*

Ψηφοφορία

Σε ποιο κλάδο εκπαίδευσης ανήκετε όσοι ξεκινήσατε το Μεταπτυχιακό Ειδικής Αγωγής στο Πανεπιστήμιο Λευκωσίας;

Πρωτοβάθμια- Νηπιαγωγοί
Πρωτοβάθμια - Δάσκαλοι
Δευτεροβάθμια - Θετικές Επιστήμες
Δευτεροβάθμια - Θεωρητικές  Επιστήμες
Δευτεροβάθμια- Τεχνολογικές Επιστήμες

Αποστολέας Θέμα: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)  (Αναγνώστηκε 3127605 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ariadny

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 90
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #8232 στις: Ιούλιος 22, 2016, 09:19:45 πμ »
Καλημέρα σε όλους!Να ρωτήσω κατι...Τα 3 υποχρεωτικά μαθήματα είναι αυτά που έχουν ως τίτλο ειδική αγωγή? Δηλαδή το 521,523,621?Ή μήπως έχω καταλάβει κάτι λάθος?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος ria19

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 123
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #8233 στις: Ιούλιος 22, 2016, 09:58:37 πμ »
Καλημέρα σε όλους!Να ρωτήσω κατι...Τα 3 υποχρεωτικά μαθήματα είναι αυτά που έχουν ως τίτλο ειδική αγωγή? Δηλαδή το 521,523,621?Ή μήπως έχω καταλάβει κάτι λάθος?
Καλημέρα! Ναι, αυτά είναι.

Αποσυνδεδεμένος oli_

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 63
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #8234 στις: Ιούλιος 22, 2016, 11:21:04 πμ »
Καλημέρα, μπορεί κάποιος να με βοηθήσει λίγο με ιδέες για τις θεματικές της εργασίας του σεμιναρίου 592? εχω κολλήσει! στείλτε μου και π.μ..

Αποσυνδεδεμένος ria19

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 123
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #8235 στις: Ιούλιος 22, 2016, 11:45:58 πμ »
Καλησπέρα. Θέλω να ρωτήσω ανάμεσα σε 2 υποχρεωτικά 621 Παιδαγωγική της Συμπερίληψης και 504 Συγκριτική Παιδαγωγική, ποιο προτείνεται; Ευχαριστώ
Το 504 δεν είναι υποχρεωτικό, αλλά επιλεγόμενο του Β κύκλου.
Πάρε από τώρα το 621 να ξεμπερδεύεις.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος vix1985

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 20
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #8236 στις: Ιούλιος 22, 2016, 11:50:14 πμ »
Καλησπέρα!Θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει προαπαιτούμενο μαθημα για το 623 Ψυχοπαθολογία...
και αν ΤΟ 610 το κάνει και ο Αγγελίδης...

Αποσυνδεδεμένος ria19

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 123
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #8237 στις: Ιούλιος 22, 2016, 11:57:15 πμ »
όταν το Παν.Λευκωσίας καπνίζει χόρτο!


Το Παν.Λευκωσίας στέλνει μαζί με το πτυχίο για κορνίζα , δύο αντίγραφα του πτυχίου στα ελληνικά ΚΑΙ… δύο αναλυτικές που είναι στα ελληνικά με αγγλικά (??????) και το  diploma supplement που είναι στα Αγγλικά!!!!

μόνο κάποιος σαλεμένος θα ετοίμασε αναλυτική που θα είχε τα μαθήματα στα ελληνικά και τα υπόλοιπα στα αγγλικά, στην αναλυτική….

αφού βρε “φρούτα¨του πανεπιστημίου οι περισσότεροι πελάτες σας είναι έλληνες γιατί χρησιμοποιείται αγγλικά????? για να ξοδεύουμε 100αδες ευρώ για μεταφράσεις

και γιατί δεν βάζετε μια σφραγίδα της Χάγης (αποσταλε… ή όπως λέγεται) για να τα πάμε για μετάφραση στο μεταφραστικό του υπουργείο εξωτερικών για λιγότερα λεφτά?????


Εμείς οι “παλιοί” δυστυχώς την φάγαμε την βλακεία τους και την πληρώνουμε για μεταφράσεις… εσείς που έρχεστε μην το αφήσετε εκτός και αν σας περισσεύουν ευρώπουλα για τα γραφεία μεταφραστών και δικηγόρων!!!



σσ. ξέρω ότι το διαβάζουν και από το παν. λευκωσίας
Εμένα χθες μου ζήτησαν το diploma suplement μεταφρασμένο και επικυρωμένο από δικηγόρο. Δεν ήθελαν τον οδηγό σπουδών τις 70 σελίδες, γιατί ο υπάλληλος δεν μπορούσε να τις στείλει φωτοτυπημένες, επειδή ήταν πάρα πολλές. Αναγκαστικά τα έδωσα στο δικηγόρο για μετάφραση-επικύρωση.
Σήμερα μίλησα με άλλο υπάλληλο και του είπα ότι ούτε το ΙΕΠ ούτε η Δευτεροβάθμια στην Αθήνα ζήτησε το diploma suplement μεταφρασμένο και μου είπε να μην του το πάρω τελικά και να του δώσω τον οδηγό σπουδών σε usb.
Εγώ όμως τα πήρα ήδη στο δικηγόρο και θα πληρώσω 100€ για κάτι τελικά που δε χρειάζεται. Την αναλυτική θα τη βγάλω φωτοτυπία μόνο από τη μεριά που είναι τα μαθήματα, αν και γράφει κι εκεί λίγα αγγλικά, γιατί αν δει την πίσω σελίδα θα με ξαναστείλει στο δικηγόρο και δεν προλαβαίνω. Θα χάσω την προθεσμία. Ήδη ο δικηγόρος επειδή είχε λέει πολλή δουλειά με το ζόρι δέχτηκε να μου μεταφράσει τις 3 σελίδες του diploma suplement.

Αποσυνδεδεμένος ria19

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 123
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #8238 στις: Ιούλιος 22, 2016, 11:59:22 πμ »
Καλησπέρα!Θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει προαπαιτούμενο μαθημα για το 623 Ψυχοπαθολογία...
και αν ΤΟ 610 το κάνει και ο Αγγελίδης...
Το 621 διδάσκει ο Αγγελίδης. Το 610 Παναγίδης, Παπαναστασίου.

Αποσυνδεδεμένος Sokratis

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 385
  • Φύλο: Άντρας
  • Oceanic Flight 815
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #8239 στις: Ιούλιος 22, 2016, 12:12:46 μμ »
Εμένα χθες μου ζήτησαν το diploma suplement μεταφρασμένο και επικυρωμένο από δικηγόρο. Δεν ήθελαν τον οδηγό σπουδών τις 70 σελίδες, γιατί ο υπάλληλος δεν μπορούσε να τις στείλει φωτοτυπημένες, επειδή ήταν πάρα πολλές. Αναγκαστικά τα έδωσα στο δικηγόρο για μετάφραση-επικύρωση.
Σήμερα μίλησα με άλλο υπάλληλο και του είπα ότι ούτε το ΙΕΠ ούτε η Δευτεροβάθμια στην Αθήνα ζήτησε το diploma suplement μεταφρασμένο και μου είπε να μην του το πάρω τελικά και να του δώσω τον οδηγό σπουδών σε usb.
Εγώ όμως τα πήρα ήδη στο δικηγόρο και θα πληρώσω 100€ για κάτι τελικά που δε χρειάζεται. Την αναλυτική θα τη βγάλω φωτοτυπία μόνο από τη μεριά που είναι τα μαθήματα, αν και γράφει κι εκεί λίγα αγγλικά, γιατί αν δει την πίσω σελίδα θα με ξαναστείλει στο δικηγόρο και δεν προλαβαίνω. Θα χάσω την προθεσμία. Ήδη ο δικηγόρος επειδή είχε λέει πολλή δουλειά με το ζόρι δέχτηκε να μου μεταφράσει τις 3 σελίδες του diploma suplement.

είναι ακριβώς έτσι

έχεις ένα μαγαζί πανεπιστήμιο που δεν τα στέλνει όλα στα ελληνικά να τελειώνουμε
έχεις έναν "φτωχό" υπάλληλο στην δευτεροβαθμία που λέει δεν ξέρω - δεν είδα - δεν μου είπαν (του πέφτει βάρος να ρωτήσει επίσημα το υπουργείο)
ένα υπουργείο που δεν δίνει σαφείς οδηγίες για τα χαρτιά που έρχονται από χώρα που μιλάνε ελληνικά  και γράφουνε ελληνικά (αλλά καμιά φορά το γυρίζουνε και στο αγγλικό !!!)


και στο μέσος είμαστε εμεις τώρα και οι νέοι αύριο που θα πρέπει να βγάλουμε το φύδι από την τρύπα...

Oceanic Flight 815 - P99

Αποσυνδεδεμένος katrinxab

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 16
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #8240 στις: Ιούλιος 22, 2016, 12:54:26 μμ »
Το 504 δεν είναι υποχρεωτικό, αλλά επιλεγόμενο του Β κύκλου.
Πάρε από τώρα το 621 να ξεμπερδεύεις.

Ευχαριστώ πολύ. Να είσαι καλά.

Αποσυνδεδεμένος RunaiX

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 20
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #8241 στις: Ιούλιος 22, 2016, 02:29:19 μμ »
Καλησπέρα! Γνωρίζει κάποιος πότε πρέπει να αρχίσω τη διαδικασία εύρεσης διπλωματικής; Ξεκίνησα το φεβρουάριο του 2016 και τελειώνω θεωρητικά το εαρινό του 2017! Απλά ακούω από παιδιά ότι υπάρχει περίπτωση να καθυστερήσεις! Γι αυτό αγχώνομαι..

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Αποσυνδεδεμένος Ρ.Π

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 55
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #8242 στις: Ιούλιος 22, 2016, 04:54:18 μμ »
Εμένα χθες μου ζήτησαν το diploma suplement μεταφρασμένο και επικυρωμένο από δικηγόρο. Δεν ήθελαν τον οδηγό σπουδών τις 70 σελίδες, γιατί ο υπάλληλος δεν μπορούσε να τις στείλει φωτοτυπημένες, επειδή ήταν πάρα πολλές. Αναγκαστικά τα έδωσα στο δικηγόρο για μετάφραση-επικύρωση.
Σήμερα μίλησα με άλλο υπάλληλο και του είπα ότι ούτε το ΙΕΠ ούτε η Δευτεροβάθμια στην Αθήνα ζήτησε το diploma suplement μεταφρασμένο και μου είπε να μην του το πάρω τελικά και να του δώσω τον οδηγό σπουδών σε usb.
Εγώ όμως τα πήρα ήδη στο δικηγόρο και θα πληρώσω 100€ για κάτι τελικά που δε χρειάζεται. Την αναλυτική θα τη βγάλω φωτοτυπία μόνο από τη μεριά που είναι τα μαθήματα, αν και γράφει κι εκεί λίγα αγγλικά, γιατί αν δει την πίσω σελίδα θα με ξαναστείλει στο δικηγόρο και δεν προλαβαίνω. Θα χάσω την προθεσμία. Ήδη ο δικηγόρος επειδή είχε λέει πολλή δουλειά με το ζόρι δέχτηκε να μου μεταφράσει τις 3 σελίδες του diploma suplement.
\
Καλησπέρα !!! Σήμερα πήγα χωρίς να έχω ειδοποιηθεί στο ΔΟΑΤΑΠ (είμαι απόφοιτος του Μαιου) και μου έδωσαν την αναγνώριση !!! Στο δικηγόρο για μετάφραση και επικύρωση δίνω μόνο το diploma supplement??? Xρειαζεται κατι αλλο επικυρωση ή μετάφραση από δικηγόρο ή από καπου αλλου;;;  Πρεπει να τα εχω ολα ετοιμα μήπως και προλάβω τη Δευτερα την προθεσμία.... Όσοι ειστε απόφοιτοι Μαιου και χωρις να εχετε ειδοποιηθει πηγαιντε ΔΟΑΤΑΠ.....Μάλλον ειναι ολα ετοιμα....και εγω δεν το περιμενα....

Συνδεδεμένος neve

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 280
  • ΠΕ70/ ΠΕ7Ο.50/ ΠΕ71
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #8243 στις: Ιούλιος 22, 2016, 05:47:00 μμ »
\
Καλησπέρα !!! Σήμερα πήγα χωρίς να έχω ειδοποιηθεί στο ΔΟΑΤΑΠ (είμαι απόφοιτος του Μαιου) και μου έδωσαν την αναγνώριση !!! Στο δικηγόρο για μετάφραση και επικύρωση δίνω μόνο το diploma supplement??? Xρειαζεται κατι αλλο επικυρωση ή μετάφραση από δικηγόρο ή από καπου αλλου;;;  Πρεπει να τα εχω ολα ετοιμα μήπως και προλάβω τη Δευτερα την προθεσμία.... Όσοι ειστε απόφοιτοι Μαιου και χωρις να εχετε ειδοποιηθει πηγαιντε ΔΟΑΤΑΠ.....Μάλλον ειναι ολα ετοιμα....και εγω δεν το περιμενα....

καλά κι αυτοί γιατί δεν ειδοποιούν αν τα χουν έτοιμα; βαριούνται; ή το κάνουν επίτηδες;

Αποσυνδεδεμένος Macam

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 346
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #8244 στις: Ιούλιος 22, 2016, 06:03:13 μμ »
καλησπερα μια ερωτηση, εχει κανεις πληροφοριες για το 525 κ το 527 του d τομεα? ευχαριστω!

Αποσυνδεδεμένος Jordanian

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #8245 στις: Ιούλιος 22, 2016, 06:03:40 μμ »
Καλησπέρα παιδιά!! Με πήραν στις 4.30 από τον ΔΟΑΤΑΠ αλλά δεν το σήκωσα.. Τώρα μπήκα στην ηλεκτρονική πορεία αίτησης και μου λέει ότι έχει αναγνωριστεί το μεταπτυχιακό.. Τι γίνεται τώρα, ξέρει κανείς; Λέτε να μας δώσουν παράταση στις αιτήσεις;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158558
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 441
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 253
Σύνολο: 254

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.106 δευτερόλεπτα. 38 ερωτήματα.