*

Ψηφοφορία

Σε ποιο κλάδο εκπαίδευσης ανήκετε όσοι ξεκινήσατε το Μεταπτυχιακό Ειδικής Αγωγής στο Πανεπιστήμιο Λευκωσίας;

Πρωτοβάθμια- Νηπιαγωγοί
Πρωτοβάθμια - Δάσκαλοι
Δευτεροβάθμια - Θετικές Επιστήμες
Δευτεροβάθμια - Θεωρητικές  Επιστήμες
Δευτεροβάθμια- Τεχνολογικές Επιστήμες

Αποστολέας Θέμα: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)  (Αναγνώστηκε 3127427 φορές)

0 μέλη και 6 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος demy4

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 174
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #8218 στις: Ιούλιος 21, 2016, 12:40:57 μμ »
Καλησπέρα, τις συνεντευξεις τις κωδικοποιησα στο word. γιαυτο ρωταω,  αυτο που σκεφτομαι ειναι να ειναι 1 αρχειο word η εργασια και αλλο ενα αρχειο word οι συνεντευξεις δηλαδη να τις συμπτυξω μαζι με το υπομνημα. τι λετε?
Na ρωτήσεις το διδάσκοντα σου πώς το θέλει.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Sokratis

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 385
  • Φύλο: Άντρας
  • Oceanic Flight 815
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #8219 στις: Ιούλιος 21, 2016, 01:49:50 μμ »
όταν το Παν.Λευκωσίας καπνίζει χόρτο!


Το Παν.Λευκωσίας στέλνει μαζί με το πτυχίο για κορνίζα , δύο αντίγραφα του πτυχίου στα ελληνικά ΚΑΙ… δύο αναλυτικές που είναι στα ελληνικά με αγγλικά (??????) και το  diploma supplement που είναι στα Αγγλικά!!!!

μόνο κάποιος σαλεμένος θα ετοίμασε αναλυτική που θα είχε τα μαθήματα στα ελληνικά και τα υπόλοιπα στα αγγλικά, στην αναλυτική….

αφού βρε “φρούτα¨του πανεπιστημίου οι περισσότεροι πελάτες σας είναι έλληνες γιατί χρησιμοποιείται αγγλικά????? για να ξοδεύουμε 100αδες ευρώ για μεταφράσεις

και γιατί δεν βάζετε μια σφραγίδα της Χάγης (αποσταλε… ή όπως λέγεται) για να τα πάμε για μετάφραση στο μεταφραστικό του υπουργείο εξωτερικών για λιγότερα λεφτά?????


Εμείς οι “παλιοί” δυστυχώς την φάγαμε την βλακεία τους και την πληρώνουμε για μεταφράσεις… εσείς που έρχεστε μην το αφήσετε εκτός και αν σας περισσεύουν ευρώπουλα για τα γραφεία μεταφραστών και δικηγόρων!!!



σσ. ξέρω ότι το διαβάζουν και από το παν. λευκωσίας
Oceanic Flight 815 - P99

Αποσυνδεδεμένος Nizeta

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 48
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #8220 στις: Ιούλιος 21, 2016, 01:56:23 μμ »
Γεια σας!!!
Μπήκα να δηλώσω τα μαθήματα του χειμερινού εξαμήνου την επόμενη της ανακοίνωσης και δεν υπάρχει κανένα μάθημα διαθέσιμο. Έχουν κλείσει όλα. Είμαι στα δύο τελευταία μαθήματα και επειδή έχω κάνει όλα τα υποχρεωτικά έχω λίγες επιλογές από τα μαθήματα επιλογής μόνο. Ήθελα να δηλώσω το 623 (Ψυχοπαθολογία του Παιδιού) και το 626 (Συναισθηματικά και Συμπεριφορικά Προβλήματα).  Μπορώ να τα δηλώσω μαζί αν ανοίξουν ξερει κανείς να μου πει? Έχω πάει πολύ πίσω με τις αλλαγές και τους περιορισμούς. Υπολόγιζα να τελειώσω το αργότερο τώρα τον Αύγουστο (6 εξάμηνα) και τώρα  έχω πάει κι άλλο ένα πίσω διότι το καλοκαίρι δεν μπορούσα να πάρω μαθήματα. Πρέπει οπωσδήποτε να μου ανοίξουν τα μαθήματα αυτά και κάποια αλλά από τα επιλογής. Δεν μπορεί τη μια μέρα να βγαίνει η ανακοίνωση και την άλλη να μην υπάρχει τμήμα. Πείτε μου τη γνώμη σας. Πάντως έχω αγχωθεί πολύ.
Σας ευχαριστώ πολύ

Καλησπέρα! Αν δεν κάνω λάθος, το 626 έχει σαν προαπαιτούμενο το 623 και λογικά δεν μπορείς να τα πάρεις στο ίδιο εξάμηνο. Γενικά, ανοίγουν τμήματα συνέχεια πάντως, οπότε αν το παρακολουθείς καθημερινά, θα βρεις σίγουρα κάτι διαθέσιμο. Ελπίζω να βοήθησα!

Αποσυνδεδεμένος kostzo10

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 324
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #8221 στις: Ιούλιος 21, 2016, 02:05:32 μμ »

Σου ζήτησαν μετάφραση από τη δδε;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος πεγκυ

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 130
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #8222 στις: Ιούλιος 21, 2016, 02:36:52 μμ »
Προτεινω δυο μαθηματα σε κάθε τετραμηνο! Το ιδιο επελεξα κι εγω , καθως δεν με νοιαζει ποτε θα το τελειωσω. Εργαζομαι κι εγω σε σχολειο και με παραπανω μαθηματα θα τα εβρισκα πολύ σκουρα. ΕΙναι και στον ανθρωπο ομως και στο ποσο αντεχει ο καθενας. Καλή αρχη.

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση !
Ώστε είναι χωρισμένα σε τετράμηνα και όχι εξάμηνα ε;
Ποιους μήνες λοιπόν είναι οι εξετάσεις ;
Κάθε μάθημα να φανταστώ έχει και την εργασία του ή υπάρχουν και μαθήματα στα οποία μόνο παρακολουθείς , διαβάζεις και δίνεις εξετάσεις ;

Αποσυνδεδεμένος Sokratis

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 385
  • Φύλο: Άντρας
  • Oceanic Flight 815
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #8223 στις: Ιούλιος 21, 2016, 02:38:21 μμ »
Σου ζήτησαν μετάφραση από τη δδε;

 σε εμένα στην Αθήνα όχι αλλά από την περιφέρεια σε κάποιους ζήτησαν, οπότε λέω δεν την κάνω μπας και είναι ΜΠΑΖΟ ο υπάλληλος και μετά ποιος βρίσκει το δίκιο του, χώρια που με φαγούριζαν κάποια πολλά ευρώπουλα στην τσέπη....
Oceanic Flight 815 - P99

Αποσυνδεδεμένος kostzo10

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 324
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #8224 στις: Ιούλιος 21, 2016, 02:49:14 μμ »
σε εμένα στην Αθήνα όχι αλλά από την περιφέρεια σε κάποιους ζήτησαν, οπότε λέω δεν την κάνω μπας και είναι ΜΠΑΖΟ ο υπάλληλος και μετά ποιος βρίσκει το δίκιο του, χώρια που με φαγούριζαν κάποια πολλά ευρώπουλα στην τσέπη....
όπου πέσεις δηλαδή...πάντως ''το ζουμί'' της αναλυτικής που είναι η πλευρά με τα μαθήματα είναι στα ελληνικά!

Αποσυνδεδεμένος Sokratis

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 385
  • Φύλο: Άντρας
  • Oceanic Flight 815
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #8225 στις: Ιούλιος 21, 2016, 03:17:52 μμ »
όπου πέσεις δηλαδή...πάντως ''το ζουμί'' της αναλυτικής που είναι η πλευρά με τα μαθήματα είναι στα ελληνικά!


δεν κατάλαβες.... είναι στα ελληνικά τα μαθήματα, και ο τίτλος του μεταπτυχιακού

Το όνομά μου και όλες οι άλλες περιγραφές είναι στα Αγγλικά

ή τους τελείωσε το ελληνικό χαρτί... ή προτιμάνε το χόρτο...
Oceanic Flight 815 - P99

Αποσυνδεδεμένος ariadny

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 90
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #8226 στις: Ιούλιος 21, 2016, 04:40:34 μμ »
Παιδιά για όσους έχετε το σεμινάριο2.Το δεύτερο αρχείο με τις συνεντευξεις σε word (το έκανα με printscreen στις σαρωμένες συνεντεύξεις) μου έγινε πάρα πολύ μεγέλο σε μέγεθος και στο moodle λέει μέχρι 10ΜΒ το κάθε αρχείο.Το ίδιο αρχείο σε pdf είναι πολύ μικρότερο άρα θα αναγκαστώ να το στείλω σε pdf.Έτυχε κάτι παρόμοιο σε κανέναν άλλο?

Αποσυνδεδεμένος stepar10

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 36
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #8227 στις: Ιούλιος 21, 2016, 04:52:06 μμ »
Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση !
Ώστε είναι χωρισμένα σε τετράμηνα και όχι εξάμηνα ε;
Ποιους μήνες λοιπόν είναι οι εξετάσεις ;
Κάθε μάθημα να φανταστώ έχει και την εργασία του ή υπάρχουν και μαθήματα στα οποία μόνο παρακολουθείς , διαβάζεις και δίνεις εξετάσεις ;

τετραμηνα που τα ονομαζει εξαμηνα. Εξετασεις γεναρη, μαη, σεπτεμβρη στο περιπου. Τα μαθηματα συνηθως εχουν μια δυο η περισσοτερες εργασιες αλλα επειδη θα κανεις αλλο μεταπτυχιακο δεν γνωριζω πως ειναι εκει τα πραγματα.

Αποσυνδεδεμένος stepar10

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 36
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #8228 στις: Ιούλιος 21, 2016, 04:54:36 μμ »
Παιδιά για όσους έχετε το σεμινάριο2.Το δεύτερο αρχείο με τις συνεντευξεις σε word (το έκανα με printscreen στις σαρωμένες συνεντεύξεις) μου έγινε πάρα πολύ μεγέλο σε μέγεθος και στο moodle λέει μέχρι 10ΜΒ το κάθε αρχείο.Το ίδιο αρχείο σε pdf είναι πολύ μικρότερο άρα θα αναγκαστώ να το στείλω σε pdf.Έτυχε κάτι παρόμοιο σε κανέναν άλλο?

Οταν με το καλο τελειωσω την εργασια τις "χρωματισμενες" συνεντευξεις θα τις βαλω στο ιδιο αρχειο word απλά αντιγραφη επικολληση στο τελος της εργασιας. Αφου ολα ειναι σε word.

ΕΚτος αν εχεις σημειωσει με στυλο τις γραμμες. Τοτε καλα εκανες και τα σκαναρες.

Αποσυνδεδεμένος ariadny

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 90
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #8229 στις: Ιούλιος 21, 2016, 05:29:50 μμ »
Οταν με το καλο τελειωσω την εργασια τις "χρωματισμενες" συνεντευξεις θα τις βαλω στο ιδιο αρχειο word απλά αντιγραφη επικολληση στο τελος της εργασιας. Αφου ολα ειναι σε word.

ΕΚτος αν εχεις σημειωσει με στυλο τις γραμμες. Τοτε καλα εκανες και τα σκαναρες.


Δηλαδή εσύ θα ξαναγράψεις τις συνεντευξεις στο word?Δεν θα τις σκανάρεις?

Αποσυνδεδεμένος stepar10

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 36
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #8230 στις: Ιούλιος 21, 2016, 08:24:30 μμ »
τις εχουμε ηδη σε word. θα τις χρωματισω με το εργαλειο του word, και μετα θα τις κανω αντιγραφη στο κειμενο της εργασιας. Και διπλα θα γραφω τους κωδικους. ΝΟμιζω ειναι το πιο απλό.

Αποσυνδεδεμένος katrinxab

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 16
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #8231 στις: Ιούλιος 21, 2016, 09:36:05 μμ »
Καλησπέρα. Θέλω να ρωτήσω ανάμεσα σε 2 υποχρεωτικά 621 Παιδαγωγική της Συμπερίληψης και 504 Συγκριτική Παιδαγωγική, ποιο προτείνεται; Ευχαριστώ

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158549
  • Σύνολο θεμάτων: 19199
  • Σε σύνδεση σήμερα: 575
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 20
Επισκέπτες: 496
Σύνολο: 516

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.102 δευτερόλεπτα. 38 ερωτήματα.