλος.
Παράθεση
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 25, 2007, 12:05:25 μμ από Syllas »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μόνιμοι και ΠΔΣ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:07:30 »

Αποσυνδεδεμένος θάνος

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 216
  • Φύλο: Άντρας
  • Π.Ε.Α.Ε
    • Προφίλ
Απ: Μόνιμοι και ΠΔΣ
« Απάντηση #74 στις: Αύγουστος 25, 2007, 12:20:04 μμ »
Συνάδελφε bilstef,σέβομαι την άποψη σου καθώς και τα δικαιώματα που έχεις πλέον ως διορισμένος,'όσον αφορά Π.Δ.Σ και Ενισχυτική.Αυτό που αδυνατώ να καταλάβω είναι άλλο.Θα πάρεις ώρες Π.Δ.Σ., απλά και μόνο επειδή μπορείς να το κάνεις? Και όλοι οι αδιόριστοι συνάδελφοι που παρακαλάνε για 1-2 ώρες πρόσθετης μήπως και σκαρφαλώσουν καμιά θεσούλα παραπάνω στον πίνακα, θα βολευτούν με τις ώρες που όπως είπες θα αφήσεις και για πολλούς αδιόριστους? Μην το εκλαμβάνεις ως προσωπική επίθεση.Είναι απλά η απορία ενός ανθρώπου,που όπως χιλιάδες άλλοι,παλεύει με μισό μόριο το χρόνο να ζήσει αξιοπρεπώς και να  κάνει τη δουλειά που αγαπά. Να'σαι καλά.

Αποσυνδεδεμένος Siobaras

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1041
  • Φύλο: Άντρας
  • 1.d4!
    • Προφίλ
Απ: Μόνιμοι και ΠΔΣ
« Απάντηση #75 στις: Αύγουστος 25, 2007, 03:42:22 μμ »
Εγώ φίλε Θάνο σέβομαι όλους τους συναδέλφους που δουλεύουν με όρεξη και αξιοπρέπεια.
Αν επρόκειτο μόνο για οικονομικούς λόγους δε θα είχα καμία αντίρρηση όλες οι ώρες της ΠΔΣ να γινόταν από αδιόριστους συναδέλφους.

Αλλά είμαι εντελώς ΚΑΤΑ του συστήματος μοριοδότησης και διορισμών μέσω προϋπηρεσίας.

1) Για να διοριστεί κάποιος σαν κι εμένα από ΑΣΕΠ πρέπει να γράψει αρκετά καλύτερα από όσους έχουν προϋπηρεσία. Αυτό γενικά το θεωρώ δίκαιο.
2) Κάποιος που διορίζεται μέσω του ενιαίου πίνακα διαλέγει πρώτος περιοχή τοποθέτησης. Γιατί;
3) Τα μόρια από αναπληρωτής / ωρομίσθιος / ΠΔΣ μετράνε και για τη μετάθεση.

Δηλαδή εγώ που διορίστηκα από ΑΣΕΠ με σειρά 49 φέτος, όχι μόνο θα πάω στις χάλια περιοχές που περίσσεψαν, αλλά θα κάνω και παραπάνω καιρό να επιστρέψω.
Γιατί τόσα πλεονεκτήματα στην προϋπηρεσία;
Και τότε η νύχτα... παίρνει διάσταση...

Αποσυνδεδεμένος bilstef

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 137
  • Φύλο: Άντρας
  • Να είμαστε όλοι καλά
    • Προφίλ
    • Μαθηματικά
Απ: Μόνιμοι και ΠΔΣ
« Απάντηση #76 στις: Αύγουστος 27, 2007, 02:13:33 πμ »
Συνάδελφε bilstef,σέβομαι την άποψη σου καθώς και τα δικαιώματα που έχεις πλέον ως διορισμένος,'όσον αφορά Π.Δ.Σ και Ενισχυτική.Αυτό που αδυνατώ να καταλάβω είναι άλλο.Θα πάρεις ώρες Π.Δ.Σ., απλά και μόνο επειδή μπορείς να το κάνεις? Και όλοι οι αδιόριστοι συνάδελφοι που παρακαλάνε για 1-2 ώρες πρόσθετης μήπως και σκαρφαλώσουν καμιά θεσούλα παραπάνω στον πίνακα, θα βολευτούν με τις ώρες που όπως είπες θα αφήσεις και για πολλούς αδιόριστους? Μην το εκλαμβάνεις ως προσωπική επίθεση.Είναι απλά η απορία ενός ανθρώπου,που όπως χιλιάδες άλλοι,παλεύει με μισό μόριο το χρόνο να ζήσει αξιοπρεπώς και να  κάνει τη δουλειά που αγαπά. Να'σαι καλά.

Αγαπητέ Θάνο
Τι θα πεί "Θα πάρεις ώρες Π.Δ.Σ., απλά και μόνο επειδή μπορείς να το κάνεις?" δεν σε καταλαβαίνω !!

Να ρωτήσω λοιπόν γιατί κάποιος παίρνει ώρες ΠΔΣ και το κυριότερο ΠΩΣ ;

Επίσης γιατί είναι "ιερότερο" ή όπως θέλετε πείτε το , το να πάιρνει κάποιος αδιόριστος ώρες στην ΠΔΣ και όχι ένας διορισμένος ;
όταν μάλιστα αν δεν γίνει αυτό θα είναι και παράνομο ;

Αλήθεια παλεύεις "με μισό μόριο το χρόνο να ζήσεις αξιοπρεπώς και να  κάνεις τη δουλειά που αγαπάς";Τι σχέση έχει το μισό μόριο με την αξιοπρέπεια της  ζωή σου; Μήπως τα έχουμε μπερδέψει λίγο ;

Θέλετε να αλλάξει ο τρόπος πρόσληψης στην ΠΔΣ,  τι κάνετε γι'αυτό ;

Θέλετε επιτέλους να υπάρχει ένας διαφανής τρόπος πρόσληψης ;

Να πώ επίσης ότι είμαι εντελώς αντίθετος με το πώς λειτουργεί -ΑΝ λειτουργεί (φτιάχνονται τμήματα για να βολευτούν κάποιοι) -η ΠΔΣ ,και είμαι υπέρ επέκτασης του ωραρίου το μεσημέρι με προσλήψεις καθηγητών για την κάλυψη του ωραρίου όπως πχ συμβαίνει με τους δασκάλους .

Κάποιοι έχουν ξεκινήσει να διεκδικούν εδώ και χρόνια , πλαισιώστε τους και ζητήστε και την βοήθεια μας
 (αν και διορίζομαστε δεν σημαίνει ότι ξεχνάμε http://clubs.pathfinder.gr/epityxontes  , http://www.sekea.gr/ ).

Βασίλης Στεφανίδης Μαθηματικός Αδιόριστος από το 1986



Αποσυνδεδεμένος Siobaras

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1041
  • Φύλο: Άντρας
  • 1.d4!
    • Προφίλ
Απ: Μόνιμοι και ΠΔΣ
« Απάντηση #77 στις: Αύγουστος 27, 2007, 03:18:54 πμ »
Η άποψη που θα διατυπώσω (παραδόξως) εμπίπτει στην κουβέντα του thread, αλλά δε νομίζω να έχει ακουστεί.

Πολλοί (ή κάποιοι τελοσπάντων) από μας δουλεύαμε σαν αδιόριστοι ΠΟΛΥ παραπάνω ώρες, αλλά πληρωνόμασταν και αρκετά καλύτερα.
Μπορεί αυτό να μην είναι εφικτό για κάποιους άλλους συναδέλφους, αλλά τουλάχιστον στο περιβάλλον μου αφορά ΟΛΟΥΣ όσους ασχολούνται με φροντιστήρια και ιδιαίτερα.

Γιατί να μην υπάρχει αυτή η δυνατότητα και στο δημόσιο;
Δε νομίζω να υπάρχει άνθρωπος που να θεωρεί εξαντλητικό το εβδομαδιαίο πρόγραμμα των 21 (διδακτικών) ωρών...
Εγώ που είμαι 32 θα ήθελα να έχω τη δυνατότητα να εργαστώ 35-40 ώρες την εβδομάδα και να πληρωθώ αντίστοιχα, χωρίς να είμαι παράνομος.

Αντίθετα η δημόσια εκπαίδευση (και το δημόσιο γενικότερα) σε εξαναγκάζει σε ένα συμβιβασμό χαμηλού πακέτου αποδοχών - χαλαρών συνθηκών εργασίας.
Στα πλαίσια αυτής της τοποθέτησης, θεωρώ ηθικό δικαίωμα του μόνιμου να διεκδικήσει όσες ώρες ΠΔΣ του επιτρέπει ο νόμος, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι απαξιώνω τις ικανότητες των αδιόριστων συναδέλφων ή ότι αδιαφορώ για τα προβλήματά τους.


Και τότε η νύχτα... παίρνει διάσταση...

Αποσυνδεδεμένος demiss

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 91
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μόνιμοι και ΠΔΣ
« Απάντηση #78 στις: Αύγουστος 27, 2007, 12:10:37 μμ »
Για τους μόνιμους πότε κάνουμε αιτήσεις για ΠΔΣ? Μήπως είναι μέσω διευθυντή????

eleftheria

  • Επισκέπτης
Απ: Μόνιμοι και ΠΔΣ
« Απάντηση #79 στις: Αύγουστος 27, 2007, 12:48:04 μμ »
Προς Siobaras και bilstef:

Εν προκειμένω δεν έχουμε να κάνουμε με νομικούς κώδικες αλλά με ηθικούς.  Ναι, η εγκύκλιος ορίζει ότι η ΠΔΣ μπορεί να γίνεται σε ποσοστό 60% από αδιόριστους και 40% από μόνιμους. Από κει και πέρα επαφίεται στην ατομική συνείδηση του καθενός (κοινώς στην τσίπα του) το αν θα επικαλεστεί ή όχι το νόμιμο αυτό δικαίωμά του και θα πάρει αυτές τις ώρες προκειμένου να δουλέψει περισσότερο και να βγάλει πιο πολλά λεφτά. Εκείνος, ο μόνιμος εννοώ, με τον ένα ή τον άλλο τρόπο τρύπωσε (είτε περιμένοντας κάποια χρόνια μέσω πίνακα, είτε μέσω ΑΣΕΠ, είτε με λαμογιές από βυσματικές ώρες). Λίγο ΑΝΘΡΩΠΟΣ να είσαι δεν ξεχνάς τη δική σου προηγούμενη κατάσταση και αφήνεις λίγο δρόμο ανοιχτό και για τους άλλους που δεν έχουν αυτή τη στιγμή την τύχη σου. Από την άλλη υπάρχει και μία εγκύκλιος που σου λέει ότι αν το θες σου επιτρέπω να το κάνεις. Είναι θέμα επιλογών, θέμα κατανόησης, θέμα αλληλεγγύης. Αλλά δυστυχώς λίγοι κατέχουν αυτές τις έννοιες.

Siobaras, για όσους έχουν όρεξη για πολλή δουλειά με πολλές ώρες και πολλά λεφτά μη ξεχνάς ότι υπάρχει και ο ιδιωτικός τομέας. Δεν χρειάζεται να μπούμε όλοι στο δημόσιο.

bilstef, αν αυτή τη στιγμή εκφράζεις απόψεις του ΣΕΚΕΑ, ευχαριστούμε πολύ αλλά να μας λείπει το βύσινο.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 27, 2007, 03:50:49 μμ από rica »

Αποσυνδεδεμένος Syllas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1893
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ένας φακίρης, πολλοί φουκαράδες
    • Προφίλ
Απ: Μόνιμοι και ΠΔΣ
« Απάντηση #80 στις: Αύγουστος 27, 2007, 01:40:33 μμ »
bilstef, αν αυτή τη στιγμή εκφράζεις απόψεις του ΣΕΚΕΑ, ευχαριστούμε πολύ αλλά να μας λείπει το βύσινο.
Έλεος πια με αυτό το σεκεα!!!  ήθελα να πω και εγω, αλλά με πρόλαβε η rica.

Miss Elenious

  • Επισκέπτης
Απ: Μόνιμοι και ΠΔΣ
« Απάντηση #81 στις: Αύγουστος 27, 2007, 03:02:46 μμ »
Κατ'αρχην

Τι ειναι το ΣΕΚΕΑ?

Κατα δευτερον, θα ηθελα να ρωτησω κατα ποσο μπορουν πραγματικα ωρες απο ΠΔΣ να διορισουν καποιον. Εχω ακουσει τα τελευταια χρονια (και οχι στην ειδικοτητα μου ΠΕ06) για 2 ωρες την εβδομαδα!!!
Μπορεις να μαζεψεις προυπηρεσία για να διοριστεις με 2 ωρες την εβδομαδα? Δεν νομιζω....

Το ΠΔΣ για τους διορισμενους ετσι οπως εχει εξελιχθει η κουβεντα, ειναι λιγο σαν το air-condition. Μπορεις να το εχεις, αλλα καλο θα ειναι να μην το χρησιμοποιεις και πολυ. ;)

Το προβλημα νομιζω οτι το γενναει ο θεσμος των ωρομισθιων(ή ψωρομισθιων οπως αναφερθηκαν πιο πανω). Μαλλον εκει πρεπει να επικεντρωθουμε. ΠΡΕΠΕΙ ΑΜΕΣΑ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ!!!

Αποσυνδεδεμένος bilstef

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 137
  • Φύλο: Άντρας
  • Να είμαστε όλοι καλά
    • Προφίλ
    • Μαθηματικά
Απ: Μόνιμοι και ΠΔΣ
« Απάντηση #82 στις: Αύγουστος 27, 2007, 04:09:14 μμ »
Προς Siobaras και bilstef:

Εν προκειμένω δεν έχουμε να κάνουμε με νομικούς κώδικες αλλά με ηθικούς.  Ναι, η εγκύκλιος ορίζει ότι η ΠΔΣ μπορεί να γίνεται σε ποσοστό 60% από αδιόριστους και 40% από μόνιμους. Από κει και πέρα επαφίεται στην ατομική συνείδηση του καθενός (κοινώς στην τσίπα του) το αν θα επικαλεστεί ή όχι το νόμιμο αυτό δικαίωμά του και θα πάρει αυτές τις ώρες προκειμένου να δουλέψει περισσότερο και να βγάλει λεφτά. Εκείνος, ο μόνιμος εννοώ, με τον ένα ή τον άλλο τρόπο τρύπωσε (είτε περιμένοντας κάποια χρόνια μέσω πίνακα, είτε μέσω ΑΣΕΠ, είτε με λαμογιές από βυσματικές ώρες). Λίγο ΑΝΘΡΩΠΟΣ να είσαι δεν ξεχνάς τη δική σου προηγούμενη κατάσταση και αφήνεις λίγο δρόμο ανοιχτό και για τους άλλους που δεν έχουν αυτή τη στιγμή την τύχη σου. Από την άλλη υπάρχει και μία εγκύκλιος που σου λέει ότι αν το θες σου επιτρέπω να το κάνεις. Είναι θέμα επιλογών, θέμα κατανόησης, θέμα αλληλεγγύης. Αλλά δυστυχώς λίγοι κατέχουν αυτές τις έννοιες.

Siobaras, για όσους έχουν όρεξη για πολλή δουλειά με πολλές ώρες και πολλά λεφτά μη ξεχνάς ότι υπάρχει και ο ιδιωτικός τομέας. Δεν χρειάζεται να μπούμε όλοι στο δημόσιο.

bilstef, αν αυτή τη στιγμή εκφράζεις απόψεις του ΣΕΚΕΑ, ευχαριστούμε πολύ αλλά να μας λείπει το βύσινο.

Το ήξερα ,όταν δήλωσα ότι σαν διορισμένος θα επιδιώξω να πάρω ώρες στην ΠΔΣ ότι θα ακολουθησει συζήτηση .Αυτό είναι καλό .

Να πώ πρώτα ότι η σημερινή οργανωμένη κοινωνία στηρίζεται σε νόμους .Να ρωτήσω δε ,γιατί η ηθική στην συγκεκριμένη περίπτωση είναι πάνω από τους νομικούς κώδικες; (καλοί οι αφορισμοί αλλά πραγματικά μπορείτε να μου πείτε γιατί εγώ πχ θα είμαι ανήθικος ή δεν θα έχω τσίπα,όπως λέει η rica ,αν πάρω μέχρι και 7 ώρες ΠΔΣ ; )

Ποια ηθική παροτρύνει κάποιον να γλείψει ,να παρακαλέσει ,να βάλει βουλευτές ,να.... να..... για να πάρει 2-4-6-8-10 ώρες ΠΔΣ .Ποια Τσίπα έχει κάποιος που του φτιάχνουν τμήμα σε δυσπρόσιτο ,του δείνουν και πρωϊνές ώρες και γράφει 9 και κάτι μόρια (περισσότερα και από αναπληρωτή); Για να μη πώ για την ηθική και τσίπα αυτού που ενώ δεν πατάει μαθητής στην τάξη της ΠΔΣ ,αυτός γράφει ώρες παίρνει μόρια και πληρώνετε . (μη μου πέιτε ότι δεν συμβαίνουν αυτά!!)

Αν αμφιβάλετε για τα παραπάνω ελέγξτε τους πίνακες θα βρείτε πολλά παραδείγματα ή ρωτήστε .

Θα ξαναρωτήσω γιατί κάποιος θέλει ώρες ΠΔΣ ;Η απάντηση ,δίνει απάντηση και στο θέμα ηθικής ή τσίπας .
Πάντως όπως λέει και η Miss Elenious "Μπορεις να μαζεψεις προυπηρεσία για να διοριστεις με 2 ωρες την εβδομαδα? Δεν νομιζω...."

Επίσης η rica  θέτει θέμα αλληλεγγύης ,αλλά ποιος θα είναι αλληλέγγυος σε ποιον άραγε :ο διορισμένος στον αδιόριστο που θέλει μόρια για να διοριστεί (γιατί άραγε ρωτάω εγώ ; ) ή ο αδιόριστος στον διορισμένο που πχ χρειάζεται τα χρήματα της ΠΔΣ για να πάρει επιπλέον νόμιμα χρήματα και να ζήσει τα παιδιά του ; Αν βέβαια ο διορισμένος κάνει και κανένα ιδιαίτερο πάλι θα  ανακινηθεί θέμα ηθικής -τσίπας κλπ .

Για μένα ο διορισμένος θα δείξει την αλληλεγγύη του στον αδιόριστο αν προσπαθήσει ,μέσω ΟΛΜΕ; να μη ξεχάσει την αδιοριστία του και προσπαθήσει να βρεί τον καταλληλότερο και διαφανέστερο  και χωρίς παράθυρα τρόπο διορισμού κατα το ρητό (ή κάτι τέτοιο ,δεν το θυμάμαι ) είναι καλύτερα να μαθεις να φτιάχνεις ψωμί παρά να το ζητάς.

Μίλησα για τον ΣΕΚΕΑ  ως παράδειγμα (που έχει ήδη πάρει άδεια σωματείου) ,το ίδιο μπορώ να μιλήσω για κάποια κίνηση αδιορίστων που ξεκινάει (και μακάρι να συσπειρωθούν οι αδιόριστοι και να γίνει σωματείο ),με το σκεφτικό ότι αν κάποιος θέλει καθαρό τρόπο διορισμών υπάρχουν και άλλοι που το θέλουν .

Δεν εκφράζω λοιπόν θέσεις  του ΣΕΚΕΑ αλλά ζητώ καθαρό τρόπο διορισμού .Πως θα γίνει αυτό ;

 Εσείς οι αδιόριστοι βρεθείτε ,συζητήστε ,συνδικαλιστέιτε και επαναλαμβάνω ζητήστε την βοήθειά μας και πιέστε ΟΛΜΕ ,Υπουργείο .Μπορεί να διαφωνείτε ή να διαφωνούν (αδιόριστοι ή διορισμένοι )αλλά υπάρχει από την μεριά των ήδη διορισμένων μια εμπειρία που δεν νομίζω να αρνηθεί κανείς να σας την δώσει .

Βασίλης Στεφανίδης Μαθηματικός ,αδιόριστος από το 1986 και διορισμένος το 2007.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 27, 2007, 04:18:39 μμ από bilstef »

Αποσυνδεδεμένος vasilis1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 295
  • Φύλο: Άντρας
  • Φανάριοι Νήσοι
    • Προφίλ
Απ: Μόνιμοι και ΠΔΣ
« Απάντηση #83 στις: Αύγουστος 27, 2007, 07:19:17 μμ »
Εμενα πέρυσι μου ζητήθηκε να κάνω πρόσθετη αλλά ΑΡΝΗΘΗΚΑ επειδή ήξερα τι τράβηξα για να βρώ ώρες όταν ήμουν ωρομίσθιος.Και το δέλεαρ ειναι αρκετά μεγάλο (16€ καθαρά η  ώρα) και δεν μου περίσευαν τα χρήματα(καθε μέρα εκανα 100 χλμ για να φτάσω στο σχολείο).Τελικά αυτος ήταν ο λόγος που μου έδωσαν τις ώρες αφου δεν βρέθηκε κανένας να έρθει στο σχολείο.
Κατα τα άλλα :
ΝΑΙ και με 2 ωρες την εβδομάδα σε κάποιες ειδικότητες έρχεσαι πιο κοντά στον διορισμό
ΝΑΙ κάποιοι τα έχουν ανάγκη
Η ΟΛΜΕ δεν δειχνει ενδιαφέρον για πολλούς κλάδους διορισμένων,θα ασχοληθεί με τους ωρομίσθιους; Ας σοβαρευτούμε
Όταν το λέω νομίζουν ότι είμαι  προκατειλημμένος με τους γυμναστές.Κανονισαν ραντεβού συνάντησης που?

Εκεί που υπάρχουν μαζεμένες πολλές καφετέριες
http://www.alfavita.gr/anakoinoseis/ank18_10_08_2021.php

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159864
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 602
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 426
Σύνολο: 440

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.081 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.