*

Ψηφοφορία

πόσα χρήματα παίρνετε στα ιδιαίτερα (για ένα άτομο) κατα μέσο όρο;

5-10 ευρώ χωρίς απόδειξη
73 (16.8%)
10-15 ευρώ χωρίς απόδειξη
193 (44.5%)
15-20 ευρώ χωρίς απόδειξη
93 (21.4%)
20-25 ευρώ χωρίς απόδειξη
21 (4.8%)
25-30 ευρώ χωρίς απόδειξη
15 (3.5%)
10-15 ευρώ με απόδειξη
13 (3%)
15-20 ευρώ με απόδειξη
10 (2.3%)
20-25 ευρώ με απόδειξη
5 (1.2%)
25-30 ευρώ με απόδειξη
2 (0.5%)
30-40 ευρώ με απόδειξη
9 (2.1%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 432

Αποστολέας Θέμα: Τιμές για ιδιαίτερα  (Αναγνώστηκε 706356 φορές)

0 μέλη και 73 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος semeli ΠΕ02

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 465
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1540 στις: Οκτώβριος 25, 2010, 11:23:57 μμ »
Έχω ακούσει περίπτωση νηπιαγωγού που διδάσκει και μαθήματα θεωρητικής Γ΄ Λυκείου... ::) :-\ :-X

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:09:28 »

Αποσυνδεδεμένος aspinoulas

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 443
  • ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1541 στις: Οκτώβριος 26, 2010, 12:03:08 πμ »
Στο όνομα του "ελεύθερου ανταγωνισμού" σε συνδυασμό με τη διαρκή απαξίωση και ισωπέδωση του εκπαιδευτικού έργου πολλά έχουμε να ακούσουμε ακόμα....

Αποσυνδεδεμένος stargate

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 503
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1542 στις: Οκτώβριος 26, 2010, 01:18:37 πμ »
να πω και γω την αποψη μου:
εχουν αυτοι ηθικο φραγμο? εχουν ηθικες αναστολες? οταν ο μπαμπακας και η μανουλα τους εμαθαν να μη ξερουν τι θα πει δουλεια?
γιαυτο ζητουν 60 ευρω την ωρα! Ποιοι/ες ειναι?
οταν ο εργατης δουλευει στα ναυπηγεια για 50 ευρω την ημερα,
οταν ο υπαλληλος στο Γερμανο παιρνει 30 ευρω την ημερα,οταν...οταν.... ειναι θεμα ηθικης και ανθρωπισμου!
ε, μερικοι πως να το κανουμε ΔΕΝ τον εχουν.(ευτυχως ειναι λιγοι)
πιο πολυ με στεναχωρει το 60 ευρω την ωρα παρα το 7 ευρω η ωρα!
επισης, οι γονεις φταινε που τα δινουν,
επισης, εμεις οι ιδιοι φταιμε που τα ζηταμε....(εκτος β.π. οπως ειπε ο συναδελφος  Landau οποτε εκει δεν ξερω τι "παιζει" )
συμφωνω και με τη συναδελφισσα Ερση  
Προσωπικά δεν βλέπω κανένα πρόβλημα με τα 60 ευρώ/ώρα ούτε με τα 100/ώρα ειδικά όταν υπάρχει τόσο μεγάλη προσφορά αποφοίτων
από πολλές ειδικότητες ακόμα και στην επαρχία. Και φυσικά αυτός που πληρώνει τόσα χρήματα δεν είναι ούτε υπάλληλος στο Γερμανό ούτε
απλός εργάτης ...είναι κάποιος που έχει την οικονομική δυνατότητα και πιθανώς περιμένει και κάποια ανταλλάγματα (π.χ εξαγορά βαθμών).
Μην τα κάνουμε τραγικά τα πράγματα χωρίς λόγο και μην βλέπουμε το δέντρο και χάνουμε το δάσος.
Εκμετάλλευση είναι και τα 7 ευρώ για κάποιον που τον αντιμετωπίζουν ως babysitter.

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1543 στις: Οκτώβριος 26, 2010, 08:15:45 πμ »
ουτε εγω εχω προβλημα με τα πόσα ζηταει ο καθενας. Αν τον παιρνει να ζητησει 100 ευρω την ωρα καλα κανει.
Ομως,...αν το δει κανεις απο αλλη σκοπια,του κερδους και της εκμεταλλευσης τοτε παμε σε αλλο επιπεδο. μιλαμε για ηθικη "τελειωση" ;D ;D (για τους μη φιλολογους = ολοκληρωση)
εδωσες ο ιδιος/η ιδια την απαντηση (και συμφωνω ). βαθμοθηρία!! Αυτο ειναι.
Πιστευω πως κανενας απο μας δεν θα ζητουσε 100 ευρω την ωρα. Δεν ειμαστε ιατροι (οπου εκει εχεις να κανεις με 2 ή 3 επισκεψεις οχι με μαθηματα καθημερινα)

Εν πασει περιπτωσει, το θεμα της τιμης το εχουμε πει πολλακις, ειναι θεμα Προσωπικο και εχει πολλες παραμετρους που την καθοριζουν.
Παντως, εγω ακομα και αν εκανα μαθημα στα Β.Προαστεια, πανω απο 40 δεν θα ζητουσα. Στις πιο φτωχες περιοχες  15- με 20.Εχω κανει και εθελοντικο μαθημα στο Χατζηκυριακειο ιδρυμα για να βοηθησω τα ορφανα παιδια. και πολυ χαιρομαι οταν ακουω συναδελφους που κανουν αμισθι μαθημα οταν κρινουν κατα περιπτωση. γιατι δεν ειναι επαγγελμα αυτο μονο αλλα πρωτα και κυρια λειτουργημα.


επισης,
δεν θα κρινω τη νηπιαγωγο που κανει μαθημα σε παιδι κατ/νσης...!!! γιατι θα πω πραγματα που δεν θελω και ειναι πρωι ακομα....
ουτε ομως και κατηγορω την ιδια και μονο.
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:09:28 »

Αποσυνδεδεμένος firiki

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 309
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1544 στις: Οκτώβριος 26, 2010, 10:47:15 πμ »





επισης,
δεν θα κρινω τη νηπιαγωγο που κανει μαθημα σε παιδι κατ/νσης...!!! γιατι θα πω πραγματα που δεν θελω και ειναι πρωι ακομα....
ουτε ομως και κατηγορω την ιδια και μονο.

[/quote]συμφωνω..φταινε και οσοι την εμπιστευονται :(
ΠΕ02

Αποσυνδεδεμένος Stelios

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3298
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1545 στις: Οκτώβριος 26, 2010, 11:02:15 πμ »
Θα ήθελα να πω και εγώ την γνώμη μου.
Δεν θα μιλήσω για τους παρανομούντες αλλά για όσους κάνουν εκ σπουδών ιδιαίτερα (χωρίς να θίξω το θέμα της απόδειξης).
Το κράτος έχει ορίσει πολλά και ωραία. Όπως πχ ότι για ένα σφράγισμα η αποζημίωση (για όσους την "παίρνουν") είναι λιγότερη από 10€ (δεν θυμάμαι ακριβώς).
Διεθνώς η διδακτική ώρα έχει μελετηθεί ότι "αντιστοιχεί" (σε κόπο και προετοιμασία κλπ) 4 ώρες ενός υπαλλήλου γραφείου (και όχι μόνο).
Επίσης η διδακτική ώρα ορίζεται στα 45 λεπτά.
Τέλος (και μετά από χρόνιες πιέσεις) η διδακτική ώρα στα φροντιστήρια πληρώνεται στον καθηγητή 11,22€ καθαρά (το ελάχιστο).
Πως είναι δυνατόν να ζητάτε λιγότερα για 60' ιδιαίτερο μάθημα;;;;;; (μην παρεξηγηθεί κανένας, για την τάξη μεγέθους της αμοιβής μιλάω)
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 26, 2010, 11:18:56 πμ από Stelios »

Αποσυνδεδεμένος Ren@

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 12
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1546 στις: Οκτώβριος 26, 2010, 11:34:59 πμ »
Φίλη evi06, σε πολλά από αυτά που λες εχεις δίκαιο (την τιμή αλλά και το μάθημα σε παιδιά γυμνασίου από νηπιαγωγό). Όμως ώντας νηπιαγωγός που κάνω πολλά χρόνια ιδιαίτερο σε παιδιά δημοτικού, όλων των τάξεων μπορώ να σου πω ότι αναλαμβάνοντας τέτοια παιδιά που είχαν "πρόβλημα" επειδή δεν γινόταν σωστή δουλειά στο σχολείο κατάφερα να τα βοηθήσω σημαντικά (κάτι που οι δάσκαλοι τους αναγνώρισαν, δεν είναι δική μου άποψη). Στα τμήματα νηπιαγωγών δεν γίνονται μαθήματα μόνο καλλιτεχνικών όπως πολλοι νομίζουν, γίνεται πολύ σοβαρή δουλειά (τουλάχιστον στο ΤΕΠΑΕΣ Ρόδου). Θεωρώ λοιπόν, ότι όποιος ενδιαφέρεται πραγματικά για την εκπαίδευση (ψάχνει, διαβάζει, ρωτάει εμπειρότερους κ.α) μπορεί να βοηθήσει τα παιδιά στα οποία κάνει μαθημα  να κατακτήσουν την γνώση. Αυτός είναι και ο ρόλος όλων των εκπαιδευτικών "διαμεσολαβητικός". Το βασικό στοιχείο για όλους τους εκπαιδευτικούς είναι το ενδιαφέρον για την εκπαίδευση και η αγάπη για το παιδί. Άρα, δεν βλέπω το λόγο να μην μπορεί να κάνει ένας νηπιαγωγός που ενδιαφέρεται και αγωνίζεται από την πλευρά του μάθημα σε παιδιά δημοτικού. Αυτά από μια νηπιαγωγό...ελπίζω να σε διαφώτισα λίγο από τη σκοπιά μου σχετικά με το θέμα "νηπιαγωγός και ιδιαίτερα". Ευελπιστώ στο εξής να μην κρίνεις έναν εκπαιδευτικό από την ειδικότητά του αλλά από την αγάπη και το σεβασμό γι' αυτό που κανει. :)

Αποσυνδεδεμένος emmaki

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3647
  • The best is yet to come......
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1547 στις: Οκτώβριος 26, 2010, 03:22:34 μμ »
Τα 60 ευρώ την ώρα, ναι μου ακούγονται παράξενα, όμως δεν θα τα βάλω με τους καθηγητές ππου τα παίρνπυν, αλλά με τους γο΄νείς που τα δίνουν.
Μας αρέσει δεν μας αρέσει, είμαστε σε μια καπιταλιστική κοινωνία, όπου λειτουργεί ο νόμος της πρσοφοράς και της ζήτησης. Από τη στιγμή που υπάαρχουν αυτοί που θα δώσουν 60 και παραπανω ευρώ για μάθημα, γιατί οι καθηγητές να μην τα ζητήσουν;

Αυτά είναι επιλογές! Όπως επίσης επιλογή είναι το αν θα πάρεις μία νηπιαγωγό ή έναν απόφοιτο λυκείου (που έιχε 20 στα αρχαία) για να κάνει στο παιδί, σου που είναι στο γυμνάσιο ή στο λύκειο, μάθημα!
Νηπιαγωγός είμαι και εγώ, και αναγνωρίζω ότι υπάρχουν πράγματα που όσο και να διαβάζω δεν μπορώ (και ηθικά δεν πρέπει) να τα κάνω! Άντε να κάνω μέχρι και την Α Δημοτικού (που πάλι διαφωνώ)....

Και μια τελευταία κουβέντα. Εμένα με παίρνουν κάθε χρόνο πάνω από 10 γονείς για να αναλάβω τα παιδιά τους για Αγγλικά. Ξεκινάνε τις οικονομικές τους προσφορές από τα 30 ευρώ την ώρα για παιδιά που θα ξεκινησουν Αγγλικά εκείνη τη χρονιά και φτάνουν μέχρι τα 50 ευρώ την ώρα για παιδιά που θέλουν αν προετοιμαστούν για εξετάσεις. Όταν τους λέω ότι δεν κάνω μαθήματα, νομίζουν ότι αρνούμαι λόγω χρημάτων, και μου λένε σου δίνουμε όσα ζητήσεις και 40 και 50 και 70! Για μια ώρα και σε επαρχιακή πόλη! Πού και να έκανα μαθήματα!
Ειδικη Αγωγη: 18 χρονια!!!!!!

Πλεον αλλη πορεια για τα επομενα 20

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1548 στις: Οκτώβριος 26, 2010, 04:00:40 μμ »
Τα 60 ευρώ την ώρα, ναι μου ακούγονται παράξενα, όμως δεν θα τα βάλω με τους καθηγητές ππου τα παίρνπυν, αλλά με τους γο΄νείς που τα δίνουν.
Νηπιαγωγός είμαι και εγώ, και αναγνωρίζω ότι υπάρχουν πράγματα που όσο και να διαβάζω δεν μπορώ (και ηθικά δεν πρέπει) να τα κάνω! Άντε να κάνω μέχρι και την Α Δημοτικού (που πάλι διαφωνώ)....


1oν) εγω θα τα βαλω με τους "καθηγητες" που τα παιρνουν (ειτε σας αρεσει ειτε οχι) Με τους γονεις δεν εχω κανενα προβλημα αφου δεν εχουν οι ιδοι.

60 ευρω την ωρα? !!! σιγα ρε ποιοι ειστε? ξεκαβαλιστε λιγο....


2ον) και ναι, πιστευω σε αυτο που λεει η Ren@,  οτι δηλ μια νηπιαγωγος μπορει να διδαξει ενα παιδι και Ε΄και ΣΤ' δημοτικου αλλα και Γυμνασιου γιατι οχι?
Δηλαδη, αν εχει καποια νηπιαγωγος δικο της παιδι στο δημοτικο, δεν μπορει να το βοηθησει? θα παρει δασκαλα?


και μη μου πειτε τωρα το " η νηπιαγωγος δεν κατεχει το γνωστικο"!!! το κατεχει και με το παραπανω και επισης ξερει και το τροπο να επιβληθει και να διαχειριστει καταστασεις σχολικης ταξης.
συνεπως? τι εμποδιζει να κανει ιδιαιτερο σε ενα παιδι?

οσο για το γνωστικο, εδω φιλολογοι κλασικοι και κοκορευονται οτι γνωριζουν ιστορια που αν δεις το προγραμμα σπουδων 1 μαθημα ιστοριας εχουν  και αυτο με το ζορι...... που τη μαθανε ξαφνικα ? τη διαβασανε για τον ασεπ. Αυτο!

αστε με απο κει....εχω και τη πληγη μου απο την ΠΑΝΑΘΑ που παει απ το κακο στο χειροτερο.... ;D

emmaki  μου, ξερεις ποσο σε εκτιμω, απλα τη γνωμη μου λεω σε αυτα τα δυο σημεια.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 26, 2010, 04:09:38 μμ από MARKOS »
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος emmaki

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3647
  • The best is yet to come......
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1549 στις: Οκτώβριος 26, 2010, 04:19:17 μμ »
Τα 60 ευρώ την ώρα, ναι μου ακούγονται παράξενα, όμως δεν θα τα βάλω με τους καθηγητές ππου τα παίρνπυν, αλλά με τους γο΄νείς που τα δίνουν.
Νηπιαγωγός είμαι και εγώ, και αναγνωρίζω ότι υπάρχουν πράγματα που όσο και να διαβάζω δεν μπορώ (και ηθικά δεν πρέπει) να τα κάνω! Άντε να κάνω μέχρι και την Α Δημοτικού (που πάλι διαφωνώ)....


1oν) εγω θα τα βαλω με τους "καθηγητες" που τα παιρνουν (ειτε σας αρεσει ειτε οχι) Με τους γονεις δεν εχω κανενα προβλημα αφου δεν εχουν οι ιδοι.

60 ευρω την ωρα? !!! σιγα ρε ποιοι ειστε? ξεκαβαλιστε λιγο....


2ον) και ναι, πιστευω σε αυτο που λεει η Ren@,  οτι δηλ μια νηπιαγωγος μπορει να διδαξει ενα παιδι και Ε΄και ΣΤ' δημοτικου αλλα και Γυμνασιου γιατι οχι?
Δηλαδη, αν εχει καποια νηπιαγωγος δικο της παιδι στο δημοτικο, δεν μπορει να το βοηθησει? θα παρει δασκαλα?


και μη μου πειτε τωρα το " η νηπιαγωγος δεν κατεχει το γνωστικο"!!! το κατεχει και με το παραπανω και επισης ξερει και το τροπο να επιβληθει και να διαχειριστει καταστασεις σχολικης ταξης.
συνεπως? τι εμποδιζει να κανει ιδιαιτερο σε ενα παιδι?

οσο για το γνωστικο, εδω φιλολογοι κλασικοι και κοκορευονται οτι γνωριζουν ιστορια που αν δεις το προγραμμα σπουδων 1 μαθημα ιστοριας εχουν  και αυτο με το ζορι...... που τη μαθανε ξαφνικα ? τη διαβασανε για τον ασεπ. Αυτο!

αστε με απο κει....εχω και τη πληγη μου απο την ΠΑΝΑΘΑ που παει απ το κακο στο χειροτερο.... ;D

emmaki  μου, ξερεις ποσο σε εκτιμω, απλα τη γνωμη μου λεω σε αυτα τα δυο σημεια.


Φυσικά και θα λες τη γνώμη σου, όπως και γω τη δική μου!!!!!
Δεν συμφωνώ μαζί σου, αλλά ΟΚ!!!!
Και η διαφωνία έχει τα καλά της  ;)
Ειδικη Αγωγη: 18 χρονια!!!!!!

Πλεον αλλη πορεια για τα επομενα 20

Αποσυνδεδεμένος fivo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1774
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1550 στις: Οκτώβριος 26, 2010, 04:24:21 μμ »
εγώ από τούδε και στο εξής θέλω να με αποκαλείτε master chef, επειδή οι φακές μου δεν παίζονται. Επίσης είμαι ζωγράφος, ποιήτρια, γυμνάστρια, εκπαιδεύτρια όλων των ζώντων, καθαρίστρια, γραμματικός, νομικός, κηπουρός, ελαιοχρωματιστής, κτηνοτρόφος, αγρότισσα, αρχιτέκτονας και πολιτικός μηχανικός. Βαρέθηκα, τα υπόλοιπα θα σας τα πω άλλη μέρα, να μην σας κουράζω κιόλας. Όλα τα παραπάνω και πολλά ακόμα τα κάνω με πολύ αγάπη, σας διαβεβαιώ. Με προσλαμβάνετε; ::)

υγ. Επίσης, βαρέθηκα να στρογγυλοποιούμε τα τετράγωνα. Τα ιδιαίτερα είναι παραπαιδεία και παραοικονομία σε όλα τα επίπεδα και από οποιαδήποτε σκοπιά.Βαρέθηκα τη λογική "ε, αφού βρίσκουν, τα κάνουν","άμα είσαι μάγκας, παρ' τα", "τα κάνω όλα και είμαι και παιχταράς, μα πάνω από όλα άνθρωπος".ΣΕΒΟΜΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΝΩ, ΠΡΩΤΙΣΤΩΣ ΟΤΑΝ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΩ. Άντε, γιατί μου φαίνεται η έλλειψη ουσιαστικών θέσεων δημιουργικής εργασίας μας έχει μετατρέψει τους περισσότερους σε αμοραλιστές.

Αποσυνδεδεμένος Stelios

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3298
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1551 στις: Οκτώβριος 26, 2010, 04:53:46 μμ »
υγ. Επίσης, βαρέθηκα να στρογγυλοποιούμε τα τετράγωνα. Τα ιδιαίτερα είναι παραπαιδεία και παραοικονομία σε όλα τα επίπεδα και από οποιαδήποτε σκοπιά.Βαρέθηκα τη λογική "ε, αφού βρίσκουν, τα κάνουν","άμα είσαι μάγκας, παρ' τα", "τα κάνω όλα και είμαι και παιχταράς, μα πάνω από όλα άνθρωπος".ΣΕΒΟΜΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΝΩ, ΠΡΩΤΙΣΤΩΣ ΟΤΑΝ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΩ. Άντε, γιατί μου φαίνεται η έλλειψη ουσιαστικών θέσεων δημιουργικής εργασίας μας έχει μετατρέψει τους περισσότερους σε αμοραλιστές.
Το αντίθετο είναι το πρόβλημα: η τετραγωνοποίηση του κύκλου ;D

Παραπαιδεία είναι τα ιδιαίτερα και τα φροντιστήρια που κάνουν οι διορισμένοι (δημόσιοι υπάλληλοι) καθηγητές.
Παραοικονομία κάνουν όλοι οι υπόλοιποι (μη δημόσιοι υπάλληλοι) που κάνουν ιδιαίτερα αφορολόγητα.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 26, 2010, 04:55:46 μμ από Stelios »

Αποσυνδεδεμένος ΛΩΡΑ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1989
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1552 στις: Οκτώβριος 26, 2010, 11:30:06 μμ »
Για ποιο λόγο ακριβώς σας ενοχλεί κάποιος που χρεώνει 60Ε την ώρα;
Γιατί έκανε κι η μύγα  κ@λο κι έχ.......σε τον κόσμο όλο!!!
Δεν διδάσκουμε πυρηνική φυσική στο Χάρβαρντ!!! Ξεκαβαλήστε ρεεεε!!! Χειρότεροι εκμεταλλευτές κι απ'αυτούς που κατηγορούμε γινόμαστε!!!
Μια τέτοια τιμή θα δικαιολογούνταν μόνο στο υπερβολικά τραβηγμένο σενάριο να δουλεύει κάποιος ήδη 10-15 χρόνια και να έχει τουλάχιστον 90% επιτυχία στις Πανελλήνιες και μάλιστα σε σχολή πρώτης προτίμησης των μαθητών....!! Τα χετε αυτά....;;;;;!!! ??? ??? ??? ???
Μην τρελαθούμε τώρα!!
Δεν υπάρχει ελευθερία που να μη γνωρίζω.
Ούτε ταπείνωση ή φόβος που να μη μ' έχουν υποτάξει.
Γι'αυτό και ξέρω από αγάπη,
Γι' αυτό δε συλλογίζομαι το σώμα που σου δίνω,
Γι' αυτό προσέχω τόσο τα λόγια που σου λέω.

ΛΟΥΙΣ ΓΚΑΡΘΙΑ ΜΟΝΤΕΡΟ
(ΓΡΑΝΑΔΑ 1958)

Αποσυνδεδεμένος stargate

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 503
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1553 στις: Οκτώβριος 26, 2010, 11:45:09 μμ »
αυτά είναι .... :)
μόλις ανεβήκαμε επίπεδο  ;)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159853
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 650
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 606
Σύνολο: 615

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.074 δευτερόλεπτα. 39 ερωτήματα.