*

Αποστολέας Θέμα: Η Ιστορία επιστρέφει στους ξενόγλωσσους; Το θέατρο του παραλόγου....  (Αναγνώστηκε 47370 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος kamia elpida

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 249
  • Φύλο: Άντρας
  • ...τρέλανε μας
    • Προφίλ
Απ: Η Ιστορία επιστρέφει στους ξενόγλωσσους; Το θέατρο του παραλόγου....
« Απάντηση #42 στις: Σεπτέμβριος 10, 2013, 02:15:55 μμ »
Νικήτα...αυτό που έχω να πω είναι πως ακόμη και 18.000 να είμαστε οι φιλόλογοι στην εκπαίδευση...πάλι δεν φτάνουμε. Αυτό από μόνο του λέει πολλά!! Απ'αυτό ορμώμενη χαρακτήρισα κάποιους "βασικές ειδικότητες" και όχι γιατί θεωρώ δευτερεύοντα κάποια μαθήματα, λόγω αναγκών και μόνο. Επίσης το ότι δουλεύετε  και στις 2 βαθμίδες πάλι δεν δικαιολογεί τους πάμπολλους διορισμούς ξενόγλωσσων (τουλάχιστων αγγλικών) που γίναν, γιατί βλέπεις ότι βγήκαν εν καιρώ υπεράριθμοι ακόμη και με τις 2 βαθμίδες. Ίσως να φταίει όντως όπως ειπώθηκε και το ότι πήραν ώρες απ'τις  ξένες γλώσσες και τις δώσαν στα αρχαία ή όπου αλλού δεν ξέρω κι εγώ τις δώσαν....δεν το αρνούμαι αυτό!
Παρολ'αυτά  ξαναλέω γίναν υπερβολικοί διορισμοί σε κάποιους κλάδους και τώρα θα την πληρώσουν αυτοί οι κλάδοι χωρίς να φταίνε!! Δεν είπα ποτέ πως φταίνε οι ίδιοι οι καθηγητές....

Την πρώτη highlighted φράση την αφήνω ασχολίαστη. Αφήνω να τη σχολιάσει ο καθένας που τη διαβάζει. Όσο για τη δεύτερη, το υπουργείο φαίνεται να διαφωνεί μαζί σου. Αλλιώς δε θα μετέτασσε 600 ΠΕ06 στην α'θμια, ούτε θα μείωνε το ωράριό μας στη β'θμια κατά 2 ώρες, ούτε θα μας έκοβε τελείως απ' τα εσπερινά. Για να συμβαίνει κάτι τέτοιο, μάλλον θεωρεί ότι δε φτάνουμε. Αλλά πάλι, μπορεί εγώ μες στην αφέλειά μου, να λέω αρλούμπες. Ίσως θέλει να μας σουτάρει, για να προσλάβει κι άλλους φιλόλογους, αφού 18.000 δε φτάνετε!  ;D ;D ;D

Εντάξει....δεν υπάρχεις!!!! Μόνος σου βλέπεις εχθρούς και λεκτικές επιθέσεις!! Το ότι δεν αρκούν οι φιλόλογοι και μόνιμοι και αναπληρωτές είναι γεγονός αδιαμφισβήτητο! Επίσης το ότι μετατάσσει από Β'θμια σε Α'θμια δείχνει πως στην Β΄θμια περίσσευαν γιατί είχαν μπει πολλοί!! Τι δεν καταλαβαίνεις απ'αυτό;;;!!! Και μακάρι με τις μετατάξεις να καλυφθούν τα κενά και να μην περισσέψει κόσμος και απολυθεί! Εκεί όπου υπάρχουν ανάγκες (και είναι πολλές και το ξέρω) να μπουν αυτοί που περισσεύουν από Β΄θμια!  Να γίνει εξορθολογισμός δηλαδή...αν και δεν τους έχω εμπιστοσύνη ότι είναι άξιοι να νοικοκυρέψουν τα πράγματα!!
Τι σχέση έχουν όλα αυτά με το αν θα πάρει περισσότερους φιλολόγους, που δεν πρόκειται και να πάρει!! Αλλά είναι τουλάχιστον γελοίο τη στιγμή που περισσεύουν τόσοι ξενόγλωσσοι από Β΄θμια, να περιμένουν οι κλάδοι σας να πάρει και αναπληρωτές το Υπουργείο!!
....επομένως είναι στην σωστή κατ/ση εξορθολογισμού του όλου προσωπικού να έχουν οι ξενόγλωσσοι την ιστορία και την λογοτεχνία???

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος ΛΩΡΑ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1989
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Η Ιστορία επιστρέφει στους ξενόγλωσσους; Το θέατρο του παραλόγου....
« Απάντηση #43 στις: Σεπτέμβριος 10, 2013, 02:21:06 μμ »
Όχι...η σωστή κατεύθυνση εξορθολογισμού είναι να μεταταχθούν στην Α΄θμια ή να κάνουν και στις 2 βαθμίδες (εντός νομού φυσικά...όχι νομάδες) οι ξενόγλωσσοι της Β΄θμιας που δεν συμπληρώνουν ωράριο και έτσι να έχει ο καθένας το αντικείμενό του! Δεν είναι λογικό αυτό...;;;
Και αν πάλι μου πεις πως αυτές οι μετακινήσεις από σχολείο σε σχολείο είναι εξοντωτικές στην εποχή μας με τόσο λίγα λεφτά δεν θα σου πω πως έχεις άδικο, αλλά αφού έγιναν τόσα εγκλήματα στο παρελθόν εκ μέρους των συνδικαλιστών και των συντεχνιών...τι άλλο μπορεί να γίνει;; Δεν φταίνε οι καθηγητές, το ξαναλέω, αλλά υπάρχει τρόπος να κάνει ο καθένας το μάθημά του, αν και δεν τους έχω άξιους να το εφαρμόσουν σωστά κι αυτό είναι το λυπηρό!
Δεν υπάρχει ελευθερία που να μη γνωρίζω.
Ούτε ταπείνωση ή φόβος που να μη μ' έχουν υποτάξει.
Γι'αυτό και ξέρω από αγάπη,
Γι' αυτό δε συλλογίζομαι το σώμα που σου δίνω,
Γι' αυτό προσέχω τόσο τα λόγια που σου λέω.

ΛΟΥΙΣ ΓΚΑΡΘΙΑ ΜΟΝΤΕΡΟ
(ΓΡΑΝΑΔΑ 1958)

Αποσυνδεδεμένος Dorea

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 423
    • Προφίλ
Απ: Η Ιστορία επιστρέφει στους ξενόγλωσσους; Το θέατρο του παραλόγου....
« Απάντηση #44 στις: Σεπτέμβριος 10, 2013, 02:23:59 μμ »
Σημερα πηγα στο σχολειο που δηλωσε κενο φιλολογου για να τοποθετηθω και μετά απο λίγο το κενο-23 ωρες-εξαφανίστηκε λογω της αλλαγής στις αναθέσεις.....

Αποσυνδεδεμένος anestios

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 69
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Η Ιστορία επιστρέφει στους ξενόγλωσσους; Το θέατρο του παραλόγου....
« Απάντηση #45 στις: Σεπτέμβριος 10, 2013, 02:25:53 μμ »
Βρε παιδια,στο Θεο που πιστευετε,ειναι δυνατον να εξισωνετε το proficiency με το πτυχιο πανεπιστημιου και το μεταπτυχιακο;;!!

Είναι δυνατό να εξισώνεις τα μεταπτυχιακά στην ιστορία με την εμπειρική γνώση του εκάστοτε που δεν  συμπληρώνει ωράριο;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος kamia elpida

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 249
  • Φύλο: Άντρας
  • ...τρέλανε μας
    • Προφίλ
Απ: Η Ιστορία επιστρέφει στους ξενόγλωσσους; Το θέατρο του παραλόγου....
« Απάντηση #46 στις: Σεπτέμβριος 10, 2013, 02:26:15 μμ »
Όχι...η σωστή κατεύθυνση εξορθολογισμού είναι να μεταταχθούν στην Α΄θμια ή να κάνουν και στις 2 βαθμίδες (εντός νομού φυσικά...όχι νομάδες) οι ξενόγλωσσοι της Β΄θμιας που δεν συμπληρώνουν ωράριο και έτσι να έχει ο καθένας το αντικείμενό του! Δεν είναι λογικό αυτό...;;;
Και αν πάλι μου πεις πως αυτές οι μετακινήσεις από σχολείο σε σχολείο είναι εξοντωτικές στην εποχή μας με τόσο λίγα λεφτά δεν θα σου πω πως έχεις άδικο, αλλά αφού έγιναν τόσα εγκλήματα στο παρελθόν εκ μέρους των συνδικαλιστών και των συντεχνιών...τι άλλο μπορεί να γίνει;; Δεν φταίνε οι καθηγητές, το ξαναλέω, αλλά υπάρχει τρόπος να κάνει ο καθένας το μάθημά του, αν και δεν τους έχω άξιους να το εφαρμόσουν σωστά κι αυτό είναι το λυπηρό!
...Λώρα δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν ξενερώσατε κάποιοι φιλόλογοι με την β ανάθεση ΠΕ10 και 13...και αντιδράτε (κάποιοι) με τους ξενόγλωσσους??...και άσε τις μετατάξεις --- εντός νομού το κάνουν

Αποσυνδεδεμένος ΛΩΡΑ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1989
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Η Ιστορία επιστρέφει στους ξενόγλωσσους; Το θέατρο του παραλόγου....
« Απάντηση #47 στις: Σεπτέμβριος 10, 2013, 02:29:55 μμ »
Σημερα πηγα στο σχολειο που δηλωσε κενο φιλολογου για να τοποθετηθω και μετά απο λίγο το κενο-23 ωρες-εξαφανίστηκε λογω της αλλαγής στις αναθέσεις.....
Βλέπεις Νικήτα τι εννοώ...;;; Γιατί δεν πήραν αυτούς τους ξενόγλωσσους που κάλυψαν τις 23 ώρες να τους πάνε να συμπληρώσουν ωράριο στην Α΄θμια και να είναι καθείς εφ'ω  ετάχθη και να μην χρειαστεί τα βόδια να πάρουν και αναπληρωτές για την Α΄θμια;; Και έτσι να γίνει ο εξορθολογισμός; Γιατί είμαι σίγουρη πως επειδή είν αι ανίκανη να το κάνουν αυτό (όπως προείπα) θα κάνουν και προσλήψεις αναπληρωτών ξενόγλωσσων εις βάρος του κρατικού προυπολογισμού...κι αυτό δεν το λέω γιατί είμαι ενάντια στους αναπληρωτές του τάδε ή του δείνα κλάδου,αλλά γιατί μιλάμε για πραγματικό μπάχαλο...για να μην το πω με μια άλλη λέξη που αρχίζει κι αυτή από "μπ"
Δεν υπάρχει ελευθερία που να μη γνωρίζω.
Ούτε ταπείνωση ή φόβος που να μη μ' έχουν υποτάξει.
Γι'αυτό και ξέρω από αγάπη,
Γι' αυτό δε συλλογίζομαι το σώμα που σου δίνω,
Γι' αυτό προσέχω τόσο τα λόγια που σου λέω.

ΛΟΥΙΣ ΓΚΑΡΘΙΑ ΜΟΝΤΕΡΟ
(ΓΡΑΝΑΔΑ 1958)

Αποσυνδεδεμένος ΛΩΡΑ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1989
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Η Ιστορία επιστρέφει στους ξενόγλωσσους; Το θέατρο του παραλόγου....
« Απάντηση #48 στις: Σεπτέμβριος 10, 2013, 02:30:20 μμ »
Όχι...η σωστή κατεύθυνση εξορθολογισμού είναι να μεταταχθούν στην Α΄θμια ή να κάνουν και στις 2 βαθμίδες (εντός νομού φυσικά...όχι νομάδες) οι ξενόγλωσσοι της Β΄θμιας που δεν συμπληρώνουν ωράριο και έτσι να έχει ο καθένας το αντικείμενό του! Δεν είναι λογικό αυτό...;;;
Και αν πάλι μου πεις πως αυτές οι μετακινήσεις από σχολείο σε σχολείο είναι εξοντωτικές στην εποχή μας με τόσο λίγα λεφτά δεν θα σου πω πως έχεις άδικο, αλλά αφού έγιναν τόσα εγκλήματα στο παρελθόν εκ μέρους των συνδικαλιστών και των συντεχνιών...τι άλλο μπορεί να γίνει;; Δεν φταίνε οι καθηγητές, το ξαναλέω, αλλά υπάρχει τρόπος να κάνει ο καθένας το μάθημά του, αν και δεν τους έχω άξιους να το εφαρμόσουν σωστά κι αυτό είναι το λυπηρό!
...Λώρα δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν ξενερώσατε κάποιοι φιλόλογοι με την β ανάθεση ΠΕ10 και 13...και αντιδράτε (κάποιοι) με τους ξενόγλωσσους??...και άσε τις μετατάξεις --- εντός νομού το κάνουν

Και ποιος σου είπε πως δεν ξενερώσαμε και μ'αυτό....;; Αλλά ειδικά τους ΠΕ10 ας μην τπους πιάνουμε στο στόμα μας...τους έχουν ήδη εξαφανίσει απ'την εκπαίδευση!! Αλλά μαζί σου δεν γίνεται κουβέντα...σου μιλάω για ΕΞΟΡΘΟΛΟΓΙΣΜΟ και συνεχίζεις να μιλάς στενά κλαδικά!!
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 10, 2013, 02:34:14 μμ από ΛΩΡΑ »
Δεν υπάρχει ελευθερία που να μη γνωρίζω.
Ούτε ταπείνωση ή φόβος που να μη μ' έχουν υποτάξει.
Γι'αυτό και ξέρω από αγάπη,
Γι' αυτό δε συλλογίζομαι το σώμα που σου δίνω,
Γι' αυτό προσέχω τόσο τα λόγια που σου λέω.

ΛΟΥΙΣ ΓΚΑΡΘΙΑ ΜΟΝΤΕΡΟ
(ΓΡΑΝΑΔΑ 1958)

Kokoschka

  • Επισκέπτης
Απ: Η Ιστορία επιστρέφει στους ξενόγλωσσους; Το θέατρο του παραλόγου....
« Απάντηση #49 στις: Σεπτέμβριος 10, 2013, 02:31:44 μμ »
Βρε παιδια,στο Θεο που πιστευετε,ειναι δυνατον να εξισωνετε το proficiency με το πτυχιο πανεπιστημιου και το μεταπτυχιακο;;!!

Είναι δυνατό να εξισώνεις τα μεταπτυχιακά στην ιστορία με την εμπειρική γνώση του εκάστοτε που δεν  συμπληρώνει ωράριο;Και ποιος σου ειπε οτι εγω τα εξισωνω;Αλλα δε μπορω να διαβαζω και ανοησιες απο μεγαλους και μορφωμενους ανθρωπους

Αποσυνδεδεμένος nikitas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1394
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση. Εκείνη όμως;
    • Προφίλ
Απ: Η Ιστορία επιστρέφει στους ξενόγλωσσους; Το θέατρο του παραλόγου....
« Απάντηση #50 στις: Σεπτέμβριος 10, 2013, 02:32:50 μμ »
@ΛΩΡΑ
Απορώ ειλικρινά από που αντλείς την πληροφόρησή σου.Στις δύο τελευταίες αναρτήσεις σου, αναφέρεις τουλάχιστον τρεις-τέσσερις φορές ότι οι ξενόγλωσσοι περισσεύουμε. Προσπαθώ να σου πω ότι με αλχημείες, αύριο μπορεί να περισσεύετε κι εσείς. Τι λέω; Μπορώ ν' αρχίσω να ωρύομαι ότι περισσεύετε και τώρα. Να το πω καμιά εικοσαριά φορές, να δημιουργήσω μερικές εντυπώσεις. Και τι θα κερδίσω; Νομίζω αυτή η συζήτηση δεν έχει αξία, ειδικά όταν ο καθένας μας κοιτάει την πάρτη του, βάζω και τον εαυτό μου μέσα. Να σου θυμίσω ότι τέλη Μάη, μπορεί και αρχές Ιούνη, είχε κυκλοφορήσει ένας πολύ ανησυχητικός πίνακας που παρουσίαζε πλεονάσματα σε ΌΛΕΣ τις ειδικότητες σχεδόν. Το σύνολο των πλεοναζόντων εκπαιδευτικών στη β'θμια ήταν (κρατιέσαι;) 17.000, σύμφωνα με το υπουργείο. Αν το υπουργείο θελήσει ν' απολύσει κόσμο, υπάρχουν ένα σωρό τρόποι να το κάνει. ΟΚ, μπορεί ν' αρχίσει από τους ξενόγλωσσους, τους γυμναστές και τους πληροφορικάριους (sorry, συνάδελφοι, ξέρω ότι δε σας αρέσει ο όρος, για χάρη συντομίας τον χρησιμοποιώ). Και μετά τι;

Ένας παλιός πρόεδρος του ποδοσφαιρικού τμήματος του Άρη Θεσσαλονίκης, ονόματι Λάμπρος Σκόρδας, είχε πει κάποτε: "Όταν μαλώνουν τα βουβάλια, την πληρώνουν τα βατράχια". Το ερώτημα είναι τι θα γίνει όταν εκλείψουν τα βατράχια. Τότε θ' αρχίσουν να την πληρώνουν και τα βουβάλια, αφού δε θα υπάρχουν βατράχια. Ο καθένας ας κάνει τις συγκρίσεις του.
Henry V
We few, we happy few, we band of brothers;
For he to-day that sheds his blood with me
Shall be my brother!
William Shakespeare

Kokoschka

  • Επισκέπτης
Απ: Η Ιστορία επιστρέφει στους ξενόγλωσσους; Το θέατρο του παραλόγου....
« Απάντηση #51 στις: Σεπτέμβριος 10, 2013, 02:33:13 μμ »
Απο το "και ποιος σου ειπε.."ειναι το δικο μου μην

Αποσυνδεδεμένος kamia elpida

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 249
  • Φύλο: Άντρας
  • ...τρέλανε μας
    • Προφίλ
Απ: Η Ιστορία επιστρέφει στους ξενόγλωσσους; Το θέατρο του παραλόγου....
« Απάντηση #52 στις: Σεπτέμβριος 10, 2013, 02:34:41 μμ »
Σημερα πηγα στο σχολειο που δηλωσε κενο φιλολογου για να τοποθετηθω και μετά απο λίγο το κενο-23 ωρες-εξαφανίστηκε λογω της αλλαγής στις αναθέσεις.....
Βλέπεις Νικήτα τι εννοώ...;;; Γιατί δεν πήραν αυτούς τους ξενόγλωσσους που κάλυψαν τις 23 ώρες να τους πάνε να συμπληρώσουν ωράριο στην Α΄θμια και να είναι καθείς εφ'ω  ετάχθη και να μην χρειαστεί τα βόδια να πάρουν και αναπληρωτές για την Α΄θμια;; Και έτσι να γίνει ο εξορθολογισμός; Γιατί είμαι σίγουρη πως επειδή είν αι ανίκανη να το κάνουν αυτό (όπως προείπα) θα κάνουν και προσλήψεις αναπληρωτών ξενόγλωσσων εις βάρος του κρατικού προυπολογισμού...κι αυτό δεν το λέω γιατί είμαι ενάντια στους αναπληρωτές του τάδε ή του δείνα κλάδου,αλλά γιατί μιλάμε για πραγματικό μπάχαλο...για να μην το πω με μια άλλη λέξη που αρχίζει κι αυτή από "μπ"
..καλά ότι νάναι δεν υπάρχει αυτό που λέτε κενό 23 ωρών μόνο με ιστορίες. Ποιος σου είπε ότι θα πάρουν αναπληρωτές στην α/μια??? ...δεν υπάρχουν αυτά τα σενάρια ---

Αποσυνδεδεμένος ΛΩΡΑ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1989
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Η Ιστορία επιστρέφει στους ξενόγλωσσους; Το θέατρο του παραλόγου....
« Απάντηση #53 στις: Σεπτέμβριος 10, 2013, 02:37:49 μμ »
Το ξέρω πως μπορούν να μας κάνουν ευκολότατα όλους να περισσεύουμε! Μάλιστα χθες παρέθεσα σε άλλο τόπικ ένα άρθρο αιρετού που μιλάει για το πώς σχεδιάζουν να βγάλουν υπεράριθμους ακόμη και τους δασκάλους!! Το ίδιο ισχύει για όλους,αλλά στην προκειμένη υπάρχει αυτό το θέμα...του χρόνου μπορεί να είναι και για άλλους  και προσωπικά επειδή δεν με αγγίζει (δεν δουλεύω για το Υπουργείο) μιλάω απλά  με στοιχεία!
Δεν υπάρχει ελευθερία που να μη γνωρίζω.
Ούτε ταπείνωση ή φόβος που να μη μ' έχουν υποτάξει.
Γι'αυτό και ξέρω από αγάπη,
Γι' αυτό δε συλλογίζομαι το σώμα που σου δίνω,
Γι' αυτό προσέχω τόσο τα λόγια που σου λέω.

ΛΟΥΙΣ ΓΚΑΡΘΙΑ ΜΟΝΤΕΡΟ
(ΓΡΑΝΑΔΑ 1958)

Αποσυνδεδεμένος kamia elpida

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 249
  • Φύλο: Άντρας
  • ...τρέλανε μας
    • Προφίλ
Απ: Η Ιστορία επιστρέφει στους ξενόγλωσσους; Το θέατρο του παραλόγου....
« Απάντηση #54 στις: Σεπτέμβριος 10, 2013, 02:38:06 μμ »
Όχι...η σωστή κατεύθυνση εξορθολογισμού είναι να μεταταχθούν στην Α΄θμια ή να κάνουν και στις 2 βαθμίδες (εντός νομού φυσικά...όχι νομάδες) οι ξενόγλωσσοι της Β΄θμιας που δεν συμπληρώνουν ωράριο και έτσι να έχει ο καθένας το αντικείμενό του! Δεν είναι λογικό αυτό...;;;
Και αν πάλι μου πεις πως αυτές οι μετακινήσεις από σχολείο σε σχολείο είναι εξοντωτικές στην εποχή μας με τόσο λίγα λεφτά δεν θα σου πω πως έχεις άδικο, αλλά αφού έγιναν τόσα εγκλήματα στο παρελθόν εκ μέρους των συνδικαλιστών και των συντεχνιών...τι άλλο μπορεί να γίνει;; Δεν φταίνε οι καθηγητές, το ξαναλέω, αλλά υπάρχει τρόπος να κάνει ο καθένας το μάθημά του, αν και δεν τους έχω άξιους να το εφαρμόσουν σωστά κι αυτό είναι το λυπηρό!
...Λώρα δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν ξενερώσατε κάποιοι φιλόλογοι με την β ανάθεση ΠΕ10 και 13...και αντιδράτε (κάποιοι) με τους ξενόγλωσσους??...και άσε τις μετατάξεις --- εντός νομού το κάνουν

Και ποιος σου είπε πως δεν ξενερώσαμε και μ'αυτό....;; Αλλά ειδικά τους ΠΕ10 ας μην τπους πιάνουμε στο στόμα μας...τους έχουν ήδη εξαφανίσει απ'την εκπαίδευση!! Αλλά μαζί σου δεν γίνεται κουβέντα...σου μιλάω για ΕΞΟΡΘΟΛΟΓΙΣΜΟ και συνεχίζεις να μιλάς στενά κλαδικά!!
...χαλάρωσε -- και πάλι  δεν ισχύει αυτό που λες, με το μαθημα Πολιτική Παιδεία (α ανάθεση) οι ώρες των ΠΕ10 αυξήθηκαν κατακόρυφα. Δεν μιλάω καθόλου "κλαδικά" όπως το λες...για να καταλάβεις ΠΕ09 είμαι φιλενάδα

Αποσυνδεδεμένος EVANG

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 96
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Η Ιστορία επιστρέφει στους ξενόγλωσσους; Το θέατρο του παραλόγου....
« Απάντηση #55 στις: Σεπτέμβριος 10, 2013, 02:39:32 μμ »
Λυπάμαι, αλλά ένα έχω να πω: η τακτική που εφαρμόζεται από τα Υπουργεία του " διαίρει και βασίλευε ", επικρατεί στο έπακρο. Μια χαρά, απ΄ό,τι βλέπω, τα κατάφερε το Υπουργείο. Μας έβαλε και ερίζουμε μεταξύ μας κι αυτό τρίβει τα χέρια του. Νομίζετε ότι τυχαία έγινε η αφαίρεση και μετά ξανά η ανάθεση της ιστορίας στους ξενόγλωσσους; Εκ του πονηρού γίνονται όλα. Μην πέφτετε στην παγίδα των κατάπτυστων και μαλώνετε...
ΠΕ02 και ΠΕ70

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159504
  • Σύνολο θεμάτων: 19211
  • Σε σύνδεση σήμερα: 322
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 6
Επισκέπτες: 268
Σύνολο: 274

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.136 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.