*

Ψηφοφορία

Είναι νόμιμο το άνοιγμα πινάκων;

Ναι
Οχι
ΔΞ/ΔΑ

Αποστολέας Θέμα: Ψηφοφορία για άνοιγμα πινάκων  (Αναγνώστηκε 25416 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος aghathi

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1611
  • Φύλο: Γυναίκα
  • εκπαίδευση=παιδιά
    • Προφίλ
Απ: Ψηφοφορία για άνοιγμα πινάκων
« Απάντηση #126 στις: Αύγουστος 25, 2015, 05:19:31 μμ »
Δηλαδή ο συνάδελφος που έκανε την αίτηση του από το 2010-14  με βάσει τον νόμο της Υπουργάρας θα έπρεπε να δηλώνει τα πάντα, να βάζει κουτάκι, να κυνηγάει τα δυσπρόσιτα γιατί όφειλε να οραματιστεί ότι το 2014 θα ρθει άλλη Υπουργάρα που θα του αναγνωρίσει τα μόρια του και μάλιστα θα δώσει και γενναία πριμοδότηση σε επικείμενο ΑΣΕΠ. Μάλιστα.

Και με ΑΣΕΠ η προυπηρεσία μετρούσε

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ψηφοφορία για άνοιγμα πινάκων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:11:12 »

Αποσυνδεδεμένος Wolowitz

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1183
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ.04.01
    • Προφίλ
Απ: Ψηφοφορία για άνοιγμα πινάκων
« Απάντηση #127 στις: Αύγουστος 25, 2015, 05:20:00 μμ »
Ναι τα χαρακτηρίζεις αστεία γιατί; Για να μας πείσεις πως το μόνο σωστό είναι να τρέχουμε σαν δουλάκια σε κάθε γωνιά της ελλάδος, και η παλαιότητα του πτυχίου να μην μετράει πουθενά.

Σου είπα λοιπόν ότι σε ένα πίνακα ΜΗΔΕΝΙΚΗΣ προϋπηρεσίας των ΠΕ70, όπως υπήρξε μια άτυπη επετηρίδα από το νόμο διαμαντοπούλου, θα έπρεπε να συνεχίζει να υπάρχει αυτή η "επετηρίδα". Δεν θα καταντήσουμε τον πίνακα μηδενικής διαγωνισμό μορίων, διαγωνισμό του ποιος απαρνείται τάχα μου περισσότερο τον εαυτό του ώστε να πάρει τις θέσεις των άλλων.

Θες να ανοίξουν οι πίνακες των ΠΕ70; Να ανοίξουν μόνο με ΑΣΕΠ, ώστε τουλάχιστον να μπουν και τα μόρια του ΑΣΕΠ περαν από τις προϋπηρεσίες, και να προσληφθούν αρκετοί από αυτούς ως μόνιμοι. Σε ενημερώνω ότι στους ΠΕ70 δεν μας έμειναν επιτυχόντες ΑΣΕΠ, παρα μόνο νομίζω ένα άτομο. Και μη μου λες εμένα "αστείο". Αστείος είναι ο νόμος Λοβέρδου (που κατήντησε το νόμο Διαμαντοπούλου σκορποχώρι) και όλα τα άλλα που διαβάζω εδώ μέσα.

Ναι, φαίνεται από τους πόσους ασεπίτες έχουμε...

Σου είπα το πιο δίκαιο από όλα, σεβόμενος τις ανάγκες άλλων ειδικοτήτων. Θές άνοιγμα πινάκων. Να το κάνεις μόνο στην ειδικότητά σου.

Εσείς όμως δείχνετε να μην σέβεστε τις ανάγκες της δικής μας ειδικότητας.

Την παλαιότητα πτυχίου την καταντήσατε με την αδράνειά σας και την αδιαφορία σας ΣΚΟΥΠΙΔΙ. Παλαιότητα πτυχίου σημαίνει όταν εγώ σπούδαζα, ο άλλος ήταν γυμνάσιο ή λύκειο. Σημαίνει όταν ήμουν στρατό, ο άλλος ενδεχομένως μόλις πέρασε στη σχολή, όταν εγώ άρχισα να μπλέκομαι με υποχρεώσεις (νοίκια, στήριξη οικογένειας κλπ) ο άλλος τότε έφτανε στο πτυχίο του, όταν εγώ ήδη δούλεψα χρονιές αναπληρωτής, ο άλλος σκέφτεται πώς θα πάρει τη σειρά μου. Στα σκουπίδια λοιπόν! Και μην μου λέτε ότι έχετε δώσει 100 φορές ΑΣΕΠ, διότι θα σας πω πως αυτό σημαίνει ότι έπρεπε να μην κοιμόσαστε τα βράδια χωρίς να απαιτείτε κάθε λεπτό διορισμό. Τόσο απλά.
Αν απαντούσα σε όλα θα έπρεπε να γράφω για κανά μισάωρο. Με 2 λόγια θεωρείς ότι τα δουλάκια πρέπει να τρέχουν όπου τους σφυρίξουν κι εσύ ο αριστοκράτης να  δουλεύεις σπίτι σου παραμένοντας όμως υψηλότερα στον πίνακα.
Φοβερό σκεπτικό, αν το καταφέρεις πες το μου, το ψάχνω χρόνια.  :D
Θα πω μόνο αυτό και το κλείνω, οι δάσκαλοι είστε καλομαθημένοι και φαίνεται ότι άρχισαν και για σας οι κακουχίες που δεν είναι τίποτα άλλο από τους μηδενικούς διορισμούς. Γι αυτό και όλα αυτά για κλειστούς πίνακες και επετηρίδες.
Wellcome to the club.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 25, 2015, 05:26:39 μμ από physikos.50 »

Αποσυνδεδεμένος ppr

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 169
    • Προφίλ
Απ: Ψηφοφορία για άνοιγμα πινάκων
« Απάντηση #128 στις: Αύγουστος 25, 2015, 05:21:02 μμ »
Και με ΑΣΕΠ η προυπηρεσία μετρούσε
Δεν είχε την ίδια βαρύτητα όμως.Κάτι ψίχουλα ήταν.
Πότε θα δούμε μια κόκκινη μέρα;

Αποσυνδεδεμένος ppr

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 169
    • Προφίλ
Απ: Ψηφοφορία για άνοιγμα πινάκων
« Απάντηση #129 στις: Αύγουστος 25, 2015, 05:27:11 μμ »
Αν απαντούσα σε όλα θα έπρεπε να γράφω για κανά μισάωρο. Με 2 λόγια θεωρείς ότι τα δουλάκια πρέπει να τρέχουν όπου τους σφυρίξουν κι εσύ ο αριστοκράτης να  δουλεύεις σπίτι σου παραμένοντας όμως υψηλότερα στον πίνακα.
Φοβερό σκεπτικό, αν το καταφέρεις πες το μου, το ψάχνω χρόνια.  :D
Θα πω μόνο αυτό και το κλείνω, οι δάσκαλοι είστε καλομαθημένοι και φαίνεται ότι άρχισαν και για σας οι κακουχίες που δεν είναι τίποτα άλλο από τους μηδενικούς διορισμούς. Γι αυτό και όλα αυτά για κλειστούς πίνακες και επετηρίδες.
Wellcome to the club.
Πες τα physike.Γιατί να διεκδικεί το καλύτερο;Να διεκδικεί το χειρότερο. Άντε ξεσπιτώσου συνάδελφε Sotirie που μου θες και διορισμό.Αναπλήρωση και πολύ σου είναι.Μου θες αριστοκρατίες.
Πότε θα δούμε μια κόκκινη μέρα;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ψηφοφορία για άνοιγμα πινάκων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:11:12 »

Αποσυνδεδεμένος Sotirios

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 377
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ψηφοφορία για άνοιγμα πινάκων
« Απάντηση #130 στις: Αύγουστος 25, 2015, 05:37:52 μμ »
Με 2 λόγια θεωρείς ότι τα δουλάκια πρέπει να τρέχουν όπου τους σφυρίξουν κι εσύ ο αριστοκράτης να  δουλεύεις σπίτι σου παραμένοντας όμως υψηλότερα στον πίνακα.
Φοβερό σκεπτικό, αν το καταφέρεις πες το μου, το ψάχνω χρόνια.  :D

Αν αυτό κατάλαβες ή αν αυτό παριστάνεις ότι κατάλαβες, λυπάμαι. Αυτό που είπα είναι να μην αποδέχεται κανένας να είναι δούλος, ούτε εσείς, ούτε εγώ. Αλλα αν για κάποιο λόγο εσένα σου αρέσει να είσαι, ή το αποδέχεσαι, να μην απαιτείς να γινόμαστε όλοι ή να το αποδεχόμαστε όλοι.

Θα πω μόνο αυτό και το κλείνω, οι δάσκαλοι είστε καλομαθημένοι και φαίνεται ότι άρχισαν και για σας οι κακουχίες που δεν είναι τίποτα άλλο από τους μηδενικούς διορισμούς. Γι αυτό και όλα αυτά για κλειστούς πίνακες και επετηρίδες.
Wellcome to the club.

Ήμουν σίγουρος ότι τρέφεις εμπάθεια προς τους δασκάλους και γουστάρεις να τους βλέπεις να παθαίνουν αυτό που εσύ έπαθες, μου το επιβεβαίωσε η τοποθέτησή σου. Εγώ έχω το θάρρος να πω ότι αδίκως έπαθες ό,τι έπαθες (αν και φέρεις ευθύνες στο ότι δεν αντιδράς). Σε ικανοποιεί το να μπαίνουμε στο κλαμπ. Συγχαρητήρια! Όπως είπα, καλά μας κάνουν οι ευρωπαίοι και μας παίρνουν τα πάντα. Αντε να μας πάρουν και τα σώβρακα να τελειώνουμε.

Αποσυνδεδεμένος dina 94

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1403
    • Προφίλ
Απ: Ψηφοφορία για άνοιγμα πινάκων
« Απάντηση #131 στις: Αύγουστος 25, 2015, 05:47:16 μμ »
Εχω μείνει άφωνη για τα επιχειρήματα και τις θέσεις που αποτυπώνονται εδω  μεσα . Άλλος ειναι στην ειδική αγωγή και μυρίστηκε διορισμό απο τη γενικη ή και το αντίστροφο και μιλά λες και απευθύνεται σε ανόητους  :o ο άλλος υπεραμύνεται τος θέσεις του με ύβρεις άλλος λεει κατι χωρις να αναφέρει τις πηγες του. Άλλος εχει τρία παιδια και θελει να διοριςτει και αυτος ...Τελικά εχουμε και ζούμε ο,τι μας αξίζει . ΜΠΡΑΒΟ

Αποσυνδεδεμένος dinateacher

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2190
  • Φύλο: Γυναίκα
  • τα όνειρα θα βγουν αληθινά...
    • Προφίλ
Απ: Ψηφοφορία για άνοιγμα πινάκων
« Απάντηση #132 στις: Αύγουστος 25, 2015, 06:26:42 μμ »
Αυτό που θα έπρεπε να ζητάμε όλοι είναι διορισμοί σε όλα τα οργανικά κενά και όχι να μαλώνουμε μεταξύ μας για το άνοιγμα-κλείσιμο των πινάκων, τριπλά και τετραπλά μόρια και άλλα δευτερεύουσας σημασίας θέματα μπροστά στη μόνιμη στελέχωση των σχολείων. Αυτό να γίνει πρώτα και μετά να λυθούν τα υπόλοιπα. Να βρουν τα χρήματα όπως βρήκαν για να ανοίξουν την ΕΡΤ.
Πέρα από αυτό όμως, δε χρειάζεται να μαλώνουμε μεταξύ μας, αρκετά με την αλληλοφαγωμάρα, καιρός να διεκδικήσουμε αυτά που μας ανήκουν.
Το μυαλό είναι σαν το αλεξίπτωτο: εκπληρώνει τον σκοπό του όταν είναι ανοικτό.
Νοημοσύνη είναι αυτό που χρησιμοποιείς όταν δεν ξέρεις τι να κάνεις.

Αποσυνδεδεμένος dinateacher

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2190
  • Φύλο: Γυναίκα
  • τα όνειρα θα βγουν αληθινά...
    • Προφίλ
Απ: Ψηφοφορία για άνοιγμα πινάκων
« Απάντηση #133 στις: Αύγουστος 25, 2015, 06:30:43 μμ »
Sotirios λυπάμαι πολύ για την άποψή σου πως όσοι πηγαίνουν μακριά απ' τα σπίτια τους είναι δουλάκια.
Κοίτα, αν αυτός ο κάποιος θέλει να πάει κάπου κοντά στο σπίτι του και εκεί έχει κενά αλλά το υπουργείο είτε δεν καλύπτει όλα τα κενά είτε δεν τα καλύπτει όλα μαζί και αυτός ο κάποιος καταλήγει μακριά από εκεί που ήθελε και μπορούσε να είναι τότε το κράτος μπορούμε να πούμε ότι μας συμπεριφέρεται ως δούλους, βαράει το ντέφι και εμείς χορεύουμε. :-X
Το μυαλό είναι σαν το αλεξίπτωτο: εκπληρώνει τον σκοπό του όταν είναι ανοικτό.
Νοημοσύνη είναι αυτό που χρησιμοποιείς όταν δεν ξέρεις τι να κάνεις.

Αποσυνδεδεμένος Sotirios

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 377
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ψηφοφορία για άνοιγμα πινάκων
« Απάντηση #134 στις: Αύγουστος 25, 2015, 06:33:56 μμ »
Sotirios λυπάμαι πολύ για την άποψή σου πως όσοι πηγαίνουν μακριά απ' τα σπίτια τους είναι δουλάκια. Υπάρχουν πολλοί που πάνε επειδή δεν έχουν την πολυτέλεια να τους συντηρεί κάποιος, άλλοι πάνε επειδή γουστάρουν να κάνουν αυτή τη δουλειά, άλλοι πανε για την εμπειρία και γενικά για 1002 λόγους. Κ επίσης λυπάμαι γιατί φαίνεται πως έγινες δάσκαλος για να γίνεις δημόσιος υπάλληλος κ όχι για το λειτούργημα. Κρίμα όμως γιατί όχι μόνο δεν πρόκειται να διοριστείς άμεσα αλλά και γιατί με τις θέσεις που θα χάσεις θα αναγκαστείς να γίνεις κ εσύ το δουλάκι που τόσο κοροιδεύεις ή θα αναγκαστείς να βρεις κάτι άλλο να κάνεις για να επιβιώσεις.

Όταν εσείς παραδέχεστε (οι περισσότεροι) ότι θυσιάζεστε και πάτε εκεί, και όταν εγώ λέω ότι πρέπει να σηκώσετε ανάστημα στο υπουργείο, αλλά δεν το κάνετε, τι πρέπει να πω; Αφού προσασμόζεστε σε κάτι που λέτε ότι δεν σας αρέσει, αλλά δεν αντιδράτε. Υπακούετε στο υπουργείο και δεν αντιδράτε.

Και ΠΡΟΣΕΞΕ!!! Δεν με απασχολεί καθόλου που το κάνετε! Δικαίωμά σας! Αλλά να μην απαιτείτε από όλους μας να το κάνουμε. Μην απαιτείτε από εμένα να το κάνω, διότι τότε θα αντιδράσω. Τόσο απλά.

Είπα ποια είναι η λύση για τις περιοχές με μεγάλες ανάγκες. Να δωθούν πραγματικά κίνητρα. Όχι κάλπικα και τιμωρητικά τύπου μορίων.

Εγώ λυπάμαι πολύ διότι τα χρόνια μου πέρασαν έχω ήδη υποχρεώσεις στα μέρη μου, και το να τρέξω σε μακρινές περιοχές συνεπάγεται ότι πρέπει να ζητώ δανεικά διότι δεν θα μου φτάνουν τα χρήματα ούτε για τα έξοδα που άφησα πίσω, ούτε για να μείνω εκεί που θα πάω.

Και από πού φαίνεται ότι δεν έγινα δάσκαλος για το λειτούργημα; Από πότε το λειτούργημα απαιτεί να ζητώ δανεικά από άλλους για να τα φέρω βόλτα;

Μιας και το ανέφερες, εγώ θα περίμενα από εσένα που είσαι πιο σωστή εκπαιδευτικός από εμένα όπως υπονοείς, και δεν εργάζεσαι απλώς, αλλά λειτουργείς, να δένεσαι τόσο πολύ με τους μαθητές σου ώστε να απαιτείς να μην τους αποχωριστείς. Τώρα όχι μόνο τους αποχωρίζεσαι αλλά και πιθανότατα δεν θα τους ξαναδείς ποτέ τους μαθητές σου.

Αλλά τι γίνεται τώρα; Βλέπουμε τους μαθητές σαν περαστικά ρομποτάκια. Πηγαίνουμε στη μία άκρη, τους κάνουμε μάθημα και άντε γεια μια για πάντα. Μετά πηγαίνουμε στην άλλη άκρη και μια από τα ίδια. Κάθε φορά να γνωρίζεις νέα παιδιά που αφού τελειώσει η χρονιά δεν θα τα ξαναδείς.

Αυτό που θα έπρεπε να ζητάμε όλοι είναι διορισμοί σε όλα τα οργανικά κενά και όχι να μαλώνουμε μεταξύ μας για το άνοιγμα-κλείσιμο των πινάκων, τριπλά και τετραπλά μόρια και άλλα δευτερεύουσας σημασίας θέματα μπροστά στη μόνιμη στελέχωση των σχολείων. Αυτό να γίνει πρώτα και μετά να λυθούν τα υπόλοιπα. Να βρουν τα χρήματα όπως βρήκαν για να ανοίξουν την ΕΡΤ.
Πέρα από αυτό όμως, δε χρειάζεται να μαλώνουμε μεταξύ μας, αρκετά με την αλληλοφαγωμάρα, καιρός να διεκδικήσουμε αυτά που μας ανήκουν.

Σωστό, αλλά αν με κατηγορούν δεν θα λέω κι ευχαριστώ.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 25, 2015, 06:35:28 μμ από Sotirios »

Αποσυνδεδεμένος ppr

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 169
    • Προφίλ
Απ: Ψηφοφορία για άνοιγμα πινάκων
« Απάντηση #135 στις: Αύγουστος 25, 2015, 06:34:58 μμ »
Κοίτα, αν αυτός ο κάποιος θέλει να πάει κάπου κοντά στο σπίτι του και εκεί έχει κενά αλλά το υπουργείο είτε δεν καλύπτει όλα τα κενά είτε δεν τα καλύπτει όλα μαζί και αυτός ο κάποιος καταλήγει μακριά από εκεί που ήθελε και μπορούσε να είναι τότε το κράτος μπορούμε να πούμε ότι μας συμπεριφέρεται ως δούλους, βαράει το ντέφι και εμείς χορεύουμε. :-X
Μάλλον γουστάρουμε να μας το βαράνε κι εμείς να χορεύουμε. Δεν εξηγείται αλλιώς.
Πότε θα δούμε μια κόκκινη μέρα;

Αποσυνδεδεμένος MIKE_1924

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 132
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ψηφοφορία για άνοιγμα πινάκων
« Απάντηση #136 στις: Αύγουστος 25, 2015, 06:36:57 μμ »
Λοιπον σα πολλά να ειπατε ορισμένες ειδικότητες.Ακούστε τα τώρα.Πρώτον εκεί στη δευτεροβάθμια είχατε και έχετε λιγότερες ώρες διδακτικές.Έχετε πολύ περισσότερες δυνατότητες επιβολής πειθαρχίας στην τάξη.Ησαστε λιγότερο υπεύθυνοι για τη σωματική ακεραιότητα των μαθητων διότι είναι
μεγαλύτερης ηλικιας,-ουσιαστικά ούτε εφημεριες δεν κάνετε.Δεν έχετε τους γονείς να σας στα ζαλίζουν κάθε μέρα.Πλην των φιλολόγων οι υπόλοιποι πιο πολύ κουραζεστε στο κρεββάτι,παρά στην τάξη.Γι αυτό λοιπόν φυσικε,rrrrr και λοιποί να πλενετε το στομα σας πριν μιλ
ησετε για τους δασκάλους.Ναι είτε σας αρέσει,είτε όχι αυτοί γίνονται για 6 χρόνια οι ουσιαστικοί ΓΟΝΕΙΣ των μικρών παιδιών.Αυτοί που έχουν γενική και παιδεία και οχι σα μερικούς -όχι όλους -φυσικο-χημικο-μαθηματικους,που δε ξέρουν αν οι καταλήξεις των ρημάτων γράφονται με ω ή με ο,ή αν το 1940 έγινε ο ελληνοϊταλικός ή  οι βαλκανικοι πολεμοι- για να μη σας βάλω δυσκολότερα.Όσο για τον troktiko του το ξαναειπαΝα πάει ξανά στη ΔΑΚΕ να τον ξαναβάλει στο υπουργείο να ξύνεται όλη μέρα,γιατί έχουμε παιδιά και ανηψια και δε θα θέλαμε με τίποτα να πέσουν στα χέρια του.Ξέρει αυτός.

Αποσυνδεδεμένος dinateacher

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2190
  • Φύλο: Γυναίκα
  • τα όνειρα θα βγουν αληθινά...
    • Προφίλ
Απ: Ψηφοφορία για άνοιγμα πινάκων
« Απάντηση #137 στις: Αύγουστος 25, 2015, 06:38:44 μμ »
Μάλλον γουστάρουμε να μας το βαράνε κι εμείς να χορεύουμε. Δεν εξηγείται αλλιώς.
Μια τάση μαζοχισμού την έχουμε, μη σου πω και δύο... ::)
Το μυαλό είναι σαν το αλεξίπτωτο: εκπληρώνει τον σκοπό του όταν είναι ανοικτό.
Νοημοσύνη είναι αυτό που χρησιμοποιείς όταν δεν ξέρεις τι να κάνεις.

Αποσυνδεδεμένος ppr

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 169
    • Προφίλ
Απ: Ψηφοφορία για άνοιγμα πινάκων
« Απάντηση #138 στις: Αύγουστος 25, 2015, 06:40:00 μμ »

Και από πού φαίνεται ότι δεν έγινα δάσκαλος για το λειτούργημα; Από πότε το λειτούργημα απαιτεί να ζητώ δανεικά από άλλους για να τα φέρω βόλτα;

Η συναδέλφισσα εννοεί ότι αν διδάσκεις σε σχολείο που είναι 500χμ μακριά από το σπίτι σου είναι λειτούργημα.Αν διδάσκεις σε σχολείο 300χμ. μακριά από το σπίτι σου είναι και δεν είναι λειτούργημα.Αν διδάσκεις στον νομό σου τότε είσαι δημόσιος υπάλληλος,Κατάλαβες;
Πότε θα δούμε μια κόκκινη μέρα;

Αποσυνδεδεμένος ppr

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 169
    • Προφίλ
Απ: Ψηφοφορία για άνοιγμα πινάκων
« Απάντηση #139 στις: Αύγουστος 25, 2015, 06:42:47 μμ »
Λοιπον σα πολλά να ειπατε ορισμένες ειδικότητες.Ακούστε τα τώρα.Πρώτον εκεί στη δευτεροβάθμια είχατε και έχετε λιγότερες ώρες διδακτικές.Έχετε πολύ περισσότερες δυνατότητες επιβολής πειθαρχίας στην τάξη.Ησαστε λιγότερο υπεύθυνοι για τη σωματική ακεραιότητα των μαθητων διότι είναι
μεγαλύτερης ηλικιας,-ουσιαστικά ούτε εφημεριες δεν κάνετε.Δεν έχετε τους γονείς να σας στα ζαλίζουν κάθε μέρα.Πλην των φιλολόγων οι υπόλοιποι πιο πολύ κουραζεστε στο κρεββάτι,παρά στην τάξη.Γι αυτό λοιπόν φυσικε,rrrrr και λοιποί να πλενετε το στομα σας πριν μιλ
ησετε για τους δασκάλους.Ναι είτε σας αρέσει,είτε όχι αυτοί γίνονται για 6 χρόνια οι ουσιαστικοί ΓΟΝΕΙΣ των μικρών παιδιών.Αυτοί που έχουν γενική και παιδεία και οχι σα μερικούς -όχι όλους -φυσικο-χημικο-μαθηματικους,που δε ξέρουν αν οι καταλήξεις των ρημάτων γράφονται με ω ή με ο,ή αν το 1940 έγινε ο ελληνοϊταλικός ή  οι βαλκανικοι πολεμοι- για να μη σας βάλω δυσκολότερα.Όσο για τον troktiko του το ξαναειπαΝα πάει ξανά στη ΔΑΚΕ να τον ξαναβάλει στο υπουργείο να ξύνεται όλη μέρα,γιατί έχουμε παιδιά και ανηψια και δε θα θέλαμε με τίποτα να πέσουν στα χέρια του.Ξέρει αυτός.

Συνάδελφε,μην πέφτεις στο επίπεδο τους.Ασ τους να κατηγορούν.Δεν χρειάζεται να αποδείξουμε τίποτα και σε κανέναν.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 25, 2015, 06:53:26 μμ από ppr »
Πότε θα δούμε μια κόκκινη μέρα;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32310
  • Τελευταία: Alex.pe83
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160986
  • Σύνολο θεμάτων: 19226
  • Σε σύνδεση σήμερα: 660
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 2
Επισκέπτες: 467
Σύνολο: 469

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.109 δευτερόλεπτα. 37 ερωτήματα.