*

Ψηφοφορία

Σε ποιο κλάδο εκπαίδευσης ανήκετε όσοι ξεκινήσατε το Μεταπτυχιακό Ειδικής Αγωγής στο Πανεπιστήμιο Λευκωσίας;

Πρωτοβάθμια- Νηπιαγωγοί
Πρωτοβάθμια - Δάσκαλοι
Δευτεροβάθμια - Θετικές Επιστήμες
Δευτεροβάθμια - Θεωρητικές  Επιστήμες
Δευτεροβάθμια- Τεχνολογικές Επιστήμες

Αποστολέας Θέμα: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)  (Αναγνώστηκε 3136610 φορές)

0 μέλη και 9 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος mariamaraki1984

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 98
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7434 στις: Μάιος 13, 2016, 10:32:58 μμ »
Αχ σε ευχαριστώ, απο τις συζητησεις εδω μεσα το υποψιαστηκα..Εσας σας εχουν στειλει ενημερωτικο μεηλ οτι ανοιξανε οι δηλωσεις? Εγω δεν εχω λαβει κατι. Μπηκα μολις και δεν μου δειχνει καθολου σεμιναρια, ειναι δυνατον να εχουν συμπληρωθει τα τμηματα και ναμην μπορουμε να δηλωσουμε σεμιναρια?
Ούτε εμένα μου ήρθε mail και απορώ γιατί δεν μας ενημέρωσαν, Στην πλατφόρμα στην πρώτη κατηγορία υπάρχει σχετική ενημέρωση (εγώ τυχαία μπήκα, από δω το μαθα πρώτα). Ναι, και μια άλλη συμφοιτήτρια μου είπε ότι έκλεισαν το σεμινάριο ΙΙΙ. Σε μια μέρα! Ευτυχώς πρόλαβα στο τσακ!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος demy4

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 174
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7435 στις: Μάιος 13, 2016, 10:36:47 μμ »
Μήπως θυμάσαι κανένα θέμα στο 510 όταν είχες δώσει;
Είδη μεταβλητών, είδη ερευνών, πειραματικοί σχεδιασμοί, είδη κλιμάκων, αξιοπιστία, εγκυρότητα, δεοντολογία, είδη δειγματοληψίας....
Σε γενικές γραμμές πάντως όλα τα ρώτησαν...Από ό,τι θυμάμαι ξεφύλλισα όλο το βιβλίο.....
Να έχεις διαβάσει  το βιβλίο πάντως και βρες έναν τρόπο να θυμάσαι πού είναι τι.
Είχε και μία ανάπτυξης.....ή δύο...δεν θυμάμαι ακριβώς...Αλλά ήταν πολύ απλή...κάτι αποτελέσματα να ερμηνεύσεις αλλά δεν μπορώ να θυμηθώ....σόρι.

Αποσυνδεδεμένος demy4

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 174
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7436 στις: Μάιος 13, 2016, 10:38:01 μμ »
Ούτε εμένα μου ήρθε mail και απορώ γιατί δεν μας ενημέρωσαν, Στην πλατφόρμα στην πρώτη κατηγορία υπάρχει σχετική ενημέρωση (εγώ τυχαία μπήκα, από δω το μαθα πρώτα). Ναι, και μια άλλη συμφοιτήτρια μου είπε ότι έκλεισαν το σεμινάριο ΙΙΙ. Σε μια μέρα! Ευτυχώς πρόλαβα στο τσακ!
Εγώ από εδώ το έμαθα γιατί δεν μου είχε "κόψει" να μπω από μόνη μου, αφού στο προηγούμενο εξάμηνο μας είχαν στείλει ενημερωτικό μέιλ.

Αποσυνδεδεμένος Kandr

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 23
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7437 στις: Μάιος 13, 2016, 10:52:55 μμ »
Επειδη εχω παθει εναν μινι πανικο που δεν υπαρχουν σεμιναρια διαθεσιμα..υπαρχει περιπτωση να ανοιξουν κ αλλα τμηματα τις επομενες μερες ή αυτο ητανε?οποιος μαντεψε οτι ανοιξανε οι δηλωσεις χωρις ενημερωση ηταν μαγκας,μπηκε νωρις και προλαβε οι αλλοι ας κανουμε ενα σεμιναριο αστρολογιας το καλοκαιρακι για να ψυχανεμιζομαστει καλυτερα????
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 13, 2016, 10:54:33 μμ από Kandr »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος theodorakl

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 65
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7438 στις: Μάιος 13, 2016, 11:28:01 μμ »
Επειδη εχω παθει εναν μινι πανικο που δεν υπαρχουν σεμιναρια διαθεσιμα..υπαρχει περιπτωση να ανοιξουν κ αλλα τμηματα τις επομενες μερες ή αυτο ητανε?οποιος μαντεψε οτι ανοιξανε οι δηλωσεις χωρις ενημερωση ηταν μαγκας,μπηκε νωρις και προλαβε οι αλλοι ας κανουμε ενα σεμιναριο αστρολογιας το καλοκαιρακι για να ψυχανεμιζομαστει καλυτερα????

Μην αγχώνεσαι καθόλου θα ανοίξουν σίγουρα και άλλα τμήματα όχι μόνο για τα σεμινάρια αλλά και για μαθήματα  :) :) :)

Αποσυνδεδεμένος L.C.

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 354
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7439 στις: Μάιος 13, 2016, 11:36:39 μμ »
Εγω πάντως αυτο το εξ αποστασεως πολυ με δυσκολευει...
Μηπως μπορειτε να μ πειτε που μπορω να βρω τους τραπεζικους λογαριασμους να καταθεσω κατι χρηματα που οφειλω;;

Αποσυνδεδεμένος sugare

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 106
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7440 στις: Μάιος 14, 2016, 10:25:53 πμ »
Ερώτηση: Όσοι εισήχθησαν στο μεταπτυχιακό μέχρι και τον Φεβρουάριο έχουν τη δυνατότητα να τελειώσουν το μεταπτυχιακό σε ένα χρόνο και να μην τους πιάσουν οι απαράδεκτες ρυθμίσεις για τα μεταπτυχιακά. Όταν όμως το Πανεπιστήμιο τους υποχρεώνει να πάρουν μόνο 15 ects στο θερινό τετράμηνο πώς θα αποφοιτήσουν σε ένα χρόνο?
Α τετράμηνο: max 30ects
B τετράμηνο: max 15ects
Γ τετράμηνο: max 30 ects = 75Ects (υπολείπονται 6ects και αναγκαστικά πάνε σε επόμενο τετράμηνο).
Είναι κάτι που δεν κατάλαβα καλά ή μήπως όσοι φοιτούν πρέπει λίγο να το ψάξουν και να αντιδράσουν?

Αποσυνδεδεμένος liaaa!

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 77
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7441 στις: Μάιος 14, 2016, 10:27:04 πμ »
Παιδιά βγήκε βαθμός στο σεμινάριο Ι, για όσους το είχαν!
[/quot

Βαθμός για την εργασία ή  γενικά για το μάθημα στο intranet;

Αποσυνδεδεμένος liaaa!

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 77
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7442 στις: Μάιος 14, 2016, 10:30:11 πμ »
Ερώτηση: Όσοι εισήχθησαν στο μεταπτυχιακό μέχρι και τον Φεβρουάριο έχουν τη δυνατότητα να τελειώσουν το μεταπτυχιακό σε ένα χρόνο και να μην τους πιάσουν οι απαράδεκτες ρυθμίσεις για τα μεταπτυχιακά. Όταν όμως το Πανεπιστήμιο τους υποχρεώνει να πάρουν μόνο 15 ects στο θερινό τετράμηνο πώς θα αποφοιτήσουν σε ένα χρόνο?
Α τετράμηνο: max 30ects
B τετράμηνο: max 15ects
Γ τετράμηνο: max 30 ects = 75Ects (υπολείπονται 6ects και αναγκαστικά πάνε σε επόμενο τετράμηνο).
Είναι κάτι που δεν κατάλαβα καλά ή μήπως όσοι φοιτούν πρέπει λίγο να το ψάξουν και να αντιδράσουν?

Νομίζω ο περιορισμός του θερινού εξαμήνου (15 ects) ίσχυε και πριν τις ρυθμίσεις του Μαρτίου. Όλοι ανεξάρτητα από το πότε εισαχθήκαμε μπορούμε να δηλώσουμε μόνο 15 ects για το θερινό εξάμηνο.

Αποσυνδεδεμένος ria19

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 123
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7443 στις: Μάιος 14, 2016, 10:31:00 πμ »
Ερώτηση: Όσοι εισήχθησαν στο μεταπτυχιακό μέχρι και τον Φεβρουάριο έχουν τη δυνατότητα να τελειώσουν το μεταπτυχιακό σε ένα χρόνο και να μην τους πιάσουν οι απαράδεκτες ρυθμίσεις για τα μεταπτυχιακά. Όταν όμως το Πανεπιστήμιο τους υποχρεώνει να πάρουν μόνο 15 ects στο θερινό τετράμηνο πώς θα αποφοιτήσουν σε ένα χρόνο?
Α τετράμηνο: max 30ects
B τετράμηνο: max 15ects
Γ τετράμηνο: max 30 ects = 75Ects (υπολείπονται 6ects και αναγκαστικά πάνε σε επόμενο τετράμηνο).
Είναι κάτι που δεν κατάλαβα καλά ή μήπως όσοι φοιτούν πρέπει λίγο να το ψάξουν και να αντιδράσουν?
Εγώ στο θερινό τετράμηνο του 2015 πήρα 3 μαθήματα και 1 σεμινάριο. Οι σύμβουλοι ενέκριναν την αίτησή μου. Μάλλον έχουν αλλάξει τα πράγματα από πέρσι.

Αποσυνδεδεμένος sugare

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 106
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7444 στις: Μάιος 14, 2016, 10:39:11 πμ »
Εγώ στο θερινό τετράμηνο του 2015 πήρα 3 μαθήματα και 1 σεμινάριο. Οι σύμβουλοι ενέκριναν την αίτησή μου. Μάλλον έχουν αλλάξει τα πράγματα από πέρσι.
Και εγώ το ίδιο. Το καλοκαίρι πήρα 3 μαθήματα και 1 σεμινάριο. Τώρα τελειώνω το μτπ.

Αποσυνδεδεμένος mariamaraki1984

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 98
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7445 στις: Μάιος 14, 2016, 12:29:54 μμ »
Παιδιά βγήκε βαθμός στο σεμινάριο Ι, για όσους το είχαν!
[/quot

Βαθμός για την εργασία ή  γενικά για το μάθημα στο intranet;

Και τα δύο.

Αποσυνδεδεμένος stepar10

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 36
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7446 στις: Μάιος 14, 2016, 12:33:01 μμ »
Ερώτηση: Όσοι εισήχθησαν στο μεταπτυχιακό μέχρι και τον Φεβρουάριο έχουν τη δυνατότητα να τελειώσουν το μεταπτυχιακό σε ένα χρόνο και να μην τους πιάσουν οι απαράδεκτες ρυθμίσεις για τα μεταπτυχιακά. Όταν όμως το Πανεπιστήμιο τους υποχρεώνει να πάρουν μόνο 15 ects στο θερινό τετράμηνο πώς θα αποφοιτήσουν σε ένα χρόνο?
Α τετράμηνο: max 30ects
B τετράμηνο: max 15ects
Γ τετράμηνο: max 30 ects = 75Ects (υπολείπονται 6ects και αναγκαστικά πάνε σε επόμενο τετράμηνο).
Είναι κάτι που δεν κατάλαβα καλά ή μήπως όσοι φοιτούν πρέπει λίγο να το ψάξουν και να αντιδράσουν?

Ξεκινησα Γεναρη φετος. Με βαση οσα εχω διαβασει δε μπορει κανεις να τελειωσει το μεταπτυχιακο σε 3 τετραμηνα. 4 το ελαχιστο. Αλλα για ποιες ρυθμισεις λες; Η τελευταια ρυθμιση που βγηκε ειναι γαι την πρακτικη και αυτο δεν αφορα οσους μπηκαν Γεναρη αλλα οσους γραφτουν απο δω και περα.

Οσον αφορα τη ρυθμιση για τα καλοκαιρινα μαθηματα νομιζω πως ισχυει για ολα τα μεταπτυχιακα. οποτε δεν νομιζω να αλλαζει κατι. απλά το καλοκαιρι κανουμε λιγοτερα μαθηματα και φυσικα δεν τελειωνουμε σε 3 τετραμηνα. ΣΟρι αν καταλαβα κατι λαθος.

Αποσυνδεδεμένος liaaa!

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 77
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7447 στις: Μάιος 14, 2016, 01:23:27 μμ »
Και τα δύο.

Νομίζω δεν φαίνεται ο βαθμός μου στο intranet. Στην καρτέλα My Grade Report δεν θα έπρεπε να φαίνεται; Σε ποιο ακροατήριο είσαι; Μήπως δεν έχει περαστεί ακόμα σε όλους....

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159649
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 492
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 19
Επισκέπτες: 441
Σύνολο: 460

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.1 δευτερόλεπτα. 38 ερωτήματα.